Z zagranicy

Światowy Kongres Żydów występuje w obronie muzułmanów, przeciwko „ksenofobicznym” Polakom

wjc„Młody Turek został ostatnio nawyzywany i ciężko pobity. Dwóch innych zostało zmuszonych do uklęknięcia przy barze na żądanie właściciela. Musieli przepraszać za to, że są muzułmanami, a nie chrześcijanami. Klienci otoczyli studentów, ale nie po to, aby im pomóc, ale aby śmiać się z ich upokarzającej pozycji” oburza się Światowy Kongres Żydów, który najwyraźniej nie przepuści żadnej okazji do uderzenia w Polaków. Dla tego celu jest nawet gotów stanąć w obronie muzułmanów.

Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Światowy Kongres Żydów przytacza artykuł z niemieckiej gazety Deutsche Welle, którego autorka, Monika Sieradzka, pisze, że w Polsce „muzułmanie i Afrykańczycy są najczęściej atakowani z powodów rasistowskich”. Dodaje przy tym, że „rolę odgrywają w tym również antyniemieckie sentymenty”.

„Trzech studentów z Turcji i Bułgarii zostało na początku tego miesiąca zwymyślanych przez młodych mężczyzn w tramwaju w Bydgoszczy, blisko półmilionowym mieście na północy Polski. Kazano im wyjechać z kraju, ponieważ Polska jest tylko dla Polaków” stwierdza Monika Sieradzka, po czym następują kolejne przykłady tego, jak to muzułmanie w Polsce są zagrożeni.

Dla gazety wypowiedziała się również Anna Tatar, która w latach 2009-2010 odnotowała 400 podobnych przypadków, dwa lata później – 600, a w 2013 ich liczba wyniosła – jej zdaniem – 850.

Szczególnie napiętnowany w artykule „Poland: Racism on the rise” został Obóz Narodowo-Radykalny, zestawiony w jednym rzędzie z hitlerowskimi Niemcami i amerykańskim Ku Klux Klanem, chociaż nikt nie udowodnił, że pobicia, czy zaczepki dokonywane były przez narodowców.

Autorka oburza się przy tym, że rząd Polski nie podejmuje żadnych działań, aby walczyć z przejawami ksenofobii. Wielka szkoda, że potępia ona Polaków, nie usiłując nawet dociec przyczyn poszczególnych zachowań i dokonuje projekcji pojedynczych przypadków na ogół społeczeństwa. Dlaczego to robi? Najwyraźniej nie podoba jej się, że Polacy nie chcą rozbisurmanionych islamistów, żerujących na ciężkiej pracy przyjmujących ich społeczeństw, mordujących i gwałcących kobiety. Na to, co wyprawiają islamiści w Niemczech, czy we Francji, zgody w Polsce nie będzie, niezależnie od tego, jak środowiska Światowego Kongresu Żydów, jak bardzo międzynarodowego lewactwa będą nas za to potępiały i szkalowały.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

38 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra