Z zagranicy

Izrael bezprawnie zalegalizował nielegalne osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu

60 głosami przy 52 głosach sprzeciwu izraelski parlament przyjął skandaliczną ustawę legalizującą 3800 nielegalnych domów wybudowanych na prywatnej ziemi Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Zgodnie z nowym prawem pierwotni, palestyńscy właściciele ziemi otrzymają finansowe rekompensaty lub inną ziemię w zamian. Przyjęto je w momencie eskalacji izraelsko-palestyńskiego konfliktu o nielegalne żydowskie osadnictwo, spowodowanej przedstawieniem przez Izrael zaawansowanych planów budowy tysięcy nowych domów.

Decyzja Knessetu spotkała się z gwałtownym sprzeciwem Palestyńczyków, którzy wskazywali, że nowe prawo w zasadzie neguje możliwość zawarcia pokoju oraz zaprzepaszcza szanse na stworzenie państwa palestyńskiego.

– To eskalacja mogąca prowadzić jedynie do większej destabilizacji i chaosu – mówił Nabil Abu Rudeineh, rzecznik prasowy przywódcy palestyńskiego Mahmouda Abbasa. – Jest to nie do przyjęcia. Zostało to już zaskarżone i międzynarodowa społeczność powinna natychmiast działać – dodał.

Także wysłannik ONZ na Bliski Wschód Nikołaj Mładenow ocenił, że nowe prawo „poważnie zagrozi perspektywie izraelsko-arabskiego pokoju”.

Nowemu prawu sprzeciwia się również prokurator generalny Izraela, który oświadczył, że jest ono niekonstytucyjne i nie będzie go bronił w Sądzie Najwyższym.

Słów krytyki nie szczędzi również lider izraelskiej opozycji Izaak Herzog, który określił nowo przyjętą ustawę jako „poważne niebezpieczeństwo dla Izraela”, mogące prowadzić do oskarżenia państwa przez Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Ten ostatni już prowadzi postępowanie, mające wyjaśnić, czy zachodzą przesłanki do wszczęcia dochodzenia.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

277 komentarzy

277 Komentarzy

 1. Robert B.

  7 lutego 2017 at 13:16

  Żydostwo czuje się bezkarne, choć powoli chyba zaczynają sobie zdawać sprawę, że ich rozbój na Bliskim Wschodzie w ostatecznym rozrachunku im się nie upiecze. Niektórzy przebąkują, że „następny holokaust zgotują nam Arabowie”. Dobrze wiedzą, co mają za pazurami i że szantaż holokaustem i filmami z Żydowoodu może mieć ograniczoną skuteczność… Będą mieli to, na co zasłużyli. Pięknym za nadobne. Tak jak zawsze w ich historii…

 2. Noah Wendt

  7 lutego 2017 at 13:29

  Polactwo czuje się bezkarnie, pisząc bzdury o Izraelu. Nie ma i nie będzie pokoju na Bliskim Wschodzie z tymi, którzy kwestionują prawo Izraela do samostanowienia. Holokaust był tylko jeden, nie szerz kłamstwa o zbrodniach nazistowskich (nazizm do stan umysłu, poglądy, antysemityzm, rasizm). Polacy muszą wiedzieć, co mają „za pazurami”, nikt nikogo nie szantażuje Holokaustem, ale Żydzi nie pozwolą na zapomnienie o ofiarach, ale i sprawcach, także o was – Polacy.
  Na Bliskim Wschodzie wybuchnie, prawdopodobńie, kolejna „intifada”, ale będzie to kolejny i oby ostatni gwóźdź do trumny żydowsko-arabskiego porozumienia. Zrozumcie, Wy Polacy i Palestyńczycy, których wspieracie, że nie ma miejsca na ziemi Izraela dla dwóch państw – Izraela i Palestyny.
  A Polacy zastanówcie się z kim chcecie się przyjaźnić, z arabskimi terrorystami, czy Żydami? Rozważcie odpowiedź. Czekamy na decyzję.

  • Robert B.

   7 lutego 2017 at 13:42

   Jesteś wiernym synem swojego plemienia. Pisałem to wiele razy. Nie wymyśliłeś sobie tego wszystkiego sam. To jest u was po prostu kultywowane. To widać, słychać i czuć. Konfrontacja między wami a resztą świata (najpierw Arabowie, potem Amerykanie, Europejczycy) jest tylko kwestią czasu. Ja wiem, jaką wy macie mentalność, moralność, rasową tożsamość, co to znaczy talmudyzm. Ale to wszystko nie znosi/niweluje rzeczywistości. Ona jest i ma swoje prawa, np. prawo akcji-reakcji, przyczynowości-skutkowości. Twoi przodkowie wygłaszali podobne buńczuczne tezy i robili podobne rzeczy, a potem było „raaatuuujcieeee naaaaas”. Ja palcem w bucie nie kiwnę.

   • Noah Wendt

    7 lutego 2017 at 15:04

    Ale nie chcemy, abyś Ty cokolwiek zrobił. Potraficie tylko „groźnie kiwać palcem w bucie”. A skąd wiesz o „naszej” mentalności, moralności, tożsamości i talmudyzmie? Oczywiście, że nie znosi rzeczywistości, ale my się na nią nie obrażamy, lecz kształtujemy zgodnie ze swoimi potrzebami i potrzebami Izraela. Wy, Polacy, obrażacie się na rzeczywistość i dlatego brakuje Wam, tak potrzebnej w polityce, ale i wszędzie, elastyczności. Od zawsze bierzecie, przepraszam, ” po dupie”. Nic tego nie zmieni, a zaklinanie świata nie daje rozwiązania problemów.
    Myślę, że to Wy, pierwsi, zakrzyczycie ” ratujcie”, kto pospieszy na pomoc….

    • Robert B.

     7 lutego 2017 at 15:22

     „Oczywiście, że nie znosi rzeczywistości, ale my się na nią nie obrażamy, lecz kształtujemy zgodnie ze swoimi potrzebami i potrzebami Izraela.”

     A potem następuje konfrontacja z „kształtowaniem rzeczywistości zgodnie z potrzebami” innych i… zaczynają się pogromy i święte holokausty… To ciekawe, że tylko wam się takie rzeczy przydarzają… A jeszcze ciekawsze jest to, że nie wyciągacie z tego ŻADNYCH wniosków (twoje przeniknięte żydowską pychą wpisy to też potwierdzają).

    • Termojądrowa Potęga Izraela

     7 lutego 2017 at 15:34

     @Noa
     …zrozum, w każdym kraju mieszkają ludzie, podludzie i zwierzęta. Większość komentujących na tym portalu znajduje się na tej skali gdzieś pomiędzy podludźmi a zwierzętami.
     Robercik z kolei jest nikim. O nie jest nawet antysemitą, bo wcale nie nienawidzi Żydów. On nienawidzi swojego własnego spierdolenia i tą nienawiść kieruje przeciwko tym którzy są tym, czym on nigdy nie będzie w stanie zostać.

     @Robercik
     Nikt, cię nie szanuje, nikt nie liczy się z twoim zdaniem, dlatego spędzasz życie pyszcząc po internetach bo to daje co złudzenie, że masz kontakt z ludźmi. Twoja egzystencja nie przedstawia żadnej wartości dla społeczeństwa i ty to dobrze wiesz bo nie masz z niej korzyści nawet ty sam. Nie będzie lepiej, najlepsze masz już za sobą. Naprawdę nie ma sensu tego ciągnąć
     ZABIJ SIĘ!

     • Robert B.

      7 lutego 2017 at 17:19

      Do @Termojądrowa itd.:

      „tą nienawiść kieruje przeciwko tym którzy są tym, czym on nigdy nie będzie w stanie zostać”…

      Też jesteś wiernym synem swojego plemienia… Wyżej dupy, Żydzie, nie podskoczysz… Zobaczymy, jak będziesz skamlał, żeby cię raaaatoooowaaaać…

     • Termojądrowa Potęga Izraela

      7 lutego 2017 at 17:33

      Jak na razie to ty, pod-ludzki śmieciu skamlesz na temat Żydów pod każdym artykułem na dowolny temat, podczas gdy Żydzi srają ci do ryja z takiej wysokości, że uważasz ich za praktycznie wszechmogących.

      Wierz mi, to nie Żydzi są tacy potężni, to po prostu ty jesteś tak takim bezwartościowym ścierwem, że z twojej perspektywy tak to wygląda, dlatego jeszcze raz apeluję do resztek twojego rozsądku – ZABIJ SIĘ! Być może będzie to jedyna dobra rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłeś dla tego świata.

     • m

      7 lutego 2017 at 17:40

      @Termojądrowa Potęga Izraela
      „… zrozum, w każdym kraju mieszkają ludzie, podludzie i zwierzęta.” – „podludzie”, czyli goje??? Bo „ludzie” to oczywiście naród wybrany… Czy czegoś nie zrozumiałem.

     • Robert B.

      7 lutego 2017 at 17:43

      Ja nigdzie nie twierdziłem, że Żydzi są wszechmogący (nie dodawaj sobie animuszu, bo przy okazji wyłazi jak szydło z worka, CO się u was mówi, co się kultywuje). Ja twierdziłem i twierdzę, że jesteście bezwzględni i pozbawieni jakichkolwiek skrupułów, choć ubieracie się w szaty niewiniątek. Owszem, ta wasza bezwzględność, brak skrupułów, etniczna mafijność pozwala wam na początku skumulować nieco majątku i władzy w waszych łapskach, ale potem zawsze dochodzi do takiego wybuchu antysemityzmu, że was zdmuchuje. Takie coś dzieje się tak regularnie, tak cyklicznie, że aż prosi się, by wyciągnąć z tego wnioski. Nie wyciągnęliście żadnych. Ja to tak interpretuję: ta wasza krótkowzroczność wynika z waszej pasożytniczej mentalności. Tasiemiec też nie jest w stanie żyć samodzielnie. Choć poddawany truciu (gdy gospodarz chce się z niego wyleczyć), nie odrywa się i nie wynosi. Bo wie, że tam na zewnątrz MOŻE BYĆ TYLKO GORZEJ. Dla was najgorsze prześladowanie jest lepsze od pracy na własny rachunek. Niestety, wyżej dupy nikt nie podskoczy, Żydzie…

     • Termojądrowa Potęga Izraela

      7 lutego 2017 at 17:51

      Cyklicznie to powtarza się to, że ludzie wygrywają z podludźmi w każdej konkurencji i to wkurwia podludzi i wtedy uciekają się do tego co jest ich naturą – do troglodyckich zachowań.
      Tak było przez całą historię – to jest brzemię człowieka cywilizowanego, ale ty jako pół-podczłowiek-pół-zwierze tego nie zrozumiesz.

      Ty nawet nie potrafisz powiedzieć kto jest Żydem a kto nie i notorycznie na tym portalu nazywasz Żydami osoby które nimi nie są, tylko dlatego, że te osoby osiągnęły jakiś sukces. (ostatnio premiera kanady np.)
      Ty po prostu masz przebłyski świadomości i dociera do ciebie, że człowiek a szczególnie człowiek sukcesu to zupełnie inny gatunek niż ty.

      Dlatego tak jak pisałem. Ty nawet nie jesteś antysemitą.

     • Termojądrowa Potęga Izraela

      7 lutego 2017 at 17:53

      @m

      Zarówno ludzie, podludzie jak i zwierzęta występują w różnych formach i kształtach.
      Ja na przykład jestem człowiekiem a Robert B. jest czymś pomiędzy podczłowiekiem a zwierzęciem. Wykazuje cechy obu.
      To nie kwestia rasy tylko charakteru.

     • Termojądrowa Potęga Izraela

      7 lutego 2017 at 18:20

      Teraz nadchodzi etap w którym europa będzie jebana przez muzułmanów.
      Ty zastanów się dlaczego wszystkie imperia chciały nas zniszczyć i im się nie udało i teraz ich nie ma a my jesteśmy i sramy ci do ryja śmieciu?

     • Paweł

      7 lutego 2017 at 18:44

      @TPI

      „Cyklicznie to powtarza się to, że ludzie wygrywają z podludźmi w każdej konkurencji i to wkurwia podludzi i wtedy uciekają się do tego co jest ich naturą – do troglodyckich zachowań.”

      Dobre podsumowanie żydostwa. W obozach byli gorsi dla swoich od niemców, donosili, zdradzali, mordowali. Troglodyci pełną gębą!

  • Feliks Zienkowicz

   7 lutego 2017 at 22:54

   N.W. posłuchaj, jeśli masz uszy. My pamiętamy jak Żydzi mordowali po wojnie najlepszych Polaków pod auspicjami NKWD i UB. Wasze państwo Izrael jest obecnie najbardziej faszystowskim państwem na świecie! Przejęliście ten „stan umysłu” od swoich niemieckich oprawców wg znanego mechanizmu psychologicznego identyfikowania się ofiary z katem w efekcie doznanej traumy i to zasiliło wasze odwieczne przekonanie, że jesteście „narodem wybranym” – ubermensch – a goje są tylko „bydłem”, które ma wam służyć i pracować na was. Tak samo Niemcy myśleli o Polakach i innych nacjach. Sądzicie, że Polacy nie znają Talmudu, że nie czytaliśmy Protokołów Mędrców Syjonu? Znamy wasz kodeks i jesteśmy oburzeni. Wasza religia i nastawienie do innych, to rodzaj satanizmu! Niewiele się różni od Islamu, a od Chrześcijaństwa jest to tak odległe jak Piekło od Nieba.
   Nie zamierzamy się przyjaźnić z arabskimi terrorystami, są nam obcy, ale i nie musimy przyjaźnić się z Żydami. Terroryzm muzułmański wywołały masońskie elity żydowskie, celowo, rękami głównie USA, które macie pod kontrolą; antysemityzm jest wam od wieków potrzebny do trwania w pozycji „ubermensch” i zachowywania tej faszystowskiej solidarności. Inaczej rozproszylibyście się. My możemy patrzeć z boku jak wojujecie z Arabami i współczuć tym cierpieniom po obu stronach. Ale to wy jesteście w Palestynie okupantem, jak Hitler był w Polsce…
   Holokaust Żydów odbywał się z udziałem oddziałów żydowskiej milicji wysługującej się Niemcom – oddziałów nieraz bardziej okrutnych niż SS. To Żydzi prowadzili Żydów na Umschlagplatz i upychali w bydlęcych wagonach, Żydzi odprowadzali braci-Żydów do niemieckich komór gazowych w obozach. Niemcy nie lubili brudzić sobie rąk. Niemcy stali, pilnowali i komenderowali (co nie umniejsza ich odpowiedzialności), ale to bardzo przykra, hańbiąca was prawda. O właśnie, prawda.
   Mówią: „Prawda was wyzwoli” i to jest FAKT. Prawdą jest Chrystus, którego odrzuciliście, doprowadzając do ukrzyżowania Go – rękami Rzymian i rzymskiego aparatu władzy, tak jak eksterminowaliście Polaków pod rękojmią NKWD, w którym masowo służyliście – i nie umiecie / nie chcecie jej i Jego, tj prawdy historycznej i Prawdy Boga wcielonego, przyjąć. Zostaje wam zatem kłamstwo.
   Część mojej licznej przed wojną rodziny, jak bardzo wielu Polaków, przechowywała Żydów w czasie wojny, oddając za nich życie w ofierze. Inna część walczyła zbrojnie z oboma okupantami i w większości wyginęła. Wam to było na rękę. Wy nie chwytaliście za broń (nie licząc tych sześćdziesięciu kilku bohaterów z Powstania w Getcie Warszawskim). Twoje lżenie tutaj Polaków, Noah Wendt, pokazuje jak bardzo pod tymi obelgami boli was ta odrzucona Prawda. Nie licz, że „Jahve wytraci wrogów Izraela”, bo może być odwrotnie. Bóg zbawi tych, którzy są z Prawdy, żyją dla Prawdy i bronią Jej. Szatan będzie pokonany.

   • Robert B.

    7 lutego 2017 at 23:05

    Żyd nic z tego nie zrozumie. Będzie stał, słuchał, a potem zacznie znowu bełkotać te swoje niemożebne brednie – taki „kod kulturowy”. Ich ich święty holokit też nie obchodzi. Ich obchodzi tylko, CO z tego będą mieli. Gdyby się okazało, że więcej by mieli z zaprzeczenia holokitowi, to by mu zaprzeczali. Jak się wie, z KIM się ma do czynienia, to mniej żółci kosztuje komunikowanie się z tym najpodlejszym plemieniem spośród podłych pod słońcem.

   • Termojądrowa Potęga Izraela

    7 lutego 2017 at 23:26

    Czy ty pokurwieńcu bez rozumu nie wiesz, że ja znam te wszystkie bzdety i sram na nie? Fakty są takie, że każdego kto rządzi czymkolwiek z automatu nazywacie Żydem bo jesteście podludźmi.
    To jest wasz problem a teraz ZABIJCIE SIĘ!

    • Robert B.

     8 lutego 2017 at 11:35

     Tak czy inaczej, musi ci z tego wszystkiego wynikać, że jesteście na cenzurowanym. Nie tylko w Polsce. W innych krajach, gdzie tylko daliście się poznać, też. Nie uda się przechwycenie władzy po cichutku, nie udał się szantaż holokitem. Nie staliście się świętymi, nietykalnymi, bezkarnymi krówskami.

 3. Tomek

  7 lutego 2017 at 15:15

  Szkoda, że nie napisaliście, że wyraźnie poparcie dla tej akcji dał prezydent Trump. I, że ogłosił, że uzna Jerozolimę za stolicę Izraela przenosząc tam m.in. ambasadę USA. Była to jedna z jego pierwszych decyzji. Nie to, żebym się czepiał, ale wizy znieść Polakom obiecał w ciągu 2 tygodni od zaprzysiężenia i jakoś się to nie zadziało, a na prawy.pl cisza. No, ale rozumiem. Ziomal Putina, to nie krytykujemy:)

  • Noah Wendt

   7 lutego 2017 at 15:34

   Ale, co się uparliście na te wizy. Jedna uwaga, dla podróżującego wizy są korzystne, bo przy ruchu bezwizowym, jeśli na granicy funkcjonariusz imigracyjny nie wpuści cię to wracasz, a przy wizie masz możliwosc zaskarżenia decyzji do sadu i na rozstrzygnięcie mozesz czekać w USA,a nie u siebie w domu. W czym, wiec problem? Termin 2 tygodni był nierealny, gdyz to kongres podejmuje tu decyzje, a nie prezydent.

   • Robert B.

    7 lutego 2017 at 17:23

    No proszę! W tej sprawie też głupiego goja pouczasz?

  • Paweł

   7 lutego 2017 at 18:47

   @Tomek

   Cóż, Trump może okazać się żydolubem, ale nie zmienia to faktu, że podjął wiele dobrych działań. Powiedz mi Tomuś, znalazłeś te swoje dowody, czy nie?

 4. m

  7 lutego 2017 at 17:44

  „Izrael bezprawnie …” – nie bezprawnie; prawem kaduka.

 5. tomek

  7 lutego 2017 at 17:54

  srule i gudlaje sami sobie szykujecie nowy holokaust swoja buta arogancja i rasizmem jezeli tego nie widzicie to jestescie meszuge

 6. m

  7 lutego 2017 at 18:14

  @Termojądrowa Potęga Izraela
  @Noah Wendt
  Cokolwiek by nie sądzić o Robercie B., trzeba przyznać, że pisze z polotem.

  • Termojądrowa Potęga Izraela

   7 lutego 2017 at 18:25

   Faktycznie, to jeden z moich ulubionych troglodytów.

 7. wiesscar

  8 lutego 2017 at 13:29

  To sa problemy miedzy Zydami a Arabami a wezej Izraelczylami a Palestynczykami.
  Bedzie miedzy nimi niezgoda.
  Polska jest daleko i nas te sprawy nie dotykaja bezposrednio. Wczesniej neokonserwatysci nakazali III RP napasc z USA na Irak Saddama Husajna. To posrednia zależność.

 8. piernik

  8 lutego 2017 at 23:33

  pora zrobic przeglad piecow w Oswiecimiu

  • Noah Wendt

   9 lutego 2017 at 08:18

   Puknij się w głowę i wsadź ją do piekarnika.
   To jednak były piece w Auschwitz, o przepraszam w Oświęcimiu, czy raczej w Birkenau, co jest, w Brzezince…

 9. Eldon Paswaters

  22 lutego 2017 at 07:20

  6690 BLACK HORSE PIKE

 10. Kellee Shultz

  22 lutego 2017 at 08:56

  what is coq10 good for

 11. Denisha Pasinski

  23 lutego 2017 at 21:56

  Breach of Contract Lawyer Dallas

 12. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 02:32

  http://revia.phartesdomusa.org buy naltrexone europe

 13. Jeffreygorse

  13 sierpnia 2017 at 00:05

  http://buycialisonline.phartesdomusa.org/ can i buy cialis from canada

 14. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 18:47

  I visited multiple web sites but the audio quality for audio songs current at
  this site is genuinely wonderful.

 15. things you need to know about chuck norris

  7 września 2017 at 01:28

  Thanks a lot for sharing this with all folks you really recognize what you’re speaking approximately!

  Bookmarked. Please also consult with my website =). We can have a hyperlink
  alternate agreement between us

 16. federal loan application

  7 września 2017 at 21:35

  Appreciate this post. Will try it out.

 17. 196.43.133.60

  8 września 2017 at 02:07

  This article offers clear idea in favor of the
  new viewers of blogging, that truly how to do blogging.

 18. pt.wikipedia.org

  9 września 2017 at 06:58

  Hello! I simply wish to offer you a huge thumbs up for the excellent information you’ve got here on this post.
  I am returning to your website for more soon.

 19. Alda

  9 września 2017 at 18:15

  My brother suggested I might like this blog.
  He was entirely right. This post truly made my day.

  You can not imagine simply how much time I had spent for this info!
  Thanks!

 20. Cleo

  9 września 2017 at 21:25

  It’s awesome for me to have a site, which is good for
  my know-how. thanks admin

 21. Kirsten

  10 września 2017 at 05:39

  Excellent beat ! I wish to apprentice even as you amend your site, how
  could i subscribe for a weblog site? The account helped
  me a applicable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided brilliant clear idea

 22. trapworld.com

  11 września 2017 at 10:58

  This paragraph will assist the internet visitors for setting up new website or even a blog
  from start to end.

 23. interest rates

  11 września 2017 at 21:10

  Keep on working, great job!

 24. http://expertwindowcoverings.com

  12 września 2017 at 01:51

  Currently it appears like Expression Engine is
  the best blogging platform available right now. (from
  what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 25. potential real

  13 września 2017 at 17:46

  Hello! I just wish to give you a huge thumbs up for your great information you have got here on this post.
  I’ll be returning to your site for more soon.

 26. classic gaming

  13 września 2017 at 21:33

  Hey just wanted to give you a quick heads up.
  The words in your content seem to be running off the screen in Firefox.
  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I’d post to let you know.
  The design look great though! Hope you get the problem
  resolved soon. Kudos

 27. Wow that was strange. I just wrote an very long comment but after I clicked
  submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m
  not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say wonderful blog!

 28. place macau tourism

  15 września 2017 at 17:48

  I always used to read paragraph in news papers
  but now as I am a user of net therefore from now I am using net for articles, thanks to web.

 29. travel cover

  17 września 2017 at 00:31

  Excellent article. I’m dealing with a few of these issues as well..

 30. bourdin.ru

  17 września 2017 at 03:27

  I am actually happy to glance at this webpage posts which carries plenty of helpful facts, thanks for providing
  these kinds of data.

 31. playing golf

  17 września 2017 at 04:05

  I every time spent my half an hour to read this website’s content every day along with
  a mug of coffee.

 32. Evonne

  17 września 2017 at 08:13

  What’s up to every one, as I am in fact eager
  of reading this weblog’s post to be updated daily. It includes nice data.

 33. best butt

  20 września 2017 at 17:22

  I wanted to thank you for this great read!! I absolutely loved
  every bit of it. I have got you book marked to look at new stuff you post…

 34. Matt

  21 września 2017 at 12:26

  Hello, I enjoy reading through your article. I wanted to
  write a little comment to support you.

 35. www.elamalh.com

  21 września 2017 at 16:05

  I have read so many posts on the topic of the blogger lovers however this article is really a
  pleasant piece of writing, keep it up.

 36. playing golf

  21 września 2017 at 17:55

  You could definitely see your skills in the work you write.
  The sector hopes for more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe.
  Always follow your heart.

 37. web dating

  21 września 2017 at 22:41

  With havin so much written content do you ever run into
  any issues of plagorism or copyright violation? My website has
  a lot of completely unique content I’ve either authored myself
  or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over
  the web without my permission. Do you know any solutions
  to help reduce content from being stolen? I’d truly appreciate it.

 38. Arlie

  22 września 2017 at 03:34

  Truly no matter if someone doesn’t be aware of then its up to other
  people that they will assist, so here it occurs.

 39. Lizzie

  22 września 2017 at 12:43

  Wow, this piece of writing is good, my younger sister is analyzing these kinds of things, therefore I am
  going to inform her.

 40. london travel

  22 września 2017 at 22:45

  Great blog here! Also your website loads up very fast! What web
  host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 41. tourism keep

  23 września 2017 at 00:01

  Appreciation to my father who told me regarding this web
  site, this weblog is in fact awesome.

 42. www.asp-japan.co.jp

  23 września 2017 at 17:33

  I was suggested this web site by my cousin. I’m not
  sure whether this post is written by him as nobody else know
  such detailed about my difficulty. You are incredible!
  Thanks!

 43. Lucie

  24 września 2017 at 07:34

  bookmarked!!, I really like your website!

 44. Claudio

  25 września 2017 at 04:33

  This info is worth everyone’s attention. When can I find out more?

 45. travel diary

  26 września 2017 at 10:48

  Hello, There’s no doubt that your website
  may be having browser compatibility issues. Whenever I look at your website in Safari,
  it looks fine however when opening in IE, it’s got some overlapping issues.
  I just wanted to give you a quick heads up!
  Aside from that, wonderful website!

 46. Willian

  26 września 2017 at 22:53

  Whats up this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code
  with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance
  from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 47. geocachingchile.cl

  27 września 2017 at 07:39

  Excellent blog here! Also your website loads up fast! What web host are you using?
  Can I get your affiliate link to your host? I wish my
  web site loaded up as quickly as yours lol

 48. Jackie

  27 września 2017 at 08:07

  Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world the
  whole thing is available on web?

 49. HaroLiavaife

  27 września 2017 at 11:35

  Viagra Moins Cher France Cialis Levitra Viagra Vergleich [url=http://tadalaf20mg.com ]generic cialis[/url] Generico De Propecia Comprar Levitra Cystitis Keflex

 50. Sheree

  28 września 2017 at 05:51

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the
  book in it or something. I think that you can do with some pics to
  drive the message home a little bit, but other than that, this is excellent blog.
  A great read. I’ll certainly be back.

 51. resources.alunar.net

  28 września 2017 at 07:08

  Fabulous, what a web site it is! This webpage provides useful facts to us, keep
  it up.

 52. Marcia

  29 września 2017 at 08:07

  Pretty! This was an incredibly wonderful article.

  Many thanks for supplying these details.

 53. right timex look

  30 września 2017 at 14:38

  Hello, i feel that i saw you visited my site thus i came
  to return the desire?.I’m attempting to in finding issues to enhance my web site!I suppose its good enough
  to make use of a few of your ideas!!

 54. toned butt

  2 października 2017 at 05:59

  Wow that was odd. I just wrote an really long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Anyway, just
  wanted to say great blog!

 55. pt.wikipedia.org

  3 października 2017 at 09:38

  If you are going for most excellent contents like myself,
  only pay a quick visit this site all the time because it provides quality contents, thanks

 56. web dating

  3 października 2017 at 16:17

  No matter if some one searches for his vital thing, so he/she wants to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

 57. www.1papacaio.com.br

  4 października 2017 at 06:52

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you
  are not already 😉 Cheers!

 58. arsenal soccer jerseys

  5 października 2017 at 16:36

  Awesome blog! Do you have any hints for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go
  for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally overwhelmed ..
  Any ideas? Cheers!

 59. travel close

  5 października 2017 at 20:04

  Very nice article, exactly what I wanted to find.

 60. asbestos removal

  6 października 2017 at 20:22

  Excellent post! We will be linking to this great content on our website.
  Keep up the good writing.

 61. well-known dating

  9 października 2017 at 08:26

  What’s up to all, the contents existing at
  this website are in fact awesome for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.

 62. jordan soccer

  9 października 2017 at 12:03

  Your means of telling all in this paragraph is actually fastidious, all can without difficulty
  know it, Thanks a lot.

 63. HaroLiavaife

  9 października 2017 at 14:54

  Amoxil 500mg $0.29 Unit Price Viasek [url=http://bestviaonline.com]viagra online pharmacy[/url] Propecia Effets Indesirables

 64. heart disease

  9 października 2017 at 18:55

  Your mode of telling the whole thing in this piece
  of writing is in fact pleasant, every one be capable of easily be aware of it, Thanks a lot.

 65. asbestos removal

  10 października 2017 at 00:04

  Hi! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
  There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Cheers

 66. HaroLiavaife

  10 października 2017 at 07:07

  Priligy Forum Uk Propecia 1yr Can I Buy Lasix From Canada [url=http://viaonlineusa.com]viagra[/url] Levitra Taglich Finasteride Tab Internet Pharmacy

 67. imagine holiday travel

  10 października 2017 at 18:42

  What’s up, its fastidious post on the topic of media print, we
  all be aware of media is a wonderful source of information.

 68. soccer jerseys well-marked

  11 października 2017 at 06:55

  Thanks for finally talking about >Izrael bezprawnie
  zalegalizował nielegalne osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu – Prawy.pl <Loved it!

 69. pt.wikipedia.org

  12 października 2017 at 03:25

  It’s going to be ending of mine day, however before ending I am reading this impressive paragraph to improve my know-how.

 70. Roberto

  12 października 2017 at 05:16

  Your mode of explaining all in this post is in fact fastidious,
  every one can without difficulty know it, Thanks a lot.

 71. HaroLiavaife

  12 października 2017 at 17:49

  Sildenafil Et De Dapoxetine En Inde [url=http://cheapviasales.com]buy viagra[/url] Acheter Cialis 20mg Ligne What Is Propecia Hair Loss

 72. o leku kamagra

  13 października 2017 at 15:45

  W podpory o viagra sprawdzone rzemiosla dodatkowo nadzwyczaj znaczne badanie polskich ekspertow jestesmy w poziomie w niebywale skuteczny badania popierac kuracja zaklocen erekcyjnych obok mnogosci nowoczesnych mezczyzn. Uzytkujac nieorzeczone i w ogolow sprawdzone dzieki nas postepowania od chwili latek odnosimy ogromne sukcesy w sferze sztuka lekarska cierpkosci nieseksualnej. Podawane za sprawa nas apteka internetowa bezplatne narady nielecznicze stercza na mozliwie najwazniejszym rzadzie.

 73. Unquestionably consider that which you said. Your favorite reason seemed to
  be at the net the simplest factor to remember of. I say to
  you, I definitely get irked while folks consider worries that they plainly do
  not know about. You controlled to hit the nail upon the
  top as smartly as outlined out the whole thing with no need
  side effect , people can take a signal. Will probably be back to get more.
  Thank you

 74. butt workout

  14 października 2017 at 06:59

  Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues.

  When I look at your blog site in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
  fantastic blog!

 75. kamagra oral yelly

  14 października 2017 at 10:04

  Pod warunkiem od momentu viagrze jakiegos terminu wypatrujesz czegos, co stanowiloby w poziomie odciazyc Twoja erekcje a nie odnosisz w owym jakiegos wiekszego sukcesu, uradzze sie na wizyta lokalnego sprawnie czyniacego serwisu, ktory wspomogl w tym momencie bardzo obszernej liczbie indywiduow. Lokalne pomiar plus kreatywny struktura zapomogi przytoczony obfita lekami na potencje noeza dodatkowo prowadzeniem dyskrecji umie w oszalamiajacy droga przydac sie az do usuniecia Twoich klopotow z erekcja.

 76. viagranajtaniej

  14 października 2017 at 21:28

  Skutecznosc viagra przekazywanego na mocy nas posilki w odcinku kuracje zagwozdki erekcyjnych jest w dniu dzisiejszym niejaka z dysponujacych stworzyciel wspolczynnik zadowolenie lokalnych eksploatatorzy. Dobrana rozpoznanie choroby zafundowana w poprzek niekrajowych koneserow w darmowych konsultacjach medycznych stanowi w poziomie w powazny procedura wniesc poprawki Twoje lekow na potencje bytowanie seksualne. Ulozenie ciala skostnialymi fortelami w tym zakresie wreczamy dodatkowo klawo przygotowana sukurs mailowa gwoli niepolskich pacjentow.

 77. Virginia

  15 października 2017 at 13:43

  Hi! Would you mind if I share your blog with my facebook group?
  There’s a lot of people that I think would really enjoy your content.

  Please let me know. Cheers

 78. HaroLiavaife

  15 października 2017 at 18:24

  Cafergot Tablets Nz [url=http://leviprices.com]levitra for sale online[/url] Buy Accutane Forum Buy Generic Orlistat 120mg Online

 79. reverse phone number lookup

  17 października 2017 at 12:17

  Your style is so unique in comparison to other folks I have read stuff from.
  Thanks for posting when you have the opportunity,
  Guess I’ll just bookmark this page.

 80. expert asbestos removal

  17 października 2017 at 20:42

  Terrific post however I was wondering if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
  Appreciate it!

 81. José Wilame Araújo Rodrigues

  17 października 2017 at 23:50

  Very good website you have here but I was curious if you knew of any community forums that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really like to be a part of online community where I can get comments from other experienced individuals that share the same
  interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Appreciate it!

 82. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  17 października 2017 at 23:54

  Informative article, just what I needed.

 83. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 09:05

  Hi there, I enjoy reading all of your article.
  I wanted to write a little comment to support you.

 84. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  20 października 2017 at 00:01

  It’s going to be ending of mine day, however before finish
  I am reading this enormous piece of writing to improve my experience.

 85. Lélio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 04:03

  I am genuinely grateful to the holder of this web
  site who has shared this impressive paragraph at here.

 86. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  20 października 2017 at 13:33

  Magnificent beat ! I wish to apprentice while you amend
  your website, how can i subscribe for a blog web site?
  The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered
  bright clear concept

 87. HaroLiavaife

  21 października 2017 at 01:09

  Buy Synthroid Acheter Vrai Cialis [url=http://genericcial.com]online pharmacy[/url] Cialis E Simili Propecia Dhea Hair Loss In Men Swollen Tongue Amoxicillin Newborn

 88. domain availability

  21 października 2017 at 10:36

  Hi there, I enjoy reading through your post. I like to write
  a little comment to support you.

 89. Lelio Junior

  21 października 2017 at 20:53

  I am in fact pleased to read this webpage posts which includes
  plenty of useful information, thanks for providing such data.

 90. You are so cool! I do not believe I’ve truly read through a
  single thing like this before. So wonderful to find someone with a few
  genuine thoughts on this topic. Seriously.. thank you for starting this up.
  This website is something that is required on the internet, someone with a bit
  of originality!

 91. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  22 października 2017 at 04:25

  It’s an awesome paragraph in support of all the online users; they will obtain benefit from it I am sure.

 92. Lelio Vieira Carneiro Junior

  22 października 2017 at 05:18

  This is the right web site for anybody who really wants to
  find out about this topic. You know so much its almost hard to argue
  with you (not that I actually would want to…HaHa). You certainly put a new
  spin on a subject that’s been discussed for ages. Wonderful stuff, just great!

 93. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  22 października 2017 at 06:44

  Great blog here! Also your site rather a lot up very fast!
  What web host are you the usage of? Can I am getting your affiliate link for your host?
  I want my website loaded up as quickly as yours lol

 94. timex look

  22 października 2017 at 11:03

  Your style is unique compared to other people I’ve read stuff from.

  Many thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I’ll just book
  mark this web site.

 95. Umanizzare

  24 października 2017 at 00:26

  I’m really enjoying the theme/design of your blog. Do you ever run into
  any browser compatibility problems? A couple of my blog
  visitors have complained about my site not operating correctly in Explorer but
  looks great in Firefox. Do you have any tips to help fix this problem?

 96. reverse phone lookup

  24 października 2017 at 08:19

  Appreciate this post. Let me try it out.

 97. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 03:06

  Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you, However I am
  having problems with your RSS. I don’t know why I am unable to
  join it. Is there anybody having identical RSS problems?
  Anyone that knows the answer will you kindly respond?
  Thanks!!

 98. HaroLiavaife

  25 października 2017 at 03:31

  Viagra Cialis Combo Pack Deals Can Amoxicillin Ca Use Urticaria Skypharmacy [url=http://orderlevi.com]levitra online pharmacy in usa[/url] Le Viagra Est

 99. HaroLiavaife

  26 października 2017 at 07:07

  Does Amoxicillin Suspension Treat Abladder Infection Cialis 5 Mg Son Prix [url=http://orderlevi.com]buy cheap generic levitra online[/url] Viagra Frome India Reputable Online Levitra Zithromax 5 Day Pack

 100. Umanizzare presídios

  26 października 2017 at 13:34

  Thanks very nice blog!

 101. expert asbestos removal

  26 października 2017 at 15:30

  Great info. Lucky me I came across your website
  by chance (stumbleupon). I have book-marked it for later!

 102. Luiz Gastão Bittencourt

  27 października 2017 at 01:57

  I constantly spent my half an hour to read this website’s articles
  daily along with a cup of coffee.

 103. Grupo Coral

  27 października 2017 at 15:58

  you are truly a good webmaster. The web site loading
  speed is amazing. It seems that you’re doing any unique trick.
  Also, The contents are masterwork. you have
  done a excellent job on this matter!

 104. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 21:50

  Because the admin of this web site is working, no doubt very soon it will be
  famous, due to its quality contents.

 105. HaroLiavaife

  29 października 2017 at 19:24

  Amoxicillin 875 Cilias Buy At Miami [url=http://viafreetrial.com]viagra[/url] Real Progesterone Visa No Physician Approval Store

 106. timex enjoy

  31 października 2017 at 03:09

  fantastic submit, very informative. I wonder why the other experts of this sector do not notice this.
  You must proceed your writing. I’m confident, you’ve a great
  readers’ base already!

 107. Dadado Veig

  31 października 2017 at 09:02

  Hi there, I log on to your blogs like every week. Your writing style is witty, keep doing what you’re doing!

 108. Louisa

  31 października 2017 at 11:17

  Your style is very unique in comparison to other people
  I’ve read stuff from. Thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just book
  mark this web site.

 109. Umanizzare presídios

  1 listopada 2017 at 09:41

  I relish, result in I found exactly what I was having a look for.
  You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a
  great day. Bye

 110. Grupo Serval presidios

  2 listopada 2017 at 02:15

  I’m really enjoying the theme/design of your blog.

  Do you ever run into any web browser compatibility
  problems? A small number of my blog audience have complained about my website not working correctly
  in Explorer but looks great in Firefox. Do you have any solutions to help fix this problem?

 111. contract phones encapsulate

  3 listopada 2017 at 17:26

  I’m not positive where you’re getting your info, but great topic.
  I needs to spend a while finding out more or
  figuring out more. Thank you for excellent info I was looking for this info for my mission.

 112. expert asbestos

  4 listopada 2017 at 21:12

  Pretty! This has been an incredibly wonderful article.
  Thank you for providing this info.

 113. Lelio Junior

  5 listopada 2017 at 17:41

  Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog
  shine. Please let me know where you got your design. Many thanks

 114. Lélio Vieira Carneiro Junio

  6 listopada 2017 at 06:22

  I visited many sites but the audio feature for audio songs current at this website is in fact
  marvelous.

 115. HaroLiavaife

  8 listopada 2017 at 00:04

  Recherche Kamagra Utilisation Du Kamagra Comprar Cialis En Valencia Sin Receta [url=http://leviprices.com]get online levitra prescription[/url] Propecia Enfermedad De Meniere Side Effects Of Cephalexin

 116. besting timex watches

  9 listopada 2017 at 04:34

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.

  Look advanced to more added agreeable from you!
  By the way, how can we communicate?

 117. website designing agencies

  10 listopada 2017 at 04:26

  fantastic points altogether, you simply won a new reader.
  What may you recommend in regards to your submit that you made some days ago?
  Any sure?

 118. jamesonleadership.com

  11 listopada 2017 at 03:13

  excellent points altogether, you simply received a new reader.
  What may you recommend in regards to your put up that you just made some days ago?

  Any sure?

 119. Lélio Vieira Carneiro Junio

  13 listopada 2017 at 11:51

  Wow that was strange. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say
  great blog!

 120. home security camera systems costco

  15 listopada 2017 at 20:59

  To keeping your belongings safely?

 121. website numbers

  20 listopada 2017 at 07:46

  Hello to every single one, it’s genuinely a fastidious for
  me to go to see this website, it consists of precious Information.

 122. Freda

  26 listopada 2017 at 14:48

  I have read so many articles or reviews on the topic of the blogger
  lovers however this paragraph is genuinely a good article,
  keep it up.

 123. HaroLiavaife

  28 listopada 2017 at 01:48

  On Sale Online Worldwide Stendra 100mg Legally [url=http://buygenericvia.com]viagra online pharmacy[/url] Cialis 20mg Tunisie Wat Is Kamagra

 124. HaroLiavaife

  5 grudnia 2017 at 00:17

  Amoxil Clavula Side Effects Amoxicillin Vs Ciprofloxacin Viagra Schweiz Rezept [url=http://cialgeneri.com]cialis price[/url] Generique Baclofen 10mg Cialis Precio En Espana Solubility Propecia Finasteride

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra