Z kraju

Narodowcy oficjalnie odcięli się od przebierańca Jabłonowskiego, Chojeckiego i Rybaka

Od wielu miesięcy negatywny wizerunek narodowców kreowany jest przez nagłaśniane w internecie osoby przedstawiające się jako narodowcy. Do najbardziej znanych należy aktor występujący w militarnym kostiumie i szerzący rosyjską propagandę oraz demonicznie antykatolicki pastor (któremu udało się do swojej plugawej heretyckiej roboty wciągnąć jednego ze znanych działaczy narodowych).

Przeciwko tym rosyjskim czy antykatolickim hucpiarzom wspólnie wystąpiły najważniejsze organizacje narodowców: stowarzyszenie Endecja (mające silną reprezentację w Sejmie, a związane z Rafałem Ziemkiewiczem), stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Narodowcy RP, Obóz Narodowo-Radykalny, Ruch Narodowy (posła Winnickiego) i Trzecia Droga.

Na co dzień podzielone organizacje narodowców wydały wspólne oświadczenie w którym czytamy:

„Nacjonalizm chrześcijański — wielka idea i wielka odpowiedzialność

Niżej podpisane organizacje uznają się za zobowiązane do zajęcia wspólnego stanowiska wobec jednego z problemów, na jaki napotykają szerząc ideę narodową w Polsce. Nasze organizacje, pomimo dzielących je różnic, są częścią obozu narodowego, którego podstawą jest oparta o długą tradycję myśl narodowa, nie zaś megalomania i mitomania rozmaitych wodzów, liderów opinii i innych kuglarzy. Ponad stuletnie dziedzictwo ideowe zobowiązuje nas do powagi w sposobie rozwijania idei narodowej, działalności organizacyjnej i pracy formacyjnej działaczy narodowych. W ostatnich latach, w wyniku działań podejmowanych przede wszystkim przez nasze organizacje, nastała swoista moda na to, aby „być narodowcem”. Niezaprzeczalnym faktem jest, że to właśnie na fali tej pozytywnej tendencji pojawiają się również, niestety, zjawiska, które z autentycznym, chrześcijańskim nacjonalizmem mają niewiele wspólnego. Przed takimi właśnie zjawiskami oraz postaciami chcemy ostrzec, a także podkreślić istotę narodowej działalności społecznej i politycznej.

Bycie narodowcem nie oznacza tylko i wyłącznie głoszenia ogólnych, patriotycznych haseł, ani nie ogranicza się do wznoszenia okrzyków na ulicznych manifestacjach. Bycie narodowcem nie oznacza również popierania strategii politycznej centroprawicy czy lewicy, nie oznacza także pustej, byle radykalnej, retoryki czy bezmyślnego kalkowania przeszłości — jako narodowcy dbamy przede wszystkim o dobro Państwa i Narodu. Być narodowcem, to kierować się w życiu prostymi, jasnymi kategoriami, a zarazem — wystrzegać się prostactwa i pieniactwa. Narodowcy, zawsze pracowali, pracują i będą pracować nad tym, aby działacze naszego ruchu byli wzorem Polaka, jaki chcemy upowszechniać w naszym narodzie.

Historia polskiego nacjonalizmu zna jednak wiele przypadków ludzi, którzy pojawiali się znikąd, zyskiwali zaufanie i uwagę, żeby następnie konsekwentnie kompromitować ideę narodową. W ostatnich latach dochodzi do wielu nadużyć oraz promowania fałszywych wzorców, które są obce tradycji polskiego obozu narodowego. Obserwujemy zwłaszcza mnogość całego grona „fałszywych proroków”, którzy bezpodstawnie przypisują sobie zasługi oraz wartości, znacznie przerastające ich zdolności rozumienia. W celu uzyskania sławy i poklasku, zamiast głębokiej myśli narodowej, serwują zestawy frazesów o ogólnie patriotycznym wydźwięku, podane w prostackiej lub zmanipulowanej formie. W ten sposób tak wielkie sprawy, jak Prawda, Naród, Ojczyzna czy Obowiązek są stale umniejszane przez mieszanie tego, co wzniosłe, z tym, czego miejsce jest co najwyżej w rynsztoku.

W latach 90. obserwowaliśmy całą gamę bardzo wielu rozmaitych tzw. charyzmatycznych przywódców. Pojawiali się, aby przez lata ośmieszać swoimi działaniami nacjonalizm, a przede wszystkim rozbijać budowę silnego obozu narodowego. Przez takie jednostki, ludzie poważni i zaangażowani, odwracają się od polskiego nacjonalizmu, zażenowani poziomem, retoryką i zachowaniem postaci, które stały się samozwańczymi autorytetami. Niestety, wielu z tych manipulatorów zrobiło z tego sposób na zaistnienie w przestrzeni publicznej i zaspokojenie swoich ambicji. Dziś, odradzający się ruch narodowy ponownie zmaga się z tą znaną sobie chorobą. Przez długi czas milczeliśmy, nie chcąc wdawać się w internetowe zaczepki i przepychanki z ludźmi, którzy za działalność narodową uznają artykułowanie w internecie swoich osobistych żali i absurdalnych poglądów, odległych od polskiego nacjonalizmu. Nie zamierzamy brać w nich udziału, ponieważ byłoby to zdecydowanie poniżej godności tradycji, jaką kultywują i reprezentują nasze organizacje. Trzeba jednak krótko i dosadnie wyrazić zdecydowany pogląd ogólnopolskich sił narodowych. Nadszedł czas, w którym musimy powiedzieć – dość!

Ostatnie wydarzenia, takie jak kolejne porcje inwektyw kierowanych pod adresem Leszka Żebrowskiego czy działaczy narodowych różnych organizacji, zasługują na jednoznaczne potępienie. Wśród osób, które niszczą powagę idei narodowej, można wymienić, chociażby Aleksandra Jabłonowskiego vel Wojciecha Olszańskiego, pastora Chojeckiego ze zwiedzionym przez niego Marianem Kowalskim, czy Piotra Rybaka. Nie możemy dłużej pozwalać, żeby kłamstwa pozostawały bez naszej stanowczej reakcji. Żyjemy w czasach, w których niewprawne umysły mogą być bardzo łatwo uwiedzione przez sprawnych demagogów. Działalność tych osób, zwłaszcza w ostatnim czasie, traktujemy jako próby kompromitacji polskiego nacjonalizmu. Dotyczy to zarówno cyrkowej formy, jak i przede wszystkim głoszonych przez nich treści. Efektem działań wyżej wymienionych osób jest jedynie dezorientacja oraz ideowe zagubienie wielu porządnych polskich patriotów.

Dlatego też, w trosce o ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją drogę nacjonalisty, stawiamy stanowcze veto dla kojarzenia tych postaci z naszą pracą i polskim nacjonalizmem. Środowisko narodowe, którego dobro jest dla nas rzeczą nadrzędną wobec bieżących sporów politycznych i taktycznych, musi się oczyścić z ludzi podejrzanego pokroju. Wyżej wymienione osoby czy związane z nimi kilkuosobowe organizacje nie będą mile widziane w inicjatywach organizowanych i firmowanych przez nasze środowiska. Apelujemy do organizacji społecznych i politycznych, mediów oraz wszystkich prawych Polaków, o zachowanie szczególnej ostrożności wobec rozmaitych, internetowych „proroków”. Cała ta sprawa ukazuje jak ważna w działalności narodowej jest formacja intelektualna i ideowa. Bez niej łatwo ulec zgubnym wpływom osób, które posuną się do wszystkiego, w celu osiągnięcia własnych korzyści. Ta sytuacja jest ważną lekcją dla całego środowiska narodowego w Polsce. Jest to lekcja, którą odrobiliśmy i zostawiamy za sobą. Sprawa wszystkich wspomnianych osób jest dla nas zamkniętym rozdziałem, do którego nie planujemy więcej powracać i go komentować.

Zachęcamy wszystkich Polaków, chcących działać na rzecz idei Wielkiej Polski, do kontaktu oraz włączenia się w prace organizacji narodowych. Tylko zorganizowany należycie naród jest bowiem potęgą. Oglądanie kolejnych wystąpień w internecie i komentowanie medialnych przepychanek nie zmieni rzeczywistości. My zmieniamy ją na co dzień realną, narodową pracą u podstaw, nie koncentrując swojej działalności na medialnym biciu piany”.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

102 komentarze

102 Komentarzy

 1. gieptil

  5 lutego 2017 at 13:05

  Proszę o konkretną informację – kto się podpisał?
  Dalszy ciąg nastąpi zresztą.
  Wynicujemy tzw. „narodowców” aż do podszewki.
  Zacznijmy od konkretnych podpisów konkretnych osób. Później już będzie jazda bez trzymanki, i demaskowanie agentury.
  Czekam na konkrety.

  • Leszek1

   6 lutego 2017 at 02:55

   Podpisali:
   Endecja, Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Narodowcy RP, Obóz Narodowo-Radykalny, Ruch Narodowy, Trzecia Droga

   • Leszek1

    8 lutego 2017 at 01:30

    @gieptil. Jablonowski w swoich wypowiedziach jasno wskazuje na ktora bramke gra. Jest zbyt jednostronny, jezeli chodzi o przyjazn z tym niedzwiedziem. Nie pracuje, a ma wiele kostiumow, widac ze nie gloduje, wiec musi pobierac jakies apanaze. Wnioski sa proste.
    Oczywiscie, ze ma racje, iz nie wolno draznic niedzwiedzia na wolnosci, ale troche przesadza z ta przyjaznia. Niektore gatunki misiow sa bardzo niebezpieczne i trzeba duzej ostroznosci w obcowaniu z nimi. Sieje nienawisc do Amerykanow, (i nie tylko) zamiast kierowac ja do tych, ktorzy do niedawna rzadzili Ameryka. Wiec zdaje sobie wprawe, ze zazdrosc i bezinteresowna, lub interesowna nienawisc to potezne motory napedowe ludzkich poczynan. Wie tez, ze Polacy sa wrazliwi na patriotyzm. Jednak chwyta sie bardzo tanich metod. Klamie prawie w kazdej swojej wypowiedzi. Twierdzi, ze jest czlonkiem konspiracyjnego Zwiazku Jaszczurczego !!! Przepraszam, ale tacy ludzie nie maja u mnie najmniejszego powazania. Dziwie sie tylko, ze tak wielu daje sie nabrac temu aktorowi. To zasluga jego umiejetnosci oratorskich. Malo jest takich mistrzow slowa mowionego. Szkoda tylko, ze zamiast na rzetelnej wiedzy opiera sie na plotkach i klamstwie. Zaden klamca nie jest wiarygodny. Przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam.

  • Zona

   6 lutego 2017 at 08:33

   Nie stało odwagi podpisać się imiennie. Na stronie ruchu „narodowego” jest lista organizacji które się podpisały.

 2. gieptil

  5 lutego 2017 at 13:39

  Bodakowski z kim ty się zadajesz? Z jakimś postkomuszym bydłem, które przewerbowało się na Amerykanów, i jeszcze kilka podobnych agencji wywiadu. Ty się Bodakowski stuknij w łeb wielkim młotem. Jest szansa że pomoże.

  • gieptil

   5 lutego 2017 at 13:49

   Jak ktoś mi wskaże Polaka który gorąco potępia Jabłonowskiego, a nie jest umoczony w różne gnoje i agenturalne powiązania, to ja mu stawiam koniak, choć bida jestem. Nikt mi nie wskaże, bo to jedzie na agenturze. Agent na agencie, i oni nas pchają do śmiertelnej wojny – po której Polacy będą tylko tematem wykładów historyków, taki stary ciekawy wymarły lud.

   • stefan

    6 lutego 2017 at 00:32

    Racja

   • mucha86

    7 lutego 2017 at 01:55

    ja potępiam, jak tylko go zobaczyłem to od razu poczułem agenturę. gośćjedzie frazesami i nie ma wiedzy. nie wiem czemu ludzie się tak tym jabłonowskim czy jak on się nazywa, podniecają

    • gieptil

     7 lutego 2017 at 10:31

     To jak tak chcesz wojny z Rosją, to dlaczego jeszcze nie w Donbasie? Jest dobra okazja powalczyć. A takich jak ty tropicieli ruskich agentów, zajadłych wrogów Rosji podkręcających do niej nienawiść jest tysiące, tylko ani jeden nie pojechał walczyć do Donbasu. I to pokazuje kim jesteście naprawdę, jesteście antypolską agenturą, prowokatorami na zagranicznym żołdzie – sami ani myślicie umierać w żadnej tam wojnie za Polskę, chcecie zrobić wojnę nam Polakom abyśmy masowo umierali.

 3. stan

  5 lutego 2017 at 14:19

  Ale co tam robi Winnicki?

 4. Paweł

  5 lutego 2017 at 14:36

  Ten jak go pan określił „przebieraniec” Jabłonowski jest zdecydowanie bardziej wiarygodny od Żebrowskiego i Kowalskiego. Od Marianka się nie odcięli?

  • Leszek1

   5 lutego 2017 at 16:16

   @Pawel. Co masz do zarzucenia Zebrowskiemu, skoro twierdzisz, ze jest niewiarygodny ?

 5. Jendrek

  5 lutego 2017 at 14:46

  popieram Jabłonowskiego,szkalują bo broni Polski

  • Leszek1

   8 lutego 2017 at 01:51

   @ Pawel. Musisz zle pamietac. Wystawa „Zolnierze Wykleci” byla wczesniej. Ksiazka Zebrowskiego pozniej. Zebrowski mial racje mowiac, ze wielu niezlomnych zostalo zlamanych przez UB. Nie sadze, zeby mogl sprzeciwiac sie nazwie „Niezlomni”. Obrazal by tych ktorzy zgineli walczac do konca. Wydaje mi sie, ze mocno fantazjujesz. Dlatego podejzewam, ze stoisz po UB-eckiej stronie barykady. Barykady zbudowanej przez UB i ich potomnych, a ktora stanowi granice pomiedzy nimi i Polakami.

  • Paweł

   10 lutego 2017 at 21:34

   @Leszek1

   Polecam obejrzeć wspomnianą debatę. Żebrowski powiedział wprost, że jest autorem wspomnianego sformułowania i można wywnioskować, że nie jest zbyt przychylny określeniu niezłomni. Nie bazuję na „wydaje mi się” w przeciwieństwie do Ciebie – debata! Twoje podejrzenia zbijam pustym śmiechem, a ubeckie parchy żydowskie mam w głębokim poważaniu. Dla nich tylko śmierć.

 6. Jendrek

  5 lutego 2017 at 14:47

  a te kurwaaa niby narodowcy to wpierdal powinni dostać i tyle

 7. tma

  5 lutego 2017 at 15:05

  Ktoś powiedział, że trutka na szczury, to w 95% jedzenie bardzo smaczne i dobrej jakości, a tylko 5% to zabójcza trucizna.

 8. Leszek1

  5 lutego 2017 at 16:33

  Nie slyszalem nic o Rybaku, wiec nie znam jego pogladow. Jablonowski mowi czasem z sensem, lecz niepotrzebnie wystepuje pod pseudonimem i jego kostim wojskowy jest troche smieszny. Dlatego nie traktuje go powaznie. Raczej jak kogos w rodzaju aktora. Chojeckiego znam od lat i w mojej opinii jest on wrogiem Polski, oraz naszej Wiary. Dziwne, ze Kowalski dal sie mu opanowac. Wielka szkoda dla jego wlasnego wizerunku.

 9. Kshyshtovv

  5 lutego 2017 at 16:43

  A kto to teraz narodowcy ? Jak protestował kod i inne jaczejki to ni wiu ni słychu. Kukiz dał koryto i zapadła głucha cisza…..

 10. andrewss515

  5 lutego 2017 at 18:25

  Braun:”trzeba wykupić kaplanów z niewoli babilońskiej”
  On: Czy przespałabyś się ze mną za milion dolarów?
  Ona: Milion?! Jasne do ch*ja!
  On: A za dwa dolary?
  Ona: Spadaj frajerze! Kim ja niby jestem?
  On: To już ustaliliśmy, teraz tylko spieramy się o cenę.

  Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy nie szczędził słów krytyki wobec zwolenników nacjonalizmu. – Aprobata dla tego typu myślenia jest nie tylko niewłaściwa, ale też heretycka – podkreślał prymas. Wtórował mu dominikanin o. Maciej Zięba, który dodał, że nacjonalizm to „pogaństwo, bezbożność i herezja”

  Kiedy u narodowców zaświta historyczne myślenie?

  • Paweł

   5 lutego 2017 at 20:43

   Widać abp. umiłował sobie komunę jak jego poprzednicy z Wyszyńskim na czele. Czy każdy prymas musi być zdrajcą?

 11. Pawel

  5 lutego 2017 at 19:52

  Moze Redakcja zacznie wtycinac komentarze zawierajace wulgaryzmy pisane przez prostakow niczym nie rozniacych sie od lewactwa. Kulturowe bagno.

 12. Pawel

  5 lutego 2017 at 19:52

  Moze Redakcja zacznie wtycinac komentarze zawierajace wulgaryzmy pisane przez prostakow niczym nie rozniacych sie od lewactwa. Kulturowe bagno.

 13. rebeliant80

  5 lutego 2017 at 20:31

  A Rybak to chyba potępiony za to, że powiedział iż nie było działaczy ONR na jego procesie, bo się przestraszyli, widzę kilku słów prawdy „prawdziwi narodowcy” nie mogą ścierpieć.

 14. Adam Kowalczyk

  5 lutego 2017 at 20:38

  Dla mnie Jabłonowski jest lepszym narodowcem od tych projankeskich mądrali. Tego nawet uzasadniać nie trzeba.

 15. andrewss515

  5 lutego 2017 at 21:03

  sami widzicie ilu u nasz agentury każdego pod wariograf albo WYPad

  „Nacjonalizm chrześcijański” a co to za stworzenie? kibuc jaki czy inny sowchoz?
  pedagogika wstydu i poprawność polityczna zwycięża a nie narodowcy

  POLSKA DLA POLAKÓW POLSKA DLA POLAKÓW POLSKA DLA POLAKÓW POLSKA DLA POLAKÓW POLSKA DLA POLAKÓW POLSKA DLA POLAKÓW

 16. czesio i muchy

  5 lutego 2017 at 21:03

  jeszcze się wieśmaki obudzicie z ręką i mózgiem w nocniku. będziecie przepraszali Mariana za te szkalowania porządnego patrioty.

 17. Kazimierz

  5 lutego 2017 at 21:03

  Polacy dopiero wtedy zmądrzeją jak dojdzie do ich zagłady wskutek wysługiwania się na wyścigi żydostwu. A do tego już niedaleko.

  Tyle, że będzie za późno.

 18. Polka

  5 lutego 2017 at 21:59

  Uczciwy człowiek nie jest w stanie zrozumieć człowieka ,który decyduje się na zdradę swojej Ojczyzny ,który świadomie
  działa na niekorzyść swoich Rodaków .Co to za kaliber ludzi jest , w jakim domu się wychowywali , jakich mieli rodziców .
  Za kasę sprzedać człowieczeństwo ? Chyba to są kanalie szkolone przez wcielonych diabłów , to takie delikatne określenie .
  Skąd ta zaraza przyszła do naszej Ojczyzny .

 19. Masław

  5 lutego 2017 at 22:44

  PiSienie tzw. narodowców postępuje. Jak również samego Bodakowskiego. Żebrowski nie radził sobie w dyskusji i sam eskalował konflikt z Jabłonowskim. A Bodakowski od siebie dał inwektywy i w końcu ktoś powinien mu napluć w twarz. Nie piszę o liściu, bo zaraz będzie płakał publicznie, że go ktoś chce pobić. Jak to kiedyś już robił, gdy ktoś na szajsbuku Mu wygrażał. Zresztą, takiego płaczka może lepiej nie tykać.

 20. wiesscar

  6 lutego 2017 at 02:05

  Ziemkiewicza cenie ale nie zgadzam sie w niektorych kwestiach. Wg mnie w Polsce musi byc etap etatyzmu by panstwo polski troche zmniejszyło roznice ekonomiczne miedzy magdalenka i antymagdalenka. To robi ZP i PiS i Kaczynski i Morawiecki jr. Wolny rynek by ugruntowal przewage magdalenki. To potem.

 21. Robinson

  6 lutego 2017 at 03:24

  Przeciwko tym rosyjskim czy antykatolickim hucpiarzom wspólnie wystąpiły najważniejsze organizacje narodowców: stowarzyszenie Endecja (mające silną reprezentację w Sejmie, a związane z Rafałem Ziemkiewiczem), stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Narodowcy RP, Obóz Narodowo-Radykalny, Ruch Narodowy (posła Winnickiego) i Trzecia Droga. – Jejku. Jak tak czytam to w Polsce gdzie nie plunąc to Narodowcy a gdzie Narodowcy to tylko plunąc. Więcej was Mama nie miała. Ja znam jeszcze przynajmniej kilkanascie ugrupowan, mających w tytule „Marodowy” czy „Narodowcy”. A toto wyżej to ma jakąś licencję na Narodowośc? Zenua.

  • Danka

   6 lutego 2017 at 05:01

   Robinson Cruzoe? Cos taki chetny do plucia? Wytrzyj te piane,bo kapie na stukajlo.

  • Czarek

   6 lutego 2017 at 14:03

   Endecja, a kto ją stworzył i po co? Chyba tylko, aby mieszać wśród tych organizacji nazywających się „narodowcami”. Dlaczego nic nie mówią o antypolskich ustawach wprowadzonych przedtem, a zaostrzonych teraz? Dlaczego nic nie mówią o tym, że rządzący dają sobie premie, nagrody, podwyżki, mają ciągle wysokie wolne kwoty od opodatkowania? Bo sami korzystają, wszak jest ich paru w parlamencie. Nie piszcie, że to „narodowcy”. Nic dla Narodu nie zamierzają robić.

 22. Zona

  6 lutego 2017 at 08:32

  Od długiego czasu zauważam że portal ten rzekomo będący własnością Pallotynów jest zarówno odległy od chrześcijaństwa (promocja osób głosujących za odrzuceniem ochrony życia poczętego)jak i od „prawości” rozumianej jako uczciwość, szacunek dla drugiego, rzetelność, sumienność (fala pisanych prymitywnym językiem nienawistnych tekstów + pełnienie roli oficjalnej platformy PiSu). Dziś ustami waszego niezawodnego „redaktora” tylko to potwierdziliście. Co więcej daliście dowód jak blisko wam, jak i tym różnym udającym środowiska „narodowe” ruchom do budzących u was gorączkę i rozwolnienie marksistów. Wszak to z Marksa wywodzi się teza iż „wraz z postępami socjalizmu walka klasowa zaostrza się”. Tak wielki strach budzi was np zdrowy rozsądek Jabłonowskiego (poparty talentami scenicznymi) że nie wytrzymaliście. Wszak jest order by jak to ujął wasz mistrz duchowy niedawno „z kozakami Moskwę zdobywać” to nie ma tu miejsca na rozsądek. Swoją drogą jakkolwiek nie wiem kim jest p. Rybak to z wiadomości wynika że trafił on bezwzględnie do wiezienia za spalenie jakiejś kukły. Jak się wam czy tym ruchom „narodowym” nie uda w polityce (czyli w dążeniu do koryta) to na pracę w policji czy innym sądownictwie zawsze możecie liczyć. Szkoda tylko kilku felietonistów służących za kwiatek do kożucha. Haniebne.

  • Danka

   6 lutego 2017 at 13:09

   Zawsze mogle/as z zachwytem posluchac mistrza swego Kijowskiego, a teraz ani Kija ani marchewku Petruska.I co wy biedni kidbziarze teraz zrobicie?

  • Danka

   6 lutego 2017 at 13:13

   KObDziarze / tak powinno byc w poprzednim wpisie

  • gość

   6 lutego 2017 at 18:13

   PiSoliz Bodakowski swoje bluzgi to powinien zamieszczać na prywatnym blogu, a nie na portalu „prawy”. Kompletnie tu nie pasuje.

 23. Henryk z Radomia

  6 lutego 2017 at 09:38

  JABŁOŃ, KTÓRA RODZI TRUJĄCE OWOCE TRZEBA WYCIĄĆ Z KORZENIAMI I SPALIĆ, CHOINĘ KTÓREJ WYZIEWY I NASIONA SĄ TRUJĄCE TAKŻE, RYBAKOWI KTÓRY UŻYWA SZATAŃSKIEJ SIECI TEŻ SIEĆ TRZEBA ODEBRAĆ I SPALIĆ A KOWALSKI – DO MŁOTA – BO POLITYKA TO NIE NIE NA JEGO UMYSŁ ROBOTA! AMEN!

 24. Roman

  6 lutego 2017 at 11:17

  Ogłaszam się przywódcą ruchu narodowego w Polsce. Trochę jestem za stary (1955), ale mam czystą kartę. Nigdy nie byłem w żadnej partii, do solidarności też nie należałem i nie brałem nigdy żadnej kasy od obcych. Wszystko zawdzięczam wyłącznie swojej pracy. Jednną skazą w moim życiorysie jest to, że byłem w LWP dwa lata, w stopniu szeregowca. Mam niewątpliwie najlepsze papiery.
  Walę was wszystkich ukochani wodzowie, nadajecie się wszyscy razem na polityczny śmietnik. Nie macie jaj do przewodzenia temu ruchowi.
  CWP!

  • Danka

   6 lutego 2017 at 13:18

   Masz najlepsze papiery? Byle nie zolte.Zolty kolor to kojarzy sie nie za ciekawie….

   • Roman

    6 lutego 2017 at 18:29

    Danusia, do twojej profesji papiery nie są potrzebne, wystarczy świadectwo lekarskie.

    • Danka

     6 lutego 2017 at 23:40

     A co ty,Roman, mozesz wedziec o czyjejs profesji? Bredzisz.Bosakowi srednio woerze, bo narodowiec, ktory tanczy w TVN? Poza tym nie ma wiele do powiedzenia.Robert Winnicki bardzo dobry medialnie, bystry,swobodny.Jednak za malo roboty juz teraz w sprawach odsuniecia partii V Kolumny z polskiej politykii cpunow. Winnicki zaakceptowal towarzystwo Liroya?

 25. tma

  6 lutego 2017 at 18:26

  Jeśli Ziemkiewicz odcina się od Olszańskiego, to jest to przezabawne.
  Bosak, który lansował się w tzw. tańcu z gwiazdami, a nie potrafił ukończyć żadnych studiów (co w dzisiejszych czasach jest naprawdę zadziwiające) zarzuca Olszańskiemu bicie piany… – przyganiał kocioł garnkowi.
  Z drugiej strony Olszański ma pecha, bo Polacy już się nie nabiorą „na obrazek w klapie”. Wałęsę traktowano jako użytecznego prostaka, który jest wprawdzie ograniczony, ale jakoś tam pożyteczny. – Dziś już nikt nie uwierzy, że pewien pan w kostiumie munduropodobnym jest takim pożytecznym prostaczkiem, który wprawdzie jest niedouczony i wulgarny, ale „chce dobrze”. Tak mi przykro, ale czasy Ziuków i Bolków już minęły. Wart Pac pałaca, a pajac Paca.

  • gieptil

   6 lutego 2017 at 22:30

   Przypadek Bosaka jest bardzo typowy. Bo jak być poczytał książki, a jest tego wiele, to na co werbują służby? Ano na coś muszą. Jakieś drobne przestępstwo ktoś popełnił, albo nawet wykroczenie, już go mają – pada oferta współpracy. Żonę zdradził i to wykryli, już go mają – pada oferta. Czasem werbują na ideały, ale służby całego świata tego nie lubią, takiemu zawsze coś może się odkręcić.
   A najbardziej typowy werbunek, to na młodego ambicjonera, co mistrzem intelektu nie jest, ale ma ambicje zostać wielkim, a nawet bardzo wielkim, co ma kasę i wielką władzę. Więc mu mówią – pomożemy ci w karierze, zostaniesz wielkim wodzem, tylko … musisz nas się słuchać ;-))). Proste. I tak Bosak, zwykły przygłup, został wielkim wodzem narodowców ;-)))).

 26. Czarek

  6 lutego 2017 at 21:51

  Moim zdaniem Pan Jabłonowski/Olszański w swoich wystąpieniach przedstawia PIĘKNY OBRAZ Polaka – patrioty. Oby tak dalej!

 27. tomek

  7 lutego 2017 at 07:05

  ruch narodowy jest na celowniku kacapow chca go wygrac dla siebie widac to po wpisach ruskich kolaborantow

 28. Arek

  7 lutego 2017 at 10:47

  Autor artykułu to zwykły świr chory na rusofobię stary kawaler, którego utrzymuje matka bo sam nie jest wstanie zarobić na siebie pisaniem bzdur. Bodakowski uważa Kowalskiego za narodowca jak piłsudczyk może być narodowcem?

 29. krzysiek

  8 lutego 2017 at 09:58

  kto się podpisał pod tym „listem” ? oczywiście nie ma odważnego, najłatwiej wypuścić coś anonimowo. Głupcy ! Dzielą się, zamiast łączyć siły. Taki Żebrowski zaczął płakać i mieszać, a oni to łyknęli. Brak słów. To jeszcze nie są ci prawdziwi Narodowcy. Na tych jeszcze trochę musimy niestety chyba poczekać.

 30. edward

  8 lutego 2017 at 10:41

  Jabłonowski i Kowalski to są prawdziwi Narodowcy może się róznią w poglądach ale mówią jak jest szczególnie Jabłonowski natomiast te wszystkie ONR-y i inni tzw Narodowcy co weszli na listy Kukiza to zwykłe szambo gdzie byliście jak KODZiarstwo łaziło po miastach wyszło
  czterech z Flagą ONR CO WY SIE MOŻECIE ODCINAĆ OD WAS TRZEBA SIĘ ODCIĄĆ JESTEŚCIE SZKODNIKAMI A NIE NARODOWCAMI !

 31. emu

  11 lutego 2017 at 16:27

  a jacy to narodowcy bez Kowalskiego .Kto nimi przewodzi?.. niech sami narodowcy sobie odpowiedza na te pytania.Znowu zostali zmanipulowani i wykorzystani.Jakies ciemne siły bały sie rosnacej siły ONR..tak wiec najlepiej odsunac Kowalskiego , podstawic takich sliskich gładyszów jak Winnicki …etc…
  Wstyd P.winnicki , gdziezesbył kiedy trzeba było czynem swiadczyc o Bogu , honorze i Ojczyznie.
  Kto rozbija ruchy narodowe , myslac tylko o własnej karierze jest zdrajcą i szkodzi Ojczyznie!!!

 32. Will Tumolillo

  21 lutego 2017 at 16:13

  Note 4

 33. Takisha Lauckner

  22 lutego 2017 at 08:59

  womens disco

 34. Phila diets

  2 czerwca 2017 at 09:37

  Excellent information.

 35. Kip

  14 czerwca 2017 at 18:17

  No suelo opinar mucho en la web, pero esta vez, he de decir que me ha maravillado esta lectura. Un sincero GRACIAS! Por escribir para nosotros, los que buscamos incesantemente respuestas 😉

 36. Eilene Germinaro

  4 lipca 2017 at 22:41

  You can certainly see your expertise in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 37. Donny Visitacion

  7 lipca 2017 at 03:48

  Well I truly enjoyed studying it. This tip provided by you is very practical for good planning.

 38. jeremy abrams

  10 lipca 2017 at 22:38

  fBQJUV These are in fact wonderful ideas in on the topic of blogging. You have touched some pleasant things here. Any way keep up wrinting.

 39. The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 40. cours de theatre paris

  20 lipca 2017 at 15:12

  Major thanks for the article post.Thanks Again. Really Great.

 41. Ghislaine Licor

  20 lipca 2017 at 22:56

  Honestly I am already impressed of this blog, where you dudes try toaddress on this website I found the solution finally discover here: https://evtini-poleti.yolasite.com

 42. online heels

  23 lipca 2017 at 04:41

  This is because these kinds of footwear are extremely much suitable with different types of clothing.|They barely get time to buy even the basic stuffs like high very best footwear for them or their families. Flexibility is the important and footwear with Velcro straps rather of lace ups would be better suited.|I often wonder why it is that individuals shoes online store at all. It is simply because it sells Vigrx Plus at the official price. That’s because it’s so simple to have out price comparisons when shopping on-line.|You simply wouldn’t have accessibility to that numerous shops if you were relying on nearby retailers. So, where in the globe is the best place to store for shoes? Of program, topless indicates not sporting a leading.|Before buy low cost shoes, you should require to search on running shoes.

 43. You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 44. ChasBiarge

  31 lipca 2017 at 11:46

  Comprar Viagra Generico Espana buy viagra Where Can I Buy Levitra In Massachusetts

 45. KelChalkhic

  31 lipca 2017 at 16:15

  Viagra Pills Online Buy generic cialis Popularity For Amoxicillin

 46. полети до брюксел

  2 sierpnia 2017 at 07:46

  I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 47. percolating coffee maker

  2 sierpnia 2017 at 08:11

  But wanna comment on few general things, The website style is perfect, the content material is really good. „Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it.” by Andre Gide.

 48. look here

  9 sierpnia 2017 at 21:28

  I simply want to mention I’m very new to blogs and honestly liked you’re web-site. Likely I’m want to bookmark your site . You definitely come with terrific article content. Bless you for sharing your web page.

 49. евтини сам билети

  10 sierpnia 2017 at 00:24

  After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 50. milf first dp

  13 sierpnia 2017 at 07:28

  thanks forg the info

 51. Shanda

  15 sierpnia 2017 at 00:59

  fat loss programs for women

 52. http://www.jessegaming.com/

  19 sierpnia 2017 at 21:15

  Great information, going to share on my Twitter.
  Unrelated, but anyone suffering from diabetes here?
  If so, check out this great guide I found.

 53. free snap milfs

  20 sierpnia 2017 at 02:30

  free snap milfs

 54. creditos rapidos online sin aval

  20 sierpnia 2017 at 03:13

  Hey There. I discovered your blog the usage of msn. That is a
  very well written article. I will be sure to bookmark it
  and return to read more of your useful information. Thanks for the post.
  I’ll certainly return.

  creditos rapidos online asnef (Orlando)
  http://agroosvita-online.com.ua/index.php/component/k2/itemlist/user/330391

 55. creditos rapidos y sin papeleos

  20 sierpnia 2017 at 03:30

  Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is fundamental and everything. However imagine if you
  added some great visuals or video clips to give your posts more, „pop”!
  Your content is excellent but with images and video clips, this blog could undeniably be one of the greatest in its niche.
  Fantastic blog!

  creditos rapidos y sin papeleos – Yvonne,
  http://www.blushies.co.uk/UserProfile/userId/280168.aspx

 56. كوبون ماماز اند باباز

  20 sierpnia 2017 at 14:21

  Thank you a lot for sharing this with all folks you really know what you are
  speaking about! Bookmarked. Please additionally consult with my web site =).
  We may have a link trade arrangement among us

 57. marijuana doctor

  20 sierpnia 2017 at 15:48

  You have a number of great points there. Hey, that is a clever way of thinking about it. Hit me up! Great tips and very easy to understand. I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon.

 58. اسمز معکوس

  20 sierpnia 2017 at 23:12

  It is not my first time to pay a quick visit this website, i am
  browsing this web page dailly and obtain good information from here every day.

 59. superhero

  22 sierpnia 2017 at 05:21

  Hi there, I enjoy reading through your article post.
  I wanted to write a little comment to support you.

 60. kaviar pornos

  22 sierpnia 2017 at 11:51

  Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your
  situation; many of us have developed some nice procedures and we are looking to exchange methods with other folks, be sure to shoot me an email if interested.

 61. anson to be or nothing at all

  22 sierpnia 2017 at 16:52

  I read this piece of writing completely on the topic of the resemblance of most recent and earlier technologies, it’s
  remarkable article.

 62. milfs

  22 sierpnia 2017 at 19:15

  Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this piece of
  writing i thought i could also create comment due to this brilliant paragraph.

 63. training

  23 sierpnia 2017 at 14:26

  Everything is very open with a precise description of the challenges.
  It was definitely informative. Your website is useful.
  Thank you for sharing!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra