Z kraju

Dezinformują rodziców, a konsekwencje poniosą dzieci

prawy.pl_images_nowe_stories_zdrowie_szczepionkaW TVP ukazał się materiał filmowy promujący szczepienia dzieci, w tym przede wszystkim szczepienia przeciwko pneumokokom, w którym osoby ostrzegające przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi ukazane zostały jako „ruch antyszczepionkowy”, na dodatek składający się niemalże z samych szaleńców, ponieważ zdaniem autora tego materiału istnienie niepożądanych odczynów poszczepiennych nie zostało udowodnione. Co więcej, powyższy materiał w sposób niepozostawiający wątpliwości zarzucał owemu „ruchowi antyszczepionkowemu”, iż jest on rzekomo odpowiedzialny za pneumokokową epidemię wśród dzieci. O większą skalę manipulacji naprawdę trudno.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że – o czym już wielokrotnie pisałam, niemniej kłamstwo to powraca niczym bumerang – w Polsce nie mamy do czynienia z ruchem antyszczepionkowym, ale z ruchem na rzecz bezpiecznych szczepień i to właśnie w tym celu powstało stowarzyszenie STOP-NOP. Po drugie nie jest prawdą, że istnienie niepożądanych odczynów poszczepiennych nie zostało udowodnione – wystarczy poczytać trochę zagranicznej prasy branżowej, a oczy otworzą się szeroko. Jeżeli do tego zapoznamy się z wyrokami sądów w sprawie odszkodowań dla dzieci dotkniętych trwałą niezdolnością do normalnego funkcjonowania czy niepełnosprawnością w wyniku szczepień, to otworzą się jeszcze szerzej. Pytanie, czy autor materiału o szczepieniach wyemitowanego przez TVP wykazał się jedynie niekompetencją, czy też celowo i systemowo siał propagandę? Ale tej kwestii chyba nie rozstrzygniemy…

Co więcej w materiale nie znalazła się żadna informacja na temat rzeczywistego działania szczepionki przeciwko pneumokokom. Podane zostało jedynie twierdzenie, że im większa wyszczepialność, tym mniejsza liczba zachorowań, a to znowu nie jest prawdą.

Jak zauważa Dorota Sienkiewicz, lekarz pediatra od lat zajmująca się rehabilitacją dzieci „jeśli chodzi o pneumokoki to mamy 90 serotypów pneumokoków”. – Powstały szczepionki, pierwsza była siedmiowalentna, która w tej chwili jest nie stosowana i następne dziesięciowalentne i trzynastowalentna w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ja chciałabym powiedzieć o takim zjawisku, które zostało opisane i jest opisywane w świecie w publikacjach, w czasopismach medycznych. Zjawisko, które się nazywa zastępowaniem szczepu. Z badań wynika, że wskutek stosowania szczepionek przeciw pneumokokom obniżyła się zapadalność na choroby pneumokokowe wywołane przez niektóre szczepy, ale jednocześnie wzrosła ilość przypadków wywołanych przez inne szczepy – zauważyła. – Niektóre z nowych szczepów są wysoce zjadliwe i oporne na działanie antybiotyków ponadto szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom znacząco zwiększyły ryzyko występowania inwazyjnych chorób pneumokokowych u dorosłych – dodała.

– Epidemiology 2013 rok, tytuł „Konkurencja między szczepami Streptococcus pneumoniae. Implikacje dla indukowanych drogą szczepień serotypów zastępujących w procesie kolonizacji i rozwoju choroby. Nieco wcześniejsze, 2009 rok Pediatrix “Stały wpływ skoniugowanej szczepionki przeciwko pneumokokom na nosicielstwo wśród małych dzieci”. W tym badaniu stwierdzono, że pierwotny wskaźnik zapadalności na inwazyjne choroby pneumokokowe, uległ obniżeniu po powszechnych szczepieniach dzieci. Ale wzrósł, kiedy szczepy nieszczepionkowe zastąpiły te, na które szczepionki były ukierunkowane. Myślę, że badania kieleckie, które pokazały świetnie, że rzeczywiście po wprowadzeniu szczepionki pneumokokowej obniżyła się zapadalność na choroby pneumokokowe (inwazyjne, wśród dzieci), jednocześnie zmniejszyło się nosicielstwo. Także tutaj też to zaobserwowano, ale pytanie czy w Kielcach prowadzono badania dalsze, wieloletnie, czy nie było tego efektu. Dalszy wniosek z tego badania: istnieją dane wskazujące, że oporne na antybiotyki szczepy inwazyjnych chorób pneumokokowych powstały w wyniku rekombinacji szczepów szczepionkowych i nieszczepionkowych. Kolejne badanie, 2014 rok, prowadzone w Japonii na temat CPV7. Siedem szczepów pneumokoków, na które ukierunkowana jest szczepionka praktycznie zniknęło, ale w skutek zjawiska zastępowania szczepów całkowity wskaźnik występowania pneumokoków nie uległ zmianie. Badanie 2010 rok: ponowny wzrost zapadalności na pneumokokowe zapalenia opon mózgowych w północnej Francji wskutek zastępowania serotypów. Badanie 2014 rok ze Stanów Zjednoczonych: Wpływ 13-walentnej skoniugowanej szczepionki przeciwko pneumokokom na nosicielstwo Streptococcus pneumoniae u małych dzieci. W kwietniu 2010 roku szczepionka przeciwko pneumokokom 13-walentna zastąpiła wcześniejszą 7-walentną ukierunkowana na 7 szczepów. U zdrowych dzieci w wieku 6 – 23 miesiące wystąpił spadek nosicielstwa szczepów pneumokoków. I tutaj to też Kielce to obserwowały, prawda? Że nosicielstwo było kilkuprocentowe w przeciwieństwie do grupy nieszczepionej, gdzie było około pięćdziesięcioprocentowe (to były te badania Kieleckie), więc tutaj to tez obserwowano. Ale u wszystkich dzieci nastąpił wzrost nosicielstwa szczepów nieszczepionkowych. Szczepionka była nieskuteczna u dzieci starszych, a niektóre z nieszczepionkowych szczepów są oporne na antybiotyki. I to co się przewija w tych pracach, to te szczepy nieszczepionkowe, które się jakby uaktywniają, są bardziej oporne na antybiotyki i są bardziej zjadliwe. 2013 rok tutaj pokusili się autorzy o taki matematyczny model zastępowania serotypów w nosicielstwie pneumokoków po sczepieniu. Dane w tej pracy wskazują, że powszechne szczepienie PCV13, szczepionka ukierunkowana na 13 szczepów, nie obniży całkowitej prewalencji chorób pneumokokowych, ponieważ spadek liczebności szczepów szczepionkowych zostanie zneutralizowany wzrostem liczebności szczepów nieszczepionkowych – wyliczała Dorota Sienkiewicz.

– Chcę powiedzieć jeszcze jedno, już kiedyś mówiłam, że według Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Żywienia Enteralnego i Parenteralnego, bezpieczna dawka spożycia doustnego aluminium to jest 5 mikrogram na kilogram na dobę. W Synflorixie jest 500 mikrogram, które dziecko dostaje jednorazowo, a powtarza się dwu- lub trzykrotnie. W Prevenarze jest 13, jest mniej, czyli 0,125 miligrama, prawda? Czyli ta szczepionka Prevenar jest bezpieczniejsza. Tutaj państwo, w świetle jupiterów, czy w świetle kamer i pan minister i pan doktor Hamankiewicz szczepiliście się szczepionką, żeby pokazać, że nie ma się czego bać. Natomiast nie wzięliście państwo pod uwagę odniesienia do masy ciała. Małe dziecko waży 5 kilo, 4 kilo, więc myślę, że pan minister mógłby się zaczepić taką szczepionką 10-krotną, nie wiem ile pan waży, tak? – czy 15-krotną. Chcę powiedzieć, że rodzice to są inteligentni ludzie, oni natychmiast to wyłapali i tego typu akcja nie przysparza zaufania do systemu szczepień, tylko budzi jeszcze większe wątpliwości – wytknęła resortowi zdrowia, dodając iż może warto byłoby się zastanowić, czy jednak nie utrzymać szczepień przeciwko pneumokokom w grupach ryzyka szczepionką lepszą, czyli Prevenar 13, mniej reaktogenną, jako że ta zamówiona przez ministerstwo może – co wykazały doświadczenia Stanów Zjednoczonych – prowadzić nawet do zgonu dziecka.

Zresztą, jeżeli ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości w kwestii szczepień, warto zapoznać się z dostępnymi na stronach internetowych ulotkami dotyczącymi składu poszczególnych szczepionek – wówczas wszystko stanie się zupełnie jasne.

Swoją drogą jest zastanawiające, że Ministerstwo Zdrowia, zamiast walczyć z koncernami farmaceutycznymi o bezpieczne szczepionki dla dzieci, to walczy z rodzicami, chcącymi uchronić swoje pociechy przed poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. tata

  28 grudnia 2016 at 10:20

  Czemu nikt nie poda TVP do sądu za kłamstwa? Czy liderom STOPNOP jest na rękę taka sytuacja? Sochę podano do sądu za petycję. Czemu STOPNOP nie poda TVP do sądu za celowe działanie na niekorzyść stowarzyszenia?

 2. Maciek

  28 grudnia 2016 at 10:25

  Pojawienie się szczepów odpornych na antybiotyki raczej nie jest spowodowanie szczepieniami ,ale stosowaniem antybiotyków właśnie . Dokładnie takie same argumenty jakie przeciw szczepionkom można wyciągnąć także przeciw antybiotykom . Także powodują skutki uboczne , także mogą wystąpić powikłania ,także zdarzały się wypadki śmiertelne po zastosowaniu np. w przypadku uczulenia na penicyliny . Niestety tak jest właściwie ze wszystkimi lekami . Nie da się do tego podejść inaczej niż całościowy statystyczny rachunek zysków i strat ,a jednostkowych tragicznych przypadków nie da się w medycynie wyeliminować ,mimo „najlepszej” dobrej woli i przedsięwziętych wszelkich środków bezpieczeństwa . Medycyna to fizyczna ingerencja w organizm człowieka i nigdy nie sposób przewidzieć wszystkich konsekwencji podjętych działań .

  A taki poważny problem rysujący się na horyzoncie ,to brak skutecznych antybiotyków . Nowych tego typu substancji nie odkrywa się zbyt wiele ,natomiast w wyniku powszechnego użycia coraz więcej zarazków uzyskuje odporność np. prątki gruźlicy ,czy „przysłowiowy” gronkowiec złocisty.

  Natomiast co do OBOWIĄZKOWYCH szczepień ,to rzeczywiście jest to jakaś niekonsekwencja . W tej chwili do wszelkich pozostałych działań medycznych jest wymagana DOBROWOLNA ZGODA PACJENTA .

  • Soroka

   28 grudnia 2016 at 10:48

   A o tym, że nowoczesne pożywienie, czyli wszelkie mięsa hodowane w fermach, gdzie antybiotyki, hormony i inne świństwo leje się tonami, zapominamy?
   Normalne rolnictwo zostało w Polsce wykończone i teraz faszeruje się hołotę wszelkim syfem.

   • Maciek

    28 grudnia 2016 at 10:58

    Ależ oczywiście ,to także przyspiesza proces zaniku skuteczności antybiotyków .

 3. Jola

  28 grudnia 2016 at 10:33

  Cel jest jeden, i niezmienny, zdegradować Ewangelię i samego Jezusa Chrystusa do roli jednego z wielu myślicieli, wymazać z pamięci karę za grzech Sodomy, wymazać z pamięci Apokalipsę, zatem hulaj dusza piekła nie ma, za to jest niczym nieograniczone Miłosierdzie Boże, stąd rozwalić rodzinę, rozwinąć aborcję, zniewolić polskie kobiety i matki, zniewolić seksem dzieci, wpoić ludziom zachowania pedofilskie, homo i LGBTI m.in. poprzez pornografię i zmianę prawa na masońskie, wymieszać kulturowo i religijnie oraz rozgrzać emocjonalnie dzieci i rodziny, nakarmić GMO, opryskać niepokornych chemikaliami, zaszczepić pokornych, wyeliminować lub przykuć do „medycyny”, zwiększyć deficyt budżetowy do niewypłacalności, a państwa narodowe same się rozwalą, skutkiem tego, pasożytniczy rząd światowy NWO będzie realizował z góry przyjęty program, nowy masoński porządek świata, o czym dużo w sieci, wystarczy wpisać NWO i czytać.
  Ratunek dla społeczeństw, to państwa narodowe, bowiem Ewangelia odwołuje się do narodów, przez narody przyjdzie zbawienie, a przede wszystkim pilna koniecznością dla Polski Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski, w narodzie oraz w państwie Polskim, zobacz Służebnica Boża Rozalia Celakówna, a także Św. Maksymilian Kolbe, papież Św. Pius X. Pozwólmy działać Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Świętemu w narodzie Polskim bowiem sami, i ślepi, zmierzamy do zagłady i w czeluści piekielne!

  • Marrti

   30 grudnia 2016 at 11:51

   Haha przedawkowalas szczepionke.

   • Paweł

    4 stycznia 2017 at 03:52

    Jesteś tego pewien?
    A może to Tobie ten śmiech w gardle stanie jak staniesz przed Stwórcą!

 4. Soroka

  28 grudnia 2016 at 10:51

  No cóż, odrzucili Polacy Boga, a zwrócili się do mamony, zapominając o tym że w mamoniarstwie słowo „dobro wspólne”, to pusty frazes, służący jedynie złoczyńcom do okłamywania prostaczków.
  W mamoniarstwie wszystko robi się dla pieniędzy, a nie dla ludzi.

  • JARO

   29 grudnia 2016 at 04:07

   chciałbym uściślić Pana wypowiedź i się upewnić – chodzi Panu o mamoniarzy z Ministerstwa (Nie)zdrowia, którzy biorą mamonę od firm farmaceutycznych i stręczą nam zatrute ołowiem i aluminium szczepionki i do tego jako obowiązkowe bez możliwości odmówienia ich przyjęcia, za to z dużymi karami za odmowę przyjęcia dla rodziców dzieci (lub opiekunów)?

 5. lalka

  28 grudnia 2016 at 19:01

 6. JARO

  29 grudnia 2016 at 04:12

  i jeszcze jedno – polecam dwa artykuły w tych tematach ze strony 36 i 37 w Warszawskiej Gazecie nr 50 (496) z dn. 16-22 grudnia 2016r.

 7. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 19:26

  Great website. Lots of helpful info here. I am sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious.
  And certainly, thanks for your effort!

 8. Karri

  19 marca 2017 at 08:07

  We’re a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community.

  Your website provided us with useful information to work on. You have done an impressive job and our whole community can be thankful to you.

 9. Karolin

  21 marca 2017 at 01:25

  It’s genuinely very difficult in this full of activity life to listen news on Television,
  thus I simply use internet for that reason, and obtain the
  most recent information.

 10. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 05:33

  I like reading an article that can make men and women think.
  Also, many thanks for allowing for me to comment!

 11. Monte

  21 marca 2017 at 14:03

  I am regular reader, how are you everybody? This post posted at
  this web site is really fastidious.

 12. Felisha

  21 marca 2017 at 16:23

  I like the valuable info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here regularly.
  I am quite sure I will learn lots of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 13. Shavonne

  21 marca 2017 at 18:16

  I like the valuable info you provide in your articles.

  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I am quite certain I will learn many new stuff right here!
  Good luck for the next!

 14. social media financial

  22 marca 2017 at 06:36

  That is really interesting, You’re a very professional blogger.
  I have joined your rss feed and sit up for searching for more of your great post.
  Also, I’ve shared your website in my social networks

 15. provide spa treatment

  22 marca 2017 at 07:30

  I know this if off topic but I’m looking into starting my
  own weblog and was curious what all is needed to get set up?

  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web savvy so I’m not 100% sure. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Thanks

 16. best web designing

  22 marca 2017 at 07:38

  Greetings! Quick question that’s entirely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My site looks weird when viewing from my iphone4.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct
  this problem. If you have any suggestions, please share.
  Thank you!

 17. Lora

  23 marca 2017 at 06:12

  Hi! I’ve been reading your blog for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Atascocita Tx!
  Just wanted to say keep up the good work!

 18. marketing consultancy helps

  23 marca 2017 at 22:13

  Great post. I was checking constantly this blog
  and I’m impressed! Extremely useful information particularly the last
  part 🙂 I care for such info a lot. I was looking for
  this certain info for a very long time. Thank you and best of luck.

 19. lotto system

  24 marca 2017 at 00:46

  Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog
  posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you
  access consistently quickly.

 20. definitely shed weight

  24 marca 2017 at 02:03

  you are really a good webmaster. The website loading pace is
  incredible. It seems that you are doing any distinctive
  trick. Moreover, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent task in this matter!

 21. Margaret

  26 marca 2017 at 12:45

  Excellent site you have here but I was wondering if you knew of any user discussion forums that cover the same topics talked about
  in this article? I’d really like to be a part of group where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest.

  If you have any suggestions, please let me know. Thank you!

 22. Itamar Serpa Fernandes

  26 marca 2017 at 13:37

  Hi, I do believe this is a great website. I
  stumbledupon it 😉 I may come back yet again since I saved as a favorite it.

  Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide others.

 23. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 03:22

  Appreciating the persistence you put into your site
  and in depth information you offer. It’s good to come across a blog every once in a
  while that isn’t the same unwanted rehashed material.

  Wonderful read! I’ve saved your site and I’m including your RSS
  feeds to my Google account.

 24. Itamar Serpa Fernandes

  28 marca 2017 at 15:26

  Hi! I could have sworn I’ve been to this website
  before but after browsing through some of the post I
  realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

 25. suitable financial

  29 marca 2017 at 07:21

  I every time spent my half an hour to read this
  website’s posts all the time along with a cup of coffee.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra