Z zagranicy

Isaac Herzog: Izrael popełnia samobójstwo

isaac_herzogIzraelski parlament (Knesset) wyraził wstępną zgodę na kontrowersyjną ustawę, która uprawomocni obecność nielegalnych osad budowanych przez Izraelczyków na terytoriach palestyńskich na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

Tzw. ustawę regulacyjną poparło podczas poniedziałkowej sesji 60 deputowanych. We wtorek odbędzie się drugie głosowanie nad tym dokumentem.

Ten ostatni stanowi zrewidowaną wersję ustawy, która w swojej pierwotnej formie kwestionowała decyzję izraelskiego Sądu Najwyższego o ewakuacji nielegalnego osiedla Amona, położonego na północnym-wschodzie Ramallah w centrum ziem położonych na Zachodnim Brzegu Jordanu, na prywatnych ziemiach należących do Palestyńczyków.

Decyzją Sądu Najwyższego osiedle Amona miało zostać opuszczone przez żydowskich osadników do 25 grudnia.

Lider opozycji Isaac Herzog ubolewał z powodu przyjęcia wspomnianej legislacji i ostrzegał, że Izrael decyzją tą „popełnia samobójstwo”. Niepokoju nie krył również amerykański sekretarz stanu John Kerry, który określił ustawę mianem „naprawdę niepokojącej”. – Nie będzie postępów w relacjach i osobnego pokoju ze światem arabskim bez pokoju z Palestyną – skomentował głosowanie w Knessecie.

Z kolei specjalny koordynator ONZ ds. Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie Nikołaj Mładenow powiedział, że „niektórzy jasno określili tę ustawę jako krok w kierunku aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu, co może mieć daleko idące prawne konsekwencje dla Izraela i okupowanych ziem, i w sposób znaczący zmniejsza szansę na pokój między Izraelem a światem arabskim”.

Obecnie w ponad 230 nielegalnych osiedlach mieszka ponad pół miliona izraelskich osadników.

Źródło: Press TV

Fot. You Tube

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

232 komentarze

232 Komentarzy

  1. home security systems reviews diy

    15 listopada 2017 at 11:22

    To preserve family members from problems?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra