Z zagranicy

Węgry obniżają koszty pracy, żeby poprawić konkurencyjność

kosa_orbanRząd premiera Viktora Orbana pracuje nad obniżeniem należności, jakie muszą odprowadzać do skarbu państwa pracodawcy. Jak zapowiadają jego przedstawiciele, dzięki nowym rozwiązaniom konkurencyjność Węgier wzrośnie w ciągu najbliższych 5-6 lat na tyle, że kraj ten dogoni pod względem konkurencyjności Republikę Czech czy Słowację.

O planowanych zmianach powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej minister gospodarki Mihály Varga. Jednocześnie zapowiedział, że efekt obniżenia świadczeń na rzecz państwa zostanie podwojony poprzez wzrost wynagrodzeń. Co więcej, rząd zapowiada, że dla wszystkich przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność zostaną przewidziane bodźce finansowe przez trzy pierwsze lata ich działalności.

Szczegółowy program zmian nie został jeszcze zaprezentowany.

Źródło: Dailynewshungary

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Wójt

  5 listopada 2016 at 10:00

  A PISorki nowymi podatkami, akcyzami, płacą minimalną duszą gospodarkę, ehhhh tfuuuuu socjaliści!

 2. Leon

  5 listopada 2016 at 11:02

  Przedsiębiorcy odprowadzają zobowiązania.

 3. Zlituj się Boże nad Żoliborzem

  5 listopada 2016 at 21:53

  Jedni mają szczęście , jak Węgrzy i mają męża stanu Orbana ,który obniża podatki ,a drudzy mają pecha jak Polacy i mają tanią podróbkę Orbana w postaci żony stanu z Żoliborza

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra