Z zagranicy

Zgodnie z Deklaracją Rzymską Polska deklaruje wdrożenie w ciągu 10 lat celów zrównoważonego rozwoju

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że Polska podpisze Deklarację Rzymską, zgodnie z zapisami której w ciągu dziesięciu lat UE ma być „bezpieczna i zabezpieczona, z dobrobytem, konkurencyjna, zrównoważona i społecznie odpowiedzialna, z wolą i zdolnością odgrywania kluczowej roli w świecie i kształtującej się globalizacji”.

Ten zapis Deklaracji Rzymskiej jest w sposób zupełnie niezrozumiały przez media zupełnie pomijany. Tymczasem Europa „zrównoważona” to nic innego jak sterowana celami zrównoważonego rozwoju, wśród których kluczowe miejsce zajmują aborcja, antykoncepcja i seksualizacja najmłodszych. Europa „zrównoważona” to także Europa wyznająca ekologizm, w którym człowiek jest głównym niszczycielem przyrody, zatem rasistowska i dążąca do depopulacji.

Czym jest „społeczna odpowiedzialność”, również zawarta w Deklaracji? Czy to nie jest ta ideologiczna, rzekoma odpowiedzialność człowieka za przyrodę? Czy to nie zgodnie z tą zasadą człowiek ma ograniczać zanieczyszczenie środowiska poprzez ograniczanie swojej obecności? To przecież temu celowi służyć mają te wszystkie wymierzone w życie cele zrównoważonego rozwoju.

„Chcemy unii, w której obywatele będą mieli nowe możliwości kulturalnego i społecznego rozwoju oraz wzrost ekonomiczny” napisano w tekście deklaracji dostępnej na stronach Thompson Reuters Foundation News. Jakie to nowe możliwości kulturalnego i społecznego rozwoju mieli na myśli twórcy? Tego nie doprecyzowano, jednakże obserwując kierunek, w jakim od lat rozwija się finansowana z budżetów państw i dotacji zagranicznych kultura, w istocie będąca antykulturą, można mieć naprawdę poważne wątpliwości, czy cokolwiek dobrego zapis ten może za sobą nieść.

Deklaracja Rzymska zakłada przekształcenie UE w „silniejszą i bardziej prężną, przez to że nastąpi jeszcze większe zjednoczenie i solidarność” pośród krajów członkowskich, „a także respektowanie wspólnotowego prawa”. W górnolotnych słowach zawarto tu ni mniej ni więcej, jak tylko dalszą integrację, co musi skutkować pozbawieniem państw członkowskich resztek ich suwerenności, czego by premier Beata Szydło nie usiłowała mówić o konieczności istnienia Europy państw narodowych. Jej podpis pod tym dokumentem będzie równoznaczny z obraniem kierunku zupełnie przeciwnego do dotychczas deklarowanego. Zresztą zapis „Zapowiadamy wysłuchiwać i odpowiadać na troskę wyrażoną przez naszych obywateli i wolę wyrażoną stanowiskiem narodowych parlamentów” mówi w zasadzie wszystko – parlamenty mają pełnić docelowo funkcję doradczą a nie decyzyjną. Zresztą z dalszej części dokumentu jasno wynika, że to UE będzie organem decyzyjnym.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

71 komentarzy

71 Komentarzy

 1. AV

  25 marca 2017 at 10:16

  Widmo „zrównoważonego rozwoju” Rockefellera zza światów…
  NWO już jest..

 2. panMarek

  25 marca 2017 at 10:18

  „„bezpieczna i zabezpieczona, z dobrobytem, konkurencyjna, zrównoważona i społecznie odpowiedzialna, z wolą i zdolnością odgrywania kluczowej roli w świecie i kształtującej się globalizacji””

  Tak talmudyści dymają Polaków.

  To samo jest w konstytutce Mazowieckiego i Kwaśniewskiego:

  „my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
  zarówno wierzący w Boga
  będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
  jak i nie podzielający tej wiary,
  a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
  równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski”

  Kiedy tych posrańców Naród Polski przepędzi na cztery wiatry.

  • Robert B.

   26 marca 2017 at 12:21

   Była taka możliwość. Inny nasz wróg chciał ich przepędzić. Chciał się ich pozbyć, a Naród Polski zamiast się temu przyglądać jeszcze ich raaatooowaaał… bo nie masz większego dowodu na humanizm jak ratowanie twojego śmiertelnego wroga choćby za cenę własnego życia i rodziny (vide ci durni Ulmowie). Nie masz większego dowodu na ratowanie wroga, który jak tylko zostanie uratowany, to – chop siup! – do SB i zabijać swoich wrogów, czyli nas…

 3. Czarek

  25 marca 2017 at 11:16

  Szydło to ma chyba wszczepiony czip. Patrzcie, jak się zachowuje – JAK MUMIA. Udaje wierzącą, a działa przeciwko BOGU i NARODOWI POLSKIEMU.

 4. Czarek

  25 marca 2017 at 11:17

  Szydło to ma chyba wszczepiony czip. Patrzcie, jak się zachowuje – JAK MUMIA. Udaje wierzącą, a działa przeciwko BOGU i NARODOWI POLSKIEMU.

  • Małgorzata

   25 marca 2017 at 22:22

   Tez to zauważyłeś? zresztą większość osób publicznych też tak ma.

  • Małgorzata

   25 marca 2017 at 22:22

   Tez to zauważyłeś? zresztą większość osób publicznych też tak ma.

 5. Czarek

  25 marca 2017 at 11:17

  Szydło to ma chyba wszczepiony czip. Patrzcie, jak się zachowuje – JAK MUMIA. Udaje wierzącą, a działa przeciwko BOGU i NARODOWI POLSKIEMU.

  • Małgorzata

   25 marca 2017 at 22:23

   Tez to zauważyłeś? zresztą większość osób publicznych też tak ma.

 6. Danka

  25 marca 2017 at 11:41

  Z tego nic, na szczescie, nie wynika, oprocz belkotu.Kolejna okazja do ustwieniaa sie Tuska do wspolnej fotografii na tle gwiazd unijnych i okazja do fety i spalaszowania wykwintnego menu wraz z napitkami.A w UE miliony ludzi cierpia nedze.Moze by tak do Grecji pojechali fetowac?

 7. Czesław

  25 marca 2017 at 12:09

  Spokojnie, socjalizm razem z tym swoim RWPG też już osiągał szczyty unifikacji i upadł, tak będzie i z tą nową wieżą Babel. Oczywiście szkód narobi tak jak nazizm III-ej Rzeszy – niemiecki i komunizm rosyjski – ZSRR.

  • Danka

   25 marca 2017 at 12:59

   Czeslaw.Nie przesadzaj.Oni sa zbyt zblazowani, zeby narobic takich szkod i zbyt zaklamani.Stalin i Hitler mass-mordercy objawiali awoje plany wprost, wymachujac rekami.Impry, rauty, ustawianie sie do wspolnejfoto, lewitowanie ponad Ziemia, brak rozeznania,samozachwyt itp oraz sklonnosci do nie wylewania hmmm…co niektorych juz doprowadzaja do obmizenia rangi tej organizacji w oczach Europejcxykow.
   A tu przemowa Tuska, ktory przypomnial sobie , ze jest z …Gdanska multi-kulti i z Gromoslawem oraz TW MUSTEM i J.Merkelem tez TW bronili sie przed naslanymi na nich cOlgami przez junte komunistyczna.Potem zalozyli partie.
   http://www.radiomaryja.pl/informacje/d-tusk-dzis-odnawiamy-wyjatkowy-sojusz-wolnych-narodow/

 8. Danka

  25 marca 2017 at 13:14

  Czeslaw,Synonimy do okreslenia: zblazowani.Zgadza sie?
  niezainteresowany,

  przesycony, zdegustowany,

  znudzony, apatyczny,

  bezwładny, bierny, leniwy,

  mizerny, neurotyczny,

  ociężały, ospały, otumaniały,

  otumaniony, przyćmiony,

  przymulony, słaby, tępy,

  uśpiony, zamroczony,

  znużony, zobojętniały,

  zmanierowany,

  zrezygnowany,

 9. Danka

  25 marca 2017 at 13:18

  Wyzej ,zrodlo : http://www.synonim.net

 10. gieptil

  25 marca 2017 at 13:52

  Przecież dokładnie po to była cyrkowa impreza dla idiotów pod tytułem dzielnie stajemy do boju przeciw Tusku i całej Europie, i kroku do tyłu nie zrobimy, możemy polec w boju. Teraz jak już PiS odnowił tym prostym chwytem swój patent na nieskazitelny patriotyzm, to już spokojnie będzie mógł przynajmniej przez rok wyprzedawać polskie interesy, a stare idiotki i tak będą każdego 10 krzyczeć „Jarosław Polskę zbaw”.

 11. Art

  25 marca 2017 at 14:51

  „zrównoważony rozwój”,”sprawiedliwość społeczna”,”walka o pokój”…..Miałem nadzieję,że podobny bełkot jest już za nami,ale ciągle go słyszę.U naszych rządzących też.Brr

  • Danka

   25 marca 2017 at 15:14

   Cos trzeba powiedziec na tym zjezdzie. Tylu ich tam musialo sie stawic,jak by nie mogli tego uczcic minuta ciszy w PE? A Tusk w tym przemowieniu / link wyzej/ cos napomina o demokracji? Jego wybor i postawa wbrew krajowi pochodzenia, daje temu swiadectwo.Akurat z demokracja taki wybor nie ma nic wspolnego.Kto przeciw?!

 12. gosc

  25 marca 2017 at 15:26

  Jest tam też coś w stylu „promotes multicultural diversity”, czyli Unia promująca multi-kulti. Jest też że państwa mogą rozwijać się w różnym tempie, czyli unia różnych prędkości.

  Generalnie tekst to mieszanka lewackiego bełkotu i interesów Niemiec. Miejmy nadzieje że taka „deklaracja” ma małe znaczenie.

 13. Danka

  25 marca 2017 at 15:32

  Belkot belkotem, zwlaszcza przed i po fecie rocznicowej, jednak Szef KE ma swoje plany:Precz z granicami! Link

  https://gloria.tv/article/ahCFHoNuc1jE2X7oDHTzn7Mio

 14. Danka

  25 marca 2017 at 15:51

  Zobaczcie na tym foto tych gentlemanow, ktorxy wepchali sie przed kobiete.Premier RP stoi za jakims chlopem jak debem w drugim rzedzie obok Merkelowej, tak zeprawie jej nie widac, bo jest przciez niewysoka.I takimi budowac wspolna przyszlosc isie jednoczyc? To juz lepiej siasc na zderzakach pociagu. To dopiero chamstwo.Ja na jej miejscu poszlabym do pierwszego szeregu, a nie stala tam za jakims super kulturalnym przywodca panstwa, pewmie tez z kapelusza Merkel.

 15. Danka

  25 marca 2017 at 15:58

  Cd.Z kolei Tusk wepchal sie w sam srodek pierwszego rzedu, ale nie trafil dokladnie, bo jest 9-ty patrzac na foto, od lewej i 7-my od prawej str. POgratulowac PO.

 16. m

  28 marca 2017 at 09:40

  „I usłyszymy, że mamy wstać i nie porzucać noszy – to znaczy całej pamięci po grzechach, bo pamięć ta ma do odegrania ważne zadanie w naszym życiu! To nie znaczy, że mamy pielęgnować chore poczucie winy, tylko o to że pamiętanie własnych grzechów pomaga nam nie wpadać w pułapkę pychy i usprawnia nas do kochania ludzi takimi, jakimi są.” – http://prawy.pl/48331-medytacje-ewangeliczne-z-dni-28-marca-2017/

 17. smdservicesllc.com

  28 marca 2017 at 11:38

  Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was
  wanting to know your situation; we have developed some nice
  practices and we are looking to trade techniques with other folks, please shoot me an email
  if interested.

 18. josejose

  28 marca 2017 at 12:39

  Precz z Unia Europejska!!!

 19. cs go weapon skin betting

  29 marca 2017 at 10:41

  My brother suggested I might like this blog. He was totally right.
  This post actually made my day. You can not imagine simply
  how much time I had spent for this information! Thanks!

 20. mink lashes wholesale

  29 marca 2017 at 14:01

  Since the admin of this site is working, no doubt very rapidly it
  will be famous, due to its feature contents.

 21. mink lash extensions kit

  30 marca 2017 at 07:50

  This piece of writing is in fact a good one it helps new web
  viewers, who are wishing for blogging.

 22. csgo skins steam

  30 marca 2017 at 16:41

  Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog website?
  The account aided me a acceptable deal. I had been tiny
  bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 23. Randell

  31 marca 2017 at 01:32

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my
  blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite
  some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I
  look forward to your new updates.

 24. Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative.
  I’m going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing.

  Cheers!

 25. mink lash extensions kit

  1 kwietnia 2017 at 14:22

  Greetings from Ohio! I’m bored to tears at work so I decided to check out your site on my iphone during
  lunch break. I really like the information you provide here and can’t wait to take a look when I
  get home. I’m amazed at how fast your blog loaded on my cell phone
  .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, fantastic blog!

 26. Have you ever thought about including a little bit
  more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all.
  Nevertheless think about if you added some great pictures or video clips to give your posts more, „pop”!

  Your content is excellent but with images and clips, this blog could definitely
  be one of the greatest in its niche. Fantastic blog!

 27. nba mobile coins reddit

  2 kwietnia 2017 at 01:45

  Hello to all, the contents existing at this site are actually remarkable for people experience, well, keep up the nice work
  fellows.

 28. Melba

  2 kwietnia 2017 at 13:44

  This design is wicked! You definitely know how to keep a reader
  entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog
  (well, almost…HaHa!) Wonderful job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 29. Dolly

  3 kwietnia 2017 at 06:47

  Good day! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
  I’m absolutely enjoying your blog and look forward
  to new updates.

 30. www.atek.co.kr

  3 kwietnia 2017 at 23:48

  It’s actually a cool and useful piece of information. I’m happy that you simply
  shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this.
  Thanks for sharing.

 31. best vpn for windows

  4 kwietnia 2017 at 14:04

  just don’t do that

 32. nba mobile coins reddit

  5 kwietnia 2017 at 22:46

  For most recent news you have to visit the web and on web I found this site as a most
  excellent web page for most up-to-date updates.

 33. http://centurionbedandbreakfast.co.za/

  7 kwietnia 2017 at 05:13

  I am regular visitor, how are you everybody? This piece of writing
  posted at this web site is really pleasant.

 34. cattleoffering.com

  7 kwietnia 2017 at 22:47

  If you wish for to grow your familiarity only keep visiting this website and be updated
  with the most up-to-date news posted here.

 35. Teri

  8 kwietnia 2017 at 00:04

  Hi, its fastidious paragraph on the topic of media print, we all be familiar with media is a wonderful source of facts.

 36. mink lash extensions nyc

  10 kwietnia 2017 at 22:41

  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a totally different topic but
  it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice
  of colors!

 37. cs go weapon skins steam

  12 kwietnia 2017 at 01:20

  What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how
  regarding unpredicted emotions.

 38. nba mobile coins for free

  14 kwietnia 2017 at 19:35

  I like the helpful information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.

  I am quite certain I will learn many new stuff right here!
  Good luck for the next!

 39. silk lashes near me

  15 kwietnia 2017 at 00:54

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for silk lash extensions
  melbourne

 40. cs go skins for money

  15 kwietnia 2017 at 17:12

  Hi just wanted to give you a quick heads up and let you know
  a few of the images aren’t loading properly.

  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same results.

 41. Agnes

  15 kwietnia 2017 at 18:23

  I am actually happy to read this blog posts which consists of lots of helpful
  facts, thanks for providing such data.

 42. Clayton

  16 kwietnia 2017 at 16:24

  I am sure this paragraph has touched all the internet users,
  its really really nice piece of writing on building up new weblog.

 43. Leonardo

  16 kwietnia 2017 at 19:31

  I’ve been browsing on-line greater than three hours
  lately, but I by no means discovered any attention-grabbing article like yours.
  It is beautiful worth sufficient for me. In my view, if all site owners and
  bloggers made just right content as you did, the web can be much more useful than ever before.

 44. Robert

  17 kwietnia 2017 at 09:28

  Hi Dear, are you in fact visiting this web site daily, if so then you will absolutely get fastidious know-how.

 45. Elana

  19 kwietnia 2017 at 07:37

  Asking questions are really good thing if you are not understanding anything fully, but this paragraph offers
  nice understanding even.

 46. csgo skins price check

  20 kwietnia 2017 at 08:58

  Hey There. I found your weblog the use of msn. This is
  a very well written article. I’ll be sure to bookmark it and come
  back to read more of your useful information. Thanks for the post.
  I’ll certainly return.

 47. Stephanie

  20 kwietnia 2017 at 10:40

  Having read this I believed it was rather enlightening.
  I appreciate you spending some time and energy to put this content together.
  I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading
  and posting comments. But so what, it was still worth it!

 48. madden 17 coins buy

  20 kwietnia 2017 at 15:19

  I’m impressed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that’s equally
  educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The issue is an issue that not enough people are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy that I found this in my hunt for something concerning this.

 49. Chloe

  21 kwietnia 2017 at 12:27

  Your style is unique compared to other people I have read stuff from.
  Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just book mark this page.

 50. fifa coins zone facebook

  22 kwietnia 2017 at 10:57

  Asking questions are truly nice thing if you are not understanding something fully, except
  this paragraph presents nice understanding even.

 51. kabalikatcivicom.com

  23 kwietnia 2017 at 06:16

  I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it
  up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later.
  Cheers

 52. Lydia

  24 kwietnia 2017 at 21:46

  For most recent news you have to pay a quick visit world-wide-web and on internet I found this web site as
  a finest web site for most up-to-date updates.

 53. Rudolph

  25 kwietnia 2017 at 02:31

  Appreciate this post. Let me try it out.

 54. buy mink eyelashes

  3 maja 2017 at 14:12

  Wow, incredible weblog layout! How lengthy have you been running
  a blog for? you made running a blog glance easy.
  The total glance of your web site is excellent, let alone the content!

 55. Deloris

  9 maja 2017 at 23:30

  Everything is very open with a really clear description of the challenges.
  It was truly informative. Your site is very useful. Thanks
  for sharing!

 56. Merissa

  12 maja 2017 at 18:35

  magnificent issues altogether, you simply gained a new reader.
  What may you recommend about your put up that you simply made a few days
  ago? Any certain?

 57. fifa 18 news career mode

  12 czerwca 2017 at 02:35

  I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any
  internet browser compatibility problems? A couple
  of my blog visitors have complained about my website not operating correctly in Explorer but
  looks great in Firefox. Do you have any ideas to help fix this issue?

 58. Rickie

  14 czerwca 2017 at 14:15

  I would like to thank you for the efforts you have put in penning this blog.

  I’m hoping to check out the same high-grade blog posts by you later
  on as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me
  to get my own site now 😉

 59. If some one needs expert view concerning blogging and site-building afterward i advise him/her to go
  to see this blog, Keep up the pleasant job.

 60. KelChalkhic

  18 czerwca 2017 at 01:33

  Amoxicillin Side Effects In Cats Vomit [url=http://buy-priligy-dapoxetine-online.priliorder.com]Buy Priligy Dapoxetine Online[/url] Sildenafil 100 Mg Kamagra Oral Jelly

 61. avisfup.dk

  19 czerwca 2017 at 17:00

  Excellent pieces. Keep posting such kind of information on your page.
  Im really impressed by it.
  Hey there, You’ve performed an incredible job.
  I’ll certainly digg it and in my opinion suggest to my friends.
  I’m confident they’ll be benefited from this site.

 62. Fidel

  22 czerwca 2017 at 20:35

  Nice post. I was checking continuously this blog and I
  am impressed! Very useful info specially the last part 🙂 I care for such info a lot.
  I was looking for this certain information for a long time.
  Thank you and best of luck.

 63. www.youtube.com

  25 czerwca 2017 at 07:02

  Good info. Lucky me I recently found your blog by chance (stumbleupon).
  I’ve book marked it for later!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra