Z zagranicy

Nawoływanie do pozostania w UE będzie w Wielkiej Brytanii karalne?

chris_hollidayW petycji umieszczonej przez Torysa, Christiana Holliday’a na stronach internetowych rządu i parlamentu znalazł się wniosek o uzupełnienie legislacji z o okresu panowania królowej Wiktorii, a dotyczącej zdrady o zapisy penalizujące przywrócenie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

W przedłożonym dokumencie czytamy:

“The Treason Felony Act powinien zostać uzupełniony o następujące przestępstwa:

– Wyobrażenie, wymyślanie, promowanie, pracowanie czy zachęcanie innych do wspierania Wielkiej Brytani w dążeniu do członkostwa w Unii Europejskiej

– Konspirowanie z wrogimi siłami w celu uczynienia z Wielkiej Brytanii, bądź części Wielkiej Brytanii członka UE.”

Od momentu opublikowania petycji podpisało ją ponad 330 osób. Aby trafiła ona pod obrady rządu Holliday potrzebuje zebrać co najmniej 10 tys. podpisów. Aby została przedyskutowana na forum parlamentu – tych podpisów musi być 100 tysięcy.

Przedłożenie petycji przez Holliday’a spowodowało liczne ataki na niego jego partyjnych kolegów, w tym Maria Creatura, który określił petycję jako „najgorszego rodzaju orwellowską cenzurę”.

Petycja przedłożona przez Holliday’a jest jedną z wielu złożonych przez zwolenników opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur unijnych. Wcześniejsza petycja, wnosząca o zakazanie politykom negocjowania warunków utrzymania wolnego przepływu osób na terytorium Wielkiej Brytanii po Brexicie została podpisana przez 20 tys. Brytyjczyków. Inna petycja, której twórcy domagają się zdjęcia z przestrzeni publicznej wszelkich emblematów i symboli unijnych zgromadziła 19 tys. podpisów.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra