Z zagranicy

Wojna dyplomatyczna między USA a Rosją

politycy_kremlWładze Rosji poinformowały, iż 35 dyplomatów są persona non grata, przy czym 31 to pracownicy ambasady w Moskwie, natomiast czterech – konsulatu generalnego w St. Petersburgu.

Decyzję władz Kremla przedstawił w piątek szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

– Nie możemy, rzecz jasna, pozostawić bez odpowiedzi obrazy tego rodzaju, wzajemność jest regułą w dyplomacji i stosunkach zagranicznych – powiedział Ławrow cytowany przez rosyjską agencję TASS, dodając, iż płynące z Waszyngtonu oskarżenia, że państwo rosyjskie stoi za próbami mieszania się w wybory prezydenckie w USA nie mają żadnych podstaw.

Waszyngton nałożył na Rosję dodatkowe sankcje w odpowiedzi – jak tłumaczyli przedstawiciele amerykańskiej administracji – na próby mieszania się do wyborów prezydenckich w USA. Stany Zjednoczone wydaliły 35 rosyjskich dyplomatów i zamknęły dwie rosyjskie placówki w Nowym Jorku i Maryland.

Źródło: UNIAN

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

184 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra