Z zagranicy

Ukraińscy Żydzi mają pretensje do Izraela, że nie reaguje na antysemicki neobanderyzm

Przyszłość żydowskiej społeczności na Ukrainie nie rysuje się w jasnych barwach i jest zagrożona – stwierdzili przywódcy ukraińskiej diaspory żydowskiej podczas zakończonej w czwartek czterodniowej wizyty w Izraelu, oskarżając władze tego ostatniego o niereagowanie na wzrost siły antysemickich skrajnych nacjonalistów ukraińskich.

Obraz sytuacji społeczności żydowskiej nakreślony przez Eduarda Dolinsky’ego, dyrektora mającego swoją siedzibę w Kijowie Komitetu Żydów Ukraińskich jest delikatnie mówiąc nienajlepszy. Dolinsky odwiedził Izrael wraz z przewodniczącym Komitetu a jednocześnie ukraińskim parlamentarzystą Oleksandrem Feldmanem w ramach wizyty w izraelskiej komórce Kongresu Żydów, która stara się odbudować więzi między Izraelem a żydowskimi wspólnotami w całej Europie.

Jednym z głównych celów wizyty była próba naprawy relacji dyplomatycznych, które uległy pogorszeniu w grudniu ubiegłego roku, kiedy Ukraina wsparła uderzającą w żydowskie osadnictwo na palestyńskich ziemiach okupowanych rezolucję ONZ. Drugim zasadniczym celem było wzmocnienie społeczności żydowskiej na Ukrainie.

– Ukraińska społeczność żydowska jest w kryzysie – wyłożył sprawę Dolinsky, odnosząc się do trwającej w Donbasie wojny oraz fatalnej sytuacji ekonomicznej kraju. Wskazywał, że podczas gdy wielu donbaskich Żydów uciekło do Izraela, Kijowa oraz w inne obszary Ukrainy, niektórzy pozostali w strefie ogarniętej konfliktem zbrojnym. Rozproszona społeczność żydowska – zdaniem Dolinsky’ego – cierpi na kryzys tożsamości. W jego ocenie, o ile relacje polityczne między Izraelem a Ukrainą można naprawić, to ukraińska społeczność żydowska pozostaje głodna silniejszego poczucia wsparcia przez Izrael. – Istnieje powszechne odczucie o braku wsparcia ze strony Izraela mimo że jesteśmy bardzo proizraelscy – narzekał, zaznaczając, iż niemal wszyscy ukraińscy Żydzi mają w Izraelu swoich przyjaciół czy rodziny.

Wśród głównych problemów Dolinsky wymienił panujący na Ukrainie antysemityzm oraz zaprzeczanie Holokaustowi. Wskazywał na liczne przypadki niszczenia masowych grobów ofiar Holokaustu i żydowskich cmentarzy jak również trwającą gloryfikację negacjonistów Holokaustu i antysemitów spod znaku OUN-UPA.

– W Nowy Rok, dla przykładu, marsz mający uczcić urodziny kolaboranta nazistowskiego Stepana Bandery zgromadził uczestników wykrzykujących antysemickie hasła, w tym „Żydzi won!” w języku niemieckim. Był on ochraniany przez setki policjantów, ale po marszu policja powiedziała dziennikarzom, że nie dostrzegała żadnych antysemickich ekscesów – przypomniał Dolinsky.

Jego zdaniem gloryfikacja negacji Holokaustu wśród ukraińskich grup narodowych jest coraz większa. – Jest absolutnie niedopuszczalną sytuacja, w której Izrael na to nie reaguje – mówił. Zaproponował jednocześnie, aby ukraińscy antysemici nie mieli prawa wstępu do Izraela.

Źródło: Jerusalem Post

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

163 komentarze

163 Komentarzy

 1. Robert B.

  2 lutego 2017 at 22:07

  „Przyszłość żydowskiej społeczności na Ukrainie nie rysuje się w jasnych barwach i jest zagrożona – stwierdzili przywódcy ukraińskiej diaspory żydowskiej podczas zakończonej w czwartek czterodniowej wizyty w Izraelu”… No tak, prezydent – Żyd, premier – Żyd, rząd – prawie samo żydostwo i jeszcze im mało… Pewnie znowu będą rżnąć wielce pokrzywdzonych, gdy Ukraińcy zechcą się z nimi rozliczyć. Podgatowka…

 2. Robert B.

  2 lutego 2017 at 22:28

  „Zaproponował jednocześnie, aby ukraińscy antysemici nie mieli prawa wstępu do Izraela.”

  Uuu… Ale się „ukraińscy antysemici” tym przejmą, ale nic nie szkodzi nie pozostać dłużnym. Zabronić wstępu żydowskim antygojom do krajów gojów… Ciekawe, jak długo Izrael by przetrwał, gdyby żydostwo nie miało wstępu do kraju gojów… i nie mogło ich doić…

  • Noah Wendt

   3 lutego 2017 at 09:47

   Do Robert B/ jesteś, obawiałem się, że zabraknie Twoich celnych i kąśliwych komentarzy. Znowu rozczarowanie…nic sensownego i klarownego, a tylko cytaty..Wielce Szanowny Polaku…

   • Robert B.

    3 lutego 2017 at 11:00

    Jeszcze jedna ogólna uwaga na temat waszego żydowskiego charakteru: Przyjeżdża, dajmy na to, do Polski z Francji jakiś Charles Dubois… Żeni się, ma dzieci. On sam mówi z akcentem. Każdy to słyszy. Oni nie ukrywa swoich korzeni. Mówi: „Jestem Francuzem”. Jego dzieci mają może jeszcze jakieś dylematy, kim są, ale wnuki już nie. Następuje naturalizacja. Jakże inaczej jest z wami. Taki Mordechaj Blumensztajn choć żyje tu od pokoleń, po polsku mówi najczęściej jak native, ciągle odczuwa i akcentuje to, że jest obcy. A jak się oceni jego działalność, to wrogi. To bardzo ciekawe, że żydostwo aszkenazyjskie ma genetycznie 10 razy więcej wspólnego z żydostwem sefardyjskim niż z otaczającymi ich Słowianami czy Niemcami… Bardzo ciekawe… Mordechaj Blumensztajn nie tylko akcentuje swoją obcość, ale ją pielęgnuje szukając sobie nałożnicy z właściwymi korzonkami… Goje to wiedzą, bo goje patrzą i widzą, CO się dzieje… Takie zachowanie nie może ujść niczyjej uwadze i – jak się okazuje – nigdzie nie uchodzi. Takie zachowanie powoduje napięcia i nienawiść. Nie ma ani jednego narodu, który byłby w stosunku do was neutralny. Jakieś wnioski? Żadnych…

    • Noah Wendt

     3 lutego 2017 at 11:23

     Jak to żadne? Mnie nie dziwi ścisły nawet genetyczny związek Ashkenazi i Sefardi, a ciebie dlaczego? Z jakiego powodu ma ten związek być z Polakami? Z Niemcami szybciej, bo do 1918 roku 95% Żydów w Niemczech było zasymilowanych, a w Polsce tylko 5%. Ciekawe, dlaczego? Czym innym jest lojalność wobec kraju, w którym się mieszka, a co innego asymilacja, czyli wtopienie się w dany naród. W Polsce Żydów „Pszeki” czyli prawdziwi Polacy szukają wszędzie, ale ich nie ma. „Goje to widzą”…i co..nie uchodzi to uwadze, czyjej, jakie są kroki…
     Gadanie…

 3. TZ.

  2 lutego 2017 at 23:14

  To jeszcze nie ten etap. Teraz żydowscy biznesmeni łupią Ukrainę, nie trzeba więc psuć im interesów. Pora na rozliczenie za Holocaust przyjdzie, gdy zakończy się ten etap. Potem Żydzi przypomną sobie o winie Ukraińców i wystawią im rachunek. Na 65 miliardów dolarów, jak Polakom. Albo na więcej.

  • Robert B.

   3 lutego 2017 at 11:02

   Do tego potrzebne są tej podłej nacji „antysemickie ekscesy”, więc je sobie teraz na Ukrainie hodują.

   • Noah Wendt

    3 lutego 2017 at 11:48

    Jak to żadne? Mnie nie dziwi ścisły nawet genetyczny związek Ashkenazi i Sefardi, a ciebie dlaczego? Z jakiego powodu ma ten związek być z Polakami? Z Niemcami szybciej, bo do 1918 roku 95% Żydów w Niemczech było zasymilowanych, a w Polsce tylko 5%. Ciekawe, dlaczego? Czym innym jest lojalność wobec kraju, w którym się mieszka, a co innego asymilacja, czyli wtopienie się w dany naród. W Polsce Żydów „Pszeki” czyli prawdziwi Polacy szukają wszędzie, ale ich nie ma. „Goje to widzą”…i co..nie uchodzi to uwadze, czyjej, jakie są kroki…
    Gadanie…

  • Noah Wendt

   3 lutego 2017 at 12:20

   „Nie przypomną?”, bo o niej wiedzą i pamiętają, jeśli wejdziesz na fora ukraińskie to zobaczysz i moje reakcje…
   Pamiętamy i o Was..co wyprawialiście tu na miejscu..

   • Robert B.

    3 lutego 2017 at 15:24

    Pięknym za nadobne, Żydzie, pięknym za nadobne… My też wam WSZYSTKO pamiętamy i niczego nie puścimy płazem…

 4. Noah Wendt

  3 lutego 2017 at 11:56

  Do Robert B/ A kto oczekuje Twojej pomocy? Wolne żarty…Czym będziecie bronić siebie? Nie mówiąc już o innych…Żydów zostawcie w spokoju. Epatujecie Chazarami, nie wiedząc o czym mówicie. Typowo polska mieszanka głupoty, niewiedzy i braku chęci poznania prawdy….Pszek pisze „wiedziałem, bo was znam”, kogo? Zlituj się, bo nie znasz nawet podstawowych faktów historii własnego kraju…Aha…za każdym winklem kryje się Żyd, Ty to obserwujesz i gdy przyjdzie pora to wtedy…hoho…modyfikujemy front…tak, bo nie zasklepiają się w stanowisku na wieki, jestesmy elastyczni i twórczy, w przeciwieństwie do was, którzy nie potraficie wykrzesać niczego istotnego.
  Wasza mądrość sprowadza się do gadania i nieumiejętności zrobienia czegokolwiek, w Polsce nawet klatki dla królików nie umiecie zbudować, peryferie Europy to Polska…

  • Robert B.

   3 lutego 2017 at 12:00

   „Jesteśmy elastyczni i twórczy, w przeciwieństwie do was”… Mów w tym tonie jak najwięcej! Ja już was znam i nic mnie w twoim zachowaniu nie dziwi. Inni, skłonni jeszcze sądzić, że żydostwo to taka sama nacja jak inne różniąca się od innych jedynie niewinnym folklorem, po przeczytaniu takich wpisów mogą otrzeźwieć, tak jak ja otrzeźwiałem, gdy was poznałem…

  • Robert B.

   3 lutego 2017 at 12:04

   „Elastyczni i twórczy”… O tak! Od kapo i Judenratów po szefów NKWD… A potem się dziwicie (a może nie), że następuje na tę „elastyczność i twórczość” reakcja, wypłata z dołu i zryczałtowana…

   • Noah Wendt

    3 lutego 2017 at 12:18

    Was nawet nie chcieli na kapo i do NKWD? Jesteście do niczego! Ciągle słyszę, i to w Polsce, w internecie, bo tu nie jeżdzę, o odpłacie i jakoś nie słyszę, …z dołu… czyli, znając waszą nację, nigdy!
    Ciągle piszesz o Żydach, więc albo masz jakiś uraz, albo.. no właśnie, co? Może, ktoś z rodziny był służącą/lokajem w domu żydowskim..
    A może w USA sprząta w domu lub firmie żydowskiej..ale dostaje wynagrodzenie?
    Co do UB, bo to było w Polsce, to ci, co wyrywali paznokcie i łamali koście to byli Polacy z krwi i kości, synowie narodu.

    • Robert B.

     3 lutego 2017 at 15:26

     Wyżej dupy nikt nie podskoczy… Ty, Żydzie, też. Jesteś wiernym synem swojego plemienia… Wiele pokoleń Żydów pracowało na holokaust i się w końcu dopracowało… Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

  • antyżyd

   3 lutego 2017 at 19:55

   Benjamin H.Freedman fakty sa faktami.nacjonalista.pl

 5. z-k

  3 lutego 2017 at 13:14

  „Polscy” (szefowa gminy żydowskiej w Warszawie) też mają pretensje. Tym razem do Marcina Wolskiego za wygłoszenie w TV Bożonarodzeniowej rymowanki:
  „Wielkie pustki na mównicy,/Smętna laska trwa w obejmie/Za to wszędzie kolędnicy /Wokół Sejmu, w samym Sejmie, /Herod, Diabeł, Śmierć i Turoń,/ W krąg pastuszków czerń ubecka /Mknie czerwona gwiazda górą /I kolęda płynie świecka, /Nastrój swojski, nastrój szczery/ i świąteczna dieta rzadka: /pasztet tudzież hamburgery/ oraz maca miast opłatka.”
  Ostatnie trzy słowa będą przedmiotem dochodzenia Krajowej Rady Telewizorów (czy jakoś podobnie) oraz Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
  Żaden psychiatra nie jest w stanie pomóc tym porąbańcom…….

  • Noah Rotenstein

   3 lutego 2017 at 14:31

   Porąbańcami to jesteście Wy, bo wszędzie widzicie Żydów pijacych polską krew. A skoro jesteście obojętni wobec Żydów to, dlaczego przy byle okazji mówicie o Żydach. Domyślam się, że „czerń ubecka” to Polacy, bo według Was, Polaków, Żydzi stali na czele UB, a wykonawcami od łamania kości i wyrywania paznokci byli synowie ludu polskiego. Żydzi byli kierownikami, a Polacy wykonawcami. Jak znam polski to „czerń” to pospólstwo..
   A ten Wolski, kiedy dostał paczkę to cieszył się, że w środku jest maca, bo ją lubi..Więc o co chodzi?

   • wiesscar

    3 lutego 2017 at 16:02

    Jakie jezyki obce czy swojskie poza polskim internauto Noahu znasz?

    • solozzo

     3 lutego 2017 at 18:13

     Jedno mnie niezmiernie ciekawi: skoro Żydzi tak źle czują się w Polsce, skoro są tak znienawidzeni, prześladowani, tak bardzo tu cierpią, to co do ciężkiej cholery tu jeszcze robią zamiast przenieść się do Izraela lub w dowolne inne miejsce, w którym byliby traktowani tak jak na to w swoim mniemaniu zasługują? Czyżby byli tu służbowo a jak wiadomo służba nie drużba:)

     • Robert B.

      3 lutego 2017 at 22:23

      Oczywiście, że są tu służbowo. Oni w lot pojmują „mądrości etapu” i prą jak jeden mąż w sprawach politycznych…, tzn. w ujarzmieniu całego świata, od wieków. A potem się dziwią, że zapłata za to wszystko też jest ryczałtowa…

  • Robert B.

   3 lutego 2017 at 18:05

   Mylisz się! Oni dobrze wiedzą, o CO im chodzi. Im chodzi o wmówienie wszystkim, że „Żydów nie ma”, a jak ktoś nie daje sobie tego wmówić, to, chcą go sterroryzować. Po co to żydostwu taki „niebyt”. To proste! To dla nich tak samo korzystne jak dla szatana wmówienie ludzkości, że „szatana nie ma”… Żydów trzeba nauczyć się czytać. Jak ktoś się tego nauczy, to go nic nie dziwi. Wszystko przewidywalne do znudzenia…

 6. frate

  3 lutego 2017 at 15:34

  żydy największa zakała europy!! Ile jeszcze razy ten naród musi Nam napluć w twarz, żebyśmy ich w końcu pogonili z Polski? Wynocha z naszej ojczyzny załgani okupanci, nigdy Nas nie zwyciężycie!!! Nie jesteśmy waszymi niewolnikami!!

  • antyżyd

   3 lutego 2017 at 20:04

   już,jestesmy Kaczyńskiego,a on to żyd z kwi i kosci.

 7. antyżyd

  3 lutego 2017 at 20:01

  Ukraina-żydowska inwazja rozpoczeta.

 8. wolna-polska.pl

  3 lutego 2017 at 20:15

  Darwinizm społeczny Hartmana.

 9. wolna-polska.pl

  3 lutego 2017 at 20:16

  Zdrada Państwa i Narodu Polskiego.

 10. wolna-polska.pl

  3 lutego 2017 at 20:19

  Nasi swojscy Żydzi na szczytach władz.Dlaczego to w Polsce tak drażliwy temat? (od 1-6 tematu)

 11. Ton

  3 lutego 2017 at 20:23

  Żyd nienawidzi każdą nację i działa jak pasożyt, żerując na zdrowym organizmie. Każdy naród na świecie żydów nienawidzi. Wygnali pejsatych nawet z Alaski.

  • Robert B.

   4 lutego 2017 at 00:25

   „Oprócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” [Antoni Słonimski]

   Tak że jak się czara goryczy przelewa, pałka przegina, to się zaczyna… spłata za wszystko… z dołu i ryczałtowo… czyli tak jak lubią najbardziej… Ja placem w bucie nie kiwnę, żeby ich raaaatooooooowaaać, bo to są teeeeeż luuuuuuudzie…

 12. wolna-polska.pl

  5 lutego 2017 at 13:18

  Dokąd zmierzamy-Jacek Międlar.

 13. wolna-polska.pl

  5 lutego 2017 at 13:20

  Słowo dla Polski Cęść 3:Czy Polska wróci do zdrowych korzeni wiary?

 14. Tequila Frentzel

  22 lutego 2017 at 07:16

  Dental Marketing

 15. Elijah Schlehuber

  22 lutego 2017 at 08:59

  Most Common Sentences in Spanish

 16. Terry Ramcharran

  23 lutego 2017 at 21:54

  emotional intelligence training

 17. Katharine Marovich

  25 lutego 2017 at 03:25

  With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of completely unique content I’ve either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any techniques to help prevent content from being stolen? I’d definitely appreciate it.

 18. Pharmacy Management Qatar

  4 marca 2017 at 15:43

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 19. meme kanseri nasil anlasilir

  6 marca 2017 at 19:28

  Would you be interested in exchanging links?

 20. Joao

  29 marca 2017 at 00:07

  Whatsapp (11)99656-5255

 21. lilac fascinators for weddings

  24 kwietnia 2017 at 12:38

  I relish, lead to I found just what I used to be looking for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 22. hermes sac homme

  6 maja 2017 at 06:15

  courageux Jingling Tonnerre renforcé les cœurs des Sioux, pour theyim- médiatement suivie jusqu’à leur avantage et a conduit l’ennemi oftheir territory.This fut le début de Jingling Thunders carrière en tant que guerrier. Heafterwards effectué encore plus des actes de bravoure. Il est devenu le ancestorof un groupe célèbre de la Sioux, dont votre propre père, Ohiyesa, était amember. Vous avez doubt- moins entendu son nom en relation avec les événements manygreat. Pourtant, il était un homme patient, et n’a jamais été connu pour quarrelwith un de sa propre nuit nation.That Je restai longtemps éveillé engagement ting à thetradition mémoire j’avais entendu, et le lendemain je me vantais à mon compagnon de jeu, arc LittleRain- , à propos de ma première leçon du vieux conteur. Pour ce hereplied: BOYHOOD INDIEN PAR OHIYESA63I aurait plutôt Weyuhah pour mon

 23. 论文代写

  7 maja 2017 at 17:32

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 24. 作业代写

  8 maja 2017 at 04:59

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 25. Sindy

  23 maja 2017 at 06:26

  Espero contar con otros artículos como este, que nos ayuden a salir del pozo de la ignorancia.

 26. Janita Hinostroza

  24 maja 2017 at 14:48

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 27. Phila

  1 czerwca 2017 at 09:04

  Terrific things.

 28. Zora

  13 czerwca 2017 at 03:29

  Me parece muy interesante todo esto que se dice aquí. Ojalá llegue a muchísima gente, porque es de verdad muy completo y aporta sabiduría, que es tan necesaria en los tiempos que corren.

 29. poleti do london

  18 czerwca 2017 at 01:27

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

  • Jesse Grillo

   15 grudnia 2017 at 04:29

   Incredible article dude! Hey, that is a clever way of thinking about it. Take a look at my web site as well and let me know what you think.

 30. евтини билети до рим

  12 lipca 2017 at 19:37

  Would you be interested in exchanging links?

 31. help programming directv remote

  29 lipca 2017 at 11:33

  This is best programming help service in the world

 32. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 33. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 12:33

  http://revia.phartesdomusa.org generic for naltrexone

 34. milf 3 some

  14 sierpnia 2017 at 08:23

  thsanks for the info

 35. Lakiesha

  14 sierpnia 2017 at 19:38

  weight loss yoga erica vetra

 36. snap milfs

  19 sierpnia 2017 at 22:51

  snap milfs

 37. Laughlin Weed

  21 sierpnia 2017 at 04:30

  Exceptionally well written! I simply have to tell you that your blogs are really valuable. Really Cool! Are there other blogs you work on? Thx again.

 38. weed dispensaries

  24 sierpnia 2017 at 03:15

  I am impressed, I need to say. You are totally an expert.

 39. investment speaker

  26 sierpnia 2017 at 00:53

  That is a smart way of thinking about it. You have a lot of knowledge on this topic.

 40. leafly clinic

  26 sierpnia 2017 at 02:54

  Your writing style reminds me of my aunt. Your points are well formed. I hate that my phone battery is about dead. Keep it up!

 41. L Space online store

  26 sierpnia 2017 at 15:20

  I’m having a small issue I cannot make my reader pick up your rss feed, I’m using google reader by the way.
  L Space online store http://www.lspaces.top

 42. Food/Beverages eCommerce

  27 sierpnia 2017 at 16:29

  There’s noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain good factors in features also.

 43. milf panty stuffing

  27 sierpnia 2017 at 17:31

  yess it works

 44. investor adviser

  30 sierpnia 2017 at 08:22

  Extremely amazing short blog. magnificent insight.

 45. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 13:15

  You appear to know a lot about this. I bet seasoned Google Plus professionals would really like your write up. My boyfriend would like to be a master in this issue. Wow, that is a really cool way of thinking about it!

 46. tech speaker

  1 września 2017 at 13:11

  You have brought up a very superb points Extremely helpful blogs. That is a smart way of thinking about it. Thank you for writing this great website.

 47. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 22:22

  Your pages are magnificent. I hope you are making cash off this website Do you have videos on the topic? I think the admin of this web article is really working hard in support of his web site, since here every material is quality based information.

 48. Jesse Grillo

  2 września 2017 at 23:30

  Very nice blog. You have a lot of knowledge on this topic. My pleasure to being here on your posts. Hit me up!

 49. цени билети

  3 września 2017 at 05:46

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

  • Wedding Pr

   15 grudnia 2017 at 04:09

   I’m amazed, I have to admit. If you ever started a gang, I’d be the first to sign up. I like the helpful information you provide in your articles. After I read this I yelled at the sky and my eyes exploed. Do you write a lot about public relation.

 50. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 06:33

  amazing read. I will be subscribing to your feed.

 51. Eustolia Lingley

  4 września 2017 at 18:25

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

 52. startup adviser

  5 września 2017 at 19:55

  awesome little bit of written content. I will bookmark this blog.

 53. lace frontal

  6 września 2017 at 17:39

  Très joli lace frontal https://www.youtube.com/watch?v=ny8rUpI_98I alors tres soubrette annonce avec le vendeur.`.

 54. tech speaker

  8 września 2017 at 11:30

  Are there other posts you work on? I never discovered any attention-grabbing blogs like yours. It is really suprising you do not have a larger following.

 55. hermosa pr

  9 września 2017 at 06:03

  It is rare to see a nice blog like this one these days. Such a deep answer! I hope you are making money off this website This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my post.

 56. escape room addison

  11 września 2017 at 22:13

  Pretty! This has been a really wonderful post. Thank you for supplying this information.

 57. escape room farmers branch

  14 września 2017 at 07:55

  I must thank you for the efforts you’ve put in penning this site. I really hope to view the same high-grade content from you later on as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my very own website now 😉

 58. Beach Bunny outlet store

  14 września 2017 at 09:39

  This is a good subject to talk about. Sometimes I fav stuff like this on Redit. This article probably wont do well with that crowd. I will be sure to submit something else though.
  Beach Bunny outlet store http://www.beachbunnyswimwear.online

 59. apply for pr

  14 września 2017 at 22:51

  I like this post! Thanks.

 60. Mira Kennerly

  16 września 2017 at 18:10

  whoah this blog is fantastic i love reading your posts. Keep up the good work! You know, lots of people are looking around for this information, you can help them greatly.

 61. apply permanent resident

  16 września 2017 at 19:50

  Great post!

 62. donate office furniture

  17 września 2017 at 16:02

  I needed to thank you for this fantastic read!! I certainly enjoyed every bit of it. I’ve got you saved as a favorite to check out new stuff you post…

 63. old computer equipment disposal

  17 września 2017 at 18:01

  Good – I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs as well as related info ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task.

 64. electronic donations

  17 września 2017 at 18:03

  But wanna input on few general things, The website design is perfect, the subject matter is rattling excellent. „To imagine is everything, to know is nothing at all.” by Anatole France.

 65. North Face store

  18 września 2017 at 03:37

  Where are you?
  North Face store http://www.northfaceoutlet.top

 66. permanent resident

  18 września 2017 at 21:34

  I like this post! Thanks.

 67. how to get singapore pr

  19 września 2017 at 21:59

  I like this post! Thanks.

 68. Michael Kors factory outlet online

  21 września 2017 at 22:34

  hey loved this website
  Michael Kors factory outlet online http://www.michaelekors.online

 69. escape room dfw

  24 września 2017 at 15:01

  You need to be a part of a contest for one of the best sites on the web. I most certainly will highly recommend this blog!

 70. turquoise hair fascinator

  25 września 2017 at 12:45

  You have mentioned very interesting details! ps nice web site.

 71. Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 72. singapore pr application

  26 września 2017 at 20:06

  Great post there! Keep it up!

 73. singapore pr

  27 września 2017 at 08:14

  Great post there! Keep it up!

 74. Angela

  27 września 2017 at 13:08

  Excellent blog you have here but I was wanting to know if you knew of any
  community forums that cover the same topics talked about here?
  I’d really like to be a part of community where I
  can get comments from other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know. Appreciate it!

 75. how to get singapore pr

  27 września 2017 at 14:15

  Nice.

 76. You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 77. escape room plano

  28 września 2017 at 10:48

  I used to be able to find good information from your content.

 78. Ronrhip

  29 września 2017 at 15:39

  Online Viagra Und Cialis Kaufen Viagra Generique Sans Ordonnance Levitra Avec Alcool cialis Shigru Mail Order Direct Stendra Website Free Shipping

 79. Beach Bunny Swimwear outlet

  30 września 2017 at 19:55

  May I reference some of this on my site if I post a link back to this site?
  Beach Bunny Swimwear outlet http://www.beachbunnyswimwear.top

 80. Ronrhip

  3 października 2017 at 13:48

  Propecia Epilobio De Satisfaccion Wholesale Generic Viagra viagra Get Fluoxetine 40mg Ups Direct Pharmacy

 81. Patrickacams

  4 października 2017 at 12:34

 82. Jesse Grillo

  5 października 2017 at 01:26

  I am shocked at how fast your write up loaded on my cell phone. cool work, keep it up.

 83. coffee maker quantity

  5 października 2017 at 08:09

  I¡¦ll right away clutch your rss feed as I can not in finding your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any? Kindly permit me realize so that I may just subscribe. Thanks.

 84. Foster

  5 października 2017 at 14:13

  Have been taking little over a month.

 85. Ronrhip

  6 października 2017 at 17:32

  Benicar Viagra Newsletter viagra Acheter Xenical Orlistat En Ligne Levitra Buy Online

 86. Adolph Cmiel

  6 października 2017 at 21:55

  As a Newbie, I am always exploring online for articles that can aid me. Thank you

 87. Ronrhip

  8 października 2017 at 19:19

  Super Kamagra Schweiz Kaufen Viagra Billig Alli Where To Buy viagra Low Cost Viagra Cialis Y Lactancia Canadian Pharmacies Online

 88. EarnestEvisy

  9 października 2017 at 03:29

 89. Ronrhip

  12 października 2017 at 21:19

  100mg Viagra For Sale Best National Pharmacy 1 Propecia Vs 5 Propecia viagra Experience Priligy

 90. e cycle

  13 października 2017 at 06:01

  Thank you for helping out, superb information. „If at first you don’t succeed, find out if the loser gets anything.” by Bill Lyon.

 91. electronic recycling centers near me

  14 października 2017 at 06:11

  I think you have noted some very interesting points , thankyou for the post.

 92. Johnie Achekian

  15 października 2017 at 18:55

  Well I definitely liked studying it. This article procured by you is very constructive for correct planning.

 93. Jesse Grillo

  15 października 2017 at 19:53

  I will just say cool! I would like to be a teacher in this subject someday. Thank you! I hope you are making cash off this website Keep it up!

 94. Redondo Beach

  15 października 2017 at 21:26

  Oh my gosh! A excellent article. Your writing style reminds me of my best friend back in Ohio. I check your website every few days.

 95. Aksesori Judi Online

  16 października 2017 at 05:39

  You should indulge in a tournament first of the highest quality blogs on the net. Let me recommend this site!

 96. Ronrhip

  16 października 2017 at 09:49

  How Long Should Y Take Amoxicillin Where To Buy Orlistat Online cheap cialis Vre Amoxicillin Clobetasol Medicine Visa Accepted Cash On Delivery Prednisone Side Effects

 97. Judi Bola Bonus Deposit

  20 października 2017 at 07:26

  One thing I enjoy about reading sites like this, is the fact that there aren’t any spelling or even grammatical errors! Causes it to be difficult about the readers sometimes. Excellent job on might also the subject of this site. Many thanks!

 98. escape games near me

  21 października 2017 at 01:14

  Very good information. Lucky me I discovered your blog by chance (stumbleupon). I have saved it for later!

 99. Ronrhip

  22 października 2017 at 07:13

  Cialis Aspirina Viagra Sales Cialis 20 Compresse buy viagra Cialis Tadalafil 50mg Order Tamoxifen Online

 100. Susanne Gotto

  22 października 2017 at 17:47

  Would you be enthusiastic about exchanging links?

 101. cannabis doctor

  25 października 2017 at 06:44

  Extremely helpful blog. Thank you for sharing your info.

 102. Judi Bola

  25 października 2017 at 17:19

  Hi! I just would like to give you a huge thumbs up for the terrific advice you’ve got here on this write-up. I will be coming to your website for more in the near future.

 103. Judi Bola

  27 października 2017 at 13:49

  Wow, marvelous blog layout! How long have you been running a blog for? you make blogging look easy. The full look of your website is excellent, as smartly the content!

 104. Hermosa Beach SEO

  27 października 2017 at 19:28

  Our community is better because you are in it. You should be really proud of yourself. You think about this from way more than one angle. My dad said they like your posts write up.

 105. Lashon

  31 października 2017 at 12:37

  Thanks for the info

 106. Jaimee

  1 listopada 2017 at 00:52

  thx for the info

 107. Ronrhip

  1 listopada 2017 at 18:02

  Dutasteride Tab France Pharmacy viagra online pharmacy India Pharmacy Acheter Orlistat Levothyroxine Without Prescription

 108. Erika

  2 listopada 2017 at 01:01

  thx for the info

 109. Ronrhip

  5 listopada 2017 at 07:35

  Levitra Wholesale No Prescription levitra canada price How Much Do 100mg Viagra Cost 36

 110. Derek Harrelson

  5 listopada 2017 at 16:50

  Wow, superb blog layout! How long have you ever been blogging for? you make running a blog glance easy. The full look of your site is fantastic, as neatly as the content material!

 111. Jc Coch

  6 listopada 2017 at 02:28

  you will have a great weblog here! would you wish to make some invite posts on my blog?

 112. Marijuana Dispensary

  8 listopada 2017 at 16:42

  Extremely helpful write up. I enjoyed reading what you had to say.

 113. Situs Indo Bookies

  9 listopada 2017 at 06:31

  I don’t usually comment but I gotta say thankyou for the post on this amazing one : D.

 114. 9-Bet

  10 listopada 2017 at 08:08

  Wow! There is so much good stuff in this post! You’re also an extraordinary writer. I can’t wait to read more of your writing. Do you have Twitter?

 115. South Bay Seo

  10 listopada 2017 at 14:12

  That cleared it up for me. You always know just what to say.

 116. thing to do in plano

  13 listopada 2017 at 03:55

  Hi there, There’s no doubt that your site might be having internet browser compatibility problems. When I take a look at your web site in Safari, it looks fine but when opening in I.E., it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Apart from that, excellent blog!

 117. Ronrhip

  17 listopada 2017 at 19:41

  Kamagra Kamagra viagra Cialis Gunstig Rezeptfrei Discount On Plavix Zithromax Dosage For Chlamydia

 118. Ronrhip

  22 listopada 2017 at 22:55

  Kamagra Consegna Veloce Francia Buy Strattera Atomoxetine Usa Online cialis Viagra Ou Kamagra Clobetasol Can I Purchase Website Shop Newark

 119. marijuana dispensary

  27 listopada 2017 at 21:16

  This is an excellent, an eye-opener for sure! Oh my gosh! A good article. You remind me of my girlfriend. To think, I was confused a minute ago.

 120. Tractor Workshop Manuals

  28 listopada 2017 at 00:05

  Great site. Very informative article. Keep up the good work.

 121. Pozycjonowanie Google Cena

  29 listopada 2017 at 01:21

  I think this internet site contains some really great information for everyone :D. „The ground that a good man treads is hallowed.” by Johann von Goethe.

 122. Ronrhip

  29 listopada 2017 at 20:10

  Keflex Headache Does Alcohol Affect Zithromax viagra Is Iti Illegal To Buy Drugs From Canada Where Can I Buy Dutasteride Quick Shipping

 123. Pozycjonowanie w Google

  30 listopada 2017 at 18:50

  I have read a few good stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I wonder how a lot attempt you put to make this type of fantastic informative web site.

 124. business internationallbusiness service

  2 grudnia 2017 at 21:51

  If you feel you’re ready to tackle the challenges of international business, follow our recommendations from magnate that have existed before.

 125. agen judi bola online

  4 grudnia 2017 at 09:33

  This actually answered my downside, thank you!

 126. Manhattan Beach

  5 grudnia 2017 at 13:34

  I will bookmark this. amazing post! I have added your blog to my Twitter bookmarks

 127. Hermosa Beach

  6 grudnia 2017 at 15:05

  Your blog is really useful to me. Your blogs is cool!

 128. News

  7 grudnia 2017 at 17:20

  As soon as I noticed this internet site I went on reddit to share some of the love with them.

 129. Hermosa Beach

  8 grudnia 2017 at 05:35

  Top Pinterest experts would agree. That cleared it up for me. amazing post! This information is good. I would like to be a master in this subject someday.

 130. Manhattan Beach

  9 grudnia 2017 at 01:47

  Extremely good short blogs. You should be thanked more often. So thank you!! Our community is better because you are in it.

 131. John Deere Service Manuals

  11 grudnia 2017 at 03:04

  Needed to send you that bit of remark to give thanks yet again for all the striking principles you have contributed on this site. This is simply surprisingly generous of you to give easily precisely what a few people could possibly have marketed as an electronic book to generate some cash on their own, chiefly given that you might have done it in case you wanted. These points as well worked to become good way to fully grasp other people online have the same dreams similar to my personal own to figure out way more with regard to this problem. I’m sure there are lots of more pleasant sessions in the future for people who browse through your site.

 132. Paralegal

  12 grudnia 2017 at 15:16

  I am continuously browsing online for articles that can help me. Thx!

 133. Web Design

  12 grudnia 2017 at 16:53

  Hi, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I’m attempting to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 134. Flights

  13 grudnia 2017 at 07:56

  great submit, very informative. I ponder why the other experts of this sector don’t notice this. You must proceed your writing. I’m confident, you’ve a huge readers’ base already!

 135. My Sites

  13 grudnia 2017 at 10:06

  Fairly intriguing knowledge that you have stated, thanks a lot for submitting.

 136. situs casino online terbaik

  13 grudnia 2017 at 10:35

  Zune and iPod: Greatest human beings examine the Zune toward the Contact, nonetheless after seeing how thin and amazingly lower and mild it is, I check out it to be a quite special hybrid that brings together features of either the Touch and the Nano. It really is fairly vibrant and gorgeous OLED display is somewhat more compact than the touch screen, however the participant by itself feels Really a bit lesser and lighter. It weighs above 2/3 as a great deal, and is significantly smaller within just width and top, though remaining simply just a hair thicker.

 137. health clinic

  13 grudnia 2017 at 13:06

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 138. situs casino online terbaik

  13 grudnia 2017 at 19:28

  Palms down, Apple’s app shop wins by way of a mile. It is really a massive amount of all kinds of applications vs a quite not happy final decision of a handful for Zune. Microsoft includes plans, specifically within the realm of video games, nonetheless I am not sure I’d will need towards bet on the upcoming if this section is substantial in the direction of by yourself. The iPod is a considerably superior alternative within just that scenario.

 139. my blog website

  13 grudnia 2017 at 21:28

  I simply have to show you that I am new to wordpress blogging and certainly admired your page. More than likely I am most likely to store your blog post . You seriously have magnificent article content. Value it for giving out with us your main internet information

 140. wizz air plane crash

  14 grudnia 2017 at 03:18

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 141. agen bola terpercaya

  14 grudnia 2017 at 08:08

  Arms down, Apple’s application store wins through a mile. It is a enormous range of all kinds of apps vs a pretty not happy option of a handful for Zune. Microsoft incorporates programs, specially in the realm of games, nevertheless I’m not certain I’d will need towards wager upon the long run if this component is significant toward oneself. The iPod is a a lot far better choice in just that case.

 142. Business

  14 grudnia 2017 at 18:31

  I got what you intend, appreciate it for putting up.Woh I am delighted to find this website through google. „Being intelligent is not a felony, but most societies evaluate it as at least a misdemeanor.” by Lazarus Long.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra