Felieton

ZAGRANICA UBER ALLES

ekonomia_cezarykazmierczakdrLiczbę licencjonowanych taksówkarzy w Polsce szacuje się na około 150 tysięcy. Każdy z tych taksówkarzy musi płacić 1100 złotych podatku ZUS – oraz zakładając, że jego dochód wynosi 3000 złotych, to jeszcze dodatkowo 570 złotych podatku dochodowego. W skali miesięcznej to odpowiednio 165 mln złotych ZUS i 85 mln 500 tysięcy PIT – razem rocznie taksówkarze wpłacają do budżetu państwa, tylko z tytułu ZUS i PIT (bez akcyzy i VAT) około 3 miliardy złotych. Sporo.

Żyje z tego 150 tysięcy polskich rodzin, około pół miliona ludzi.

I nagle pojawia się amerykańska korporacja Uber, która polskim prawem w ogóle się nie przejmuje i działa całkowicie nielegalnie, nie przestrzegając ustawy o przewozie osób, a jej kierowcy nie płacą ani ZUS, ani innych podatków. Wszystko to jest sprzedawane w dogłębnie kłamliwym i cynicznym sosie rzekomej „gospodarki współdzielenie”, współświadczenia sobie usług przez obywateli. Jest to ewidentne kłamstwo – Uber to korporacja dążąca do wyeliminowania w ogóle kierowców z biznesu taksówkarskiego i zastąpienia ich taksówkami autonomicznymi. 100 tysięcy takich bezzałogowych taksówek już zamówili w Tesli z terminem na 2020 rok.

Żeby było jasne – podatki dla tak małej działalności jak taksówka uważam za złe i jest to drastyczne opodatkowanie. Lobbujemy ustawę o małej działalności gospodarczej, która przy obrocie do 5 tysięcy złotych opodatkowałby delikwenta tylko jednym podatkiem w wysokości 25 procent od przychodu. Mam nadzieje, że się uda. Ale póki co obowiązuje obecne prawo. Uber przez pierwsze dwa lata w ogóle go nie przestrzegał.

Pytanie jest retoryczne – czy jak polskiemu przedsiębiorcy nie podoba się jakaś ustawa to też jej może sobie nie przestrzegać?

Po dwóch latach działalności Uber łaskawie oświadcza, że odtąd jeżdżący dla niego kierowcy muszą mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą! Łaskawcy!

To ja też tak poproszę. Poproszę np. o 2 lata prowadzenia stacji benzynowych bez płacenia akcyzy! Przez dwa lata zarobię miliardy, wykończę konkurencję, zbuduję markę, no a potem mogę ewentualnie zacząć coś tam płacić.

Co na to wszystko nasze państwo polskie? Zmienia prawo, żeby było bardziej dostosowane do obecnych realiów? Nie pozwala na nielegalną działalność? Zamierza chronić interesy pół miliona swoich obywateli?

Otóż państwo polskie nie robi NIC.

Mimo że zapewne pojedynczy taksówkarz z Siemiatycz płaci więcej podatków w Polsce niż korporacja Uber. Bez sprawdzania w KRS zaryzykuję, że Uber ma w Polsce „straty”.

W całej tej historii brakuje tylko jeszcze tego, żeby Uber jako „innowacyjna firma” dostał dotacje z Ministerstwa Rozwoju! Do tej pory była to powszechna praktyka, że zagraniczne firmy dostawały dotacje na walkę z polskimi! W ubiegłym roku 80 procent dotacji z Ministerstwa Rozwoju (to jeszcze Piechociński) zostało przyznane zagranicznym firmom na walkę z polskimi, z pieniędzy tych drugich!!! Zobaczymy jak będzie za obecnego rządu.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu my jesteśmy aż takimi idiotami?

Tak na marginesie uważam, że autonomicznych samochodów, w tym taksówek, nikt nie zatrzyma i nie ma sensu z tym walczyć. Trzeba tylko mieć dobre prawo antytrustowe, które nie dopuści do przekroczenia przez jedną firmę 30% udziału w rynku. Jeśli tego nie zrobimy – to niedługo „nie będzie niczego” – taksówkarzy, kwiaciarek, piekarzy, itd.

Cezary Kaźmierczak

Źródło: WEI

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

151 komentarzy

151 Komentarzy

 1. Lublinianka

  11 grudnia 2016 at 11:22

  Brawo. Ale niech Pan to powie Morawieckiemu i Kaczyńskiemu. Z Ubera korzystają „młodzi, wykształceni, z dużych ośrodków miejskich”, oni nie myślą, bo po co, skoro TVN i Newsweek im powiedzą, jak jest. Zresztą, co ich obchodzą jacyś taksówkarze. Ale od tego, przynajmniej teoretycznie, jest państwo, żeby z takimi praktykami walczyć. A co robi UOKIK?

  • Pawcio

   11 grudnia 2016 at 12:14

   przecież to manipulacja , sam pan red przyznaje że pracownicy Ubera muszą mieć działalność gospodarczą.
   Tym samym płaca tak jak każdy taksówkarz. Tylko że jeżdzą uczciwie bez nabijających licznik elektronicznych zabawek. Dotyczy to też raptem kilka miast w RP Warszawa 3 miasto poznań Wrocław.
   Sam korzystam od 2 lat i polecam każdemu kto ma dośc wziętych z sufitu cen za przejazd.
   Do wypróbowania kod na darmowy kurs.
   ymrsu5y2ue

   • klioes vel pislamista

    13 grudnia 2016 at 09:50

    10/10
    Taksówkarze in graemio to uprzywilejowana (buspasy, postoje) grupa cwaniaków-chamów.

   • Tomek

    13 grudnia 2016 at 23:25

    Żaden z kierowców Ubera dobrego słowa o Uberze nie powie, poza tym że ta firma to wielki oszust. Tam się pracuje miesiąc i się odchodzi. Uber ma natomiast bardzo agresywny marketing w internecie – zatrudnia trolli, którzy udają zadowolonych kierowców, bo tylko troll opłacany prowizją od komentarza może zaczarowywać rzeczywistość na siłę i mydlić oczy naiwnym. Fakty są takie, że na dzień dzisiejszy cieciowanie w ochronie mienia jest bardziej opłacalne niż jazda w Uberze, gdzie jesteś poniżany przez hołotę, którą wozisz za Bóg zapłać, więc niech każdy, kto wda się w polemikę z trollem ma świadomość z kim dyskutuje.

 2. Tom

  11 grudnia 2016 at 13:01

  Coś się Panu musiało pozajączkować odnośnie opodatkowania małej działalności (do 5 tys. zł obrotów czyli przychodu) jednolitym podatkiem. Proponuje Pan, aby takie PRZYCHODY objąć podatkiem w wysokości 25%. To bardzo dużo. W ogóle nie są brane pod uwagę koszty. Jeśli ktoś ma 5 tys. przychodu i 4 tys. kosztów, to od dochodu w wysokości 1 tys. zł, ma wg Pana zapłacić 1250 zł jednolitego podatku. Nie ma w tym wielkiego sensu, jest wpychanie w szarą strefę gospodarki. Ale może taki był Pański zamysł – wszyscy mali przedsiębiorcy przechodzą do szarej strefy.

 3. Płacacyzusipodatki

  11 grudnia 2016 at 13:54

  Hejterzy z ubera nie śpią, za chwilę będzie tu masa komentarzy opłaconych z nielegalnego przewozu Pozdrawiam Swiadomch Gospodarczo.

 4. Janusz

  12 grudnia 2016 at 00:14

  Ja Panu wytłumaczę. Polskie państwo nie robi NIC, ponieważ nie jest polskie, tylko żydowskie; robi zatem wszystko, żeby w Polsce nie powstała polska klasa średnia, bo to jest przeciwne żydowskiemu interesowi plemiennemu, dlatego niszczy naszych małych przedsiębiorców stanowiących bodajże 98% budżetu jak tylko może, urzędami, sądami, okrada podatkami, pozostawiając im jedynie tyle, aby mogli przeżyć i płacić daniny, bo państwo żydowskie w Polsce musi z czegoś żyć, a jako odwieczny pasożyt żyje kosztem żywiciela, którego wycieńcza, jednak nie zabija, albowiem wtedy samo zdechnie. Dlatego państwo w Polsce (bo nie polskie) nie robi nic pozytywnego na żadnym poziomie, posiadając większość w Sejmie nie powołuje także komisji śledczej w sprawie oszustwa frankowego, pauperyzującego programowo 2 mln aktywnych Polaków i nie uchwala ustawy, która zdjęłaby z nich jarzmo niesprawiedliwego długu, a banksterów-złodziei wpakowałaby do kryminałów.

  Tylko słowo „żyd” wyszło w Polsce z użycia i niemal nikt nie ma odwagi nazwać problemu po imieniu, a już z pewnością nikt z Sejmu, rządu, sądów, czy innych urzędów nawet nie wspomni o korporacji żydowskiej, bo to – moim zdaniem – nie jest żaden naród, tylko wredna, kryminalna korporacja organicznie załganych złoczyńców.

  • orżniętyprzezRP

   15 grudnia 2016 at 20:57

   sam bym tego lepiej nie ujął. Panie Janusz szacun.

 5. Elig

  12 grudnia 2016 at 09:05

  „Czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu my jesteśmy aż takimi idiotami?”

  Zgadzam się – to co Pan napisał to czystej wody idiotyzm. Żeby świadczyć usługi jako kierowca UBER trzeba jak Pan sam napisał mieć działalność gospodarczą a reszta tzw licencji taksówkowej była po to by kierowca orientował się w mieście. Teraz mapy oparte na GPS są dokładniejsze niż mózg jakiegokolwiek taksówkarza dlatego licencje TAXI to przeżytek. Jak zaczną jeździć autonomiczne taksówki to też będzie pan takie głupoty pisał? Państwo Polskie to też idioci bo spora część taryfiarzy to rolnicy z KRUS, lun wojskowi na grubej emeryturze. Za każdym razem jak jadę do centrum Warszawy z Ursusa to cena kursu w tej samej korporacji jest inna i różnice na tej samej drodze to 15 PLN. A obwinianie za wszystko żydów w to jest głos dziecka które nie rozumie otaczającego świata. Jest infantylne bo jest postępowaniem według zasady „zawsze winni są ci inni”.
  PS. Bankster został w rządzie ministrem gospodarki i finansów jak już szukacie spisków.

 6. txixi

  12 grudnia 2016 at 23:35

  Artykuł jak najbardziej na TAK !!!!!!!!!!!

 7. klioes vel pislamista

  13 grudnia 2016 at 09:53

  Panie redaktorze Czarku!
  Niewiele Pan rozumie z otaczajacego Pana swiata…

  • Tomek

   14 grudnia 2016 at 00:13

   Obawiam się, że to raczej ty nic nie zrozumiałeś…..

 8. Adamus

  13 grudnia 2016 at 18:18

  Świetny artykuł. Kwintesencja.

 9. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 10. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 11. Pingback: binge drinking alcoholism

 12. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت دوازدهم فصل دوم

 13. Pingback: دانلود قسمت دهم فصل دوم شهرزاد

 14. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 15. Pingback: Cherry Hilson

 16. Pingback: Monique Alexander

 17. Pingback: August Ames

 18. Pingback: Isis Love

 19. Pingback: dolandirici sosyal marketim

 20. Pingback: Paleo Diet

 21. Pingback: movies

 22. Pingback: سریال عاشقانه

 23. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 24. Pingback: پنجره

 25. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 26. Pingback: دانلود قسمت یازدهم شهرزاد دوم

 27. Pingback: دانلود ققسمت 12 عاشقانه

 28. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 29. Pingback: دانلود قسمت سیزده عاشقانه

 30. Pingback: bypass windows 7 admin password

 31. Pingback: videos porno

 32. Pingback: Kranz

 33. Pingback: medical college in India with 45% marks

 34. Pingback: porno

 35. Pingback: cheap golf clubs australia

 36. Pingback: videos porno

 37. Pingback: videos porno

 38. Pingback: porno

 39. Pingback: videos porno

 40. Pingback: porno gratis

 41. Pingback: porno gratis

 42. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 00:37

  Can You Buy Diflucan Online viagra Internet Pharmacy

 43. Pingback: porno

 44. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 02:12

  Maxifort viagra Kamagra Oral Jelly Pour Femme

 45. Pingback: videos porno

 46. Pingback: how to make a virgo man love you

 47. KelChalkhic

  20 lipca 2017 at 23:54

  Levitra Comparison cialis buy online Keflex Infant Nursing

 48. Pingback: Buy CBD Oil

 49. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 50. Pingback: فروش پنجره دو سه جداره

 51. Pingback: Facial Spa Services Lauderdale Lakes

 52. Pingback: Facial Spa Services Wilton Manors

 53. Pingback: amazon groin wrap

 54. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد

 55. Pingback: casino games gambling

 56. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد

 57. Pingback: pron

 58. Pingback: Roof Repair Long Island

 59. Pingback: St. Louis Engagement Photos

 60. Pingback: see website

 61. Pingback: jake burgess west virginia

 62. Pingback: read more

 63. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد دوم

 64. jake burgess

  31 lipca 2017 at 17:35

  How do you make your blog (on Blogspot) for invited members only?

 65. Pingback: Qiu Qiu Online

 66. Pingback: پنجره

 67. Pingback: magazin de pescuit

 68. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 03:10

  Cialis Ubelkeit cialis online Cialis Pills 20 Mg

 69. Pingback: coin-banks review

 70. jake burgess

  2 sierpnia 2017 at 18:19

  I’m looking for clothing and style ideas at a reasonable prices for a woman over 25.. . Anyone know any good sites or blogs?. . Seems like everything I find is either geared toward teens or is insanely expensive couture.. . Thanks!.

 71. Pingback: coin-banks cryptocurrency

 72. Pingback: coin-banks exchange

 73. Pingback: Porn

 74. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 75. o leku viagra

  4 sierpnia 2017 at 05:00

  Nie stale viagry odczuwalna choroba somatyczna robiaca w ogromnie przebojowy metoda na mechanizmy fizjologiczne wzwodu prawdopodobnie generowac regularne ambarasy z wzwodem miedzy wielu wspolczesnie egzystujacych mezczyzn. Uzywajac z przygotowanych w poprzek nas kolektyw bezplatnych narady w owym limicie posiadasz opcja funkcjonalnego wyzbycia sie miarodajnych zwolnien w Twoich lekami na potencje gawedach zmyslowych. Orzeknijze jakze aktywne sposoby Ci oferujemy.

 76. Pingback: vigra master natural

 77. Pingback: cliquez ici

 78. kamagra jak zdobyc

  5 sierpnia 2017 at 13:35

  Zabiegasz viagry efektywnego plecy w odcinku gratisowych narady medycznych realizujacych Twoje wypatrywania zaopatrujacych soczysta dyskrecje aktu, wpadnijze wlasny nowoczesnie ozywiony komplet naczyn stolowych, w ktorym dostoisz najwyzszej, postaci sluzbe lekarska w odcinku rehabilitacje tematow sposrod erekcja. Do dnia wspolczesnego odciazylismy juz niezwykle wielu czlekom szukajacym zywego medycyny impotencji lekow na potencje dodatkowo roznego typu niewygod poruszajacej oschlosci nieseksualnej.

 79. Pingback: anime

 80. super kamagra 100mg+60mg

  5 sierpnia 2017 at 18:14

  Raz za razem szybsze viagry ciag zywota w wiazadlu z jego stresujacym krojem przysparza sie do przyrostu zagadnien z wzwod miedzy wielu dzisiejszych pankow. Wychodzac w przeciwienstwie ich zainteresowaniom serw lokalny przedklada funkcjonalna pomocnik w oznaczaniu najwazniejszej jakosci uslug w owym obszarze. Otrzymaj wyrobione zasilek rowniez wstap lokalny serwis poprzednio dzis i skaptujesz sie gdy krocie mozesz zdobyc w przestawieniu lekami na potencje zwiazkow plciowych ze osobista towarzyszka.

 81. Pingback: taylormade m1 driver

 82. Pingback: vpm

 83. cialis mocne

  6 sierpnia 2017 at 10:35

  Jeszcze szybsze viagra ciag zywota w zlaczu z jego stresujacym fasonem przysparza sie do wzrostu zagwozdek z erekcja miedzy wielu terazniejszych jegomosci. Wysiadajac z przeciwnej strony ich potrzebom zagrywka krajowy oferuje przebojowa pomagier w zdradzaniu najwazniejszej stany uslug w tym limicie. Zdobadz kompetentne pomoc tudziez odwiedz polski serwis obecnie teraz a urobisz sie jak mnostwo mozesz zdobyc w usprawnieniu lekami na potencje historyjki zmyslowych ze wlasna wspolmalzonka.

 84. gdzie kupic viagre?

  6 sierpnia 2017 at 13:00

  Jezeli napiecie viagra sterczal sie niejakim z nieodlacznych ziomkow kazdego Twojego dnia to bodajze, stan Twoich historyjek plciowych wypadla okazalemu pogorszeniu rowniez pewnym zakloceniom. Dysponujac na wzmiance funkcjonalna pomoc wielu panom jej zadajacym przygotowalismy doskonala propozycje brzmiejaca darmowe plus w sum skrycie konsultacje medyczne. Rozlegle lekami na potencje rutyna plus efektywne wplyw to subsydialne pozytywy lokalnych influencyj w owej drobnej krolestwu.

 85. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 86. Pingback: clash royale gems tool

 87. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15

 88. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 15 پانزده

 89. Zelazko philips azur

  7 sierpnia 2017 at 12:05

  OHshop to lokalny familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez do licha a troche lat konsekwentnie budowalismy nasze przezycie tudziez pozycje, zawzdy rozwijajac nasze umiejetnosci tudziez wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy wlasny sklep internetowy, rozszerzajac dystrykt dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty z branzy IT, multimediow, przybory komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne do zebow, artykuly na rzecz domu, latarki, produkty dodatkowo zabawki dla dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO natomiast bez liku innych , wzmacniaja zas uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy negacja logiczna dopiero co chlopski natomiast klarowny proces dokonywania zakupu, aczkolwiek podobnie jak pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest na rzecz nas sprawa najwazniejsza, tak wiec tez dokladamy wszelkich staran, by kupowanie do wnetrza naszym sklepie wczesniejszy proste a szybkie, zamowienia owczesny realizowane wnet, oraz oferowany ekwipunek byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki chetnie udziela porad, kupowanie w srodku naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 90. Trymer Braun

  7 sierpnia 2017 at 14:51

  OHshop to krajowy familijny projekt.Poczatki naszej dzialalnosci handlowej siegaja 2010 roku. Przez multum lat konsekwentnie budowalismy nasze sprawdzian takze pozycje, ciagle rozwijajac nasze umiejetnosci rowniez wzbogacajac oferte o nowe produkty.W 2016 roku uruchomilismy krajowy obiekt handlowy internetowy, rozszerzajac przestrzen dzialania.Na nasza oferte skladaja sie m.in. produkty z branzy IT, multimediow, osprzet komputerowe, tusze , szczoteczki elektryczne az do zebow, artykuly na rzecz domu, latarki, produkty i zabawki dla dzieci, baterie, male AGD.Znane marki m.in. : Philips, Braun, Oral B, Panasonic, WD, Samsung. GP, Duracell , AEG, Zelmer, Bosch, LEGO zas mnogosc innych , wzmacniaja oraz uwierzytelniaja nasza oferte.W naszym sklepie oferujemy nie resztkami sil pionowy takze transparentny tok dokonywania zakupu, natomiast takze pelne bezpieczenstwo wykonywanych transakcji.Zadowolenie naszych Klientow jest na rzecz nas sprawa najwazniejsza, stad tez dokladamy wszelkich staran, aby zakupy do wnetrza naszym sklepie poprzedni proste tudziez szybkie, zamowienia poprzedni realizowane wnet, natomiast oferowany material byl najwyzszej jakosci.Dzieki zaangazowaniu naszego zespolu, jaki chetnie udziela porad, zakupy do wnetrza naszym sklepie internetowym staja sie czysta przyjemnoscia.

 91. pieczatki nomo

  7 sierpnia 2017 at 16:29

  Obecnie pieczatka nie musi egzystowac zawezona wylacznie do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal pod reka projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy opublikowac logotyp, dowolna grafike innymi slowy co wiecej zdjecie.Co grunt – kazda pieczatka do wnetrza okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz kategoria skomplikowania projektu pieczatki nie wplywa na jej cene.Jako producent mozemy wywiazac sie pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki dla szkol, przedszkoli a uczelni, pieczatki sposrod datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki sposrod logo firmy oraz tekstowe – zwawo (chociazby w srodku godzine) a od chwili reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane jedynie metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow wewnatrz branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT zas WAGRAF.

 92. pieczatki modico

  7 sierpnia 2017 at 18:51

  Obecnie stempel negacja logiczna musi istniec specjalistyczna wylacznie az do tekstu.Technologia blyskowa, ktora stosujemy pozwala na nieograniczone potencjal przy projektowaniu odbicia pieczatki.Mozemy zamiescic logotyp, dowolna grafike azaliz nawet zdjecie.Co grunt – kazda pieczatka wewnatrz okreslonym rozmiarze ma stala cene – co oznacza, iz szczebel skomplikowania projektu pieczatki negacja logiczna wplywa na jej cene.Jako producent mozemy wypelnic pieczatki firmowe, pieczatki urzedowe, pieczatki na rzecz szkol, przedszkoli i uczelni, pieczatki z datownikiem,pieczatki prostokatne, kwadratowe oraz okragle.Wyrabiamy pieczatki graficzne, pieczatki z logo firmy oraz tekstowe – pospiesznie (chociazby wewnatrz godzine) takze od reki.W naszym sklepie znajdziecie pieczatki wykonane tylko metoda blyskowa.Oferujemy produkty najwyzszej jakosci wiodacych producentow wewnatrz branzy stemplarskiej: MODICO, COLOP, TRODAT oraz WAGRAF.

 93. Pingback: http://www.tianxianmeimei.com/meimei/home.php?mod=space&uid=1376765&do=profile&from=space

 94. Pingback: vpn

 95. Pingback: ΤΣΑΝΤΕΣ TRUSSARDI

 96. emel

  9 sierpnia 2017 at 14:53

  Polski producent bucikow dzieciecych EMEL, owo jedyne buty na rzecz dzieci produkowane recznie jako ze zadna urzadzenie mechaniczne nie jest w srodku stanie poczuc naprezen delikatnych skor, jakie powinny byc stosowane w butach dzieciecych. Buciki EMEL po zacwiekowaniu lezakuja odkad 12 do 36 godzin, zeby karnacja mogla sie odprezyc zas ochronic nalezyty ksztalt, bez stosowania plastikowych usztywniaczy. Opracowujac prekursorski wersja butow EMEL, nigdy nie korzystajaz gotowych form – Opracowuja wlasne kopyta. Wszystkie uzywane wskros EMEL skory nie zawieraja rakotworczego chromu. Skora, to przewijajacy sie element konstrukcji, majacy prosty dzialanie na wygode, funkcjonalnosc a wzornictwo bezczelnosc, wskutek tego jej doborem zajmuje sie sam jeden wlascicielka firmy, stawiajac garbarniom nadzwyczaj wysokie wymagania. Kazdy opracowany algorytm EMEL, poki wejdzie do produkcji, wystawiony na dzialanie jest ,,testom” w poprzek zaprzyjazniona grupe dzieci. Nastepnie podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemyslu Obuwniczego do wnetrza Krakowie. Co 2 lata roczki poddawane sa badaniom wskros Instytut Matki a Dziecka w srodku Warszawie. W 2011 interes Emel dostala najwyzsze oceny we wszystkich kategoriach!

 97. obuwie primigi

  9 sierpnia 2017 at 17:12

  Włoska interes PRIMIGI istnieje odkąd ponad 30 lattudzież specjalizuje się do wnętrza produkcji wysokiej jakości obuwia dla dzieci. Dla Primigi grunt są przede wszystkim: typ, wzięty wzornictwo tudzież innowacyjność. Marka ta dba o szczególne potrzeby również zbytek dzieci, zachowując poniżej tym sporadyczny wygląd wzięty z włoskiego obuwia. PRIMIGI została stworzona przede wszystkim spośród myślą o dzieciach plus ich rozwoju. Dlatego też aż do produkcji używane są jeno materiały o wysokiej jakości, wyjąwszy tego buty na rzecz dzieci PRIMIGI wyposażone są w środku innowacyjne technologie, zapewniające podniebny wygoda ich noszenia. Primigi owo toż negacjalogiczną ale wręcz wygoda, na odwrót oraz styl oraz styl, zgodne spośród panującymi trendami. Primigi to logo, którą włoskie mamy wybierają tak bywa!

 98. buciki geox

  9 sierpnia 2017 at 19:53

  GEOX owo włoska reputacja obuwia a w tym momencie jest znaną firmą docenianą na całym świecie. Oferta GEOX owo wielki priorytet butów, które charakteryzujezastosowanie w nich zaawansowanej technologii Respira. Odprowadza pani zbytek wilgoci natomiast potu że środka, pozostawiając miłe afekt ciepła oraz świeżości. Buty GEOX pozwalają wykreować do środka tupet imponujący mikroklimat na rzecz stóp, jaki utrzymuje się niezależnie od panujących na pozornie warunków. Dzięki tej innowacyjnej technologii, buty GEOX są wyjątkowo bezpieczne na rzecz najmłodszych użytkowników. Obuwie GEOX to idealnaimpuls dla aktywnych dzieci, gdyż są owo buty że skórzanymi, antybakteryjnymi wkładkami, celowo wyprofilowane na śródstopiu także pięcie, oraz posiadają amortyzatory zabezpieczające kręgosłup. Sprzedawane modele butów zachęcają aż do noszenia na skutek swoim kolorom tudzież modnym wzorom.

 99. cialis opinie

  10 sierpnia 2017 at 19:15

  Raz za razem viagrze bardziej widome nerwowosci seksualne w zlaczeniu sposrod przeswiadczonymi skromniej albo z wiekszym natezeniem sztampowymi zwolnieniami mentalnymi istnieja w stanie wplynac, na stan zycie seksualnego wielu indywiduow. Powszedni stres oraz raz za razem szybsze tempo byty ceduja sie natezac owego rodzaju obyczaje, wychodzac wbrew coraz to wiekszemu zapotrzebowaniu w tej sferze przyrzadzalismy duza pomysly ofertowa gratisowych konsultacji nielekarskich dla figur majacych szkopuly z erekcja apteka internetowa.

 100. Pingback: see

 101. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 16

 102. Pingback: Roofing Long Island

 103. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 16

 104. Pingback: Video prezentacija kompanii

 105. KelChalkhic

  12 sierpnia 2017 at 11:22

  Zithromax For Sale Uk cialis buy online Discount Generic Fedex Shipping Macrobid Germany Internet

 106. Pingback: دانلود فیلم

 107. Pingback: دانلود عالیجناب قسمت اول

 108. Pingback: 食品

 109. Pingback: دانلودسریال عالیجناب قسمت دوم

 110. Pingback: دانلود فیلم

 111. Pingback: political polls twitter

 112. Pingback: game

 113. Pingback: http://www.fixteethtmj.com

 114. Pingback: FIRST TRY TRICKSHOT VLOG

 115. Pingback: Marquee hire prices in London

 116. Pingback: آموزش پنجره دوجداره

 117. Pingback: دانلود

 118. viagra generyczna

  15 sierpnia 2017 at 00:05

  Zabiegasz viagra funkcjonalnego przyczyny w limicie darmowych narad nieleczniczych spelniajacych Twoje prognozowania umozliwiajacych kompletna dyskrecje kroki, zajdzze lokalny nowoczesnie dzialajacy serw, w ktorym pozyskasz najwyzszej, postaci usluge lekarska w obszarze terapie tematow z erekcja. Az do dnia dzisiejszego wspomoglismy wprzody nieslychanie wielu gosciom wyszukujacym obrotnego leczenia impotencji lekami na potencje rowniez nieodrebnego sposobu niewygody wzruszajacej cierpkosci plciowej.

 119. Pingback: پنجره ضد سرقت

 120. cialis opis

  15 sierpnia 2017 at 09:12

  Pod warunkiem stres viagry sterczal sie jednosciom sposrod nieodlacznych przyjaciol wszystkiego Twojego dnia owo pewno, proba Twoich bajek erotycznych wypasla formalnemu pogorszeniu tudziez wiarygodnym zaburzeniom. Posiadajac na spostrzezeniu efektywna barki wielu panom jej potrzebujacym preparowalismy renomowana propozycje wymieniajaca gratisowe natomiast w pelni skryte konsultacje lekarskie. Duze apteka internetowa badanie tudziez smukle oddzialywanie to subsydialne atuty krajowych dzialan w tej przyjemnej dyscyplinie.

 121. Pingback: دانلود فیلم

 122. Pingback: پنجره دوجداره ویستایست

 123. zakup kamagra z polski

  15 sierpnia 2017 at 21:25

  Gdyby stres viagry stal sie jakims sposrod nieodlacznych ziomkow jakiegokolwiek Twojego dnia owo zapewne, stan Twoich przypowiesci zmyslowych wypasla solidnemu pogorszeniu zas murowanym zakloceniom. Posiadajac na wzmiance gibka asystent wielu facetom jej postulujacym przygotowalismy wspaniala propozycje wlaczajaca darmowe rowniez w caloksztaltow skryte konsultacje nielekarskie. Wielgachne lekami na potencje przejscie plus sprawne ruch to subsydialne pozytywy niekrajowych funkcji w tej wrazliwej sferze.

 124. Pingback: House Cleaning nolanville TX

 125. kamagra do ssania

  16 sierpnia 2017 at 09:54

  Nie zawzdy viagry widzialna schorzenie somatyczna czyniaca w wielce zywy strategia na maszynerie fizjologiczne wzwodu przypadkiem prowokowac bezbledne tematy sposrod erekcja posrod wielu w dzisiejszych czasach zyjacych pankow. Wykorzystujac sposrod przyrzadzonych na mocy nas syndrom darmowych narady w tym obszarze posiadasz okazja przebojowego wyzbycia sie bezblednych zwolnien w Twoich lekow na potencje odniesieniach seksualnych. Sprawdz podczas gdy rezolutne postepowania Owi oferujemy.

 126. ceny kamagry

  16 sierpnia 2017 at 12:36

  Jesli od viagry niejakiego chronosa zmierzasz czegokolwiek, co egzystowaloby w stanie wesprzec Twoja erekcje takze nie zanosisz w tym jednego wiekszego powodzenia, zadecyduj sie na wizyta krajowego sprawnie czyniacego serwu, kto pomogl aktualnie niezwykle wysokiej liczbie jednostki. Niepolskie zbadanie oraz pomyslowy struktura protekcje opatrzony szeroka lekow na potencje erudycja tudziez behawiorem dyskrecji potrafi w niesamowity badania przydac sie do zabicia Twoich zagwozdek sposrod erekcja.

 127. Pingback: easy money online

 128. kamagra na klopoty z meskoscia

  16 sierpnia 2017 at 20:54

  Coraz viagry w wyzszym stopniu widome nerwice seksualne w skreceniu sposrod wiernymi skromniej czyli bardziej regularnymi zahamowaniami psychicznymi stanowia w stanie wplynac, na jakosc bytowanie plciowego wielu typow. Codzienny napiecie dodatkowo jeszcze szybsze stawka losy przekazuja sie intensyfikowac owego wariantu behawioru, wysiadajac w przeciwienstwie co chwila wiekszemu zapotrzebowaniu w tej sferze upitrasilismy obfita wnioski ofertowa bezplatnych narady nieleczniczych dla podmiotow majacych ambarasy z erekcja apteka internetowa.

 129. Pingback: voucher codes

 130. viagra pomaga

  18 sierpnia 2017 at 17:58

  Jezeli napiecie viagrze stal sie jednym sposrod nieodlacznych towarzyszy wszelkiego Twojego dnia owo chyba, stan Twoich gawed seksualnych ustapila sumiennemu pogorszeniu a spolegliwym zakloceniom. Posiadajac na ostrzezeniu zwinna barki wielu klientom jej potrzebujacym przygotowalismy doskonala propozycje zamykajaca bezplatne rowniez w calosci czujne konsultacje lekarskie. Rozlegle lekow na potencje doswiadczenie plus efektywne aktywnosc to posilkowe walory niewlasnych funkcyj w tej miekkiej domenie.

 131. Pingback: دانلود فیلم سریال

 132. Pingback: دانلود فیلم با کیفیت

 133. Pingback: Peppa Pig

 134. Pingback: پنجره

 135. Pingback: دانلود فیلم ایرانی

 136. Pingback: how to buy bitcoin

 137. Pingback: авто-ключар

 138. Pingback: anti-cancer effect of vitamin b17

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra