Z zagranicy

Islamiści mogą świętować – Norbert Hofer przegrywa w wyborach prezydenckich w Austrii

hofer_bellenStraszenie i pohukiwanie mainstreamu przyniosło rezultaty. Po długiej walce wyborczej trwającej miesiące dłużej niż normalnie, przez co przyciągnęła ona zainteresowanie międzynarodowej opinii publicznej, wygląda na to, że antyimigrancki kandydat prawicy Norbert Hofer z Austriackiej Partii Wolności (FPÖ) przegrał wybory, a przynajmniej na to wskazują sondaże powyborcze (exit polls).

Wprawdzie jeszcze nie przeliczono wszystkich głosów i wstępne wyniki zostaną ogłoszone o godz. 19:30 czasu wiedeńskiego, niemniej wygląda na to, że Hofer nie ma już większych szans na zmianę rezultatu – jego rywal Alexander Van der Bellen (Zieloni) zdobył 53 proc., co daje mu znaczną przewagę nad 46,4 proc. poparcia dla Hofera.

Wybory pokazały ogromne podziały i rozłamy w społeczeństwie austriackim, którego znaczna część sprzeciwia się polityce sprowadzania do Austrii muzułmańskich imigrantów.

Ostateczne wyniki mają być znane do poniedziałku.

Źródło: The Local

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. mat33

  4 grudnia 2016 at 19:12

  Żegnaj Austrio!Jak chcą,Tak będą mieli.hehe

 2. Rafał Karkosz

  4 grudnia 2016 at 21:34

  Z innej beczki:
  Towarzyszu Grzegorzu Braun! Tak bardzo pragnie Pan ogłosić neutralność? „W takim razie proszę opuścić spodnie, wypiąć się i poprosić kacapów, żeby tylko za mocno nie bolało.”
  Panie Braun, Twoje środowisko, tzw. „sumienie narodu” (nie wiem tylko którego?), a także wszystkich ich zwolenników, zapraszam na program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” z dnia 17-11-2016. (On też jest agentem :)) W sprawie Grzegorza Brauna ze środowiska „sumienie narodu” (na pewno nie polskiego). „Dobrze zbudowany” 🙂 pan Mossakowski, który jest mocno zaangażowany w działalność i promowanie przebierańca Olszańskiego vel. Jablonowski, którego promotorem jest Rafał Mossakowski, który był prawą ręką Grzegorza Brauna podczas poprzednich wyborów prezydenckich. Nie!!! To musi być teoria spiskowa, a Ci panowie w ogóle się nie znają! Mossakowski przeprowadził w pojedynkę demonstrację przeciwko żołnierzom amerykańskim w Lublinie (jest na YT). Proszę sobie przeczytać artykuł Grzegorza Brauna pt:” Patriotyczne samozaoranie”. Pod tym artykułem także zamieściłem swój komentarz. Braun i Mossakowski nie tylko się bardzo dobrze znają, ale także mówią to samo. Przypadek? Nie sądzę. Prawda jest taka, że sam oglądałem wiele filmów dokumentalnych, antysowieckich Brauna. Z perspektywy czasu zrozumiałem, że miał on pociągnąć za sobą wielu młodych patriotów, uwiarygodniając swoją osobę antybolszewizmem. Zagospodarował w ten sposób sporą część prawicy, TYLKO po to, by teraz obnażyć swoją prawdziwą śmierdzącą ruskimi onucami twarz. W ostatnim programie Pospieszalskiego dokładnie o tym mówili. Dobrze, że późno niż wcale. Ja o tym trąbię od paru lat i do tej pory byłem wyśmiewany, a nawet opluwany. Na zakończenie. Braun jest związany z Mossakowskim. Mossakowski jest powiązany z Jabłonowskim vel. Olszańskim, który prawdopodobnie ukrywa lewacki kucyk pod furażerką (nawet podczas hymnu nie zdjął jej z głowy- coś jest na rzeczy!). Dlatego przestrzegam młodych patriotycznie nastawionych ludzi, przed wpływem tej cholernej ruskiej propagandy. Podchodźcie z dużym dystansem do tekstów Brauna. 9/10 artykułów opublikuje w narracji konserwatywno-chrześcijańskiej („Szczęść Boże”), a 10-tym sprowadzi Was na boczne tory. Najpierw wzbudzi w Was zaufanie, po czym przywali tekstem o neutralności- „Samozaoranie prawicy”. Prosty przykład. Swego czasu Ukraina była w posiadaniu broni atmowowej. W zamian za papierowe gwarancje zachodu, zdecydowała się pozbyć tej broni. Ogłosiła tzw. neutralność jądrową. Skutek? Putin najechał ten kraj, a zachód wypiął się na gwarancje bezpieczeństwa Ukrainy. Biała flaga! To samo głosi środowisko Brauna. Wszystko w temacie.

  • Krzysiek

   5 grudnia 2016 at 09:53

   Rafał, daj se spokój. Idź na spacer, poczytaj książkę. Mniej telewizji, mistrzu, bo przyćmiła twój obraz pojmowania świata, jak widać z twojego powyższego, baaardzo długiego wywodu. ” przestrzegam młodych patriotycznie nastawionych ludzi, przed wpływem tej cholernej ruskiej propagandy. Podchodźcie z dużym dystansem do tekstów Brauna…” – chłopie, nie jesteś godzien mu butów czyścić, a próbujesz z nim polemizować ??? A co ty masz do zaoferowania? twoja wiedza z dziedziny polityki międzynarodowej, jak wynika z powyższego tekstu, obejmuje program SP kl. 6-8 i to wszystko. Myślisz, że polityka międzynarodowa jest czarno-biała, jak to uczyli w szkole? No tak, dla ciebie US to wybawcy, a Rosja to wróg najgorszy. Gdybyś nie był tak zapatrzony w siebie i rozejrzał się dokoła, w którym kierunku np. idą obecnie wysiłki w kierunku współpracy innych krajów Europy oraz mocarstw światowych (US/Zachód czy Rosja Putina), to MOŻE, MOŻE zacząłbyś trudną sztukę myślenia. Ale do tego jeszcze bardzo daleko.

 3. Egzorcysta

  5 grudnia 2016 at 12:26

  Widac w Austri dopracowali system manipulacji wyborami.Bo sadzac po wypowiedziach nardu w internecie, taki wynik nie mial miec prawa bytu.Wyobrazmy sobie, ze przegladamy rozne serwisy spolecznosciowe i komentarze, gdzie nie natrafiamy na ani jeden pozytywny , a pozniej okazuje sie wynik wyborow jest diametralnie inny to bardzo dziwne.Przciez tych dziadkow i babc co nie maja wiedzy o tym co sie pisze w internecie az tylu nie ma.Jak moze byc taki wynik wyborow, skoro praktycznie caly narod, chce prawosci bo widzi co wyprawia lewactwo z Europa?

 4. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 5. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra