Z zagranicy

Papież ostrzegał przed pokusą „zamknięcia się” Kościoła

prawy.pl_images_nowe_stories_wiara_papiezfranciszek_franciszek_ctv1Przed pokusą „zamknięcia się w sobie” Kościoła w obliczu zagrożeń przestrzegł Franciszek podczas Mszy św. w Watykanie z okazji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Papież podkreślił, że „dobrym lekarstwem” na tę pokusę jest modlitwa, która pozwala łasce otworzyć drogę wyjścia: od zamknięcia do otwarcia, od strachu do odwagi, od smutku do radości, od podziału do jedności. Mszę Świętą koncelebrowało z Ojcem Świętym 25 nowych arcybiskupów-metropolitów, którzy przybyli z okazji pobłogosławienia paliuszy, które będą im nałożone przez nuncjuszy w ich stolicach. Był wśród nich abp Adam Szal z Przemyśla.

Tradycyjnie w uroczystości wzięła też udział delegacja prawosławnego patriarchatu Konstantynopola z metropolitą Bostonu, Metodym na czele.

Franciszek nawiązując do czytań dzisiejszej liturgii wskazał na dwa zasadnicze słowa, które ją streszczają: „zamknięcie” i „otwarcie”. „Do tego obrazu możemy także dołączyć symbol kluczy, które Jezus obiecuje Szymonowi Piotrowi, aby mógł „otwierać” wejście do królestwa niebieskiego, a na pewno nie „zamykać” je przed ludźmi, jak to czynili niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, których Jezus gani” – powiedział papież.

Źródło: Radio Watykańskie

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Jorge Mario Bergoglio ZBUŻY Vatykan !

  1 lipca 2016 at 09:02

  Jorge Mario Bergoglio z Argentyny w funkcji Papieża, który siebie nazwał „Franciszkiem” jest CHORY na chorobę PSYCHICZNĄ o nazwie PARANOJA INDUKOWANA(nazywana też paranoja udzielona) czyli to jest stan, w którym ta osoba jest bardzo BLISKO związana z INNYMI CHORYMI psychiatrycznie, zaczyna traktować BEZKRYTYCZNIE paranoiczne myśli tych CHORYCH za „normalność” przyznając racje tym psychopatom np. zboczeńcom seksualnym, retorycznym mordercom …itp. uznając ich za „normalnych”.
  Osobnicy chorzy psychicznie na PARANOJE INDUKOWANĄ mają tendencję do USTĘPOWANIA w swoim logicznym myśleniu i UTWIERDZANIA osób dotkniętych paranoją psychiczną np. homoseksualistów, pedofili, morderców(litowania się nad retorycznymi mordercami) …itp. że są „normalni”.
  Osoby DOTKNIETE chorobą psychiczną PARANOJA INDUKOWANA na ogół są OTOCZENI w codziennym życiu z tymi osobnikami co są CHORZY na choroby paranoiczne i pozostają z nimi w niezwykle BLISKIM związku, a zwłaszcza w bardzo ścisłych kontaktach z bardzo aktywnymi NADPOBUDLIWYMI osobnikami PSYCHOLAMI, paranoikami chorymi psychicznie, którzy już opanowali Watykan !!!
  Właśnie Franciszek NAKAZAŁ całemu kościołowi katolickiemu OTWORZYĆ wrota dla psychopatów i przyjąć „system wartości” głoszony przez aktywnych AGRESYWNYCH psychopatów jako WAŻNIEJSZY, czyli PONAD dotychczasowymi naukami Kościoła.
  SZALENIEC „jezuita” który każe się nazywać „Papież Franciszek” jak widać kompletnie STRACIŁ wiarę w Ducha Świętego i wiarę w Trójcę Przenajświętszą dlatego, ci wszyscy kardynałowie co jeszcze nie OSZALELI, nie są jeszcze chorzy na chorobę psychiczną PARANOJA INDUKOWANA muszą się KONICZNIE skrzynąc, przegnać Franiszka z Watykanu aby jego NIE zniszczył.
  Następnie NORMALNI kardynałowie MUSZĄ utworzyć specjalne „OBOZY Reedukacyjnego” dla tych księży, biskupów, kardynałów z kościoła katolickiego, którzy ZGŁUPELI i zapadli na chorobę psychiczną PARANOJA INDUKOWANA.

  • klioes vel pislamista

   1 lipca 2016 at 09:05

   Nie przesadzajmy.
   MIMO WSZYSTKO…
   🙂

  • wiesscar

   1 lipca 2016 at 09:15

   Nie jestem psychiatra więc się nie znam.
   Wg mnie Franciszek albo oszalał albo przeszedł na stronę muzułmanów.
   Powinien iść na emeryturę natychmiast.

 2. klioes vel pislamista

  1 lipca 2016 at 09:03

  Nie to, żebym z Ojcem Świętym polemizował, ale: klucze i drzwi jednak generalnie służą (wydaje mi się) do oddzielenia i zabezpieczenia pewnych pomieszczeń…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra