Z kraju

Antyukraińska demonstracja ONR i antyONRowska kontrmanifestacja groteskowej opozycji

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odbyła się demonstracja działaczy Obozu Narodowo Radykalnego. ONR-owcy demonstrowali przeciwko wpuszczaniu do Polski imigrantów z Ukrainy. Zdaniem uczestników zgromadzenia Ukraińcy zaniżają pensje w Polsce, przyjmując pracę za pensję minimalną, dzięki czemu pracodawcy w Polsce nie muszą płacić pracownikom Polakom wyższych pensji.

Niewątpliwie takie zjawisko ma miejsce w ciężkich i nisko płatnych pracach. Taka tania ukraińska siła robocza dodatkowo hamuje modernizację przemysłu i usług, oraz proces zastępowania pracowników maszynami. Jednak z drugiej strony ci ukraińscy pracownicy, którzy są zatrudnieni legalnie wykonują ciężką, nisko płatną i szkodliwą dla zdrowia pracę, płacąc ogromne podatki na rzecz polskiego budżetu i ponosząc koszty przyszłego złego stanu zdrowia u siebie na Ukrainie.

Działacze ONR wspominali o milionowej emigracji i o tym, że miała ona zapewnić likwidację bezrobocia i zwiększenie płac w Polsce. Jednak wyjazd kilku milionów Polaków za granicę oznaczał zmniejszenie się liczy konsumentów o kilka milionów a co za tym idzie – zmniejszenie popytu, co prowadzi do ograniczenia miejsc pracy (bo nie ma dla kogo pracować, nie ma komu konsumować produkcji). 

Polska cierpi na deficyt pracowników w wielu zawodach. Nie mamy między innymi wystarczającej liczby lekarzy, pielęgniarek, informatyków, opiekunek dla starszych i chorych osób. Lepiej więc, że drenujemy zasoby ludzkie w krajach bliskich nam kulturowo (chrześcijańskich, europejskich, białych, słowiańskich) niż importujemy siłę roboczą z krajów obcych nam kulturowo (islamskich, hinduskich, afrykańskich czy azjatyckich).

Dziedzictwem Polski jest Rzeczpospolita, kraj, którego jedną z części składowych była Polska (obok dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy). Jeżeli nie możemy sobie poradzić z wyzwaniem polonizacji miliona imigrantów ukraińskich w Polsce, którzy są rozproszeni i poddani non stop polskiej presji kulturowej, to nie mamy co myśleć o utrzymaniu polskości na Kresach, chociaż to dwie różne sytuacje i płaszczyzny i trudno je porównywać.

Podczas swojej manifestacji działacze ONR narzekali na przyznawanie imigrantom świadczeń socjalnych. Jednak warto pamiętać, że świadczenia te związane są z opłacaniem przez imigrantów podatków i składek socjalnych. Bez pracy, płacenia podatków, nie mogli by oni legalnie przebywać na terenie Polski.

Działacze ONR byli też zbulwersowani obecnością w polskich uczelniach ukraińskich studentów. Jednak problemem polskich uczelni jest niż demograficzny. Bez studentów z zagranicy w tym i z Ukrainy, z których większość opłaca swoje studia, polskie prywatne uczelnie wyższe musiały by zostać zamknięte. Dodatkowo uczelnie takie powinny bardzo efektywnie obcokrajowców, dlatego wiele krajów ma programy stypendialne dla studentów z zagranicy, by kształtować w nich pozytywne nastawienie do kraju w którym studiują (wystarczy wspomnieć ilu polskich polityków skorzystało ze studiów w USA).

Ukraina jest jednym z naszych największych sąsiadów. Buforem między nami a wrogą Polsce Rosją. Lepiej by było gdyby była krajem nam przyjaznym. W kontaktach z Ukrainą jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji, mamy lepiej funkcjonujące państwo a przez to więcej pieniędzy, i te nasze atuty możemy wykorzystać w naszym polskim interesie.

Podczas swojej manifestacji ONR nie krył swojego wrogiego stosunku do PiS. Trudno nie krytykować PiS za wiele rzeczy (aborcję, GMO, czy poparcie dla UE). Niemniej realia są takie, że dziś wybór ogranicza się do PiS i groteskowej opozycji. Środowiska narodowe i prawicowe od kilku lat zaprzepaszczają swoją szanse na budowę prawicowej demokratycznej alternatywy dla PiS, ograniczając się do, często słusznej, ale jednak subkulturowej działalności, co skutkuje wynikami poniżej progów wyborczych.

Demonstracja ONR sama w sobie mogłaby wypaść blado, gdyby nie groteskowa kontrmanifestacja skrajnej opozycji. Obywatele RP ochraniani przez straż KOD, i zastępy policji, kontrmanifestowali przeciwko demonstracji ONR.
  

Fot. Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

38 komentarzy

38 Komentarzy

 1. Ozyr

  18 marca 2017 at 20:35

  Ot takie to a>rgunenty z dupy” baderofila Brodakowskiego

  • onrmw

   18 marca 2017 at 21:54

   Z doopy to Ty jesteś i wracaj tam jak najszybciej!

 2. stan

  18 marca 2017 at 21:07

  „… polskie prywatne uczelnie wyższe …”
  Te dopiero są groteskowe, takie wyższe spoółdzielnie produkujace tysiące magistrów na godzinę, z poziomem nauczania jak na WUMLach. Do zaorania.

 3. Pomorzanin

  18 marca 2017 at 21:42

  Ze zdjęć wynika, że słabo wypadła ta demonstracja.

 4. wiesscar

  18 marca 2017 at 23:41

  Z banderowska Ukraina narodowi polskiemu nie po drodze. Zamknąć granice i niech banderowcy siedzą u siebie.

 5. fvs

  19 marca 2017 at 12:01

  społeczeństwo chłopów pańszczyźniany i zwykłych Parobków ma to gdzieś dla tej masy liczy się schab w biedronce za 4,99 PLN/kg oni są tylko do roboty taki naród najgorsze ścierwo Polacy! Dlatego jest taki syf w kraju !! w sprawach ważnych brak poparcia w sprawach debilnych tysiące debili n a ulicach(feministki o mordach dzieci)

  • reme4

   19 marca 2017 at 12:35

   popieram … bezmuzgowie..byle do garów było co wsadzić i byle co wyjebać..i wogle byle jak… SWOŁOCZ SIĘ INTEGRUJE….TYLE

  • nn

   19 marca 2017 at 17:21

   Tak racja i to jest bardzo smutne.Ludzie nie widza albo nie chcą dostrzec ze w Polsce z ludźmi myślącymi patriotycznie nikt się nie liczy.Potrzebne jest pospolite ruszenie wszystkich na prawdę kochających Polskę,potrzeba pracy u podstaw żeby zniszczyć pokłosie komunistyczno-lewacko-peowskie w Polsce.Ważne żeby wszyscy poczuli się odpowiedzialni za swój kraj ale często jest tak że prawdziwi patrioci sa zakrzykiwani i niszczeni przez lewctwo i pokłosie żydostwa i to jest złe.Przed nikim na kolanach to jest nasz kraj.Z jednej strony Ukraincy chcieliby rozkraść ziemie wschodnie i południowo-wsch a z zachodu Niemcy chcieliby odzyskać ziemie które nie były ich dopiero po pierwszej wojnie je dostali jak np Kołobrzeg który był w czasach Chrobrego polska ziemia z arcybiskupstwem. Niemiecka turystyka sentymentalna nad morze i ma ziemie dolnośląskie jest po to by siać w swoich kręgach siew złości po to by odzyskać te ziemie. Mieszkam w okolicach w których tez było przed wojna wielu Niemców i Żydów ich chęć odzyskania tych ziem jest ogromna.A co z nami niech nam Litwini oddadzą Wilno,Białorusini Minsk a Ukraina Kijów i ziemi na zagarniete po II Wojnie Światowej.Czas aby Polacy podniesli sie z kolan i nie nadstawiali już drugiego policzka czas zacząć działać dla dobra narodu.

   • mm

    19 marca 2017 at 18:47

    Większość nie czyta gazet, nie mówiąc już o pojawiających się książkach z najnowszej historii polski, więc nie myśli, nie rozprawia, jedynie siedzi przy odbiorniku TV, przy okazji wykonując jakieś prace domowe coś tam chwyta. Może nie do końca nie myśli, myśli, ale poklatkowo, obozowo, co usuwa zdroworozsądkowe myślenie, analizę tekstu, bo obraz już mózg zanotował w podanej im przez TV formie. Aby coś dotarło do klienta to musi szokować stąd tyle agresji w TV. Kto ma w rękach TV ten rządzi „duszami” Polaków. TV jest w rękach obcych. Jedynie na poziomie bezsensownego gadulstwa w TV są prowadzone rozmowy przy rodzinnym stole. Jak ktoś wychyli się z tematem który ostatnio nie był emitowany w TV to spotka się z zupełnym brakiem odbioru, z milczeniem, rybka z otwartym dziobem. Edukacja szkolna, nie ma polskiej edukacji historycznej, jest lewacka, masońska, NWO, itd. Program wychowania patriotycznego to koło fortuny uzależnione od osobowości nauczyciela który może coś przemyci z polskich wartości chrześcijańskich w tajnym nauczaniu, do tego już doszło wolnej Polsce. Dzieciaki w szkole tak mają zryte mózgi przez lewacką indoktrynację że występują w domu przeciw swoim rodzicom, mają ich za frajerów. Takich sobie wychowujemy w lewacko-masońskich szkołach i uczelniach „europejczyków”, bezmyślnych i sterowanych wg jedynie słusznej ideologii NWO.

 6. WRWE

  19 marca 2017 at 22:07

  Ja jestem za tym zeby Ukraincy tez mieli prawo pracy w Polsce dlatego ze sam jestem wygnancem z naszej Ojczyzny ale,ale na pierwszym miejscu jest naród to nam panstwo(rzadzący)powinni zapewnic prace godne warunki do egzystecji i jak juz bedziemy zyli na takim poziomie na jaki sobie zaslugujemy a zaslugujemy na naprawde godne zycie to wtedy mozemy myslec o np.Ukraincach

 7. buy cs go skins steam

  20 marca 2017 at 16:16

  Hi there! Do you know if they make any plugins to assist
  with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for
  some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
  If you know of any please share. Many thanks!

 8. Danka

  21 marca 2017 at 02:17

  Tekst ten ma miec charakter polajanki, czy tlumaczenia bladzacym,ze sie myla? Jakby autorowi ktos to dyktowal.To jest relacja z protestu? To adwokatura ukrainskiego potopu. Nie maautor pojecia, ilu Polakow chce wracac z Wysp do swojej Ojczyzny, ale cotamzastana? Miejsca pracy, szanse na mieszkanie i szczesliwa przyszlosc wsrod swoich? Dla kogo ta Ojczyzna? Dla realizacji planow masonerii, zeby wymieszac Polakow kim sie da i rozmiekczyc to, co sie nie udalo zaborcom, mass-mordercom typu Hitler, Stalin i pomniejszym satrapom typu Tusk i Jaruzelski. Polacy chca byc u SIEBIE i nie jest to zadna laska zadnych potomkow stalinowskich upiorow.Ojcoqie

 9. Danka

  21 marca 2017 at 02:26

  Cd Ojcowie i dziadowie nasi walczyli o Polske dla swoich potomnych, dla Polakow.Ukraincy UPA mordowali Polakow,bo chcieli miec ich ziemie dla budowania swojej potegi.Niech buduja.U siebie.Czemu im nie wychodzi? Obowiazkiem, Utorze szanowny, wybranych wladz, jest dbalosc o kondycje Polakow a nie sciagnie milionow obcych, by Polacy nie mieli stale szans we wlasnej Ojczyznie.Tusk chwalil swoj jedeyny wg niego sukces ; posiadanie taniej sily roboczej na eksport.Tak Polacy nie beda ponizani przez zadnego Herr Tuska POnizonego wepchaniem sie na bezczela na stanowisko wymuszone na zastrachanych i zaszantazowanych podwladnych komsomolki.

 10. Cecile

  21 marca 2017 at 03:53

  I like what you guys are usually up too. This type of
  clever work and reporting! Keep up the very good works guys I’ve incorporated you guys to my personal
  blogroll.

 11. fifa 17 coins ps4 free

  21 marca 2017 at 09:16

  If some one wants to be updated with hottest technologies afterward he must be pay a quick visit this web page
  and be up to date all the time.

 12. fifa coins generator reddit

  22 marca 2017 at 02:57

  Heya! I understand this is sort of off-topic but I had to ask.
  Does building a well-established blog like
  yours take a large amount of work? I’m completely new to blogging
  however I do write in my diary everyday. I’d like to start a blog so I can share my personal experience and views online.
  Please let me know if you have any recommendations or tips for new aspiring blog owners.
  Appreciate it!

 13. Catharine

  7 kwietnia 2017 at 23:51

  Awesome blog you have here but I was curious if you knew of
  any user discussion forums that cover the same topics talked
  about here? I’d really love to be a part of online community where I can get feedback from other knowledgeable individuals that share the same
  interest. If you have any recommendations, please let
  me know. Many thanks!

 14. Berenice

  10 kwietnia 2017 at 22:17

  Yes! Finally something about fifa 17 coins generator no survey.

 15. georgiosdaravalis.gr

  14 kwietnia 2017 at 13:24

  I’m more than happy to find this page. I want to to thank you for ones time for this
  particularly fantastic read!! I definitely really liked every little bit of
  it and I have you saved as a favorite to see new things in your site.

 16. csgolounge betting skins

  15 kwietnia 2017 at 18:21

  Its like you read my mind! You seem to know
  so much about this, like you wrote the book in it or something.

  I think that you could do with some pics to drive the message home a bit,
  but instead of that, this is excellent blog. A
  fantastic read. I will certainly be back.

 17. Burton

  15 kwietnia 2017 at 19:24

  Hi there, I check your new stuff regularly. Your writing style is awesome, keep up the good work!

 18. Ramonita

  17 kwietnia 2017 at 04:38

  It’s great that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our
  discussion made at this time.

 19. Hans

  17 kwietnia 2017 at 07:53

  Good day very cool web site!! Guy .. Excellent .. Wonderful ..

  I will bookmark your blog and take the feeds additionally?
  I am happy to seek out a lot of useful info right here within the publish, we want work out extra strategies in this regard, thank you for sharing.
  . . . . .

 20. Erma

  17 kwietnia 2017 at 08:46

  Good day! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get
  my blog to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good gains. If you know of any
  please share. Thanks!

 21. perfect silk lashes review

  19 kwietnia 2017 at 07:32

  Saved as a favorite, I really like your site!

 22. Irvin

  20 kwietnia 2017 at 10:16

  My spouse and I stumbled over here from a different web page and thought
  I might as well check things out. I like what I see so i am just following you.
  Look forward to looking over your web page for a second time.

 23. Verla

  20 kwietnia 2017 at 15:00

  This is a topic that’s close to my heart… Cheers!
  Where are your contact details though?

 24. Evangeline

  22 kwietnia 2017 at 10:55

  May I simply just say what a relief to find an individual who truly knows what they are discussing over the internet.
  You actually understand how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people ought to look at this and understand
  this side of the story. I was surprised that
  you’re not more popular given that you most certainly have the gift.

 25. Sylvia

  23 kwietnia 2017 at 06:36

  Hey! I know this is kinda off topic but I was wondering
  if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one?
  Thanks a lot!

 26. siberian mink lashes cruelty

  24 kwietnia 2017 at 21:44

  I’ll immediately snatch your rss feed as I can’t find your email subscription hyperlink or e-newsletter service.

  Do you have any? Please permit me understand so that I may subscribe.
  Thanks.

 27. Barbra

  25 kwietnia 2017 at 02:28

  Thanks designed for sharing such a nice idea, post is pleasant, thats why i have read it entirely

 28. nba mobile coins for free

  28 kwietnia 2017 at 08:42

  Have you ever considered about adding a little bit more than just your
  articles? I mean, what you say is fundamental and everything.

  However just imagine if you added some great photos or video clips to give your posts
  more, „pop”! Your content is excellent but with pics and videos, this
  website could undeniably be one of the most beneficial in its niche.
  Wonderful blog!

 29. Mei

  2 maja 2017 at 14:27

  Excellent post. Keep writing such kind of info on your site.
  Im really impressed by your site.
  Hello there, You have done a great job. I’ll certainly digg
  it and personally suggest to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this web site.

 30. nba live coins

  2 maja 2017 at 15:26

  Its not my first time to visit this web site, i am browsing this web page
  dailly and get pleasant data from here every day.

 31. Vito

  3 maja 2017 at 14:06

  Thanks in support of sharing such a good opinion, article is fastidious, thats why i have read it fully

 32. Jasmin

  3 maja 2017 at 17:17

  I’ve been surfing online more than 2 hours today, yet I never
  found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.

  In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the
  internet will be much more useful than ever before.

 33. Skye

  9 maja 2017 at 23:42

  Thanks for the auspicious writeup. It in reality was once a amusement account it.
  Glance complicated to more added agreeable from you! However, how could we keep up
  a correspondence?

 34. Bernice

  12 maja 2017 at 18:26

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate your
  efforts and I will be waiting for your further post thanks once again.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra