Z zagranicy

Administracja Trumpa: Muzułmańskie dzieci stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju

Prezydent Donald Trump i jego administracja znaleźli się w ogniu krytyki za stwierdzenie, że muzułmańskie dzieci stanowią „zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju”.

Temat muzułmańskich dzieci został wywołany kilka dni po wprowadzeniu przez administrację USA zakazu wjazdu dla obywateli siedmiu krajów muzułmańskich, kiedy to przyszło do podjęcia decyzji, w jaki sposób potraktować rocznego irackiego chłopca, który został przywieziony do Stanów Zjednoczonych na leczenie po tym, jak doznał rozległych oparzeń w obozie dla uchodźców.

Rodzice chłopca otrzymali wizy, aby dołączyć do syna, który w tym tygodniu ma być operowany, jednakże zezwolenia na wjazd wskutek decyzji prezydenta Donalda Trumpa zostały cofnięte.

Wcześniej Biały Dom bronił zatrzymania pięcioletniego Irańczyka, tłumacząc, iż muzułmanie stanowią zagrożenie bez względu na ich wiek.

– Zakładanie, że ktoś nie stanowi zagrożenia ze względu na swój wiek czy płeć jest mylące i niewłaściwe – przekonywał podczas poniedziałkowego briefingu w Białym Domu rzecznik prasowy Sean Spicer. I trudno dziwić się takiemu podejściu amerykańskiej administracji, jako że nie raz zdarzało się, że terroryści zakładali dzieciom pasy szahida i wysyłali do samobójczych ataków. Dzieci są także od najmłodszych lat szkolone do mordowania „niewiernych”.

Przeciwko nałożonemu przez Donalda Trumpa zakazowi wjazdu protestują nie tylko zwykli Amerykanie (głównie liberalno-lewicowi), ale i władze stanowe, a także niektórzy sędziowie. Cztery stany: Nowy Jork, Massachusetts, Wirginia i Waszyngton wystąpiły na drogę prawną przeciwko dekretom Trumpa.

Sędzia federalny z Los Angeles wydał decyzję o zablokowaniu administracji Trumpa chcącej zapobiec przyjazdowi do USA grupy Jemeńczyków. Sędzia Andre Birotte Jr. w nocy z wtorku na środę wydał tymczasowy nakaz wstrzymujący kontrowersyjny jego zdaniem dekret prezydenta i zezwolił na pobyt w kraju 28 Jemeńczyków.

Wydany przez Donalda Trumpa zakaz wjazdu do USA dla muzułmanów skrytykowała również Wielka Brytania. Brytyjski minister spraw wewnętrznych Amber Rudd stwierdziła, że taka polityka daje argumenty do ręki terrorystów Daesh (ISIS).

Prawda jest jednak taka, że im mniej ludności muzułmańskiej, tym mniejsze ryzyko ataku terrorystycznego i administracja Donalda Trumpa świetnie zdaje sobie z tego sprawę. Nic zatem dziwnego, że krytyką zwolenników wpuszczania muzułmanów zarówno prezydent USA jak i jego współpracownicy niekoniecznie się przejmują. Donald Trump daje tym samym kolejną lekcję przywództwa i to nie tylko europejskim „elytom”.

Źródło: Press TV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. jędrzej andrzej

  2 lutego 2017 at 12:42

  nie można udawać że, nie jesteśmy celem w wojnie cywilizacji. Chcemy czy nie chcemy bierzemy w niej udział i nie można mieć skrupułów, bo tamci nie będą mieli żadnych gdy tylko uda im się ją wygrać – tzn. z mniejszości staną się znaczącą w demokracji „legalną” siłą. Ta bliskowschodnia dzicz definiuję tolerancję na swój odmienny sposób. Bóg z nami.

 2. gosc

  2 lutego 2017 at 13:25

  Miło że USA dba o swoje bezpieczeństwo wobec islamskiego zagrożenia, daje przykład. Tylko kiedy Europa pogoni lewactwo z ich multi-kulti. Kiedy EU odkryje na nowo granice, których nielegalne przekraczanie musi spotykać się z ostrą reakcją służb granicznych / wojska.

 3. Kasia

  3 lutego 2017 at 00:51

  Gdy tłumnie zaczniesz nachodzic biura poselskie z żądaniami

 4. Jan

  4 lutego 2017 at 13:25

  zero Arabow w zachodniej cywilizacji!!!,lepiej budowac im strefy bezpieczenstwa we wlasnych krajach jak ich sprowadzac do cywilizacji zachodniej,to plan sorosa i banksterow zeby zniszczyc cywilizacje zachodnia i chrzescijan napuszczajac na nich hordy islamskich terorytow,absolutnie to jest nie do przyjecia dla ludzi swiata zachodniego,miejmy nadzieje ze nowemu prezydentowi USA Donaldowi Trampowi bedzie sprzyjaj dobry Bog w walce z szatanem lewackim,to 3 juz wojna swiatowa naszej cywilizacji,po 8 patach rzdaow lewakow czas na powrot do normalności,jezeli ja przegramy nastapi wowczas koniec swiata zapowiadany w bibli ,to czas apokalipsy po ktorym zlo korporacyjne z banksterami i globalistami zostanie zwyciezone raz na zawsze .swiat szatana dobiega wlasnie do konca

 5. Elisha Fereira

  22 lutego 2017 at 07:16

  Debt Relief Centers of America

 6. Elvin Versaw

  22 lutego 2017 at 08:37

  pdf to excel converter

 7. Kendrick Maniaci

  22 lutego 2017 at 08:38

  potato soup recipes

 8. Scott Bowering

  22 lutego 2017 at 08:57

  ragdoll kittens for sale in devon

 9. Felix Bosma

  23 lutego 2017 at 21:54

  buy xanax

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra