Rodzina

„W obronie sumienia” – rusza kampania broniąca prof. Chazana i wolności sumienia lekarzy

prawy.pl_images_chazan1mwZ inicjatywy Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris rozpoczęła się kampania zbiórki podpisów pod petycją w obronie prof. Bogdana Chazana oraz wolności sumienia lekarzy. To odpowiedź na kolejny atak środowisk feministycznych, które tym razem zorganizowały zbiórkę podpisów pod wnioskiem o pozbawienie profesora prawa do wykonywania zawodu lekarza. Organizatorzy akcji uważają, że jest to zamach na wolność sumienia wszystkich lekarzy w Polsce.

W ramach kampanii uruchomiona została strona www.wobroniesumienia.pl, na której można złożyć podpis pod petycją skierowaną do organów samorządu lekarskiego. Jej treść wyraża poparcie dla prof. Bogdana Chazana oraz oczekiwanie, że samorząd wykaże się niezależnością pomimo nasilających się nacisków politycznych.

– W ostatnich tygodniach obserwujemy coraz większą aktywność środowisk lewicowych, które przez tzw. czarne marsze oraz inne inicjatywy takie jak ta, mająca na celu pozbawić prof. Chazana prawa do wykonywania zawodu, atakują wolność sumienia jednostek i całego środowiska lekarskiego – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny i zaznacza, że feministki zebrały pod swoim apelem już ponad 18 tys. podpisów.

– Zarzucanie profesorowi Chazanowi szykanowania pacjentek, odmawiania im świadczeń, wypowiadania bezczelnych ocen, zastraszania i potępiania, jest działaniem, które należy jednoznacznie ocenić jako próba publicznego linczu na lekarzu będącym przeciwnikiem zabijania dzieci nienarodzonych – mówi Paweł Kwaśniak – Jeśli teraz nie obronimy polskich lekarzy przed żądaniami działań przeciwnych etyce lekarskiej i własnemu sumieniu, możemy być wkrótce świadkami przymuszania ich do takich działań – dodaje.

Z kolei mec. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris podkreśla, że rok temu, 6 października 2015 r., Trybunał Konstytucyjny wydał przełomowy wyrok (K12/14), potwierdzający, że realna wolność sumienia lekarzy stanowi gwarancję należytej realizacji praw pacjentów. Dlatego, jak podkreślił, należy apelować do organów samorządu lekarskiego o konsekwentną obronę prof. Bogdana Chazana przed stygmatyzującą kampanią pomówień ze strony skrajnych środowisk politycznych chcących zastraszyć lekarzy i personel medyczny.

Autorzy petycji podkreślają zasługi i osiągnięcia profesora Chazana dla polskiej ginekologii i położnictwa. W tym kontekście przypominają m.in. o nagrodach i odznaczeniach państwowych przyznawanych profesorowi ponad podziałami politycznymi, w tym przez Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego.

Profesor Bogdan Chazan podkreśla, że złożenie podpisu pod petycją ma na celu obronę nie tylko jego dobrego imienia, ale przede wszystkim wolności sumienia lekarzy w Polsce. Profesor nie ma wątpliwości, że na tej drodze pojawi się jeszcze wiele przeszkód. Środowiska odmawiające ochrony życia dzieciom w prenatalnej fazie rozwoju oraz poszanowania wolności sumienia lekarzy są bowiem coraz bardziej zuchwałe. Lekarze sumienia są piętnowani i stygmatyzowani za ich wierność przysiędze Hipokratesa – podkreśla.

Nie pozwólmy, aby działania nienawistnych radykałów podważyły szacunek dla tego wyjątkowego lekarza, dzięki którego wiedzy i zaangażowaniu tysiące kobiet otrzymało fachową pomoc i wsparcie, ciesząc się dziś radościami macierzyństwa – czytamy w petycji. Jej adresatami są: Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, Przewodniczący Naczelnego Sądu Lekarskiego, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie i Przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarskiego w Warszawie.

Wobec tych organów autorzy petycji wyrażają m.in. oczekiwanie, że „samorząd zawodowy lekarzy okaże niezależność względem nacisków politycznych i społecznych, raz jeszcze potwierdzając, że polscy lekarze mogą wykonywać swój zawód w zgodzie ze słowami przysięgi Hipokratesa Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.”

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. wars

  9 listopada 2016 at 20:21

  Ach jak dzielnie wszyscy uwijają się na odcinku walki o życie poczęte – te ataki – raz lewacy, raz zwykłe „dziewczyny”, to znowu „obrońców życia” kontrofensywy…można się tak bawić do samej śmierci, a przynajmniej do końca kadencji!
  Szkoda, że na tym portalu na którym tyle się pisze o wierze nie mówi się o tym co dzieje się w polskim kościele…a dzieje się źle.

 2. wars

  10 listopada 2016 at 08:34

  W sprawie wolności sumienia na stronie Korwina od dawna udziela się typ posługujący się nickiem „młodywilk” – tak jak w przypadku Facebooka – prymitywnie i bardzo chamskie antypolskie i antykatolickie wpisy to codzienność.

  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/ziemkiewicz_znani_geje_niszcza_oficjalna_homonarracje/137927

  Kilka cytatów z jego tekstów:

  „Naukowcy na całym świecie zastanawiają się ile podczas swojego życia Jezus Chrystus wypił męskiego nasienia. Będąc pewni jego homoseksualnej orientacji, są pewni- Jezus Chrystus kochał skroplone męskie uczucia! Zakładając ze był niewolnikiem seksualnym swoich 12 uczniów”…

  „Ukochana przez Nas Unia Europejska pompuje bardzo duże pieniądze, aby pozbyć się tego zawszonego Chrześcijaństwa. Tak bardzo go nienawidzimy, że w niedługim czasie osoby wyznające Chrześcijaństwo będą klasyfikowani jako chorzy psychicznie F666 🙂

  Musze się pochwalić, że nie znam od Siebie większego wroga Chrześcijaństwa. Tyle razy co upokorzyłem Pana Jezusa i miejsca kultu Chrześcijan to się w głowie nie mieści:P Gdyby Szatan rzeczywiście istniał byłby ze mnie dumny i chyba nawet on nie byłby w stanie tak gardzić i nienawidzić Chrześcijaństwa jak robię to Ja:D Gdyby tylko istniał miałbym zapewnione u Niego zaszczytne miejsce po prawicy…

  Proponuje każdemu wejść do kościoła ( mając wyczajone godziny kiedy tam jest pusto) i odlać się do zbiornika z wodą święconą. Robiłem to kilka razy. Wspaniałe uczucie, kiedy przychodzący tam Chrześcijanie maczają w tym ręce i wcierają to w swoje brudne pyski, wierząc, że jest to woda święcona a tymczasem owa woda została zbeszczeszczona w najbardziej możliwy sposób.

  Eh… Cudowne uczucie:)) ”

  …………

  Może tym, czyli specyficzną „wolnością słowa” w Polsce sprowadzającą się do obrażania Polaków i chrześcijan oraz blokowaniem krytyki i niewygodnych informacji dla Żydów i ich akolitów – a nie kolejną g.. burzą o płody zajmą się szanowni prawnicy i działacze katoliccy?

 3. Ellis Gidley

  29 stycznia 2017 at 05:24

  license key free

 4. Stephen Fazzone

  29 stycznia 2017 at 05:36

  facebook ads

 5. Lincoln Gionest

  29 stycznia 2017 at 10:08

  locksmith baytown houston

 6. Graham Isabel

  21 lutego 2017 at 16:06

  Excelerol reveiw

 7. Sydney Willibrand

  22 lutego 2017 at 07:15

  curso de lava rapido ecologico

 8. Elnora Hassick

  22 lutego 2017 at 07:19

  Home Business

 9. Jenise Clason

  22 lutego 2017 at 08:36

  graves disease diet

 10. Ivory Subert

  22 lutego 2017 at 08:40

  tani hotel warszawa

 11. Wally Quashnock

  22 lutego 2017 at 08:54

  acai berry

 12. Tawanna Roope

  22 lutego 2017 at 08:58

  viagra online

 13. Ray Booser

  23 lutego 2017 at 02:01

  I must express some thanks to you for rescuing me from this type of issue. As a result of browsing through the the web and obtaining ways which were not helpful, I thought my entire life was done. Being alive devoid of the solutions to the problems you’ve solved by way of the posting is a serious case, as well as those which may have adversely affected my career if I had not come across your web blog. Your own know-how and kindness in dealing with all things was very helpful. I am not sure what I would’ve done if I had not come upon such a point like this. I can at this point look ahead to my future. Thanks so much for this impressive and result oriented help. I will not hesitate to suggest your web sites to anybody who needs support about this problem.CosmosEntertainment

 14. Alejandro Benway

  23 lutego 2017 at 21:47

  party ideas for kids

 15. Rolando Panella

  24 lutego 2017 at 02:14

  Thank you for any other excellent post. Where else may just anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I have a presentation subsequent week, and I am at the search for such info.

 16. Hosea

  24 lutego 2017 at 03:04

  I gotta bookmark this site it seems handy extremely helpfulEBestWebHost

 17. quit smoking rehab

  26 lutego 2017 at 02:01

  One thing I’d like to discuss is that weightloss routine fast may be possible by the perfect diet and exercise. A person’s size not simply affects the look, but also the entire quality of life. Self-esteem, despression symptoms, health risks, and also physical abilities are afflicted in fat gain. It is possible to just make everything right and at the same time having a gain. In such a circumstance, a medical problem may be the root cause. While an excessive amount food and not enough work out are usually guilty, common health concerns and trusted prescriptions might greatly amplify size. Many thanks for your post here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra