Rodzina

W obronie nienarodzonych: Donald Trump, PiS i biskupi – szatana słychać śmiech

prawy.pl_images_nowe_stories_aborcja_plannedparenthoodPrzez wiele lat PiS był skrajnie proamerykański i tego wcale nie ukrywał. Argumentów miał wiele, w tym taki, że „trzymanie z Amerykanami” daje nam lepszą pozycję w Europie, gdzie jesteśmy otoczeni przez dominujące i realizujące przede wszystkim swoje interesy potęgi.

Panujący w Polsce z dawien dawna mit Ameryki jako „dobrego wujka” wielu uniemożliwiał spostrzeżenie, że za oceanem króluje lewactwo i masoneria, że dzieją się tam rzeczy wołające o pomstę do nieba. Jednym z ostatnich aktów Obamy była np. legalizacja satanizmu i wprowadzenie do szkół religii satanistycznej.

Wszystko jednak nagle się zmieniło. Wybory wygrał Donald Trump i nakreślił dla USA przeciwny kierunek. Ogłosił walkę z globalizacją (czyli z masonerią) i tym samym zanegował pozytywny sens Unii Europejskiej. Powiedział, między innymi: „Widzieliśmy to w Wielkiej Brytanii, która zagłosowała by uwolnić się od globalnego (światowego – dop. S. K.) rządu, globalnych umów handlowych i globalnych umów emigracyjnych, które zniszczyły ich suwerenność i zniszczyły wiele krajów”.

Trump stanął też zdecydowanie w obronie dzieci nienarodzonych. Kandydat Republikanów nie tylko obiecał zaprzestanie opłacania zabijania dzieci z pieniędzy podatników i wyznaczenie do Sądu Najwyższego sędziów opowiadających się za życiem, ale również obiecał całkowity zakaz aborcji na terenie USA. Warto przypomnieć co na ten temat można przeczytać na portalu „prawy.pl”: „Partia Republikańska, której kandydaci wygrali w zeszłym tygodniu zarówno wybory prezydenckie, jak i wybory do obu izb Kongresu, przewidziała w przyjętym w tym roku oficjalnym programie wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji bez żadnych wyjątków. Republikanie chcą też przyjąć poprawkę do amerykańskiej Konstytucji gwarantującą pełną ochronę życia człowieka od momentu poczęcia. Podjęcie działań na rzecz ochrony życia zadeklarowali także nowo wybrani prezydent Donald Trump oraz wiceprezydent Mike Pence (…) Na łamach gazety Washington Examiner Trump broniąc nienaruszalności życia, odniósł się do zasady poszanowania życia wyrażonej przez Ojców Założycieli w Deklaracji Niepodległości i wyraził ubolewanie nad przekształceniem kultury życia w Stanach Zjednoczonych w kulturę śmierci”.

Co na to PiS, który odrzucił projekt skutecznej obrony życia wypracowany przez Ordo Iuris, a jego przedstawiciele i związani z nim dziennikarze głosili, że projekt ten to tylko…. rosyjska prowokacja?

Czy teraz będą mówić, że to… amerykańska prowokacja?

Pretekstem do odrzucenia projektu był między innymi zawarty w nim zapis dotyczący karalności kobiet zabijających swoje dzieci.

PiS czuł się tu pewnie, ponieważ znalazł wsparcie w biskupach i niektórych polskich działaczach prolife (specjalnie nie napisałem „obrońcach życia”, bo byłoby to w tym wypadku określenie, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne).

Ci biskupi i działacze prolife wyraźnie się pogubili i oderwali od rzeczywistości.

O co bowiem nam wszystkim ludziom dobrej woli (przeciwnikom zbrodni na niewinnych ludziach) chodzi?

Czy tylko o to, by w polskim prawie był zakaz aborcji?

A może jednak o to, by nie dopuścić do mordowania polskich dzieci nienarodzonych?

Ustawa taka jak jest, gdyby nawet zakazywała w sposób bezwzględny zabijania wszystkich dzieci nienarodzonych jest dziś ustawą martwą – nie ratuje życia poczętego.

Stan faktyczny jest przecież w Polsce taki, i to trzeba sobie w pełni uświadomić i rozważyć w swoim sumieniu, jakby Polska była krajem, w którym „aborcja jest na życzenie”.

Polscy lekarze zabijają oficjalnie i bezkarnie polskie dzieci w łonach tych polskich matek, które sobie tego zażyczą. Informację o tym (reklamę „tej usługi”) można znaleźć nie tylko w Internecie, ale w polskojęzycznej, wielkonakładowej prasie.

Jeżeli ktoś ma tu jakieś wątpliwości niech poczyta sobie np. „Newsweeka”: „Są wystraszone – mówi dr Janusz Rudziński, ginekolog, który wykonuje Polkom aborcje w niemieckiej klinice w Prenzlau, 50 km od Szczecina. Przyjeżdżają na ogół samochodami, pociągiem to raczej tylko studentki. Na początku widać przede wszystkim strach. Dopiero jak są przygotowywane do znieczulenia, wychodzi złość. Złorzeczą na Kościół, na władze w Polsce, na dzikość swego kraju. (…) Aborcja w Prenzlau kosztuje 450 euro. To szpital komunalny, liczy po kosztach własnych. W prywatnych stawki są z reguły o 100 euro wyższe. Dr Rudziński nie słyszał, by gdzieś Polkom odmówiono. Mogą, tak jak Niemki, mieć aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży. – Gdy przyjmowano Polskę do Unii, była tu dyskusja: odmawiać Polkom czy nie? Uznano, że odsyłanie ich z kwitkiem byłoby niehumanitarne – wspomina dr Rudziński. Kilka lat temu przyjmował po 350 Polek rocznie, teraz tysiąc. A chciałoby przyjeżdżać jeszcze więcej. Naprawdę już musi odmawiać, tłumaczyć, że to nie klinika aborcyjna. Operuje przypadki onkologiczne, ciężkie, nie może wyłącznie skupiać się na przerywaniu ciąż. Ale z drugiej strony żal tych kobiet, jadą z daleka: z Warszawy, Częstochowy, Wadowic. Te z Wadowic zawsze najbardziej skrępowane, że są z miasta Polaka papieża, taki grzech”.

Polka może zabić swoje dziecko również korzystając z pomocy lekarza-obcokrajowca. Wystarczy, że przekroczy polską granicę (przejazd z miejscowości przygranicznych w kosztach „zabiegu”).

Oto ogłoszenie, po polsku, jednej z klinik czeskich znajdujących się przy granicy z Polską, które można znaleźć w polskojęzycznym Internecie po wpisaniu słowa „aborcja”: „Usunięcie ciąży w znieczuleniu ogólnym. Cena 370 euro.(1700 zł ) (metoda próżniowa)

W Czechach i na Słowacji aborcja jest całkowicie legalna tylko do dwunastego tygodnia ciąży !! Nie podaje się żadnych powodów ani informacji.

Kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży.
Polskie prawo karne nie przewiduje możliwości karania osób, które dokonały aborcji na terenie państwa dopuszczającego legalność tego zabiegu.
W przeciwieństwie do klinik w Niemczech czy Holandii nie odczekuje się ustawowego czasu kilku dni. Pacjentka ma prawo na każdym etapie zrezygnować bez podawania jakichkolwiek powodów.
Jest to normalne przy tego typu zabiegu i nie budzi jakiegokolwiek zdziwienia.
Najwcześniej można wykonać taki zabieg po pięciu tygodniach od  dnia ostatniej miesiączki.
-Nie jest wymagana wizyta u ginekologa przed przyjazdem do naszej kliniki”.

Ze strony internetowej tej kliniki można się również dowiedzieć: Dla zachowania pełnej dyskrecji przy planowaniu prostego zabiegu ginekologicznego takiego jak usunięcie nadżerki, usunięcie ciąży czy wyłuszczenie gruczołu Bartholina nie musisz podawać konsultantce przez telefon rodzaju zabiegu. Wystarczy, że zgłosisz chęć skorzystania z zabiegu ginekologicznego. (…)Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu ogólnym pod pełną stałą kontrolą anestezjologa. (…)Uwaga. Badanie kontrolne po zabiegu jest wykonywane w naszej klinice bezpłatnie. Jeśli około 12 dni po zabiegu wszystko jest w porządku to nie ma potrzeby wykonywania badania kontrolnego. Jeżeli wg Ciebie coś jest nie tak to powinnaś wykonać takie badanie u swojego lekarza lub możesz przyjechać do nas. 12 dni po zabiegu żaden lekarz nie będzie w stanie stwierdzić, że usunęłaś ciążę”.

Klinika proponuje też swój tani transport. Oto co można przeczytać na jej stronie: Transport na terenie Polski realizowany jest przez sprawdzone Firmy. Przewoźnicy nie mają świadomości dokąd państwo jadą dlatego prosimy o zachowanie pełnej dyskrecji. Najczęściej podawanym celem wyjazdu są: szkolenia, wycieczki, narty, baseny termalne.

Transport z Krakowa i okolic – około 70 euro (300 zł) (…)

Transport z Katowic i okolicznych miast – około 90 euro (400 zł);

Transport z Warszawy (Łodzi, Częstochowy, Piotrków Tryb. Rawa Maz.) – 200 euro (lub 800 zł)
(Miejscowości w promieniu 50 km od podanej trasy do ustalenia indywidualnego) – Wyjazdy najczęściej w piątki. Inne dni do ustalenia indywidualnego. (…)Aby mieć zagwarantowane miejsce dla osoby towarzyszącej uzgodnij to z konsultantką. Dla pań podróżujących samotnie mamy do wyboru kierowcę kobietę, aby czuły się pewniej i bezpieczniej (najczęściej w piątki)”.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że jedynym problemem na jaki może natrafić polska kobieta, która chce zabić swoje nienarodzone dziecko to problem finansowy, który nie tak trudno pokonać (musi przeznaczyć na ten cel ok. 2000- 2500 zł).

Fakt, że w wielu polskich miastach od lat czekają autobusy, które zawożą Polki do klinik aborcyjnych za granicą potwierdza, że setki tysięcy polskich nienarodzonych dzieci zostały tam zamordowane i są nadal bezkarnie mordowane.

Jeśli nie chcemy być hipokrytami, którzy w istocie zgadzają się na zbrodnię i tylko udają, że bronią życia nienarodzonych musimy doprowadzić do uchwalenia takiej ustawy, która będzie skuteczna.

Będzie zaś ona skuteczna, gdy spełni dwa podstawowe warunki.

Po pierwsze, będzie skuteczna, gdy wprowadzi w świadomość społeczną przeświadczenie, że mamy w tej perspektywie do czynienia z zabiciem człowieka, takiego samego człowieka jak każdy z nas.

Po drugie, będzie skuteczna, gdy ta zbrodnia zostanie potraktowana jak każda inna zbrodnia – wszyscy, którzy wprost czy pośrednio wezmą w niej udział zostaną ukarani tak samo jak ci, którzy wprost czy pośrednio brali udział w zamordowaniu człowieka już urodzonego.

W Polsce przestępstwem karanym z całą surowością prawa jest głoszenie publicznie, że można zabić człowieka, bo z takich czy innych przyczyn nam przeszkadza czy utrudnia życie.

W Polsce przestępstwem karanym z całą surowością prawa jest udzielanie pomocy (również przez przekazywanie informacji) tym, którzy poszukują płatnego mordercy, by kogoś dla nich zabił.

W Polsce, której konstytucja potępia nazizm i jego praktyki zabijanie niepełnosprawnych dlatego, że są niepełnosprawnymi uznawane jest za zbrodnię, która zasługuje na potępieni i karę w sposób szczególny i gdy ktoś zabije niepełnosprawnego z tego powodu może się spodziewać najwyższego wymiaru kary.

W Polsce matka, która zabija swoje dziecko, bo jej przeszkadza traktowana jest jak zwyrodniała morderczyni.

Gdyby ktoś w Polsce upowszechniał opinię, że kwestia karania za zamordowanie człowieka to kwestia światopoglądowa zostałby ukarany tak jak każdy kto upowszechnia nazizm.

Skuteczna ustawa w obronie życia nienarodzonych powinna zatem doprowadzić do tego, by w Polsce zabijanie wszystkich dzieci nienarodzonych było uznawane za zbrodnię i wszyscy jej uczestnicy byli karani niezależnie od tego czy dopuścili się jej na terenie Polski czy poza nim.

Dziś wszystko to jest w ręku PiS. Ma on tu pozytywny przykład i silny bodziec ze strony USA.

Módlmy się o to, by taki bodziec pojawił się też w sposób bardzo wyraźny i społecznie zauważalny ze strony wszystkich polskich biskupów i wszystkich polskich obrońców życia.

Nie tylko się módlmy, ale też naciskajmy i to ostro na polityków, którzy uzyskali nasze głosy przekonując nas, że reprezentują te same co my wartości, że staną w sposób skuteczny w obronie życia nienarodzonych.

Niech szatan przestanie się śmiać. Niech odczuje, że Polska nie poddaje się jego woli.

Stanisław Krajski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

117 komentarzy

117 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  18 listopada 2016 at 11:20

  Wspanialy artykul Stanislawa Krajskiego, warty upowszechniania.

 2. Czerwona zorza znad Żoliborza

  18 listopada 2016 at 11:55

  „Dziś wszystko to jest w ręku PiS” .SAM ten fakt ,że życie i śmierć ludzi zależy od interesów partii , przyszłego wygodnego życia ,dotacji etc szubrawców PISSMANNÓW z pyskatym konusem na czele powoduje u mnie już nie tyle odruch wymiotny ,ale czystą nienawiść do demokracji

 3. jacek

  18 listopada 2016 at 12:57

  Obama kilka razy potwierdzał,że jest masonem 32 stopnia rytu szkockiego.Moje informacje są takie,że Trump masonem nie jest,co jest dobrą wiadomością.Czy Panu Stanisławowi Krajskiemu coś jest wiadomo na ten temat?

  • Stanisław Krajski

   22 listopada 2016 at 12:30

   Nic nie wiem o tym, by Trump miał cokolwiek wspólnego z masoneria. Wszystko zaś wskazuje na razie na to, że wtręcz przeciwnie.

 4. Seff

  18 listopada 2016 at 13:33

  „Już wkrótce ujrzycie i przeżyjecie Boskie objawienie Chwały Mojego Syna, połączone z ukazaniem blasku jaśniejącego krzyża. Obłok Chwały ogarnie każdego z was tak, iż doświadczycie rzeczywistości Boga i Jego obecności. Ujrzycie nie tylko Chwałę Boga, ale także poznacie siebie i wasze uczynki w Jej Obliczu”. – Adam Człowiek, Oto czynię wszystko nowe. Orędzia dla Polski i Polaków (2013-2014),

 5. stan

  18 listopada 2016 at 17:48

  Dotąd miałem Autora za piszącego na kolanach. Teraz, jak mówi młodzież – szacun!

 6. wars

  3 grudnia 2016 at 14:20

  Całkiem spora grupa kobiet to zwykłe ku..wy zdolne i chętne do robienia najgorszych rzeczy i na drodze ustawy się tego nie zmieni. Czy dziecko urodzone pod naciskiem prawa przez takiego potwora będzie szczęśliwe czy prześladowane i będzie miało w życiu przej..ne?

  Może lepiej wyjść postępowi na przeciw i załatwić kilka spraw za jednym razem – pozwolić na aborcję na życzenie i eutanazję, ale… trwale połączyć te pojęcia z zabijaniem? Kliniki aborcyjne nazwać „domami śmierci”, połączyć je z hospicjami i krematoriami 😉 przy aborcji wydawać na klientkę „wiszący wyrok śmierci” i gdy taka Matka Polka, która dokonała aborcji sama stanie się bezbronna np. straci przytomność w wyniku wypadku to zamiast na leczenie trafiałaby do „domu śmierci” na eutanazję – oczywiście jako „mama” byłaby poza kolejką obsługiwana 😉

 7. Kasia

  8 stycznia 2017 at 00:07

  Panie Krajski,coś nie tak z katolicyzmem w Polsce.
  W Czechach jest 90% ateistów ale w Polsce tak katolickiej taaaki Problem?
  Ludzie potrzebują poznać żywego Jezusa a nie martwej,rytualnej religii,to dostana od Niego nowe serce zamiast kamiEnnego i przestaną zabijac własne dzieci.
  UstawA to rzecz wtórna jesli nie różnimy sie od ateistów,to totalna klęska rzymskiego katolicyzmU.
  Sprawa tzw.aborcji pokazuje to WYRAŻNIE.Smutne!!!

 8. Bill Berkheimer

  29 stycznia 2017 at 05:25

  iherb coupon

 9. Alejandro Fonner

  29 stycznia 2017 at 05:29

  ride the lightning

 10. Osvaldo Batres

  29 stycznia 2017 at 10:36

  car tips

 11. Gordon Glen

  29 stycznia 2017 at 10:37

  click here

 12. Beau Doughton

  19 lutego 2017 at 18:20

  porn clothing

 13. Tamesha Vongxay

  20 lutego 2017 at 23:02

  trening na mase

 14. Jeromy Mayeux

  20 lutego 2017 at 23:02

  illinois flat fee mls

 15. Joyce Geissler

  20 lutego 2017 at 23:46

  porn movie

 16. Bonnie Camilleri

  20 lutego 2017 at 23:46

  blood test

 17. Arla Schmitmeyer

  22 lutego 2017 at 07:21

  can take flagyl bactrim together metronidazole indications usage flagyl s giardia dosage metronidazole gel precautions taking metronidazole 400mg pregnant what is metronidazole good for can you get metronidazole over counter metronidazole ascaris trichom

 18. Londa Bednarowicz

  22 lutego 2017 at 08:33

  chimney sweeping london

 19. Rodger Swistak

  22 lutego 2017 at 08:33

  e smoke

 20. Quintin Meaux

  22 lutego 2017 at 08:59

  vinegar cleaning

 21. Chadwick Donnelson

  24 lutego 2017 at 01:36

  At this time it appears like WordPress is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 22. There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 23. very nice post, i certainly love this website, keep on it

 24. buy shoes free shipping

  16 marca 2017 at 08:37

  Hey, you utilized to create magnificent, but the last couple of posts have been kinda boring… I miss your excellent writings. Past many posts are just a small bit out of track! come on!

 25. Would you be interested in exchanging links?

 26. айфел парфюм

  22 marca 2017 at 00:44

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 27. cs go weapon skins for sale

  2 kwietnia 2017 at 03:57

  I visited various websites however the audio feature for audio songs current at
  this web site is actually wonderful.

 28. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 08:33

  Hi, i feel that i noticed you visited my web site so i got here to “return the favor”.I am trying to in finding issues to improve my site!I guess its adequate to use some of your ideas!!

 29. Click the Following Internet Page

  21 kwietnia 2017 at 19:12

  Great weblog here! Additionally your web site lots up very fast! What host are you the usage of? Can I get your affiliate hyperlink to your host? I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 30. Click Here

  22 kwietnia 2017 at 22:09

  Currently it looks like WordPress is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 31. fifa coins zone facebook

  23 kwietnia 2017 at 05:33

  I was curious if you ever considered changing the layout of your website?
  Its very well written; I love what youve got to
  say. But maybe you could a little more in the way
  of content so people could connect with it better. Youve got
  an awful lot of text for only having 1 or 2 images. Maybe you could space it out better?

 32. Ramona Droste

  23 kwietnia 2017 at 09:35

  I am always thought about this, regards for posting.

 33. Troy Huggett

  23 kwietnia 2017 at 16:29

  mens shoe websites

 34. Remedios Kapadia

  24 kwietnia 2017 at 12:01

  best sneaker stores online

 35. Bottom of the World movie

  29 kwietnia 2017 at 13:33

  The following time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I do know it was my option to read, however I truly thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you would repair when you werent too busy searching for attention.

 36. Tabung Pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 16:58

  Hey this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 37. Insurance

  1 maja 2017 at 20:43

  Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say fantastic blog!

 38. Lashaun Walston

  2 maja 2017 at 06:18

  Well I sincerely enjoyed studying it. This subject provided by you is very practical for correct planning.

 39. manicure

  3 maja 2017 at 10:17

  Quality articles is the secret to attract the users to pay
  a visit the website, that’s what this website is providing.

 40. pokarmy dla papug

  6 maja 2017 at 19:24

  You need to participate in a contest for probably the greatest blogs on the web. I will advocate this site!

 41. ladies designer handbags sale

  7 maja 2017 at 18:07

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 42. Elaine Bennerman

  9 maja 2017 at 08:13

  clothes shoes

 43. W 88

  11 maja 2017 at 06:56

  magnificent post, very informative. I wonder why the other experts of this sector don’t notice this. You must continue your writing. I’m sure, you have a great readers’ base already!

 44. Tabung pemadam api

  15 maja 2017 at 01:04

  I haven¦t checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 45. usaa insurance quote

  15 maja 2017 at 07:28

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 46. mobsex.mobi

  16 maja 2017 at 23:18

  we prefer to honor quite a few other web sites around the net, even when they aren’t linked to us, by linking to them. Under are some webpages worth checking out

 47. Some genuinely interesting details you have written.Helped me a lot, just what I was looking for : D.

 48. Progressive auto

  20 maja 2017 at 23:45

  Would you be excited by exchanging links?

 49. Linwood Monteagudo

  23 maja 2017 at 19:40

  If you wantdesirewish forwould like to takegetobtain mucha great deala good deal from this articlepostpiece of writingparagraph then you have to apply suchthese strategiestechniquesmethods to your won blogweblogwebpagewebsiteweb site.

 50. Auto kit

  24 maja 2017 at 03:14

  I just could not go away your web site before suggesting that I actually enjoyed the usual info a person provide on your visitors? Is gonna be back regularly in order to check up on new posts.

 51. pale pink fascinator

  24 maja 2017 at 07:34

  You have mentioned very interesting points ! ps nice site. „We simply rob ourselves when we make presents to the dead.” by Publilius Syrus.

 52. borvest inkral

  24 maja 2017 at 09:57

  I dugg some of you post as I cogitated they were extremely helpful very helpful

 53. beige wedding hats

  26 maja 2017 at 12:03

  I like this blog so much, saved to my bookmarks. „Nostalgia isn’t what it used to be.” by Peter De Vries.

 54. frappe machine

  29 maja 2017 at 07:01

  There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure nice factors in features also.

 55. dulles airport car service

  30 maja 2017 at 20:54

  Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 56. round the world airline ticket

  10 czerwca 2017 at 14:13

  I’ve learn several good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you put to create the sort of fantastic informative website.

 57. Gorden Minimalis

  10 czerwca 2017 at 16:59

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 58. Investieren

  12 czerwca 2017 at 07:01

  Hi there, I found your blog by way of Google at the same time as searching for a related subject, your website got here up, it seems to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 59. Geico quote

  12 czerwca 2017 at 18:46

  I have not checked in here for a while as I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 60. Gayle

  13 czerwca 2017 at 03:47

  Pienso que ha sido bastante significativo para mí leer estas líneas. Tendré en cuenta lo que he leído aquí y te doy las gracias por publicarlo.

 61. frap machine

  14 czerwca 2017 at 00:53

  Yay google is my world beater aided me to find this great website ! .

 62. Pingback: URL

 63. Geico auto insurance quotes

  19 czerwca 2017 at 01:14

  Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 64. Diorio International Reality

  20 czerwca 2017 at 08:04

  you may have an ideal blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 65. news epxlored

  21 czerwca 2017 at 08:39

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 66. LED Panel 120x30

  24 czerwca 2017 at 18:54

  As soon as I discovered this web site I went on reddit to share some of the love with them.

 67. home

  26 czerwca 2017 at 03:04

  Some times its a pain in the ass to read what blog owners wrote but this website is rattling user friendly! .

 68. have a peek at this website

  26 czerwca 2017 at 11:48

  You have brought up a very great details , regards for the post.

 69. Life insurance policy

  26 czerwca 2017 at 20:37

  Great V I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs as well as related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, web site theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task..

 70. Rabatte

  27 czerwca 2017 at 15:08

  I conceive this site has some rattling fantastic information for everyone :D. „Years wrinkle the skin, but to give up enthusiasm wrinkles the soul.” by Samuel Ullman.

 71. I for all time emailed this weblog post page to all my contacts, for the
  reason that if like to read it afterward
  my links will too.

 72. self catering accommodation in Mombasa

  27 czerwca 2017 at 23:46

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is magnificent, let alone the content!

 73. where to sleep

  28 czerwca 2017 at 08:22

  I gotta favorite this web site it seems extremely helpful extremely helpful

 74. Millard Korona

  29 czerwca 2017 at 05:23

  Tiffanie Craddock

 75. Ernest Lawerance

  29 czerwca 2017 at 05:32

  denizli escort

 76. InventHelp inventor service

  1 lipca 2017 at 11:41

  Hi! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Is it tough to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Appreciate it

 77. für mehr Infos hier klicken ...

  1 lipca 2017 at 16:34

  I dugg some of you post as I thought they were very useful very beneficial

 78. Transporter kaufen

  2 lipca 2017 at 05:29

  I was curious if you ever thought of changing the layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

 79. You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 80. tasne akcija

  5 lipca 2017 at 12:14

  I cling on to listening to the rumor speak about receiving boundless online grant applications so I have been looking around for the most excellent site to get one. Could you tell me please, where could i get some?

 81. find a private investigator

  7 lipca 2017 at 12:38

  You have mentioned very interesting points! ps nice website .

 82. state farm car insurance quote

  8 lipca 2017 at 06:22

  I reckon something truly interesting about your web site so I saved to favorites.

 83. sg private investigator

  8 lipca 2017 at 12:29

  I think this site holds very fantastic written subject material posts.

 84. investigator agency

  9 lipca 2017 at 04:43

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 85. Kamagra cena

  9 lipca 2017 at 12:42

  Regards for all your efforts that you have put in this. very interesting info .

 86. Tabung pemadam kebakaran

  9 lipca 2017 at 23:25

  I was curious if you ever considered changing the layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

 87. Jerome Chilcoat

  15 lipca 2017 at 17:44

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!

 88. Bat dong san Nha Viet

  16 lipca 2017 at 16:37

  Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say superb blog!

 89. funny

  17 lipca 2017 at 10:29

  I gotta bookmark this internet site it seems very beneficial invaluable

 90. red fascinator clip

  18 lipca 2017 at 11:23

  Very good written article. It will be useful to everyone who employess it, as well as myself. Keep up the good work – can’r wait to read more posts.

 91. The very root of your writing whilst appearing agreeable initially, did not really settle properly with me personally after some time. Somewhere within the paragraphs you actually managed to make me a believer unfortunately just for a very short while. I still have got a problem with your jumps in logic and one would do well to fill in those breaks. If you can accomplish that, I could certainly end up being amazed.

 92. You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 93. Bokep Online

  19 lipca 2017 at 15:57

  We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your site offered us with valuable information to paintings on. You have performed an impressive task and our whole neighborhood might be thankful to you.

 94. affiliate marketing

  19 lipca 2017 at 22:44

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!

 95. eebest8 fiverr

  19 lipca 2017 at 23:15

  „Excellent weblog right here! Also your web site so much up very fast! What host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol”

 96. porno cerdas

  20 lipca 2017 at 01:15

  {una pareja muy viciosa y exhibicionista que goza haciendo públicas sus relaciones íntimas

 97. turquoise fascinators for weddings

  20 lipca 2017 at 17:02

  What i don’t understood is in reality how you’re no longer actually much more neatly-liked than you might be now. You are so intelligent. You know therefore considerably relating to this subject, produced me in my opinion imagine it from numerous various angles. Its like women and men are not fascinated except it is one thing to do with Woman gaga! Your personal stuffs nice. Always maintain it up!

 98. indian fund fest

  20 lipca 2017 at 20:34

  Good day! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

 99. Willard Moppin

  21 lipca 2017 at 01:41

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 100. evening shoes

  21 lipca 2017 at 07:47

  The purpose is simply because when you buy and take Proactol, it will be easy to say no to these sorts of stuffs.|It also carries the authentic brand of Vigrx Plus. You can get broad range of electrical products, garments, sports gear, footwear and numerous more. You do not have to travel from one place to an additional.|Width in business with size, tends to make the shoe best for operating. What you need to do is monitor and measure the performances of these ads. It has a good positive evaluation from most of its customers.|Shoes that are specially developed for outdoor actions usually have ticker and anti slip sole.

 101. Geico motorcycle quote

  22 lipca 2017 at 19:29

  Hey very cool website!! Man .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your website and take the feeds also…I am happy to find numerous useful info here in the post, we need develop more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 102. Miami luxury condos for sale

  23 lipca 2017 at 00:00

  Thank you for sharing with us, I believe this website really stands out : D.

 103. Homeowner s insurance quotes

  23 lipca 2017 at 04:24

  Some genuinely interesting details you have written.Helped me a lot, just what I was looking for : D.

 104. nicotine eliquids Australia

  25 lipca 2017 at 10:55

  Very good blog.Really looking forward to read more. Awesome.

 105. InventHelp George Foreman

  25 lipca 2017 at 18:44

  I am so grateful for your blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 106. funciona

  28 lipca 2017 at 00:56

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

 107. good mine investments

  29 lipca 2017 at 02:26

  Thanks for the article. Cool.

 108. click here

  30 lipca 2017 at 08:06

  Hello would you mind letting me know which webhost you’re using? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good hosting provider at a fair price? Thanks, I appreciate it!
  click here https://sporkforum.com/index.php?action=profile;u=49616

 109. home page

  30 lipca 2017 at 08:06

  Thanks for your personal marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you will be a great author.I will remember to bookmark your blog and will often come back from now on. I want to encourage continue your great writing, have a nice afternoon!
  home page http://bbs.nglbg.com/home.php?mod=space&uid=30065&do=profile&from=space

 110. ChasBiarge

  31 lipca 2017 at 10:52

  Propecia Dosis Efectos Secundarios viagra Amoxil 2

 111. KelChalkhic

  31 lipca 2017 at 15:21

  generic isotretinoin skin health low price cialis online Viagra Kaufen Ausland

 112. Roottori

  31 lipca 2017 at 20:56

  I consider, that you commit an error. Write to me in PM.
  sandra

 113. Best Psychics

  5 sierpnia 2017 at 07:06

  This is something that will need all of our combined efforts to address.

 114. Upscale Escorts

  5 sierpnia 2017 at 21:20

  I really enjoy the blog post.Thanks Again. Awesome.

 115. Silk Wedding Dress Fabric nz

  8 sierpnia 2017 at 17:12

  Fantastic blog post. Great.

 116. Dhankesari Result

  11 sierpnia 2017 at 09:28

  Good points – – it will make a difference with my parents.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra