Felieton

75 tys. złotych miesięcznie dla Tuska na emeryturze

Tak Polska odniosła sukces a właściwie jeden jej obywatel…wreszcie nas docenili. Mamy w kraju, (celowo nie używam sformułowania w narodzie) takiego wybitnego przedstawiciela, którego Zachód postanowił docenić. Zarabiał on i dalej będzie zarabiał około 110 tys. złotych miesięcznie. To więcej niż prezydent USA, prezydent Francji czy kanclerz Niemiec. W sumie nasze Słoneczko na Niebieskim Unijnym Niebie przez ostatnie dwa i pół roku zarobiło 3 mln 300 tys. złotych.

 

Po pożegnaniu się ze stanowiskiem jeszcze przez dwa i pół roku będzie mógł liczyć na kolejne 55 tys. zł miesięcznie a na emeryturze na którą przejdzie w wieku 62 lat (nam zafundował 67 lat) dostanie około 75 tys. miesięcznie. Do tego bezpłatny apartament w Brukseli oraz 12 tys. złotych dodatku za pracę poza Polska. To wzruszające jak Zachód a zwłaszcza Niemcy kochają i doceniają naszego Donalda.

Przypomina mi się scena z pewnego filmu z Jeremy Ironsem w roli głównej, gdzie gra on nauczyciela. Ów nauczyciel spotyka kiedyś po lekcjach jednego ze swoich uczniów, który zwrócił na niego uwagę swoją inteligencją i błyskotliwością na prowadzonych przez siebie lekcjach historii. Zapytany o to co robi o tej porze w szkole, uczeń odpowiada, że chodzi na kółko matematyczne. Zaskoczony historyk pyta go więc czemu nie chodzi na kółko historyczne a ów uczeń bez zastanowienia odpowiada, że historia nie ma przyszłości. Gdyby dziś kręcono ten film takie podsumowanie nie byłoby już prawdziwe. Wszak Donald Tusk z zawodu jest historykiem i pewnie to najlepiej zarabiający historyk w Europie więc historia jak widać ma przyszłość … przynajmniej chwilowo.

A tak poważnie to byłem aktywnie zaangażowany w trakcie referendum akcesyjnego, w działalność zachęcającą do głosowania przeciwko przystąpieniu do struktur UE. Opierałem się w tym osądzie na własnych przeczuciach i opiniach ludzi, których zdanie sobie ceniłem. Po tych wszystkich latach dziś jestem jeszcze bardziej pewny, że UE to nic dobrego dla Polski a ostatnie wydarzenia są tylko przysłowiową wisienką na torcie. Zabrano nam 3 miliony ludzi, w większości młodych,, w zamian wpompowano w ten jednolity narodowościowo kraj milion Ukraińców w znacznym odsetku zainfekowanych wirusem banderyzmu i neonazizmu. Zainstalowano hipermarkety, niszcząc polski handel. Zniszczono stocznie i kopalnie oraz wszystkie najcenniejsze sektory przemysłu. Skutecznie poróżniono z Rosją dzięki czemu dziś trafiają tam dziś zamiast polskich produktów zdrowszych i tańszych produkty z Niemiec Holandii czy Francji. Młodzież celem nauczenia tolerancji i zrozumienia dla multi-kulti wysłano na Erasmusa, którego sami studenci drwiąco nazywają orgazmusem. To ciekawy sposób na to jak do trzydziestki udawać studenta i mieć kasę na piwko, trawę i dziewczyny. Kraj stał się półkolonią interesów Niemiec i USA. Z ludzi zrobiono bezmózgich konsumentów, którzy w pogoni za pieniędzmi zatracają najcenniejsze wartości, rozpadają się więzy rodzinne, które stanowiły o sile tego narodu. Zniszczono wojsko, sądownictwo, szkolnictwo wyższe. Do tego u władzy niemal bez przerwy od 25 lat dostają się ludzie zdegenerowani reprezentujący interesy innych państw lub ludzie zakompleksieni i mściwi, którzy dla własnych ambicji są wstanie położyć na szali dobro Polski czego przykładem są ostatnie wydarzenia związane z dwoma polskimi kandydatami do tego eurokołchozu.

Eurokołchoz ledwo zipie ale na razie zatopić się nie da, są przecież Niemcy, którym jest potrzebny do ekonomicznego podboju w ramach wojny IV generacji , w której podbija się słabsze kraje nie bronią a propagandą i manipulacją. Poza strukturą państwa niemieckiego żywotnie zainteresowanymi istnieniem tej dojnej krowy są jeszcze pewne międzynarodowe szajki, które czerpią z tego na tyle lukratywne zyski, że i na pensję, i emeryturę dla Tuska wystarczy. Środowiska i partie polityczne, które chciałby w Polsce przejąc władzę w kolejnych wyborach powinny już dziś mieć na uwadze plan na wypadek rozpadu UE, który na szczęście jest kwestią czasu ale na nie szczęście najmocniej rozpad uderzy jak zawsze w najsłabsze ogniwa. Tym czasem okażmy wdzięczność pruskiemu Panu ze względu na jego wspaniałomyślność i szlachetność dla polskiego ciury.

Arkadiusz Miksa

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

43 komentarze

43 Komentarzy

 1. m

  11 marca 2017 at 17:17

  „Zabrano nam 3 miliony ludzi, w większości młodych …” – sami wyjechali, bo albo w ogóle nie było pracy, albo nie dało się z tej pracy wyżyć.

  • Egzorcysta

   11 marca 2017 at 17:45

   Nie wyjechali sami, w decyzji o emigracji pomogl im „polski rzad” a nawet wypchnal, likwidujac w Polsce miejsca pracy i trzymajac pensje na poziomie glodowym,Polacy maja nie przeszkadzac Zydom w osiedlaniu sie w Polin, ktorzy przybywaja na miejsce tych wybylych Polakow i natychmiast znajduja miejsce pracy w jednostakch kontrolujacych Polakow np system Vaitoll czy tworzeniu kolejnych sluzb jak np Panstwowa inskekcja pracy, czy inspekcja transposrtu drogowego itd.Koleznka pracujaca na lotnisku bila w pewnym okresie na alarm,widzac codziennie ok 200 Zydow z Izraela przybywajacych z biletem w jedna strone.Taka „pomoc” Polakom w emigracji ,jest kolejnym Katyniem ktory znow Polske pozbawil ludzi odwaznych, inteligentnych ambitnych i wyksztalconych.Innymi slowy znow obcieli Polsce glowe.rzad zmusil tych Polakow do emigracji.pozostawiajac im tylko jako alternatywe, zbieranie zlomu i prace za miske zupy.Zmuszenie nie musi wcale miec charakteru, ze zapakuja w wagony i wywioza.Mozna pozbawic egzystencji i perspektyw co uczyl rzad „polski” popisowcow,ktorz w sprawie kazdej ustawy antypolskiej glosuja jak jeden maz.A na zewnatrz udaja ,ze sie nie lubia.

   • m

    11 marca 2017 at 18:25

    Egzorcysto, czy Ty pamiętasz polskie produkty z 1989 roku?

 2. m

  11 marca 2017 at 17:23

  „Młodzież celem nauczenia tolerancji i zrozumienia dla multi-kulti wysłano na Erasmusa, którego sami studenci drwiąco nazywają orgazmusem.” – nie potwierdzam. Była córka, ostatnio wróciła przyszła synowa. Uczyły się więcej niż w Polsce.

 3. m

  11 marca 2017 at 17:25

  „Z ludzi zrobiono bezmózgich konsumentów, którzy w pogoni za pieniędzmi zatracają najcenniejsze wartości, rozpadają się więzy rodzinne, które stanowiły o sile tego narodu. Zniszczono wojsko, sądownictwo, szkolnictwo wyższe.” – zawsze zdecydowana większość goniła za pieniędzmi. Nawet w tzw. socjalizmie, tyle że teraz jest więcej możliwości. I więcej(?) pokus.

 4. m

  11 marca 2017 at 17:27

  „Do tego u władzy niemal bez przerwy od 25 lat dostają się ludzie zdegenerowani reprezentujący interesy innych państw lub ludzie zakompleksieni i mściwi, którzy dla własnych ambicji są wstanie położyć na szali dobro Polski …” – powinno być chyba od 250 lat, nie od 25 lat.

 5. m

  11 marca 2017 at 17:29

  Itd., itp.

  • Arkadiusz Miksa

   11 marca 2017 at 17:32

   genialny komentarz naprawdę wysoki poziom intelektualny i te szerokie horyzonty zdolność łączenia faktów w ciągi przyczynowo-skutkowe 🙂

   • m

    11 marca 2017 at 18:24

    Przystąpienie do Unii spowodowało wszystkie kłopoty Polski to, za przeproszeniem pieprzenie, a nie ciąg przyczynowo-skutkowy.
    Zmiana ustroju gospodarczego tylko brutalnie ujawniła nasze możliwości i potencjał, WIELOWIEKOWE zaniedbania czy zacofanie, jak zwał, tak zwał.
    Wiem, że to jest smutne, dołujące, przygnębiające. Wiem.

    • Arkadiusz Miksa

     11 marca 2017 at 19:07

     ale co jest takie smutne? Zaniedbania były owszem ale trudno zeby ich nie było jeśli na przestrzeni 200 lat kraj był pod ścisłym obcym panowaniem przez blisko 130 a przez kolejne 45 pod częściowym to trudno żeby nie było opóźnień.

    • stan

     11 marca 2017 at 19:47

     Pomimo, że komuna przeszkadzała, przedwojenne pokolenie, jak i późniejsze zbudowały polską gospodarkę. Pewnie, że kulawą, ale jednak zagrażającą, szczególnie Niemcom – poszła więc likwidacja przemysłu i dobijanie rolnictwa. Obecnie jesteśmy potentatem w magazynowaniu. Jeśli chodzi o wojsko, to musi zostać zniszczone, ponieważ jest nośnikiem tradycji i (resztek) honoru. Jest też nadal jeszzcze otoczone resztkami szacunku Polaków.
     UE zaliczam do struktur krystalicznego zła. Pamietacie KTO m.in. nas tam wepchnął?

    • Jot

     11 marca 2017 at 19:48

     Zmiana ustroju gospodarczego z socjalizmu sowieckiego na socjalizm unijny?

    • Polka

     11 marca 2017 at 20:59

     Jeżeli to takie kłopotliwe…to czemu wprowadzającemu do UE stawia się pomniki?

 6. Egzorcysta

  11 marca 2017 at 18:03

  Mowiac o takiej kasie, chyba nie ma ma Pan na mysli prawdziwych dochodow Donalda,tylko te oficjalna czasteke na waciki.Na takich synekturach, kiedy jest sie w ukladach nawet bedac na emeryturze jak np Kiszczak, sa tak zwane boki ktore wypracowuja ludzie slupy typu Kulczyk,czy mafie czy chetni do zakupu ustaw w Polsce, czy chetni do surofcow naturalnych i za zalatwienie sprawy cos sie nalezy.Tak wiec biorac pod uwage,te boki jakie dochodza bezposrednio na konta w Szwajcarii, moze sie zakrecic nawet kolo miliarda zl miesiecznie bez podatkow.Niedawno pan Stonoga ujawnil pewiem proceder i udokumentowal, ze Donald, wyprowadza z Polski na konto w Luxemburgu ok 3,5 milirda zl miesiecznie.Polega ten proceder na tym, ze mafia miejscowa stroi zuli w garnitur, i wysyla do bankow po kredyty ze sfalszowanymi dokumentami,a wspolpracownik mafii pracujacy w banku udziela kredytu, zul wychodzi z torba,mafia zabiera torbe zul dostaje 1000 zl i sie rozchodza, a w banku gina dokumenty.Bank oddaje sprawe do prokuratury,a w prokuraturze nie widza winy i sprawa zamieciona pod dywan.Na ile podsluchy telefonow byly sfingowane trudno powiedziec.Ale sadzac po ambergold, wiele moze znalesc potwierdzenie.Donald ochronil setki aferzystow, ze im wlos z glowy nie spadl,nie sadzi chyba nikt ,ze zrobil to z dobrego serca i nie ma udzialow w procederach do dzis i do konca zycia.Donek to nie Bolek.

  • Arkadiusz Miksa

   11 marca 2017 at 18:06

   Staram się nikogo nie pomawiać wiec jeśli nie mam dowodów to o tym nie mówię ale przypuszczam oczywiście że kasa którą sobie uzbierał i uzbiera przy okazji będzie gigantyczna.

   • m

    11 marca 2017 at 18:17

    Niech ma! Na zdrowie!

    • Arkadiusz Miksa

     11 marca 2017 at 18:39

     tak jest niech ma a co tam stać nas 🙂

 7. Soroka

  11 marca 2017 at 19:05

  Donald nie zarabia!!! Zarobek jest to wartość wykonanej pracy potrzebnej ludziom wyrażona w pieniądzach!!!
  On DOSTAJE jurgielt za rujnowanie Polski i jej podporządkowanie Niemcom i Francuzom.

  • Egzorcysta

   11 marca 2017 at 19:27

   Bardzo sluszna uwaga.I te roznice kto zarabia a kto dostaje.Podbnie jest ze slowem praca, choc to ,ze ktos chodzi o okreslonej porze w jakiejs miejsce i mowi ze do pracy jak np polityk, podczas gdy tam gdzie poszedl tylko pobyl i pogadal sobie z kolegami, czyli robil to co robia ludzie pracujacy po pracy.Tyle ,ze czlowiek prawy pracujacy nie jest tak beztrzlny by za spotkanie z kolesiami i popalanie o bzdurach umiec za to wziasc pieniadze.Dlatego Polakom trzeba odbirac pod przymusem 90 procent uczciwie zapracowanych pieniedzy by dac komus jurgelit.

  • Arkadiusz Miksa

   11 marca 2017 at 20:18

   Francuzi to chyba nie mają tam za wiele do gadania i jak Le Pen zostanie prezydentem to ich polityka się radykalnie zmieni.

   • Soroka

    12 marca 2017 at 11:51

    A mało w Polsce grabią? Telekomunikacja, elektrownie, ciepłownie, markety i wiele innych!

 8. obserwator

  11 marca 2017 at 19:55

  z taka wiedza o przekretach i Smolensku nie doczeka emerytury,nawet gdyby fozyl to komornik mu sodas e na emeryture za ukradzione 156 mld z OFE,a gdzie amberd gold i setki innych afer ktore jeszcze wyjda na swiatlo dzienne,biedny to czlowiek ale zdawal sobie sprawe z tego co robi

 9. ges

  11 marca 2017 at 20:50

  przez ten jurgielt bedzie nie do ruszenia

 10. Zygmunt

  12 marca 2017 at 15:25

  Bardzo dobry i celny artykuł.Minęło 1.5 roku rządów PIS i nie ma efektów poza 500+.
  Przedstawiciele rządy b. dużo mówią, ale nie idą za tym działania.Zastanawiam się ,czy
  w ogóle będą jakieś pozytywne decyzje.Cenię panów Szewczaka i Kuźmiuka ,ale powinni zdjąć różowe okulary.W pierwszej kolejności rząd powinien się pozbyć szkodników, ludzi b. słabych.
  M. Sokołowska ma więcej rozumu niż m i maks.

 11. Miguneingzep

  26 września 2017 at 19:37

  Silagra Online Uk How To Get Propecia Minocycline Vs Amoxicillin cialis Cialis 10 Mg Precio Oficial

 12. Miguneingzep

  1 października 2017 at 11:54

  Cephalexin Feline Generic Viagraon Line cialis buy online Dosis Cialis 10 Mg

 13. Miguneingzep

  4 października 2017 at 16:31

  Marca Propecia online pharmacy Disolving Amoxicillin Cialis Per Giovani

 14. Miguneingzep

  7 października 2017 at 18:23

  Pharmacie Inde Certifie vardenafil 20 mg.no prescription Mantadix Vente En Ligne Overnight Cephalexin Online

 15. Miguneingzep

  11 października 2017 at 22:03

  Moyens De Durer Plus Longtemps Drugs33 Levitra Orosolubile Costo viagra online pharmacy Viagra Biaxin Interaction Dosage Adjust

 16. Miguneingzep

  15 października 2017 at 15:48

  Zentel With Free Shipping Non Prescription Viagra Fast Uso Del Levitra buy viagra Comprar Cialis Tenerife Antibiotics For Sale 24 Hour Delivery

 17. Miguneingzep

  24 października 2017 at 20:49

  Propecia Pastilla Viagra Cialis Levitra Wirkung viagra Amoxicillin Pink Medicine Propecia 1mg

 18. Miguneingzep

  29 października 2017 at 02:15

  Lioresal Vente 25mg viagra online Cheap Doxycycline No Prescription Cialis Tadalafil Online Effexor Buy Online

 19. Miguneingzep

  29 października 2017 at 06:12

  Zithromax Overnight Shipping cialis Vad Ar Propecia

 20. Miguneingzep

  3 listopada 2017 at 00:16

  Propecia Galenica Keflex Dose For Dog get online levitra prescription Direct Progesterone Buy Misoprostol Pills Online

 21. Miguneingzep

  12 listopada 2017 at 15:11

  Priligy Chi L Ha Usato cialis Achat Cialis Medicament Kamagra Gold Side Effects Amoxicillin For Diverticulosis

 22. Miguneingzep

  14 listopada 2017 at 01:56

  Pharmists In Canada Cialis Viagra Gratis Ai Paraplegici Internet Based Drug Stores viagra online pharmacy Propecia No Prescription shipped ups on line isotretinoin 10mg in usa Buy Amoxicillin Without Prescription Uk

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra