Z kraju

PILNE: Papież odpowiedział Magdalenie Środzie na list! [ZOBACZ FOTO]

Jest jednoznaczna reakcja Ojca Św. Franciszka na list wystosowany do Watykanu przez Magdalenę Środę. W imieniu części kobiet Środa pisze o tym, że Kościół katolicki w Polsce w nieuczciwy sposób wykorzystuje ideologię gender.

 

– Jesteśmy absolutnie bezradne, a ponieważ znamy nauczanie Franciszka i wiemy jak bardzo pragnie on zmienić Kościół na służący Ewangelii przede wszystkim, czyli zasadzie miłości bliźniego, więc zdecydowałyśmy się napisać ten list. Kobiety wierzące chciały, aby ten list powstał – podkreśliła Magdalena Środa na konferencji prasowej.

 

List zawiera prośbę do Franciszka o spotkanie. Autorki listu głęboko wierzą w to, że papież Franciszek pochyli się nad sprawami, o których piszą.

 

Ojciec Św. Franciszek, po odczytaniu dokumentu z Polski zareagował śmiechem:

– Gender to ideologia, która od kilkunastu lat jest coraz bardziej modna, a nawet w ramach poprawności politycznej jest obowiązującą doktryną – powiedział metropolita łódzki, ks. abp Marek Jędraszewski podczas spotkania z młodzieżą w Pabianicach, gdzie wygłosił wykład na temat ateizmu i gender.

 

Zamiary etyczki skomentował m.in. prof. Jacek Bartyzel. – Świat wstrzymał oddech! Powód jest oczywisty, albowiem podano, że „etyczka” Magdalena Środa pisze epistołę do papieża. „Pisze”, bo nawet jeszcze nie napisała, a mimo to news ten jest faktem medialnym dnia. Muszę jednak zganić ten minimalizm. Listy do papieża to mogła sobie pisać jakaś tam prostaczka, Katarzyna ze Sieny. Natomiast jedynym adresatem godnym mędrczyni Środy jest Pan Bóg – tym bardziej, że materia jej listu (jak wynika z zapowiedzi) wykracza poza kompetencje papieża; wszakże to Pan Bóg a nie papież „mężczyzną i kobietą stworzył ich”, co bardzo się Człowiekowi, który jest Środą, nie podoba i żąda, aby to zmienić – napisał Jacek Bartzel na swoim profilu na Facebooku.

 

Michał Polak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. ewa

  29 listopada 2013 at 20:07

  Popieram Panią Środę.Uważam że wszystkie mądre kobiety powinny ją popierać

 2. slawek

  29 listopada 2013 at 20:42

  sroda jest jedna od niej tylko dwa dni do wolnego a ta druga to kto

 3. Anna

  29 listopada 2013 at 20:43

  ja jednak myślę że wszystkie mądre kobiety nie mają tego problemu co P. Środa, bo wiedzą że gender to chora ideologia sprzeczna z naturą i zasadami etyki

 4. nsz-ZJ

  29 listopada 2013 at 20:46

  to w tej czapce pedalskiej to kobita czy chłopisko-coo?a to środa-osobna kategoria.Nie dziwię sie rozgoryczeniu z taką facjatą nie spodoba sie facetom a tym bardziej dziewczynom,zostaje walka z rodzajem ludzkim jako bunt za powierzchowność wrodzona.
  @ewa ty tyż taka pikna???

 5. Ann

  29 listopada 2013 at 21:03

  A list papieżowi to dostarczył dziennikarz czy fotograf, że od razu zrobił zdjęcie jego „reakcji”?
  A dwa: uważam, że mądre kobiety właśnie powinny przeciwstawiać się ideologii gender.

 6. hen

  29 listopada 2013 at 21:17

  A gdzie ta odpowiedź papieża?

 7. stoLica

  30 listopada 2013 at 01:34

  Ech wszystkie te feministki na czele ze Środą i Szczuką wysłałbym do jakiegoś kraju islamskiego, by tam walczyły ze sterotypami płciowymi i o szatańskie prawa, tzw „prawa kobiet”

 8. Iśka

  30 listopada 2013 at 07:06

  Nie lubię środy a i poniedziałek jest nie halo ;)uwielbiam Niedzielę 🙂

 9. gzk

  30 listopada 2013 at 07:07

  Jaki „news”??? „Wiadomość” to jest po polsku. Nie powielajcie anglojęzycznych naleciałości. Polacy nie gęsi, swój język mają!!!

 10. RJCHK

  30 listopada 2013 at 11:12

  Brawo!
  Na takie listy można reagować tylko śmiechem…Pomódkmy się lepiej za powstańców listopadowych…
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

 11. Debil

  30 listopada 2013 at 12:27

  [quote name=”hen”]A gdzie ta odpowiedź papieża?[/quote]

  Odpowiedzią jest jego ŚMIECH pajacu

 12. hen

  30 listopada 2013 at 13:40

  Z ksywką lepiej nie mogłeś trafić 🙂

 13. Z innej strony

  1 grudnia 2013 at 21:17

  Michał Polak w swoich tekstach po prostu robi cyrk. Coraz bardziej jestem skłonny twierdzić, że targetem tekstów Michała Polaka są ludzie nie myślący pokroju wyborców Palikota i zrobić z portalu prawy.pl drugi onet.pl… Przykre…

 14. agawa

  3 grudnia 2013 at 15:50

  Trzeba pilnie rozbudować oddziały psychiatryczno-zakaźne,takie extra dla przypadków typu -środa.

 15. love anal

  6 marca 2017 at 08:51

  rffUpf Im no professional, but I feel you just crafted an excellent point. You clearly know what youre talking about, and I can seriously get behind that. Thanks for being so upfront and so truthful.

 16. CaseyniC

  24 kwietnia 2017 at 12:37

  wh0cd660731 viagra price

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra