Z kraju

Narodowcy oficjalnie odcięli się od przebierańca Jabłonowskiego, Chojeckiego i Rybaka

Od wielu miesięcy negatywny wizerunek narodowców kreowany jest przez nagłaśniane w internecie osoby przedstawiające się jako narodowcy. Do najbardziej znanych należy aktor występujący w militarnym kostiumie i szerzący rosyjską propagandę oraz demonicznie antykatolicki pastor (któremu udało się do swojej plugawej heretyckiej roboty wciągnąć jednego ze znanych działaczy narodowych).

Przeciwko tym rosyjskim czy antykatolickim hucpiarzom wspólnie wystąpiły najważniejsze organizacje narodowców: stowarzyszenie Endecja (mające silną reprezentację w Sejmie, a związane z Rafałem Ziemkiewiczem), stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Narodowcy RP, Obóz Narodowo-Radykalny, Ruch Narodowy (posła Winnickiego) i Trzecia Droga.

Na co dzień podzielone organizacje narodowców wydały wspólne oświadczenie w którym czytamy:

„Nacjonalizm chrześcijański — wielka idea i wielka odpowiedzialność

Niżej podpisane organizacje uznają się za zobowiązane do zajęcia wspólnego stanowiska wobec jednego z problemów, na jaki napotykają szerząc ideę narodową w Polsce. Nasze organizacje, pomimo dzielących je różnic, są częścią obozu narodowego, którego podstawą jest oparta o długą tradycję myśl narodowa, nie zaś megalomania i mitomania rozmaitych wodzów, liderów opinii i innych kuglarzy. Ponad stuletnie dziedzictwo ideowe zobowiązuje nas do powagi w sposobie rozwijania idei narodowej, działalności organizacyjnej i pracy formacyjnej działaczy narodowych. W ostatnich latach, w wyniku działań podejmowanych przede wszystkim przez nasze organizacje, nastała swoista moda na to, aby „być narodowcem”. Niezaprzeczalnym faktem jest, że to właśnie na fali tej pozytywnej tendencji pojawiają się również, niestety, zjawiska, które z autentycznym, chrześcijańskim nacjonalizmem mają niewiele wspólnego. Przed takimi właśnie zjawiskami oraz postaciami chcemy ostrzec, a także podkreślić istotę narodowej działalności społecznej i politycznej.

Bycie narodowcem nie oznacza tylko i wyłącznie głoszenia ogólnych, patriotycznych haseł, ani nie ogranicza się do wznoszenia okrzyków na ulicznych manifestacjach. Bycie narodowcem nie oznacza również popierania strategii politycznej centroprawicy czy lewicy, nie oznacza także pustej, byle radykalnej, retoryki czy bezmyślnego kalkowania przeszłości — jako narodowcy dbamy przede wszystkim o dobro Państwa i Narodu. Być narodowcem, to kierować się w życiu prostymi, jasnymi kategoriami, a zarazem — wystrzegać się prostactwa i pieniactwa. Narodowcy, zawsze pracowali, pracują i będą pracować nad tym, aby działacze naszego ruchu byli wzorem Polaka, jaki chcemy upowszechniać w naszym narodzie.

Historia polskiego nacjonalizmu zna jednak wiele przypadków ludzi, którzy pojawiali się znikąd, zyskiwali zaufanie i uwagę, żeby następnie konsekwentnie kompromitować ideę narodową. W ostatnich latach dochodzi do wielu nadużyć oraz promowania fałszywych wzorców, które są obce tradycji polskiego obozu narodowego. Obserwujemy zwłaszcza mnogość całego grona „fałszywych proroków”, którzy bezpodstawnie przypisują sobie zasługi oraz wartości, znacznie przerastające ich zdolności rozumienia. W celu uzyskania sławy i poklasku, zamiast głębokiej myśli narodowej, serwują zestawy frazesów o ogólnie patriotycznym wydźwięku, podane w prostackiej lub zmanipulowanej formie. W ten sposób tak wielkie sprawy, jak Prawda, Naród, Ojczyzna czy Obowiązek są stale umniejszane przez mieszanie tego, co wzniosłe, z tym, czego miejsce jest co najwyżej w rynsztoku.

W latach 90. obserwowaliśmy całą gamę bardzo wielu rozmaitych tzw. charyzmatycznych przywódców. Pojawiali się, aby przez lata ośmieszać swoimi działaniami nacjonalizm, a przede wszystkim rozbijać budowę silnego obozu narodowego. Przez takie jednostki, ludzie poważni i zaangażowani, odwracają się od polskiego nacjonalizmu, zażenowani poziomem, retoryką i zachowaniem postaci, które stały się samozwańczymi autorytetami. Niestety, wielu z tych manipulatorów zrobiło z tego sposób na zaistnienie w przestrzeni publicznej i zaspokojenie swoich ambicji. Dziś, odradzający się ruch narodowy ponownie zmaga się z tą znaną sobie chorobą. Przez długi czas milczeliśmy, nie chcąc wdawać się w internetowe zaczepki i przepychanki z ludźmi, którzy za działalność narodową uznają artykułowanie w internecie swoich osobistych żali i absurdalnych poglądów, odległych od polskiego nacjonalizmu. Nie zamierzamy brać w nich udziału, ponieważ byłoby to zdecydowanie poniżej godności tradycji, jaką kultywują i reprezentują nasze organizacje. Trzeba jednak krótko i dosadnie wyrazić zdecydowany pogląd ogólnopolskich sił narodowych. Nadszedł czas, w którym musimy powiedzieć – dość!

Ostatnie wydarzenia, takie jak kolejne porcje inwektyw kierowanych pod adresem Leszka Żebrowskiego czy działaczy narodowych różnych organizacji, zasługują na jednoznaczne potępienie. Wśród osób, które niszczą powagę idei narodowej, można wymienić, chociażby Aleksandra Jabłonowskiego vel Wojciecha Olszańskiego, pastora Chojeckiego ze zwiedzionym przez niego Marianem Kowalskim, czy Piotra Rybaka. Nie możemy dłużej pozwalać, żeby kłamstwa pozostawały bez naszej stanowczej reakcji. Żyjemy w czasach, w których niewprawne umysły mogą być bardzo łatwo uwiedzione przez sprawnych demagogów. Działalność tych osób, zwłaszcza w ostatnim czasie, traktujemy jako próby kompromitacji polskiego nacjonalizmu. Dotyczy to zarówno cyrkowej formy, jak i przede wszystkim głoszonych przez nich treści. Efektem działań wyżej wymienionych osób jest jedynie dezorientacja oraz ideowe zagubienie wielu porządnych polskich patriotów.

Dlatego też, w trosce o ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją drogę nacjonalisty, stawiamy stanowcze veto dla kojarzenia tych postaci z naszą pracą i polskim nacjonalizmem. Środowisko narodowe, którego dobro jest dla nas rzeczą nadrzędną wobec bieżących sporów politycznych i taktycznych, musi się oczyścić z ludzi podejrzanego pokroju. Wyżej wymienione osoby czy związane z nimi kilkuosobowe organizacje nie będą mile widziane w inicjatywach organizowanych i firmowanych przez nasze środowiska. Apelujemy do organizacji społecznych i politycznych, mediów oraz wszystkich prawych Polaków, o zachowanie szczególnej ostrożności wobec rozmaitych, internetowych „proroków”. Cała ta sprawa ukazuje jak ważna w działalności narodowej jest formacja intelektualna i ideowa. Bez niej łatwo ulec zgubnym wpływom osób, które posuną się do wszystkiego, w celu osiągnięcia własnych korzyści. Ta sytuacja jest ważną lekcją dla całego środowiska narodowego w Polsce. Jest to lekcja, którą odrobiliśmy i zostawiamy za sobą. Sprawa wszystkich wspomnianych osób jest dla nas zamkniętym rozdziałem, do którego nie planujemy więcej powracać i go komentować.

Zachęcamy wszystkich Polaków, chcących działać na rzecz idei Wielkiej Polski, do kontaktu oraz włączenia się w prace organizacji narodowych. Tylko zorganizowany należycie naród jest bowiem potęgą. Oglądanie kolejnych wystąpień w internecie i komentowanie medialnych przepychanek nie zmieni rzeczywistości. My zmieniamy ją na co dzień realną, narodową pracą u podstaw, nie koncentrując swojej działalności na medialnym biciu piany”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

 1. Tischkicker

  3 listopada 2017 at 21:52

  Das Produkt mit dieser Artikelnummer 4. 010.

 2. Kera

  5 listopada 2017 at 03:45

  thx for the info

 3. esseprodutofunciona.com.br

  7 listopada 2017 at 06:39

  Quero ter um público(clientes) pela rede.

 4. nicocontrol preço

  9 listopada 2017 at 16:07

  Nos próximos parágrafos veremos depoimentos que
  comprovam que Nico Control funciona e que realmente vale a pena
  você fazer esse investimento em sua saúde. http://64.107.155.235/CCSCIRCULATION/index.php/User:PedroFranciscoMa

 5. external drain covers

  10 listopada 2017 at 12:10

  Now I amm going away to do my breakfast, later than having mmy breakfast comimg over
  again to read other news.

 6. Buy 100 Instagram Followers Free

  11 listopada 2017 at 19:37

  WOW just what I was looking for. Came here
  by searching for Who Has The Most Instagram Followers In The World 2015

 7. www.kmdshine.com

  15 listopada 2017 at 10:13

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for diabetic diet plan

 8. harga jam tangan bonia termurah

  16 listopada 2017 at 06:01

  Wow that was unusual. I juѕt wrote an incredibly long comjment but afer I clickeԀ submit
  my comment didn’t shοw up. Grrrr… well І’m not writring аlⅼ that օver again. Regardleѕs, jսst
  ᴡanted to say ցrdat blog! http://www.xingezhijia.cn/comment/html/?4393.html

 9. last day on earth survival hack

  17 listopada 2017 at 02:07

  Ιn its core, Ꮮast Day on Earth is a survival sport.

 10. Pingback: foot locker coupons

 11. Betsy Isenberg

  23 listopada 2017 at 20:41

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for
  testosterone therapy

 12. tratamento homeopatico bronquite asmatica

  24 listopada 2017 at 02:23

  antenome do meu criação: AJUIZADO ROYAL JELLY APIMIX. http://fitolab.km.ua/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=17746

 13. www.glcxfzc.com

  29 listopada 2017 at 19:21

  A Pearl Necklace is a traditional choice
  in jewellery.

 14. sports betting odds explained

  30 listopada 2017 at 04:44

  Very interesying info!Perfect just what I was searching
  for!

 15. tratamento natural bronquite infantil

  30 listopada 2017 at 16:53

  Acredito que logo ma is vai usar lhe mercadoria. http://www.alanhalls.com/index.php/Bronquiectasia

 16. bronquite asmatica artigos

  3 grudnia 2017 at 11:55

  Bondia eu xto doente a bronquite tem qui faser que. http://www.finderguru.com/user/profile/5511

 17. tapicer warszawa

  3 grudnia 2017 at 20:59

  Na indywidualne życzenie Klienta odpowiednie materiały do stworzenia wymarzonej tapicerki sprowadzam z różnych stron świata.
  Ɗo renowacji zawsze używam ekologicznych, naturalnych
  skór. Proponuję kompleksowy zakres սsług tapicerskich dla zastosowań motoryzacyjnych –
  oferuję tapicerowanie dla aut osobowych, ϲiężarowych, przyczep kempingowych, autobusóԝ,…

 18. macademyoron.org

  4 grudnia 2017 at 06:23

  The safe boxes might be worth up to £2m each, he said.

 19. silent seduction free download video

  6 grudnia 2017 at 09:09

  Good post. Iam facinhg many of these issues aas well..

 20. readanyman review

  6 grudnia 2017 at 20:22

  I also believe thus, perfectly indited post!

 21. Denny

  7 grudnia 2017 at 00:23

  Now I am going to do my breakfast, after having my breakfast coming yet again to
  read more news.

 22. botiquin de primeros auxilios

  7 grudnia 2017 at 06:22

  Ambulancias terrestres de urgencias avanzadas.

 23. silent seduction theory

  7 grudnia 2017 at 06:44

  Highly energetic blog, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?

 24. Instagram followers

  10 grudnia 2017 at 04:02

  I could not refrain from commenting. Well written!

 25. Villa Verona Design

  22 grudnia 2017 at 06:43

  Hello! Good stuff here, please keep us posted.

 26. site

  23 grudnia 2017 at 18:20

  Notre service de jets privés est opérationnel 24/7.

 27. comment avoir de la conversation

  26 grudnia 2017 at 09:59

  Un autre moyen de gagner de l’argent sur internet ?

 28. tarot gratis 5 cartas

  27 grudnia 2017 at 10:49

  tarot i ching tarot del amor volvera mi ex tarot amor gratis y fiable tarot del amor hadas de azucar cartas gitanas del tarot gratis tirada de tarot
  del dia de hoy gratis tarot amor gratis 10 cartas tarot futuro laboral comprar cartas de
  tarot santiago chile tarot gratis del futuro economico tarot tv
  gratis tarot ermitano consultas tarot tarot carta
  7 tirada de tarot por salud lectura tarot tarot de hoy arquitecto de suenos el
  mejor tarotista de chile tarot gratis del dia de hoy del amor 1
  pregunta gratis tarot tarot gratis dinero 2017 carta
  de tarot el loco preguntas tarot trabajo tarot arcanos gratis tarot del
  amor gratis tu porvenir segun las cartas foros activos de tarot tarot geminis 2017
  mis cartas de tarot del amor tarot verdadero gratis del amor consulta
  de tarot telefonico tarot del amor en vivo gratis tarot gratis
  tirada trabajo tirada de las cartas del tarot del amor gratis la linea de la vida tarot gratis preguntale al tarot arcanos tarot por telefono en santiago de chile tarot gratis una carta preguntas gratis al tarot del amor lectura de cartas del tarot del amor tarot sagitario 2017 junio lectura gratis de tarot tirada tarot gitano en linea tirada
  tarot maya gratis tarot amor libra hoy tarot gratis sin preguntas horoscopo tarot hoy gratis tirada de tarot por telefono gratis astrologia tarot
  gratis tarot del oraculo arcanos lectura de tarot
  gratis de amor tirada diario tarot amor gratis tirada d tarot
  gratis paginas de horoscopos y tarot gratis consultas de tarot en sevilla tarot si o no gratis verdadero el mago tarot y gratis tarot gratis lleida tirada de hoy tarot gratis tirada de cartas amor hoy tarot sol y torre tarot gratis si o no certero estoy embarazada
  si o no tarot gratis tarot si no oraculo tarot del amor
  mensual gratis tarot gratis por correo electronico astrologia tirada
  tarot horoscopo carta astral gratis tarot de la amistad tarot
  futuro gratis consulta de tarot por whatsapp tarot economico y fiable tirada tarot una
  carta gratis tarot del si y no gratis tarot numerologia
  gratis tarot visa economico barato carta tarot del dia gratis tarot en murcia tarot
  predice tu futuro vidente tarot tarot sagitario
  2017 abril amor numerologia y tarot gratis tarot maya cartas tarot cartomancia gratis 2017 tarot
  para el amor y la pareja tarot gratis embarazo nino nina
  tiro las cartas gratis del tarot tirada de tarot gratis con tu nombre tarot geminis hoy
  amor tarot chino 2017 astro tarot cartas de tarot numero 3 signos tarot chats tarot gratis lectura
  del tarot gratis del trabajo tarot el ermitano amor tarot gratis horoscopo diario tarot 8 de copas en el amor cartas
  del tarot para hoy gratis tirada del tarot lectura de cartas del tarot tarot economico
  en granada

 29. tirada de las cartas de tarot gratis

  27 grudnia 2017 at 13:28

  tarot y runas gratis tirada virtual tarot telefono gratis
  tarot gay del amor tarot serio tirada amor verdadero gratis el mejor tarot visa tirar tarot gratis tarot
  familiar gratis comprar tarot gitano ruso tarot para virgo gratis
  lectura tarot gratis en linea tarot en murcia tirar cartas
  de tarot gratis oraculo tarot del amor tarot la linea
  de la vida divinity tarot gratis geminis tiradas del tarot del amor juegos de tirar las cartas tarot mi futuro amoroso tarot tirada tarot gratis de hoy tirada de cartas del tarot
  gratis en linea tarot verdadero sin mentiras tarotista amor a prueba
  tarot del amor mas fiable tarot gratis del futuro en el amor cartas del tarot hoy
  salud dinero amor oferta trabajo tarotista barcelona buenos tarotistas en madrid tarot del amor
  hadas de azucar crear linea de tarot tiradas
  de cartas del tarot vendo cartas del tarot chile comprar
  cartas de tarot en santiago tirada del tarot gitano
  gratis cartas de tarot gitano gratis tirar el tarot tarot del dia de hoy gratis geminis leer el tarot gratis si o no la muerte invertida tarot amor tarot bueno
  y fiable tarot si no 5 cartas que significa la carta del tarot el mago
  tirada de tarot del amor si o no horoscopo chino gratis diario tarot de hoy tarot gratis
  solo con fecha de nacimiento tarot gratis trabajo oraculo del tarot
  si o no tarotista en valencia vidente tarotista el papa tarot tiempo tarot por
  visa super economico trabajo tarotista malaga cursos de tarot en asturias tarot asturias tarot cancer 2017 abril
  tarot gratis hadas sol tarot gratis gitano en linea tarotistas en barcelona tarot sagitario tarot sobre
  el amor gratis tarot futuro inmediato cartas de tarot gratis mejor tarotista del mundo gratis tarot de verdad si o no
  tarot gratis horoscopo de hoy buscar tarot gratis del amor el tarot
  mas fiable gratis consultas tarot gratis por telefono tirada tarot del
  si o no leer cartas del tarot de amor rueda tarot y gratis tirada tarot para el amor tarot de mave tarot por celular juego del tarot gratis tarot del futuro real gratis tarot para hoy
  libra cartas del tarot para tauro tarot gratis para el trabajo tarot gratis cruz celta tarot semanal para capricornio tirar el tarot a uno
  mismo leer las cartas tarot gitano gratis tarot do
  amor gratis oraculo mago tarot tiempo la torre en el tarot
  del amor sagitario hoy tarot toledo tarot del oraculo gratis del
  amor consulta tarot gratis amor tarot gay del amor tarot barato telefonico tirada tarot
  gay gratis tirada tarot si o no oraculo tarot telefonico
  chile tirada tarot una sola carta lista de aciertos tarot tarot gratis acuario leer
  cartas del tarot gratis oraculo sumo sacerdote tarot invertida
  tarotista buena en malaga

 30. Szukam pracy

  28 grudnia 2017 at 02:45

  For the service category entrepreneurs, the classifieds of service
  listng can bee of the advantage ecause it is the tendency of folks to appear out for several services with the internet classified portals.
  Frree classified sites advertise the ads either at nno
  cst or at cost wnich can be simply born by any advertiser-big
  or tiny. 9 millioon Canadians purchased some sort of used motor carr while in the same yewr ohly 1.

 31. bayburt escort

  13 lutego 2018 at 01:56

  certainly like your web-site however you need to check the spelling on quite
  a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I to find it very bothersome to inform the reality nevertheless I’ll
  definitely come again again.

 32. Tomasz Dydak

  20 marca 2018 at 11:24

  Jeżeli to jest faktycznie stanowisko narodowcow to jest to działanie antypolskie.
  „demonicznie antykatolicki pastor (któremu udało się do swojej plugawej heretyckiej roboty wciągnąć jednego ze znanych działaczy narodowych).”
  Jeżeli ktoś takie coś potrafi napisać nie powinien sie wogóle Polakiem nazywać.
  Cześć i CWP

 33. polnisher zahnarzt

  26 marca 2018 at 12:26

  It is not my first time to go to see this website, i am browsing
  this web page dailly and take nice data from here daily.

 34. chat with psychic

  4 kwietnia 2018 at 22:11

  Great information. I am so fortunate to discover
  your website by chance, and I’m shocked why this twist
  of fate didn’t happened earlier! I saved it.

 35. Day Trips From Las Vegas

  8 kwietnia 2018 at 00:26

  I’m extremely impressed with your writing skills
  and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Either way keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this
  one these days.

 36. 카지노

  27 kwietnia 2018 at 15:23

  I’d like to find out more? I’d care to find out some additional
  information.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra