Z zagranicy

Geje i Żydzi na marszu KOD w Warszawie. Kontrmanifestant spisany przez policje

Kolejny raz przeszła przez Warszawę niezwykle liczna demonstracja KOD. Manifestanci nieśli głównie flagi Unii Europejskiej. Widać było biorące udział w marszu lesbijki i Żydówki. Nieliczne transparenty wyrażały miłość do UE, nienawiść do PiS i Kaczyńskiego.

Transparenty KOD głosiły „Kocham UE niewykluczająca Niemiec”, „Kaczyzm jak faszyzm niszczy Polskę”, „Kaczy brat paczy”, „Permanentna Inwigilacja Społeczeństwa” . Na transparencie z zdjęciem Ziobry za kratami można było przeczytać „nieudacznik – za Blidę, Leppera i innych” (co zresztą świadczy o kłopotach z logiką zwolenników KOD, jeżeli według zwolenników KOD Ziobro zabił Blidę i Leppera to nielogiczne jest to, że zwolennicy KOD nazywają go nieudacznikiem). Hasło na jednym z transparentów zwolennika KOD „białe jest białe, a czarne jest czarne” miało ewidentnie rasistowski podtekst.

 

Należy stwierdzić, że pomimo licznego udziału manifestacja KOD miała kiepska oprawę. Z nielicznych transparentów trudno było się zorientować o co przeciwnikom PiS chodzi.

 

W całej Warszawie przeciw manifestacji KOD demonstrowały chyba tylko dwie osoby. Jedną z nich byłem ja. Chciałem przywitać manifestacje KOD u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej i Nowego Światu. Sekundę po wyjęciu z torby transparentu zgarnęli mnie nieumundurowani funkcjonariusze policji i zaczęli spisywać. Spisywali tak długo, na uboczu, że nie udało mi się skutecznie eksponować mojego hasła „hej ho KOD samo zło”. Kilkukrotnie, odpowiadając na moje pytanie, policjanci kulturalnie i sympatycznie zapewniali mnie, że nie łamie prawa i mam prawo do manifestowania swoich poglądów. Wyglądało na to, że byłem prewencyjnie spisywany. Moim zdanie w ustawie o policji powinna być jednoznaczna norma określające zasady prewencyjne spisywanie, dziś jej nie ma i moim zdaniem policjami nie mają podstawy prawnej do spisywania. Taka dwuznaczna praktyka naraża policje na utratę zaufania i marnuje czas policjantów.

 

Nie da się ukryć, że mój transparent nie wzbudził większego zainteresowania (prócz zainteresowania policji). Pozytywną stroną bycia spisanym jest to, że za sto lat, jakiś badacz pisząc o życiu politycznym III RP będzie miał szanse opisać mnie jako jedynego przeciwnika KOD (bo reszta patriotów się leni i manifestacji nie urządza).

Nieliczni manifestanci KOD którzy zwrócili uwagę na mój transparent, byli autentycznie wstrząśnięci tym, że ktoś może ich oceniać negatywnie. Emocje zwolenników KOD były ogromne, tak wielkie, że nie byli wstanie wysłuchać moich odpowiedzi na pytania, które mi zadawali. Okazało się też, że zwolennicy KOD absolutnie nie znają Konstytucji III RP, z oburzeniem reagowali gdy odpowiadając na pytanie co to demokracja, zgodnie z przepisami konstytucji stwierdziłem, że demokracja to rządy narodu.

 

Jan Bodakowski

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Maciek

  23 stycznia 2016 at 19:47

  Można by podrzucić kodowcom jeszcze kilka haseł ,trochę zakurzonych ,ale tym razem się rymuje np. „Program KODu programem narodu” , „Naród z KODem KOD z narodem” , „Myślisz KOD , mówisz Petru” , „KODowcy wszystkich krajów łączcie się” , „Polska będzie KODowska ,albo jej nie będzie” . Byłyby bardziej takie konstruktywne ,a nie szły w stronę pustego krytykanctwa .

 2. Robert B.

  23 stycznia 2016 at 20:38

  Stanisław Michalkiewicz jak zwykle przenikliwy w „tych sprawach” rzecze, że naiwne geje, feministki i inne postępactwo myślą, że to wszystko naprawdę, a w rzeczywistości są podjudzani w charakterze proletariatu zastępczego w celu podminowywania społeczeństw gojów. Gdy rewolucja komunistyczna tym razem strategią Gramsciego się skończy, a żydostwo zapanuje na ziemi, już oni tym wszystkim gejom, feministkom i postępactwu pokażą… Historia żydokomuny udowadnia to niezbicie…

 3. Xawery

  24 stycznia 2016 at 09:10

  Może i dobrze, że nie było kontrmanifestacji.Nie widzę konieczności tworzenia przeciwwagi. To łabędzi śpiew komuszej „hodowli” … Podejrzewam,że pod szyldem kod, demonstrują „miejscowi” – nie Polacy. To puch, właśnie rozwiewany przez wiatr historii.
  Pozdrawiam !

 4. Do Roberta B.

  24 stycznia 2016 at 10:55

  Dobrze piszesz!
  Pytanie tylko jak oni się rozpoznali i komunikują bo jeżeli z centralnego rejestru (np. esemesami) to spisek? Zresztą że spisek żydokomuny to widać więc pytanie retoryczne!
  Wszystko co pisze Stanisław Michalkiewicz o faktach nas otaczających zgadza sie co do joty.
  Nie zgadzam się do końca z jego liberalnym nastawieniem do budowy socjalnej społeczeństwa ale to są detale a te można dopasować. Da się znaleźć kompromis. We wszystkich innych sprawach widzę że Stanisław Michalkiewicz przepowiada ze 100% trafnością. Historia potwierdza jego wspaniałą wiedzę i spostrzegawczość. Byłby wspaniałym politykiem ale on tego nie już chce. Ma dosyć po swoim poprzednim uczestnictwie w życiu politycznym.

 5. jan

  24 stycznia 2016 at 18:37

  Pytanie do ministra spraw wewnętrznych pana M.Błaszczaka: 1)czy wszyscy uczestniczący (czynnie i biernie) w manifestacji KOD byli przez warszawską policję legitymowani i spisywani czy tylko zastosowano tę procedurę do red.Jana Bodakowskiego? 2)czy procedura jaką policja zastosowała wobec red.Bodakowskiego była zasadna i legalna? 3)czy w przypadku braku podstaw do interwencji wobec red.Bodakowskiego policjanci którzy naruszyli zasady swej służby poniosą odpowiedzialność i czy opinia publiczna zostanie o tym powiadomiona?

 6. agawa

  25 stycznia 2016 at 00:09

  Dzięki! jednoosobowa Opozycjo !

 7. Michał Mieczysław

  25 stycznia 2016 at 07:33

  [quote name=”Maciek”]Hasło na jednym z transparentów zwolennika KOD „białe jest białe, a czarne jest czarne” miało ewidentnie rasistowski podtekst.[/quote]

  bzdura – to nawiązanie do słów faszysty Kaczyńskiego, że „białe jest czarne, a czarne białe”.

  [quote]

  Należy stwierdzić, że pomimo licznego udziału manifestacja KOD miała kiepska oprawę. Z nielicznych transparentów trudno było się zorientować o co przeciwnikom PiS chodzi.

  […] nie udało mi się skutecznie eksponować mojego hasła „hej ho KOD samo zło”.
  .[/quote]

  w twoim haśle to widomo o co chodzi i jest bardzo merytoryczne,

  BTW za 100 lat to interesujący będzie temat jak za sprawą awantury w Polsce idea państw narodowych ostatecznie zdechła

 8. Jerzy Kleban

  25 stycznia 2016 at 10:49

  [quote name=”Maciek”]Można by podrzucić kodowcom jeszcze kilka haseł ,trochę zakurzonych ,ale tym razem się rymuje np. „Program KODu programem narodu” , „Naród z KODem KOD z narodem” , „Myślisz KOD , mówisz Petru” , „KODowcy wszystkich krajów łączcie się” , „Polska będzie KODowska ,albo jej nie będzie” . Byłyby bardziej takie konstruktywne ,a nie szły w stronę pustego krytykanctwa .[/quote]

  Najlepsze hasło to: „KOD z żydami, a żydzi zawsze z lewicą”.
  To proste, budzące zaufanie , internacjonalistyczne hasło- wszyscy „ludzie” na świecie je zrozumieją.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra