Rodzina

W obronie nienarodzonych: Donald Trump, PiS i biskupi – szatana słychać śmiech

prawy.pl_images_nowe_stories_aborcja_plannedparenthoodPrzez wiele lat PiS był skrajnie proamerykański i tego wcale nie ukrywał. Argumentów miał wiele, w tym taki, że „trzymanie z Amerykanami” daje nam lepszą pozycję w Europie, gdzie jesteśmy otoczeni przez dominujące i realizujące przede wszystkim swoje interesy potęgi.

Panujący w Polsce z dawien dawna mit Ameryki jako „dobrego wujka” wielu uniemożliwiał spostrzeżenie, że za oceanem króluje lewactwo i masoneria, że dzieją się tam rzeczy wołające o pomstę do nieba. Jednym z ostatnich aktów Obamy była np. legalizacja satanizmu i wprowadzenie do szkół religii satanistycznej.

Wszystko jednak nagle się zmieniło. Wybory wygrał Donald Trump i nakreślił dla USA przeciwny kierunek. Ogłosił walkę z globalizacją (czyli z masonerią) i tym samym zanegował pozytywny sens Unii Europejskiej. Powiedział, między innymi: „Widzieliśmy to w Wielkiej Brytanii, która zagłosowała by uwolnić się od globalnego (światowego – dop. S. K.) rządu, globalnych umów handlowych i globalnych umów emigracyjnych, które zniszczyły ich suwerenność i zniszczyły wiele krajów”.

Trump stanął też zdecydowanie w obronie dzieci nienarodzonych. Kandydat Republikanów nie tylko obiecał zaprzestanie opłacania zabijania dzieci z pieniędzy podatników i wyznaczenie do Sądu Najwyższego sędziów opowiadających się za życiem, ale również obiecał całkowity zakaz aborcji na terenie USA. Warto przypomnieć co na ten temat można przeczytać na portalu „prawy.pl”: „Partia Republikańska, której kandydaci wygrali w zeszłym tygodniu zarówno wybory prezydenckie, jak i wybory do obu izb Kongresu, przewidziała w przyjętym w tym roku oficjalnym programie wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji bez żadnych wyjątków. Republikanie chcą też przyjąć poprawkę do amerykańskiej Konstytucji gwarantującą pełną ochronę życia człowieka od momentu poczęcia. Podjęcie działań na rzecz ochrony życia zadeklarowali także nowo wybrani prezydent Donald Trump oraz wiceprezydent Mike Pence (…) Na łamach gazety Washington Examiner Trump broniąc nienaruszalności życia, odniósł się do zasady poszanowania życia wyrażonej przez Ojców Założycieli w Deklaracji Niepodległości i wyraził ubolewanie nad przekształceniem kultury życia w Stanach Zjednoczonych w kulturę śmierci”.

Co na to PiS, który odrzucił projekt skutecznej obrony życia wypracowany przez Ordo Iuris, a jego przedstawiciele i związani z nim dziennikarze głosili, że projekt ten to tylko…. rosyjska prowokacja?

Czy teraz będą mówić, że to… amerykańska prowokacja?

Pretekstem do odrzucenia projektu był między innymi zawarty w nim zapis dotyczący karalności kobiet zabijających swoje dzieci.

PiS czuł się tu pewnie, ponieważ znalazł wsparcie w biskupach i niektórych polskich działaczach prolife (specjalnie nie napisałem „obrońcach życia”, bo byłoby to w tym wypadku określenie, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne).

Ci biskupi i działacze prolife wyraźnie się pogubili i oderwali od rzeczywistości.

O co bowiem nam wszystkim ludziom dobrej woli (przeciwnikom zbrodni na niewinnych ludziach) chodzi?

Czy tylko o to, by w polskim prawie był zakaz aborcji?

A może jednak o to, by nie dopuścić do mordowania polskich dzieci nienarodzonych?

Ustawa taka jak jest, gdyby nawet zakazywała w sposób bezwzględny zabijania wszystkich dzieci nienarodzonych jest dziś ustawą martwą – nie ratuje życia poczętego.

Stan faktyczny jest przecież w Polsce taki, i to trzeba sobie w pełni uświadomić i rozważyć w swoim sumieniu, jakby Polska była krajem, w którym „aborcja jest na życzenie”.

Polscy lekarze zabijają oficjalnie i bezkarnie polskie dzieci w łonach tych polskich matek, które sobie tego zażyczą. Informację o tym (reklamę „tej usługi”) można znaleźć nie tylko w Internecie, ale w polskojęzycznej, wielkonakładowej prasie.

Jeżeli ktoś ma tu jakieś wątpliwości niech poczyta sobie np. „Newsweeka”: „Są wystraszone – mówi dr Janusz Rudziński, ginekolog, który wykonuje Polkom aborcje w niemieckiej klinice w Prenzlau, 50 km od Szczecina. Przyjeżdżają na ogół samochodami, pociągiem to raczej tylko studentki. Na początku widać przede wszystkim strach. Dopiero jak są przygotowywane do znieczulenia, wychodzi złość. Złorzeczą na Kościół, na władze w Polsce, na dzikość swego kraju. (…) Aborcja w Prenzlau kosztuje 450 euro. To szpital komunalny, liczy po kosztach własnych. W prywatnych stawki są z reguły o 100 euro wyższe. Dr Rudziński nie słyszał, by gdzieś Polkom odmówiono. Mogą, tak jak Niemki, mieć aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży. – Gdy przyjmowano Polskę do Unii, była tu dyskusja: odmawiać Polkom czy nie? Uznano, że odsyłanie ich z kwitkiem byłoby niehumanitarne – wspomina dr Rudziński. Kilka lat temu przyjmował po 350 Polek rocznie, teraz tysiąc. A chciałoby przyjeżdżać jeszcze więcej. Naprawdę już musi odmawiać, tłumaczyć, że to nie klinika aborcyjna. Operuje przypadki onkologiczne, ciężkie, nie może wyłącznie skupiać się na przerywaniu ciąż. Ale z drugiej strony żal tych kobiet, jadą z daleka: z Warszawy, Częstochowy, Wadowic. Te z Wadowic zawsze najbardziej skrępowane, że są z miasta Polaka papieża, taki grzech”.

Polka może zabić swoje dziecko również korzystając z pomocy lekarza-obcokrajowca. Wystarczy, że przekroczy polską granicę (przejazd z miejscowości przygranicznych w kosztach „zabiegu”).

Oto ogłoszenie, po polsku, jednej z klinik czeskich znajdujących się przy granicy z Polską, które można znaleźć w polskojęzycznym Internecie po wpisaniu słowa „aborcja”: „Usunięcie ciąży w znieczuleniu ogólnym. Cena 370 euro.(1700 zł ) (metoda próżniowa)

W Czechach i na Słowacji aborcja jest całkowicie legalna tylko do dwunastego tygodnia ciąży !! Nie podaje się żadnych powodów ani informacji.

Kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.
Polskie prawo karne nie przewiduje możliwości karania osób, które dokonały aborcji na terenie państwa dopuszczającego legalność tego zabiegu.
W przeciwieństwie do klinik w Niemczech czy Holandii nie odczekuje się ustawowego czasu kilku dni. Pacjentka ma prawo na każdym etapie zrezygnować bez podawania jakichkolwiek powodów.
Jest to normalne przy tego typu zabiegu i nie budzi jakiegokolwiek zdziwienia.
Najwcześniej można wykonać taki zabieg po pięciu tygodniach od  dnia ostatniej miesiączki.
-Nie jest wymagana wizyta u ginekologa przed przyjazdem do naszej kliniki”.

Ze strony internetowej tej kliniki można się również dowiedzieć: Dla zachowania pełnej dyskrecji przy planowaniu prostego zabiegu ginekologicznego takiego jak usunięcie nadżerki, usunięcie ciąży czy wyłuszczenie gruczołu Bartholina nie musisz podawać konsultantce przez telefon rodzaju zabiegu. Wystarczy, że zgłosisz chęć skorzystania z zabiegu ginekologicznego. (…)Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu ogólnym pod pełną stałą kontrolą anestezjologa. (…)Uwaga. Badanie kontrolne po zabiegu jest wykonywane w naszej klinice bezpłatnie. Jeśli około 12 dni po zabiegu wszystko jest w porządku to nie ma potrzeby wykonywania badania kontrolnego. Jeżeli wg Ciebie coś jest nie tak to powinnaś wykonać takie badanie u swojego lekarza lub możesz przyjechać do nas. 12 dni po zabiegu żaden lekarz nie będzie w stanie stwierdzić, że usunęłaś ciążę”.

Klinika proponuje też swój tani transport. Oto co można przeczytać na jej stronie: Transport na terenie Polski realizowany jest przez sprawdzone Firmy. Przewoźnicy nie mają świadomości dokąd państwo jadą dlatego prosimy o zachowanie pełnej dyskrecji. Najczęściej podawanym celem wyjazdu są: szkolenia, wycieczki, narty, baseny termalne.

Transport z Krakowa i okolic – około 70 euro (300 zł) (…)

Transport z Katowic i okolicznych miast – około 90 euro (400 zł);

Transport z Warszawy (Łodzi, Częstochowy, Piotrków Tryb. Rawa Maz.) – 200 euro (lub 800 zł)
(Miejscowości w promieniu 50 km od podanej trasy do ustalenia indywidualnego) – Wyjazdy najczęściej w piątki. Inne dni do ustalenia indywidualnego. (…)Aby mieć zagwarantowane miejsce dla osoby towarzyszącej uzgodnij to z konsultantką. Dla pań podróżujących samotnie mamy do wyboru kierowcę kobietę, aby czuły się pewniej i bezpieczniej (najczęściej w piątki)”.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że jedynym problemem na jaki może natrafić polska kobieta, która chce zabić swoje nienarodzone dziecko to problem finansowy, który nie tak trudno pokonać (musi przeznaczyć na ten cel ok. 2000- 2500 zł).

Fakt, że w wielu polskich miastach od lat czekają autobusy, które zawożą Polki do klinik aborcyjnych za granicą potwierdza, że setki tysięcy polskich nienarodzonych dzieci zostały tam zamordowane i są nadal bezkarnie mordowane.

Jeśli nie chcemy być hipokrytami, którzy w istocie zgadzają się na zbrodnię i tylko udają, że bronią życia nienarodzonych musimy doprowadzić do uchwalenia takiej ustawy, która będzie skuteczna.

Będzie zaś ona skuteczna, gdy spełni dwa podstawowe warunki.

Po pierwsze, będzie skuteczna, gdy wprowadzi w świadomość społeczną przeświadczenie, że mamy w tej perspektywie do czynienia z zabiciem człowieka, takiego samego człowieka jak każdy z nas.

Po drugie, będzie skuteczna, gdy ta zbrodnia zostanie potraktowana jak każda inna zbrodnia – wszyscy, którzy wprost czy pośrednio wezmą w niej udział zostaną ukarani tak samo jak ci, którzy wprost czy pośrednio brali udział w zamordowaniu człowieka już urodzonego.

W Polsce przestępstwem karanym z całą surowością prawa jest głoszenie publicznie, że można zabić człowieka, bo z takich czy innych przyczyn nam przeszkadza czy utrudnia życie.

W Polsce przestępstwem karanym z całą surowością prawa jest udzielanie pomocy (również przez przekazywanie informacji) tym, którzy poszukują płatnego mordercy, by kogoś dla nich zabił.

W Polsce, której konstytucja potępia nazizm i jego praktyki zabijanie niepełnosprawnych dlatego, że są niepełnosprawnymi uznawane jest za zbrodnię, która zasługuje na potępieni i karę w sposób szczególny i gdy ktoś zabije niepełnosprawnego z tego powodu może się spodziewać najwyższego wymiaru kary.

W Polsce matka, która zabija swoje dziecko, bo jej przeszkadza traktowana jest jak zwyrodniała morderczyni.

Gdyby ktoś w Polsce upowszechniał opinię, że kwestia karania za zamordowanie człowieka to kwestia światopoglądowa zostałby ukarany tak jak każdy kto upowszechnia nazizm.

Skuteczna ustawa w obronie życia nienarodzonych powinna zatem doprowadzić do tego, by w Polsce zabijanie wszystkich dzieci nienarodzonych było uznawane za zbrodnię i wszyscy jej uczestnicy byli karani niezależnie od tego czy dopuścili się jej na terenie Polski czy poza nim.

Dziś wszystko to jest w ręku PiS. Ma on tu pozytywny przykład i silny bodziec ze strony USA.

Módlmy się o to, by taki bodziec pojawił się też w sposób bardzo wyraźny i społecznie zauważalny ze strony wszystkich polskich biskupów i wszystkich polskich obrońców życia.

Nie tylko się módlmy, ale też naciskajmy i to ostro na polityków, którzy uzyskali nasze głosy przekonując nas, że reprezentują te same co my wartości, że staną w sposób skuteczny w obronie życia nienarodzonych.

Niech szatan przestanie się śmiać. Niech odczuje, że Polska nie poddaje się jego woli.

Stanisław Krajski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

101 komentarzy

101 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  18 listopada 2016 at 11:20

  Wspanialy artykul Stanislawa Krajskiego, warty upowszechniania.

 2. Czerwona zorza znad Żoliborza

  18 listopada 2016 at 11:55

  „Dziś wszystko to jest w ręku PiS” .SAM ten fakt ,że życie i śmierć ludzi zależy od interesów partii , przyszłego wygodnego życia ,dotacji etc szubrawców PISSMANNÓW z pyskatym konusem na czele powoduje u mnie już nie tyle odruch wymiotny ,ale czystą nienawiść do demokracji

 3. jacek

  18 listopada 2016 at 12:57

  Obama kilka razy potwierdzał,że jest masonem 32 stopnia rytu szkockiego.Moje informacje są takie,że Trump masonem nie jest,co jest dobrą wiadomością.Czy Panu Stanisławowi Krajskiemu coś jest wiadomo na ten temat?

  • Stanisław Krajski

   22 listopada 2016 at 12:30

   Nic nie wiem o tym, by Trump miał cokolwiek wspólnego z masoneria. Wszystko zaś wskazuje na razie na to, że wtręcz przeciwnie.

 4. Seff

  18 listopada 2016 at 13:33

  „Już wkrótce ujrzycie i przeżyjecie Boskie objawienie Chwały Mojego Syna, połączone z ukazaniem blasku jaśniejącego krzyża. Obłok Chwały ogarnie każdego z was tak, iż doświadczycie rzeczywistości Boga i Jego obecności. Ujrzycie nie tylko Chwałę Boga, ale także poznacie siebie i wasze uczynki w Jej Obliczu”. – Adam Człowiek, Oto czynię wszystko nowe. Orędzia dla Polski i Polaków (2013-2014),

 5. Adam

  18 listopada 2016 at 15:25

  Ach to ten Pan Stanisław Krajski popierający Pana Grzegorza Brauna w kampanii prezydenckiej za co został jako kolejny po….wykopany ze współpracy z Radiem Maryja. https://www.youtube.com/watch?v=IbywG5WQCXY Ale to nic cieszmy się i radujmy się bo…. Ew. Mateusza 5:12 , Ew. Jana 15:20.

 6. stan

  18 listopada 2016 at 17:48

  Dotąd miałem Autora za piszącego na kolanach. Teraz, jak mówi młodzież – szacun!

 7. wars

  3 grudnia 2016 at 14:20

  Całkiem spora grupa kobiet to zwykłe ku..wy zdolne i chętne do robienia najgorszych rzeczy i na drodze ustawy się tego nie zmieni. Czy dziecko urodzone pod naciskiem prawa przez takiego potwora będzie szczęśliwe czy prześladowane i będzie miało w życiu przej..ne?

  Może lepiej wyjść postępowi na przeciw i załatwić kilka spraw za jednym razem – pozwolić na aborcję na życzenie i eutanazję, ale… trwale połączyć te pojęcia z zabijaniem? Kliniki aborcyjne nazwać „domami śmierci”, połączyć je z hospicjami i krematoriami 😉 przy aborcji wydawać na klientkę „wiszący wyrok śmierci” i gdy taka Matka Polka, która dokonała aborcji sama stanie się bezbronna np. straci przytomność w wyniku wypadku to zamiast na leczenie trafiałaby do „domu śmierci” na eutanazję – oczywiście jako „mama” byłaby poza kolejką obsługiwana 😉

 8. Kasia

  8 stycznia 2017 at 00:07

  Panie Krajski,coś nie tak z katolicyzmem w Polsce.
  W Czechach jest 90% ateistów ale w Polsce tak katolickiej taaaki Problem?
  Ludzie potrzebują poznać żywego Jezusa a nie martwej,rytualnej religii,to dostana od Niego nowe serce zamiast kamiEnnego i przestaną zabijac własne dzieci.
  UstawA to rzecz wtórna jesli nie różnimy sie od ateistów,to totalna klęska rzymskiego katolicyzmU.
  Sprawa tzw.aborcji pokazuje to WYRAŻNIE.Smutne!!!

 9. Bill Berkheimer

  29 stycznia 2017 at 05:25

  iherb coupon

 10. Alejandro Fonner

  29 stycznia 2017 at 05:29

  ride the lightning

 11. Osvaldo Batres

  29 stycznia 2017 at 10:36

  car tips

 12. Gordon Glen

  29 stycznia 2017 at 10:37

  click here

 13. Beau Doughton

  19 lutego 2017 at 18:20

  porn clothing

 14. Tamesha Vongxay

  20 lutego 2017 at 23:02

  trening na mase

 15. Jeromy Mayeux

  20 lutego 2017 at 23:02

  illinois flat fee mls

 16. Joyce Geissler

  20 lutego 2017 at 23:46

  porn movie

 17. Bonnie Camilleri

  20 lutego 2017 at 23:46

  blood test

 18. Arla Schmitmeyer

  22 lutego 2017 at 07:21

  can take flagyl bactrim together metronidazole indications usage flagyl s giardia dosage metronidazole gel precautions taking metronidazole 400mg pregnant what is metronidazole good for can you get metronidazole over counter metronidazole ascaris trichom

 19. Londa Bednarowicz

  22 lutego 2017 at 08:33

  chimney sweeping london

 20. Rodger Swistak

  22 lutego 2017 at 08:33

  e smoke

 21. Franklyn Centorino

  22 lutego 2017 at 08:57

  buy xenical without prescription

 22. Quintin Meaux

  22 lutego 2017 at 08:59

  vinegar cleaning

 23. tummy tuck

  23 lutego 2017 at 22:42

  I really want to thank you for yet another great informative post, I’m a loyal visitor to this blog and I can’t say how much valuable tips I’ve learned from reading your content. I really appreciate all the hard work you put into this great blog.

 24. Theron Zarate

  24 lutego 2017 at 00:43

  This web page is really a stroll-by for all the info you wished about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll positively discover it.TubeSync

 25. Chadwick Donnelson

  24 lutego 2017 at 01:36

  At this time it appears like WordPress is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 26. Darci

  24 lutego 2017 at 02:39

  Merely wanna comment that you have a very nice web site, I like the pattern it actually stands out.EBestWebHost

 27. turquoise wedding hats

  3 marca 2017 at 09:28

  Awsome info and straight to the point. I am not sure if this is actually the best place to ask but do you people have any ideea where to get some professional writers? Thank you 🙂

 28. pale pink fascinator

  3 marca 2017 at 16:42

  It is in point of fact a nice and useful piece of info. I am glad that you just shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 29. Laboratory Information System Qatar

  4 marca 2017 at 19:47

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 30. bijuteri online kadikoy

  5 marca 2017 at 14:12

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 31. Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 32. I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 33. imlive.com

  8 marca 2017 at 07:37

  he blog was how do i say it… relevant, finally something that helped me. Thanks:)

 34. meme muayene yardim

  9 marca 2017 at 01:43

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 35. There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 36. рефан духи отзывы

  10 marca 2017 at 15:42

  I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 37. very nice post, i certainly love this website, keep on it

 38. eiffel tower shaped perfume

  11 marca 2017 at 12:40

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as wellyou have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 39. еуфел парфюм

  12 marca 2017 at 17:46

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 40. Billie Blachowski

  14 marca 2017 at 15:01

  I actually wanted to write down a simple message to appreciate you for all the awesome tips you are sharing here. My considerable internet investigation has at the end of the day been recognized with sensible insight to share with my good friends. I ‚d point out that many of us site visitors actually are unquestionably endowed to dwell in a fantastic website with very many lovely professionals with interesting pointers. I feel truly blessed to have used the site and look forward to really more fun times reading here. Thanks again for a lot of things.

 41. buy shoes free shipping

  16 marca 2017 at 08:37

  Hey, you utilized to create magnificent, but the last couple of posts have been kinda boring… I miss your excellent writings. Past many posts are just a small bit out of track! come on!

 42. Would you be interested in exchanging links?

 43. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 44. hospital management systems

  19 marca 2017 at 08:27

  Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 45. ейфел парфюм

  20 marca 2017 at 20:26

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 46. beige and pink fascinator

  21 marca 2017 at 14:00

  I like what you guys are up too. Such intelligent work and reporting! Keep up the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website :).

 47. айфел парфюм

  22 marca 2017 at 00:44

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 48. Sports

  22 marca 2017 at 01:39

  Palms down, Apple’s app shop wins as a result of a mile. It is a massive selection of all varieties of applications vs a fairly sad conclusion of a handful for Zune. Microsoft is made up of Designs, primarily in the realm of online games, but I am not indeed I’d have to have to bet on the potential if this attribute is crucial in the direction of by yourself. The iPod is a considerably superior determination within just that case.

 49. айфел парфюм

  22 marca 2017 at 09:42

  I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 50. eyfel parfum

  22 marca 2017 at 17:38

  This really answered my problem, thank you!

 51. Danica Puotinen

  24 marca 2017 at 15:11

  What your stating is absolutely real. I know that everyone need to say the identical point, but I just assume that you place it in a way that everyone can fully grasp. I also really like the pictures you put in the following. They match so nicely with what youre attempting to say. Im positive youll attain so several people with what youve got to say.

 52. black fascinator slide

  25 marca 2017 at 09:42

  Whats Going down i’m new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & aid other users like its helped me. Great job.

 53. Lela Hernadez

  27 marca 2017 at 06:37

  self employed Good day! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!GoBizAp.com

 54. 3DR Solo Smart Drone Review

  28 marca 2017 at 02:47

  Yet another thing is that while looking for a good on the internet electronics shop, look for web stores that are frequently updated, keeping up-to-date with the newest products, the best deals, and also helpful information on goods and services. This will ensure you are dealing with a shop which stays on top of the competition and provide you what you ought to make educated, well-informed electronics acquisitions. Thanks for the essential tips I have learned through your blog.

 55. cs go steam skins download

  28 marca 2017 at 06:58

  This article presents clear idea for the new users of blogging, that in fact how to
  do blogging and site-building.

 56. silk lashes vs synthetic

  29 marca 2017 at 09:19

  I have read so many posts concerning the blogger lovers but this
  article is really a good piece of writing, keep it
  up.

 57. Camille

  29 marca 2017 at 12:08

  Everyone loves it when individuals get together and share opinions.
  Great site, continue the good work!

 58. www.kda.ir

  30 marca 2017 at 04:34

  I believe what you said was actually very logical. But, consider this, suppose you composed a
  catchier post title? I am not suggesting your content isn’t solid., but suppose you added a post title to maybe grab a person’s attention? I mean W obronie nienarodzonych:
  Donald Trump, PiS i biskupi – szatana słychać śmiech – Prawy.pl is a little
  plain. You should look at Yahoo’s front page and see how
  they write article headlines to grab people to click.
  You might try adding a video or a picture or two to get people interested about what you’ve written. In my opinion,
  it would bring your posts a little livelier.

 59. buy cs go skins steam

  30 marca 2017 at 05:26

  Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s web
  site link on your page at suitable place and other
  person will also do similar for you.

 60. silk lashes for sale

  30 marca 2017 at 17:47

  Fine way of explaining, and fastidious piece of writing to get data concerning my presentation subject matter, which i am going to convey in college.

 61. elianuqulfoundation.com.dnnmax.com

  1 kwietnia 2017 at 14:16

  Neat blog! Is your theme custom made or did you download it
  from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.
  Please let me know where you got your theme.
  Thanks a lot

 62. cs go weapon skins for sale

  2 kwietnia 2017 at 03:57

  I visited various websites however the audio feature for audio songs current at
  this web site is actually wonderful.

 63. isungmin.com

  2 kwietnia 2017 at 08:11

  Yes! Finally something about nba mobile coins buy.

 64. www.titaniumgames.net

  2 kwietnia 2017 at 18:54

  Normally I don’t read article on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to try and do so!
  Your writing style has been amazed me. Thanks, very great post.

 65. http://modlad.com/

  3 kwietnia 2017 at 10:39

  This is a topic that’s close to my heart… Many thanks!
  Exactly where are your contact details though?

 66. www.greenresources.no

  3 kwietnia 2017 at 22:42

  We stumbled over here by a different website and thought I may
  as well check things out. I like what I see so i am just following you.
  Look forward to looking into your web page for a second time.

 67. Kristel Valme

  4 kwietnia 2017 at 12:44

  black sandals womens

 68. blog.indurama.com

  5 kwietnia 2017 at 16:55

  I’m not sure why but this weblog is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 69. travel channel sailing

  5 kwietnia 2017 at 17:19

  Apple already consists of Rhapsody as an application, which is a Wonderful begin, nevertheless it is at the moment hampered by the inability in the direction of retailer domestically on your iPod, and has a dismal 64kbps bit selling price. If this alterations, then it will relatively negate this comfort for the Zune, still the Ten songs for each thirty day period will nonetheless be a large moreover in Zune Pass’ favor.

 70. Jeanne

  5 kwietnia 2017 at 17:53

  Your means of explaining everything in this article is actually nice, every one be capable of without difficulty be aware of it,
  Thanks a lot.

 71. lovingda.com

  7 kwietnia 2017 at 12:39

  I have been exploring for a little for any high-quality
  articles or weblog posts in this kind of space .
  Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site.

  Reading this info So i am glad to convey that I’ve
  an incredibly just right uncanny feeling I came upon just what
  I needed. I so much for sure will make certain to do not put out of your mind this site and give it a look on a continuing basis.

 72. Bradford

  7 kwietnia 2017 at 20:47

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website
  yourself or did you hire someone to do it for you?

  Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like to know
  where u got this from. thank you

 73. Roseanne

  8 kwietnia 2017 at 03:22

  Thank you for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your further write ups thank you once again.

 74. limo rentals limousines

  10 kwietnia 2017 at 05:22

  Apple presently consists of Rhapsody as an application, which is a suitable commence, nevertheless it is previously hampered by way of the inability in direction of keep regionally upon your iPod, and consists of a dismal 64kbps bit value. If this adjustments, then it will considerably negate this advantage for the Zune, still the Ten music per month will nevertheless be a huge furthermore within Zune Pass’ desire.

 75. Margie

  10 kwietnia 2017 at 09:18

  What’s up to all, it’s really a fastidious for me to pay a quick visit this web page, it contains valuable Information.

 76. Shellie

  10 kwietnia 2017 at 10:17

  Hello, i believe that i noticed you visited my weblog thus
  i got here to return the want?.I am attempting to in finding
  things to improve my web site!I suppose its adequate to use some of your ideas!!

 77. Ferne

  10 kwietnia 2017 at 11:59

  Hey there would you mind letting me know which hosting company you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.

  Can you suggest a good internet hosting provider at a honest
  price? Cheers, I appreciate it!

 78. Abel

  14 kwietnia 2017 at 18:57

  My partner and I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be what precisely I’m
  looking for. Do you offer guest writers to write content to suit
  your needs? I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a number of the subjects
  you write regarding here. Again, awesome website!

 79. Meridith

  14 kwietnia 2017 at 20:21

  When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added”
  checkbox and now each time a comment is added I get several emails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 80. Margaretta Hailstock

  18 kwietnia 2017 at 21:27

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thanks

 81. Darnell Plymale

  19 kwietnia 2017 at 04:05

  I am curious to find out what blog system you are using? I’m having some small security issues with my latest site and I’d like to find something more safeguarded. Do you have any suggestions?

 82. limo rentals limousines

  19 kwietnia 2017 at 08:22

  The fresh Zune browser is incredibly Wonderful, still not as Great as the iPod’s. It operates nicely, yet just isn’t as instantaneous as Safari, and includes a clunkier interface. If you sometimes software on making use of the website browser that is not an issue, yet if you might be planning towards go through the internet alot versus your PMP then the iPod’s much larger exhibit and much better browser may well be major.

 83. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 06:59

  There are some fascinating closing dates on this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There’s some validity however I’ll take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we wish more! Added to FeedBurner as nicely

 84. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 12:17

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site offered us with valuable information to work on. You have done a formidable job and our whole community will be thankful to you.

 85. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 08:33

  Hi, i feel that i noticed you visited my web site so i got here to “return the favor”.I am trying to in finding issues to improve my site!I guess its adequate to use some of your ideas!!

 86. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 08:49

  I would also love to add when you do not already have got an insurance policy or else you do not form part of any group insurance, you may well make use of seeking assistance from a health insurance broker. Self-employed or those that have medical conditions normally seek the help of the health insurance agent. Thanks for your article.

 87. the airline travel

  21 kwietnia 2017 at 14:11

  If you happen to be nonetheless upon the fence: seize your preferred earphones, brain down towards a Great Order and question toward plug them into a Zune then an iPod and perspective which one particular sounds improved towards you, and which interface makes oneself smile extra. Then you’ll recognize which is specifically for on your own.

 88. Click the Following Internet Page

  21 kwietnia 2017 at 19:12

  Great weblog here! Additionally your web site lots up very fast! What host are you the usage of? Can I get your affiliate hyperlink to your host? I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 89. Read My Article

  21 kwietnia 2017 at 19:19

  Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such wonderful info being shared freely out there.

 90. Lloyd

  22 kwietnia 2017 at 09:25

  Attractive section of content. I just stumbled upon your web
  site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

 91. Visit This URL

  22 kwietnia 2017 at 21:29

  Have you ever considered creating an e-book or guest authoring on other websites? I have a blog based on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my visitors would appreciate your work. If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 92. Click Here

  22 kwietnia 2017 at 22:09

  Currently it looks like WordPress is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 93. fifa coins zone facebook

  23 kwietnia 2017 at 05:33

  I was curious if you ever considered changing the layout of your website?
  Its very well written; I love what youve got to
  say. But maybe you could a little more in the way
  of content so people could connect with it better. Youve got
  an awful lot of text for only having 1 or 2 images. Maybe you could space it out better?

 94. Ramona Droste

  23 kwietnia 2017 at 09:35

  I am always thought about this, regards for posting.

 95. Troy Huggett

  23 kwietnia 2017 at 16:29

  mens shoe websites

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra