Z kraju

UW toleruje opluwanie Polaków, ale nie krytykę Żydów

uwMłodzież Wszechpolska staje w obronie studenta, który nazwał studentów judaistyki Instytutu Historycznego UW „żydokomuną” i „bolszewikami”, a który stanie przed komisją dyscyplinarną.

Co ciekawe UW nie był tak surowy w przypadku studentki, Ukrainki, która nazywała Polaków na swoim fanpage’u ksenofobami i rasistami. Portal Warszawa w Pigułce otrzymał wtedy informację z UW:

„Uniwersytet Warszawski nie monitoruje prywatnej działalności swoich studentów. Jeśli uważają Państwo, że opisywana przez Państwa strona narusza zasady ładu społecznego, prosimy zgłosić tę sprawę do odpowiednich organów.”

W przypadku narodowca władze uczelni zdecydowały się podjąć wszelkie możliwe środki, aby ukarać studenta.

Młodzież Wszechpolska nie ma wątpliwości, że jest to celowe działanie. „Lewicowo-liberalne środowiska od lat walczą z inaczej myślącymi według dobrze znanego schematu. Najpierw zazwyczaj anonimowa osoba („zaniepokojony czytelnik”) ogłasza swoje oburzenie wobec antysemickiego/ksenofobicznego/rasistowskiego/homofobicznego (niepotrzebne skreślić) aktu. Następnie sprawą zajmuje się Gazeta Wyborcza, która próbuje wywrzeć presję na odpowiednie organa, by zajęły się „bulwersującą sprawą”. Na koniec organa te uginają się (lub rzadziej – nie) pod presją najbardziej opiniotwórczej z żydowskich gazet dla Polaków.” tłumaczą przedstawiciele MW w przesłanym do redakcji portalu Prawy.pl oświadczeniu.
„Tym razem na celowniku tej machiny piętnowania inaczej myślących znalazł się nasz kolega, student I roku Instytutu Historycznego UW. Konrad Smuniewski na portalu społecznościowym pozwolił sobie na krytyczną opinię na temat judaizmu. Dodajmy, że komentarz ów choć emocjonalny, był merytoryczny, odnoszący się do moralności Kalego, silnie obecnej w judaizmie, o czym wie każdy religioznawca. Komentarz zdecydowanie odbiegał zresztą poziomem od komentarza przeciętnego czytelnika Gazety Wyborczej, który pod artykułami o Kościele czy katolicyzmie zwykł wylewać swoje frustracje i fobie dalece nieparlamentarnym językiem. Obrażanie religii wyznawanej przez większość Polaków najwidoczniej nie razi redaktorów z Czerskiej tak bardzo, jak krytyka pod adresem marginalnego w Polsce judaizmu. Warto podkreślić, że za „oburzonych studentów” robią w tej sprawie aktywiści lewicowej partii Razem, chcący najwyraźniej zbić na całej „aferze” polityczne punkty” zauważają.
„W pełni solidaryzujemy się z kol. Konradem. Apelujemy do władz Uczelni i Wydziału o zignorowanie donosów Gazety Wyborczej i „oburzonych studentów”. Wierzymy, że środowisko akademickie winno być miejscem swobodnej wymiany myśli i poglądów, nawet jeśli są formułowane z typową dla młodości formą ekspresji, a nie tresowania niepokornych studentów” konstatują.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

38 komentarzy

38 Komentarzy

 1. Drwal

  24 grudnia 2016 at 12:56

  UW i SGH w Warszawie to znane siedlisko żydowskiej kadry z awansu komunistycznego-rączka rączkę i swój swojego.
  Środowisko żydowskie nie jest w Polsce marginalne już tylko dobrze zamaskowane.
  Sprawdzić tylko potrzeba ile paszportów i obywatelstw polskich nadano ludziom narodowości żydowskiej po 1990 roku.
  Judaistyki na uniwersytetach, nauki hebrajskiego w każdym większym mieście, teatry żydowskie i różne imprezy chociażby hanukowe w polskim sejmie, czy to nie wystarczający dowód na błąd określania tego procesu marginalnym?

 2. Drwal

  24 grudnia 2016 at 13:13

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim.
  Niech ta 2016 rocznica narodzin Pana Jezusa Pana naszego da nam siły i natchnienie do zmian w Polsce które oddadzą nam wreszcie naszą Ojczyznę we władanie pod polską koroną Matki Bożej i jej Syna Chrystusa króla Wszechświata a więc i Polski.

 3. stan

  24 grudnia 2016 at 13:24

  Zawsze można wystąpić o akt łaski do PAD. Po zapaleniu chanuki, będzie w dobrym humorze.

  • Maciek

   25 grudnia 2016 at 13:44

   A czy był jakiś przypadek, by PAD ułaskawił jakiegoś Polaka? Nie słyszano!

   • Tomek

    27 grudnia 2016 at 12:28

    Było około 20 przypadków.

 4. Cayt london

  24 grudnia 2016 at 14:35

  Judenrat z czerskiej I sieroty po Stalinism z uw to siedliska Lewis by zydokomuny i marxistowskiwgo duraczenia

 5. Czesław

  24 grudnia 2016 at 15:01

  W Polsce obecnie głównym problemem to nie są „stare komuchy” ale średnie pokolenie wychowane na Gazecie Wyborczej, są oni nie tylko w administracji i na uczelniach ale w dziennikarstwie a najbardziej grożne dla naszego życia, w sądach.

 6. kindys

  24 grudnia 2016 at 16:16

  @Czesław są administracji i innych instytucjach ale to nie przez Gazetę Wyborczą , są bo mieli otwarty umysł i chcieli chodzić do szkoły , pracować i awansować .
  Pomiot Pis- owski to masa bezmózgowia , któremu ze szkoła nigdy nie było po drodze i dziś ustalają budżet dla 38milionów polaków w 21 minut . Jak za 3 lata będzie tu Grecja to będzie super choć wszystko wskazuje że będzie Gwatemala .

  • mir

   24 grudnia 2016 at 16:45

   Za 3 lata miejmy nadzieję będzie konkretny rząd, który pomiot POwski wsadzi do więzień.

  • gzk

   24 grudnia 2016 at 16:53

   Polak a nie „polak” peowski inteligencie.

   • Termojądrowa Potęga Izraela

    24 grudnia 2016 at 16:59

    polak, robak, cebulak.

    • Paweł

     24 grudnia 2016 at 17:06

     Na kolana przed Polakiem żydowski robaku.

    • Antares

     26 grudnia 2016 at 10:56

     żydowski śmieciu, spadaj stąd. żydki do gazu

    • Codreanu

     28 grudnia 2016 at 23:26

     I to jest prawdziwa mowa nienawiści. Oskarżanie Polaków o rasizm to przy tym pikuś.

   • kindys

    24 grudnia 2016 at 20:06

    Daleki jestem do PO , a to była literówka , do której tylko potrafiłeś się odnieść .
    Do argumentów o budżet zrobiony w expresowym tempie już nie potrafiłeś , a przecież masz się za inteligenta .
    Biedny naród posiadający wąsko myślących .
    @Paweł Żydem też nie jestem , i nie gardzę żadna nacją , uważam że każdy ma prawo do życia oraz życia w śród normalnych bez nagonki za miejsce urodzenia i pochodzenia

    • gieptil

     25 grudnia 2016 at 01:35

     Matole niedorozwinięty umysłowo, kretynie co żeś się być może dużo uczył ale jesteś za głupi aby coś z tego zrozumieć, jak duża część kadry naukowej w Polsce. Budżet jest przygotowywany przez rok, jest to duży bardzo skomplikowany proces. Jeżeli już to UCHWALONO budżet w 21 minut. Człowiek średnio inteligentny doskonale rozumie różnice między jednym a drugim, debil jej nie zauważa. Wśród tych co ich tak wychwalasz, że się niby tak uczyli (więc za to są znakomitymi naukowcami), takich jak ty zwykłych prymitywów debili jest bez liku. Jesteście zakałą Polski, i jeszcze żrecie beztrosko budżetowe pieniądze. Obecnie w Polsce dużą część uczelni i instytutów naukowych jak tzw. misję, ale tą prawdziwą ma dojenie kasy z budżetu, i nic więcej. To cały światek pasożytniczo złodziejski. W Polce jest potrzebna radykalna akcja – weryfikacja wszystkich tytułów naukowych.

     • kindys

      25 grudnia 2016 at 13:06

      Tytuły naukowe , tak masz rację i trzeba zacząć od Dudy , który ma tytuły , przysięgał na konstytucję a teraz łamie zapisane w niej prawidła .
      Uchwalono budżet bez możliwości zadawania pytań i przedyskutowania wniosków , widać że PIS wie wiele najlepiej i pytać o nic nie trzeba , a miało być bez buty i z poszanowaniem bliźniego .
      Napisałem bez agresji i wyzywania od debili , tobie się to nie udało , pewnie dla tego że masz się za katolika a nie stosujesz się do przykazań bożych i kościelnych .

  • paix

   17 kwietnia 2017 at 16:04

   @kindys 
   Komentarz twoj to typowo zydowskie dyskredytowanie Polakow. Prostactwo i arogancja emanuje od twoich pomyji. W swojej nienawisci do Polakow nie jestes w stanie notowac POLAKOW, ktorzy zrobili kariere we wlasnym kraju POLSCE.. 
   Jako absolwentka jednego z najlepszych universitetow na swiecie jestem szczesliwa, ze takiego typa jak ty tam nie spotkalam, tamtejsi  zydowscy studenci byli dobrze wychowani, nie tacy jak ty, ktoremu zycie sie nie powiodlo, bo marzyl o „wielkim swiecie”, a teraz siedzi zawiedziony w Polsce. Zawsze mozesz zamiatac ulice, zadna praca nie hanbi choleryku.

   Brawo Konrad Smuniewski!
   Niech zyje PiS!

 7. tomek

  24 grudnia 2016 at 17:11

  szmule sa wyjatkowo bezczelne

 8. andrewss515

  25 grudnia 2016 at 10:15

  Jak rozumieć cytat Trzymaj swoich przyjaciół blisko, ale jeszcze bliżej trzymaj swoich wrogów. Keep your friends close, but keep your enemies closer. (ang.)?

 9. jok

  27 grudnia 2016 at 19:05

  Kurczę to może skonfiskować publikacje K. MacDonalda:), sprzedawane także w politycznie-poprawnych księgarniach. Bo ma m. in. takie spostrzeżenia:
  „Podsumowując, praca Schatza pokazuje, że pokolenie żydowskich komunistów i ich etnicznie żydowskich stronników musi być uznane za historyczną grupę żydowską. Świadectwa wskazują, że grupa ta zabiegała o specyficznie żydowskie interesy, włącznie i szczególnie z interesem zabezpieczenia trwania żydowskiej wspólnoty w Polsce, jednocześnie czyniąc wysiłki aby zniszczyć instytucje takie jak Kościół i inne manifestacje polskiego bytu narodowego, promujące więzi społeczne Polaków. ”

  Fragment tabelki dotyczący cech kultur
  „Historia ewolucyjna – Korzenie kultury europejskiej Korzenie kultury żydowskiej
  Ksenofobia – Stosunkowo niska Stosunkowo wysoka; „hiperksenofobia”

  Uspołecznienie – Kładzie nacisk na niezależność, samodzielność Kładzie nacisk na identyfikowanie się ze społecznością i zobowiązania wobec spokrewnionej grupy

  Postawa intelektualna – Rozum; nauka Dogmatyzm; podporządkowanie się zwierzchnikom grupy i charyzmatycznym przywódcom

  Postawa moralna – Uniwersalizm moralny; moralność nie jest zależna od grupy Partykularyzm moralny; moralność wewnątrz-i pozagrupowa; „czy to służy Żydom?””

 10. jok

  27 grudnia 2016 at 19:31

  Bardzo pozytywna – moim skromnym zdaniem – informacja, że ktoś ośmiela się, choćby wyrażając się bardzo oględnie i dyplomatycznie (przy czym tak bardzo, że nieco zaciemnia to sprawę, ale to zrozumiałe, bo dziś nie wolno pewnych rzeczy nazwać po imieniu) przeciwstawić się czemuś, co ja widzę, jako etniczną supremację.
  Sądzę, że i MW to widzi, ale ze wspomnianych wcześniej względów musi używać eufemizmów typu: „lewicowo-liberalne środowiska”.
  Jest to jakieś novum, bo dotychczas niektóre rzeczy, choćby były tak dyskretnie „ukryte” jak słoń w składzie porcelany, ośmielali się – też dość oględnie i powściągliwie – dostrzegać tylko niektórzy publicyści i pojedynczy emerytowani profesorowie jak Wolniewicz.

 11. jaro7

  28 grudnia 2016 at 17:51

  Myśle że ludzie którzy nie pałaja miłością do narodu „wybranego”będą atakowani,osądzani i karani.Przeciez to zapowiedzieli „nasi” przywódcy po spotkaniu z przedstawicielami kongresu żydów amerykańskich i z premierem Izraela.

 12. m

  28 grudnia 2016 at 21:02

  ” … który nazwał studentów judaistyki Instytutu Historycznego UW „żydokomuną” i „bolszewikami”,…” – tylko dlatego, że studiują judaistykę!? Powinien otrzymać solidną naganę. A swoją drogą ciekawe, co ich najbardziej ubodło: „żydo”, „komuna” czy „bolszewicy”? Pewnie będzie musiał przeprosić, musiałby wiedzieć za co. Bo za wszystkie określenia byłoby trochę niezręcznie 😉

 13. anty żyd

  28 grudnia 2016 at 21:57

  precz, z chazarami,oszusci mysla ze sa potomkami Abrahama,to im wszystko wolno,dzieci diabła.(cały świat ich nienawidzi)sam Jezus ich przekloł,i wybrał inny naród.

 14. Philadelphia Medical Weight Loss

  2 czerwca 2017 at 00:02

  i never would certainly believe

 15. recycle lead acid batteries slough

  18 czerwca 2017 at 16:24

  Appreciate it for helping out, wonderful info .

 16. Jen Heyer

  4 lipca 2017 at 20:39

  Hey! I simply want to give an enormous thumbs up for the good info you have got right here on this post. I can be coming again to your weblog for extra soon.

 17. Erminia Jaap

  15 lipca 2017 at 22:16

  The following time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to learn, but I truly thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you possibly can repair for those who werent too busy searching for attention.

 18. shoes online womens

  22 lipca 2017 at 05:21

  Proactol has been medically endorsed by top healthcare physicians and members of the healthcare neighborhood.|It is following all the major supply of income for the greatest search engines these days. You can even refer to magazines and fashion blogs to know what type of shoes are in style.|Sound design and long lasting ease and comfort are this store’s important motto. With a awesome tee and denim, the Flames on White is just perfect to steal everyone’s interest. Inexpensive skateboarding footwear the most, although.|The animal print on the shoe will add a degree of pop in depth to your outfit. Useless to say, watching her attempt on shoe following shoe of all colors and cuts was mesmerizing. This is both time and money saving encounter.|And for several people, this is not a great thing especially those who do not have a spending budget.

 19. ChasBiarge

  31 lipca 2017 at 13:29

  Generic Viagra On Line cialis Comprar Cialis Generico Linea

 20. stove top percolator

  3 sierpnia 2017 at 06:24

  Merely wanna remark on few general things, The website design is perfect, the content is rattling fantastic : D.

 21. I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 22. samoletni bileti wizz air

  9 sierpnia 2017 at 16:20

  Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally – taking time and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 23. milf anal mom

  13 sierpnia 2017 at 02:29

  thanks for thes info

 24. milligans milfs

  14 sierpnia 2017 at 12:02

  thanks for the incfo

 25. twerking

  14 sierpnia 2017 at 17:49

  Will is inspired by it and introduces a new assignment: Twerk.|The girls are told they never have to take portion but whoever wins will get a date with the boy of their option.|She’s appeared in numerous music videos for artists like, Ludacris ,

 26. Bula

  14 sierpnia 2017 at 22:51

  running weight loss transformations

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra