Z zagranicy

Rada Europy debatowała o zgodności prawa szariatu z Europejską Konwencją Praw Człowieka!

Szaleństwo! – skomentował poseł Dominik Tarczyński, który wziął udział w debacie o zgodności prawa szariatu z Europejską Konwencją Praw Człowieka, wykazując podczas dyskusji, że prawo szariatu jest sprzeczne ze wspomnianym dokumentem.

– Gdzie jest logika europejskich instytucji?! – pytał Tarczyński, który złożył wniosek o zakończenie debaty nad raportem! W swoim wystąpieniu podkreślał, iż nie widzi uzasadnienia dla takich dyskusji.

Posiedzenie komisji Prawnej Rady Europy, w którym wziął udział polski poseł odbyło się w Paryżu. W agendzie było między innymi wysłuchanie na temat „kompatybilności islamskiego prawa szariatu ze standardami europejskimi”.

Islam wchodzi do Europy wielkimi krokami. Na terenie niektórych państw europejskich obowiązuje prawo szariatu, co powoduje problem w kontekście praw człowieka. Co ciekawe, w tych krajach będących sygnatariuszami Konwencji Praw Człowieka jednocześnie przyzwala się na stosowanie muzułmańskiego prawa wyznaniowego, sprzecznego z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz wspomnianą już Konwencją Praw Człowieka.

Co więcej trzy kraje wchodzące w skład Rady Europy ratyfikowały jednocześnie dwa wykluczające się nawzajem dokumenty: Europejską Konwencję Praw Człowieka i Deklarację Kairską, która jest dokumentem zgodnym z prawem szariatu. Kraje te to Albania, Azerbejdżan i Turcja. W tym miejscu warto dodać, że wprawdzie Federacja Rosyjska oraz Bośnia i Hercegowina nie podpisały Deklaracji Kairskiej, ale są członkami-obserwatorami Organizacji Współpracy Islamskiej (dawniej Organizacji Konferencji Islamskiej), a mimo tego podpisały Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Deklaracja Kairska z 5 sierpnia 1990 roku stwierdza m.in., że „islam jest religią niezepsutą w swojej naturze”. Nie przewiduje wolności religijnej, nie potwierdza równości wobec prawa bez względu na wyznanie, koniec końców zaś, w art. 25 stwierdza, że „Islamskie prawo szariatu stanowi jedyne źródło odniesienia dla wyjaśnienia, bądź rozeznania wszystkich artykułów zawartych w Deklaracji”, co oznacza, że może ona być odczytywana jedynie w kluczu islamskiego prawa wyznaniowego.

Zgodnie z prawem szariatu człowiek nie ma prawa mieć innego wyznania niż islam. Nie ma prawa być nawet ateistą. Jeżeli natomiast zdecyduje inaczej, skazuje się na śmierć cywilną (otwarcie sukcesji po nim) a także – fizycznie – na karę śmierci.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Lien

  5 listopada 2017 at 00:50

  thx for the info

 2. porno

  1 grudnia 2017 at 10:50

  Wow, great blog. Want more.

 3. home

  10 grudnia 2017 at 13:27

  Im thankful for the blog. Great.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra