Felieton

Noc Kryształowa 2

Czy czeka nas powtórka z wydarzeń, które odbyły się w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku w Niemczech? To pytanie, które pada coraz częściej wśród ludzi znających historię i rozumiejących naturę ludzką. Ja osobiście, obserwując to co dzieje się na zachodzie Europy, zadaję sobie pytanie nie „czy”, ale „kiedy” wybuchnie Noc Kryształowa 2.

Do napięć między rodowitymi Niemcami a przybyszami ze świata muzułmańskiego dochodzi każdego dnia. Wielu imigrantów wtopiło się w nadzwyczaj tolerancyjne i posłuszne władzy społeczeństwo niemieckie. Z ulic poznikały bary z tradycyjnymi bawarskimi kiełbaskami, a ich miejsce zajęły tureckie kebaby. Place zabaw pełne są kobiet z dziećmi o bliskowschodniej urodzie, a punkty pomocy społecznej pękają w szwach od przybyszów z islamskiego kręgu cywilizacyjnego, domagających się więcej i więcej. To wszystko za pieniądze niemieckich podatników, którzy coraz częściej mają dość polityki prowadzonej przez kanclerz Merkel. Rozgoryczenie wynikające z postępującej orientalizacji własnego państwa, podsycane aktami wandalizmu, terroryzmu i rosnącą przestępczością sprawia, że przeciętny Niemiec coraz częściej zadaje sobie pytanie – Czy tak musi być? Lata lewicowej propagandy sprawiły, że Niemcy boją się wyrazić otwarcie swoje myśli, by nie zostać posądzonymi o rasizm, a w konsekwencji nazizm.

Zjawisko to obserwowałem w zeszłym roku, gdy na zaproszenie Pegidy, wybrałem się na jedną z anty-islamskich manifestacji w Dreźnie. Były tysiące Niemców, wielu zaproszonych gości z całej Europy, a media głównego nurtu milczały. Myśli przeciętnego Niemca zależą od tego co powie mu przywódca. Gdy do władzy doszedł Adolf Hitler to nikomu do głowy nie przyszło jak daleko w swoim okrucieństwie mogą posunąć się podsyceni nienawiścią Niemcy. Dziś władza mówi: „kochaj imigrantów” – to przeciętny Niemiec kocha, ale jak władza się zmieni (a zmieni się) i powie: „nienawidź imigrantów, bo oni zabierają twoją ziemię” – to przeciętny Niemiec znienawidzi! Przyjdzie to o tyle łatwo, że ta nienawiść rośnie w podświadomości i jest jak bomba z opóźnionym zapłonem. Wystarczy tylko iskra, by witryny tureckich kebabów zamieniły się w miliony małych „kryształów” wypełniających ulice niemieckich miast. Przedsmak tego, co może nastąpić, mieliśmy w Polsce, w Ełku 31 grudnia 2016 r., gdy za zabicie Polaka przez pracownika z Tunezji tłum rozwścieczonych mieszkańców miasta zniszczył w odwecie kamieniami witrynę baru z kebabem.

„Kryształowa Noc 2” nie będzie przebiegała tak jak w 1938 roku. Muzułmanie nie będą tak bierni jak wówczas Żydzi. Muzułmańscy imigranci natychmiast zareagują na jakąkolwiek formę agresji skierowanej w swoją stronę. Wydarzenia zaczną przypominać rzeź, jaka dokonała się w 1994 roku w Rwandzie. Zamiast Tutsi i Hutu będą się wyżynać Niemcy i Muzułmanie. Tej okropnej sytuacji da się jak sądzę uniknąć, jednak wszystko zależy od postawy niemieckiego rządu. Jeżeli u władzy będą ludzie skłonni do „ostatecznego rozwiązania kwestii muzułmańskiej” to do wojny domowej raczej nie dojdzie, ale poziom okrucieństwa i odczłowieczenia może mimo to być tak duży, że Holokaust przy tym jawić się będzie jako coś niewinnego.

Jeżeli jednak u władzy będą ludzie niezdecydowani, to Niemcy czeka długa i krwawa wojna domowa z nieznanym finałem. Istnieje oczywiście jeszcze jeden wariant, który jest zdecydowanie mniej prawdopodobny niż dwa poprzednie. Niemcy pokornie będą ustępować przed kolejnymi żądaniami mniejszości muzułmańskiej, która dzięki przyrostowi naturalnemu szybko stanie się większością. Co to oznacza w systemie demokratycznym, chyba każdy wie.

We wszystkich tych wariantach, Polska musi być przygotowana na setki tysięcy uchodźców. Co więcej, każdy z tych wariantów jest dla Polski niebezpieczny. Wiąże się z sytuacją, w której za naszą zachodnią granicą pojawi się państwo przypominające III Rzeszę z szeregiem roszczeń terytorialnych względem Polski albo państwo muzułmańskie. Gdy dodamy do tego wrogo nastawioną do nas Ukrainę i słabe relacje z Rosją to przepis na wojnę mamy gotowy. Istnieje oczywiście scenariusz, w którym Polska urośnie w siłę w czasie gdy sąsiednie kraje będą zmagały się z konfliktami wewnętrznymi. By tak się stało musimy wcielić w życie maksymę Tytusa Liwiusza: „chcesz pokoju, gotuj się do wojny”.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

124 komentarze

124 Komentarzy

 1. tma

  16 stycznia 2017 at 18:08

  „Muzułmanie nie będą tak bierni” – pewnie że nie będą, oni zrobią „uderzenie prewencyjne”, tak jak w Ełku 😉

 2. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 18:19

  „Jeżeli u władzy będą ludzie skłonni do „ostatecznego rozwiązania kwestii muzułmańskiej” to do wojny domowej raczej nie dojdzie, ale poziom okrucieństwa i odczłowieczenia może mimo to być tak duży, że Holokaust przy tym jawić się będzie jako coś niewinnego.”

  Ahaaa… Czyli święty, bo żydowski, holokaust to JEDNAK mensura omnium rerum… A co z żydowskimi zbrodniami na narodach ZSRR? Holokaust jawi się przy nich jako coś niewinnego, jako odpłata pięknym za nadobne…

 3. Mix

  16 stycznia 2017 at 19:07

  Polecam poczytać objawienia maryjne ojca Stefano Gobio. Tam jest cześć dotycząca tego co się będzie wkrótce działo w Niemczech.

 4. Merkel robi WIĘKSZE szkody Niemcom niż Hitler!

  16 stycznia 2017 at 19:39

  Czyli PRZEKUPNA żydo-lewacka BEZKARNA qurewka Angela Merkel ZABIJA etnicznych Niemców razem z jej ANTY-niemieckim gangiem politycznym o nazwie „Christlich Demokratische Union Deutschlands” – CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna), którzy absolutnuie NIC, a NIC wspólnego NIE MAJĄ z „chrzęścijaństwem lecz z skrajnym ŻYDO-MASOŃSKIM liberalnym LEWACTWEM „Bnai Brith International”, które faktycznie sprawuje władzę w Niemczech z „tylnego siedzenia” !
  Ta PRZESTĘPCZA międzynarodowa żydowska mafia terrorystyczna „Bnai Brith International”– MUSI zostać ZDELEGALIZOWANA w Niemczech i całej Europie!
  Adolf Hitler dokonał SZKÓD Niemcom ale ODWRACALNYCH po przez spowodowanie wojennego fizycznego zburzenia budynków, infrastruktury budowlanej i przemysłowej, którą ODBUDOWANO bez problemu.
  Natomiast BEZKARNY lewacki psychol A.Merkel oraz jej LEWACKI gang polityczny CDU dokonali ZAMACH na Niemców jako naród, czy Merkel i gang CDU ZBURZYLI NIE-odwracalnie proporcje etniczno-demograficzne w Niemczech ze SZKODĄ dla Niemców, które na 100% wcześniej czy później WYWOŁAJĄ WOJNĘ DOMOWĄ w Niemczech. Ta wojna przetoczy się na Polskę!
  Przyrost populacji etnicznych Niemców jest UJEMNY i wynosi -0,85, czyli więcej Niemców umiera niż się rodzi.
  NATOMIAST, w następnym pokoleniu będzie 6 razy WIĘCEJ islamistów w Niemczech niż Niemców, gdyż islamiści 5-razy więcej-szybciej się rozmnażają niż Niemcy!
  Czyli w następnym pokoleniu NIEMCY staną się autentyczna MNIEJSZOŚCIĄ we własnym kraju, którzy bezpowrotnie STRACĄ władzę wskutek „demokratcznych wyborów” islamistów, którzy Niemców PRZEGŁOSUJĄ!
  Właśnie o to chodzi żydo-masonom NWO z ich terrorystycznego gangu UDAJACEGO „fundację” o nazwie „Bnai Brith International”.
  Takiej SZKODY nie wyrządził Niemcom nawet A.Hitler jaką wyrządziła lewacka bezkarna wariatka Angela Merkel z jej gangiem CDU.
  PSYCHOPATKA Angela Merkel ma w DUPIE Niemców czy Europę, a jedynie realizuje ZAMÓWIENIA ideologiczne żydowsko-masońskiego networku bandyty Sorosa, który finansuje PRZEWRÓCENIE do góry nogami całej Europy i celowo generują wywołanie WOJNY w Europie.

 5. Jan

  16 stycznia 2017 at 19:44

  Na dobra sprawe Niemcy rozłożyli u siebie turystykę ,nikt nie bedzie jeździł do nich zeby szukać przygód ,jezeli juz to jakas ekstremalna wyprawa do Niemiec z granatami i maczetami bez postojów w kebabach,zreszta brudne ręce muzułmanina powinny odstraszać od tego typu atrakcji do tego zgwałconym mozna byc bez względu na płeć u dzikusów

 6. Pomórzmy Niemcom znaleśc NORMALNEGO Kanclerza !

  16 stycznia 2017 at 20:17

  POMÓRZMY Niemcom w znalezieniu jakiegoś LOGICZNEGO niemieckiego polityka, który ZASTĄPI stukniętą lewaczkę Merkel i przywróci moralnośc oraz NORMALNOŚĆ w Niemczech, których od 12 lat NIE MA w Niemczech.
  WARIATKA Merkel przewróciła Niemcy do góry nogami i indagowała, prowadziła młodzież niemiecką do DEMORALIZACJI w ten oto sposób:
  https://theslnaturist.files.wordpress.com/2014/11/scan10139.jpg
  Rozwiązła moralność oraz tęsknota do SEKSIZMU i zboczeń A.Merkel, międzynarodowe kręgi żydo-masonerii GLOBALISTYCZNE oraz lewactwo marksizmu kulturowego z USA/Europy uznawały za pozytywne zjawisko i dlatego lansowały A.Merkel jako „autorytet moralny” dzięki czemu wstawili ją na stanowisku MINISTRA do Spraw Młodzieży i Kobiet w latach 1991 – 1995 zaraz po zjednoczeniu Niemiec … SIĆ !

  Teraz Niemcy PŁACĄ straszną cenę finansową i polityczną za akceptowanie tej LEWACZKI Merkel na najważniejszego urzędnika administracji państwowej w Niemczech.
  Tą ceną jest totalna islamizacja i upadek Niemic, po przez zmasowany najazd muzułmanów na Niemcy, który zakceptowała A.Merkel razem z jej politycznym LEWACKIM gangiem CDU – Christlich Demokratische Union Deutschlands.
  W Niemczech ZASTRASZENI przeciętni obywatele totalitarną dyktaturą CDU i Merkel autentycznie wszyscy się BOJĄ ZAPROPONOWAĆ jakieś innego polityka na stanowisko kanclerza Niemic, gdyż będzie ARESZTOWANY,
  Przeciętnym Niemcom trzeba pomóc z zewnątrz, aby oni byli w stanie WYMIENIĆ totalitarną ZGŁUPIAŁĄ i ROZWYDRZONĄ wariatkę A.Merkel, dlatego NIE-niemckie ale NIEZALEŻNE media w Polsce i Europie MUSZĄ zaproponować Niemcom jakiegoś NORMALNEGO osobnika z polityki niemieckiej, który ZASTĄPI tą wariatke oraz przywróci NORMALNOŚĆ w Niemczech.
  Niezależne media w III RP POWINNY natychmiast zaproponować z imienia i nazwiska KTO MOŻE z powodzeniem ZASTĄPIĆ na stanowisku kanclerza Niemic tą STUKNIETĄ lewaczke A.Merkel !

  • gość

   16 stycznia 2017 at 20:51

   POMÓŻMY tobie znaleźć słownik ortograficzny, i zagubione tabletki uspokajające.

   • jok

    16 stycznia 2017 at 22:18

    Pomóżmy tobie znaleźć czy pomóżmy ci znaleźć?:))

    • Miodek

     17 stycznia 2017 at 10:32

     Jedno i drugie 🙂 …

 7. panda

  16 stycznia 2017 at 21:28

  Czy futurologia to real? Każdy może bajki pisać, ale co mnie obchodzą twoje sny?

  • hansi

   17 stycznia 2017 at 10:39

   No, CIEBIE akurat może (jeszcze) NIE muszą obchodzić „cudze sny”..
   Ale Twoje dzieci – już NA PEWNO będą MUSIAŁY obchodzić cudze sny 🙂 ..
   CHYBA, że stać Cię na pozostawanie samemu, czy instalację swoich dzieci POZA EUROPĄ i poza innymi teatrami tego, co lada moment nadchodzi 🙂

 8. panda

  16 stycznia 2017 at 21:31

  Czy futurologia to real? Każdy może bajki pisać, ale co mnie obchodzą twoje sny? Dlaczego nie mogę wysłać komentarza, jaki konflikt?

 9. Kwal

  16 stycznia 2017 at 22:03

  Na świecie trzeba rozwiązać kwestię żydowską a nie muzułmańską. Kwestia muzułmańska jest skutkiem działań światowego żydostwa…Świat doskonale o tym wie ale w panicznym strachu woli siedzieć cicho ! Naród żydowski
  jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych
  rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i
  przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest
  na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy,
  oszustów i złodziei. To naród krętaczy, mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak
  trzeba to i morderców !

  • Miodek

   17 stycznia 2017 at 10:35

   Tak, wszyscy trzeźwi i myślący ludzie to wiedzą…
   Ale CO Z TEGO, gdy to Chazarnia właśnie, w dodatku SYJONISTYCZNA, ma w rekach wszelkie atuty, działając zawsze skrycie, zawsze cudzymi rękami, ale systematycznie i konsekwentnie ?..
   TERAZ to możemy sobie tylko popyskować.
   A I TO tylko ostrożnie i do czasu…

 10. jok

  16 stycznia 2017 at 22:11

  Słowa Autora, być może wbrew jego intencji, można odebrać jako opinię , ze zajścia tzw, nocy kryształowej była uzasadnione. Rzadka opinia u kogoś, kto – jak mi się zdaję – serwuje opinie raczej filosemickie, a w każdym razie dba by nie znaleźć choćby w pobliżu tzw. „antysemityzmu”:)

  A skąd Autor wie, że jak znajdzie się „zdecydowany przywódca” w Niemczech, to będzie to przypominało noc kryształową, a nie np. łapanki w Generalnej Guberni czy wywózki z terenów przyłączonych do Reichu, pomijając na razie mordy? Polaków było więcej, mieli państwo podziemne, mogli działając konspiracyjnie – przynajmniej niektórzy w jakimś zakresie – wtopić się w Niemców, a mimo to, jakby to ująć: podczas łapanek „przegrywali”.
  Na konspirację, gdyby była zwalczana przez policję z pomocą społeczeństwa niemieckiego, nie mieliby Arabowie szans, trochę się jednak różnią…

  Bo Arabowie są bardziej zawzięci? A w Izraelu nie są ?(nie wszyscy Arabowie mieszkają wszak w Autonomii Pal, jest wielu z obywatelstwem izraelskim).
  No a gdyby doszło w Niemczech do „zdecydowanych działań” przy „zdecydowanym przywódcy”, to sądzę, że raczej by przypominały działania izraelskie (zorganizowane państwo i społeczeństwo: policja, wojsko, ludność działa razem przeciw średnio zorganizowanemu społeczeństwu bez państwa, albo może z państwem mocno zależnym od Izraela)), niż „noc kryształową”

 11. gzk

  17 stycznia 2017 at 14:48

  Angela Merkel jest żydówką. Żydzi mszczą się na niemcach za holokaust.
  https://youtu.be/5QAC_NHnhsg

 12. Latosha Degeare

  29 stycznia 2017 at 05:25

  car accident injuries

 13. Milford Amante

  29 stycznia 2017 at 05:36

  youtube funny videos cats

 14. love anal

  5 marca 2017 at 23:39

  JRCMBs Thanks for the blog post.Much thanks again. Really Great.

 15. London venues

  6 marca 2017 at 18:50

  Thanks again for the blog.Really thank you! Want more.

 16. Continued

  7 marca 2017 at 04:15

  It as very trouble-free to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this

 17. tsx trend graph

  7 marca 2017 at 07:29

  There as certainly a lot to learn about this issue. I really like all the points you ave made.

 18. culture

  7 marca 2017 at 08:43

  Thanks so much for the article post.Much thanks again. Awesome.

 19. the new york times real estate

  7 marca 2017 at 09:42

  Whats up. Very nice site!! Man.. Excellent.. Amazing.. I all bookmark your blog and take the feeds alsoI am glad to find a lot of useful information right here in the article. Thanks for sharing..

 20. feromony

  7 marca 2017 at 10:49

  It’а†s really a cool and helpful piece of information. I’а†m happy that you just shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

 21. seo services gold coast

  7 marca 2017 at 18:34

  This is a topic that is near to my heart Cheers!

 22. Thanks for helping out, superb information. Our individual lives cannot, generally, be works of art unless the social order is also. by Charles Horton Cooley.

 23. makeup tutorial

  7 marca 2017 at 21:53

  Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Thank you for supplying this info.

 24. nikon d5300 specification

  8 marca 2017 at 00:05

  Thanks-a-mundo for the blog post.Really looking forward to read more. Great.

 25. phuket

  8 marca 2017 at 01:14

  Post writing is also a fun, if you be acquainted with then you

 26. buy premium cccam server

  8 marca 2017 at 02:26

  There is apparently a bunch to realize about this. I assume you made certain good points in features also.

 27. Android News

  8 marca 2017 at 09:38

  I am so grateful for your blog.Much thanks again. Really Cool.

 28. fashion book review in Italy

  8 marca 2017 at 13:15

  I’а†ve learn several excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how a lot attempt you set to make the sort of wonderful informative web site.

 29. managed seo vancouver

  8 marca 2017 at 14:22

  wow, awesome post.Really looking forward to read more. Awesome.

 30. auto insurance quotes houston texas

  8 marca 2017 at 17:52

  Im no professional, but I believe you just crafted the best point. You clearly comprehend what youre talking about, and I can actually get behind that. Thanks for staying so upfront and so sincere.

 31. EZ Battery Reconditioning

  8 marca 2017 at 20:08

  This can be exactly what I was looking for, thanks

 32. PICKS

  8 marca 2017 at 21:18

  This website was how do you say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Kudos!

 33. Foot Doctor

  8 marca 2017 at 22:27

  Positive Momentum Encouraging the Role of the US Dollar

 34. Soccer

  10 marca 2017 at 10:50

  Really appreciate you sharing this blog article.Thanks Again. Fantastic.

 35. data recovery services

  10 marca 2017 at 16:43

  This is my first time pay a quick visit at here and i am in fact pleassant to read all at one place.

 36. Sarah

  10 marca 2017 at 19:08

  Regards for helping out, wonderful info.

 37. free global shipping

  10 marca 2017 at 20:17

  There is clearly a bundle to know about this. I consider you made some good points in features also.

 38. bulk shoes for sale

  10 marca 2017 at 21:26

  It as hard to find experienced people on this subject, but you seem like you know what you are talking about! Thanks

 39. Handgelenkbandage schnappchen

  10 marca 2017 at 22:36

  I value the article post.Much thanks again. Keep writing.

 40. thay doi giay chung nhan dau tu

  11 marca 2017 at 03:20

  Im grateful for the article post. Keep writing.

 41. youtube hd video download

  11 marca 2017 at 05:44

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this fantastic blog!

 42. people counting

  11 marca 2017 at 06:55

  Peculiar article, totally what I wanted to find.

 43. gotham dream cars

  11 marca 2017 at 08:05

  Major thanks for the blog post.Thanks Again. Cool.

 44. tea reviews

  11 marca 2017 at 11:43

  You have remarked very interesting points ! ps nice website.

 45. Yacht Charter Croatia

  13 marca 2017 at 03:42

  I visited a lot of website but I believe this one has something special in it in it

 46. facebook promotions

  13 marca 2017 at 08:48

  Enjoyed every bit of your article.Much thanks again. Keep writing.

 47. Business Angels

  13 marca 2017 at 17:09

  Spot on with this write-up, I seriously believe that this website needs a lot more attention. I all probably be back again to see more, thanks for the advice!

 48. electrics furniture mod

  13 marca 2017 at 18:21

  It is really a great and helpful piece of information. I am satisfied that you shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 49. Florida boutique hotels

  14 marca 2017 at 09:16

  wow, awesome article post.Thanks Again.

 50. dolce petit outlet

  14 marca 2017 at 18:55

  knee injury. California will be looking to manage the ball

 51. schilder vlissingen

  14 marca 2017 at 23:32

  This very blog is really awesome and also amusing. I have chosen a lot of handy things out of this source. I ad love to come back again soon. Thanks!

 52. Trump�s Immigration Ban

  15 marca 2017 at 10:42

  I was recommended this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble. You are amazing! Thanks!

 53. vinhomes

  15 marca 2017 at 12:02

  Wow, incredible blog structure! How long have you been running a blog for? you make running a blog glance easy. The total look of your web site is magnificent, let alone the content material!

 54. info@europajurist-schenk.com

  15 marca 2017 at 14:54

  The Jets open the season at their new stadium next Monday night against the Baltimore Ravens.

 55. Verlie

  15 marca 2017 at 19:52

  Thanks so much for the blog article.Really thank you! Great.

 56. male enhancement that works

  15 marca 2017 at 21:05

  Major thanks for the blog.Really looking forward to read more. Will read on

 57. pop over to this site

  16 marca 2017 at 10:49

  918544 391793I believe so. I believe your write-up will give those folks a excellent reminding. And they will express thanks to you later 883782

 58. aesthetic gym apparel

  16 marca 2017 at 19:40

  weblink How do you create a blog or a blog webpage?

 59. Loudoun cab

  16 marca 2017 at 20:53

  My brother recommended I might like this website. He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!

 60. Very informative article.Thanks Again. Cool.

 61. babysitter

  16 marca 2017 at 23:19

  ThаА аЂа•re is noticeablаАааБТ“ a ton to realize about thаАаб‚Т€Т“аАаб‚Т€а‚.

 62. แม่บ้าน

  17 marca 2017 at 00:33

  Informative article, exactly what I needed.

 63. I visit everyday a few websites and websites to read articles or reviews, except this webpage provides quality based content.

 64. Umzugsfirma Berlin

  17 marca 2017 at 06:45

  Very good article post.Really thank you! Will read on

 65. go to

  17 marca 2017 at 08:02

  Wow, great blog article.Thanks Again. Fantastic.

 66. javhd thai

  17 marca 2017 at 09:16

  This excellent website certainly has all the info I wanted concerning this subject and didn at know who to ask.

 67. japanese porn

  17 marca 2017 at 10:32

  Utterly composed subject material , thanks for information.

 68. celulares extra

  17 marca 2017 at 15:31

  You ave made some decent points there. I checked on the web to learn more about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.

 69. Pingback: c39wym64xve6ccyetmcw45t4tno4t

 70. PRINCE2 Jeddah

  19 marca 2017 at 10:37

  I think this is a real great blog post. Great.

 71. Bitcoin Investment

  19 marca 2017 at 23:03

  ItaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžs tremendous weblog, I wish to be like you

 72. dangerous drones

  20 marca 2017 at 00:20

  We must not let it happen You happen to be excellent author, and yes it definitely demonstrates in every single article you are posting!

 73. nearest medical cannabis dispensary

  20 marca 2017 at 02:52

  There is visibly a lot to identify about this. I consider you made certain good points in features also.

 74. Daily News

  20 marca 2017 at 14:50

  Willingly I accept. The question is interesting, I too will take part in discussion.

 75. makeup organizer case

  20 marca 2017 at 16:10

  intporn free porn forums adult xxx port pussy vagina

 76. funny shirts for sale

  20 marca 2017 at 20:16

  Thank you for your blog.Really thank you! Keep writing.

 77. read the full info here

  20 marca 2017 at 20:39

  I am so grateful for your post.Really thank you! Really Cool.

 78. numerology reading reviews

  21 marca 2017 at 05:20

  Thank you for your blog article.Really thank you! Really Cool.

 79. additional reading

  21 marca 2017 at 06:28

  Im obliged for the post. Great.

 80. Music Player

  21 marca 2017 at 11:28

  Very good post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 81. baton rouge house cleaning services

  21 marca 2017 at 11:31

  There as definately a lot to learn about this issue. I really like all the points you ave made.

 82. rinofot

  22 marca 2017 at 00:05

  Major thankies for the blog post.Really thank you! Will read on

 83. prestamos online

  22 marca 2017 at 01:27

  starting this up. This site is something that as needed on the web, someone with some originality!

 84. sicherheitsdienst berlin

  22 marca 2017 at 02:48

  scrapebox ??????30????????????????5??????????????? | ????????

 85. click here

  22 marca 2017 at 13:30

  Really appreciate you sharing this blog.Much thanks again. Want more.

 86. for more info

  22 marca 2017 at 14:50

  You have observed very interesting details ! ps nice web site. Loneliness seems to have become the great American disease. by John Corry.

 87. how to meditate at home

  22 marca 2017 at 17:30

  wow, awesome post.Really looking forward to read more.

 88. kenneth calhoun

  23 marca 2017 at 10:47

  This site may Hi there! I just wish to give an enormous thumbs up for the nice info you?ve right here on this post. I shall be coming again to your blog for extra soon.

 89. Unblocked Happy wheels

  23 marca 2017 at 13:35

  There is obviously a lot to know about this. I think you made various good points in features also.

 90. 90041 real estate agent

  23 marca 2017 at 16:20

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post plus the rest of the website is very good.

 91. xarelto attorneys

  23 marca 2017 at 19:06

  This very blog is without a doubt awesome as well as informative. I have found helluva helpful tips out of it. I ad love to return over and over again. Cheers!

 92. south pasadena realtors

  23 marca 2017 at 20:29

  This website has lots of really useful stuff on it. Thanks for informing me.

 93. promotional products

  23 marca 2017 at 21:53

  thanks so much.It make me feel better. I can improve my E and have opportunities in my job

 94. mobil tillbehor

  24 marca 2017 at 13:36

  I?аАТ’аЂа†ll right away snatch your rss feed as I can at find your email subscription link or e-newsletter service. Do you ave any? Please allow me recognize so that I may just subscribe. Thanks.

 95. is digital marketing a good career

  24 marca 2017 at 14:58

  I reckon something really special in this web site.

 96. Hundesofa schnappchen

  24 marca 2017 at 18:58

  Regards for helping out, wonderful info. If you would convince a man that he does wrong, do right. Men will believe what they see. by Henry David Thoreau.

 97. buy a home in southern utah

  24 marca 2017 at 21:45

  This blog is really cool and besides informative. I have chosen a lot of useful advices out of this amazing blog. I ad love to visit it over and over again. Thanks!

 98. coyote buttes north lottery

  24 marca 2017 at 23:10

  This is very interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I have shared your site in my social networks!

 99. chinese yorkville

  25 marca 2017 at 03:24

  This is one awesome article.Much thanks again.

 100. jars of life

  25 marca 2017 at 04:49

  Really excellent info can be found on website. Never violate the sacredness of your individual self-respect. by Theodore Parker.

 101. russische djs

  25 marca 2017 at 07:38

  Muchos Gracias for your blog article.Much thanks again. Fantastic.

 102. pear shaped engagement rings

  25 marca 2017 at 10:27

  The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright

 103. Toys & Hobbies

  25 marca 2017 at 11:52

  There is evidently a bunch to realize about this. I feel you made some nice points in features also.

 104. earn money

  25 marca 2017 at 13:17

  seo zen software review Does everyone like blogspot or is there a better way to go?

 105. sleep apnea weight loss

  25 marca 2017 at 16:07

  I value the article post.Much thanks again. Awesome.

 106. Jersey City Roof Repair

  25 marca 2017 at 17:33

  we like to honor numerous other world-wide-web web-sites around the internet, even when they aren

 107. can you run it

  25 marca 2017 at 20:21

  Really informative article.Much thanks again. Want more.

 108. 3D Intro

  25 marca 2017 at 23:09

  Thank you for another great article. Where else could anybody get that kind of info in such a perfect way of writing? I have a presentation next week, and I am on the look for such information.

 109. hand curated porn blog online

  26 marca 2017 at 00:35

  It as really a great and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 110. the scrambler review

  26 marca 2017 at 03:03

  Magnificent web site. A lot of helpful information here. I am sending it to a few friends ans also sharing in delicious. And obviously, thank you for your sweat!

 111. bathroom bin

  27 marca 2017 at 12:04

  This excellent website definitely has all the info I wanted about this subject and didn at know who to ask.

 112. soft blankets

  27 marca 2017 at 12:56

  Is that this a paid subject or did you customize it your self?

 113. Final expense

  27 marca 2017 at 16:19

  Really enjoyed this blog post, is there any way I can get an alert email every time there is a fresh article?

 114. Los Angeles Personal Injury Attorneys

  27 marca 2017 at 20:45

  I think other website proprietors should take this site as an model, very clean and wonderful user friendly style and design, as well as the content. You are an expert in this topic!

 115. rat traps

  28 marca 2017 at 01:06

  You can certainly see your expertise in the work you write. The world hopes for more passionate writers such as you who aren at afraid to mention how they believe. All the time follow your heart.

 116. Unmetered Dedicated server

  28 marca 2017 at 05:33

  Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, as well as the content!

 117. that i suggest him/her to visit this blog, Keep up the

 118. where to get a payday loan

  28 marca 2017 at 12:48

  I really liked your blog.Really looking forward to read more. Really Cool.

 119. cosco car seat

  28 marca 2017 at 15:42

  Im thankful for the blog article.Really looking forward to read more. Cool.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra