Z kraju

Antyukraińska demonstracja ONR i antyONRowska kontrmanifestacja groteskowej opozycji

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odbyła się demonstracja działaczy Obozu Narodowo Radykalnego. ONR-owcy demonstrowali przeciwko wpuszczaniu do Polski imigrantów z Ukrainy. Zdaniem uczestników zgromadzenia Ukraińcy zaniżają pensje w Polsce, przyjmując pracę za pensję minimalną, dzięki czemu pracodawcy w Polsce nie muszą płacić pracownikom Polakom wyższych pensji.

Niewątpliwie takie zjawisko ma miejsce w ciężkich i nisko płatnych pracach. Taka tania ukraińska siła robocza dodatkowo hamuje modernizację przemysłu i usług, oraz proces zastępowania pracowników maszynami. Jednak z drugiej strony ci ukraińscy pracownicy, którzy są zatrudnieni legalnie wykonują ciężką, nisko płatną i szkodliwą dla zdrowia pracę, płacąc ogromne podatki na rzecz polskiego budżetu i ponosząc koszty przyszłego złego stanu zdrowia u siebie na Ukrainie.

Działacze ONR wspominali o milionowej emigracji i o tym, że miała ona zapewnić likwidację bezrobocia i zwiększenie płac w Polsce. Jednak wyjazd kilku milionów Polaków za granicę oznaczał zmniejszenie się liczy konsumentów o kilka milionów a co za tym idzie – zmniejszenie popytu, co prowadzi do ograniczenia miejsc pracy (bo nie ma dla kogo pracować, nie ma komu konsumować produkcji). 

Polska cierpi na deficyt pracowników w wielu zawodach. Nie mamy między innymi wystarczającej liczby lekarzy, pielęgniarek, informatyków, opiekunek dla starszych i chorych osób. Lepiej więc, że drenujemy zasoby ludzkie w krajach bliskich nam kulturowo (chrześcijańskich, europejskich, białych, słowiańskich) niż importujemy siłę roboczą z krajów obcych nam kulturowo (islamskich, hinduskich, afrykańskich czy azjatyckich).

Dziedzictwem Polski jest Rzeczpospolita, kraj, którego jedną z części składowych była Polska (obok dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy). Jeżeli nie możemy sobie poradzić z wyzwaniem polonizacji miliona imigrantów ukraińskich w Polsce, którzy są rozproszeni i poddani non stop polskiej presji kulturowej, to nie mamy co myśleć o utrzymaniu polskości na Kresach, chociaż to dwie różne sytuacje i płaszczyzny i trudno je porównywać.

Podczas swojej manifestacji działacze ONR narzekali na przyznawanie imigrantom świadczeń socjalnych. Jednak warto pamiętać, że świadczenia te związane są z opłacaniem przez imigrantów podatków i składek socjalnych. Bez pracy, płacenia podatków, nie mogli by oni legalnie przebywać na terenie Polski.

Działacze ONR byli też zbulwersowani obecnością w polskich uczelniach ukraińskich studentów. Jednak problemem polskich uczelni jest niż demograficzny. Bez studentów z zagranicy w tym i z Ukrainy, z których większość opłaca swoje studia, polskie prywatne uczelnie wyższe musiały by zostać zamknięte. Dodatkowo uczelnie takie powinny bardzo efektywnie obcokrajowców, dlatego wiele krajów ma programy stypendialne dla studentów z zagranicy, by kształtować w nich pozytywne nastawienie do kraju w którym studiują (wystarczy wspomnieć ilu polskich polityków skorzystało ze studiów w USA).

Ukraina jest jednym z naszych największych sąsiadów. Buforem między nami a wrogą Polsce Rosją. Lepiej by było gdyby była krajem nam przyjaznym. W kontaktach z Ukrainą jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji, mamy lepiej funkcjonujące państwo a przez to więcej pieniędzy, i te nasze atuty możemy wykorzystać w naszym polskim interesie.

Podczas swojej manifestacji ONR nie krył swojego wrogiego stosunku do PiS. Trudno nie krytykować PiS za wiele rzeczy (aborcję, GMO, czy poparcie dla UE). Niemniej realia są takie, że dziś wybór ogranicza się do PiS i groteskowej opozycji. Środowiska narodowe i prawicowe od kilku lat zaprzepaszczają swoją szanse na budowę prawicowej demokratycznej alternatywy dla PiS, ograniczając się do, często słusznej, ale jednak subkulturowej działalności, co skutkuje wynikami poniżej progów wyborczych.

Demonstracja ONR sama w sobie mogłaby wypaść blado, gdyby nie groteskowa kontrmanifestacja skrajnej opozycji. Obywatele RP ochraniani przez straż KOD, i zastępy policji, kontrmanifestowali przeciwko demonstracji ONR.
  

Fot. Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

 1. Ozyr

  18 marca 2017 at 20:35

  Ot takie to a>rgunenty z dupy” baderofila Brodakowskiego

  • onrmw

   18 marca 2017 at 21:54

   Z doopy to Ty jesteś i wracaj tam jak najszybciej!

 2. stan

  18 marca 2017 at 21:07

  „… polskie prywatne uczelnie wyższe …”
  Te dopiero są groteskowe, takie wyższe spoółdzielnie produkujace tysiące magistrów na godzinę, z poziomem nauczania jak na WUMLach. Do zaorania.

 3. Pomorzanin

  18 marca 2017 at 21:42

  Ze zdjęć wynika, że słabo wypadła ta demonstracja.

 4. fvs

  19 marca 2017 at 12:01

  społeczeństwo chłopów pańszczyźniany i zwykłych Parobków ma to gdzieś dla tej masy liczy się schab w biedronce za 4,99 PLN/kg oni są tylko do roboty taki naród najgorsze ścierwo Polacy! Dlatego jest taki syf w kraju !! w sprawach ważnych brak poparcia w sprawach debilnych tysiące debili n a ulicach(feministki o mordach dzieci)

  • reme4

   19 marca 2017 at 12:35

   popieram … bezmuzgowie..byle do garów było co wsadzić i byle co wyjebać..i wogle byle jak… SWOŁOCZ SIĘ INTEGRUJE….TYLE

  • nn

   19 marca 2017 at 17:21

   Tak racja i to jest bardzo smutne.Ludzie nie widza albo nie chcą dostrzec ze w Polsce z ludźmi myślącymi patriotycznie nikt się nie liczy.Potrzebne jest pospolite ruszenie wszystkich na prawdę kochających Polskę,potrzeba pracy u podstaw żeby zniszczyć pokłosie komunistyczno-lewacko-peowskie w Polsce.Ważne żeby wszyscy poczuli się odpowiedzialni za swój kraj ale często jest tak że prawdziwi patrioci sa zakrzykiwani i niszczeni przez lewctwo i pokłosie żydostwa i to jest złe.Przed nikim na kolanach to jest nasz kraj.Z jednej strony Ukraincy chcieliby rozkraść ziemie wschodnie i południowo-wsch a z zachodu Niemcy chcieliby odzyskać ziemie które nie były ich dopiero po pierwszej wojnie je dostali jak np Kołobrzeg który był w czasach Chrobrego polska ziemia z arcybiskupstwem. Niemiecka turystyka sentymentalna nad morze i ma ziemie dolnośląskie jest po to by siać w swoich kręgach siew złości po to by odzyskać te ziemie. Mieszkam w okolicach w których tez było przed wojna wielu Niemców i Żydów ich chęć odzyskania tych ziem jest ogromna.A co z nami niech nam Litwini oddadzą Wilno,Białorusini Minsk a Ukraina Kijów i ziemi na zagarniete po II Wojnie Światowej.Czas aby Polacy podniesli sie z kolan i nie nadstawiali już drugiego policzka czas zacząć działać dla dobra narodu.

   • mm

    19 marca 2017 at 18:47

    Większość nie czyta gazet, nie mówiąc już o pojawiających się książkach z najnowszej historii polski, więc nie myśli, nie rozprawia, jedynie siedzi przy odbiorniku TV, przy okazji wykonując jakieś prace domowe coś tam chwyta. Może nie do końca nie myśli, myśli, ale poklatkowo, obozowo, co usuwa zdroworozsądkowe myślenie, analizę tekstu, bo obraz już mózg zanotował w podanej im przez TV formie. Aby coś dotarło do klienta to musi szokować stąd tyle agresji w TV. Kto ma w rękach TV ten rządzi „duszami” Polaków. TV jest w rękach obcych. Jedynie na poziomie bezsensownego gadulstwa w TV są prowadzone rozmowy przy rodzinnym stole. Jak ktoś wychyli się z tematem który ostatnio nie był emitowany w TV to spotka się z zupełnym brakiem odbioru, z milczeniem, rybka z otwartym dziobem. Edukacja szkolna, nie ma polskiej edukacji historycznej, jest lewacka, masońska, NWO, itd. Program wychowania patriotycznego to koło fortuny uzależnione od osobowości nauczyciela który może coś przemyci z polskich wartości chrześcijańskich w tajnym nauczaniu, do tego już doszło wolnej Polsce. Dzieciaki w szkole tak mają zryte mózgi przez lewacką indoktrynację że występują w domu przeciw swoim rodzicom, mają ich za frajerów. Takich sobie wychowujemy w lewacko-masońskich szkołach i uczelniach „europejczyków”, bezmyślnych i sterowanych wg jedynie słusznej ideologii NWO.

 5. WRWE

  19 marca 2017 at 22:07

  Ja jestem za tym zeby Ukraincy tez mieli prawo pracy w Polsce dlatego ze sam jestem wygnancem z naszej Ojczyzny ale,ale na pierwszym miejscu jest naród to nam panstwo(rzadzący)powinni zapewnic prace godne warunki do egzystecji i jak juz bedziemy zyli na takim poziomie na jaki sobie zaslugujemy a zaslugujemy na naprawde godne zycie to wtedy mozemy myslec o np.Ukraincach

 6. Danka

  21 marca 2017 at 02:17

  Tekst ten ma miec charakter polajanki, czy tlumaczenia bladzacym,ze sie myla? Jakby autorowi ktos to dyktowal.To jest relacja z protestu? To adwokatura ukrainskiego potopu. Nie maautor pojecia, ilu Polakow chce wracac z Wysp do swojej Ojczyzny, ale cotamzastana? Miejsca pracy, szanse na mieszkanie i szczesliwa przyszlosc wsrod swoich? Dla kogo ta Ojczyzna? Dla realizacji planow masonerii, zeby wymieszac Polakow kim sie da i rozmiekczyc to, co sie nie udalo zaborcom, mass-mordercom typu Hitler, Stalin i pomniejszym satrapom typu Tusk i Jaruzelski. Polacy chca byc u SIEBIE i nie jest to zadna laska zadnych potomkow stalinowskich upiorow.Ojcoqie

 7. Danka

  21 marca 2017 at 02:26

  Cd Ojcowie i dziadowie nasi walczyli o Polske dla swoich potomnych, dla Polakow.Ukraincy UPA mordowali Polakow,bo chcieli miec ich ziemie dla budowania swojej potegi.Niech buduja.U siebie.Czemu im nie wychodzi? Obowiazkiem, Utorze szanowny, wybranych wladz, jest dbalosc o kondycje Polakow a nie sciagnie milionow obcych, by Polacy nie mieli stale szans we wlasnej Ojczyznie.Tusk chwalil swoj jedeyny wg niego sukces ; posiadanie taniej sily roboczej na eksport.Tak Polacy nie beda ponizani przez zadnego Herr Tuska POnizonego wepchaniem sie na bezczela na stanowisko wymuszone na zastrachanych i zaszantazowanych podwladnych komsomolki.

 8. Berenice

  10 kwietnia 2017 at 22:17

  Yes! Finally something about fifa 17 coins generator no survey.

 9. csgolounge betting skins

  15 kwietnia 2017 at 18:21

  Its like you read my mind! You seem to know
  so much about this, like you wrote the book in it or something.

  I think that you could do with some pics to drive the message home a bit,
  but instead of that, this is excellent blog. A
  fantastic read. I will certainly be back.

 10. Burton

  15 kwietnia 2017 at 19:24

  Hi there, I check your new stuff regularly. Your writing style is awesome, keep up the good work!

 11. Ramonita

  17 kwietnia 2017 at 04:38

  It’s great that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our
  discussion made at this time.

 12. Verla

  20 kwietnia 2017 at 15:00

  This is a topic that’s close to my heart… Cheers!
  Where are your contact details though?

 13. Bonnie

  11 czerwca 2017 at 23:40

  Hmm is anyone else experiencing problems with the
  pictures on this blog loading? I’m trying to find out if its
  a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 14. Debbra

  19 czerwca 2017 at 16:38

  It’s wonderful that you are getting thoughts from
  this article as well as from our discussion made here.

 15. wiki.ny-ro.com

  24 czerwca 2017 at 02:40

  I think the admin of this web site is in fact working hard in support of
  his site, for the reason that here every data is quality based stuff.

 16. fifa 18 coins

  25 czerwca 2017 at 05:53

  I think the admin of this web site is in fact
  working hard for his site, since here every material
  is quality based data.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra