Z kraju

Polski pacjent jest w kwestii szczepień ubezwłasnowolniony

stop_nop_parlamentTak potworny obraz polskiej rzeczywistości wyłania się z dyskusji, do jakiej doszło w środę na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Okazuje się, że obywatel w praktyce nie tylko nie ma prawa do informacji na temat skutków szczepień, czy podjęcia decyzji, czy chce szczepić swoje dziecko, lecz również rejestracji niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP), o odszkodowaniu nie wspominając.

Polska jest daleko od zachodnich standardów szczepienia pacjentów. W naszym kraju zmusza się rodziców do aplikowania dzieciom ogromnej liczby szczepień, nie rejestrując niepożądanych odczynów poszczepiennych i łamiąc przy tym zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Byle tylko nie zmarnowała się żadna szczepionka, a firmy farmaceutyczne nie odnotowały strat.

Polski system sprawia wrażenie, jakby chciał ukryć istnienie NOP. Studenci medycyny i młodzi lekarze często w ogóle nie mają pojęcia o tym, że istnieją niepożądane odczyny poszczepienne, gdyż nie uczą się o tym – na studiach temat ten pomija się, a lekarze często nie pogłębiają swojej wiedzy. Instytucje powołane do kontroli, jak chociażby Inspektorat Sanitarny, często odmawiają rejestracji NOP, a lekarze, którzy ani nie przekazują informacji na temat możliwych powikłań poszczepiennych, a – w wielu przypadkach – kwalifikują dziecko do szczepienia bez dokonania koniecznych badań, kryją się nawzajem, działając w tej sferze niczym zwyczajna mafia, również odmawiają rejestracji NOP, żeby przypadkiem nie okazało się, że ich kolega po fachu nie dopełnił obowiązków.

Jakby tego było mało, w Polsce jako obowiązkowe wprowadza się szczepionki, które na Zachodzie zostały wycofane z powodu swojej szkodliwości. Przykładem może być szczepionka „5 w jednym”, która została wycofana z Wielkiej Brytanii jako czyniąca poważne uszczerbki na zdrowiu dzieci. Jedną z matek, której dziecko zostało poszkodowane przez tę szczepionkę jest Aneta Szendera, jednakże jej doświadczenia, jakim podzieliła się na posiedzeniu zespołu, nie wywarły większego wrażenia na broniącej obecnego systemu szczepień części środowiska lekarskiego. Co więcej, pojawiły się głosy, żeby uzależnić realizację programu 500 + od tego, czy rodzice szczepią swoje dzieci (dzieciom nieszczepionym miałby dodatek po prostu nie przysługiwać). – To jest medyczny faszyzm – nie kryła oburzenia Justyna Socha ze stowarzyszenia Stop NOP i trudno dziwić się tej reakcji, jako że niektóre środowiska medyczne, zamiast zadbać o poprawę jakości świadczonych usług, o zaufanie pacjenta do lekarza, usiłują narzucać szczepienia, nie oglądając się zupełnie na skutki.

Tymczasem w krajach szeroko rozumianego Zachodu (Niemcy, Wielka Brytania, USA) standardem jest identyfikacja czynników ryzyka wystąpienia NOP u pacjenta oraz ocena bezpieczeństwa nowo licencjonowanych szczepionek. NOP można zgłaszać zarówno w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, jak i w Wielkiej Brytanii.

– W Niemczech personel medyczny, zarówno lekarze, jak i personel średni, mają obowiązek zgłaszania NOP-ów. Każde zaniechanie jest karane karą grzywny – Katarzyna Bross-Waldorff nie kryje, że ten system jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla pacjenta tym bardziej, że podczas gdy w Polsce szczepienia są obowiązkowe, w Niemczech – tylko zalecane i to od 6 tygodnia życia, czyli dzieci po urodzeniu w ogóle nie są szczepione (co niestety ma miejsce w Polsce).

Z badań niezależnych ekspertów wynika, iż w perspektywie całego okresu dorastania, nieszczepione dzieci są zdrowsze i dotychczas żadnemu z proszczepionkowych instytutów nie udało się tych wyników obalić.

– System zgłaszania NOP-ów wygląda podobnie do niemieckiego i amerykańskiego. Rodzic po zgłoszeniu NOP może się domagać odszkodowania, kontroli poddana zostaje przychodnia. Lekarz przed zaszczepieniem dziecka jest zobowiązany poinformować o konsekwencjach szczepienia oraz że nie jest ono obowiązkowe – relacjonowała Aneta Szendera. – W Wielkiej Brytanii wstrzymuje się szczepienia u dziecka, u którego stwierdzono NOP, nawet jeżeli rodzic chciałby inaczej – dodała.

A w Polsce? Nawet jeżeli u dziecka wystąpił poważny NOP, rodzic jest zmuszany do kontynuowania szczepień. Jeżeli odmówi, nakładane są na niego nawet wielotysięczne grzywny. Sam zaś system rejestracji NOP w Polsce jest totalną fikcją

Praktyka pokazuje, że w Polsce nawet przypadki śmierci w wyniku odczynu poszczepiennego nie są rejestrowane jako NOP. Dzieje się tak wbrew zaleceniom WHO! Rodzice są zmuszani do szczepienia dzieci młodszych niż zalecany wiek szczepienia, dzieci tuż po chorobie, niekwalifikujących się do szczepienia. Jeden z urzędników miał się nawet chwalić, że Polska przoduje pod względem wykorzystanych szczepionek – rodzice są przymuszani do szczepień, byle tylko wyczerpane zostały zapasy szczepionek.

– Siedmiu niezależnych lekarzy stwierdziło NOP u mojej córeczki, ale żaden z tych lekarzy NOP-u nie zgłosił mimo interwencji – Michał Pryca nie kryje oburzenia sposobem, w jaki on i jego rodzina zostali potraktowani przez lekarzy, których przecież powinni darzyć zaufaniem. Lekarz stwierdził, że takich przypadków ma do kilkunastu tygodniowo (w samym niewielkim przecież Koszalinie) i on nie ma czasu na wypełnianie ankiet. Inspektorat Sanitarny przyznał, że lekarze powinni zgłosić NOP, jednakże odmówił ukarania lekarzy (prawo przewiduje karę grzywny). Sprawa trafiła do prokuratury, która odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, co tłumaczyła odmową ukarania lekarzy przez sanepid, podczas gdy to prokuratura wszczyna postępowanie w takiej sprawie a organ sądowy wymierza karę grzywny.

To jednak nie koniec patologii. Od 1 stycznia obowiązkowa ma stać się szczepionka przeciwko pneumokokom. W analizie Agencji Oceny Technologii Medycznych czytamy, że rekomendując ją do refundacji, nie trzeba brać kosztów powikłań poszczepiennych, mogą one zostać pominięte [sic!]. – Jak to jest możliwe, skoro ta szczepionka ma najwięcej działań niepożądanych ze wszystkich szczepionek zarejestrowanych w amerykańskiej bazie? Dlaczego w tej analizie nikt nie bierze pod uwagę tego, ile będą kosztowały powikłania poszczepienne, koszty ekonomiczne zarówno dla państwa, jak i dla rodzin, koszty społeczne, koszty utraty pracy i opieki? – pytali uczestniczący w posiedzeniu wspomnianego zespołu, zauważając, iż jedno z rodziców musi przecież zrezygnować z pracy, kiedy dziecko jest niepełnosprawne itd.

Wątpliwości uczestników budzi również skuteczność współczesnych szczepionek. Okazuje się bowiem, że w USA po wprowadzeniu szczepionki przeciwko pneumokokom lawinowo wzrosła liczba inwazyjnych zachorowań na choroby powodowane przez pneumokoki (z 2,5 tys. do 17 tys. rocznie). Czy zatem rzeczywiście droga do zdrowia prowadzi przez szczepienia?

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. Maciuś

  13 kwietnia 2016 at 13:04

  Elementarnym wymogiem cywilizacyjnym jest ,że wszelkie działania medyczne są podejmowanie ,gdy pacjent zgadza się na nie świadomie i dobrowolnie . Natomiast chyba nie tak rzadko zdarza się ,że wraz ze wzrostem świadomości odwrotnie proporcjonalnie maleje dobrowolność . 🙂

 2. lew

  13 kwietnia 2016 at 13:44

  Wielkie dzięki za poruszenie tematu. Nie łudźmy jednak, że ten rząd, który mieni się być antykorupcyjny, weźmie się za mafię szczepionkową. Sama nominacja pewnego Pana zatrudnionego to tej pory lako lobbysty przez firmy farmaceutyczne na dyrektora ds gospodarki lekowej w MZ powinno rozwiać nadzieje naiwnych.
  Nie istnieje żaden racjonalny argument (poza braniem łapówek) za przymusowym (podkreślam przymusowym szczepieniem.

 3. geptil

  13 kwietnia 2016 at 13:47

  Do 89 roku Polska była obozem pracy dla Polaków, po 89 stała się obozem zagłady dla Polaków. I nie ma tutaj przypadków, wszędzie to samo, niszczone jest wszystko co Polskie, to jest plan. Kto to robi? Pewnie i siły zewnętrzne i wewnętrzne ( liczebność mniejszości narodowych w Polsce jest dużo większa, niż to się oficjalnie podaje, a to one obecnie kontrolują realnie Polskę ). Na końcu mamy być wszyscy ( albo prawie wszyscy ) wymordowani przy pomocy wojny domowej połączonej z wojną ze wschodem, ma być taki wielki kocioł z którego mało kto ujdzie żywy. Do obu tych wojen ewidentnie jesteśmy pchani przez bardzo licznych, widać że to jest grane, że to jest od wielu lat grzane. Ci co grzeją ( często pozując na wielkich polskich patriotów ) OCZYWIŚCIE mają obiecane że 24 godziny przed wybuchem pełnej konfrontacji zostaną powiadomieni, żeby przynajmniej rodziny wycofali za Odrę.
  Więc w takiej sytuacji już mnie ta niby dziwna sprawa szczepionek nie dziwi. Absolutnie mnie nie dziwi. I tutaj najmniej ważne są pieniądze. Ci ludzie którzy ten obłęd szczepionkowy w Polsce nakręcają chętnie by wymordowali Polaków w sposób bardziej radykalny, ale na obecnym etapie jeszcze muszą stosować takie techniki zastępcze, jeszcze muszą się maskować i udawać że to w słusznej sprawie.

  • Krzysztof

   13 kwietnia 2016 at 14:35

   Ludzie! Sami sobie wybieramy tych faszystów. Ci, którzy chcą wolności są określani jako oszołomy.

   • Krystyna

    13 kwietnia 2016 at 14:58

    Polacy wstańcie z kolan,dość lekceważenia Nas i za nasze pieniądze.

 4. Zingariina

  13 kwietnia 2016 at 17:38

  Mało tego, nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionki w ogóle działają. Polecam wywiad z Dr. J.Jaśkowskim: https://www.youtube.com/watch?v=b3Wd2_vCOKU

 5. podlasie

  13 kwietnia 2016 at 18:09

  Na tle artykułu-b. waznego!- pojawia sie propaganda szczepionkowa koncernu GSK.Oczywiscie za ta propagande ktos odpowiada IMIENNIE-nazwisk nie podano.

  DZIĘKujEMY ZESPOŁOWI SEJMOWEMU-że powstal i działa!

 6. angol

  13 kwietnia 2016 at 19:30

  Nazwiska.
  I wszystkich na gałąź.
  A nie dzieje się NIC, czego nie było wiadomo od dawna przecież.
  Kolejny etap eksterminacji Polaków.
  Coraz bezczelniejszy i jawnie już agresywny…
  A pejsate, czarne kapelusze stoją z tyłu i pilnie obserwują, pociągając delikatnie za sznurki… Aż ciary prechodza, co oni z nami robią i co zamierzają z nami zrobić, z nami – Gojami.. Których ma być co najwyżej 15 milionów, jak najgłupszych, bezwolnych i jak najmocniej chorych…
  Ministerstwo „Zdrowia”, wszystkie Izby lekarskie – wszystkich „ekspertów” i „komisje lekowe” – nazwiska na listy – I NA GAŁĄŹ…
  Zobaczymy, co wtedy powie ta chazarska mafia…
  Coś mi się widzi, że oni to SYNCHRONIZUJĄ…
  Z zawołaniem niebawem „bratniej pomocy”..
  MAKSIU KOLONKO ?.. QTASIE TY FAŁSZYWY a NARCYSTYCZNY ???…
  PANIE WOJTKU CEJROWSKI ?..
  DO BOJU !!..
  Rozmieszać tę żydownię !!

 7. mama

  13 kwietnia 2016 at 20:02

  NIGDY nie zaszczepię ponownie swojego dziecka.Po szczepieniu na gruźlicę w szpitalu i żółtaczkę – AZS i alergia. Nie kontynuuję szczepień od tego czasu. AZS zniknęło, a miało być chorobą przewlekłą. Nie chce ich 500+. Widzę dzieci szczepione i moje w przedszkolu. Moje- antybiotyk raz na 2 lata, inne dzieci (szczepione) są non stop chore. Moja mama o mało nie umarła po szczepieniu na żółtaczkę przed zabiegiem medycznym. Nikt nie chciał przyjąć NOP, w końcu jakaś przypadkowa lekarka w przychodni osiedlowej podjęła się wydania zaświadczenia do szpitala że mama nie może być więcej szczepiona. Ja jako dziecko miałam zeza po szczepieniu na odrę.
  Dziękuję za szczepionki. NIGDY WIĘCEJ.

  • mlodamama

   14 kwietnia 2016 at 20:52

   U mnie ta sama sytuacja plus duży węzeł chłonny z tyłu główki który w 7miesiącu zaczyna znikać ale jak napomknę na wizycie lekarskiej Pediatrze a odwiedziliśmy kilku że alergia pokarmowa i AZS to po szczepieniu to każdy się śmieje w oczy i mówi że to nie ma nic wspólnego szczepić i koniec bo to jedyna ochrona i samo dobro :)własnie zaczynają się o nas dopominać w przychodni a też nie mam zamiaru krzywdzić mojego dziecka wystarczy że nieświadoma dałam się namówić na szczepienie po urodzeniu…

 8. Ola

  13 kwietnia 2016 at 20:46

  Jedna wielka mafia…nie zaszczepię już nigdy !!!

  • ela

   31 lipca 2016 at 13:49

   ja swego trzeciego dziecka/teraz ma 21 lat/ nie zaszczepiłam, wysyłali wezwania, straszyli sadem ale to olałam
   miałam intuicję Chwała Panu

 9. Czesław

  13 kwietnia 2016 at 20:49

  Antybiotyki też szkodzą. Rezygnujemy z ich stosowania. Nie ma żadnych dowodów na ich skuteczne działanie, a ich trucie jest dowiedzione. Do lekarza też nie chodzimy, dbają tylko o koncerny farmaceutyczne. Zęby rwiemy sami, bo można zarazić się żółtaczką.

  • Danuta

   13 kwietnia 2016 at 21:57

   Ach jakie madrosci wyrazone w tym komentarzu. Ile empatii z chorymi dziecmi ,co to za wsżechwiedżacy czlowiek to napisal mimo prżedstawianych faktow nadal wierzy Pan Bigfarmie i jej lobbystom a wie Pan ,ze dyrektorem firmy Bayer , ktorej leki sa wsżedzie obecne byl skazany w Norymberdże zbrodniarz wojenny , ktory w imieniu firm faramceutycznych eksperymentowal na wiezniach obozow koncentracyjnych ? Moze jego mentalnosc sie zmienila po odsiedzeniu jedynie kary 4 lat wiezienia a moźe nie , bo nie ma to dowodow i badan . Tak jak ńie ma badan na skutecznosc szczepionek ,
   Bo nie podlegaja one takim restrykcjom medycznym jak leki przed wprowadżeniem do obrotu i tu rodzi sie pyranie dlaczego? A my jak barany idziemy na rżez ,bez solidnej wiedzy i mozliwosci wyboru ale czesto straszeni karami .Wypadaloby pomyslec nieco .,dlaczego firma produkujaca buty odpowiada za swoj wyrob , a firma farmaceutyczna nie , wpisujac cala harmonie skutkow ubocznych szczepionek, zistaje zwolniona z odpowiedzialnosci .

 10. sally

  13 kwietnia 2016 at 22:43

  Obraz tzw. Zachodu jest stanowczo zbyt lukrowany. W Internecie jest mnóstwo materiałów pokazujących, jak per noga traktowani są tam rodzice zgłaszający NOP. Tam też najważniejsze są zyski koncernów.

 11. Optymista

  13 kwietnia 2016 at 22:51

  Szczepienia to jedna z podstawowych metod wyniszczania ludzi i Polaków w szczególności. A co powiedzieć o glifosacie? Parę milionów głównie niemieckojężycznych Europejczyków protestuje przeciwko przedłużeniu na 15 lat stosowania tej rakotwórczej trucizny (jak chcą Monsanto, Beyer Leverkusen i inni), u nas sprawę się wycisza. Identycznie Europejczycy protestują przeciwko CETA (juz gotowa, ale przed brytyjskim referendum boją się podpisać parafki, by nie rozdrażnić ludzi) i TIPP oraz TISA, mające oddać w rece superkoncernów kontrolę nad wszystkim i nad wszystkimi, a konkretnie np. praktycznie likwidujące zdrową żywność na rzecz żywności (opantentowanej!) GMO z fabryk. U nas też cisza na ten temat. Trwa akcja ratowania pszczół na świecie, bo Monsanto chce je „uszczęśliwić” kolejnymi truciznami. Słyszał ktoś o tym w Polsce? Wracając do tematu, polska mafia szczepionkowa jest z pewnością dobrze opłacana przez najbogatsze (czytaj farmaceutyczne) koncerny i tylko dlatego mamy takie a nie inne zachowania duzej części personelu medycznego, sanepidu i nawet ważnych urzedów w przedmiotowej sprawie.

  • Maciuś

   14 kwietnia 2016 at 08:55

   Tylko proszę sobie uzmysłowić ,że taka postawa to praktycznie wypisz wymaluj „powrót do natury” jednego z teoretyków rewolucji francuskiej mianowicie J.J. Rouseau . A co z syntetycznymi tkaninami , te nylony ,poliestry , takie to sztuczne , zapewne w kontakcie ze skórą powodują powstawanie brodawek . Barwniki j.w. . A ile chemicznych odpadów zatruwa środowisko podczas produkcji tego wszystkiego . Nie pozostaje nic innego jak posadzić koło domu poletko lnu i utkać zgrzebne płótno ,albo użyć listka figowego . Transport także mocno na cenzurowanym – podczas spalania węglowodorów powstaje całe multum różnych substancji . Dla cyklistów także nie ma dobrych wiadomości , bo przecież do wyprodukowania potrzebna jest stal , aluminium ,guma itd. a podczas produkcji tego wszystkiego dostają się do środowiska różne świństwa. Więc jak ktoś chce konsekwentnie iść w ŧą stronę ,to życzę mu powodzenia .

 12. Polska Umarła

  13 kwietnia 2016 at 23:26

  Po prostu skandal!!
  Zmuszanie rodziców do szczepień swojego dziecka to jest czysty idiotyzm nieodpowiedzialność i tylko i wyłącznie chęć zysku KASA!!!! Proponuję zaszczepić wszystkie świnie w polskim państwowym korycie wraz z ich rodzinami!!!! Niech Państwo i każdy lekarz weźmie odpowiedzialność za powikłania, a nie reklamuje jakie to szczepienia są dobre i tylko uchronią przed chorobami. BZDURA!!! Polski Sejm niczym Hitler tylko jeszcze gorszy!!! On działał w taki sposób, że świat o tym wiedział co czyni w obozach a Wy zabijacie po cichu – SZCZEPIONKAMI – WSTYD I HAŃBA!!! Kłamliwe świnie, chroniące swoje dupy wraz z rodzinami, odbierające zdrowie a nawet życie nawet niemowlakom tuż po urodzeniu. Wstyd mi, że w takim kraju się urodziłam!! Tylko chyba wojna domowa albo bomba może zrobić porządek z tym gnojem.
  Ktoś pewnie zarzuci brak kultury w wypowiedzi, ale nie interesuje mnie to w tym momencie, ponieważ ten kraj i rządzący nim kultury w ogóle nie mają, jak i litości dla obywateli.

 13. Faszysta

  14 kwietnia 2016 at 13:30

  Dzieci nie szczepione to zagrozenia dla zdrowia spoleczenstwa i tyle.

  • lna

   14 kwietnia 2016 at 13:54

   Świetny argument przeciwko szczepieniom: „dzieci nie szczepione to zagrożenie dla zdrowia (w domyśle: zaszczepionego) społeczeństwa”. Jedyny nasuwający się wniosek z tego twierdzenia to ten, że szczepienia są bezwartościowe i przed niczym nie chronią. Gratuluję logiki.

   • Faszysta

    14 kwietnia 2016 at 14:52

    Nie szczepione to czesc spoleczenstwa i beda sie wzajemnie tepic.
    A spoleczenstwo potrzebuje przyrostu naturalnego. I jeszcze pytanie: dlaczego podatnik ma lozyc na leczenie/proby leczenia chorob ktorych mozna uniknac? Nie zaszczepiles pociech to sam plac pelne koszty opieki zdrowotnej dla nich.

    • oświecony

     14 kwietnia 2016 at 17:31

     Ty@faszysta@.O jakim społeczeństwie piszesz – zatrutym chemikaliami. Człowieku; mieszkam w Irlandii, tutaj nie ma żadnego obowiązkowego szczepienia i brak jakichkolwiek chorób zakaźnych czy innych poważnych. Kto chce to się szczepi i nikt nikogo do czepienia nie zmusza.

     • Faszysta

      14 kwietnia 2016 at 19:48

      @oswiecony To zatrute chemikaliami spoleczenstwo ma srednia dlugosc zycia odbiegajaca znacznie(in plus) od niezatrutych n p 200 lat temu.

      Poczekajmy az nieszczepieni osiagna mase krytyczna i zaczna sie zabijac przez wzajemne zarazanie. Teraz zyja glownie dzieki temu ze jest ich malo i sie rzadko spotykaja.

 14. Kalinka

  14 kwietnia 2016 at 21:27

  Faszysta jakis Ty ograniczony. Aż żal…. Zabijac sie beda? Czym? Świnką? Nieszczepione dzieci nie choruja albo chorują niewiele. Takie pierdolety Wam do tych pustych glów wtloczyli, że nieszczepiony=rezerwuar zarazy. Poziom wiedzy jak w sredniowieczu…. Ciekawey czy Ty uzupelniles swoje szczepienia? Przeciez np.MMR jest dopiero od roku 2002obowiazkowe, hib tez od niedawna, to samo wzwB… Zaszczepiles się ? Wiesz powiem Ci w tajemnicy że owa „masa krytyczna”nieszczepionych na ww jest juz od dwna i co? Nie ma epidemii? A to pech 😉

  • Faszysta

   14 kwietnia 2016 at 23:42

   @Kalinka Owszem, uzupelnilem. A swinka w okresie pokwitania czy wieku doroslego moze doprowadzic do nieplodnosci a nawet smierci. Epidemii na razie nie ma bo sa szczepienia. Pozyjemy i zobaczymy jak bedzie. W kazdym razie niektorzy…

   • Kalinka

    15 kwietnia 2016 at 12:44

    W takim razie dlaczego zczepi sie dzieci w wieku 13miesiecy na swinke. Potem odpornosc poszczepienna wygasa i taki w wieku pokwitania, czy dorosly zostaje „goły i wesoły”
    Mniemam, żes b.mlody skoro nie pamietasz czasow , ktorych swinka, odra czy rozyczka to byly zwyczajne choroby wieku dzieciecego i nijt się nie podniecal że są…dlaczego? Bo byly one noegrozne. Po prostu. Natura nie znosi próżni i jesli wytepimy jeden drobnoustroj, w jego miejsce pojawi sie co innego. Niekoniecznie juz nam zanego i niekoniecznie yak łagodnego.

    Oczywiscie innej odpowiedzi nt uzupelnienia szczepien sie nie spodziewalam, bo nawet jesli Twoja ksiazeczka zieje pustką od czasu kiedy skonczyles 19lat to przeciez sie tu nie przyznasz 🙂

    Epodemii nie ma bo sa szczepienia? Powtarzam raz jeszcze. Sprawdz jaki %populacji staanowia ludzie 18+ a jaki Ci ponizej 18rz i zauwaz, że ci 18+ nie byli szczepieni na ową swinke czy hib i nie ma epidemii! A to psikus.

    • Faszysta

     15 kwietnia 2016 at 18:31

     @Kalinka Siodmy krzyzyk mi leci. Po za tym zobaczymy co bedzie. Zdrowia zycze, cos mi podpowiada ze moga sie te zyczenia tobie przydac. Albo twoim dzieciom.

    • Maciuś

     15 kwietnia 2016 at 19:00

     „Natura nie znosi próżni i jesli wytepimy jeden drobnoustroj, w jego miejsce pojawi sie co innego. Niekoniecznie juz nam zanego i niekoniecznie yak łagodnego”

     Natura nie działa w ten sposób . Po pierwsze właściwie nie sposób w 100% usunąć jakiś drobnoustrój ze środowiska ,w szczególności przez działania człowieka . No może nie ma już ognisk czarnej ospy ,ale kto wykluczy ,że gdzieś w śniegach koła podbiegunowego nie leży ciało jakiegoś zmarłego na tę chorobę i mikroby są jeszcze zdolne do życia . Grypa tzw. hiszpanka j.w. . Poza tym zdaje się w wojskowych laboratoriach bakteriologicznych bez wątpienia są próbki tych organizmów . Po drugie nowe drobnoustroje pojawiają się raczej niezależnie i prawdopodobieństwo wzrasta wraz ze zwiększaniem się liczby ludzi zamieszkujących glob .

 15. iwona

  15 kwietnia 2016 at 22:55

  Ja próbowałam. starszego szczepiłam jak mi kazali=chorował na wszystko włacznie z krztuścem, rózyczka i nawet odra. Mdszy po szczepieniu w 24 miesiacu wyladował w szpitalu. Dzis ma autyzm i nie mówi. Wiecej go nie zaszczepie…

 16. Zenek

  16 kwietnia 2016 at 12:17

  Wyłapać tych idiotów wziąć te szczepionki i pakować w nich i patrzeć jak to działa jeszcze popcorn bym sobie do tego zrobił oni swoich dzieci nie szczepią bo wiedzą czym to grozi a nam karzą bo chcą żeby nasze dzieci były upośledzone kiedy ich potomstwo będzie cieszyło się zdrowiem takie są ich zbrodnicze myśli

 17. ws

  16 kwietnia 2016 at 14:13

  Oj ludzie, ludzie. weźcie sobie podręcznik chorób zakaźnych, najlepiej taki przedwojenny i poczytajcie sobie opisy (wtedy) popularnych chorób – jak dzieci umierały lub zostawały kalekami na całe życie z powodu Heine-Medina, krztuśca, czy „głupiej” odry.
  Ruchy antyszczepionkowe wyrosły na tym, że nie pamiętamy tamtych czasów.
  Oczywiście, każdy poczyta sobie artykulik wysmażony przez jakiegoś nie do końca wyedukowanego autora i huzia na Józia.
  Autorytety medyczne, jasne żydzi i cykliści, prace naukowe dobrze zaplanowane, wg kryteriów EBM – finansowane przez koncerny kłamstwo.
  A nie głupio Wam, że nie szczepiąc swoich dzieci niejako żerujecie na reszcie społeczeństwa. Niestety, każde działanie niesie ryzyko wystąpienia zdarzeń nieporządanych. Pytanie: jakie konsekwencje przyniesie zaniechanie działań?

 18. PhyllisGlups

  24 kwietnia 2017 at 21:43

 19. KelChalkhic

  25 czerwca 2017 at 13:52

  Non Prescription Prozak cialis Propecia Medica Sin Receta

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra