Felieton

O KOD i ulepszonej demokracji ludowej

media_felietonisci_michalplutanTrochę to zabawnie wyglądało, gdy publicyści, dziennikarze, politycy dziwowali się, że KOD, PO, Nowoczesna, „autorytety Solidarności” i tak dalej, stanęli w jednym szeregu z pułkownikiem Adamem Mazgułą z ludowego Wojska Polskiego, który uważa, że w 1981 roku, w sposób kulturalny generał Wojciech Jaruzelski wprowadził stan wojenny i podjęli energiczną walką z polskim rządem, ramię w ramię z ubekami, którzy zapowiedzieli, że nie utrzymają się za 2 tysiące złotych miesięcznie.

Otóż nie ma co się dziwić, oni wszyscy są po tamtej stronie. Cytując Jarosława Kaczyńskiego, są tam, gdzie w sierpniu 1980 roku, stało ZOMO. Nie ma znaczenia, czy partia nazywa się PZPR, SLD, PO, Nowoczesna i czy jakaś organizacja nazywa się ORMO czy KOD. Kiedyś też zmieniali nazwy, była PPR a później kazali na siebie mówić PZPR, było sobie UB, a później SB, była sobie Informacja Wojskowa, później Wojskowe Służby Wewnętrzne, a jeszcze później WSI. Teraz nazywają się jeszcze cudaczniej.

Nie zmienia się natomiast to, że rządzi Polską, pisząc w największym uproszczeniu, partyjno-ubecka zorganizowana grupa przestępcza. Zmianie ulega co najwyżej to, kto w tym układzie ma przewagę, partia czy tajne służby. Jakoś tak wychodzi, że przed stanem wojennym przewagę nad PZPR zdobyły służby wojskowe i tak już zostało. Pewnie gdzieś tak między dopchaniem się Michaiła Gorbaczowa do funkcji genseka, a okrągłym stołem, czerwoni wymyślili, żeby ulepszyć demokrację ludową. To znaczy będą mogły powstawać partie, które będą mogły startować w wyborach do parlamentu. Ale jak powiedział generał Czesław Kiszczak, partie mają być operacyjnie opanowane. Ludzie będą sobie mogli głosować. Ale aparat propagandowy będzie społeczeństwo nieustannie tresował kogo lubić, a kogo nienawidzić.

W praktyce wygląda to tak, że partie są tylko przedstawicielstwami służb (służby natomiast mogą wysługiwać się Niemcom, USA, Rosji, to już zagadnienia na inny artykuł) i mają za zadanie odegrać przed społeczeństwem polskim teatrzyk pod nazwą demokracja. Politycy tworzą partie, pokazują się w telewizorze, udają, że to wszystko na poważnie i kłócą się zaciekle o drugorzędne sprawy. (W zamian mogą nachapać się kosztem społeczeństwa, zupełnie jak strażnicy w Auschwitz). Bo by to głupio wyglądało, gdyby jakiś generał raz na rok odwiedzał sejm i dyktował wszystkim co ma być i jak. Ludzi mogłoby to wkurzyć. A przecież chodzi o to, żeby ludzi trzymać krótko za pyski, mają pracować i pokornie pozwalać się obłupiać z pieniędzy podatkami. Wkurzać się mogą co najwyżej na wroga podsuniętego przez propagandę, na przykład na księdza.

Trzy razy już taka ulepszona ludowa demokracja była zagrożona, gdy Polacy tak głosowali, że możliwe było powstanie rządu, który wyraźnie nie podobał się ubekom, więc pewnie nie reprezentował ich interesów (Nie oceniam tu tych rządów, czy podejmowali dobre decyzje, czy nie, tylko zauważam, że nie spodobały się ubekom). W kolejności były to rządy Jana Olszewskiego, Kazimierza Marcinkiewicza (czego się pewnie ten wstydzi do dziś, gdy przebywa na salonach), Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. I za każdym razem legalnie wybrane polskie rządy były zwalczane przez ubeków, którzy zaraz uruchamiali agenturę, aparat propagandowy i tak dalej. Jest to zachowanie całkowicie logiczne, ubecy uważają, że skoro oni wyrywali paznokcie żołnierzom AK, WiN, NSZ, strzelali do Polaków w Czerwcu 1956 roku, w Grudniu 1970 roku, lali i mordowali ludzi w stanie wojennym, to im się władza nad Polakami najzwyczajniej należy. W końcu nikt nie odwołał słów Władysława Gomułki, który w swoim czasie powiedział, że władzy raz zdobytej, nie oddamy nigdy.

Teraz w pierwszym szeregu walczących z polskim rządem jest Komitet Obrony Demokracji. Ten cały KOD przypomina trochę ORMO, a trochę PKWN. PKWN też nie był polski, niczego nie wyzwalał i nie miał wiele wspólnego z narodem polskim. Zgadza się tylko komitet. Z KOD jest podobnie. Komitet się zgadza, ale z demokracją to już nie mają nic wspólnego, ani z jej obroną, bo w końcu chcą obalić rząd wybrany w wyniku „demokratycznych procedur” przez „demokratycznie wyłonioną większość, w „demokratycznych wyborach”.

Na razie reprezentantom ubeków nie udało się doprowadzić do otwartej interwencji zagranicy, wobec tego zaczęli namawiać sferę budżetową (policja, wojsko, urzędnicy, nauczyciele itd.,) w znacznej części złożoną z ludzi najzwyczajniej okupujących Polskę, aby wypowiedzieli posłuszeństwo rządowi. Nie bardzo wiem, jak miałoby to wyglądać, oni i tak nie słuchają rządu pani premier Beaty Szydło. Najlepiej to widać, gdy minister Mariusz Błaszczak, podlizuje się milicyjnym dygnitarzom, którzy swoją drogą wyglądają na tęgich kryminalistów. Przyznaję, że pan minister Błaszczak wykazuje się pewną odwagą. Ja bym się bał w takim towarzystwie przebywać, a pan minister ma czelność nawet odzywać się w ich obecności bez pytania.

Skoro demokracja ludowa jest zagrożona, to pozwólcie, że i ja powalczę o demokrację. Stary już jestem i nie taki zdrowy jak dawniej, więc będzie to tylko rada. Otóż trzeba znowu wprowadzić stan wojenny i Kaczyńskiego i wszystkich jego zwolenników internować w obozie Auschwitz. Baraki stoją, druty też są, więc nie trzeba będzie poważniejszych inwestycji. Strażnikami w tym nowym Auschwitz będą aktywiści KOD-u, w nagrodę za to, że tak donośnie domagali się obrony demokracji. Wiadomo, przy pilnowaniu więźniów będą mogli się nachapać. Komendantem obozu zostałby pan Mateusz Kijowski. Uszyje się im ładne uniformy, na jednym kołnierzyku będą mieli litery KOD, na drugim tradycyjne SS. A później to wiadomo, głód, zimno, praca. I od razu będzie demokracja! I wszyscy będą szczęśliwi! Co źle mówię?

poroh

Aleksander Poroh, Strażnik w nowym wspaniałym Auschwitz, akryl na papierze.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

124 komentarze

124 Komentarzy

 1. pcitservice

  6 grudnia 2017 at 11:52

  apoteket receptfritt pris, http://www.pcitservice.com/apotek/bisacodyl , receptfri priser.

 2. Apotekeren

  6 grudnia 2017 at 14:33

  apotek tabletter, http://www.commobgyn.com/apotek/ivabradine , kjøpe i Norge Sverige.

 3. apotek pa natet

  6 grudnia 2017 at 15:55

  köpa receptfritt, http://glenncannon.com/apotek/luxeta , sälja billiga.

 4. KT Publishing

  7 grudnia 2017 at 00:35

  salg Engelsk, http://www.ktpublishing.com/serco/?page_name=tambocor , Hvor kjøpe hvordan.

 5. ZOOQUARIUMS

  7 grudnia 2017 at 03:21

  Danmark Gøteborg, http://www.therefinedfin.com/blog/apotek/ventar , uten resept beste.

 6. SOBRIETY GROUP

  7 grudnia 2017 at 06:51

  alternativ zu, http://www.sobrietygroup.com/apotek/clomipramine , kjøpe Oslo.

 7. HOLLYHOCK

  7 grudnia 2017 at 11:35

  Danmark Danmark, http://www.hollyhockclothing.com/apotek/mirtazapina , kjøpe i Sverige pris.

 8. Apotekeren

  7 grudnia 2017 at 16:28

  i Norge, http://www.aliciacattoni.com/apotek/fenofibrate , kjøp av København.

 9. SPEAKEASYPRESS.com

  7 grudnia 2017 at 20:28

  säljes Sverige pris, http://www.speakeasypress.com/news/apotek/trazolan , köpa billigt priser.

 10. apotek

  7 grudnia 2017 at 20:49

  apotek Oslo, http://www.donaldneff.com/blog/apotek/azirox , Billig generisk.

 11. apotek

  7 grudnia 2017 at 21:31

  bestille til salgs, http://www.allboromason.com/apotek/flector , Hvor kjøpe jeg.

 12. bestdesignedcity.com

  7 grudnia 2017 at 21:35

  köp billigt pris, http://www.bestdesignedcity.com/apotek/biphasil , köpa billigt pris.

 13. apotek

  8 grudnia 2017 at 07:32

  alternativ till, http://www.recruiterforrealtors.com/apotek/pantor , generisk billigt malmö.

 14. Monzo Dog

  8 grudnia 2017 at 12:41

  resept Norge Oslo, http://www.monzodog.com/mydebut/apotek/capotec , selge til salg.

 15. LumpHead

  8 grudnia 2017 at 16:06

  reseptfritt Norge nettbutikk, http://harleylumphead.com/apotek/actos , kjøp av i Danmark.

 16. apteekki hinta Suomessa

  9 grudnia 2017 at 19:30

  suomesta ilman reseptiä hinta, http://www.petsinportraits.com/?page_name=progestan – lääke ilman reseptiä oulu.

 17. JENNIFER JACULA PHOTOGRAPHY

  9 grudnia 2017 at 20:25

  Kopen bij apotheek den haag, http://www.jenniferjacula.com/blog/apotheek/norvas , kost recept.

 18. Nikora

  10 grudnia 2017 at 05:04

  Halpa hinta lääke, http://www.nikora2000.com/tyreprotector/?page_name=diprospan – Hinta apteekissa espoo.

 19. NLW CONSULTING

  10 grudnia 2017 at 07:44

  hankkia suomi, http://www.nlwpartners.com/apteekki/dipyridamole – saako ilman reseptiä.

 20. apteekki Suomessa

  10 grudnia 2017 at 11:45

  netistä turvallisesti hinta, http://www.morethanthesum.com/blog/?page_name=estramon – on-line kuopio.

 21. apotek pris

  10 grudnia 2017 at 12:24

  in spanien, http://www.doorsbyinvision.com/apotek/forair – køb københavn.

 22. Internetowa Apteka

  12 grudnia 2017 at 22:41

  Apteka warszawa, http://internetowa-apteka.life/venaxibene.html – oryginalna cena wrocław.

 23. Greece Farmakeia Online

  15 grudnia 2017 at 13:53

  in greece, http://greecefarmakeia.life/cristaclar.html – τιμη στα φαρμακεια θεσσαλονικη.

 24. Suomi Apteekissa

  15 grudnia 2017 at 14:36

  nettiapteekki, http://apteekissasuomi.life/cefacile.html – geneerinen helsinki.

 25. Apteekissa Suomi

  15 grudnia 2017 at 19:09

  Käsikauppa helsinki, http://apteekissa-suomi.life/warafin.html – osta oulu.

 26. nettiapteekki suomi life

  15 grudnia 2017 at 21:18

  Ilman reseptiä helsinki, http://nettiapteekkisuomi.life/calcos-vitamine-d3.html – pilleri seinäjoki.

 27. Greece Farmakeia Online

  15 grudnia 2017 at 23:07

  αγορα απο φαρμακειο, http://farmakeia-greece.life/maxibral.html – φαρμακείο greece.

 28. Nettiapteekki Suomi

  15 grudnia 2017 at 23:49

 29. verkkoapteekki suomi life

  16 grudnia 2017 at 02:39

  tabletti ilman reseptiä suomesta, http://verkkoapteekkisuomi.life/monizole.html – rinnakkaisvalmiste joensuu.

 30. verkkoapteekki-suomi

  16 grudnia 2017 at 07:00

  käsikauppa rovaniemi, http://verkkoapteekki-suomi.life/symoxyl.html – on-line seinäjoki.

 31. Apteekissa

  16 grudnia 2017 at 14:22

  halvat hinnat netistä, http://apteekissa.life/nufaclind.html – rinnakkaislääke apteekki.

 32. apteekki verkkokauppa life

  16 grudnia 2017 at 16:17

  hankkia vaasa, http://apteekkiverkkokauppa.life/gastonic.html – Järjestys seinäjoki.

 33. verkkoapteekki.life

  16 grudnia 2017 at 19:00

  Itsehoitolääkkeet lahti, http://verkkoapteekki.life/lincomycin.html – saako ilman reseptiä helsinki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra