Z kraju

Pierwsze rozmowy kanclerz Angeli Merkel z premier Beatą Szydło: Nie ma polskiej zgody na Nord Stream 2

Kwestie gospodarcze, energetyczne oraz bezpieczeństwa zdominowały pierwsze rozmowy kanclerz Niemiec Angeli Merkel z premier Polski Beatą Szydło.

– Polska i Niemcy to ważne dwa kraje, które ze sobą sąsiadują – mówiła premier Szydło, wyrażając nadzieję na pogłębienie współpracy. – Dobre partnerstwo Polski i Niemiec jest koniecznie dla przyszłości projektu europejskiego – przekonywała. – Dla polskiej gospodarki bardzo ważne jest, że angażują się w nasze rynki firmy niemieckie – mówiła, zapraszając firmy niemieckie do Polski. – Polska jest otwarta na to, aby rozmawiać o ambitnej polityki klimatycznej, ale z uwzględnieniem rozsądnego miksu energetycznego – zaznaczała szefowa polskiego rządu.

Szydło podkreśliła w rozmowie, że nie ma zgody Polski na Nord Stream II. Poruszyła także kwestię Polonii w Niemczech. – Pewne kroki już zostały podjęte – poinformowała, nie precyzując jednak jakie. Doprecyzowała jednak sama Angela Merkel, która zleciła przeprowadzenie audytu, mającego stwierdzić, jak wielkie jest zapotrzebowanie na polskie szkoły i naukę języka polskiego. Dopiero wówczas mają zostać podjęte jakiekolwiek działania.

– Cieszę się, że Polska odpowie na wszystkie pytania KE, że dyskusja Polski z Komisją Europejską jest bardzo konstruktywna – mówiła kanclerz Angela Merkel podczas wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło. Obydwie panie podkreślały swoje familiarne relacje. – Polskie przedsiębiorstwa po stronie niemieckiej są mile widziane – rewanżowała się Merkel za polskie zaproszenie. Podkreślała, że w kwestiach obronności Niemcy mają takie samo zdanie jak Polacy.

Obydwie panie poruszyły też kwestię muzułmańskich imigrantów. Angela Merkel wskazywała, że budowa szkoły libańskiej będzie polsko-niemieckim znakiem, „że chcemy wspólnie rozwiązać problem uchodźctwa”.

– Jest za wcześnie, żeby takie stanowisko przedstawiać – mówiła Szydło, zapytana, czy obydwie panie polityk rozmawiały o ewentualnym wsparciu dla kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Z kolei Angela Merkel, zapytana o TTIP oraz przyszłości umowy CETA nie potrafiła udzielić precyzyjnej odpowiedzi. Niemcy są otwarci na umowy transatlantyckie – wynikało z jej wypowiedzi. Angela Merkel zastrzegła jednak, że „wszystko zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja”.

Szczegółowe rozmowy, w tym również na temat przyszłości i przyszłego kształtu Unii Europejskiej, zostaną przeprowadzone wieczorem. Beata Szydło będzie przekonywała Angelę Merkel o konieczności reform w UE, w tym wzmocnienia parlamentów narodowych. Temat ten został już poruszony na Malcie, oraz wcześniej, w Bratysławie.

Fot. KPRM

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

150 komentarzy

150 Komentarzy

 1. z-k

  7 lutego 2017 at 16:33

  Natomiast Nord Stream 1 wybudowali „nasi” politycy przez własną głupotę i pacholstwo wobec ukraińskich interesów grandziarskiej międzynarodówki

 2. stan

  7 lutego 2017 at 17:24

  Koniecznie trzeba pudrować ścierwo UE. Bronić unii, jak socjalizmu bram!

 3. Masław

  7 lutego 2017 at 17:57

  Ale Syxdłowa jest tępa. Obejdzie się bez polskiej zgody. Gdyby była ona politykiem odpowiedzialnym i realistycznie patrzącym na rzeczywistość, to próbowałaby przyłączyć Polskę do Nord Stream 2.
  A poza tym, unioentuzjastka.
  Niemieckie firmy inwestują w Polsce? też bym otworzył fabrykę, gdyby z pieniędzy polskich podatników dostał 80 milionów, jak Mercedes.

 4. Kwal

  7 lutego 2017 at 20:12

  To jest poniżające dla Polski i Polaków że Pani Merkel rozmawiała w swojej ambasadzie ze zdrajcami Polskiej Racji Stanu a z Panem Kaczyńskim w hotelu „Bristol”…To jest rzecz skandaliczna ! Pan Kaczyński powinien odmówić spotkania…

  • tma

   7 lutego 2017 at 21:11

   Nie wiem, co poniżającego jest w hotelu „Bristol”. Ten hotel został zbudowany za pieniądze Paderewskiego, który z kolei był przyjacielem prezydenta USA, Wilsona. Czy gdyby spotkali się w amerykańskiej ambasadzie, byłoby to bardziej symboliczne? Kaczyński pokazał Merkel, że Polska ma alternatywę dla IV (euro)Rzeszy.
   A że p. Merkel rozmawiała w swojej ambasadzie z KOD-em, też nic dziwnego. Trzeba było wypłacić jurgielt.

 5. Tłusta Makrela rozpoczeła KAMPANIE wyborczą!

  7 lutego 2017 at 21:19

  Przyjazd do Warszawy Tłustej Makreli jest JEDYNIE częścią składową jej prymitywnej rozpoczętej zajadłej KAMPANI WYBORCZ w Niemczech, czyli WALKI o stołki władzy autentycznych PRZESTĘPCZYCH gangów politycznych w IV rzeszy niemieckiej, który to gang polityczny CDU PRZEWRÓCIŁY do góry nogami Niemcy do tego stopnia, że po zachodzie słońca jest STRACH wyjść na ulicę, aby nie zostać zadziabanym maczetą przez przyjezdnego islamistę do Europy sprawadzonego przez Makrelę i gang CDU – Christlich Demokratische Union Deutschlands, który absolutnie NIC a NIC NIE ma do czynienia z chrześcijaństwem, a wręcz jego zajadle ZWALCZA w Niemczech.

  Uparta LEWACZKA Tłusta Makrela przyjechała do Warszawy, gdzie ją witają z WIEKJUMI honorami, co ma NIBY pokazać oszukiwanemu MOTŁOCHOWI niemieckiemu, jakie to TŁUSTA MAKRELA „ma wsparcie oraz sympatię medzynarodową” w Polsce i w ogóle poza granicami Niemiec, co ma być KŁAMLIWE wykorzystane przez PROPAGANDĘ tego rządzącego LEWACKIEGO przestępczego gangu CDU – Christlich Demokratische Union Deutschlands, który jest na skraju BANKRUCTWA politycznego w Niemczech – UTRACIŁ poparcie społeczne !!!

  Logiczni Niemcy doskonale sobie zdają sprawę z tego, że to Tłusta Makrela i anty-niemiecki SYJONISTYCZNY gang CDU dokonali NIE-odwracalnych ZMIAN etniczno-demograficznych w Niemczech, po przez ich decyzje NAGŁEGO sprowadzenia około 3 milionów ISLAMISTÓW do Niemiec, która to operacja wcześniej czy później WYWOŁAJĄ WOJNĘ DOMOWĄ w Niemczech, co rozleje się na Europę i UE.
  Oszukiwani i ogłupieni przeciętni Niemcy przez niemiecka maszynkę propagandową są dalej w jakimś AMOKU GŁUPOTY nie zdając sobie z tego sprawy, że już w następnym pokoleniu NIEMCY staną się autentyczna mniejszością we własnym kraju, który bezpowrotnie STRACĄ wskutek tzw. „demokratycznych wyborów” islamistów, którzy Niemców PRZEGŁOSUJĄ swoją większościa uliczną!
  Właśnie o to chodzi masonom NWO z ich funadcji „Bnai Brith International” na którego łańcuchu jest niemiecki gang polityczny CDU obskoczony przez żydów z niemieckim obywatelstwem.
  W następnym pokoleniu będzie 6 razy WIĘCEJ islamistów w Niemczech niż Niemców, gdyż islamiści 5-razy więcej-szybciej się rozmnażają niż Niemcy!
  Przyrost populacji niemieckiej jest UJEMNY i wynosi -0,85, czyli więcej Niemców umiera niż się rodzi.
  Żydo-masonska organizaja o nazwie „Bnai Brith International” finansowana przez Sorosa grasuje w Niemczech i dodatkowo indagując Niemców do ABORCJI i HOMOSEKSUALIZMU, co wspiera gang CDU i Tłusta Makrela.
  Zatem islamiści już nie długo staną się WIEKSZOŚCIĄ w Niemczech – to jest ta NIE odwracalna SZKODA spowodowana przez A.Merkel dla Niemców.
  Takiej skali SZKODY Niemcom nawet nie uczynił A.Hitler dla Niemców , który zburzył infrastrukturę budowalną Niemc , którą dało się ODBUDOWAĆ bardzo szybko.
  LEWACZKA Angela Merkel realizuje ZAMÓWIENIA ideologiczne GLOBALISTÓW żydowskich a tym Sorosa, który finansuje PRZESTĘPCZĄ awanturniczy GLOBALIZM.
  Tłusta Makrela z jej gangiem polityczny CDU nie wyciągnęli wniosków z POPRZENICH wizyt w III RP ignorując wszystko i mimo wcześniejszym dyskusjom z Warszawą NIE wycofywała się ze sprowadzania do Unii Europejskiej muzułmańskich imigrantów do Niemiec i Europy.
  IDENTYCZNIE się stało w innch sprawach poruszanych z DUPKAMI „polskiej dyplomacji” których opinie zostały ZIGNOROWANE przez ZAWSZE agresywnych Niemców z ich bezgraniczną CHCIWOŚCIĄ.

  Zarozumiała i ZADUFANA Tłusta Makrela lub kto inny z Niemiec będzie DALEJ budował pruski plan „Mitteleuropa” będący celem DOMINACJI Niemic nad Wschodnią Europą, sprowadzając ją do PARTERU – traktując jako państwa PERYFERYJNE uzupełniające POLITYKĘ i gospodarkę Niemiec BRUTALNIE eksploatujących Polskę, Czechy, Słowcję, Wegry a teraz RABUNEK tej tych głupków neo-banderowców ukranców w Kijowie.
  Dlatego właśnie rząd Niemiecki ze swoim UNOWOCZEŚNINYM planem „Mitteleuropa” wcześniej czy później dokona ANEKSJI polskich zachodnich terytoriów, które to tereny są obecnie ZAOCZNIE germanizowane, a ziemia tam masowo SPRZEDWANA przez „rząd polski warszawki” wcześniej stronnictwa Pruskiego PO a teraz neo-banderowców żydowskich PiS dla Niemców + wspieranych przez rząd niemiecki dla ROZCZENIOWCÓW tzw. „ziomków niemieckich”.
  Temu procesowi pełzającej ANEKSJI polskich ziem zachodnich oraz Pomorza właśnie służy paragraf nr 116 niemieckiej OBECNEJ Konstytucji, który przewiduje GERMANIZACJĘ całej zachodniej Polski z Pomorzem WŁACZNIE, czemu sprzyja anty-polski FOLKSDOJCZ Donald Tusk autentyczny WRÓG Polski jako komisarz UE.
  Przyjazd do Warszawy Tłustej Makreli to jedynie MASAKARADA wyborcza dla celów PROPAGANDOWYCH jaka to ona NIBY popularna … aby tym sposobem OSZUKAĆ gawiedz niemiecką w procesach wyborczych, tak aby MOTŁOCH niemiecki głosował na gang CDU i Makrelę w jesiennych wyborach w Niemczech.

 6. Kazimierz

  7 lutego 2017 at 21:26

  To nie chodzi o wybory. To są przygotowania do wojny. W tym roku zrealizuje się przepowiednia Aloisa Irlmeiera. Rosjanie zatrzymają się na Renie.

  No i będą zmuszeni do zawalcowania Polski, ale jak Polacy durnowaci, to trudno.

  • Rosja NIE jest agresorem lecz DEFENSYWĄ

   7 lutego 2017 at 23:13

   Człowieczku wypisujesz kompletne BREDNIE i głupoty o „agresji” Rosji z tą PROPAGANDOWĄ bzdurą „że Rosjanie” zatrzymają się na Renie” … itp.
   Takie BREDNIE wymyślają te głupie podpuszczeni „ukraincy” ze zwichrowanym umysłem „neo-banderyzmu” najpierw przekupieni przez GLOBALISTÓW żydo-neokanów z Waszyngtonu i tych GLOBALISTÓW niemieckich z Brukseli, których celem jest RABUNEK całej Wschodniej Europy, a teraz szczególnie tych głupich podpuszczonych ukrainców neo-banderowców, BRABOWANIA dosłownie ze wszystkiego co się tylko da ukraść tym tubylczym ukraincom, a w tym szczególnie z najbardziej atrakcyjną ziemią.
   Rosja przez najbliższe 50 lat NIKOGO NIE zaatakuje, aby powiększać swoje terytorium, gdyż to spowoduje SAMOZAGŁADĘ Rosji po przez utratę całkowitego środków i nawet ZAPLECZA ludzkiego rdzenie ruskiego, niezbędnego do OBRONY co Rosja aktualnie posiada, oraz kontrolowania przez tych Ruskich całego terytorium na wschód od Uralu po Władywostoku.
   Rosja NIGDY nie powtórzy błędu militarnego Aleksandra Wielkiego Macedońskiego, który zdobył Azję i UDŁAWIŁ się zagrabionymi terytoriami, aby zaraz UTRACIĆ dosłownie całe swoje Cesarstwo w krótkim czasie.
   To jest absolutnie FIZYCZNIE i logistycznie NIE możliwe dla Rosji, aby ta obecna Rosja kogo kolwiek zaatakowała w celach RABUNKOWYCH.
   To by było SAMOBUJSTWEM państwa Rosja !
   Obecna Rosja ma NIESAMOWITE problemy z utrzymanie jedności jako jednego państwa Rosja tego POTĘŻNEGO terytorium na Wschód od Uralu po Władywostak. Rosji jest największym terytorialnie państwem na Świecie w którym żyje niespełna 140 milinów ludzi i demograficznie się KURCZY.
   Na wschodzie obecnej Rosji na Wschód od Uralu strasznie się PCHAJĄ jak SZARANCZA żarłocznych karaluchów Chińczyków i inne narodowości Azjatyckie z sąsiednich krajów Rosji, które nie były systemie ZSRR.
   Te azjatyckie narodowości odcienia islamskiego, demograficznie nacierają na tamtejsze terytorium i tam zaczynają stanowić większość demograficzną z czego Kreml doskaonale sobie zdaje sprawę jakie to jest groźne dla Rosji.
   Rosja i Rosjanie absolutnie NIE planują jakiejkolwiek wojny, a tym bardziej aneksji jakich kolwiek OBCYCH terytorów, bo to jest NIE przełknięcia przez Rosjan, gdyż ich jest po prostu za mało liczebnie.
   Natomiast, Rosja UGRYZIE straszliwie KAŻDEGO, obojętnie kto tą Rosje ZATAKUJE, tak jak gryzie doprowadzony do wściekłości bity pies zagoniony do rogu.
   Jeśli ktoś zaatakuje Rosję, to na Rosja z całą pewnością zaatakuje DOTKLIWIE Polskę, kierując na nią tysiece rakiet z bronią jądrową, aby zatrzymać atak na Rosję przewidywany właśnie z Zachodu właśnie z Polski, Litwy, Estni czy też rozpadliny „ukrany”.
   To ogłupieni neo-banderowcy RUSOFOBI z gangu PiS, której aktywistami NIE są RDZENNI Polacy lecz jedynie polscy obywatele, NIE utożsamiający się bewzględnym interesem Polski sieją PROPAGANDĘ jakoby Rosja miała by być „agresorem” inicjatorem wojny.
   Takie brednie są rozpowszechniane przez tych AGRESORÓW i ich zagranicznych sponsorów, którzy atakują wszystko co się rusza, a teraz usiłują ROZWALIĆ Rosję oraz dla siebie ją SKOLONIZOWAĆ. Przestepczy anty-polski gang PO to też bandycko złodzejska zalegalizowana organizacja aktywistów z polskim obywatelstwem NIE polskiej narodowości.
   Aktywiści PO czy też „nowocześni Petru” to NIE są RDZENII etniczni Polacy lecz płatni filksdojcze opłacani przez ZAGRANICZNYCH sponsorów, których los etnicznych Polaków i instytucja ich domu czyli kraju o nazwie Polska ich w ogóle NIE interesuje.
   To aktywiści z gangów PO-Pis-PSL kołują i podpuszczają etnicznych Polaków na każdego polskiego sąsiada, aby się z tymi sąsiadami kotłowali.
   Dlaczego USA nie „kotłuje” się MILITARNIE ze swoimi sąsiadami jak Kanadą lub Mksykiem ???
   W chwili obecnej aktywiści kosmopolici PO-PiS-PSL pracują nad tym, aby maksymalnie SKŁUCIĆ i skonfliktować etnicznych Polaków aktywistów z różnych ideologicznie ugrupowań politycznych, ale o ODCIENIU strykle POLSKIM NARODOWYM, tak aby oni nie byli się w stanie dogadać ze sobą pod ETNICZNYM Polskim szyldem jako JEDEN zjednoczony blok „POLSCY NARDOWCY”.
   Gangsterom z PO-PiS chodzi o to, aby POLSCY NARDOWCY byli dalej maksymalnie ROZBICI, a pojedynczo NIE stanowili siły politycznej, aby stawić czoła anty-polskim gangom przestępczym PO-PiS-„nowoczesni Petru” + PSL.
   Tymi POLSKIMI NARODOWYMI organizacjami są np.: ONR-Obóz Narodowo Radykalny, Ruch Narodowy(R.Winnickiego), stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Narodowcy RP, Polska Falanga(B.Bekera), Trzecia Droga, kilka ugrupowań kanapowych ale ULTRA POLSKICH NARODOWCÓW, znanych jako tzw. trybunałów ludowo-NARODOWYCH Jabłonowskiego, Mariana Kowalskiego itp. których jest WIELE ale nie są się w stanie dogadać na płaszczyźnie w JAKI sposób lub jaką METODOLOGĄ odbudowac Polskę czyli metodologią socjalistyczną, a nawet komunistyczną czy też ULTRA rabunkowo-kapitalistyczną lub monarchiczną.

   • marekadam

    8 lutego 2017 at 19:27

    Niezaleznie od poruszonych powyzej spraw, polscy patrioci powinni sie poswiecic pracy u podstaw, wlaczajac w to nauke poprawnej polszczyzny.

 7. Kwal

  7 lutego 2017 at 21:43

  Niemcy tylko udają, że miękną. Plan Mittel Europa obowiązuje nadal i nie bądźmy naiwni i łatwowierni że jest inaczej. Polska nie ma żadnego znaczenia…jesteśmy po prostu za słabi a parafrazując potomka naszego wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza istniejemy tylko teoretycznie…A tym, żeby Polska istniała nikt obcy nie jest zainteresowany a już na pewno nie Niemcy…szczególnie Niemcy. To My jako Naród powinniśmy być tym zainteresowani bo Polska jest potrzebna Nam i tylko Nam…

  • tma

   7 lutego 2017 at 23:04

   Polska dziś jest potrzebna USA oraz… Chinom. Nie będę pisał dlaczego, bo każdy może sobie w internecie przeczytać i obejrzeć, a większość nawet zrozumieć.
   Niemcy… = kraj po którym amerykańskie czołgi jeżdżą wzdłuż i w poprzek.

 8. obserwator

  7 lutego 2017 at 22:08

  Beata pamietaj hitler kaput!!!,jak to powiedzial slusznie pastor Chojecki z idz pod prad!!!!,takie spotkanie w 4 oczy politykow tego szczebla z prezydetem Duda zwiastuje jakis nowy zamach,czy pani Merkel reprezentowala lewaka sorosa na tym spotkaniu???,cos w trawie piszczy,albo niemcy beda otwierac obozy koncentracyjne dla nachodcow,albo planuja zamach na nowego prezydenta USA Trumpa przy okazji wykorzystujac przyjazne stosunki pomiedzy Polska a USA?,juz niedlugo powinnismy poznac prawde???

 9. Felix Sesay

  22 lutego 2017 at 08:53

  homepage des autors besuchen

 10. Robin Whitey

  22 lutego 2017 at 08:55

  Banquet halls in brooklyn

 11. Reid Nanthanong

  23 lutego 2017 at 21:51

  Old Greenwich CT

 12. liposuction st louis

  23 lutego 2017 at 23:28

  Judging by the way you write, you seem like a professional writer..,~.”

 13. Katheleen Saputo

  24 lutego 2017 at 02:17

  F*ckin’ amazing things here. I am very glad to see your post. Thanks a lot and i’m looking forward to contact you. Will you please drop me a mail?

 14. Eleni Forbis

  24 lutego 2017 at 07:09

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great pattern.CosmosEntertainment

 15. lesbian babysitter

  3 marca 2017 at 00:41

  Great, thanks for sharing this article.Really looking forward to read more. Want more.

 16. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 17. free pron

  4 marca 2017 at 23:20

  XZDuoo When you can grab my attention in the first few words of an article it as an accomplishment. You ave ignited my interest on this subject and I thank you for this.

 18. bijuteri online toptan

  5 marca 2017 at 16:15

  I’m impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this.

 19. invention idea

  5 marca 2017 at 21:15

  Enjoyed every bit of your blog. Much obliged.

 20. replacement windows allentown pa

  7 marca 2017 at 00:24

  you have a fantastic weblog right here! would you like to make some invite posts on my blog?

 21. http://www.shop-and-smile.com/

  7 marca 2017 at 01:26

  Really informative blog article.Really thank you! Want more.

 22. tsx s&p

  7 marca 2017 at 06:44

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is excellent, let alone the content!

 23. tsx most active stocks traded

  7 marca 2017 at 07:51

  Roman Polanski How do I allow contributors to see only their uploads in WordPress?

 24. muslim

  7 marca 2017 at 09:04

  Muchos Gracias for your article. Want more.

 25. eroticke pomocky

  7 marca 2017 at 11:09

  Looking forward to reading more. Great blog.Thanks Again. Fantastic.

 26. Relationship Compatibility

  7 marca 2017 at 13:21

  Is there any way you can remove people from that service?

 27. johnson

  7 marca 2017 at 22:14

  There is definately a great deal to know about this topic. I like all of the points you made.

 28. This really answered my problem, thank you!

 29. cosmetology

  7 marca 2017 at 23:19

  You have made some good points there. I checked on the internet for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

 30. phuket property

  8 marca 2017 at 01:35

  Im no professional, but I think you just made the best point. You obviously comprehend what youre talking about, and I can definitely get behind that. Thanks for staying so upfront and so truthful.

 31. buy cccam

  8 marca 2017 at 02:48

  whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty.

 32. cadeau enfant

  8 marca 2017 at 03:56

  My brother recommended I might like this web site. He was entirely right. This post actually made my day. You cann at imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!

 33. Latest Android Phones

  8 marca 2017 at 10:00

  Say, you got a nice article.

 34. Estate Agents West Bromwich

  8 marca 2017 at 10:09

  Wow! This blog looks just like my old one! It as on a entirely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Great choice of colors!

 35. ar condicionado

  8 marca 2017 at 15:55

  You are my inhalation, I own few web logs and sometimes run out from post . No opera plot can be sensible, for people do not sing when they are feeling sensible. by W. H. Auden.

 36. instances, an offset mortgage provides the borrower with the flexibility forced to benefit irregular income streams or outgoings.

 37. car insurance quotes young drivers

  8 marca 2017 at 18:13

  that is the end of this article. Here you?ll locate some websites that we assume you will appreciate, just click the hyperlinks over

 38. kendi basina meme muayyenesi

  9 marca 2017 at 04:32

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 39. turquoise hats for weddings

  9 marca 2017 at 21:56

  I¡¦m not positive the place you’re getting your info, but great topic. I must spend some time studying more or figuring out more. Thank you for excellent information I used to be on the lookout for this info for my mission.

 40. Would you be interested in exchanging links?

 41. talent

  10 marca 2017 at 11:11

  I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble. You are incredible! Thanks!

 42. Jasa Like Instagram

  10 marca 2017 at 12:20

  yeah bookmaking this wasn at a speculative determination outstanding post!.

 43. Vera

  10 marca 2017 at 19:29

  topic. Do you know how to make your site mobile

 44. Engineering

  11 marca 2017 at 04:56

  I value the blog.Much thanks again. Much obliged.

 45. vimeo video downloader

  11 marca 2017 at 06:06

  IaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžve recently started a site, the info you offer on this site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

 46. hotel reservation

  11 marca 2017 at 10:54

  let yаА аБТ•u get free shi?ping fаА аБТ–om certain

 47. best tea reviews

  11 marca 2017 at 12:05

  thus that thing is maintained over here.

 48. айфел парфюм бг

  11 marca 2017 at 12:53

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 49. I’m impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this.

 50. еуфел парфюм

  12 marca 2017 at 19:59

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 51. hibiscus reviews

  13 marca 2017 at 00:33

  web to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this site.

 52. kamagra oral jelly

  13 marca 2017 at 10:23

  Im grateful for the blog article.Much thanks again. Really Great.

 53. Zombie

  13 marca 2017 at 11:36

  Looking forward to reading more. Great blog. Awesome.

 54. VideoPal Review

  14 marca 2017 at 15:23

  Major thanks for the blog article.Much thanks again. Really Cool.

 55. Wonda Dayem

  14 marca 2017 at 15:31

  Hey are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 56. cheap shoes for kids online

  14 marca 2017 at 15:46

  Extremely very good blog publish. I definitely enjoy this website. Keep creating!

 57. dolce petit primavera verano 2017

  14 marca 2017 at 19:17

  Wohh exactly what I was looking for, regards for posting.

 58. Best window cleaning cda

  14 marca 2017 at 21:30

  Really enjoyed this blog post.Much thanks again. Cool.

 59. Kartenspiele Test

  15 marca 2017 at 01:07

  What as Happening i am new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has helped me out loads. I hope to contribute & help other users like its helped me. Good job.

 60. potenzmittel rezeptfrei online

  15 marca 2017 at 12:24

  Really enjoyed this blog post.Really thank you! Fantastic.

 61. What as up, this weekend is pleasant for me, as this moment i am reading this wonderful informative piece of writing here at my home.

 62. info@europajurist-schenk.com

  15 marca 2017 at 15:17

  IaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžm glad to become a visitor in this pure web site, regards for this rare information!

 63. potenzmittel rezeptfrei online

  15 marca 2017 at 15:28

  I cannot thank you enough for the blog article.Thanks Again. Great.

 64. Bitcoin to cash

  15 marca 2017 at 17:49

  Thank you for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your further write ups thank you once again.

 65. black-lister

  15 marca 2017 at 19:01

  I truly appreciate this article post.Thanks Again. Cool.

 66. Shalonda

  15 marca 2017 at 20:14

  You made some clear points there. I did a search on the subject matter and found most individuals will approve with your blog.

 67. herbal sex pills

  15 marca 2017 at 21:27

  I’а†ve recently started a web site, the info you provide on this website has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

 68. play online casino

  16 marca 2017 at 15:04

  This is one awesome article post.Much thanks again. Really Great.

 69. The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 70. Billionaire

  16 marca 2017 at 16:20

  There as definately a lot to learn about this topic. I really like all the points you made.

 71. earning with products

  16 marca 2017 at 17:35

  It as straight to the point! You could not tell in other words!

 72. Earn money

  16 marca 2017 at 18:49

  The Silent Shard This may likely be fairly practical for many within your job opportunities I want to never only with my blogging site but

 73. What information technologies could we use to make it easier to keep track of when new blog posts were made a?

 74. best garbage disposal

  17 marca 2017 at 03:25

  Thank you for your blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

 75. seo service company beijing

  17 marca 2017 at 04:40

  Very good article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 76. Kansas City Foundation Piering

  17 marca 2017 at 05:54

  Wow! Thank you! I continually wanted to write on my blog something like that. Can I take a portion of your post to my website?

 77. phim sex jav hd

  17 marca 2017 at 10:54

  You made some good points there. I looked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.

 78. catfish film

  17 marca 2017 at 12:08

  to carry this out efficiently, appropriately and safely.

 79. e zigaretten köln

  17 marca 2017 at 14:38

  Thanks for sharing, this is a fantastic article.Really thank you! Cool.

 80. Appointment & Queue Management Qatar

  19 marca 2017 at 13:13

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 81. Pingback: c39wym64xve6ccyetmcw45t4tno4t

 82. Bitcoin Mining

  19 marca 2017 at 23:26

  you could have an awesome weblog here! would you wish to make some invite posts on my blog?

 83. backlinks for sale

  20 marca 2017 at 12:35

  Your writing is very useful, thank you very much.

 84. Texas News

  20 marca 2017 at 15:15

  Oracles gratuits en ligne voyeur voyance par tel

 85. the betting site

  20 marca 2017 at 19:23

  Well I truly liked studying it. This information procured by you is very helpful for correct planning.

 86. айфел парфюм

  20 marca 2017 at 20:50

  I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 87. clash royale cheats

  20 marca 2017 at 21:38

  Wow, great article post.Really looking forward to read more. Want more.

 88. Music Player

  20 marca 2017 at 21:58

  Wow, incredible blog layout! How lengthy have you ever been blogging for? you make blogging look easy. The total glance of your web site is fantastic, let alone the content!

 89. buy accessories online

  21 marca 2017 at 00:07

  Wow that was unusual. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment

 90. deck heroes tips

  21 marca 2017 at 01:10

  Major thankies for the blog article.Thanks Again. Want more.

 91. forge of empires cheats codes

  21 marca 2017 at 02:18

  I really enjoy the blog.Really thank you! Really Great.

 92. beige and blue fascinator

  21 marca 2017 at 02:24

  You are my inspiration , I have few web logs and occasionally run out from to post .

 93. where to sell gift cards

  21 marca 2017 at 04:33

  Awesome post.Really looking forward to read more. Keep writing.

 94. take a look at the site here

  21 marca 2017 at 07:57

  I truly appreciate this blog. Will read on…

 95. view publisher site

  21 marca 2017 at 10:18

  Thank you ever so for you blog article.Really looking forward to read more. Will read on…

 96. Guest Posting

  21 marca 2017 at 10:29

  You made some decent points there. I did a search on the issue and found most individuals will agree with your site.

 97. Music Player

  21 marca 2017 at 11:50

  Great, thanks for sharing this post.Really thank you! Great.

 98. Porn Viagra

  21 marca 2017 at 21:46

  Say, you got a nice blog article.Much thanks again. Cool.

 99. Instagram views

  21 marca 2017 at 23:09

  Very informative blog post.Really looking forward to read more. Great.

 100. айфел парфюм

  22 marca 2017 at 03:42

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 101. click here

  22 marca 2017 at 13:55

  You made some good points there. I looked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.

 102. ейфел парфюм

  22 marca 2017 at 14:19

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 103. canada shea butter

  22 marca 2017 at 18:01

  Pretty! This was a really wonderful post. Many thanks for providing this info.

 104. visit website

  22 marca 2017 at 19:15

  Thanks so much for the blog article.Really thank you! Really Cool.

 105. Finance

  22 marca 2017 at 19:39

  Involving me and my partner we have owned additional MP3 gamers about the decades than I can rely, together with Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the remaining few many years I’ve fixed down in direction of one particular line of players. Why? Simply because I was happy to examine how well-designed and exciting to employ the service of the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 106. stock trading course

  23 marca 2017 at 11:12

  Just my opinion, it might make your posts a little bit more interesting.

 107. Happy wheels unblocked

  23 marca 2017 at 14:00

  Incredible points. Solid arguments. Keep up the great effort.

 108. highland park realtor

  23 marca 2017 at 15:23

  Purple your site publish and liked it. Have you ever considered about visitor putting up on other associated blogs comparable to your blog?

 109. eagle rock real estate agent

  23 marca 2017 at 16:46

  Looking forward to reading more. Great blog post. Fantastic.

 110. arcadia realtor

  23 marca 2017 at 18:09

  I really liked your blog.Much thanks again. Fantastic.

 111. coupons

  23 marca 2017 at 22:18

  Really informative blog.Really thank you! Cool.

 112. beige fascinator Ireland

  24 marca 2017 at 06:31

  I would like to thnkx for the efforts you’ve put in writing this blog. I am hoping the same high-grade site post from you in the upcoming also. In fact your creative writing skills has encouraged me to get my own site now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a good example of it.

 113. Roselle Tebbs

  24 marca 2017 at 15:43

  There is noticeably a bundle comprehend this. I assume you’ve made certain nice points in functions also.

 114. encanador

  24 marca 2017 at 20:48

  My brother recommended I might like this blog. He was entirely right. This post actually made my day. You cann at imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

 115. mls st george ut

  24 marca 2017 at 22:11

  Thanks so much for the blog article.Thanks Again. Great.

 116. coyotes buttes

  24 marca 2017 at 23:36

  Some really choice articles on this web site , saved to bookmarks.

 117. affordable chiropractor

  25 marca 2017 at 01:01

  This is all very new to me and this article really opened my eyes.Thanks for sharing with us your wisdom.

 118. Los Angeles Personal Injury Attorneys

  25 marca 2017 at 02:25

  oakley ????? Tired of all the japan news flashes? We are at this website to suit your needs!

 119. songspk

  25 marca 2017 at 08:21

  Hey, thanks for the blog.Thanks Again. Keep writing.

 120. russische djs

  25 marca 2017 at 09:28

  That explains why absolutely no one is mentioning watch and therefore what one ought to begin doing today.

 121. Legit Writing Positions

  25 marca 2017 at 10:14

  I think this is a real great blog post.Really thank you! Really Cool.

 122. engagement ring specials

  25 marca 2017 at 10:53

  You ave made some really good points there. I looked on the web for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

 123. jual kroto

  25 marca 2017 at 15:08

  Utterly written subject matter, thankyou for entropy.

 124. edmonds cars value

  25 marca 2017 at 22:10

  Major thankies for the blog post.Thanks Again. Much obliged.

 125. reactor e cig mod

  27 marca 2017 at 10:35

  Many thanks for Many thanks for making the effort to line all this out for people like us. This kind of article was quite helpful to me.

 126. newborn blankets

  27 marca 2017 at 13:22

  Photo paradise for photography fans ever wondered which web portal really had outstanding blogs and good content existed in this ever expanding internet

 127. Cheap dedicated servers

  27 marca 2017 at 15:20

  Major thanks for the post.Thanks Again. Much obliged.

 128. Memory Foam Mattress

  27 marca 2017 at 19:40

  IaаАа’б‚Т€ТšаЂаŒаАа’б‚Т€ТžаБТžve recently started a site, the info you offer on this website has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.

 129. childrens fleece blanket

  28 marca 2017 at 00:07

  This blog is really entertaining as well as informative. I have discovered helluva handy tips out of this blog. I ad love to visit it again and again. Thanks a bunch!

 130. medical tourism agency

  28 marca 2017 at 03:00

  Some genuinely great information , Gladiola I discovered this.

 131. GoPro camera Review

  28 marca 2017 at 03:12

  Thanks for your recommendations on this blog. One thing I would choose to say is purchasing consumer electronics items on the Internet is nothing new. In reality, in the past 10 years alone, the marketplace for online consumer electronics has grown significantly. Today, you could find practically just about any electronic device and product on the Internet, from cameras and also camcorders to computer pieces and video gaming consoles.

 132. investigatore privato

  28 marca 2017 at 07:27

  It as hard to find well-informed people for this subject, but you seem like you know what you are talking about! Thanks

 133. click here

  28 marca 2017 at 08:54

  I truly appreciate this blog post.Really looking forward to read more. Great.

 134. kredit trotz schulden

  28 marca 2017 at 10:22

  This excellent website certainly has all of the info I needed concerning this subject and didn at know who to ask.

 135. Very informative article.Much thanks again. Will read on

 136. FOOTBALL

  28 marca 2017 at 14:42

  There is perceptibly a bunch to identify about this. I believe you made some good points in features also.

 137. britax car seat

  28 marca 2017 at 16:09

  Thank you a bunch for sharing this with all people you really recognize what you are talking about! Bookmarked. Kindly also consult with my site =). We can have a hyperlink trade agreement between us!

 138. Mauritius

  28 marca 2017 at 17:38

  I was suggested this web site by way of my cousin. I am now not sure whether this post is written via him as no one else recognise such certain about my trouble. You are amazing! Thank you!|

 139. du lich

  28 marca 2017 at 19:08

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post and also the rest of the site is really good.

 140. thajsko ubytovani

  29 marca 2017 at 09:30

  We hope you will understand our position and look forward to your cooperation.

 141. datacenter dedicated server

  29 marca 2017 at 10:59

  Really enjoyed this blog post. Really Cool.

 142. Wedding reception entertainment

  29 marca 2017 at 12:28

  You can certainly see your enthusiasm in the paintings you write. The world hopes for more passionate writers like you who aren at afraid to mention how they believe. Always go after your heart.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra