Z kraju

Mizerna demonstracja emerytów z KOD przeszła przez stolicę z Mateuszem Kijowskim pod tęczową parasolką

Ostania demonstracja emerytów z KOD była mizerna. Kilkaset starszych osób zjechało z całej Polski, by zademonstrować swoją nienawiść do PiS i miłość do Unii Europejskiej. Wśród demonstrantów nie było właściwie młodych osób (nawet tych o ekstremistycznie lewicowych poglądach).

Zgromadzenie KOD wyglądało jak zlot jakieś subkultury popularnej przed kilkoma dekadami. Emeryci z bębnami, emeryci z piszczałkami, emeryci z transparentami, emeryci z flagami. Rozbawieni, poobwieszani przypinkami niczym sowieccy generałowie medalami, głoszący z ogromnym przekonaniem bezsensowne hasła.

Do zebranych przemówił wzór uczciwości, znany z alimentów i faktur, Mateusz Kijowski. Zebrani emeryci przyjęli go owacjami. Było kilka osób z flagami Platformy Obywatelskiej, a kilku zwolenników Nowoczesnej zbierało podpisy pod referendum przeciwko zmianom w edukacji.

Fot. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra