Z zagranicy

Kolejne pozwy przeciwko producentowi pigułek antykoncepcyjnych

W Niemczech rozpoczyna się bezprecedensowy proces sądowy przeciwko główne muproducentowi pigułek antykoncepcyjnych. Poszkodowani domagają się milionów euro odszkodowań.

Proces zaczął się z powództwa Felicitas Rohrer, która udowodniła, że pigułki antykoncepcyjne spowodowały u niej bardzo poważną chorobę płuc. Z pomocą przyszły jej organizacje takie jak CBG, które podnoszą, że pięć pigułek wypuszczonych na rynek przez firmę Bayer powodowało zatory płucne i zakrzepicę żył. 

 

Radio Deutsche Welle podało szokującą informację, że z powodu używania pigułek, w Niemczech zginęło 7 osób. Z kolei miesięcznik „The Age” podał informację, że koncern wypłacił w Stanach Zjednoczonych ponad miliard dolarów odszkodowania pokrzywdzonym konsumentkom pigułek w USA. (średnio 200 tysięcy dolarów na osobę). Również dalsze 1100 kobiet nosi sie z zamiarem złożenia pozwy grupowego przeciwko Bayer.

 

Źródło: Najwyższy Czas!

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra