Z kraju

Senat przyjął budżet bez poprawek

Senat przyjął ustawę budżetową bez poprawek. Teraz trafi do podpisu prezydenta. Opozycja nie skorzystała z możliwości wprowadzenia poprawek opozycji podczas prac w Senacie.
Dzisiejsze posiedzenie Senatu rozpoczęło się od sporu nad porządkiem obrad. Senatorowie opozycji opowiedzieli się przeciw wprowadzeniu pod obrady ustaw, które zostały przegłosowane przez Sejm w Sali Kolumnowej, w tym ustawy budżetowej. Twierdzą m.in., że nie było wtedy kworum. Usunięcia z porządku obrad Senatu punktu dotyczącego budżetu chciała Platforma Obywatelska. Wniosek formalny w tej sprawie składał na początku posiedzenia senator Bogdan Klich. Polityk przekonywał, że szereg ekspertyz wskazuje na nielegalność przyjęcia przez Sejm spornych ustaw. Zgodnie z ustawą, dochody budżetu państwa wyniosą w 2017 roku ponad 325 mld zł. Wydatki ponad 384 mld zł. Maksymalny poziom deficytu ma nie przekroczyć 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra