Z kraju

Nie żyje prześladowca Żołnierzy Wyklętych

Kochani, Zygmunt odszedł do płynnej wieczności dziś 9 stycznia 2017 roku. Pożegnałam się z nim w domu w Leeds wśród najbliższej rodziny – napisała Aleksandra Kania, partnerka prof. Zygmunta Baumana. Tym samym nawiązała do stworzonego przez socjologa pojęcia „płynnej nowoczesności”. Prześladowca Żołnierzy Wyklętych miał w chwili śmierci 92 lata.

Urodzony w rodzinie polskich Żydów Zygmunt Bauman związał się z ruchem komunistycznym podczas pobytu w ZSRS. Należał do Komsomołu, później zaś został wcielony do moskiewskiej milicji. W 1 Armii Wojska Polskiego pełnił funkcję tzw. politruka, czyli oficera polityczno-wychowawczego.

Działał również jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie „Semjon”. Następnie przeszedł do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie prześladował Żołnierzy Wyklętych. Z zachowanych dokumentów wynika, że w tym ostatnim wyróżniał się zdecydowanie – jeśli chodzi o liczbę schwytanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego to, jak czytamy we wniosku o awans, „Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów”. Został odznaczony Krzyżem Walecznych.

Służbę zakończył w marcu 1953 w stopniu majora, jako szef Oddziału II Zarządu Politycznego KBW.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

 1. tma

  9 stycznia 2017 at 18:29

  Dobrze, że nie umarł w Polsce. Nie zasłużył sobie na ten zaszczyt. Zawsze był obcy.

  • panMarek

   10 stycznia 2017 at 14:20

   Żył jak pies, zdechł jak pies, czort z nim … jak powiedział policmajster na pogrzebie konfidenta, który wydał ks. Brzózkę, bohatera Powstania Styczniowego.

  • Paweł

   14 stycznia 2017 at 11:07

   To dla nas hańba, że ten gnida zmarł śmiercią naturalną. Oby był przeklęty.

 2. Soroka

  9 stycznia 2017 at 18:32

  Popatrzcie się! Zero łez!Przecież umarł zasłużony ruski funkcjonariusz ruskich szwadronów okupujących Polskę! Czyżby jego żydowskie pochodzenie zaważyło o tym braku łez?
  Robercie Be, LSDE, warsie i inni ruscy trolle, żadnej łezki?

  • Leszek1

   9 stycznia 2017 at 18:58

   Zostal odznaczony Krzyzem Walecznych… Tym samym odznaczeniem, ktorym byli wyrozniani polscy zolnierze za walke z okupantem, Zydokomunista zostal odznaczony za zabijanie polskich zolnierzy.

  • Robert B.

   9 stycznia 2017 at 21:04

   Do @Soroka:

   Umarł Żyd. Rosjanie są narodem przez żydostwo najbardziej poszkodowanym i aż dziw bierze, że nie zgotowali im tego samego, co tym niepokalanym niewiniątkom zgotowali źli do szpiku kości naziści… Tak czy inaczej, dostali pięknym za nadobne. Nie udało się wmówić wszystkim, że ich nie ma, że te wszystkie zbrodnie w Rosji i w innych krajach, na których chcieli położyć łapsko, fakt, że w tym czasie władza ląduje w ich łapskach, że to „przypadek”, że „widocznie byli lepsi, mądrzejsi, pracowitsi”. Nie udało się.

  • Egzorcysta

   10 stycznia 2017 at 21:20

   Placza i zawodza w stylu aj waj do poduszki jak nikt nie widzi.Nawet wala piastka w skrzynke przy lozku, bo na nocny stolik im zal kasy.

  • wars

   12 stycznia 2017 at 08:25

   Łatkę trolla to możesz do swego chałata przyszyć – obok gwiazdeczki dawidowej.

 3. Leszek1

  9 stycznia 2017 at 19:01

  Gryzl i opluwal wszystko co polskie do ostatnich chwil swego zycia.

 4. Tomasz

  9 stycznia 2017 at 19:02

  Co to jest płynna wieczność ????

  • fish1

   10 stycznia 2017 at 12:37

   Przez wieczność będzie się pławił w płynnej smole. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 5. stan

  9 stycznia 2017 at 19:03

  … a dostał takie długie życie na poprawę.

 6. KatolikPolak

  9 stycznia 2017 at 19:28

  Niech go płynny ogień piekielny grzeje na wieczność amen

  • mateo

   10 stycznia 2017 at 20:48

   To nie jest wpis polaka- Katolika , tylko jakiegoś Trolla z Internetu , wielkim grzechem jest życzyć komukolwiek wiecznego piekła i potępienia ………. Bauman odpowiedział za swoje życie przed Bogiem Abrahama Izaaka i Jakuba …….. przed Bogiem Izraela………… .

   • Leszek1

    11 stycznia 2017 at 00:32

    Tak, Bauman spotkal sie z Bogiem Izraela i ten go bedzie sadzil… Tylko wielka szkoda, ze ktorys z naszych zolnierzy nie zaaranzowal mu tego spotkania w poczatkach roku 1945. Ocalil by wielu od smierci i tortur.

   • Paweł

    14 stycznia 2017 at 11:10

    Jakiego izraela? Izrael nie ma Boga, bo nie uznaje Syna. Teraz jest Bóg, ale Chrześcijan, Który jest w trzech Osobach. Wielkim grzechem jest tak obrażać Boga i wstawiać się za żydowską gnidą, która nie powinna była umrzeć śmiercią naturalną. Niech go piekło pochłonie.

    • cyran6

     14 stycznia 2017 at 23:59

     Powiedzmy, że jest w rękach najlepszego Sędziego. Tam nie ma pomyłki i pomocy kolegów.

 7. Jasiu PUKWATEREK

  9 stycznia 2017 at 19:28

  @ Oddał swoje młode życie w obronie naszej Młodej Demokracji tak samo jak profesor drogi Bronek Gieremek i błogosławiony Kuron ten co zupy nalewał obywatelom do menażek

 8. Skorpion

  9 stycznia 2017 at 19:48

  Jeśli to prawda co robił to niech go piekło pochłonie!!!!

 9. Robert B.

  9 stycznia 2017 at 20:34

  No to Dutkiewicz nie będzie miał ponownej okazji się polansować z Żydem…

 10. Kwal

  9 stycznia 2017 at 21:10

  Świnie zsuwa się do dołu i zasypuje wapnem…

 11. klioes vel pislamista

  9 stycznia 2017 at 21:26

  Odszedł wielki profesor-major!
  Ale jego wielkie idee pozostały:


  Bambo w Polsce

  Afrykanin jest Polakiem
  Chrzci się półksiężyca znakiem.
  Bambo chłopię to urocze:
  Lubi panie brać za krocze
  Na ulicy, na festynie…
  Sra gdziekolwiek, tak jak świnie.
  Ale wody w toalecie
  Boi się. Bo sami wiecie:
  Wśród bakterii własnych zdrowo…
  Bambo multikulturowo
  Ubogaca nas! Muslima
  Cieszy, kiedy kozy dyma.
  Do dziewczynek obrzezania
  Bambo też się bardzo skłania.
  „Szkoła na nic się nie przyda.” –
  Bambo cieszy pas Szahida…
  A was cieszy – świniojady! –
  Z imigrantem szukać zwady,
  Zamiast Polskę mu otworzyć…
  Aby zdążył się rozmnożyć.

  • klioes vel pislamista

   9 stycznia 2017 at 23:13

   Trwając w dalszym ciągu w nieutulonej żałobie po śmierci profesora-majora(UB) Baumanna, uzupełniłem i poprawiłem wierszyk wspierający wiecznie żywe, światłe ideee tego piekłoszczyka:


   Bambo w Polsce

   Afrykanin jest Polakiem;
   Chrzci się półksiężyca znakiem.
   Bambo chłopię to urocze:
   Lubi panie brać za krocze
   Na ulicy, na festynie…
   Sra gdziekolwiek, tak jak świnie.
   Ale wody w toalecie
   Boi się. Bo sami wiecie:
   Wśród bakterii własnych zdrowo…
   Bambo multikulturowo
   Ubogaci nas! Muslima
   Cieszy, kiedy kozy dyma.
   Do dziewczynek obrzezania
   Bardzo też się Bambo skłania.
   I, jak jego brzmi przezwanie,
   Miłe jemu jest bimbanie.
   „Szkoła na nic się nie przyda.” –
   Bambo nęci pas Szahida…
   A Was nęci – świniojady! –
   Z imigrantem szukać zwady,
   Zamiast Polskę mu otworzyć…
   Aby zdążył się rozmnożyć.

 12. Max

  9 stycznia 2017 at 21:32

  jednego chwasta mniej!!!!?sier i mlot mu na glowe bandycie,szkoda ze tak dlugo zyl dziadyga i szkodzil dobrym ludzia

 13. Roch

  9 stycznia 2017 at 21:57

  Lepiej późno niż wcale 😉

 14. Ratusz Wrocawia zalegalizował MORDERCE Baumana

  9 stycznia 2017 at 21:58

  To nie kto inny jak żydo-postkomunistyczny UKŁAD „solidaruchów” z Wrocławia na czele z żydem Rafałem Dutkiewiczem „prezydentem Wrocławia razem z anty-polskimi sprzedajnymi gangami PO-PiS-PSL WSPERALI politycznie, finansowo i w każdy inny sposób tego bandziora NKWD Baumana.

  To osobiście ten żydo-komunista Rafał Dudkiewicz razem z całą kliką żydo-postkomunistów przestępczego zaplutego UKŁADU „solidaruchów” we Wrocławiu PRZYMUSZALI politycznie poprawnych „profesorów” ze ZDEMORALIZOWANEGO Uniwersytetu Wrocławskiego, aby zapraszać tego śmierdzącego KNUTA NKWD Baumana, aby tam wpuszczono tego KNUTA aby ten „wykładował” jako „zachodni naukowiec” opowiadając te swoje żydo-masonskie brednie NAWOŁUJACE do tolerowania żydo-GLOBALIZMU w III RP.
  Gdy polska młodzież uniwersytecka z Wrocławia się przeciwstawiła przeciwko wpuszczaniu w mury Uniwersytetu Wrocłowskiego aby ten żydo-komunista Bauman tam nie robił SMRODU, to ta żydo-komunistyczna gnida Rafał Dudkieweicz, nakazał systemowi tych żydowskich sprzedawczyków NIEsprawiedliwości we Wrocławiu aby aresztować aktywistów polskiej młodzieży gdyż R.Dudkiewicz realizuje żydo-komunistyczny KANON:
  „O żydo-komunistach, którzy katowali POLAKÓW w PRL-u NIE wolno NIC mówić prawdziwego, a jeśli ktoś coś UCZCIWEGO powie o żydzie to takiego Polaka należy ARESZTOWAĆ”.
  I takie anty-polskie żydo-komunistyczne pomiotło jak rafał dudkiewicz z Wrocławia dalej głosują w wolnych wyborach przeciętni polscy obywateli WYKOŁOWANIA przez tamtejszą NIEMIECKIE i ŻYDOSKIE media, które działają na SZKODE Polaków, a taki ŚMIEĆ jak Dudkiewicz był dalej „prezydentem Wrocławia” od 2002 roku do DZISIAJ o ZGROZO …!
  To inna super anty-polska żydo-komunistyczna GNIDA z UKŁADU „solidaruchów” z Wrocławia jak Zygmunt Zdrojewski w funkcji ministra Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rządzie FLKSDOJCZA Donalda tuska.
  Ten komunistyczny GNÓJ „solidaruch” popychadło żydo-masońskich RENEGATÓW globalistycznych Zygmunt Zdrojewski WYLANSOWAŁ w 2010 roku tego ZBRODNIARZA NKWD żydo komunistę Zygmunta Baumana na „autorytet moralny” w III RP na ZAMÓWIENIE żydowskiej MĘDZYNARODÓWKI globalistów z Europy oraz USA.
  To właśnie ten żydo-renegat Zdrojewski brutalnie WYKOŻYSTUJAC stanowisko ministra wręczył żydo-bolszewikowi z NKWD Baumanowi „Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czyli NAJWYŻSZEGO odznaczenia III RP nadawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji WYRÓZNIAJĄCEJ się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub OCHRONIE POLSKIEJ kultury i dziedzictwa narodowego.
  ANTY-polski żydowski RENEGAT B.Zdrojewski jest znany z wielu ANTY-polskich akacji oraganizacji SABOTAŻU oraz oczerniania Polaków na arenie mędzynarodowej.
  To ta żydo-komunistyczna świnia Zdrojewski odmówił polskim artystom przygotowania reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji w 1912 roku, a powierzył przygotowanie jej w Izralu przez izraelitke Yael Bartana – która przygotowała PROWOKACJĘ – OCZERNIAJACĄ i obrażająca Naród Polski – mianowaną symbolem “polskiej kultury” !!!
  Otóż Zygmunt Zdrojewski zapłacił pieniędzmi polskiego podatnika tej izraelitce Yael Bartana, aby ona spreparowała prymitywną AGITKĘ z pokrętną ZAKŁAMANĄ interpretacją treści, która pokazywała JAKOBY Polacy „prześladowali żydów” …
  Syjonizm od lat 1990-ch do tej pory WYŁUDZA miliardy za pomocą FAŁSZYWEGO oskarżania o „antysemiztyzm” co WSPIERA „UKŁAD” solidaruchów przy władzy we Wrocławiu!
  Obecni syjoniści z polskim obywatelstwem cały czas ORGANIZUJĄ prowokacje anty-polskie KŁAMLIWE pomawiają Polaków o zbrodnie przeciwko „żydom komunistom” którzy niczym się nie różnili od NAZISTÓW niemieckich i stoją w jednym szeregu z nazizmem – z którym przez lata współpracował!
  To żydo-komuniści opłacili „demokracje” aby w Niemczech wybrano Hitlera na kanclerza Niemiec!
  Skoro żydówka z Izraela Yael Bartana chciała pokazać „mary i koszmary syjonizmu” – to powinna nakrecic filmy i przedstawić wycieczki Izraelczyków urządzających sobie szabasowe pikniki z widokiem na mordowanych Palestyńczyków. I dokonać tego pokazu filmowego na Bienale Sztuki Współczesnej w Wenecji i pod szyldem państwa Izrael!
  Taki przekaz wykładowania Baumana był bardzo bliski anty-polskim psychopatom z kręgu „Krytyki Politycznej” z Warszawy-Wrocławia, których wspiera obecny prezydent z Wrocławia R.Dudkiewicz, a inny anty-polski RENEGAT Z.Zdrojewski jako „przedstawiciel Polaków” jako deputowany do Parlamentu UE w Brukseli oraz inne żydo-solidaruchy z UKŁADU wrocławskieg lub gdańskiego SZCZUJĄ na Polaków całą Europę !!!

 15. Prezydent Wrocławia Dudkiewicz OPŁAKUJE Baumana !

  9 stycznia 2017 at 22:41

  Żydo-niemiecka polityczno-propagandowa OŚMIORNICA we Wrocławiu czyli MAFIA żydo-komunisty Rafała Dudkiewicza jako prezydenta Wrocławia planuje ogłość tygodniową ŻAŁOBĘ w całym Wrocławiu … po tym jak zdechł żydo-komunista NKWD Bauman …
  Pamiętacie jak żydo-komunistyczny RENEGAT R.Dudkiewicz z Wrocławiu WYKRZYKIWAŁ w lokalnych wrocławskich telewizorniach TVN i innych żydo-niemckich stacjach, że w Wrocławiu nie ma miejsca dla nacjonalistycznej hołoty – tak np. w rozmowie z „Panoramą” skomentował WYROKI KARNE na narodowcach, sądzonych za zakłócanie wykładu byłego oficera żydo-komunistę mordercę z żydo-bolszewickiego NKWD Zygmunta Baumana na lokalnym UPADŁYM umysłowo „uniwersytecie wrocławskim”.
  ZAPOZNAJCIE się tutaj artykułem z witryny prawy-pl opublikiowany przez Julie Nowicką 19 maja 2014 roku:
  „Nacjonalistyczna hołota skazana”

  http://prawy.pl/5806-nacjonalistyczna-holota-skazana/

  KIEDY w końcu wykołowny głupi MOTŁOCH polactwa we Wrocławiu żydo-niemieckimi polsko-języcznymi „mediami” wyrzuci do ŚMIETNIKA politycznego całą żydo-niemiecką zakłamaną złodzejską MAFIĘ żydo-komunisty „solidarucha” Rafała Dudkiewicza razem z sprzedajnymi anty-polskimi szubrawcami PO-PiS OKUPUJACYCH najwyższe stołki władzy we Wrocławiu ??

 16. Bauman zdechł MEDIA przejeli NIEMCY

  9 stycznia 2017 at 23:22

  BOJKOTOWAĆ i zwalczac we Wrocławiu żydo-niemiecki brukowiec „Gazete Wroclawską” na WSZYSTKIE możliwe sposoby!
  Obecna ANTY-Polska „Gazeta Wrocławska” razem z całym nowym zoorganizowanym NIEMIECKO-ŻYDOWSKIM koncernem medialnym tzw. „Polska Times” totalnie ZWALCZAJA interesy polskich obywateli na całym terytorium III RP usiłując ponownie SKOLONIZOWAĆ Polaków w celu bezkarnego RABUNKU polskich finansów na rzecz niemieckich i innych zagranicznych żydowskich koncernów.
  Niemiecko-żydowski koncern medialny tzw. „Polska Times” a w tym sprzedana przez mafiozów komunistycznych SLD(L.Millera i Kwaśniewskiego) Gazeta Wrocławska zajadle od 15 lat OCZERNIAJĄ Narodowe Organizacje w Polsce i usiłuję wmówić NIHILIZM Polakom, że Polacy są „nic nie warci” oraz że polscy obywatele muszą się poddać DYKTATOWI niemieckiemu, żydowskiemu i waszyngtońskiemu.
  NIEMIECKA „Gazeta Wrocławska” i inne polskojęzyczne media w III RP szczególnie zajadle ZAWLCZAJĄ Ruch Narodowy, Endecję o ONR oraz inne organizaje polskiej młodzieży lub pro-polskich polityków, którzy rosną w pro-polską siłę polityczną w III RP. Sprzedwaczyków PO-PiS-PSL-SLD musimy ROZGONIĆ i ich ZDELEGALIZOWAĆ za prowadzenie SABOTAŻU polskich obywateli w Polsce i na arenie mędzynarodowej.
  My etniczni Polacy jako WIEKSZOSĆ, MUSIMY zbankrutowac żydo-niemeiecki KOLONIALNY koncern prasowo-propagandowy „PolskaTimes” z jej żydo-niemiecką „matką” koncernu kolonialnego „Verlagsgruppe Passau GmbH” ograbiającym Polaków z pieniędzy w Polsce i działającym na SZKODĘ Polaków w Polsce. Ten imperialny koncern WYKUPÓŁ jeszcze inne kiedyś polskie dzienniki jak:
  1-Dziennik Bałtycki – Gdańsk,2-Dziennik Łódzki – Łódź, 3-Dziennik Zachodni – Katowice, 4-Kurier Lubelski – Lublin, 5-Gazeta Krakowska – Kraków,6-Głos Wielkopolski – Poznań i wiele innych codziennych gazet orz tygodników „kolorówek” drukowanych w Polsce aby KOŁOWAĆ Polaków, tak aby zgodzili się być WYKOZYSTYWANI/rabowani przez zagraniczne wielkie niemieckie lyb amerykańsko-zydowskie koncerny grasujące w Polsce nie płacące podatków w Polsce.
  Dla ZMYLENIA naiwnych Polaków te żydo-niemickie ANTY-polskie propagandowy koncern NIEMIECKO-żydowski dopisali sobie słowo: „Polska” co jest FAŁSZEM, aby przeciętni Polacy sobie myśleli, że ten koncern jest „polski”, a NIE jest i NIGDY NIE był Polski, lecz działa w 100% interesie niemieckim.
  Żydo-komuniści z SLD/PZPR ZDRAJCY Kwaśniewski, Leszek Miller jako anty-polacy sprzedali NIEMCOM i żydom POLSKI koncern prasowy „Prasa-Książka-Ruch” który kiedyś był własnością bandy komunistów KC PZPR. To mafiozi z PZPR, która przeistoczyła się w SLD woleli sprzedać ZAGRANICZNIAKAM ten koncern medialny „Prasa-Książka-Ruch”, tak aby przypadkiem tego koncernu nie przejała jakaś grupa zalegalizowanych złodziejaszków=politykierów finansowych z Polski, tak aby ten koncern nie przeszedł w łapy zarządców mafiozów jakieś innych przestępczych gangów politycznych tzw. „partii” jak np. ci bandyto-złodzeje z PO, PiS czy PSL.

 17. hansi

  10 stycznia 2017 at 07:36

  Kolejny chazarski dziadyga uciekł w zaświaty, NIE zostając za życia powieszonym 🙁 ..

  • Robert B.

   10 stycznia 2017 at 10:20

   Do tego jeszcze opływał w dostatki i był wynoszony na piedestał przez żydostwo rozmieszczone na Zachodzie, a w Polsce niejaki Dutkiewicz urządzał mu wykłady, żeby się z żydziskiem polansować…

 18. WiT

  10 stycznia 2017 at 10:28

  To nie był prześladowca, to był morderca prawych polaków,bandzior wyszkolony przez nkwd.

  • Robert B.

   10 stycznia 2017 at 10:58

   No i oczywiście ŻYD, co gwarantuje bezkarność, ale zawsze do czasu… wtedy jest na odwrót… Że też jeszcze nie zrozumieli, o CO w tej cykliczności chodzi…

 19. skok

  10 stycznia 2017 at 18:51

  Jedna taczka NKWD-kiego GNOJU mniej.Niech ci rynsztok grobem bedzie.!!!

 20. Nie dobita wataha

  11 stycznia 2017 at 01:09

  Do autora:

  Na Boga !!!

  Takiego panstwa jak ZSRS nigdy nie bylo! Natomiast byl ZSRR. Dlaczego autor zaklamuje historie….???

 21. Polak

  11 stycznia 2017 at 11:19

  Rozlicz Boże tego KATA z każdej niewinnej śmierci.

 22. Serro

  11 stycznia 2017 at 12:36

  Zdechlo ścierwo, zakopać pod płotem i zapomnieć. Wspierających i naśladowców dotkliwie karać!
  PS Uprzedzam tych z lemingozą: nie jestem katolikiem ani wyjątkowym wielbicielem PIS.

 23. m

  11 stycznia 2017 at 17:36

  Ponad 36 tysięcy odwiedzin! Nie miałem pojęcia, że Bauwan jest (był) tak popularny.

 24. wars

  11 stycznia 2017 at 17:46

  Nie ma powodów do radości – skurwysyn uniknął odpowiedzialności.

 25. Psalmista

  11 stycznia 2017 at 23:13

  Dodaję kibicowskie: „jeszcze jeden, jeszcze jeden, jeszcze jeden”

 26. Art

  12 stycznia 2017 at 18:14

  Nie każdy wie,że tzw towarzyszka życia Baumana-Jasińska,to nie kto inny jak córeczka mordercy polskich patriotów Bieruta.Ale umarł Bauman,więc promuje się następcę.Niejaki Mazurek,dziennikarz „prawicowy”,a prawdziwie naganiacz,zaorderował u Prezydenta polskie odznaczenie dla Szewacha Waisa,czy jak on tam się pisze.I co zrobisz Polaku?Nasz prezydent a ich Weis i Bauman.

 27. m

  12 stycznia 2017 at 22:02

  Weissa zapamiętałem z dyskusji z Grzegorzem Braunem.Podobał mi się. Braun, oczywiście, bo Weiss …https://www.youtube.com/watch?v=-Rx33ZBEC5A

 28. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 19:35

  Good day! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this page to him.

  Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing!

 29. Tangela

  19 marca 2017 at 05:03

  Thank you a bunch for sharing this with all people you really know
  what you are talking about! Bookmarked. Kindly additionally talk
  over with my web site =). We may have a link alternate agreement among us

 30. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 06:10

  Howdy! I could have sworn I’ve visited this website before
  but after going through some of the articles I realized it’s new to me.
  Nonetheless, I’m definitely pleased I discovered
  it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra