Z kraju

186. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Najczystszego Serca Maryi. Następnie uroczystości przeniosły się do Alei Chwały przy ul. Traczy, gdzie oprócz złożenia kwiatów odbyło się uroczyste odśpiewanie „Warszawianki”. Po odśpiewaniu pieśni uczestniczy przemaszerowali pod Pomnik Bitwy pod Olszynką Grochowską, gdzie odegrany został Hymn Państwowy i odmówiona została modlitwa w intencji poległych. Później przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia, apel pamięci zwieńczony salwą honorową a uroczystość zakończyła się ceremonią złożenia kwiatów.

W uroczystości wziął udział m. in. prof. Jan Szyszko Minister Środowiska, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Marszałka Sejmu, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele uczelni wyższych, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i szkół, szkoły o profilu mundurowym, organizacje strzeleckie, kibice Legii Warszawa. Wojsko Polskie oprócz pododdziału Kompanii Honorowej, reprezentowali oficerowie Garnizonu Warszawa, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Akademii Sztuki Wojennej i 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie.

Uroczystość została zorganizowana przez Radę i Zarząd Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy, Proboszczowie Parafii pw. Najczystszego Serca Maryi i Świętego Wacława, Krąg Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Olszynka Grochowska.

Tekst i fot. Arkadiusz Miksa

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Andysmith

  26 lutego 2017 at 23:39

  Mój post nie ma nic wspólnego z treścią artykułu,po prostu muszę zapodać-podajcie dalej bo ja się poryczałem-http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19765&Itemid=80

 2. Wojtek

  27 lutego 2017 at 00:23

  Uroczystość z należytym szacunkiem w przeciwieństwie do PO. Która dzień wcześniej wraz z władzami Praga Południe zrobiła tu hucpę po europejsku. Unijną flagą zasłaniająca krzyż, hymn zamiast polskiego to UE.

 3. lucy ann

  15 maja 2017 at 21:17

  RAxjWx This article is the greatest. You have a new fan! I can at wait for the next update, favorite!

 4. cours de theatre paris

  1 czerwca 2017 at 23:12

  Appreciate you sharing, great blog.Thanks Again. Really Cool.

 5. KelChalkhic

  26 czerwca 2017 at 13:23

  Keflex Anti Biotic Injection viagra Kamagra Oral Jelly 25

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra