Z zagranicy

Kongres USA zmniejszy pomoc wojskową dla Ukrainy z 300 do 150 mln dolarów?

Komisja Przydziałów Budżetowych Izby Reprezentantów Kongresu USA w projekcie ustawy o budżecie Pentagonu w roku budżetowym 2017 przewiduje zmniejszenie o połowę amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy, z 300 mln do 150 mln dolarów.

Projekt przewiduje, że 150 mln dolarów ma być przeznaczone na „szkolenie, sprzęt, broń o charakterze defensywnym, pomoc logistyczną i wyposażenie” dla wojska i sił bezpieczeństwa Ukrainy. Komisja wykluczyła możliwość wykorzystania amerykańskiej pomocy wojskowej na zakup przez Ukrainę przenośnych rakiet ziemia-powietrze Stinger. Te przenośne rakiety były z powodzeniem stosowane przez afgańskich antykomunistycznych bojowników (mudżahedinów) w walkach z wojskami sowieckimi w latach 80. ubiegłego stulecia. Projekt ustawy o wydatkach obronnych w roku budżetowym 2017, będzie dyskutowany podczas sesji plenarnej Izby Reprezentantów w przyszłym tygodniu. Projekt, uzgodniony przez przedstawicieli Senatu i Izby Reprezentantów, przewiduje, że budżet Pentagonu, w kończącym się 30 września br. tegorocznym roku budżetowym, wyniesie 583 mld 700 mln dolarów, czyli o 6,8 mld więcej niż zaproponowała w swoim projekcie budżetu obronnego administracja prezydenta Baracka Obamy.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. krakus

  5 marca 2017 at 21:42

  Na pohybel banderowcom!!!

 2. tma

  5 marca 2017 at 22:15

  No i z czego teraz będzie finansowana ukraińska agentura w Polsce? – Nie dość, że mało pieniędzy, to w dodatku tylko na konkretne cele.

  • W.

   6 marca 2017 at 17:39

   No, będzie duża nierównowaga – bo w rosyjską nadal grube miliony są pakowane…

 3. GlosRozsadku

  5 marca 2017 at 23:51

  Spokojnie , PIS wyrowna roznice a Duda zawiezie gotowke do Kijowa . No chyba ze Ukraincy juz wyrownali ta roznice swiadczeniami 500+ hehhe.
  Z Bogiem

 4. cayt-london

  6 marca 2017 at 11:15

  niestety nasz rad da pewnie banderowcom kase do rozkradzenia

 5. Hania

  7 marca 2017 at 15:16

  Co na to poseł Gosiewska, chlająca wódę z dowództwem neobanderowskiego Ajdaru?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra