Felieton

Dżuma czy cholera?

Wybór na szefa Rady Europejskiej pomiędzy Tuskiem a Saryusz- Wolskim jest według mnie wyborem pomiędzy dwoma jednostkami chorobowymi. Nie wiem, która z tych dwóch postaci jest dla Polski gorsza czy groźniejsza, ale jeśli wziąć tylko pod uwagę, że Tusk to cyniczny gracz a Saryusz-Wolski faktycznie wierzy w Unię Europejską jako zbawienie dla Europy, to chyba bardziej niebezpieczny jest nawet ten drugi.

 

Przykre, że PiS wyłącznie z powodu osobistej wojny swojego prezesa z Tuskiem gotowy jest zablokować jedną jednostkę chorobową zastąpić inną jednostką chorobową po tylko, żeby zrobić na złość Tuskowi. Jak widać, interes Polski i wyborcy są dalej tylko tłem tej osobistej vendetty. Tusk to taki trochę gauleiter Niemiec na Polskę, lojalny i usłużny, za 100 tys. euro miesięcznie zrobi wszystko, co Rzesza karze. Jego kandydatura jest wygodna dla Niemiec z jeszcze jednego powodu – jest bowiem sporo państw w Europie, które nie przepadają za Niemcami jako takimi albo nie przepadają za niemiecką dominacją w UE, dlatego usłużny Polak na tym stanowisku tuszuje trochę stan niemieckiej dominacji pokazując, że niemiecki pan potrafi się dzielić władzą z polskim parobkiem.

Czy jednak Saryusz-Wolski to lepszy wybór? Człowiek, który trzecią kadencję reprezentuje PO w parlamencie Europejskim, nagle z dnia na dzień zauważa niegodziwości własnej partii? Wiosną 2017 roku dostrzegł to, czego nie widział wiosną roku 2015, czy wiosną roku 2010? Proponowane stanowisko go nagle olśniło, że całe to PO to banda cynicznych graczy wysługujących się Niemcom? Zresztą krytykuje się ich za wysługiwanie się Niemcom choć w rzeczywistości wysługiwali się tylko na mniejszą skalę również Stanom Zjednoczonym, ale tego nie mówią już PiS-owskie media, bo same służą panu zza oceanu. Saryusz-Wolski, były zastępca przewodniczącego rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, instytucji, która powinna w znaczący sposób wpływać na kierunki polskiej polityki zagranicznej, mając na względzie interes Rzeczypospolitej. W rzeczywistości jest jednak ciałem klakierów z tytułami naukowymi, na usługach kolejnych rządów, dość powiedzieć, że aktualnie w ciele tym zasiada Przemysław Żurawski vel Grajewski, którego w innych okolicznościach można by uznać za postać komiczną gdyby nie fakt, że to doradca prezydenta Dudy i MSZ. Skrajny rusofob i skrajny ukrainofil. Proukraińskie sympatie to również domena Saryusz-Wolskiego, odznaczony ukraińskim Orderem za zasługi I stopnia jest również członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, które to stowarzyszenie współtworzył inny sympatyk Ukrainy Janusz Onyszkiewicz.

„Musimy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Po pierwsze, polityka unijna wobec Rosji powinna się kierować zasadą „więcej za więcej”, utrzymując i zwiększając sankcje adekwatnie do rosyjskich działań. Po drugie, należy skończyć z fałszywym poglądem upatrującym w Rosji uczestnika procesu pokojowej. W rzeczywistości, Rosjanie są agresorami, Ukraina zaś – ofiarą”(…) Rosja mówi: sprawdzam. Jeśli oblejemy ten test, jeśli nie uda nam się powstrzymać Rosji na Ukrainie, to pójdzie ona o krok dalej i weźmie się za nas” powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski w lutym bieżącego roku. Czy rozsądnie myślący polski polityk, nasz przedstawiciel na forum międzynarodowym powinien głosić takie poglądy? Zdecydowanie nie, Rosja nie rości sobie bowiem praw do jakiegokolwiek fragmentu terytorium Polski w przeciwieństwie do Niemiec czy Ukrainy, taka retoryka przynosi Polsce tylko gigantyczne straty gospodarcze, co jest oczywiście w interesie Zachodu. Kandydat PiS-u, choć chwali się najlepszym wynikiem do PE z okręgu łódzkiego, niczego konstruktywnego dla Łodzi i regionu nie zrobił, a przecież siedzi w Brukseli już trzecią kadencję.

Ponieważ Czechy zamierzają poprzeć Tuska, sympatycy i członkowie PiS-u rozpoczęli antyczeską nagonkę w mediach internetowych. Czesi to racjonaliści działający przede wszystkim w interesie swojego państwa a nie tak jak Polacy wobec Ukrainy, wbrew własnym interesom, ale za to w interesie Zachodu. Dlatego nie rozumiem skąd to zdziwienie i rozczarowanie postawą czeską ze strony PiS-u. Nie oczekujmy od Czech czy Węgier zaangażowania w nasze wewnętrzne gierki, których celem jest tylko i wyłącznie polityczna zemsta prezesa na Tusku. Popieranie takich ludzi jak Tusk czy Saryusz-Wolski niczego dobrego nie przyniesie Polsce, a wystawienie przez PiS kandydatury łódzkiego posła z PO świadczy o pogłębiającym się upadku ideowym i intelektualnym tej formacji.

Arkadiusz Miksa

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

106 komentarzy

106 Komentarzy

 1. m

  7 marca 2017 at 18:44

  „Zresztą krytykuje się ich za wysługiwanie się Niemcom choć w rzeczywistości wysługiwali się tylko na mniejszą skalę również Stanom Zjednoczonym, ale tego nie mówią już PiS-owskie media, bo same służą panu zza oceanu.” – taki nasz los, z kimś musimy trzymać sztamę.
  Wolałby Pan Rosję?

  • Arkadiusz Miksa

   7 marca 2017 at 18:53

   A to musi być albo Rosja albo Niemcy czy USA? Nie możemy sami służyć sobie?

 2. Hania

  7 marca 2017 at 19:05

  Właśnie politycy i wyborcy PISu bezczelnie mówią, że jak nie USA to co?
  A może Polska, panowie, co?!

 3. m

  7 marca 2017 at 19:26

  @Hania
  @Arkadiusz Miksa
  Z takim potencjałem ludnościowym i, przede wszystkim, technologiczno-gospodarczym? Sami?
  Przecież Polski już nie ma!
  Wiecie, kiedy to najbrutalniej widzę? Kiedy coś chcę kupić, coś poza żywnością i węglem. Wszystko z importu, a co gorsza, nie ma odpowiedników polskich, więc nie mam wyjścia. Pomyślcie, gdzie są wyprodukowane dobra, które nabywacie. Strach pomyśleć. Gorzej niż za PRL.
  Żeby być sprawiedliwym, ostatnio kupiłem kilka polskich produktów: maskę przeciwsmogową i klucze płaskie.
  Polski nie ma już od ponad 300 lat, z wyjątkiem dwudziestolecia, a i to przez czysty przypadek, choć znakomicie wykorzystany przez ówczesne elity. Ale elit też już nie ma. Takich elit. Zresztą, gdyby nie sytuacja po wojnie światowej, to żadne elity by nie pomogły.
  Wiem, że to przykre, ale, obawiam się, prawdziwe.

  @Arkadiusz Miksa
  Świetny styl!

 4. stan

  7 marca 2017 at 19:57

  Może Polski już i nie ma, ale jest terytorium o tej nazwie i są Polacy. Sądzę, że wystarczyłoby kilka lat na odbudowę i podniesienie z kolan naszej Polski. Po wygnaniu oczywiście okupanta. Problem jest – jak to zrobić.

 5. Adamsky

  7 marca 2017 at 20:12

  Z tymi Czechami to ciekawa sprawa jest. Chętnie się z nich śmiejemy ale życie pokazuje jak rozsądnym są narodem. 4 x mniejszym i 4 x mniejszym terytorium nie wdają się w wojny które wyniszczają od wieków Polskę, nie giną masowo w powstaniach jak niestety my. Mają piękną Pragę podczas gdy nasza Warszawa no cóż. ..

  • gieptil

   8 marca 2017 at 01:35

   Warszawa, dzięki „cudownemu” Powstaniu Warszawskiemu jest obecnie najbardziej niepolskim z polskich miast. Stare poniemieckie Bytom, Zabrze, czy Gliwice, są bardziej polskie od Warszawy.

 6. Pomorzanin

  8 marca 2017 at 00:23

  Do tego jeszcze PiS, prowadząc „realpolitik” wciska kit „walki do końca” młodzieży, na przykładzie Żołnierzy Wyklętych. Szukają chętnych do żywych torped?

  • Arkadiusz Miksa

   8 marca 2017 at 19:22

   Tak to niestety wygląda jakby własnie szukali.

 7. gieptil

  8 marca 2017 at 01:54

  Dobry tekst. Jakbym ja go napisał to dostałbym od razu 10 zjebów od tzw. patriotów.
  W szachach jest pojęcie straconego ruchu. Przesuwa się pionek, ruch jest, tylko nic z tego nie wynika, straciliśmy ruch na nic, przeciwnik się cieszy. Taki jest ten ruch z Saryuszem Wolskim, nie nie wart. I tak tego szefa rady europejskiej wybiorą w Berlinie i ewentualnie w Paryżu, i on będzie robił co uważają tam. Więc zamiast robić bitwę o nic, wystarczyło aby Kaczyński powiedział Merkel, że Tuska nie lubimy ale poprzemy, ale … pod jednym warunkiem, mamy takie małe życzenie. Aby z nowego pakietu energetycznego wyłączyć Polskę. Jest przygotowywany w UE nowy pakiet energetyczny ( chodzi o te brednie z CO2 ), który będzie oznaczał kolejny cios w naszą gospodarkę. Merkel by się zgodziła na wyłączenie Polski, tylko trzeba było tę propozycję rzucić na stół. Tak by zrobił prawdziwy polski patriota.

  • Arkadiusz Miksa

   8 marca 2017 at 19:26

   Dzięki, trzeba pisać to co się myśli i czuje bez względu na tych z lewa i tych z prawa, bez względu na tych którzy uważają się się za super patriotów i tych którym tego patriotyzmu się odbiera. O Dmowskim przez 100 lat ktoś stale pisał i pisze, że nie był patriotą ale on robił swoje. Dziś tworzy się sztuczne podziały w narodzie i dzieli ludzi zamiast łączyć, szczuje się jednych na drugich w imię partykularnych interesów partii politycznych a właściwe to nawet nie partii a grup kolesi.

 8. 499428 499293hi!,I like your writing so a good deal! share we communicate far far more about your post on AOL? I need to have a specialist on this location to solve my dilemma. Could be thats you! Seeking forward to see you. 480546

 9. Skrota bilen Göteborg

  29 marca 2017 at 21:58

  107789 770508Howdy! I just want to give an enormous thumbs up for the wonderful data you may have here on this post. I will likely be coming back to your weblog for far more soon. 479706

 10. trouver un telephone

  30 marca 2017 at 17:31

  444817 622684Some genuinely very good information , Gladiola I observed this. 837005

 11. Y6 Games

  31 marca 2017 at 22:35

  Greetings, I do believe your blog could possibly be having web browser compatibility problems.
  Whenever I look at your web site in Safari, it
  looks fine however, if opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues.

  I simply wanted to give you a quick heads up! Apart from
  that, excellent blog!

 12. economics tuition singapore

  1 kwietnia 2017 at 18:57

  406429 447882HURRAY! cant balladeer. by virtue of himself by what name highly. 818197

 13. google pill

  6 kwietnia 2017 at 12:48

  You done a great job. Great fun . X back teacher more info – website please visit

 14. google casino

  6 kwietnia 2017 at 12:48

  The blog admin is awesome. Great fun . X back teacher more info – website please visit

 15. best pill

  6 kwietnia 2017 at 12:49

  A nice post posted by the admin. x front teacher sg great fun

 16. Best Best Online News in the World

  7 kwietnia 2017 at 18:55

  388457 379560I recognize there is a superb deal of spam on this internet site. Do you need to have aid cleaning them up? I could support in between courses! 399557

 17. GVK BIO

  8 kwietnia 2017 at 14:29

  708039 930842The the next occasion Someone said a weblog, Hopefully so it doesnt disappoint me approximately this. What im saying is, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to express. All I hear is often a number of whining about something that you could fix if you werent too busy searching for attention. 848931

 18. Best Best Online News in the World

  8 kwietnia 2017 at 22:51

  237627 789588Youre so cool! I dont suppose Ive read anything such as this before. So good to get somebody with some original thoughts on this topic. realy we appreciate you starting this up. this fabulous site are some points that is required on the internet, somebody with a bit originality. beneficial function for bringing a new challenge on the world wide internet! 84960

 19. GVK Biosciences

  9 kwietnia 2017 at 15:19

  625398 618345Flexibility indicates your space ought to get incremented with the improve in number of weblog users. 11729

 20. Dann

  12 kwietnia 2017 at 20:22

  I’m gone to inform my little brother, that he should also
  visit this web site on regular basis to get updated from most up-to-date gossip.

 21. zhangjiuchun.Cn

  13 kwietnia 2017 at 18:05

  I have read a few just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.

  I surprise how so much effort you put to make this sort of
  great informative web site.

 22. www.5e0.in

  13 kwietnia 2017 at 18:15

  I used to be able to find good advice from your articles.

 23. Cepot.My3Gb.Com

  13 kwietnia 2017 at 18:15

  Wow, this article is nice, my younger sister is analyzing such
  things, thus I am going to let know her.

 24. Http://Redirectme.Altervista.Org/

  13 kwietnia 2017 at 18:26

  Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i
  read this article i thought i could also create comment due to this sensible post.

 25. ruriruri.net

  13 kwietnia 2017 at 18:29

  I am extremely inspired with your writing talents as well as with the layout in your weblog.
  Is this a paid subject or did you modify it yourself? Anyway stay up the nice quality writing, it is rare to
  see a nice blog like this one these days..

 26. Magros-Music.Ch

  15 kwietnia 2017 at 12:38

  Great – I should certainly pronounce, impressed with your web site.
  I had no trouble navigating through all tabs as well as related info ended up being truly easy to do to
  access. I recently found what I hoped for before you know it at all.
  Reasonably unusual. Is likely to appreciate
  it for those who add forums or anything, web site theme .

  a tones way for your client to communicate.
  Excellent task.

 27. Best Online News

  22 kwietnia 2017 at 16:46

  233059 397032I like this internet site quite considerably so considerably superb information . 732461

 28. you ave got a fantastic weblog right here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 29. Starr

  20 maja 2017 at 13:35

  You can certainly see your skills within the work you write. The world hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe. At all times go after your heart.

 30. ATV Suzuki Starters

  20 maja 2017 at 18:48

  Well I definitely liked reading it. This information offered by you is very constructive for proper planning.

 31. snapchat hack bruteforce

  22 maja 2017 at 09:58

  Nice blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol

 32. Agence de publicite

  25 maja 2017 at 20:29

  There is evidently a bunch to identify about this. I suppose you made some nice points in features also.

 33. layarkaca21 online

  26 maja 2017 at 04:09

  louis vuitton for sale louis vuitton for sale

 34. tractari bucuresti

  26 maja 2017 at 23:16

  There as certainly a lot to know about this issue. I like all of the points you ave made.

 35. future car models 2015

  27 maja 2017 at 18:57

  This blog helped me broaden my horizons.

 36. loft conversions barnet

  29 maja 2017 at 00:33

  Nearly all of the opinions on this particular blog site dont make sense.

 37. click here

  29 maja 2017 at 04:46

  Remarkable! Its actually remarkable post, I have got much clear idea on the topic of from this post.

 38. quartz enail

  29 maja 2017 at 16:24

  with this. Additionally, the blog loads super quick for

 39. claim satoshi

  5 czerwca 2017 at 19:37

  This is a set of words, not an essay. you are incompetent

 40. Doctors

  6 czerwca 2017 at 08:32

  This can work well in the sense that they have worked together

 41. Jobs for freshers

  6 czerwca 2017 at 16:50

  the plan of a user in his/her mind that how a user

 42. web design philippines

  7 czerwca 2017 at 01:34

  Some truly select articles on this web site, saved to bookmarks.

 43. sglogisticssunday

  7 czerwca 2017 at 15:34

  Wow, awesome weblog structure! How long have you ever been running a blog for? you make running a blog look easy. The total look of your website is excellent, let alone the content!

 44. pc repair service

  8 czerwca 2017 at 10:32

  There as noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure nice factors in features also.

 45. hop over to this site

  8 czerwca 2017 at 22:08

  wonderful issues altogether, you just won a new reader. What might you recommend about your post that you made some days in the past? Any certain?

 46. informative post

  9 czerwca 2017 at 05:20

  Nice Page , guys! Good Articles aswell. Bookmarked

 47. Best real estate company los angeles

  10 czerwca 2017 at 02:13

  Some truly good stuff on this website , I it.

 48. There is visibly a bundle to identify about this. I feel you made some good points in features also.

 49. Digital Marketing Agency

  13 czerwca 2017 at 20:16

  my review here Where can I find the best online creative writing courses?

 50. verkaufen lilly brautkleid

  15 czerwca 2017 at 18:42

  you are truly a excellent webmaster. The site loading speed

 51. Mcgregor

  20 czerwca 2017 at 21:59

  stiri interesante si utile postate pe blogul dumneavoastra. dar ca si o paranteza , ce parere aveti de cazarea la particulari ?.

 52. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 53. Wow. This site is amazing. How can I make it look like this.

 54. new reader. What could you recommend in regards

 55. bets10

  28 czerwca 2017 at 05:00

  very nice submit, i certainly love this web site, keep on it

 56. Saraycasino güncel giriş

  28 czerwca 2017 at 18:16

  Wow, this piece of writing is fastidious, my sister is analyzing these kinds of things, therefore I am going to tell her.

 57. پنجره دوجداره وین تک

  29 czerwca 2017 at 21:39

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post plus the rest of the site is very good.

 58. Pingback: facts about alcoholism

 59. دانلود شهرزاد

  30 czerwca 2017 at 21:48

  Some truly prize posts on this web site, saved to favorites.

 60. شهرزاد

  1 lipca 2017 at 03:30

  Some truly prime articles on this website , saved to favorites.

 61. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 62. office furniture installation

  2 lipca 2017 at 04:52

  What as up, how as it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

 63. clean shower head

  2 lipca 2017 at 07:58

  You can definitely see your skills in the work you write. The sector hopes for even more passionate writers like you who aren at afraid to say how they believe. All the time go after your heart.

 64. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 65. Pingback: قیمت پنجره

 66. Pingback: huge cocks

 67. Rattling great information can be found on blog.

 68. Pingback: دانلود قسمت 12 عاشقانه

 69. Pingback: دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد

 70. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 71. Pingback: Cherry Hilson

 72. Pingback: Nicole Aniston

 73. Pingback: Alexa Tomas

 74. cheap car insurance michigan

  7 lipca 2017 at 15:47

  Than?s for the post. ? all cаА аЂа•аА аБТ–tainly аАааАТƒomeback.

 75. Fare ilaçlama

  8 lipca 2017 at 00:28

  It as good site, It as good site, I was looking for something like this

 76. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم

 77. Pingback: dolandirici sosyalmarketim

 78. Pingback: Paleo Diet

 79. fingernail fungus symptoms

  9 lipca 2017 at 20:18

  time as looking for a similar topic, your website came up, it seems good.

 80. best fire pits

  10 lipca 2017 at 08:04

  Just Browsing While I was browsing today I saw a excellent post concerning

 81. Pingback: Boom lift service

 82. pron best

  10 lipca 2017 at 23:27

  itk4X5 Very good information. Lucky me I discovered your site by chance (stumbleupon). I ave book-marked it for later!

 83. Kiera Rose

  11 lipca 2017 at 05:49

  Im grateful for the blog. Will read on…

 84. Pingback: latest online series

 85. Social media marketing agency

  13 lipca 2017 at 22:17

  Enjoyed every bit of your post. Cool.

 86. Pingback: دانلود قسمت 11 شهرزاد 2

 87. Pingback: cheap stephen curry shoes

 88. Pingback: porno

 89. Pingback: videos porno

 90. Pingback: videos porno

 91. Pingback: porno

 92. Pingback: porno

 93. Pingback: videos porno

 94. Pingback: porno

 95. cours de theatre

  20 lipca 2017 at 12:00

  Really informative blog.

 96. Pingback: شرکت تولیدی پنجره

 97. Pingback: how to make a guy fall in love with you spell

 98. Pingback: قیمت پنجره دوجداره

 99. Pingback: دانلود سریال عاشقانه

 100. Pingback: ساخت پنجره دوجداره

 101. Pingback: Acne Facial Treatments Sunrise

 102. Pingback: Acne Facial Treatments Margate

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra