Z zagranicy

Wojna dyplomatyczna między USA a Rosją

politycy_kremlWładze Rosji poinformowały, iż 35 dyplomatów są persona non grata, przy czym 31 to pracownicy ambasady w Moskwie, natomiast czterech – konsulatu generalnego w St. Petersburgu.

Decyzję władz Kremla przedstawił w piątek szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

– Nie możemy, rzecz jasna, pozostawić bez odpowiedzi obrazy tego rodzaju, wzajemność jest regułą w dyplomacji i stosunkach zagranicznych – powiedział Ławrow cytowany przez rosyjską agencję TASS, dodając, iż płynące z Waszyngtonu oskarżenia, że państwo rosyjskie stoi za próbami mieszania się w wybory prezydenckie w USA nie mają żadnych podstaw.

Waszyngton nałożył na Rosję dodatkowe sankcje w odpowiedzi – jak tłumaczyli przedstawiciele amerykańskiej administracji – na próby mieszania się do wyborów prezydenckich w USA. Stany Zjednoczone wydaliły 35 rosyjskich dyplomatów i zamknęły dwie rosyjskie placówki w Nowym Jorku i Maryland.

Źródło: UNIAN

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

  1. Robert B.

    30 grudnia 2016 at 15:46

    Ciekawy jestem, kiedy „amerykańskie” władze zainteresuje ingerowanie ŻYDÓW w sprawy USA…

  2. Czesław

    31 grudnia 2016 at 12:00

    Jak się ci Amerykanie nie wstydzą twierdzić, że Rosja wybiera Im prezydenta. Ta zacofana, prymitywna Rosja ten „kolos na glinianych nogach” którego sankcje gospodarcze miały wykończyć i doprowadzić do upadku, okazuje się że to Putin rządzi tym supermocarstwem. Po co są te CIA i inne służby, po co ten cyrk z wolnymi wyborami, jak w rzeczywistości tą Wielką, Najpotężniejszą Ameryką rządzi ruski KGB-owiec.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra