Z kraju

Trzy pytania Roberta Winnickiego, których przestraszył się Witold Waszczykowski

Minister Witold Waszczykowski nie zamierza wytłumaczyć się ze szkodliwych działań swojego resortu. Pytania w tej sprawie zadał w czwartek poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy), a nie uzyskawszy odpowiedzi, powtórzył je w piątek. I również nie otrzymał odpowiedzi.

– Ja ponawiam pytania, na które pan minister nie udzielił wczoraj odpowiedzi – mówił podczas piątkowego posiedzenia, przed głosowaniem nad przyjęciem informacji Ministra Spraw Zagranicznych. – Dlaczego Polska na forum międzynarodowym za pańskiego ministrowania wspiera lobby LGBT? – pytał. – W czerwcu ubiegłego roku na forum Rady Europejskiej, w listopadzie ubiegłego roku na forum ONZ – wyliczał Winnicki.

– Dlaczego Polska pod pańskimi rządami wpisuje się w globalistyczne traktaty CETA i TTIP? – indagował. – To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem gospodarczym, który państwo głosicie – zaznaczył.

– Dlaczego w ministerstwie pod pańskimi rządami został powołany na ambasadora na Ukrainie Jan Piekło? – zwrócił się Robert Winnicki do Witolda Waszczykowskiego. – Nominacja pana ambasadora Piekły zaprzecza temu, aby nas interesowała polska polityka historyczna w relacjach z Ukrainą – skonstatował.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

62 komentarze

62 Komentarzy

 1. baca

  10 lutego 2017 at 13:27

  ONZ-LGBT odpowie restrykcjami.A Wiciu czeka na podpowiedz od srulni Batorego.

  • Polak

   13 lutego 2017 at 13:30

   Brawa dla Kukiz’15, bo dzisiaj tylko oni w polskim parlamencie walczą z marksizmem. Ja wiem, że większość ludzi nie chce uwierzyć w ciągłe ustawianie świata przez lucyferiańską ideę marksizmu. Wiem, że większość ludzi nie chce uwierzyć w ciągłe zakulisowe działania masonów próbujących utworzyć rząd światowy. Chodzi o to, aby zrozumieć, że w Polsce jedyną siłą anty-marksistowską jest Kukiz’15 a w europarlamencie jedyną taką siłą z Polski jest JKM (a z UK – Farage).

 2. Soroka

  10 lutego 2017 at 14:00

  Dlaczego nie zadał pytania zasadniczego: Dlaczego Wicia nie pojechał do Moskwy i nie złożył hołdu carowi Putinowi?
  Żałosny facio!

  • Masław

   10 lutego 2017 at 14:27

   Ale ty jest głupi. Robisz to za darmo? Taki prymityw jak ty, wspiera Putina. Nawet rusofobie można ośmieszyć debilizmem Soroki, banderowski gnoju.

  • Jarema

   10 lutego 2017 at 15:35

   Mógł też zapytać, jak to możliwe, że bohaterem narodowym Ukrainy jest Chmielnicki, który przyłączył Ukrainę do Rosji.

   • statystyk

    10 lutego 2017 at 16:52

    Trzeba powiedzieć więcej. Polityka Chmielnickiego doprowadziła do pęknięcia cywilizacyjnego na Ukrainie. Wschodnia Ukraina była agresywnie rusyfikowana przez carat a zachodnia, pod władzą Rzeczpospolitej, zyskiwała nowa tożsamość pod władzą duchową Kościoła unickiego. Ludzie ze wschodu Ukrainy nie rozumieją istoty sporu polsko-ukraińskiego o wspólną historię. W tej sytuacji dziwią poglądy, według których Chmielnicki to największy strateg epoki.

  • z-k

   10 lutego 2017 at 15:46

   twoje matolsko rezuńskie uwagi zaśmiecają dyskusje na forum

  • Andy

   10 lutego 2017 at 17:04

   Mozg sprzedales?

  • Paweł

   10 lutego 2017 at 21:15

   @Soroka

   Skoro nie pojechał to z czym masz problem? Duda, Kaczyński, Waszczykowski, Macierewicz, Szydło, Czarnecki ciągle jeżdżą do tfu izraela i składają hołd. O to należy pytać!

  • moherowy beret

   16 lutego 2017 at 19:30

   To Ty Soroka jesteś zakałą ,która zanieczyszcza przyzwoity portal Prawy.pl,
   jesteś pro banderowskim smrodem i starasz się przed ukraińską bezpieką dostać taki sam zdradziecki medal jak Wasz szef z GP.Jak nisko spadała Polska,gdy takie robactwo obsiadło.

 3. Adam

  10 lutego 2017 at 14:03

  Jak długo nieudacznicy, lub szkodnicy będą ministrami.PIS nie realizuje przedwyborczych zapowiedzi.Dużo gadania,mało działania.Najlepszym dowodem są zbiór zastrzeżony i tzw. zatrzymania z których nic nie wynika.Mając na uwadze poprzednie rządy PIS niczego dobrego się nie spodziewam.
  Jedyna nadzieja przygotowany Ruch Narodowy.

  • GHKJ

   10 lutego 2017 at 17:15

   To nie są ‚nieudacznicy” ani „szkodnicy” Zrozum ,to jest KREW Z KRWI I KOŚĆ Z KOŚCI Pisu Ta partia taka po prostu jest Zawsze taka była.Ja doskonale pamiętam 2007 rok i utrącenie ustawy antyaborcyjnej, gnojenie Leppera za słowa jakiejś q…wy ,że ją molestował, flekowanie Giertycha że stawiał się homolobby w Heidelbergu, na posiedzeniu ministrów edukacji państw UE, wreszcie oddanie na tacy władzy PO na 8 lat i rzucanie się w ramiona po rozwiązaniu Sejmu. ZERO ZDZIWIEŃ NIGDY ,PRZENIGDY na nich nie głosowałem w ŻADNYCH wyborach więc ja umywam ręce i mam czyste sumienie

  • moherowy beret

   16 lutego 2017 at 19:34

   Ruch Narodowy powinien zjednoczyć się,żeby pogonić robactwo,które obsiadło Polskę.To robactwo to tzw POP-y(Pełniący Obowiązki Polaka).

 4. Masław

  10 lutego 2017 at 14:31

  Apeluję o wprowadzenie rejestracji, aby prymitywne Soroki nie mogły zakłócać dyskusji. A pytania Winnickiego bardzo celne. Waszczykowski to banderowski podnóżek. I do tego przygłup. A chociaż wie ten debil, gdzie leży San Escobar? Niby dyplomata, a nawet wygląda jak kloszard, który dopiero co wylazłz rynsztoka. I kto ma taką łajzę traktować poważnie?

 5. ed200816

  10 lutego 2017 at 14:52

  Nie mam wielkich złudzeń.Ten Pan jest najgorszym Ministrem tego Rządu.Piszą to nawet publicyści bliscy PiS-wi.Krzyczeli o powstaniu z kolan,a wystarczyła interwencja Maakreli i wszystko PO staremu,tylko inaczej opakowane.Jestem wrogiem Jewrobajzlu i z tego względu nie wierzę w żadne ,,reformy,,w tym qrestwie.

 6. Przecław

  10 lutego 2017 at 15:30

  Oczywiście Winnicki ma rację, szkodrze tylko on apeluje. Jednak maniera językowa „pańskie rządy” „pański urząd” „pan ambasador ” Pań ambasador Diabeł ? To jest głupota, im bardziej PRL-BIS pogrąża się w chamstwie, tym bardziej bawią się w Wersal, który zupełnie nie pasuje, zwroty się deprecjonują, nie dotyczy to tylko winnickiego. A tak poza tym po polsku ambasador to też poseł.

 7. Soroka

  10 lutego 2017 at 15:33

  Mam jedno pytanie do prawy.pl: Dziś mija 77 rocznica wywózki Polaków na Sybir, a prawy ani be, ani me, ani kukuryku! Dlaczego? Jest to tak wymowne, że nawet nie trzeba się domyślać!

  • GHKJ

   10 lutego 2017 at 17:18

   Nie chcą zakłócać kolejnej ,okrągłej ,przenajświętszej miesięcznicy ,to chyba jasne. Miesięcznica ueber alles a jak nie to jesteś ruski agent i tyle AMEN

 8. Ptaksra

  10 lutego 2017 at 15:57

  Miłośnik solonych śledzi i słoniny, pyta ministra jak zrobić narodowy spisek, oraz
  jak wejść na polityczne salony?
  Winicki, nie zadawaj pytań, tylko dokończ rozmowy z PO.

 9. wiesscar

  10 lutego 2017 at 15:58

  Wspieranie LGBT.
  Popieranie CETA i TTIP.
  Wybranie na ambasadora na Ukrainie pana Pieklo.

 10. frate

  10 lutego 2017 at 16:47

  Żydo-banderowski reżim pisu po raz kolejny oszukał wyborców i zgarną cały elektorat prawicowy!!! NIE DAJMY SIĘ NABRAĆ NA ICH ŁGARSTWA I WIĘCEJ NA NICH NIE GŁOSUJMY!!! PO-PIS zbliża się wielkimi krokami!! Stąd ich taka miłość do pedalstwa i żydostwa!! Pocieszmy się tymi słowami, że to na pewno ich ostatnia kadencja przy korycie!!! Więc do następnych wyborów pójdą z hasłem zjednoczenia centro-prawicy!!(SIC!) A ciemny lód to znowu kupi dlatego musimy ostrzegać innych przed nimi i demaskować ich cały fałsz i obłude!! Działajmy póki jeszcze nie jest za późno!!!

 11. Danka

  10 lutego 2017 at 17:25

  Jakim prawem minister nie odpowiada na pytania poslow? Komisja Etyki,czy jakies inne sankcje? Bardzo rzeczowe pytania, ktore kraza wsrod Polakow przez caly czas.PIS! Przestancie lekcewazyc Polakow.
  A tu przypadkowo znalazlam ciekawostke i dobry pomysl.Jednak, wolalabym,zeby zrealizowal go zjednoczony Ruch Narodowy pod wodza Roberta Winnickiego.:):):)I pozbawiony jakichs tam ewentualnych „wtyczek” po dokladnej lustracji.

  http://naszeblogi.pl/48950-agora-w-sieci
  Agora w Sieci 2014-08-20 18:51
  Prorok jakis ten moj ulubiony Gadajacy Grzyb? / Z okropnym nickiem ,niestety/

  • marju73

   10 lutego 2017 at 20:01

   Piotr Lewandowski pisuje też dla Warszawskiej Gazety.I można powiedzieć o nim że nie wazelinuje obecnej władzy, raczej jest uważnym obserwatorem.Obok niego jest też kilku felietonistòw ktòrzy przedstawiają „dobrą zmianę” zgodnie z poczynaniami rządzących a nie poprzez głoszone przez nich słuszne skądinąd hasła patriotyczne robiące za tarczę przed niegodziwymi krokami czy zasłonę dymną do postępowania (wbrew głoszonym własnym poglądom medialnym) jak ich niegodni poprzednicy z PO (szczepionki,abonament,brak sprzeciwu przeciw LGBT na forum ONZ,niezmieniona ustawa o bratniej pomocy).

   • GHKJ

    10 lutego 2017 at 20:49

    Nie dość ,że ustawy 1066 nie znieśli w trybie natychmiastowym to znowelizowali ją według projektu… Siemoniaka .Ta nowela to jest gotowy akt oskarżenia o zdradę stanu

   • Danka

    11 lutego 2017 at 00:18

    Marju73 To ten „Gadajacy Grzyb”? Rewelacyjny jest! Takze w niepoprawneradio.pl mozna bylo posluchac felietonow tego publicysty.Dobrze, ze tscy jednak istnieja- to ludzie szukajacy l Prawdy.Obudzny sie ze snu leku.Powstanmy z pogardy, klamstwa, hanby!” Sp.Natasza Czarminska z 1 Festiwalu Piosenki Zakazanej 1981 w Gdansku / wielu artystow zaliczylo odsiadki/ po nocy grudniowej 13-tego….Mozna w yt znalezc te piosenki.Oddaja atmosfere Karnawalu Solidarnosci.Ducha nie mozemy gasic.To nasz kraj Polska!

   • Danka

    11 lutego 2017 at 03:24

    Marju73,GHKJ.Nie politruki, co tu sie produkuja i stosuja wyzwiska i obelgi wobec ministra.Nie chlap lapami po klawiszach tych bluzgow, i tak nikt tego powaznie nie wezmie.Chcesz nagrzebac temu portalowi? Chyba jednak powinny byc niektore ataki wysiudane ” w tri miga”,da? Tawariszczi?
    A zdrajcom Ojczyzny, ktorzy chca po dpalic Dom:
    https://www.youtube.com/watch?v=Gd313hCFmPM

    • Danka

     11 lutego 2017 at 03:43

     Marju73,GHKJ.Oczywiscie to nie bylo do Was, ale do tych tu „politrukow”.;)Dla Was akcent muzyczny z czasow karnawalu Pierwszej Solidarnosci.Taki Duch panowal! Nic dziwnego ze Jaruzel oglosil stan wojenny.A dedykuje ten utwor z 1 Festiwalu Piosenki Prwdziwej w Gdansku w 81 r wszystkim zdrajcom, ktorxy chcieli podpalic Dom, ale ciamajdanom znowu nie wyszlo.Na szczescie….

     Ulubiony tekst:0 użytkowników

     0

     Jacek Zwoźniak Kiedy przyjdą podpalić dom – tekst piosenki

     zgłoś błąd / edytuj tekst edytuj video do ulubionych dodaj komentarz

     Kiedy przyjdą podpalić dom, Jeśli zechcą ci go zapaskudzić, To nie czekaj, aż zbudzi cię dzwon, Bo się z ręką w nocniku obudzisz.

     Czas odnowy, dla brudu pogardy, Gdy dom sprząta się, myje i wietrzy, Wciąż próbują nam naszczać do farby, Jak takiego w łeb pałą nie zdzielić…?

     Będą słali ulotki, instrukcje, Opowiadać rzeczy i takie, Że widzieli tu kontrrewolucję Pełzającą pospołu z kułakiem.

     Trza nam wytrwać w działaniu i trosce I uważać, bo sprawa to drańska, Lecz za dłonią wyciągniętą ku Polsce W mordę lać, choćby była słowiańska!

     Są w ojczyźnie rachunki krzywd, Nadszedł czas, że pospłacać je trzeba, Bo już w twarz nam nie będzie pluł nikt, Choć publicznie by potem ubolewał.

     I nie trzeba obstawiać się wojskiem, Bo bez sensudziś taka obrona, Lecz w tę dupę wypiętą na Polskę Kopa dać, choćby była czerwona!

     Od początku znów zacząć nam przyszło I choć nieraz ku temu był sprzeciw, Przyjdą czasy, że w kraju nad Wisłą Będą mieszkaćpolscy poeci.

     I nie spadnie nam z głowy korona, Gdy tej zgrai, co Polski by chciała, Nie będziemy cytować Cambronne’a,
     Powiemy:” O. Takiego…wala”!!!

    • Danka

     11 lutego 2017 at 03:43

     Marju73,GHKJ.Oczywiscie to nie bylo do Was, ale do tych tu „politrukow”.;)Dla Was akcent muzyczny z czasow karnawalu Pierwszej Solidarnosci.Taki Duch panowal! Nic dziwnego ze Jaruzel oglosil stan wojenny.A dedykuje ten utwor z 1 Festiwalu Piosenki Prwdziwej w Gdansku w 81 r wszystkim zdrajcom, ktorxy chcieli podpalic Dom, ale ciamajdanom znowu nie wyszlo.Na szczescie….

     Ulubiony tekst:0 użytkowników

     0

     Jacek Zwoźniak Kiedy przyjdą podpalić dom – tekst piosenki

     zgłoś błąd / edytuj tekst edytuj video do ulubionych dodaj komentarz

     Kiedy przyjdą podpalić dom, Jeśli zechcą ci go zapaskudzić, To nie czekaj, aż zbudzi cię dzwon, Bo się z ręką w nocniku obudzisz.

     Czas odnowy, dla brudu pogardy, Gdy dom sprząta się, myje i wietrzy, Wciąż próbują nam naszczać do farby, Jak takiego w łeb pałą nie zdzielić…?

     Będą słali ulotki, instrukcje, Opowiadać rzeczy i takie, Że widzieli tu kontrrewolucję Pełzającą pospołu z kułakiem.

     Trza nam wytrwać w działaniu i trosce I uważać, bo sprawa to drańska, Lecz za dłonią wyciągniętą ku Polsce W mordę lać, choćby była słowiańska!

     Są w ojczyźnie rachunki krzywd, Nadszedł czas, że pospłacać je trzeba, Bo już w twarz nam nie będzie pluł nikt, Choć publicznie by potem ubolewał.

     I nie trzeba obstawiać się wojskiem, Bo bez sensudziś taka obrona, Lecz w tę dupę wypiętą na Polskę Kopa dać, choćby była czerwona!

     Od początku znów zacząć nam przyszło I choć nieraz ku temu był sprzeciw, Przyjdą czasy, że w kraju nad Wisłą Będą mieszkaćpolscy poeci.

     I nie spadnie nam z głowy korona, Gdy tej zgrai, co Polski by chciała, Nie będziemy cytować Cambronne’a,
     Powiemy:” O. Takiego…wala”!!!

     • Danka

      11 lutego 2017 at 04:19

      Mili Panowie! Sprawdzilam, co sie dzieje z autorem i wykonawca tej patriotycznie za….j piosenki.Smutna wiadomosc.Kiedy to spiewal mial 29 lat.18 czerwca 89 r w wieku 37 lat zginal w wypadku, wracajac z festiwalu Danielka.Bardzo interesujace okolicznosci:
      http://www.festiwaldanielka.com.pl/…/
      Oprócz Jacka, w zmiażdżonym przez mercedesa „maluchu”, zginął także Kuba Wencel, utalentowany muzyk i autor tekstów z zespołu Jacka. Trzeci pasażer auta porusza się dziś na wózku inwalidzkim.

      Kierującą mercedesem Polkę (z niemieckim paszportem) zwolniono z aresztu za kaucją. Na drugi dzień wyjechała do Niemiec./…/

     • Danka

      11 lutego 2017 at 04:29

      Prawidlowy link do tekstu o Jacku Zwozniaku, wykonawcy tego utworu:

      festiwal.danielka.com.pl

     • Danka

      11 lutego 2017 at 14:29

      Marju73
      Czy Zwozniak zginal prxypadkowo? Warto wrocic do okoliczbosci tego wypadku.Jak sprawczyni/ czy ona to spowodowala?W 89r nie bylo tel.kom./ mogla wyjechac na drugi dzien z kraju po wplaceniu kaucji? Przeciez zabieralo sie takim osobom paszporty? Komunistyczne sady nie przypilnowaly? Mercedesem w malucha….2 zabitych i ciezko ranny…,a ta wplaca kaucje i na drugi dzien wyjezdzaz Polski.Ktos cos dalej z tym zrobil? A to piekna piosenka sp.Jacka Zwozniaka ” Wracaj Polsko do cywila”, ktora slysze po raz pierwszy,choc interesowalam sie tworcxoscia muzyczna dotyc,aca stanu wojennego.Zamilczec, co?

      https://youtu.be/8ZfjUtQR98w?list=PLPJXD3hqB3PQSlEuraGyA-RWkdb_1jzhw

 12. Danka

  10 lutego 2017 at 17:37

  „/…/Dlaczego Polska pod pańskimi rządami wpisuje się w globalistyczne traktaty CETA i TTIP? – indagował. – To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem gospodarczym, który państwo głosicie – zaznaczył.”
  Donald Trump wycofal sie z projektow TTIP,jak czytalam w newsach internetowych.Widocznie przestraszyl sie „zdrowych europejsko-chinskich produktow ” i okazal patriotyzm gospodarczy:)swiatu. Brawo! /O ile sie nie myle:):)/
  Macie tyle do wziecia…RN….Brawo!Tak trzymac!Dosc „Usta czynom przecza” -PISowcy!

 13. wholesale Cbd Oils for cancer

  12 lutego 2017 at 02:15

  Tremendous issues here. I am very satisfied to peer your article.
  Thank you so much and I am taking a look forward to touch you.
  Will you please drop me a e-mail?

 14. Gertrude

  12 lutego 2017 at 03:06

  I am actually grateful to the owner of this site who has shared this enormous paragraph at at this place.

 15. Wholesale CBD Syrup

  12 lutego 2017 at 03:45

  I would like to thank you for the efforts you’ve put in writing this website.
  I’m hoping to check out the same high-grade blog posts from you
  later on as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get
  my very own website now 😉

 16. Danka

  12 lutego 2017 at 17:22

  What you want?

 17. Danka

  12 lutego 2017 at 17:27

  Are you a seller? We are happy to read you like this place ….Come on everybody!;)

 18. Mieczysław S.Kazimierzak

  16 lutego 2017 at 00:22

  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nie były lojalne MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem na tle trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 19. Hong Nordhoff

  20 lutego 2017 at 23:46

  bitcoin hardware miner

 20. Rudolf Stipetich

  21 lutego 2017 at 16:13

  cheap porn

 21. Trudie Bundick

  22 lutego 2017 at 08:34

  Insurance details

 22. cheap_cialis

  3 marca 2017 at 10:33

  Generic cheap cialis can be purchased at any pharmacy or online pharmacy for a small price.

 23. viagra without a prescription

  21 marca 2017 at 12:51

  General Tidings Prevalent this product health insurance aca

 24. viagra coupons

  21 marca 2017 at 21:55

  Unspecialized Information About this produce postgraduate certificate in medical education distance learning

 25. Inclusive Poop Around this product health insurance ratings

 26. viagra samples

  22 marca 2017 at 19:02

  Overall Facts Around this produce buy medical insurance

 27. viagra without a doctor prescription

  22 marca 2017 at 22:25

  General Tidings About this product how to treat std

 28. viagra without prescription

  23 marca 2017 at 02:50

  General Poop Upon this product symptoms of various stds

 29. canadian online pharmacy

  23 marca 2017 at 09:36

  General Information Around this produce signs and symptoms of a std

 30. canadian pharmacy

  23 marca 2017 at 16:15

  Overall Facts Prevalent this output usa health insurance

 31. kamagra oral jelly

  23 marca 2017 at 22:56

  General Tidings Around this product men std symptoms

 32. viagra 100mg price

  24 marca 2017 at 22:53

  General Facts Back this produce signs of vd

 33. cialis 20 mg

  25 marca 2017 at 20:36

  Accepted Poop Upon this artifact hospital or clinic near me

 34. generic viagra

  26 marca 2017 at 19:29

  Community Information Prevalent this output health insurance ratings

 35. Community Tidings Far this product health care obama

 36. viagra generic

  27 marca 2017 at 14:27

  General Communication Back this output causes of stds in men

 37. viagra generic

  29 marca 2017 at 18:14

  Trzy pytania Roberta Winnickiego, ktorych przestraszyl sie Witold Waszczykowski – Prawy.pl – Community Information About this issue std male

 38. viagra generic

  29 marca 2017 at 22:26

  General Tidings Back this output the symptoms of heat stroke

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra