Z kraju

Antyukraińska demonstracja ONR i antyONRowska kontrmanifestacja groteskowej opozycji

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odbyła się demonstracja działaczy Obozu Narodowo Radykalnego. ONR-owcy demonstrowali przeciwko wpuszczaniu do Polski imigrantów z Ukrainy. Zdaniem uczestników zgromadzenia Ukraińcy zaniżają pensje w Polsce, przyjmując pracę za pensję minimalną, dzięki czemu pracodawcy w Polsce nie muszą płacić pracownikom Polakom wyższych pensji.

Niewątpliwie takie zjawisko ma miejsce w ciężkich i nisko płatnych pracach. Taka tania ukraińska siła robocza dodatkowo hamuje modernizację przemysłu i usług, oraz proces zastępowania pracowników maszynami. Jednak z drugiej strony ci ukraińscy pracownicy, którzy są zatrudnieni legalnie wykonują ciężką, nisko płatną i szkodliwą dla zdrowia pracę, płacąc ogromne podatki na rzecz polskiego budżetu i ponosząc koszty przyszłego złego stanu zdrowia u siebie na Ukrainie.

Działacze ONR wspominali o milionowej emigracji i o tym, że miała ona zapewnić likwidację bezrobocia i zwiększenie płac w Polsce. Jednak wyjazd kilku milionów Polaków za granicę oznaczał zmniejszenie się liczy konsumentów o kilka milionów a co za tym idzie – zmniejszenie popytu, co prowadzi do ograniczenia miejsc pracy (bo nie ma dla kogo pracować, nie ma komu konsumować produkcji). 

Polska cierpi na deficyt pracowników w wielu zawodach. Nie mamy między innymi wystarczającej liczby lekarzy, pielęgniarek, informatyków, opiekunek dla starszych i chorych osób. Lepiej więc, że drenujemy zasoby ludzkie w krajach bliskich nam kulturowo (chrześcijańskich, europejskich, białych, słowiańskich) niż importujemy siłę roboczą z krajów obcych nam kulturowo (islamskich, hinduskich, afrykańskich czy azjatyckich).

Dziedzictwem Polski jest Rzeczpospolita, kraj, którego jedną z części składowych była Polska (obok dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy). Jeżeli nie możemy sobie poradzić z wyzwaniem polonizacji miliona imigrantów ukraińskich w Polsce, którzy są rozproszeni i poddani non stop polskiej presji kulturowej, to nie mamy co myśleć o utrzymaniu polskości na Kresach, chociaż to dwie różne sytuacje i płaszczyzny i trudno je porównywać.

Podczas swojej manifestacji działacze ONR narzekali na przyznawanie imigrantom świadczeń socjalnych. Jednak warto pamiętać, że świadczenia te związane są z opłacaniem przez imigrantów podatków i składek socjalnych. Bez pracy, płacenia podatków, nie mogli by oni legalnie przebywać na terenie Polski.

Działacze ONR byli też zbulwersowani obecnością w polskich uczelniach ukraińskich studentów. Jednak problemem polskich uczelni jest niż demograficzny. Bez studentów z zagranicy w tym i z Ukrainy, z których większość opłaca swoje studia, polskie prywatne uczelnie wyższe musiały by zostać zamknięte. Dodatkowo uczelnie takie powinny bardzo efektywnie obcokrajowców, dlatego wiele krajów ma programy stypendialne dla studentów z zagranicy, by kształtować w nich pozytywne nastawienie do kraju w którym studiują (wystarczy wspomnieć ilu polskich polityków skorzystało ze studiów w USA).

Ukraina jest jednym z naszych największych sąsiadów. Buforem między nami a wrogą Polsce Rosją. Lepiej by było gdyby była krajem nam przyjaznym. W kontaktach z Ukrainą jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji, mamy lepiej funkcjonujące państwo a przez to więcej pieniędzy, i te nasze atuty możemy wykorzystać w naszym polskim interesie.

Podczas swojej manifestacji ONR nie krył swojego wrogiego stosunku do PiS. Trudno nie krytykować PiS za wiele rzeczy (aborcję, GMO, czy poparcie dla UE). Niemniej realia są takie, że dziś wybór ogranicza się do PiS i groteskowej opozycji. Środowiska narodowe i prawicowe od kilku lat zaprzepaszczają swoją szanse na budowę prawicowej demokratycznej alternatywy dla PiS, ograniczając się do, często słusznej, ale jednak subkulturowej działalności, co skutkuje wynikami poniżej progów wyborczych.

Demonstracja ONR sama w sobie mogłaby wypaść blado, gdyby nie groteskowa kontrmanifestacja skrajnej opozycji. Obywatele RP ochraniani przez straż KOD, i zastępy policji, kontrmanifestowali przeciwko demonstracji ONR.
  

Fot. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Rivercove Residences

    14 grudnia 2017 at 18:29

    soldes lancel ??????30????????????????5??????????????? | ????????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra