Z kraju

Rząd PiS doprowadzi do uznania aborcji za prawo człowieka?

23 marca 2017 r. na posiedzeniu ONZ Komisji ds. Statutu Kobiet rząd Prawa i Sprawiedliwości ma dokonać w imieniu Polski kolejnego ideologicznego, epokowego kroku, polegającego na uznaniu nieznanych prawu międzynarodowemu praw reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego – alarmowała podczas specjalnie zwołanej w Sejmie konferencji Magdalena Trojanowska (inicjatywa rodziców „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci”), tłumacząc, iż jej orgaznizacja jest tymi działaniami co najmniej zaniepokojona.

Inicjatywa rodziców „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci” wydała specjalne oświadczenie, w którym stwierdza:

„Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości naruszających podstawowe prawa rodziny i dzieci. Wbrew swoim obietnicom wyborczym rząd nie wypowiedział Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która w rzeczywistości sankcjonuje przemoc wobec psychiki dzieci i naruszanie wolności rodziny. Akt ten wzywa na przykład do wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, kultury, tradycji, religii, honoru opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.

W tym celu nakazuje wprowadzenie programowej indoktrynacji na wszystkich poziomach edukacji oraz w mediach, klubach i przestrzeni społecznej zmierzającej do zastąpienia tożsamości płciowej męskiej i żeńskiej płynną tożsamością gender. Ogranicza też inne wolności i prawa obywatelskie realizując zobowiązania narzucone przez konwencję rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmuje kolejne groźne dla rodziny i dzieci akty prawne.

W czerwcu 2016 r. rząd PiS w imieniu Polski zobowiązał się wykonać listę działań Komisji Europejskiej na rzecz przyspieszenia równego traktowania osób LGBTI. Na skutek poparcia obecnego rządu po raz pierwszy wszystkie państwa UE przyjęły jednolitą politykę wspierającą postulaty środowiska lesbijek, gejów, bi-, trans- i interseksualistów.

W grudniu 2016 roku Polska zgodziła się na powołanie niezależnego eksperta ONZ ds. przeciwdziałania przemocy ze względu na orientację seksualną i tożsamość genderową. W ten sposób po raz pierwszy w historii agenda LGBTQ stała się celem narodów zjednoczonych. Nowy ekspert już oświadczył, że wolności LGBTQ są ważniejsze niż wolność religijna i wolność słowa, co jego zdaniem uzasadnia ograniczenie tych ostatnich. Zamierza on też egzekwować wprowadzenie w państwach edukacji seksualnej z naciskiem na tzw. przeciwdziałanie dyskryminacji.

23 marca 2017 r. na posiedzeniu ONZ Komisji ds. Statutu Kobiet rząd Prawa i Sprawiedliwości ma dokonać w imieniu Polski kolejnego ideologicznego, epokowego kroku, polegającego na uznaniu nieznanych prawu międzynarodowemu praw reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego. Jeśli rząd nie wycofa się z poparcia dla poprawek państw UE do dokumentu końcowego 61 posiedzenia Komisji ds. Kobiet ONZ, może to doprowadzić m.in. do uznania aborcji za prawo człowieka, co byłoby jawnym pogwałceniem prawa do życia.

Uchwalone przez rząd PiS prawo oświatowe zobowiązuje szkoły do prowadzenia tzw. działań antydyskryminacyjnych. Przykładami takich działań z okresu rządu PiS są akcje „Tęczowy piątek” Kampanii Przeciwko Homofobii, „16 piątków przeciwko dyskryminacji” Fundacja Autonomia, czy kodeksy równego traktowania oraz zwykłe zajęcia seksedukatorów. Takiego najazdu seksedukatorów na placówki szkolne nie było nawet za czasów poprzedniego rządu.

Aktualnie rząd wprowadza do szkół kolejną edukację seksualną. Seksedukatorzy zwani tutorami mają prowadzić zajęcia z dziećmi bez nadzoru pedagogicznego. Oznacza to, że według zamierzeń rządu PiS już nie tylko nauczyciele mają wyręczać rodziców będących naturalnymi wychowawcami dzieci we wprowadzaniu je w tak delikatne sfery jak płciowość i prokreacja.”

Organizacje zrzeszające rodziców uważają, że rząd PiS celowo podejmował działania utrudniające edukację domową. Zdaniem Trojanowskiej działania te nie są przypadkowe i wynikają bezpośrednio z deklaracji, jakie rząd PiS złożył na forum międzynarodowym. Pozostają przy tym w jawnej sprzeczności z prawem naturalnym oraz Konstytucją.

„Żądamy, aby PiS prowadził jawną dla polskich obywateli i zgodną z polskim prawem politykę dotyczącą rodziny i powstrzymał działania prowadzące do demoralizacji dzieci” skonstatowała.

Zaniepokojeni obecną sytuacją rodzice domagają się wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej.

– Jeśli chodzi o dzieci, które się narodziły, rząd PiS traktuje je, jakby były państwowe. Jeszcze gorzej jest z tymi dziećmi, które narodzić się nie zdążyły jeszcze – podsumował Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia. Przypomniał, że PiS w kampanii wyborczej obiecywał poprawić sytuację dzieci nienarodzonych. – Wydaje się, że dobrą zmianę rząd PiS powinien zacząć od siebie – zauważył.

Z kolei prawnik Olgierd Pankiewicz przypomniał art. 18 Konstytucji: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość prowadząc taką a nie inną politykę w sposób rażący łamie Konstytucję i to nie tylko w tym punkcie. – Państwo chce powierzyć edukację seksualną dzieci osobom, których nie można kontrolować i które będą eksperymentować na dzieciach – ostrzegał.

Obecny podczas konferencji poseł Robert Winnicki zwrócił uwagę, że jeżeli chodzi o politykę rodzinną to 500+ nie załatwia sprawy i potrzeba autentycznego zadbania o dobro rodziny w wielu obszarach, w tym również zdrowia psychicznego. – PiS przejął lewicowo-liberalną agendę i to jest zdrada konserwatywnych, chrześcijańskich wartości, którym hołduje większość Polaków – zaznaczył.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

85 komentarzy

85 Komentarzy

 1. Faszysta

  14 marca 2017 at 21:12

  Dlaczego nie jestem tym zdziwiony?

 2. pjw

  14 marca 2017 at 22:05

  Strasznie nie lubię takich artykułów. PiS, rząd…. czyli nikt.
  KTO, IMIĘ, NAZWISKO, KTO GO POWOŁAŁ

  • Pomorzanin

   15 marca 2017 at 01:34

   PiS, rząd, czyli kto?!

  • Lech

   15 marca 2017 at 06:52

   13 – 15 szerwiec 2016 w Brukseli : Szydło, Morawiecki, Waszczykowski podpisują „przemocową”. W tle, w Kraju wielkie przygotowania do ŚDM.

 3. Hania

  14 marca 2017 at 22:37

  Rząd PISu wraz ze swoją toruńską tubą partyjną powoli staczają się w niebyt( czego za ogrom zdrady im życzę)
  Oto temat, który jest zawsze aktualny i potrzebny Polakom, a który podejmuje dzisiejsze radio Maryja:

  „Rozmowy niedokończone: Cyrk – tradycja, akrobacja i rozrywka
  Ewa Zalewska, właścicielka i dyrektor artystyczna Cyrku Zalewski, Lidia Król-Pinder, właścicielka Cyrku Korona, wiceprzewodnicząca Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki oraz Mirosław Złotorowicz, właściciel i dyrektor Cyrku Arena”

  Ważne i budujące:-)

  • gzk

   15 marca 2017 at 05:34

   Nie ma to jak się czepiać Radia Maryja.

 4. klioes vel pislamista

  15 marca 2017 at 08:35

  Zadaniem całego PiS-u od początku jet UNIEMOŻLIWIENIE dojścia do władzy PRAWDZIWYCH reperezentantów narodowej prawicy. PiS to po prostu z góry przygotowana dla Polaków alternatywa PSEUDOchrześcijańska.
  W jaki sposób rządzić dalej bez względu na wynik wyborów?
  Odpowiedź jest prosta: przygotować odpowiednią alternaywę!…

  Kto nie wierzy, niech się zainteresuje pochodzeniem i dziejami rodziny Kaczyńskich.

 5. m

  15 marca 2017 at 08:54

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47632-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-15-marca-2017/

 6. gieptil

  15 marca 2017 at 09:28

  Znów mamy zaiste szatańską zagrywkę PiS. Od kilku tygodni przekonują nas, że oni są tak przywiązani do zasad, że mogą nawet przegrywać 27 do 1, ale przy swoich zasadach i tak pozostaną, bo są twardzi jak skała. No i co jasne jesteśmy informowani że w idiotyczną zagrywkę PiS w sprawie Tuska krytykują (przeciw ludziom twardych zasad) ormowcy, zomowcy, ubowcy, komuchy i różne inne karły.
  A po cichu PiS robi jak zawsze swoje, koszmarni kłamcy i obłudnicy, pełni fałszu i podstępu.

  • czytający

   15 marca 2017 at 15:38

   @gieptil. Nie ma KŁAMCY jak TY. Idiotów do kompletu poszukaj gdzie indziej oszuście.

 7. Stachu

  15 marca 2017 at 09:37

  Na tym portalu w większości królują największe głąby. Prawicowcy od siedmiu boleści. Jesteście wypaczeniem tradycji narodowych i prawicowych, jesteście zgrają takich samych POpaprańców jak ci z KODu i z PO. Gdzie wy jesteście, ilu macie posłów, gdzie was widać? Nigdzie, jesteście szarą pierdzącą masą i nic więcej.
  Nawet teraz, gdy znalazł się ktoś, być może nie idealny, który próbuje wyciągnąć kraj z syfu, stoicie po tej samej stronie ze złodziejami.
  Żegnam was, kasuję tą stronę z ulubionych.

  • gieptil

   15 marca 2017 at 09:54

   Ty chyba naprawdę wierzysz że PiS chce wyciągnąć kraj z syfu. Warto więc przypomnieć że PiS ( wcześniej PC ) wspierał przynajmniej 4 rządy po 89 roku, był u władzy przez ok. 10 lat, i też ma swój wielki udział w zrobieniu tego syfu.
   A że PiS rządzi tajemniczo i powraca mimo to jak wańka wstańka? Jak ktoś ma poparcie satanistycznej międzynarodówki, to niestety dużo może.
   A co do złodziejstwa, to jak na razie okazuje się że były to głównie chamskie pomówienia i insynuacje, jakoś słabo z aktami oskarżenia przeciw PO. Satanistyczna sekta PiS kłamie zawsze, pławi się w kłamstwie, fałszu, obłudzie i podstępie.
   Fajne masz towarzystwo Stachu, moje gratulacje.

   • Rafał Karkosz

    16 marca 2017 at 12:11

    10 lat?!!! A to dobre. HAHAHA! Rząd Olszewskiego istniał pół roku. 13 lat później 2005-2207 rządy PiS w trudnej koalicji z LPR (Giertych skończył na KODzie) oraz Samoobrony (Lepper wiemy jak skończył. Najpierw się powiesił, a następnie sam sobie związał ręce z tyłu.) Kolejne osiem lat rządów to agent niemiecki TW Oskar w randze premiera oraz agent rosysjki TW. Litwin w roli prezydenta. Samodzielne rządy PiS dopiero od 2015 roku. Spróbuj to zakwestionować.

    • Rafał Karkosz

     16 marca 2017 at 12:13

     2005-2007 oczywiście

  • m

   15 marca 2017 at 10:05

   Stachu, zostań!

 8. Pomorzanin

  15 marca 2017 at 10:53

  Stachu pelikan, pokłapał dziobem i pofrunął dalej łykać kit.

 9. jacek

  15 marca 2017 at 13:22

  V.NIE ZABIJAJ!

 10. helena

  15 marca 2017 at 13:56

  No to dalej głosujcie na PO i PSL na dalsze 8 lat. Zyczę POwodzenia. A tak a pro po to po jakiego zbója ciągle uchwalać jakieś ustawy, przecież Pan Bóg dał 10 przykazań, a kto nie chce ich uznać to po śmierci pójdzie na kompromis?

 11. cnn

  15 marca 2017 at 14:43

  Autorka raczej nie zgłębiła sprawy i ograniczyła się do hasełek co powoduje, że jej informacja jest pełna chaosu i nieścisłości. Proponuję wszystkim trochę wysiłku i samodzielnego rozpoznania sprawy przed pisaniem komentarzy.

 12. Hania

  15 marca 2017 at 16:05

  @gzk
  „Nie ma to jak się czepiać Radia Maryja”

  A oczekuje pan/i informowania i kształtowania opinii publicznej przez GW?!
  Ja oczekiwałam tego od ” katolickich mediów” które niestety zawiodły.
  To nie czepianie się ino prawda:-)

  • m

   15 marca 2017 at 20:50

   Hania, nie „ino”, lecz „tylko”. Pamiętaj! Ino mi się znowu nie pomyl.

 13. m

  15 marca 2017 at 20:54

  Patrzę na te zdjęcia z aborcji i zastanawiam się, czym trzeba być, żeby dokonać czegoś takiego własnymi rękami.
  I wrócić do domu.
  Do dzieci może.
  Zjeść coś.
  Zasnąć.

 14. Hania

  15 marca 2017 at 21:12

  Szanowny m-ie

  Zastosowałam język ludowy, podobnie do radia, które powołuje się na swoją prostotę i chęci wejścia ” w lud”
  Prawie jak Mickiewicz.

  On kocha ludzi ?
  Za cóż od ludzi ucieka ?
  Bo on kocha w człowieku ludzkość, nie człowieka.

 15. Volku

  16 marca 2017 at 01:53

  PIS z angielskiego to SIKAC
  na kogo?

 16. madden mobile coins cheap

  16 marca 2017 at 09:38

  I visited several web sites except the audio quality for audio songs existing at this site is actually wonderful.

 17. Sheri

  16 marca 2017 at 15:18

  Greetings from Florida! I’m bored to death at work
  so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break.

  I love the info you present here and can’t wait to take a look when I get home.

  I’m surprised at how quick your blog loaded on my mobile ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, great site!

 18. synthetic mink lashes for sale

  16 marca 2017 at 17:06

  Hi! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me
  of my good old room mate! He always kept talking about this.
  I will forward this article to him. Pretty sure he will have
  a good read. Thank you for sharing!

 19. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 18:53

  It’s amazing for me to have a website, which is good designed for
  my knowledge. thanks admin

 20. cs go skins trade

  17 marca 2017 at 03:42

  Wow! Finally I got a blog from where I can in fact obtain helpful facts
  concerning my study and knowledge.

 21. m

  17 marca 2017 at 08:34

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47740-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-17-marca-2017-r/

 22. wtbrecycle.com

  17 marca 2017 at 10:43

  Heya i’m for the first time here. I found this board and I
  to find It truly useful & it helped me out much. I am hoping to offer something back and help others such as you aided me.

  • m

   17 marca 2017 at 17:07

   Heya, nice to meet you.

 23. joka

  17 marca 2017 at 13:53

  Cóż, posłowie PiS już w poprzedniej kadencji pokazali, że nie spieszno im do zakazu aborcji w Polsce. Za każdym razem robili dużo hałasu, jednak gdy przychodziło do głosowania, zawsze dziwnym trafem brakło jednego, dwóch głosów. Albo ktoś utknął w korku i nie dojechał, albo dokładnie w tym czasie krew mu się puściła z nosa i wyszedł z sali…
  Tak więc w tym temacie nie bardzo można na nich liczyć.

 24. csgo skins free no survey

  17 marca 2017 at 15:24

  Hello, after reading this amazing post i am as well cheerful to share my familiarity
  here with mates.

 25. Hilton

  17 marca 2017 at 17:54

  Hello there, I discovered your website via Google even as searching for a related matter,
  your website got here up, it looks great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, simply was aware of your blog thru Google, and found that it is truly informative.
  I’m going to watch out for brussels. I will appreciate in the event you proceed this in future.
  A lot of other people will likely be benefited out of your writing.
  Cheers!

 26. hey there and thank you for your information – I’ve definitely picked up something new
  from right here. I did however expertise a few
  technical points using this web site, as I experienced to reload the website
  many times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is
  OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your
  placement in google and could damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I am adding this RSS to my e-mail and
  can look out for much more of your respective exciting content.
  Ensure that you update this again soon.

 27. Hey there, You have done a great job. I will definitely digg it and personally recommend to
  my friends. I’m confident they will be benefited
  from this website.

 28. Jed

  18 marca 2017 at 06:56

  This is a topic which is near to my heart… Thank you!
  Where are your contact details though?

 29. mink lashes bad kitty

  18 marca 2017 at 08:53

  Good post. I’m experiencing some of these issues as well..

 30. m

  19 marca 2017 at 08:21

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47865-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-19-marca-2017/

 31. cs go skins steam free

  19 marca 2017 at 19:55

  Hi! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where
  I could find a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one?
  Thanks a lot!

 32. http://www.doncastercarrepairs.com.au

  19 marca 2017 at 22:05

  Thanks for another excellent post. The place else may anyone get that kind of
  information in such an ideal method of writing?

  I’ve a presentation next week, and I am on the search for such info.

 33. fifa coins free fifa 17

  19 marca 2017 at 23:17

  I’m not that much of a online reader to be honest but
  your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark
  your site to come back down the road. Many thanks

 34. Suzi Quatro, super GWIAZDA o swojej ABORCJI:

  20 marca 2017 at 09:23

  Suzi Quatro urodził się w katolickiej rodzinie w rodzinie włoskich emigrantów w Detroit w 1950 roku i majac 14 lat świetnie grała na gitarze razem ze swoją siostra utworzyły grupę rockową, która w połowie lat 1960-ch robiła zawrotną karierę estradową w USA i na całym Świecie:
  https://www.youtube.com/watch?v=xYoogY-UGio
  Nie mając jeszcze 18-lat, miała romans z ŻONATYM mężczyzną, dyrektorem firmy Mercury Records w której ona zaczęła nagrywać płyty, a ten jej romans zakończył się jej zajściem w ciąże.
  Przerażona tym faktem, dała się namówić na aborcję. Zaraz po tej aborcji zaczęła strasznie żałować, że miała tą aborcję.
  „Bardzo chciałbym, aby miał to dziecko”, potem do wszystkich mówiła i tak twierdzi do dzisiaj. Pomimo, ze otoczona stale ludzmi czuje się stale osamotniona, cierpi na syndrom nazywany w naukach psychologicznych o nazwie: „Empty Nest Syndrome”.
  Suzi Quatro ciągle chodzą myśli po głowie, że to nie urodzone dziecko przecież ją kochało jako matke, a ona to dziecko głupio usunęła ze swego życia, dlatego zawsze czuje się samotna.
  Kilka razy się rozwodziła. Ma 2 córki i wnuki, ale mimo wszystko zawsze czuje się dalej samotna. Twierdzi, że brzydzi się tymi milionami jakie posiada i rozdaje te pieniądze wyłącznie samotnym kobietom, które planują aborcję, aby jednak urodziły te dzieci jeśli twierdzą, że ich materialnie na to nie stać.
  Rozdaje też pieniądze fundacjom, które pomagają samotnym dziewczynom, które zaszły w ciąże i planują aborcje …

 35. Seff

  20 marca 2017 at 16:13

  Już niedługo będzie globalne oczyszczenie nie ma co się martwić LGBT, PO, PiS znikną z powierzchni ziemi wraz z 1/3 ludzkości. Na końcu Moje Serce Zatriumfuje. Odnowiona Polska będzie silna wiarą i tradycją. Niemców tymczasem pozostanie tyle co liści pod dębem.

 36. Theron

  20 marca 2017 at 23:07

  Today, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube
  sensation. My iPad is now destroyed and she has 83
  views. I know this is entirely off topic but I had to share it
  with someone!

 37. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 00:02

  I’m truly enjoying the design and layout of your website.

  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me
  to come here and visit more often. Did you hire
  out a developer to create your theme? Outstanding work!

 38. shape treatment

  21 marca 2017 at 02:46

  Have you ever thought about including a little bit more than just
  your articles? I mean, what you say is valuable and all.
  Nevertheless imagine if you added some great pictures or video clips to give
  your posts more, „pop”! Your content is excellent but
  with pics and video clips, this blog could undeniably be one of the very best in its field.
  Superb blog!

 39. Teodoro

  21 marca 2017 at 03:47

  Genuinely no matter if someone doesn’t know then its up to other users that they
  will help, so here it takes place.

 40. Kathryn

  21 marca 2017 at 04:29

  I have read so many articles about the blogger lovers but this paragraph is truly a nice paragraph, keep it up.

 41. Ewan

  21 marca 2017 at 04:53

  Hello! I’ve been following your web site for a long time now
  and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Humble Tx!
  Just wanted to say keep up the good job!

 42. Shaunte

  21 marca 2017 at 05:16

  Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.

  When I look at your website in Safari, it looks fine but
  when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, excellent blog!

 43. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 06:11

  Heya! I understand this is somewhat off-topic however I had
  to ask. Does building a well-established website
  such as yours require a large amount of work?
  I am brand new to writing a blog however I do write in my
  journal on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my own experience and thoughts online.
  Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand new aspiring blog owners.
  Thankyou!

 44. fifa 17 coins xbox one uk

  21 marca 2017 at 09:17

  Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we have created some nice
  practices and we are looking to exchange strategies with others,
  why not shoot me an email if interested.

 45. home business motivation

  21 marca 2017 at 09:17

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding
  more. Thanks for wonderful information I was looking for this information for
  my mission.

 46. Bradly

  21 marca 2017 at 09:35

  This website was… how do I say it? Relevant!!

  Finally I have found something which helped me. Thanks!

 47. marketing consultant online

  21 marca 2017 at 10:43

  It’s an awesome article designed for all the internet viewers; they
  will obtain benefit from it I am sure.

 48. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 12:05

  Thanks for your marvelous posting! I quite enjoyed reading
  it, you are a great author.I will be sure to bookmark your blog and will come back in the foreseeable future.
  I want to encourage you to ultimately continue your great posts, have a nice afternoon!

 49. Patricia

  21 marca 2017 at 13:45

  Excellent site you have here but I was curious about if you knew of any user discussion forums that cover the same topics discussed
  in this article? I’d really love to be a part of online community where I can get feedback from other experienced people that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.

  Thank you!

 50. Mitch

  21 marca 2017 at 14:06

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Many thanks

 51. cs go skins price guide

  22 marca 2017 at 03:51

  What’s up, after reading this amazing paragraph i am as well glad to share my know-how here with colleagues.

 52. silk lash extensions review

  22 marca 2017 at 05:08

  Hey exceptional blog! Does running a blog such as this require a large amount of work?
  I’ve virtually no knowledge of computer programming however
  I had been hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any ideas or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off topic but I simply needed to ask.

  Thanks!

 53. credit card cost

  22 marca 2017 at 06:43

  What’s up, I want to subscribe for this web site to get
  newest updates, so where can i do it please help.

 54. fifa 17 coins cheap comfort trade

  22 marca 2017 at 07:04

  I’m not positive the place you’re getting
  your information, however great topic. I must spend a while studying much more or understanding more.
  Thank you for excellent info I was searching for this info for my mission.

 55. Kareem

  22 marca 2017 at 11:48

  Saved as a favorite, I love your web site!

 56. Vania

  22 marca 2017 at 17:29

  First of all I would like to say great blog!

  I had a quick question which I’d like to ask if you do not mind.
  I was interested to find out how you center yourself and clear your mind prior to writing.
  I have had difficulty clearing my mind in getting my ideas out
  there. I truly do take pleasure in writing but it just
  seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost just trying to figure
  out how to begin. Any recommendations or tips? Thank you!

 57. Donald

  22 marca 2017 at 21:55

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.

  I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 58. Hung

  22 marca 2017 at 23:32

  My brother suggested I would possibly like this web site.

  He was once totally right. This submit actually made my day.
  You cann’t imagine just how so much time I had spent for this information! Thank you!

 59. numerous cellulite solutions

  23 marca 2017 at 02:05

  Hi, just wanted to say, I loved this blog post.

  It was inspiring. Keep on posting!

 60. Myrtis

  23 marca 2017 at 02:15

  This is a topic which is close to my heart…
  Many thanks! Where are your contact details though?

 61. Wilmer

  23 marca 2017 at 04:21

  Great weblog right here! Additionally your web site lots up very fast!
  What web host are you the usage of? Can I get your associate link in your host?

  I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 62. Brianne

  23 marca 2017 at 04:26

  Whoa! This blog looks just like my old one! It’s on a completely different topic but it
  has pretty much the same layout and design. Wonderful
  choice of colors!

 63. Miquel

  23 marca 2017 at 14:19

  Hello would you mind stating which blog platform you’re using?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m having a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S Sorry for being off-topic but I had to
  ask!

 64. cat urinary infection treatment

  23 marca 2017 at 17:10

  It is truly a nice and useful piece of info. I am glad that
  you just shared this helpful information with us.
  Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

 65. Egli Diana Pinto

  23 marca 2017 at 17:46

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.

  I don’t know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already ;
  ) Cheers!

 66. paying lottery taxes

  24 marca 2017 at 00:16

  I know this web page offers quality depending articles and additional data,
  is there any other website which provides these data in quality?

 67. Jim

  24 marca 2017 at 01:35

  Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is valuable and everything. However
  imagine if you added some great pictures or videos
  to give your posts more, „pop”! Your content is excellent
  but with pics and video clips, this website could certainly
  be one of the very best in its niche. Fantastic blog!

 68. Augusto de Arruda Botelho

  25 marca 2017 at 00:12

  all the time i used to read smaller articles or reviews which also
  clear their motive, and that is also happening with this
  post which I am reading now.

 69. Egli Diana Pinto

  25 marca 2017 at 01:00

  This post is priceless. How can I find out more?

 70. Jame

  25 marca 2017 at 09:35

  First off I would like to say terrific blog! I had a quick
  question that I’d like to ask if you don’t mind. I was curious to find out how you center yourself and clear your mind before writing.

  I’ve had a difficult time clearing my mind in getting my thoughts out.

  I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are wasted just
  trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?
  Thank you!

 71. Augusto de Arruda Botelho

  25 marca 2017 at 10:33

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you actually understand what you are talking
  approximately! Bookmarked. Please additionally discuss with my web site =).
  We may have a hyperlink change contract between us

 72. investment advisor

  25 marca 2017 at 10:41

  I was wondering if you ever thought of changing the page layout of your site?

  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.
  Maybe you could space it out better?

 73. internet marketing

  27 marca 2017 at 01:27

  Good site you’ve got here.. It’s hard to find quality writing like yours these days.
  I truly appreciate people like you! Take care!!

 74. money today

  27 marca 2017 at 08:26

  Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and
  sources back to your website? My blog is in the very same area of interest as yours and
  my visitors would truly benefit from some of the information you provide here.
  Please let me know if this okay with you. Regards!

 75. budget rent a car

  28 marca 2017 at 05:06

  This is a topic that is near to my heart… Take care!
  Where are your contact details though?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra