Z zagranicy

Witold Waszczykowski: Przedsiębiorstwa izraelskie są mile widziane w Polsce

waszczykowski_izraelMinister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, przebywający w Izraelu z premier Beatą Szydło zdradził dziennikarzom, że jednym z tematów podejmowanych w rozmowach bilateralnych były kwestie zapewnienia pomocy izraelskim przedsiębiorcom, którzy chcą rozpocząć w Polsce działalność biznesową.

– Przedsiębiorstwa izraelskie są mile widziane w Polsce – mówił Waszczykowski, przyznając, iż polska delegacja rozmawiała z izraelską m.in. o nowych technologiach, które Polska mogłaby zakupić od Izraela (w tym technologiach kosmicznych), oraz start-upach, pomagających izraelskim przedsiębiorcom w założeniu w Polsce własnego biznesu.

Podczas wizyty polskiej delegacji rządowej w Izraelu zaplanowane jest spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Jednocześnie prowadzone są konsultacje międzyresortowe, w których uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Istotnym punktem wizyty w Izraelu będzie podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, m.in. brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury. Dotychczas zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terytorium, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego kraju.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

63 komentarze

63 Komentarzy

 1. Robert B.

  22 listopada 2016 at 11:20

  Są dwie możliwości:

  1) albo polski rząd rzeczywiście wierzy, że z żydostwem można unormować stosunki, że można z nimi współpracować (wtedy są idiotami);

  2) albo polski rząd z premedytacją działa na rzecz żydostwa, które ja uważam za wroga numer jeden Najjaśniejszej (wtedy są zdrajcami).

  Tertium non datur.

  • pawel

   22 listopada 2016 at 23:40

   w sposob wyrazny widac ze dzieje sie drugi wariant

  • Nair

   24 listopada 2016 at 00:43

   W sposób wyraźny widać, że ten kto uznaje się za chrześcijanina, albo nie daj Boże sam się powołuje na religię w celu zaspokojenia swego nacjonalizmu, sam nie wie, że Jezus tak naprawdę był Żydem oraz Bogiem i Synem Bożym jednocześnie.

  • Adam

   24 listopada 2016 at 19:06

   O pielgrzymce w tonacji prześmiewczej https://youtu.be/90ARim0Z3MU?t=570

  • Kylo

   25 listopada 2016 at 16:37

   Opcja nr2 ta sama krew

 2. Robert B.

  22 listopada 2016 at 11:22

  „Istotnym punktem wizyty w Izraelu będzie podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym” – czytaj: Polak ma sponsorować do końca życia:

  1) Żyda „ocalałego” z holokaustu (niby z jakiej okazji?);

  2) żydowskiego katu narodu polskiego z SB.

  • Tomek

   22 listopada 2016 at 12:40

   A zadałeś sobie trud, żeby sprawdzić, o co chodzi z tym zabezpieczeniem społecznym, czy jak zawsze tylko piep….sz farmazony o żydowskich spiskach? Z postu widzę, że nic nie rozumiesz, jak zwykle niestety, więc ci to wytłumacze. Umowy o zabezpieczeniu społecznym są standardem na świecie (i my też mamy już sporo podpisanych). Oznaczają one tyle, że jeśli obywatel polski wyjedzie do pracy w innym kraju, to ten czas pracy będzie mu się liczył do świadczeń emerytalnych w Polsce. I wice versa – obywatel np. Izraela pracujący w Polsce będzie miał to wliczone do świadczeń w Izraelu. Finansowanych przez Izrael, od razu dodam, żebyś nie węszył tu znowu jakiegoś spisku, że jakieś izraelskie emerytury nasz rząd ma finansować. I dodam, że chodzi o obecnych obywateli, którzy teraz wyjeżdżają, nie ma to żadnego związku z Żydami emigrującymi po Holokauście, czy UBekami. Czy już jasne?

   • gieptil

    22 listopada 2016 at 12:56

    Każdy rozumie, ze izraelczycy obedrą nas ze skóry, bo oni bardzo lubią te kochane pieniążki – co jest ich zgubą na wieki. A później pójdą do piekła – bo kult złotego cielca jest surowo zakazany w narodzie Izraela. Bóg im to już dawno wyjaśnił bardzo dokładnie. A że rżną głupów, że niby nie rozumieją, to on ich kara. Proste.

    https://www.youtube.com/watch?v=g_PrWqtTdXY

   • wars

    22 listopada 2016 at 13:06

    Ma szmondaku – emigranci „marcowi” i ci późniejsi będą się ubiegali o emeryturę z Polski, jeżeli do tej pory jeszcze jej nie dostali. Może twórcy Art-B zgłoszą się po „swoje”? Wzorem Salomona Morela, który odszedł na emeryturę w 1968 i wyjechał do Izraela, chcą nadal doić swoje ofiary…

    • Tomek

     23 listopada 2016 at 09:21

     A czytać, jełopie, umiesz? Ze zrozumieniem? Bo wyraźnie tłumaczyłem, że umowa ma zastosowanie do momentu podpisania, a nie wstecz. Ma się więc nijak do tych, co np. wyjechali w 1968 roku. Nie mówiąc o tym, że Żydzi wyjeżdżający w 1968 musieli się zrzekać polskiego obywatelstwa i nie mówiąc też o tym, że raczej większość jest już w takim wieku, że nie pracuje.

     • wars

      23 listopada 2016 at 09:56

      Żydowski szczeniaku, nie wiem kto ci naopowiadał co jest w tych umowach, zobaczymy po ich podpisaniu, ale chciałbym zauważyć „uważny czytelniku”, że zwróciłem uwagę na „problem” ludzi, którzy wyjechali z Polski i z jakiś powodów do dzisiaj emerytury z Polski nie otrzymywali. Podałem przykład aferzystów z ART-B, którzy w pośpiechu nas opuszczali i Samuela Morela żydowskiego zbrodniarza, którego „przyjacielski” Izrael nam nie wydał. Przypomnę ci też, że Samuelowi Morelowi w 2006r. na kilka miesięcy zawieszono wypłacanie emerytury z Biura Emerytalnego Służby Więziennej – podstawą do tego był brak kilku dokumentów, które jednak Morel dosłał pocztą. Nie wiem czy inni którzy w pośpiechu Polskę opuszczali wszystkie dokumenty zabrali, jestem za to pewny, że pisowska strona podczas negocjacji uwzględni ich „racje”…

     • Tomek

      24 listopada 2016 at 16:42

      Wars – na stronie ministerstwa masz już omówienie tej umowy, a treść wkrótce sobie sam zobaczysz, bo będzie poddana procedurze ratyfikacji. I jestem strasznie ciekawy, co wtedy takiego mądrego wymyślisz i jak te swoje bzdurne spiskowe teorie uzasadnisz, skonfrontowany z rzeczywistością. Na pewno nie znajdziesz tam nic o Art-B ani o Morelu:) Zresztą, chyba przeoczyłeś fakt, że np. Morelowi to się już parę lat temu zmarło i żadna umowa mu już nic nie pomoże:).

   • Adam

    22 listopada 2016 at 14:07

    Rząd już finansuje emerytury przed dzisiejszym podpisaniem tego zabezpieczenia społecznego https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/

    • Adam

     22 listopada 2016 at 14:40

     Obecny rząd również dba aby Polak nie odnosił sukcesów http://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-ministerstwo-o-sukcesach-polakow-polskie-wynalazki-nie-s,nId,2310172 i tym samym aby ksiądz Oko ekscytował się w programie Rozmowy niedokończone: Jak ocalić Europę? cz.I wynosząc naród Izraelski pod niebiosa.No i wreszcie aby Polska musiała korzystać z technologij wynalazczości najlepiej było by jak wyraził to Waszczykowski.

     • wars

      22 listopada 2016 at 15:02

      Władza „nasza” dba też o rozwój kulturalny i właściwą postawę (na kolanach) mniej wartościowego narodu polskiego, po wprowadzeniu Teatru Żydowskiego do Warszawskiego Garnizonu Wojskowego czas na kino – w stolicy polskiej rozpoczyna się właśnie festiwal filmów o tematyce żydowskiej…

    • Tomek

     23 listopada 2016 at 10:02

     Bezmyślnie powtarzasz bzdury wyciągnięte przez Gazetę Warszawską i potem paru blogerów w 2014, które nie mają oparcia w rzeczywistości. Nie ma żadnych wypłat 240 mln (kwota, którą wtedy paru takich, co to nie zrozumiało nowej ustawy o kombatantach szacowało, że Polska będzie płacić) dla ofiar Holokaustu. Nowelizacja ustawy o kombatantach, o której mowa na tym portalu, nie wprowadzała żadnych zmian w zasadach przyznawania uprawnień do kombatanckich emerytur, a jedynie pozwalała przelewać te pieniądze na rachunek zagranicą, jak ktoś już te uprawnienia miał. Akurat w Izraelu, jak wynika z danych Urzędu ds. Kombatantów i Represjonowanych, te świadczenia pobiera kilka czy kilkanaście osób. Możesz sobie te dane sprawdzić sam, występując np. o udostępnienie informacji publicznej.

     Ot i całe twoje 240 milionów i żydowski spisek. Piękne jest to, jak powtarzacie różne bzdury nie mające oparcia w rzeczywistości.

     • wars

      23 listopada 2016 at 10:43

      Informacje o tym ile osób może otrzymać to „świadczenie” rozpowszechnił izraelski dziennik – reszta jest konsekwencją pomnożenia tej liczby o kwotę świadczenia.
      „28 maja, na stronie internetowej izraelskiego dziennika „The Times of Israel”, pojawił się artykuł, którego autor, Raphael Ahren, informuje, że od przyszłego roku 50 tysięcy Izraelczyków, którzy przeżyli wojnę, może otrzymywać wypłacane przez Polskę emerytury w wysokości 100 euro miesięcznie (ok. 400 zł).”

      http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sejm-uchwalil-bedziemy-placic-emerytury-50-tysiacom-zydow-ofiarom-holocaustu-i-stalinizmu_406025.html

     • Tomek

      23 listopada 2016 at 13:12

      Wars – owszem, to izraelski dziennik podał informację o 50 tys. osób, tyle że najzwyczajniej w świecie napisał bzdurę, bo nowelizacja ustawy nic nie zmieniła jeśli chodzi o zakres osób, którym należą się świadczenia. Zmieniła się tylko forma wypłaty (co ów dziennik błędnie powiązał z tym, że niby w związku z tym więcej osób miałoby to otrzymywać). Tę bzdurę podchwyciła potem Gazeta Warszawska czy inne tabloidy jak Super Express, który cytujesz. Tutaj na forum piszecie że rząd „już wypłaca” 240 mln, cytując te artykuły z 2014. To sprawdźcie, ile faktycznie wypłacono, to się zdziwicie.

   • hansi

    22 listopada 2016 at 15:39

    Tomek, ŻYDU, bo jak inaczej wytłumaczyć Twoją upierdliwą ŻYDOFILIĘ ?…
    Teraz JA -= TOBIE wytłumaczę, co to jest „społecznie” traktowanie całego życia zapierr..p[rzanmia na „skłądki emerytalne” w Dwóch krajach. Na przykładzie zapieprzania W Rzeszy i powrotu do Polski potem, gdzie Ci tak społecznie „przeliczą” Twoją krwawicę z okresu pracy w Rzeszy, że dostaniesz oczywiscie w złotówkach i z „odpowiednim przelicznikiem, tak, że OPŁACI SIĘ emerytowi PŁACIĆ Niemcowi za lipne zameldowanie na terenie Rzeszy, żeby móc zamieszkać w Ojczyźnie i nie pozwalać się ŻYDOWNI rabować z krwawicy. I co jakiś czas odbierać kasę na niemieckiej poczcie…
    No, dopóki nie zlikwidują instytucji GOTÓWKI, co żydownia stara sie ze wszystkich sił przeforsować…
    Jak świat światem – tak Polacy robili, robią i robić będą, która to Komuna by nie była, pierwsza, druga, trzecia, czy czwarta…
    „Tomek” – ile Ty masz latek, człowiecze ?..
    Żydofilu ?.. Który nie masz o niczym pojęcia, a bronisz żydowni, jak dupy własnej ?..
    Ktoś Ci płaci za to ?
    Czy tylko jesteś ślepym, do cna zindoktrynowanym głupcem ?..

    • Tomek

     23 listopada 2016 at 00:29

     Żydofilu? Chcesz, cioto, usłyszeć dlaczego nieustannie cię wyśmiewam i tobie podobnych debili? To ci odpowiem krótko – pojawiam się na tym portalu tylko po to, żeby wyśmiewać idiotów takich, tak ty. Drę z was łacha. Żartuję sobie z was. Śmieję się. I tyle.

     • wars

      23 listopada 2016 at 06:56

      Idiotów? Szczeniaku z tego co piszesz widać jasno, że nie masz żadnej wiedzy, a jedyne co masz to złe intencje i rozdęte ego – charakterystyczne dla szczeniąt, którym od kojca wbija się do głowy, że należą do rasą panów.

     • lukas fratris

      23 listopada 2016 at 07:55

      Zostawcie Tomka w spokoju.
      Niech żyje iluzją swoich przekonań.
      Niech myśli że jest po jego myśli.
      Żelbetonu nie przebijesz.

      Może kiedyś dojdzie sam do prawdy.

     • Paweł

      23 listopada 2016 at 09:51

      @Tomek

      Jesteś tu największym idiotą. Masz zerową wiedzę historyczną i patrzysz na świat przez pryzmat zakompleksionego gnoja, który szuka dowartościowania i sposobności, żeby połechtać swoje zmaltretowane przez otoczenie (być może najbliższych) ego. Takich debili określa się mianem trolli, lamerów itp. Szkoda tylko, że nie jest to śmieszne, ale żałosne.

     • Zoroaster

      24 listopada 2016 at 03:08

      Jesteś idiotą bruner

    • Kylo

     25 listopada 2016 at 16:44

     Brawoo
     Za odwage

   • Obywatel JOW

    22 listopada 2016 at 15:43

    Chyba sam w to nie wierzysz co piszesz kolego. Większość komentarzy to opinie internautów. Pisanie, że coś tak jest a nie inaczej wynika albo z wiedzy albo z konfabulacji albo złej woli. Wiedza ma swoje źródła, konfabulacja czyli stawianie własnych hipotez nie jest zabroniona, przynajmniej świadczy o jakiejś aktywnej chęci wnikania w problemy polityczne a zła wola – zawsze wynika z chęci świadomego wprowadzenia w błąd opinii w celu ukrycia prawdziwych (najczęściej niecnych zamiarów) np władzy (w tym przypadku). Kolego, wybierz którym jesteś przypadkiem. Ja sądzę, że w celu załatwienia zwykłego uzgodnienia wzajemnych ubezpieczeń od aktualnie świadczonej pracy w drugim kraju nie wysyła się delegacji rządowej na tak wysokim szczeblu, co wymaga również poniesienia dużych kosztów takiego wyjazdu. Sądzę, że byłoby naiwnością wierzyć w to co napisałeś. Taki wyjazd to okazja do rozmów przede wszystkim nieoficjalnych i do składania nieformalnych obietnic, niekoniecznie w interesie narodu polskiego. A poza tym używasz języka mądrali i obrażasz innych, którzy wyrażają na forum swoją opinię. Napisz skąd wiesz, że wiesz lepiej, podaj źródła tej wiedzy. Inne opinie dają dużo do myślenia i są poparte konkretnymi przykładami a Ty kolego pokazujesz tylko, że jesteś nadęty i nic więcej. „Czy już jasne?”

    • Tomek

     23 listopada 2016 at 10:20

     Zarzucasz mi niewiedzę lub złą wolę mówiąc, że tylko prezentuję własne stanowisko i jestem nadęty? Prosisz o źródła? Proszę bardzo, oto źródło. Każdy kto chce naprawdę dowiedzieć się, o czym mówi umowa o zabezpieczeniu społecznym może ją sobie przeczytać. Tutaj macie wszystkie umowy (z wszystkimi państwami), które możecie sobie przeczytać i zobaczyć, o co tak naprawdę chodzi:

     https://www.mpips.gov.pl/koordynacja-systemow-zabezpieczenia-spolecznego/umowy-miedzynarodowe-o-zabezpieczeniu-spolecznym/

     I tu jest różnica, między mną a takim Robertem B. Adamem, Hansim, czy Pawłem. Ja weryfikuję pewne kwestie, zamiast przy każdym artykule na tym portalu walić farmazony i teorie spiskowe. Ciekawe, czy któryś z nich sięgnie do źródła wiedzy i popolemizuje ze mną merytorycznie, wskazując mi, na podstawie którego przepisu owej umowy będziemy finansować np. UBeków czy pomarcowych emigrantów. Pewnie się tego nie podejmą.

     Co do natomiast twojego argumentu, że dla podpisania mało znaczącej umowy nie wysyła się delegacji na tak wysokim szczeblu, to nie masz racji. Różne umowy międzynarodowe podpisuje się akurat często przy okazji różnych wizyt szefów rządów, żeby wydać odpowiedni komunikat prasowy, że zacieśnia się współpracę. Sprawdź sobie relacje z różnych wizyt zagranicznych, to znajdziesz odpowiednie przykłady.

     • wars

      23 listopada 2016 at 10:49

      Co ty szmondaku opowiadasz – ta umowa ma dopiero zostać podpisana. Pod wskazanym likiem wśród wiążących Polskę umów o zabezpieczeniu społecznym NIE ma umowy z Izraelem.

     • Tomek

      23 listopada 2016 at 13:28

      Wars, a gdzie ja napisałem, że tam niby znajdziesz umowę z Izraelem? Napisałem: „każdy kto chce naprawdę dowiedzieć się, o czym mówi umowa o zabezpieczeniu społecznym może ją sobie przeczytać. Tutaj macie wszystkie umowy (z wszystkimi państwami)”. Umowa z Izraelem została podpisana wczoraj, ale jeszcze nie obowiązuje. Jak zacznie obowiązywać, to się tam znajdzie. Czytaj ze zrozumieniem, miast się niezdrowo ekscytować. Umowy o zabezpieczeniu społecznym są podpisywane wg analogicznego wzoru, tak, jak np. umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Czytając jakąkolwiek umowę zrozumiesz, jak to działa i o co w tym chodzi. Bynajmniej, w umowie z Izraelem nie znajdziesz żadnego sekretnego protokołu na temat wyprzedaży Żydom polskiego kraju:)

     • wars

      23 listopada 2016 at 17:30

      Nie wiem jak wy talmudyści, ale u gojów wszystkie znaczy wszystkie, a nie wszystkie i bezcenny Izrael 😉 Używana przez ciebie metoda trollowania, przez moderacje nie powinna być tolerowana bo wykańcza komentarze przez zapychanie wątków. Piszesz ogólnikami, „domagasz się” konkretów wręcz pisania wniosków o dostęp do informacji i szukasz naiwnych, którzy uwierzą, że na tych ustawach o świadczeniach Polska i Polacy wyjdą lepiej niż Izrael, zwłaszcza, ze do Ustawy są rozporządzenia, a wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach…

      Na stronach ministerstwa pojawił się wreszcie komunikat z wizyty w Izraelu:
      „Umowa będzie miała zastosowanie do wszystkich osób, które podlegają lub PODLEGAŁY ustawodawstwu jednej lub obu Umawiających się Stron, członków ich rodzin oraz osób pozostałych przy życiu po tych osobach. Jej postanowienia odnoszącą się do takich świadczeń jak: świadczenia macierzyńskie, emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne, jednorazowe odszkodowania oraz renty z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, zasiłki pogrzebowe.”

      Ciekawe jak z tymi umowami poradzą sobie twórcy ustawy deubekizacyjnej, która ma niebawem powstać…;)

     • Paweł

      23 listopada 2016 at 22:07

      Podaj przykład mojego komentarza, który zawiera nieprawdziwe informacje, albo zamilcz.

   • X-15

    22 listopada 2016 at 17:29

    Nieprawda. Obecnie pracujac za granica mozesz dostac czesc emerytury za przepracowany czas w Polsce a czesc zza granicy za przepracowane za granica. A tu mowa o jakims sumowaniu „lat pracy”. czyli znajac zydow pracowali w Polsceteraz w Izraelu a Polska nie jak dotad bedzie im placic tylko za czas w Polsce ale za laczna „wysluge lat”. Inaczej po co taka umowa, czesciowe emerytury z innych krajow sa juz teraz

    • Tomek

     23 listopada 2016 at 13:46

     To, że ktoś dostaje emeryturę z zagranicy nie ma tu nic do rzeczy, bo tu chodzi, jak zauważyłeś, o sumowanie okresów ubezpieczenia. Jak Polak gdzieś pracuje zagranicą poza Unią lub krajem, z którym Polska ma taką umowę, to ten czas pracy mu się do ustalania wysokości polskiej emerytury nie wlicza. Np. Polska podpisała taką umowę z Ukrainą po to, żeby polscy repatrianci z Ukrainy mogli w ogóle dostać u nas emeryturę, bo inaczej by takiego prawa nie mieli. To, czy z Ukrainy coś dostaną, nie ma tu nic do rzeczy. Do tego, tego typu umowy regulują jeszcze inne techniczne kwestie, typu eliminują podwójne pobieranie składek przy oddelegowaniu pracowników itp.

     Jak Żyd pracował w Polsce, a potem pracował w Izraelu, to akurat ta umowa będzie mieć taki skutek, że czas pracy w Polsce będzie mu się wliczał do obliczenia emerytury, ale płaconej przez Izrael. A więc zupełnie odwrotnie, niż piszesz.

   • Robert B.

    22 listopada 2016 at 19:16

    To jest oczywiście bełkot postępaka. Ja dobrze wiem, o CO żydostwu chodzi. Możesz sobie gadać w nieskończoność. Niczego nie osiągniesz.

   • adamiakowa

    23 listopada 2016 at 11:03

    Rozumiem, że chodzi głównie o Polaków, którzy jeżdżą do Izraela na zarobek. Bo jest ich mnóstwo i przywożą stamtąd grubą kasiorę. Takie bliskowschodnie saksy…

    • Tomek

     23 listopada 2016 at 13:51

     Tak, dobrze rozumiesz. W Izraelu obecnie pracuje kilka tysięcy Polaków, więc to dla nich jest ta umowa (tym bardziej, że parę lat temu Izrael rynek pracy otworzył dla Polaków, wcześniej raczej to była praca na czarno). Podobnie, jak taką samą umowę z Ukrainą podpisano dla 1000 polskich repatriantów z Ukrainy, a umowę z USA dla Polaków pracujących w Stanach.

 3. Adamsky

  22 listopada 2016 at 11:41

  Od roku 1945-1989 jeżdżono po „wskazówki” do Moskwy, w latach 1989-2015 do Belina (od 2004 via Bruksela), natomiast od 2015 widać „nowy” kierunek Waszyngton/Tel Aviv. Czy my zawsze musimy być czyimś kondominium? Może pan Ober-premier Morawicki zajmie się obniżką (lub lepiej całkowitą LIKWIDACJĄ!) ZUSu, zamiast jeździć i bić pokłony w obcych stolicach?

 4. Darek

  22 listopada 2016 at 11:56

  Ciekawe czy Minister Waszczykowski przepraszał za spalenie kukły żyda we Wrocławiu ..

 5. F/X

  22 listopada 2016 at 12:04

  Różnica między poprzednim rządem , a obecnym jest taka, że tamten zdradzał Polaków i Polske bez znieczulenia , a obecny ze znieczuleniem.

  • gieptil

   22 listopada 2016 at 12:30

   ;-)))))))))))))))

  • Adam

   22 listopada 2016 at 19:23

   I to z bardzo skutecznym środkiem znieczulająco-paraliżującym jak pavulon produkowanym w Toruniu http://www.radiomaryja.pl/informacje/dlaczego-trzymam-ojcem-dyrektorem-rydzykiem/ Oczywiście w wyjątkowej szczególnej kooperacji z ,,rodzimym” producentem onetem(źródło).

   Oraz na stronie producenta…

   15 listopada 2016, godz. 10:48
   Ks. prof. Chrostowski: Żydzi mogli znaleźć się w naszym kraju przed Chrztem Polski

 6. gieptil

  22 listopada 2016 at 12:28

  Ja nie wątpię że Izraelczycy mają duże talenty biznesowe, ale mają jeszcze większe talenty złodziejskie – to narodek bardzo inteligentny ( sam jestem przynajmniej ćwierć żydem, więc wiem o czym mówię ). Oni z pewnością zaprowadzą nam tutaj kilka nowych technologii, co moglibyśmy sami zrobić gdyby nie niszczono polskich zdolnych inżynierów i naukowców z dziką pasją od 89 roku. Ale przy okazji za tę łaskę ich geniuszu obedrą nas ze skóry dokładnie. Biznes jest biznes – frajerom śmierć, a katole do piachu.

  • LSED

   22 listopada 2016 at 16:33

   Izraelskie duże talenty biznesowe to mit: ten kraik powstały z łaski Stalina utrzymuje się jako tako na powierzchni tylko i wyłącznie dzięki corocznej kroplówce finansowej z USA.

   • Robert B.

    22 listopada 2016 at 19:19

    Mitem też jest ich inteligencja. Znam ich paru i to od paru lat i wiem, co mówię. Nie jest za to mitem ich bezwzględność i brak skrupułów. Jak się przebiera miarka, to wtedy za wszystko płacą. Ja nie współczuję im ani troszeczkę.

 7. wars

  22 listopada 2016 at 13:12

  Waszczykowski spierd..j z Polski, zresztą MSZ cały jest do wymiany.

  • Adam

   23 listopada 2016 at 07:36

   Po prostu rządziła żydiokomuna a obecnie żydo sanacja.Prawdę powiedział L.Kaczyński władza w Polsce może się zmieniać ale….. https://www.youtube.com/watch?v=EGhl8yUl7xA

   • tarpan

    23 listopada 2016 at 23:51

    Czy chodzi Ci o tego samego Lecha Kaczyńskiego, który zaprosił ponownie do Polski lożę B&B, wyrzuconą z Polski w latach 20-tych poprzedniego wieku? Wiceprezes Hartmann.

 8. Janusz

  22 listopada 2016 at 15:07

  Kolejny rząd zdrajców oraz bezwstydnych oszustów mamiących społeczeństwo markowanym katolicyzmem, podczas gdy na uroczystości Koronacji Chrystusa (!) na króla (nie wiadomo czego) nie pojawili się ani p. Szydło, ani p. Waszczykowski, ani Kaczyński, ani Macierewicz ze swoją arcysemicką gębą. Już sama wizyta przedstawicieli RP w Izraelu, państwie apartheidu i zbrodni wojennych jest dla Polaków policzkiem. Są przecież ludzie, którym się ręki nie podaje i do takich z pewnością należy Benek Satanyahoo ze swoim gangiem z Ziemi Obiecanej Zorganizowanej Przestępczości.

  Ledwie wzmiankowany w mediach wypadek samochodowy w drodze p. Szydło do okupowanej Jerozolimy był pewnie ostrzeżeniem od Pana Boga prawdziwego, po tej heretyckiej potwarzy przez nieobecność na Koronacji. Zignorowali Chrystusa, napoili Go octem i sponiewierali. Marnie widzę ich polityczny los i nie pomoże tu żaden plemienny Jehowa, bo jest za chudy w uszach.

 9. marju73

  22 listopada 2016 at 15:39

  Song Hongbing „Wojna o pieniądz” cz. 1,2,3 tam jest dobrze opisane zniewolenie świata przez tę nację.

  • Robert B.

   22 listopada 2016 at 19:20

   Będą się dalej posuwali, odbiorą odpłatę. W czasie II wojny światowej też odebrali. Teraz jest moim zdaniem taka różnica, że mało kto pokusi się na ratowanie tiiich piieeetniiiich sziiiiitkóf, bo wszyscy się na nich poznali.

 10. Zona

  22 listopada 2016 at 16:27

  jeszcze ktoś ma wątpliwości kto nami rządzi…?

 11. Gocha

  22 listopada 2016 at 17:00

  w zeszłym roku kupiłam w jednym ze stolecznych marketów ziemniaki importowane z Izraela. Ohyda. Trucizna.
  Nie ma co liczyć na ich biznes w Polsce bo nas zrobią jak ten Gąsiorowski i ten drugi biznesmądrala.

 12. Maciej Mystkowski

  22 listopada 2016 at 19:49

  Problem wszelkich „mile widzianych” w Polsce przedsiębiorców zagranicznych polega na tym, że Polska interesuje ich przeważnie o tyle, o ile jest dla nich „dojną krową”…. Z tych względów stwarzanie takich warunków biznesowych,które stanowią uprzywilejowanie obcych względem rodzimych przedsiębiorców, tylko utrwala model gospodarki kolonialnej, gdzie Polacy mają być jedynie nisko kwalifikowanym zasobem ludzkim, wypracowującym zyski swego pracodawcy. Jeśli to ma być i w tym przypadku receptą na nasz rozwój wg. PiS-u, to czarno widzę rodzaj „przysługi” jaką rządzący chcą oddać nam i przyszłym pokoleniom Polaków zwłaszcza, że konsekwencje dopuszczenia takiego obcego kapitału do rynku w Polsce będą miały ogromny wpływ na trudno odwracalne procesy społeczne i faktyczną pozycję Polaków w ich własnej Ojczyźnie…Warto też zapytać, czy Polakom zagwarantuje się jakąkolwiek analogię bycia „mile widzianymi”biznesowo w Izraelu (pomijając czy ktoś będzie tym zainteresowany-ale dla samej zasady). Ciekawe też, czy rząd w ogóle potrafi wytłumaczyć czemu wprowadza zorganizowaną asymilację gospodarczą Żydów w Polsce, czy wyborcy PiS tego właśnie oczekiwali od tego rządu….???! Gdzie tu interes Polski i prawdziwych Polaków, czy ktoś potrafi go wskazać i sensownie uzasadnić…???

  • Lari

   24 listopada 2016 at 00:55

   Ee..
   A od kiedy to istnieje coś takiego jak ”prawdziwy Polak”?
   Co to za nowa moda na pseudo-patriotyzm?

 13. Jasza

  22 listopada 2016 at 20:59

  Już działa przedsiębiorstwo holocaust,więcej nie potrzeba!!

 14. Bond (James)

  23 listopada 2016 at 06:41

  „Dotychczas zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terytorium, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego kraju.” I niech tak zostanie!

 15. Paweł

  23 listopada 2016 at 09:48

  Waszczykowski i wszystko jasne. Jeden z najgłupszych, najbardziej nieudolnych i zdradzieckich polskich polityków. Przedsiębiorstwa izraelskie będą bardzo NIEMILE widziane w Polsce.

 16. marju73

  23 listopada 2016 at 21:10

  Protest przeciwko Izraelowi.
  https://m.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI

 17. SPADAJ rozwydżony SOVIECIE żydowski Waszczykowski!

  24 listopada 2016 at 06:07

  SPADAJ ty KANALIO anty-polska przekupny SOWIECIE żydowski Waszczykowski!
  My polscy obywatele NIE chcemy mieć jakich kolwiek relacji z tymi żydowskimi bandytami OSZCZERCAMI potomkami NKWD-istów, którzy WYMORDOWALI polską elitę w Katyniu, a wcześniej 30 milionów najbardziej krnąbrnych Ruskich, a potem UCIEKLI z ZSRR do tego bandyckiego aparthidu Izraela, aby tam się ukryć i nie odpowiadać za te swoje LUDOBUJSTWA.
  Ty anty-polski przekupny SOWIECIE Waszczykowski czas najwyższy złożyć pozewy sądowe DOMAGAJĄCE się ODSZKODOWAŃ finansowych od żydowskich wilkołaków WAMPIRÓW „izraelitów” za co najmniej 30 lata ich ZAJADŁEGO OCZERNIANIA, SZKALOWANIA oraz spuszczanie tysięcy cynicznych LAWIN żydowskich KŁAMSTW na Polaków na całym Świecie !!!
  To jest NIESAMOWITE, aby tak w TAJEMNICY przed polskim SUWERENEM nagle ZAGONIĆ dosłownie nieomal WSZYSTKICH ministrów „warszawki” i zawieść ich chyba pod jakimś PRZYMUSEM do tego ZAFAŁSZOWANEGO aparthidu Izrael, aby tam nagle BEZ negocjacji MASOWO podpisywali w podskokach te PACHOŁKI „warszawki” jakieś „umowy” z KŁAMACAMI żydami.
  DLACZEGO polski SUWEREN nawet w tym cyrku o nazwie „Sejm” z ul.Wiejskiej NIC a NIC nikt NIE wie i NIGDY NIE była przedstawiona AGENDA tego SPĘDU „polskich” ministrów do Izraela ?
  DLACZEGO nikt wcześniej z tych ministrów NIE przeprowadzał WSTEPNYCH negocjacji przed PODPISYWANIEM tych „umów” z OSZCZERCAMI żydowskimi razem z KOMISJAMI Sejmowymi???
  A CZEGO dotyczyły szczegółowe tzw. „porozumienia” NIE przygotowanych ministrów ZAPEDZONYCH do Izraela przez Szydło i ministra SPRZEDWACZYKA Waszczykowskiego?!
  Jakie są SKUTKI finansowe dla Polaków w zwartych „porozumieniach” z żydami i dlaczego NIKT o tym NIE wie w polskim parlamencie tzn, w Sejmie i Senacie ??
  Czy Szydło i Waszczykowski lub Macierewicz też OBIECALI DAĆ w prezencie żydowskim SIEPACZOM wszystkie POLSKIE Lasy Państwowe w Polsce, które obiecał DAĆ żydom ta anty-polska KANALIA B.Komorowski z bandytą D.Tuskiem jak oni też zorganizowali SPEND „polskich” ministrów do Izraela KILKA lat temu ???
  Jakie uzyskali porozumienia z Izraelem ta GROMADA polskich ministrów ZAGONIONA do Izraela ?
  Czy Szydło i Waszczykowski „zaprosili” wszystkich żydów z Izraela, aby przeprowadzili się do Polski na miejsce młodych Polaków, których ta banda przestępczych gangów CZWORGA: PO-PiS-PSL-SLD wygnali z Polski na zagraniczną BANICJĘ?

  DLACZEGO ta agentka Szydło po żydo-masińskim GLOBALISTYCZNYM „dokształcie” w USA wcześniej NIC a NIC NIE informowała polskiego SUWERENA nawet w Sejmie na ul.Wiejskiej, że ona ZAGONI do Izraela „polskich” ministrów „warszawki” aby tam podpisywali jakieś „umowy” spreparowane przez zakłamanych CHCIWCÓW żydów, którzy na każdym kroku działają na SZKODE polskich obywateli ???

  Gdy ten MORDERCA i ZŁODZEJ anty-polski, gangster pospolity kryminalista mafiozo Donald Tusk został premierem „warszawki” to on OBIECAŁ w Tel Avivie razem z LEWAKIEM Lechem Kaczyńskim, że każdy NASTĘPNY tzw. „rząd warszawski” będzie ZAWSZE w podskokach jechał do Izraela, aby się pokłonić MITOWI indoktrynacji holokaustycznej tak jak żydo-komuniści PRL-u jeździli POKŁONIĆ się TRUPOWI oraz INDOKTRYNACJI żydo-komunisty Lenina w Moskwie !

  Brać za łeb tą SPRZEDAJNĄ głupią Szydło i niech się tłumaczy z tej HUCPY przed polskim Suwerenem który ona systematycznie IGNORUJE identycznie jak prusko-żydowskie ZŁODZEJSKIE sprzedajne ryje gangów PO-PSL kilka lat temu !!!

  Ta ZAKŁAMANA zgraja SPRZEDWACZYKÓW mafiozów PiS absolutnie NICZYM się NIE różni w OSZUKIWANIU i RABOWANIU polskich obywateli od tych ZŁODZEJI BANDYTÓW prusko-żydowskich sprzedawczyków z gangu PO Tuska/Kopacz/żydSchetyna lub tego żydo-komunistycznego BANDYTY Bolesława Bieruta z PRL-u z PZPR !
  Zachęcam wszystkich Rodaków do przejawiania ZNACZACO większej DOCIEKLIWOŚCI w obserwowaniu w chamskich TOTALITARNYCH zachowaniach syjonistycznego gangu PiS, który nami Polakmi KUPCZY jak kartoflami ze swoją oszukanym procederem RABOWANIA skarbu państwa Polski:
  http://www.rp.pl/Polityka/307189872-Ile-wyniesie-pensja-zony-prezydenta.html#ap-2
  oraz polskiego podatnika oraz OSZUKIWANIU NICZYM się nie różni od tych żydo-pruskich bezkarnych ZDRAJCÓW sprzedawczyków gangsterów PO kupionych przez GLOBALISTÓW lewaków z Brukseli, Berlina i New Yorku.

 18. Żydzi Izraelu NIE płacą ubespieczeń zdrowotnych!

  24 listopada 2016 at 07:44

  W USA 60% amerykańskich obywateli NIE MA jakich kolwiek ubespieczeń zdrowotnych i faktycznie powoli umiera na choroby na które ich nie stac aby się leczyć, gdyż ich autentycznie nie stać na płacenie ubespieczeń zdrowotnych, która to opłata miesieczna wynosi MINIMUM $1200 + za lekrstwa gdzie ZYSK firm farmaceutycznych jest nawet 5000%(5 tysięcy % lub więcej!) czyli zwykłe ZŁODZEJSTWO, które było zakazane prawem do 1980 roku!
  W USA lecznictwo super DOCHODOWA branża, gdzie opłata za noc spędzoną na szpitalnym łużku karzą sobie płacic ci rabusie z 1000 do 2000% dodanych wygórowanych kosztów i tak noc w szpitalnym łuzku kosztuje 10 tysięcy do 15 tysięcy dolarów.
  Zabieg usuniecia slepej kiszki kosztuje w Texsie 50 tysięcy dolarów, a w złodzejskim żydowskim New Yorku 100 tysięcy dolarów !!! Cena za podanie JEDNEJ tabletki aspiryny w „szpitalu amerykańskim” koszuje 60 dolarów … itd. itp.
  Własnie taki model „służby zdrowia” zawndrował do III RP.
  Do 1980 roku była kontrola urzędu państwowego nad opłatami w amerykańskim szpitalu, tak aby nie było możliwości chamskiego żerowania chorego.
  Ta wstretna KANALIA Roland Regan nagłasiany w żydo-mafijnej III RP za „najlepszego” prezydenta USA wraz ze swoją rządzącą kliką ZNISZCZYLI prawa kontroli finansowej szpitali w USA i się zaczoła MSAKRA amerykańskiego społeczeństwa, a szpital stał się w USA luksusem TYLKO milionerów ! Ronald Regan wpuścił do swojej administracji samych ŻYDÓW, którzy umocnili swoje panowanie w Białym Domu zamieniając go na żydowka centralna MELINE w USA.
  W USA jest 91 milionów obywateli USA jest BEZROBOTNYMI,którzy są w wieku produkcyjnym, ale dla nich nie ma pracy, mieszkają wskutek biedy na „kupie” we 2-e lub 3 rodziny w jednym domu lub jednym mieszkaniu. Tak jak było w PRL-u lub GORZEJ !
  Ludzie zamieszkali w III RP nie zdają sobie sprawy jaka jest straszna bieda na prowincji USA, z tąd jest tyle KONFLIKTÓW społecznych w tym zbankrutowanym USA zarządzanym przez CHCIWĄ mafie zydowską.
  Te tzw. partie: „domokratyczna czy republikanska” w USA to autentyczne organizacje PRZESTEPCZE, które organizują ROZBOJE finansowe na pieniądzach podatnika, żyją ze złodzejstwa i łapuwkarstwa tak ja to robiła ta stara złodzejka wiedzmia „demokratyczna” Hilaryca Clinton. Hilaryca ma majątek warty 800 milionów dolarów ! Skąd Clintony to mają ? Z łapówkarstwa i złodzejstwa!
  System polityczny w USA z tymi senatami/kongresami to śmierdzący zepsuty GNÓJ, jest zwykłą kloaka, jeszcze gorszą niż w żydo-mafijnej III RP.
  Te kłamliwe filmidła z żydowskiego Hollywoodu z tam pokazywanem „bogactwem” oraz ta zafałszowana żydo-kracja grasującej rządzącej mafii żydowskiej w USA nazywana „amerykańską demokracją” to istna następna kompletna BZDURA.
  Na wszystkich centralnych ulicach w żydoskim New Yorku, czy Los Angeles lub Chicago siedzi co 10 metrów ŻEBRAK w bramie i żebrze centy … a na bocznych ulicach chodzą tabuny BEZDOMNYCH, napadają i rabują przechodniów.
  Teraz po zapadnieciu zmroku w USA wyjście na ulicę grozi ZABICIEM i ŚMIERCIĄ. 50% tych gównianych wieżowców w New Yorku pokazywanych w reklamach z „ameryki” jest PUSTYCH, bo firmy i wcześniej tam mieszkających ludzie z tamtąd zostali wyrzuceni. Zostali ZBANKRUTOWANI i teraz właśnie są tymi BEZDOMNYMI lub tymi żebrakami.
  Obecne USA to dno kompletne i gnojówka moralna …
  Tymczasem coraz więcej rabowanych przeciętnych amerykańców już wie, że 33% całego funduszu zagranicznego USA jako pomocy dla innych krajów na całym Świecie jest dawane w PREZENCIE dla aparthidu Izraela.
  Amerykańcy już wiedzą, że izraelici NIE płacą jakich kolwiek ubespieczeń medycznych, dentystycznych, ani za okulary i CAŁĄ tą opiekę zdrowotną mają za „friko” czyli za DARMO, ktoś MUSI płacić, a za co płacą właśnie kołowni amerykańcy lub RABOWANE inne durne narody. Kto nie dake szmalu dla żyda to -„antysemita”.
  Amerykancy zaczynają być wściekli na to wszystko co się tutaj dzieje w dupconym USA. Zaczynają kapować, że tą całą biedę amerykańcom ZMAJSTROWALI rządzące od 1963 roku ŻYDY w USA, którzy ZATŁUKLI prezydenta Johna Kennedyego.
  Żydy z USA widzą że rabowanie amerykanców może się w krótce nieco ukrucić, wiec żydy z Izraela szukają INNYCH FRAJERÓW, aby tych nowych FRAJERÓW okraść lub SKUBAĆ za pomocą takich Waszykowskich, Szydło, Macierewiczów, Kijowskich, Schetynów, Michników, Tusków czy Komorowskich nagradzających ZŁODZEJI Sorosów … itp. i jak Was wy naiwne wykołowne głupki lemingi zamieszkali w tej III RP zwalczający etnicznych Polaków, Polskich Narodowców.
  Izraelici przyzwyczaili się życ za DARMOCHĘ, żerować na głupszych. Żyd zamieszkały w Izraelu lub Polsce chce mieć dalej lecznictwo za DARMOCHĘ, a szukają zatem FRAJERÓW, którzy za to ZAPŁACĄ za żyda.
  Tak Was urządzą te GNIDY Waszczykowske i Szydło, Kaczor i inni gangsterzy z PO lub niemiec, że to Wy będziecie płacić na żydów zamieszkałych w Izraelu.
  Amerykancy są już wręcz wściekli za to jak są robieni w przysłowiowego KONIA przez tą żydowską rządzącą władzę w USA.

  Zobaczcie co mówię przeciętny amerykaniec, który wykapował się, że jest też „DYMANY” finansowo przez Izraelitów i żydów zamieszkałych w USA:
  „Fuck Israel!”
  Published on Jun 16, 2012
  The United States unquestioning support of Israel MUST END, must END !
  The con job has gone on long enough. At some point we have to begin mocking our politician for being nothing more than sycophantic bitches of the Jewish lobby.

  In hindsight, I should have left out the part about Israel taking 33% of foreign aid. It’s a topic that would take its own video to explain properly. Going by the government’s numbers it would appear that this is a false statement, but what the Government claims is not the whole story. There is a „real world” cost of things. The „real world” aid to Israel is actually much higher than the Governments public data indicates.

  https://www.youtube.com/watch?v=p153TH6P7sY

  • Szukający Drogi

   24 listopada 2016 at 19:07

   Poproś o słownik pod choinkę, bo oczy bolą jak kaleczysz ojczysty język.

 19. jaro7

  24 listopada 2016 at 14:59

  Za to ty Waszczykowski jesteś NIEMILE widziany w Polsce,ale mile w Izraelu i w Banderolandzie.

 20. Alibaba

  28 listopada 2016 at 15:01

  Polski rząd powinien widzieć komu dupy dawać, nie mozna jebac sie po krzakach z kim popadnie bo nikt nas nie będzie szanowal

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra