Z zagranicy

Witold Waszczykowski: Przedsiębiorstwa izraelskie są mile widziane w Polsce

waszczykowski_izraelMinister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, przebywający w Izraelu z premier Beatą Szydło zdradził dziennikarzom, że jednym z tematów podejmowanych w rozmowach bilateralnych były kwestie zapewnienia pomocy izraelskim przedsiębiorcom, którzy chcą rozpocząć w Polsce działalność biznesową.

– Przedsiębiorstwa izraelskie są mile widziane w Polsce – mówił Waszczykowski, przyznając, iż polska delegacja rozmawiała z izraelską m.in. o nowych technologiach, które Polska mogłaby zakupić od Izraela (w tym technologiach kosmicznych), oraz start-upach, pomagających izraelskim przedsiębiorcom w założeniu w Polsce własnego biznesu.

Podczas wizyty polskiej delegacji rządowej w Izraelu zaplanowane jest spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Jednocześnie prowadzone są konsultacje międzyresortowe, w których uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Istotnym punktem wizyty w Izraelu będzie podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, m.in. brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury. Dotychczas zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terytorium, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego kraju.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

56 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra