Z zagranicy

Hillary Clinton do Demokratów: Walczcie dalej

Była kandydatka na stanowisko prezydenta USA Hillary Clinton zachęcała członków swojej partii politycznej do kontynuowania walki po tym, jak przegrała z Donaldem Trumpem w wyborach prezydenckich.

Apel ten został nagrany, później zaś odtworzony podczas spotkania Narodowego Komitetu Demokratycznego (DNC) w Atlancie, w stanie Georgia. Clinton wezwała w nim swoich partyjnych kolegów, aby „szli naprzód z odwagą, pewnością i optymizmem” po tym, jak jej partii nie udało się uzyskać większości miejsc w Kongresie.

DNC wybierze w najbliższą sobotę nowych partyjnych liderów, włącznie z nowym przewodniczącym. – My jako Demokraci musimy kroczyć do przodu z odwagą, pewnością i optymizmem i pozostać skoncentrowani na wyborach, które musimy wygrać, w tym roku i w następnych latach. Niech opór plus wytrwałość dadzą równy postęp dla naszej partii i dla naszego kraju – powiedziała Clinton.

– Wprawdzie mimo naszej ciężkiej pracy nie uzyskaliśmy rezultatu, zawsze będę dumna z kampanii, którą prowadziliśmy, kampanii, która była lepsza i silniejsza dzięki każdemu z was – zwróciła się do Demokratów.

Była sekretarz stanu USA, pierwsza dama i senator, która od chwili przegrania wyborów cieszy się słabym poparciem, przy wielu okazjach już w okresie prezydentury Donalda Trumpa wygłaszała publicznie komentarze.

– Tak długo jak długo trzymamy się razem i razem pracujemy szanując nawzajem nasze różnice, umacniając się w naszych przekonaniach i miłości do naszego kraju, nasze najlepsze dni są nadal przed nami. Zatem walczcie, i zachowajcie wiarę. A ja będę z wami we wszystkim, co będziecie robić” mówiła.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

164 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra