Felieton

Dzisiejszy obóz patriotyczny nie może pozwolić na recydywę Targowicy

maciej_swirskiUstrój III RP, podobnie jak i I Rzeczypospolitej w XVIII w., jest oligarchią magnacką, tyle że tym razem tymi oligarchami i magnatami byli (i są niestety dalej) ludzie wywodzący się z komunistycznej nomenklatury i służb.

I jak wtedy, do momentu uzyskania przewagi przez obóz patriotyczny, wpływ mocarstw ościennych na sprawy wewnętrzne Polski był przemożny, a teraz starają się go za wszelką cenę odzyskać. Zanegowanie tego ustroju przez obóz patriotyczny pod koniec XVIII wieku wywołało najpierw wściekłe wycie propagandowe oligarchów i ich klientów wspomagane przez mocarstwa ościenne, a potem zawiązanie spisku i obalenie władz konstytucyjnych, przy pomocy wewnętrznych agentów wpływu i ingerencji Rosji i Prus.

Nie wiemy jeszcze, czy przy tej dzisiejszej historycznej powtórce spisek tego rodzaju został zawiązany, gdy skorumpowany ustrój jest broniony pod pozorem „obrony wolności” przez klientelę magnacką.

Jedno jest pewne, dzisiejszy obóz patriotyczny nie może pozwolić na recydywę Targowicy. Nasze położenie geopolityczne ani sąsiedzi nie zmienili się od XVIII wieku, a to z kolei powoduje działanie podobnego rodzaju mechanizmów. Zauważmy, że wtedy, gdy zaczynała się próba reformy I Rzeczypospolitej w XVIII wieku Rosja była zaangażowana na południu w wojnę z Imperium Osmańskim.

Jak to wszystko lubi się powtarzać, a my powinniśmy się uczyć na błędach z przeszłości. I jeśli nie chcemy po raz drugi przegrać Polski, pewnie tym razem na zawsze, obóz patriotyczny powinien w tych dniach być maksymalnie zmobilizowany.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Bozia

  30 grudnia 2016 at 20:17

  Ten Świrski to podejrzany typ.

 2. Zona

  30 grudnia 2016 at 21:21

  Aż się niesmacznie robi czytając takie trzydaniowe „artykuły” z których nic nie wynika. Być gotowi. Na co? Na udział w udawanej wojence POPiSu z przystawkami?
  Ciekawostką naukową jest też owa „Targowica”, co urosła do rangi mitycznej hydry a przesłania całkowicie działania stronnictw:austriackiego(habsburskiego), francuskiego,i pruskiego jak i wpływ anglii stojącej za pruskimi plecami. A to przecież prusom i austrii przypadło życiowe centrum Rzeczypospolitej. Swoją drogą kontynuowanie historycznego samo-nazwania się stronnictwa pruskiego patriotami… Nieźle. (A właśnie ze stronnictwa „patriotycznego” czytaj pruskiego wyrosła konstytucja 3 maja. Ustanawiająca w Polsce min dziedziczność władzy niemieckiego króla Saksonii.) Warto wspomnieć że właśnie prusakom przypadła po zabiciu Polski, Warszawa! Może więc te ciągłe mydlenie oczu mityczną „targowicą” jest w polskojęzycznej historiografii i publicystyce nieprzypadkowe.

 3. gieptil

  30 grudnia 2016 at 21:28

  Wolałbym aby autor sam naprostował kłamstwa i manipulacje tej oficjalnej wersji którą powyżej przedstawił. To kupa łgarstw, mało co jest w naszej historii tak załgane jak ta agenturalna ustawka zwana uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
  Wystarczy zajrzeć do oryginalnego tekstu, aby ze zdziwieniem się dowiedzieć że ta konstytucja oddawała władzę w Polsce dynastii saskiej, tej która właśnie doprowadziła do upadku I RP. No i były tam wmontowane przyszłe bomby z celu odpalenia czegoś podobnego do Rewolucji Francuskiej i rozwalenia polskiego Kościoła Katolickiego. Była to bardzo ohydna międzynarodowe intryga wielu sił z udziałem co jasne masonerii, która do dzisiaj okupuje wydziały historii i bardzo dba o dobre imię tego ich „dzieła”.

  • gieptil

   30 grudnia 2016 at 21:35

   Faktyczne zniszczenie I RP nastąpiło za rządów Augusta II Mocnego jeszcze na początku XVIII wieku. Jeżeli nie nastąpiło wtedy formalne sfinalizowanie tego faktu, czyli formalna likwidacja Polski, to tylko dlatego że rzeczony drań po prostu za wcześnie zmarł. Gdyby żył jeszcze kilka lat, to by doprowadził swą robotę do formalnego końca.

 4. HwwD

  31 grudnia 2016 at 03:54

  Żadnego kraju który chce byc suwerennym nie stać na to by w dyskusji na temat przyszłosci owego kraju brali udział wrogowie owego kraju. Polski – też nie stać na ten „luksus”. W związku z tym wrogowie Polski – nie powinni mieć jakiegokolwiek wpływu na społeczny, polityczny program Polski i Polakow. Wszystkie formacje nie-polskie winny być zdelegalizowane. Żaden kraj, powtarzam żaden kraj (czy to USA, czy Rosja, Turcja itd ) nie toleruje targowicy w swoich organach państwowych. Polska – jest tutaj niechlubnym wyjątkiem.
  Warunkiem do budowy sprawiedliwego polskiego państwa – jest likwidacja obcej agentury.
  Autor używa słowa Targowica – ale każdy i tak dobrze wie że mowa tutaj o PO, KOD, Nowoczesna i PSL.
  Obecny rząd winien zlikwidować Targowicę! To jest warunek ‚sine qua non’ by w Kraju odrodziła się prawdziwa opozycja ktorej celem jest dobro Kraju.
  To jest warunek konieczny dla budowy sprawiedliwego państwa!

 5. hansi

  31 grudnia 2016 at 09:40

  Ach, teraz dopiero zauważyłem..
  Pan Maciej Świrski.
  Czy to ten sam Pan, który pierwszy nazapodawał tu tyle KŁAMSTWA I POMÓWIEŃ pod adresem Niemców, w temacie zamachu w Berlinie ?..
  No, „każdy śpiewać może”..
  Nawet Pan Świrski..
  Który – zastanawiam się – komu tak naprawdę służy i za czyje pieniądze ? 🙂 ..
  No, ale Pan Halva chyba tu niezbyt pieczołowicie dobiera pismaków.
  Skoro może tu pisać taki Pan Kuźmiuk, czy Pan Bodakowski..
  A ostatnio Pani Wiejak..
  No, dlaczegóżby nie i Pan Świrski ?..
  Pora powoli chyba żegnać ten portal..
  Bo zdaje się, że i Pan Halva został…”spacyfikowany” 🙂 ..
  I prowadzi portal dalej, NIE informując Czytelników, że został przechwycony 🙂
  Patrz – historia Wikileaks i jej mechanizmy obronne („martwej ręki”).
  I BRAK ostatniego, rutynowego sygnału: – „Jesteśmy, działamy, NIE zosaliśmy przejęci przez służby” …
  😀

  • Soroka

   31 grudnia 2016 at 11:06

   Spadaj ruski piesku od Pieskowa!

 6. Cristin

  10 sierpnia 2017 at 07:01

  Wonderful report! I very love your hard work!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra