Z kraju

Prof. Wolniewicz o szkodliwości islamu

25 września w Warszawie na spotkaniu Centrum Edukacyjne Powiśle Bogusław Wolniewicz i Krzysztof Kawęcki przybliżyli swoje poglądy o szkodliwości islamu.

 

Zdaniem Wolniewicza cywilizacja zachodnia jest najwspanialszą cywilizacją. Fundamentami cywilizacji zachodniej jest chrześcijaństwo i nauki ścisłe. Tylko z tego fundamentu wyrasta demokracja i technologia. Demokracja zapewnia ludziom status wolnych obywateli.

Islam dla Wolniewicza to obca cywilizacja, o odmiennej moralności, prawie i sposobie życia, od której należy się odseparować, z którą nie można współpracować, tylko należy walczyć na śmierć i życie. Zdaniem Wolniewicza przemieszanie kultur jest sprzeczne z naturą. Jako przykład szkodliwości islamu Wolniewicz podał dyskryminację kobiet i brak wolności religijnej.

Według Wolniewicza mamy do czynienia z trzecią falą agresji islamu na cywilizację zachodnią, w której islamiści wykorzystywać mają imigrację i terror wobec białych. Agresja islamu to forpoczta dużo większego zagrożenia – ekspansji Azji.

Zdaniem Wolniewicza Zachód jest bezbronny wobec islamu, bo dał się zdemoralizować ideologią wielokulturowości i nienawiści do chrześcijaństwa. Źródłem promocji wielokulturowości, zdaniem Wolniewicza, jest lewica – nowotwór wyniszczający zachodnią cywilizację. Patologia replikująca się na uniwersytetach i chroniąca przed odpowiedzialnością również komunistycznych zbrodniarzy.

Według Wolniewicza, ludzie Zachodu swoją bezczynnością zgadzają się na likwidację zachodniej cywilizacji. Jako przykład takiej bierności profesor podał film Małgorzaty Szumowskiej „W imię ojca”. Zdaniem prelegenta reżyserka za obrażanie uczuć religijnych powinna być ukarana grzywną do 200.000 złotych. Niestety, zdaniem Wolniewicza, arcybiskup warszawski nie wykazuje ochoty by zgłosić przestępstwo do prokuratury. Wolniewicz uznał, że bierność kapłanów wynika z tego, iż nie mają oni wiary, a przez to ochoty do walki.

Twierdzenie o tym że islam jest narzędziem, które Rosja używa do podboju Europy, Wolniewicz uznał za absurdalne. Wolniewicz poparł współpracę katolików z prawosławnymi. Z profesorem nie zgodziło się kilka osób uznających że Rosja jest źródłem wszelkiego zła na świecie.

Profesor Wolniewicz nie dostrzegł też żadnych bezpiecznych nurtów islamu, ale wyraził zrozumienie dla atrakcyjności jego siły. Stwierdził, że Rzeczpospolita szlachecka nie była państwem wielokulturowym, bo Żydzi żyli w separacji.

tekst i fot. Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. agawa

  26 września 2013 at 14:46

  Zgadzam się z prof. Wolniewiczem.To wspaniały , prawdziwy filozof , który nigdy nie kłania się okolicznościom , nie szuka swoich korzyści ale zawsze prawdy.

 2. potomek z NSZ

  26 września 2013 at 15:32

  Najciekawsze jest to, że profesor broni chrześcijaństwa, chociaż sam siebie określa jako bezwyznaniowiec o katolickiej tradycji. Czyli ateista broni zasad i religii Boga przed wyznawcami tegoż Boga. Więcej takich ludzi w Polsce i w świecie na uczelniach, w szkołach średnich, gimnazjach i podstawówkach! Pobożne życzenie i marzenie????!!!!

 3. Jan Bodakowski

  27 września 2013 at 11:13

  W moją relacji wkradł się błąd, film Małgorzaty Szumowskiej nosi nazwę „W imię …”. Wolniewicz.
  „W imię ojca” to doskonały fabularyzowany dokument o zbrodniach brytyjskich imperialistów na katolikach z Irlandii.

 4. Art1

  27 września 2013 at 11:36

  „Czyli ateista broni zasad i religii Boga przed wyznawcami tegoż Boga.”
  A Nycz nie broni.Dlaczego?

 5. jacek

  27 września 2013 at 11:52

  Brońmy Cywilizacji Łacińskiej i Katolicyzmu!!!Niech żyje Profesor Wolniewicz!!!

 6. stoLica

  27 września 2013 at 12:46

  Najgorsze jest to, że mamy wrogów w kościele, Dziwisz, Kowalczyk i wielu innych to zdrajcy, jak Życiński. Za komuny kościół był z ludem, dzisiaj niestety wielu judaszy wśród hierarchów kościelnych popiera zniewolenie Polski. Panie Boże wyzwól nas od pasterzy, którzy stali się wilkami.

 7. ZielonyHoblit

  27 września 2013 at 13:00

  Jedyny plus Islamu na zachodzie będzie taki, że wyrżnie wszystkich tęczowych lewaków co do pnia. Już tylko czekam kiedy wezmą się za gejów, feministki, ateistów i całą resztę. Ale się zdziwią 😀
  Minus taki, że dokonają tego ogniem i mieczem, i poleje się krew. Taki będzie koniec lewicowej ideologii, głupota tych ludzi doprowadzi ich do żezi 🙁

 8. Jola

  31 października 2013 at 18:12

  Do mnie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra