Z kraju

Wałęsa nie dał próbek swojego pisma IPN żeby nie potwiedzili czy jest Bolkiem

walesaByły prezydent Lech Wałęsa odmówił przekazania próbek swojego pisma IPN-owi! Czyżby były prezydent tak się bardzo potwierdzenia swojej agenturalnej przeszłości? Ponieważ to właśnie ekspertyza grafologiczna jest kluczowym elementem badania wiarygodności dokumentów wskazujących na współpracę Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70-tych to fakt, że Lech Wałęsa odmówił przekazania próbek swojego pisma Instytutowi Pamięci Narodowej można odczytać, że był tajnym współpracownikiem PRL-owskich służb.

– To właśnie przez postawę byłego prezydenta opóźnia się przygotowanie analizy rozstrzygającej czy „Bolek” i Wałęsa to ta sama osoba. Odmowa przekazania próbek przez Wałęsę jest jedną z głównych przyczyn opóźnienia. Robimy, co możemy, by dostarczyć biegłym próbki jego pisma, aby mieli materiał porównawczy – mówią pracownicy IPN-u. Adwokat byłego prezydenta, mec. Jan Widacki powiedział – IPN oczekiwał, że prezydent złoży kilka wersji swoich autografów i napisze jeszcze jakieś fragmenty zadanych tekstów. To upokarzające dla byłej głowy państwa, dlatego też odmówiliśmy. Próbki z lat 2004-10 są kompletnie bezużyteczne. Jestem profesorem kryminologii i mówię to jako naukowiec: IPN musi odnaleźć próbki pisma Lecha Wałęsy z lat 70, na kiedy datowana jest teczka „Bolka”. W latach 70 Wałęsa był prostym robotnikiem. Pisał niewiele, więc popełniał błędy ortograficzne, a charakter pisma miał mniej wyrobiony. Jako prezydent i współcześnie więcej czyta i pisze. Jego obecne pismo jest przez to bardziej wyrobione i różni się od pisma sprzed ponad czterech dekad. (…) IPN szuka wszędzie i na szeroką skalę. Nawet w spółdzielni mieszkaniowej, z którą związany był Wałęsa. To dobrze, że szukają archiwalnych próbek, choć cześć oficjalnych dokumentów mogła być w tamtym czasie wypisywana przez Danutę Wałęsę. 

IPN zwrócił się również do gdańskiego Urzędu Stanu Cywilnego o udostępnienie wszystkich dokumentów, które Lech Wałęsa składał jako mieszkaniec miasta, w tym również aktów urodzenia dzieci. Według relacji jednego z urzędników śledczy dokonali kopii.

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra