Z zagranicy

Izrael domaga się, aby USA zaprzestały finansowania ONZ

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_izraelUSAIzraelski ambasador w Stanach Zjednoczonych potępił w poniedziałek Radę Bezpieczeństwa ONZ za przyjęcie rezolucji sprzeciwiającej się żydowskiemu osadnictwu na terytoriach okupowanych, sugerując, iż mająca wkrótce przejąć władzę administracja Donalda Trumpa oraz Kongres USA powinny przyjrzeć się uważnie, jak wiele pieniędzy płynie z USA do ONZ.

W rozmowie w programie „Raport Specjalny” w telewizji Fox News ambasador Ron Dermer podwoił pretensje Izraela, który uważa, że to USA zorganizowały głosowanie nad rezolucją.

Dermer nazwał przy tym ONZ „szambem” antyizraelskiej i antyamerykańskiej działalności i stwierdził, iż Izrael docenia fakt, że prezydent-elekt Donald Trump nazwał to głosowanie pomyłką – po głosowaniu Trump zapowiedział, że „po 20 stycznia będzie już inaczej”.

Ambasador odpowiedział na wezwania niektórych prominentnych Republikanów, aby wstrzymać wypłacanie przez Stany Zjednoczone składek na potrzeby ONZ. – Uważam, że nowy prezydent i Kongres, który chce się upewnić, że każdy pens z waszych pieniędzy jest przeznaczany na coś, co chroni, broni amerykańskich interesów i im służy, powinien dokonać wielu zmian w stosunku do ONZ – oświadczył Dermer.

USA płaci 22 proc. wszystkich wpływów ze składek do budżetu ONZ, czyli zdecydowanie więcej niż jakiekolwiek inne państwo.

Władze Izraela, w tym również biuro premiera Benjamina Netanjahu, wyraziły oczekiwanie, że współpraca z Trumpem „wstrzyma szkodliwe efekty tej absurdalnej rezolucji”.

Wśród Republikanów domagających się zaprzestania finansowania ONZ przez Stany Zjednoczone znaleźli się: senator z Teksasu Ted Cruz oraz senator z Karoliny Południowej Lindsey Graham. Cruz stoi na stanowisku, że USA powinno wstrzymać wypłaty składek do czasu aż Rada Bezpieczeństwa ONZ nie odwoła przyjętej rezolucji.

Źródło: Fox News

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. domain name

    4 listopada 2017 at 14:27

    Highly energetic blog, I enjoyed that a lot. Will there
    be a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra