Z kraju

Rząd PiS doprowadzi do uznania aborcji za prawo człowieka?

23 marca 2017 r. na posiedzeniu ONZ Komisji ds. Statutu Kobiet rząd Prawa i Sprawiedliwości ma dokonać w imieniu Polski kolejnego ideologicznego, epokowego kroku, polegającego na uznaniu nieznanych prawu międzynarodowemu praw reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego – alarmowała podczas specjalnie zwołanej w Sejmie konferencji Magdalena Trojanowska (inicjatywa rodziców „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci”), tłumacząc, iż jej orgaznizacja jest tymi działaniami co najmniej zaniepokojona.

Inicjatywa rodziców „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci” wydała specjalne oświadczenie, w którym stwierdza:

„Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości naruszających podstawowe prawa rodziny i dzieci. Wbrew swoim obietnicom wyborczym rząd nie wypowiedział Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która w rzeczywistości sankcjonuje przemoc wobec psychiki dzieci i naruszanie wolności rodziny. Akt ten wzywa na przykład do wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, kultury, tradycji, religii, honoru opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.

W tym celu nakazuje wprowadzenie programowej indoktrynacji na wszystkich poziomach edukacji oraz w mediach, klubach i przestrzeni społecznej zmierzającej do zastąpienia tożsamości płciowej męskiej i żeńskiej płynną tożsamością gender. Ogranicza też inne wolności i prawa obywatelskie realizując zobowiązania narzucone przez konwencję rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmuje kolejne groźne dla rodziny i dzieci akty prawne.

W czerwcu 2016 r. rząd PiS w imieniu Polski zobowiązał się wykonać listę działań Komisji Europejskiej na rzecz przyspieszenia równego traktowania osób LGBTI. Na skutek poparcia obecnego rządu po raz pierwszy wszystkie państwa UE przyjęły jednolitą politykę wspierającą postulaty środowiska lesbijek, gejów, bi-, trans- i interseksualistów.

W grudniu 2016 roku Polska zgodziła się na powołanie niezależnego eksperta ONZ ds. przeciwdziałania przemocy ze względu na orientację seksualną i tożsamość genderową. W ten sposób po raz pierwszy w historii agenda LGBTQ stała się celem narodów zjednoczonych. Nowy ekspert już oświadczył, że wolności LGBTQ są ważniejsze niż wolność religijna i wolność słowa, co jego zdaniem uzasadnia ograniczenie tych ostatnich. Zamierza on też egzekwować wprowadzenie w państwach edukacji seksualnej z naciskiem na tzw. przeciwdziałanie dyskryminacji.

23 marca 2017 r. na posiedzeniu ONZ Komisji ds. Statutu Kobiet rząd Prawa i Sprawiedliwości ma dokonać w imieniu Polski kolejnego ideologicznego, epokowego kroku, polegającego na uznaniu nieznanych prawu międzynarodowemu praw reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego. Jeśli rząd nie wycofa się z poparcia dla poprawek państw UE do dokumentu końcowego 61 posiedzenia Komisji ds. Kobiet ONZ, może to doprowadzić m.in. do uznania aborcji za prawo człowieka, co byłoby jawnym pogwałceniem prawa do życia.

Uchwalone przez rząd PiS prawo oświatowe zobowiązuje szkoły do prowadzenia tzw. działań antydyskryminacyjnych. Przykładami takich działań z okresu rządu PiS są akcje „Tęczowy piątek” Kampanii Przeciwko Homofobii, „16 piątków przeciwko dyskryminacji” Fundacja Autonomia, czy kodeksy równego traktowania oraz zwykłe zajęcia seksedukatorów. Takiego najazdu seksedukatorów na placówki szkolne nie było nawet za czasów poprzedniego rządu.

Aktualnie rząd wprowadza do szkół kolejną edukację seksualną. Seksedukatorzy zwani tutorami mają prowadzić zajęcia z dziećmi bez nadzoru pedagogicznego. Oznacza to, że według zamierzeń rządu PiS już nie tylko nauczyciele mają wyręczać rodziców będących naturalnymi wychowawcami dzieci we wprowadzaniu je w tak delikatne sfery jak płciowość i prokreacja.”

Organizacje zrzeszające rodziców uważają, że rząd PiS celowo podejmował działania utrudniające edukację domową. Zdaniem Trojanowskiej działania te nie są przypadkowe i wynikają bezpośrednio z deklaracji, jakie rząd PiS złożył na forum międzynarodowym. Pozostają przy tym w jawnej sprzeczności z prawem naturalnym oraz Konstytucją.

„Żądamy, aby PiS prowadził jawną dla polskich obywateli i zgodną z polskim prawem politykę dotyczącą rodziny i powstrzymał działania prowadzące do demoralizacji dzieci” skonstatowała.

Zaniepokojeni obecną sytuacją rodzice domagają się wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej.

– Jeśli chodzi o dzieci, które się narodziły, rząd PiS traktuje je, jakby były państwowe. Jeszcze gorzej jest z tymi dziećmi, które narodzić się nie zdążyły jeszcze – podsumował Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia. Przypomniał, że PiS w kampanii wyborczej obiecywał poprawić sytuację dzieci nienarodzonych. – Wydaje się, że dobrą zmianę rząd PiS powinien zacząć od siebie – zauważył.

Z kolei prawnik Olgierd Pankiewicz przypomniał art. 18 Konstytucji: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość prowadząc taką a nie inną politykę w sposób rażący łamie Konstytucję i to nie tylko w tym punkcie. – Państwo chce powierzyć edukację seksualną dzieci osobom, których nie można kontrolować i które będą eksperymentować na dzieciach – ostrzegał.

Obecny podczas konferencji poseł Robert Winnicki zwrócił uwagę, że jeżeli chodzi o politykę rodzinną to 500+ nie załatwia sprawy i potrzeba autentycznego zadbania o dobro rodziny w wielu obszarach, w tym również zdrowia psychicznego. – PiS przejął lewicowo-liberalną agendę i to jest zdrada konserwatywnych, chrześcijańskich wartości, którym hołduje większość Polaków – zaznaczył.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

120 komentarzy

120 Komentarzy

 1. Faszysta

  14 marca 2017 at 21:12

  Dlaczego nie jestem tym zdziwiony?

 2. pjw

  14 marca 2017 at 22:05

  Strasznie nie lubię takich artykułów. PiS, rząd…. czyli nikt.
  KTO, IMIĘ, NAZWISKO, KTO GO POWOŁAŁ

  • Pomorzanin

   15 marca 2017 at 01:34

   PiS, rząd, czyli kto?!

  • Lech

   15 marca 2017 at 06:52

   13 – 15 szerwiec 2016 w Brukseli : Szydło, Morawiecki, Waszczykowski podpisują „przemocową”. W tle, w Kraju wielkie przygotowania do ŚDM.

 3. Hania

  14 marca 2017 at 22:37

  Rząd PISu wraz ze swoją toruńską tubą partyjną powoli staczają się w niebyt( czego za ogrom zdrady im życzę)
  Oto temat, który jest zawsze aktualny i potrzebny Polakom, a który podejmuje dzisiejsze radio Maryja:

  „Rozmowy niedokończone: Cyrk – tradycja, akrobacja i rozrywka
  Ewa Zalewska, właścicielka i dyrektor artystyczna Cyrku Zalewski, Lidia Król-Pinder, właścicielka Cyrku Korona, wiceprzewodnicząca Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki oraz Mirosław Złotorowicz, właściciel i dyrektor Cyrku Arena”

  Ważne i budujące:-)

  • gzk

   15 marca 2017 at 05:34

   Nie ma to jak się czepiać Radia Maryja.

 4. klioes vel pislamista

  15 marca 2017 at 08:35

  Zadaniem całego PiS-u od początku jet UNIEMOŻLIWIENIE dojścia do władzy PRAWDZIWYCH reperezentantów narodowej prawicy. PiS to po prostu z góry przygotowana dla Polaków alternatywa PSEUDOchrześcijańska.
  W jaki sposób rządzić dalej bez względu na wynik wyborów?
  Odpowiedź jest prosta: przygotować odpowiednią alternaywę!…

  Kto nie wierzy, niech się zainteresuje pochodzeniem i dziejami rodziny Kaczyńskich.

 5. gieptil

  15 marca 2017 at 09:28

  Znów mamy zaiste szatańską zagrywkę PiS. Od kilku tygodni przekonują nas, że oni są tak przywiązani do zasad, że mogą nawet przegrywać 27 do 1, ale przy swoich zasadach i tak pozostaną, bo są twardzi jak skała. No i co jasne jesteśmy informowani że w idiotyczną zagrywkę PiS w sprawie Tuska krytykują (przeciw ludziom twardych zasad) ormowcy, zomowcy, ubowcy, komuchy i różne inne karły.
  A po cichu PiS robi jak zawsze swoje, koszmarni kłamcy i obłudnicy, pełni fałszu i podstępu.

  • czytający

   15 marca 2017 at 15:38

   @gieptil. Nie ma KŁAMCY jak TY. Idiotów do kompletu poszukaj gdzie indziej oszuście.

 6. Stachu

  15 marca 2017 at 09:37

  Na tym portalu w większości królują największe głąby. Prawicowcy od siedmiu boleści. Jesteście wypaczeniem tradycji narodowych i prawicowych, jesteście zgrają takich samych POpaprańców jak ci z KODu i z PO. Gdzie wy jesteście, ilu macie posłów, gdzie was widać? Nigdzie, jesteście szarą pierdzącą masą i nic więcej.
  Nawet teraz, gdy znalazł się ktoś, być może nie idealny, który próbuje wyciągnąć kraj z syfu, stoicie po tej samej stronie ze złodziejami.
  Żegnam was, kasuję tą stronę z ulubionych.

  • gieptil

   15 marca 2017 at 09:54

   Ty chyba naprawdę wierzysz że PiS chce wyciągnąć kraj z syfu. Warto więc przypomnieć że PiS ( wcześniej PC ) wspierał przynajmniej 4 rządy po 89 roku, był u władzy przez ok. 10 lat, i też ma swój wielki udział w zrobieniu tego syfu.
   A że PiS rządzi tajemniczo i powraca mimo to jak wańka wstańka? Jak ktoś ma poparcie satanistycznej międzynarodówki, to niestety dużo może.
   A co do złodziejstwa, to jak na razie okazuje się że były to głównie chamskie pomówienia i insynuacje, jakoś słabo z aktami oskarżenia przeciw PO. Satanistyczna sekta PiS kłamie zawsze, pławi się w kłamstwie, fałszu, obłudzie i podstępie.
   Fajne masz towarzystwo Stachu, moje gratulacje.

  • m

   15 marca 2017 at 10:05

   Stachu, zostań!

 7. Pomorzanin

  15 marca 2017 at 10:53

  Stachu pelikan, pokłapał dziobem i pofrunął dalej łykać kit.

 8. jacek

  15 marca 2017 at 13:22

  V.NIE ZABIJAJ!

 9. helena

  15 marca 2017 at 13:56

  No to dalej głosujcie na PO i PSL na dalsze 8 lat. Zyczę POwodzenia. A tak a pro po to po jakiego zbója ciągle uchwalać jakieś ustawy, przecież Pan Bóg dał 10 przykazań, a kto nie chce ich uznać to po śmierci pójdzie na kompromis?

 10. cnn

  15 marca 2017 at 14:43

  Autorka raczej nie zgłębiła sprawy i ograniczyła się do hasełek co powoduje, że jej informacja jest pełna chaosu i nieścisłości. Proponuję wszystkim trochę wysiłku i samodzielnego rozpoznania sprawy przed pisaniem komentarzy.

 11. Hania

  15 marca 2017 at 16:05

  @gzk
  „Nie ma to jak się czepiać Radia Maryja”

  A oczekuje pan/i informowania i kształtowania opinii publicznej przez GW?!
  Ja oczekiwałam tego od ” katolickich mediów” które niestety zawiodły.
  To nie czepianie się ino prawda:-)

  • m

   15 marca 2017 at 20:50

   Hania, nie „ino”, lecz „tylko”. Pamiętaj! Ino mi się znowu nie pomyl.

 12. m

  15 marca 2017 at 20:54

  Patrzę na te zdjęcia z aborcji i zastanawiam się, czym trzeba być, żeby dokonać czegoś takiego własnymi rękami.
  I wrócić do domu.
  Do dzieci może.
  Zjeść coś.
  Zasnąć.

 13. Hania

  15 marca 2017 at 21:12

  Szanowny m-ie

  Zastosowałam język ludowy, podobnie do radia, które powołuje się na swoją prostotę i chęci wejścia ” w lud”
  Prawie jak Mickiewicz.

  On kocha ludzi ?
  Za cóż od ludzi ucieka ?
  Bo on kocha w człowieku ludzkość, nie człowieka.

 14. Volku

  16 marca 2017 at 01:53

  PIS z angielskiego to SIKAC
  na kogo?

 15. madden mobile coins cheap

  16 marca 2017 at 09:38

  I visited several web sites except the audio quality for audio songs existing at this site is actually wonderful.

 16. joka

  17 marca 2017 at 13:53

  Cóż, posłowie PiS już w poprzedniej kadencji pokazali, że nie spieszno im do zakazu aborcji w Polsce. Za każdym razem robili dużo hałasu, jednak gdy przychodziło do głosowania, zawsze dziwnym trafem brakło jednego, dwóch głosów. Albo ktoś utknął w korku i nie dojechał, albo dokładnie w tym czasie krew mu się puściła z nosa i wyszedł z sali…
  Tak więc w tym temacie nie bardzo można na nich liczyć.

 17. mink lashes bad kitty

  18 marca 2017 at 08:53

  Good post. I’m experiencing some of these issues as well..

 18. Seff

  20 marca 2017 at 16:13

  Już niedługo będzie globalne oczyszczenie nie ma co się martwić LGBT, PO, PiS znikną z powierzchni ziemi wraz z 1/3 ludzkości. Na końcu Moje Serce Zatriumfuje. Odnowiona Polska będzie silna wiarą i tradycją. Niemców tymczasem pozostanie tyle co liści pod dębem.

 19. Teodoro

  21 marca 2017 at 03:47

  Genuinely no matter if someone doesn’t know then its up to other users that they
  will help, so here it takes place.

 20. Kathryn

  21 marca 2017 at 04:29

  I have read so many articles about the blogger lovers but this paragraph is truly a nice paragraph, keep it up.

 21. Shaunte

  21 marca 2017 at 05:16

  Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.

  When I look at your website in Safari, it looks fine but
  when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, excellent blog!

 22. marketing consultant online

  21 marca 2017 at 10:43

  It’s an awesome article designed for all the internet viewers; they
  will obtain benefit from it I am sure.

 23. cs go skins price guide

  22 marca 2017 at 03:51

  What’s up, after reading this amazing paragraph i am as well glad to share my know-how here with colleagues.

 24. credit card cost

  22 marca 2017 at 06:43

  What’s up, I want to subscribe for this web site to get
  newest updates, so where can i do it please help.

 25. Kareem

  22 marca 2017 at 11:48

  Saved as a favorite, I love your web site!

 26. Donald

  22 marca 2017 at 21:55

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.

  I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 27. numerous cellulite solutions

  23 marca 2017 at 02:05

  Hi, just wanted to say, I loved this blog post.

  It was inspiring. Keep on posting!

 28. Wilmer

  23 marca 2017 at 04:21

  Great weblog right here! Additionally your web site lots up very fast!
  What web host are you the usage of? Can I get your associate link in your host?

  I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 29. Egli Diana Pinto

  23 marca 2017 at 17:46

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.

  I don’t know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already ;
  ) Cheers!

 30. Egli Diana Pinto

  25 marca 2017 at 01:00

  This post is priceless. How can I find out more?

 31. investment advisor

  25 marca 2017 at 10:41

  I was wondering if you ever thought of changing the page layout of your site?

  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.
  Maybe you could space it out better?

 32. internet marketing

  27 marca 2017 at 01:27

  Good site you’ve got here.. It’s hard to find quality writing like yours these days.
  I truly appreciate people like you! Take care!!

 33. budget rent a car

  28 marca 2017 at 05:06

  This is a topic that is near to my heart… Take care!
  Where are your contact details though?

 34. Franklyn

  1 kwietnia 2017 at 10:11

  This is a topic that’s near to my heart… Best wishes!
  Exactly where are your contact details though?

 35. vigorous spinning

  2 kwietnia 2017 at 09:05

  At this moment I am going away to do my breakfast, afterward having my breakfast coming again to read more news.

 36. video marketing

  3 kwietnia 2017 at 03:55

  Keep on working, great job!

 37. pest control services

  6 kwietnia 2017 at 10:13

  Wow, amazing blog structure! How long have you been running a blog for?
  you make blogging glance easy. The entire look of your site is excellent, let alone the content!

 38. Chau

  9 kwietnia 2017 at 15:57

  Wow, wonderful weblog layout! How long have you ever been blogging for?

  you made running a blog look easy. The total glance of your web
  site is great, let alone the content material!

 39. Kaley

  10 kwietnia 2017 at 04:35

  Article writing is also a excitement, if you be acquainted with
  afterward you can write or else it is complex to write.

 40. konveksi seragam jakarta

  10 kwietnia 2017 at 05:42

  bookmarked!!, I like your site!

 41. Miles

  11 kwietnia 2017 at 10:53

  Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also make comment due to this good
  article.

 42. Lucienne

  12 kwietnia 2017 at 00:38

  Article writing is also a fun, if you know after that you can write otherwise it is complex to write.

 43. Jade

  12 kwietnia 2017 at 17:35

  Wow, wonderful weblog layout! How lengthy have you ever been running a blog for?
  you make blogging look easy. The whole look of your web site is fantastic, as smartly
  as the content material!

 44. Augusto de Arruda Botelho

  12 kwietnia 2017 at 18:13

  I relish, result in I found just what I was taking a look for.
  You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
  Bye

 45. Dorcas

  13 kwietnia 2017 at 14:03

  magnificent post, very informative. I wonder why
  the other specialists of this sector do not realize this.
  You must proceed your writing. I am sure, you have a great readers’ base already!

 46. Jacques

  14 kwietnia 2017 at 07:52

  What’s up, I read your blogs regularly. Your writing style
  is awesome, keep it up!

 47. Marti

  15 kwietnia 2017 at 13:00

  Hi there! Do you know if they make any plugins to
  safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve
  worked hard on. Any tips?

 48. car hydrogen

  16 kwietnia 2017 at 06:41

  Great blog right here! Also your website loads up very fast!
  What host are you using? Can I am getting your associate hyperlink on your host?
  I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 49. Gregorio

  16 kwietnia 2017 at 13:04

  You need to be a part of a contest for one of the greatest sites on the net.
  I will highly recommend this blog!

 50. fifa coins buy cheap

  22 kwietnia 2017 at 12:36

  Quality content is the key to be a focus for the people to go to see the
  web page, that’s what this site is providing.

 51. toughest pest control

  23 kwietnia 2017 at 00:15

  Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Appreciate it

 52. your vehicle stereo

  26 kwietnia 2017 at 11:38

  It’s going to be end of mine day, however before ending
  I am reading this wonderful post to increase my knowledge.

 53. the easiest ways to do

  29 kwietnia 2017 at 19:37

  What’s up, this weekend is nice in support of me, as this occasion i am
  reading this fantastic educational post here at my house.

 54. hair extensions salons

  29 kwietnia 2017 at 21:44

  I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at this website is actually good.

 55. www.talsys.jp

  3 maja 2017 at 04:44

  Nice blog right here! Additionally your site so much up very
  fast! What host are you using? Can I am getting your associate link on your
  host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 56. Aiden

  3 maja 2017 at 14:01

  Very good post. I will be experiencing some of these issues
  as well..

 57. bartipedia.com

  9 maja 2017 at 08:53

  Hi, I check your blogs like every week. Your story-telling
  style is awesome, keep up the good work!

 58. car speakers

  12 maja 2017 at 21:40

  My family always say that I am wasting my time here at web, except I know I am getting experience daily by reading
  thes pleasant articles or reviews.

 59. Russell

  13 maja 2017 at 10:52

  It’s going to be ending of mine day, except before finish I am reading this impressive
  piece of writing to improve my knowledge.

 60. stereo

  14 maja 2017 at 19:45

  Wow, this paragraph is good, my younger sister is analyzing such things, therefore I am going to let know her.

 61. hair replacement

  17 maja 2017 at 03:03

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 62. Judson

  18 maja 2017 at 00:21

  What’s up, after reading this remarkable paragraph i am also delighted to share my experience here with friends.

 63. Mercedes Autoradio Einbauset

  18 maja 2017 at 21:39

  Good information. Lucky me I recently found your site by
  chance (stumbleupon). I have saved as a favorite for later!

 64. nicer options

  18 maja 2017 at 23:15

  It’s going to be finish of mine day, however before finish I am reading this great
  post to improve my knowledge.

 65. instructions help

  20 maja 2017 at 18:45

  wonderful issues altogether, you simply gained
  a logo new reader. What might you recommend about your submit that you simply
  made some days in the past? Any positive?

 66. the current information

  21 maja 2017 at 23:43

  you’re truly a just right webmaster. The site loading pace is incredible.
  It sort of feels that you are doing any distinctive trick.
  Also, The contents are masterwork. you have done a excellent activity in this matter!

 67. improve the sound

  2 czerwca 2017 at 01:55

  Hi, after reading this awesome paragraph i
  am as well glad to share my experience here with
  mates.

 68. Phila fitness

  2 czerwca 2017 at 03:24

  I presume you have something to state om this.

 69. Ilana

  4 czerwca 2017 at 11:36

  Hmm is anyone else encountering problems with the images on this
  blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any feed-back would be greatly appreciated.

 70. 629 Jones

  5 czerwca 2017 at 00:18

  Please let us know when you plan to publish your book!

 71. Mercedes Benz Autoboxen

  9 czerwca 2017 at 23:57

  Good day! I simply would like to offer you a big thumbs up for your excellent info you have got right here on this post.

  I am returning to your blog for more soon.

 72. boot sale online

  15 czerwca 2017 at 01:05

  {Don’t get me incorrect, we aren’t heading hungry, but issues are not great at the moment.

 73. Lenkradfernbedienung

  17 czerwca 2017 at 20:50

  I couldn’t resist commenting. Perfectly written!

 74. email addresses

  18 czerwca 2017 at 08:26

  It’s clear you’re passionate about the issues.

 75. Diorio International Reality

  20 czerwca 2017 at 05:44

  Very fine blog.

 76. Non Plus Ultra

  25 czerwca 2017 at 19:00

  The sketch is tasteful, your authored material stylish.

 77. driving

  30 czerwca 2017 at 14:10

  I have read a few excellent stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.
  I surprise how so much effort you put to create
  this kind of magnificent informative website.

 78. Very good info. Lucky me I came across your site by chance (stumbleupon).
  I’ve saved as a favorite for later!

 79. Kyle Sweetin

  10 lipca 2017 at 00:12

  There’s noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good points in features also.

 80. sofia varna flights

  11 lipca 2017 at 21:39

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 81. Personal Injury

  15 lipca 2017 at 17:45

  I enjoy your blog posts, saved to my bookmarks!

 82. Cheri Stakem

  17 lipca 2017 at 23:24

  Wow, awesome weblog structure! How long have you ever been running a blog for? you make blogging glance easy. The total look of your site is fantastic, as well as the content material!

 83. JhyTah

  18 lipca 2017 at 04:23

  payday direct bad credit loan payday loans payday lender bad credit loan best payday loans [url=https://loansbadcreditcilm.org/]personal loans with bad credit[/url] ’

 84. KmnAnago

  18 lipca 2017 at 04:42

  bar none payday loans loan tax debt [url=https://onlinepaydayloanscaym.org/]bad credit loans[/url] ’

 85. Kmsbax

  18 lipca 2017 at 05:14

  approval payday loan payday loans near me fast loans [url=https://cashadvanceloansziil.org/]best payday loans[/url] ’

 86. LlkmLog

  18 lipca 2017 at 08:16

  30 day payday loans bad credit installment loans all online payday loans [url=https://installmentloanvatv.org/]installment loans[/url] ’

 87. Ma5fhriaDOX

  18 lipca 2017 at 09:50

  personal loan with bad credit [url=http://stehkam.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=8511]bad credit loan lenders[/url]
  fast loans online pay day loans direct lenders

 88. Wiltonlor

  18 lipca 2017 at 12:19

  buy viagra online without rx
  viagra 100mg tablets
  viagra gel sale
  [url=http://sildenafiltku.com/index.html]viagra 100 mg[/url]
  buy viagra no prescription canada

 89. UhvgEroge

  18 lipca 2017 at 12:45

  payday loans online loans personal loans loans unemployed [url=https://personalloanblmi.org/]personal loan[/url] ’

 90. The6vjlmacok

  18 lipca 2017 at 16:35

  quick personal loans [url=http://sparta-fit.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=590751]chicago lenders[/url]
  i need money fast bad credit short term loans

 91. VercCask

  18 lipca 2017 at 17:46

  car loans people bad credit online payday loans no credit check payday loans 1 hour [url=https://cashadvanceonlinevacu.org/]cash advance loans[/url] ’

 92. very nice post, i certainly love this website, keep on it

 93. Bzabax

  18 lipca 2017 at 21:28

  payday cash loan speedy cash loan with bad credit [url=https://cashadvancevrnk.net/]pay day loans[/url] ’

 94. FkobEroge

  19 lipca 2017 at 00:03

  loans now bad credit payday day loans loan calculators [url=https://onlinepaydayloansolpl.net/]instant payday loans[/url] ’

 95. BtyTah

  19 lipca 2017 at 02:25

  cash loans online unsecured personal loan bad credit easy payday loan [url=https://personalloanvikm.net/]payday loans bad credit[/url] ’

 96. GrbvAp

  19 lipca 2017 at 04:31

  installment loans poor credit cash advance definition bmg group payday loan [url=https://cashadvanceonlinevarc.net/]online payday loans no credit check[/url] ’

 97. NtvCask

  19 lipca 2017 at 09:53

  same day cash loans bad credit cash advance near me debt relief [url=https://paydayloansbet.net/]payday loans online same day[/url] ’

 98. NtbAnago

  19 lipca 2017 at 11:54

  guaranteed payday loans direct lenders installments loans quick personal loans [url=https://installmentloanztvb.net/]instant payday loans[/url] ’

 99. LmnbBevy

  19 lipca 2017 at 12:30

  payday loan lenders no teletrack cash advance loans bad credit payday loans no fax [url=https://cashadvanceloanszrbu.net/]cash america payday loans[/url] ’

 100. Vardenes

  19 lipca 2017 at 18:52

  generic buy cialis online

  [url=http://cheapcialisgeno.com/]cheap cialis online[/url]

  buy cheap cialis

  buy cheap cialis soft montreal

 101. Alexsnes

  19 lipca 2017 at 21:48

  canada 25mg viagra

  [url=http://cheapviagrageno.com/]generic viagra[/url]

  generic viagra

  qual melhor viagra generico

 102. HjkLog

  19 lipca 2017 at 22:08

  advanced check cashing payday loans best payday loans canadian payday loans [url=https://loansbadcreditzuik.net/]online loans[/url] ’

 103. Bxvbax

  20 lipca 2017 at 02:41

  online payday loans with payday loans near me bad credit home loans [url=https://paydayloans7dnk.org/]payday loans no credit check[/url] ’

 104. LebvAp

  20 lipca 2017 at 06:18

  payday loan with cash advance near me payday direct [url=https://cashadvance365vvt.org/]3 month payday loans[/url] ’

 105. LkjAnago

  20 lipca 2017 at 09:49

  bad credit lender no payday loan what is payday loan loan store [url=https://loansbadcredit365m.org/]loans for bad credit[/url] ’

 106. NhyLog

  20 lipca 2017 at 12:04

  fast cash loan instant payday loans payday loan lenders no teletrack [url=https://installmentloan7vrt.org/]instant payday loan[/url] ’

 107. GrvcBevy

  20 lipca 2017 at 14:10

  consolidating student loans bad credit cash fast payday loan loans advance [url=https://paydayloans24nty.org/]online payday loans no credit check[/url] ’

 108. JybTah

  20 lipca 2017 at 18:26

  1 hour payday loan lenders texas title payday loans debt consolidation help [url=https://paydayloans24brt.org/]quick low interest payday loan[/url] ’

 109. NnmEroge

  20 lipca 2017 at 21:30

  quick and easy payday loan quick personal loans bad credit payday loan direct lenders only [url=https://personalloan24rvb.org/]personal loans with bad credit[/url] ’

 110. janeterthic

  20 lipca 2017 at 21:32

  drug mart canada pharma from canada buying cialis in canada [url=http://canadahealthypharmacy.com/]pharmacy[/url] ephedrine sulfate

  canada viagra generic

 111. NybCask

  20 lipca 2017 at 21:50

  cash advance loan cash advance loans online student loan debt relief [url=https://cashadvance24vrg.org/]payday loans online direct lenders only[/url] ’

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra