Z zagranicy

Ubogacanie kulturowe trwa – policja zamknęła centrum handlowe w Essen

W wyniku zagrożenia zamachem terrorystycznym niemiecka policja zamknęła największe centrum handlowe w Essen przy Limbecker Platz.

Jak podały niemieckie media policja zamknęła największe centrum handlowe w Essen, w zachodnich Niemczech, po otrzymaniu ostrzeżenia o groźbie zamachu. Jak donosi radio publiczne Deutschlandfunk, wszystkie wejścia do centrum handlowego, włącznie z parkingiem, zostały rano zamknięte. Obiekt o powierzchni 70 tys. metrów kwadratowych wraz z okolicą jest patrolowany przez policję. – Dostaliśmy konkretne informacje o możliwym zamachu — powiedział dziennikowi „Bild” przedstawiciel miejscowej policji. Podwyższona gotowość bojowa obowiązuje policję w całym Zagłębiu Ruhry. W Essen w kwietniu 2016 roku dwóch muzułmańskich nastolatków dokonało zamachu bombowego na świątynię Sikhów, w wyniku czego trzy osoby zostały ranne.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra