Z zagranicy

Rada Europy debatowała o zgodności prawa szariatu z Europejską Konwencją Praw Człowieka!

Szaleństwo! – skomentował poseł Dominik Tarczyński, który wziął udział w debacie o zgodności prawa szariatu z Europejską Konwencją Praw Człowieka, wykazując podczas dyskusji, że prawo szariatu jest sprzeczne ze wspomnianym dokumentem.

– Gdzie jest logika europejskich instytucji?! – pytał Tarczyński, który złożył wniosek o zakończenie debaty nad raportem! W swoim wystąpieniu podkreślał, iż nie widzi uzasadnienia dla takich dyskusji.

Posiedzenie komisji Prawnej Rady Europy, w którym wziął udział polski poseł odbyło się w Paryżu. W agendzie było między innymi wysłuchanie na temat „kompatybilności islamskiego prawa szariatu ze standardami europejskimi”.

Islam wchodzi do Europy wielkimi krokami. Na terenie niektórych państw europejskich obowiązuje prawo szariatu, co powoduje problem w kontekście praw człowieka. Co ciekawe, w tych krajach będących sygnatariuszami Konwencji Praw Człowieka jednocześnie przyzwala się na stosowanie muzułmańskiego prawa wyznaniowego, sprzecznego z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz wspomnianą już Konwencją Praw Człowieka.

Co więcej trzy kraje wchodzące w skład Rady Europy ratyfikowały jednocześnie dwa wykluczające się nawzajem dokumenty: Europejską Konwencję Praw Człowieka i Deklarację Kairską, która jest dokumentem zgodnym z prawem szariatu. Kraje te to Albania, Azerbejdżan i Turcja. W tym miejscu warto dodać, że wprawdzie Federacja Rosyjska oraz Bośnia i Hercegowina nie podpisały Deklaracji Kairskiej, ale są członkami-obserwatorami Organizacji Współpracy Islamskiej (dawniej Organizacji Konferencji Islamskiej), a mimo tego podpisały Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Deklaracja Kairska z 5 sierpnia 1990 roku stwierdza m.in., że „islam jest religią niezepsutą w swojej naturze”. Nie przewiduje wolności religijnej, nie potwierdza równości wobec prawa bez względu na wyznanie, koniec końców zaś, w art. 25 stwierdza, że „Islamskie prawo szariatu stanowi jedyne źródło odniesienia dla wyjaśnienia, bądź rozeznania wszystkich artykułów zawartych w Deklaracji”, co oznacza, że może ona być odczytywana jedynie w kluczu islamskiego prawa wyznaniowego.

Zgodnie z prawem szariatu człowiek nie ma prawa mieć innego wyznania niż islam. Nie ma prawa być nawet ateistą. Jeżeli natomiast zdecyduje inaczej, skazuje się na śmierć cywilną (otwarcie sukcesji po nim) a także – fizycznie – na karę śmierci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. tomek

  7 marca 2017 at 18:00

  Talmudysci nie boją się islamu oni boją się chrzescijanstwa

  • fuck talmud

   7 marca 2017 at 21:19

   Święte słowa,tylko w polsce trzeba uważać, na krypto żydów,tylko czekają jak skłocić polaków.

   • Soroka

    8 marca 2017 at 11:03

    Tak zdradzają się ruscy agenci pisząc nazwy narodowości inne niż ruska małą literą!

    • Paweł

     8 marca 2017 at 19:09

     @Soroka

     Rozumiem, że wg. Ciebie jedynie ruska można pisać małą? Zrozumiałbym, gdybyś napisał o Polsce, ale kogo obchodzą inne narodowości w tym wypadku?

     • panda

      13 marca 2017 at 11:50

      A wystarczy znać zasady ortografii, która nazwy własne każe pisać dużą literą. To nie zależy już od waszego uznania. Mnie też wkurza , jak czytam,,polska” ,,polak” Tylko moatołki ortograficzne tak piszą.

  • Mieczysław S.Kazimierzak

   8 marca 2017 at 06:51

   Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
   PRZEDWCZESNY ŚWIT i z niego płynąca teza : „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.
   W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,opisanej przez Song Hongbinga po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
   Odwołując się do Feliksa Konecznego,krakowskiego geniusza,autora oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,nie można cywilizować na kilka sposobów.CYWILIZACYJNA MIESZANKA staje się wybuchowa kiedy jest pod wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,bo tak nazwał ŻYDOWSKĄ.

  • Tomek

   8 marca 2017 at 11:18

   Ta, niewątpliwie, geniuszu:). Żydzi z Francji masowo emigrują wszak przez panoszące się tam chrześcijaństwo (wiadomo, Francja jest państwem wyznaniowym, katolickim, a n

  • Tomek

   8 marca 2017 at 11:21

   Ta, niewątpliwie, geniuszu:). Żydzi z Francji masowo emigrują wszak przez panoszące się tam chrześcijaństwo (wiadomo, Francja jest państwem wyznaniowym, katolickim, a nie skrajnie laickim i narzuca im chrześcijańską wiarę:), a nie przez napływ wrogich im muzułmanów. Podobnie, Intifady czy zamachy w Izraelu są dziełem chrześcijan:)

   • Paweł

    8 marca 2017 at 19:12

    @Tomek

    Boją się zamachów muzułmanów, ale zapewne boją się również cywilizacji Chrześcijańskiej (celowo nie napisałem łacińskiej), która powiedziałaby stop żydowskim poczynaniom i panoszeniu się.

  • Paweł

   8 marca 2017 at 19:09

   Szczególnie babć, które szarżują z różańcem w ręku.

 2. gosc

  7 marca 2017 at 22:33

  Dla nas szariat to abstrakcja i chory pomysł nawet na debatę, a w niektórych krajach europejskich niedaleka przyszłość. Muzułmanie siedzą na socjalach i mnożą się jak króliki, a rdzenna ludność wymiera. Za kilkadziesiąt lat islamiści mogą demokratycznie, w wyborach wprowadzić szariat w EU. Chociaż może będzie inaczej, znacznie wcześniej może dojść do poważnych starć rdzennej ludności z islamskimi imigrantami.

 3. Soroka

  8 marca 2017 at 11:07

  Ci, którzy Polskę sprzedali do tego hitlerowsko-masońskiego bagna powinni być traktowani przez Polaków jak zdrajcy! Prezes i Służba też brali w tym udział!

 4. tomek

  8 marca 2017 at 18:56

  To Tomek ty ty to chyba srul?

 5. myślę sobie że

  9 marca 2017 at 21:29

  Ależ nie ma się czym przejmować.
  Albo globaliści nas wykończą, albo pachołki neokonserwatystów nas zgładzą, doprowadzając do wojny z Rosją, albo w muzułmańskiej Starej UE wybuchnie wojna z islamistami, która oczyści Europę i pozwoli wschodowi Europy rozwinąć skrzydła. O ile ta Wschodnia Europa będzie mądrzejsza.
  Ciągle mam nadzieję, że tak będzie.
  Że po hekatombie rządów liberałów i teraz pisu dojdą do władzy ludzie mający na względzie prawdziwe dobro naszego i sąsiednich krajów.

  Jeśli nie, to miej Panie nas w opiece.

 6. panda

  13 marca 2017 at 11:46

  Niepokojące jest to, że temat w RE zaistniał, bo to jest pierwszy wyłom. Mało kiedy udaje się wyłamać od razu.

 7. Argentina Hutchins

  15 kwietnia 2017 at 20:01

  That is the awesome wonderful search engine in the planet

 8. Nell Fennema

  15 kwietnia 2017 at 23:11

  Perfect Post I really enjoyed reading it

 9. Rod Kampner

  15 kwietnia 2017 at 23:48

  Great Post I really enjoyed learning through it

 10. Shanel Port

  18 kwietnia 2017 at 10:42

  That is the awesome wonderful search engine in the world

 11. Hunter Falor

  18 kwietnia 2017 at 15:37

  Very nice article. I surely appreciate your site. Keep writing!

 12. Willie Dier

  19 kwietnia 2017 at 10:42

  Good article. I absolutely like this website. Keep writing!

 13. Warren Dehay

  19 kwietnia 2017 at 11:11

  Very smooth article. I definitely love your site. Keep writing!

 14. Lemuel Mcdougall

  23 kwietnia 2017 at 16:02

  Very nice article piece. I certainly appreciate this site . Keep writing!

 15. Rogelio Brimage

  24 kwietnia 2017 at 08:06

  Thank you a lot for your great effort in writing this post.

  http://pandora.nla.gov.au/external.html?link=http://thegoldinvestment.com/

 16. Luann Berardi

  24 kwietnia 2017 at 10:53

  Hi There! We are looking for some people that are interested in from working their home on a full-time basis. If you want to earn $100 a day, and you don’t mind developing some short opinions up, this might be perfect opportunity for you! Simply check out the link here NOW!

 17. Tracey Pipper

  24 kwietnia 2017 at 18:10

  I appreciate so much for your effort in writing this post.

 18. find writing jobs online

  24 kwietnia 2017 at 20:45

  I thank you a lot for your great effort in writing this blogpost.

 19. Zofia

  25 kwietnia 2017 at 12:03

  Mądre słowa. No i w sumie temat dość na czasie.

 20. Anna

  29 kwietnia 2017 at 21:06

  Mądre słowa. No i w sumie temat dość na czasie.

 21. mp4 porn

  17 maja 2017 at 06:23

  Great blog you have here but I was wondering if you knew of any user discussion forums that cover the same topics talked about here? I’d really love to be a part of community where I can get comments from other experienced people that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thank you!|http://www.cabletvinternetserviceproviders.com/cabletv-spectrum-colorado/cabletv-spectrum-parlin-co.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra