Felieton

75 tys. złotych miesięcznie dla Tuska na emeryturze

Tak Polska odniosła sukces a właściwie jeden jej obywatel…wreszcie nas docenili. Mamy w kraju, (celowo nie używam sformułowania w narodzie) takiego wybitnego przedstawiciela, którego Zachód postanowił docenić. Zarabiał on i dalej będzie zarabiał około 110 tys. złotych miesięcznie. To więcej niż prezydent USA, prezydent Francji czy kanclerz Niemiec. W sumie nasze Słoneczko na Niebieskim Unijnym Niebie przez ostatnie dwa i pół roku zarobiło 3 mln 300 tys. złotych.

 

Po pożegnaniu się ze stanowiskiem jeszcze przez dwa i pół roku będzie mógł liczyć na kolejne 55 tys. zł miesięcznie a na emeryturze na którą przejdzie w wieku 62 lat (nam zafundował 67 lat) dostanie około 75 tys. miesięcznie. Do tego bezpłatny apartament w Brukseli oraz 12 tys. złotych dodatku za pracę poza Polska. To wzruszające jak Zachód a zwłaszcza Niemcy kochają i doceniają naszego Donalda.

Przypomina mi się scena z pewnego filmu z Jeremy Ironsem w roli głównej, gdzie gra on nauczyciela. Ów nauczyciel spotyka kiedyś po lekcjach jednego ze swoich uczniów, który zwrócił na niego uwagę swoją inteligencją i błyskotliwością na prowadzonych przez siebie lekcjach historii. Zapytany o to co robi o tej porze w szkole, uczeń odpowiada, że chodzi na kółko matematyczne. Zaskoczony historyk pyta go więc czemu nie chodzi na kółko historyczne a ów uczeń bez zastanowienia odpowiada, że historia nie ma przyszłości. Gdyby dziś kręcono ten film takie podsumowanie nie byłoby już prawdziwe. Wszak Donald Tusk z zawodu jest historykiem i pewnie to najlepiej zarabiający historyk w Europie więc historia jak widać ma przyszłość … przynajmniej chwilowo.

A tak poważnie to byłem aktywnie zaangażowany w trakcie referendum akcesyjnego, w działalność zachęcającą do głosowania przeciwko przystąpieniu do struktur UE. Opierałem się w tym osądzie na własnych przeczuciach i opiniach ludzi, których zdanie sobie ceniłem. Po tych wszystkich latach dziś jestem jeszcze bardziej pewny, że UE to nic dobrego dla Polski a ostatnie wydarzenia są tylko przysłowiową wisienką na torcie. Zabrano nam 3 miliony ludzi, w większości młodych,, w zamian wpompowano w ten jednolity narodowościowo kraj milion Ukraińców w znacznym odsetku zainfekowanych wirusem banderyzmu i neonazizmu. Zainstalowano hipermarkety, niszcząc polski handel. Zniszczono stocznie i kopalnie oraz wszystkie najcenniejsze sektory przemysłu. Skutecznie poróżniono z Rosją dzięki czemu dziś trafiają tam dziś zamiast polskich produktów zdrowszych i tańszych produkty z Niemiec Holandii czy Francji. Młodzież celem nauczenia tolerancji i zrozumienia dla multi-kulti wysłano na Erasmusa, którego sami studenci drwiąco nazywają orgazmusem. To ciekawy sposób na to jak do trzydziestki udawać studenta i mieć kasę na piwko, trawę i dziewczyny. Kraj stał się półkolonią interesów Niemiec i USA. Z ludzi zrobiono bezmózgich konsumentów, którzy w pogoni za pieniędzmi zatracają najcenniejsze wartości, rozpadają się więzy rodzinne, które stanowiły o sile tego narodu. Zniszczono wojsko, sądownictwo, szkolnictwo wyższe. Do tego u władzy niemal bez przerwy od 25 lat dostają się ludzie zdegenerowani reprezentujący interesy innych państw lub ludzie zakompleksieni i mściwi, którzy dla własnych ambicji są wstanie położyć na szali dobro Polski czego przykładem są ostatnie wydarzenia związane z dwoma polskimi kandydatami do tego eurokołchozu.

Eurokołchoz ledwo zipie ale na razie zatopić się nie da, są przecież Niemcy, którym jest potrzebny do ekonomicznego podboju w ramach wojny IV generacji , w której podbija się słabsze kraje nie bronią a propagandą i manipulacją. Poza strukturą państwa niemieckiego żywotnie zainteresowanymi istnieniem tej dojnej krowy są jeszcze pewne międzynarodowe szajki, które czerpią z tego na tyle lukratywne zyski, że i na pensję, i emeryturę dla Tuska wystarczy. Środowiska i partie polityczne, które chciałby w Polsce przejąc władzę w kolejnych wyborach powinny już dziś mieć na uwadze plan na wypadek rozpadu UE, który na szczęście jest kwestią czasu ale na nie szczęście najmocniej rozpad uderzy jak zawsze w najsłabsze ogniwa. Tym czasem okażmy wdzięczność pruskiemu Panu ze względu na jego wspaniałomyślność i szlachetność dla polskiego ciury.

Arkadiusz Miksa

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. m

  11 marca 2017 at 17:17

  „Zabrano nam 3 miliony ludzi, w większości młodych …” – sami wyjechali, bo albo w ogóle nie było pracy, albo nie dało się z tej pracy wyżyć.

  • Egzorcysta

   11 marca 2017 at 17:45

   Nie wyjechali sami, w decyzji o emigracji pomogl im „polski rzad” a nawet wypchnal, likwidujac w Polsce miejsca pracy i trzymajac pensje na poziomie glodowym,Polacy maja nie przeszkadzac Zydom w osiedlaniu sie w Polin, ktorzy przybywaja na miejsce tych wybylych Polakow i natychmiast znajduja miejsce pracy w jednostakch kontrolujacych Polakow np system Vaitoll czy tworzeniu kolejnych sluzb jak np Panstwowa inskekcja pracy, czy inspekcja transposrtu drogowego itd.Koleznka pracujaca na lotnisku bila w pewnym okresie na alarm,widzac codziennie ok 200 Zydow z Izraela przybywajacych z biletem w jedna strone.Taka „pomoc” Polakom w emigracji ,jest kolejnym Katyniem ktory znow Polske pozbawil ludzi odwaznych, inteligentnych ambitnych i wyksztalconych.Innymi slowy znow obcieli Polsce glowe.rzad zmusil tych Polakow do emigracji.pozostawiajac im tylko jako alternatywe, zbieranie zlomu i prace za miske zupy.Zmuszenie nie musi wcale miec charakteru, ze zapakuja w wagony i wywioza.Mozna pozbawic egzystencji i perspektyw co uczyl rzad „polski” popisowcow,ktorz w sprawie kazdej ustawy antypolskiej glosuja jak jeden maz.A na zewnatrz udaja ,ze sie nie lubia.

   • m

    11 marca 2017 at 18:25

    Egzorcysto, czy Ty pamiętasz polskie produkty z 1989 roku?

 2. m

  11 marca 2017 at 17:23

  „Młodzież celem nauczenia tolerancji i zrozumienia dla multi-kulti wysłano na Erasmusa, którego sami studenci drwiąco nazywają orgazmusem.” – nie potwierdzam. Była córka, ostatnio wróciła przyszła synowa. Uczyły się więcej niż w Polsce.

 3. m

  11 marca 2017 at 17:25

  „Z ludzi zrobiono bezmózgich konsumentów, którzy w pogoni za pieniędzmi zatracają najcenniejsze wartości, rozpadają się więzy rodzinne, które stanowiły o sile tego narodu. Zniszczono wojsko, sądownictwo, szkolnictwo wyższe.” – zawsze zdecydowana większość goniła za pieniędzmi. Nawet w tzw. socjalizmie, tyle że teraz jest więcej możliwości. I więcej(?) pokus.

 4. m

  11 marca 2017 at 17:27

  „Do tego u władzy niemal bez przerwy od 25 lat dostają się ludzie zdegenerowani reprezentujący interesy innych państw lub ludzie zakompleksieni i mściwi, którzy dla własnych ambicji są wstanie położyć na szali dobro Polski …” – powinno być chyba od 250 lat, nie od 25 lat.

 5. m

  11 marca 2017 at 17:29

  Itd., itp.

  • Arkadiusz Miksa

   11 marca 2017 at 17:32

   genialny komentarz naprawdę wysoki poziom intelektualny i te szerokie horyzonty zdolność łączenia faktów w ciągi przyczynowo-skutkowe 🙂

   • m

    11 marca 2017 at 18:24

    Przystąpienie do Unii spowodowało wszystkie kłopoty Polski to, za przeproszeniem pieprzenie, a nie ciąg przyczynowo-skutkowy.
    Zmiana ustroju gospodarczego tylko brutalnie ujawniła nasze możliwości i potencjał, WIELOWIEKOWE zaniedbania czy zacofanie, jak zwał, tak zwał.
    Wiem, że to jest smutne, dołujące, przygnębiające. Wiem.

    • Arkadiusz Miksa

     11 marca 2017 at 19:07

     ale co jest takie smutne? Zaniedbania były owszem ale trudno zeby ich nie było jeśli na przestrzeni 200 lat kraj był pod ścisłym obcym panowaniem przez blisko 130 a przez kolejne 45 pod częściowym to trudno żeby nie było opóźnień.

    • stan

     11 marca 2017 at 19:47

     Pomimo, że komuna przeszkadzała, przedwojenne pokolenie, jak i późniejsze zbudowały polską gospodarkę. Pewnie, że kulawą, ale jednak zagrażającą, szczególnie Niemcom – poszła więc likwidacja przemysłu i dobijanie rolnictwa. Obecnie jesteśmy potentatem w magazynowaniu. Jeśli chodzi o wojsko, to musi zostać zniszczone, ponieważ jest nośnikiem tradycji i (resztek) honoru. Jest też nadal jeszzcze otoczone resztkami szacunku Polaków.
     UE zaliczam do struktur krystalicznego zła. Pamietacie KTO m.in. nas tam wepchnął?

    • Jot

     11 marca 2017 at 19:48

     Zmiana ustroju gospodarczego z socjalizmu sowieckiego na socjalizm unijny?

    • Polka

     11 marca 2017 at 20:59

     Jeżeli to takie kłopotliwe…to czemu wprowadzającemu do UE stawia się pomniki?

 6. Egzorcysta

  11 marca 2017 at 18:03

  Mowiac o takiej kasie, chyba nie ma ma Pan na mysli prawdziwych dochodow Donalda,tylko te oficjalna czasteke na waciki.Na takich synekturach, kiedy jest sie w ukladach nawet bedac na emeryturze jak np Kiszczak, sa tak zwane boki ktore wypracowuja ludzie slupy typu Kulczyk,czy mafie czy chetni do zakupu ustaw w Polsce, czy chetni do surofcow naturalnych i za zalatwienie sprawy cos sie nalezy.Tak wiec biorac pod uwage,te boki jakie dochodza bezposrednio na konta w Szwajcarii, moze sie zakrecic nawet kolo miliarda zl miesiecznie bez podatkow.Niedawno pan Stonoga ujawnil pewiem proceder i udokumentowal, ze Donald, wyprowadza z Polski na konto w Luxemburgu ok 3,5 milirda zl miesiecznie.Polega ten proceder na tym, ze mafia miejscowa stroi zuli w garnitur, i wysyla do bankow po kredyty ze sfalszowanymi dokumentami,a wspolpracownik mafii pracujacy w banku udziela kredytu, zul wychodzi z torba,mafia zabiera torbe zul dostaje 1000 zl i sie rozchodza, a w banku gina dokumenty.Bank oddaje sprawe do prokuratury,a w prokuraturze nie widza winy i sprawa zamieciona pod dywan.Na ile podsluchy telefonow byly sfingowane trudno powiedziec.Ale sadzac po ambergold, wiele moze znalesc potwierdzenie.Donald ochronil setki aferzystow, ze im wlos z glowy nie spadl,nie sadzi chyba nikt ,ze zrobil to z dobrego serca i nie ma udzialow w procederach do dzis i do konca zycia.Donek to nie Bolek.

  • Arkadiusz Miksa

   11 marca 2017 at 18:06

   Staram się nikogo nie pomawiać wiec jeśli nie mam dowodów to o tym nie mówię ale przypuszczam oczywiście że kasa którą sobie uzbierał i uzbiera przy okazji będzie gigantyczna.

   • m

    11 marca 2017 at 18:17

    Niech ma! Na zdrowie!

    • Arkadiusz Miksa

     11 marca 2017 at 18:39

     tak jest niech ma a co tam stać nas 🙂

 7. Soroka

  11 marca 2017 at 19:05

  Donald nie zarabia!!! Zarobek jest to wartość wykonanej pracy potrzebnej ludziom wyrażona w pieniądzach!!!
  On DOSTAJE jurgielt za rujnowanie Polski i jej podporządkowanie Niemcom i Francuzom.

  • Egzorcysta

   11 marca 2017 at 19:27

   Bardzo sluszna uwaga.I te roznice kto zarabia a kto dostaje.Podbnie jest ze slowem praca, choc to ,ze ktos chodzi o okreslonej porze w jakiejs miejsce i mowi ze do pracy jak np polityk, podczas gdy tam gdzie poszedl tylko pobyl i pogadal sobie z kolegami, czyli robil to co robia ludzie pracujacy po pracy.Tyle ,ze czlowiek prawy pracujacy nie jest tak beztrzlny by za spotkanie z kolesiami i popalanie o bzdurach umiec za to wziasc pieniadze.Dlatego Polakom trzeba odbirac pod przymusem 90 procent uczciwie zapracowanych pieniedzy by dac komus jurgelit.

  • Arkadiusz Miksa

   11 marca 2017 at 20:18

   Francuzi to chyba nie mają tam za wiele do gadania i jak Le Pen zostanie prezydentem to ich polityka się radykalnie zmieni.

   • Soroka

    12 marca 2017 at 11:51

    A mało w Polsce grabią? Telekomunikacja, elektrownie, ciepłownie, markety i wiele innych!

 8. obserwator

  11 marca 2017 at 19:55

  z taka wiedza o przekretach i Smolensku nie doczeka emerytury,nawet gdyby fozyl to komornik mu sodas e na emeryture za ukradzione 156 mld z OFE,a gdzie amberd gold i setki innych afer ktore jeszcze wyjda na swiatlo dzienne,biedny to czlowiek ale zdawal sobie sprawe z tego co robi

 9. ges

  11 marca 2017 at 20:50

  przez ten jurgielt bedzie nie do ruszenia

 10. Zygmunt

  12 marca 2017 at 15:25

  Bardzo dobry i celny artykuł.Minęło 1.5 roku rządów PIS i nie ma efektów poza 500+.
  Przedstawiciele rządy b. dużo mówią, ale nie idą za tym działania.Zastanawiam się ,czy
  w ogóle będą jakieś pozytywne decyzje.Cenię panów Szewczaka i Kuźmiuka ,ale powinni zdjąć różowe okulary.W pierwszej kolejności rząd powinien się pozbyć szkodników, ludzi b. słabych.
  M. Sokołowska ma więcej rozumu niż m i maks.

 11. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 07:10

  Acheter Mifegyne Cytotec cheap cialis Canada Oil Kamagra Chewable

 12. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 08:49

  Cialis For Sale In Canada online pharmacy Priligy Dapoxetine Nhs

 13. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 07:23

  Kamagra Prix En France cialis online Does Amoxicillin Ever Expire

 14. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 10:35

  Kwikmed online pharmacy Why Take Cephalexin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra