Z zagranicy

Odnaleziono masowe groby ofiar Daesh

groby_syriaSprzymierzone siły kurdyjsko-arabskie w Syrii odnalazły dziesiątki grobów ludzi zabitych prze terrorystów Daesh w wyzwolonym niedawno mieście Manbij w prowincji Aleppo.

Według rady wojskowej Manbij, w 27 nieudokumentowanych grobach, które odnaleziono w piątek, znajdują się szczątki cywilów, którzy usiłowali uciec z miasta, kiedy znajdowało się ono pod kontrolą Daesh, jednakże zostali schwytani i zabici przez terrorystów.

– Większość, mogę nawet stwierdzić, że 90 proc. parków w Manbij zmieniło się w cmentarze. W tym parku mamy 27 nieudokumentowanych grobów. Wszyscy ci, którzy w nich leżą, to cywile, którzy usiłowali uciec Daesh – powiedział Hassan Abu Kant, walczący w Batalionie Północnego Słońca, należącym do Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), dodając, iż ludzie ci zostali zabici, ponieważ usiłowali przedostać się do sił SDF.

SDF przeprowadziło operację odbicia Manbij ponad dwa miesiące temu i na początku sierpnia zdołało w pełni je wyzwolić. Miasto to było pod kontrolą Daesh przez ponad dwa lata. Zdjęcia zrobione z powietrza pokazują, jak terroryści, aby uciec, używali cywilów jako żywe tarcze.

Wyzwolenie Manbij to pierwsze od lipca 2015 roku poważne zwycięstwo, jako że miasto to ma strategiczne położenie. Rok wcześniej z rąk terrorystów odbito inne ważne strategicznie miasto Tal Abjad na granicy Syrii z Turcją.

W kwietniu siły syryjskie odnalazły masowe groby zawierające szczątki dziesiątek cywilów w północno-wschodniej części Palmiry w prowincji Homs, zaledwie kilka dni po tym, jak siły rządowe odbiły miasto z rąk terrorystów.

Z kolei w maju inne masowe groby, zawierające 65 ciał, głównie żołnierzy, zostały znalezione w kloakach w położonej na południowy zachód od Palmiry bazie sił powietrznych.

Walki trwają także między siłami syryjskimi a kurdyjskimi. Obecnie, jak informuje w specjalnie wydanym w piątek oświadczeniu dowództwo syryjskiej armii, ciężkie walki między siłami rządowymi, a kurdyjskimi trwają w Hasakah, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Syryjska armia prowadzi naloty na kurdyjskie pozycje i kwatery w całej prowincji. W oświadczeniu dodano, że odpowiedź syryjskiej armii jest „adekwatna” i że na każdy atak siły rządowe odpowiedzą siłą.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

173 komentarze

173 Komentarzy

 1. outsidersart.com

  11 listopada 2017 at 11:34

  Good post. I am experiencing some of these issues as well..

 2. purchasing timex watches

  14 listopada 2017 at 17:45

  Highly energetic blog, I enjoyed that bit. Will there be a part
  2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra