Z zagranicy

Liczba ofiar handlu żywym towarem wzrosła w Wielkiej Brytanii o 80 procent!

Z oficjalnych statystyk wynika, że liczba zidentyfikowanych potencjalnych ofiar handlu ludźmi w ciągu roku gwałtownie wzrosła (o 80 proc.[!]).

Ostatnie dostępne dane z Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA) pochodzą z 2015 roku, a wśród nich 306 przypadków handlu ludźmi zgłoszonych przez władze lokalne i i ponad dziesięciokrotnie więcej przez inne źródła.

Niektóre miasta odnotowały istny boom w handlu ludźmi. W Manchester liczba przypadków handlu ludźmi wzrosła aż o 197 procent. Zdaniem władz, najczęściej ludzi przemyca się do Wielkiej Brytanii do pracy, jako darmową siłę roboczą.

Mimo wszystkich tych zgłoszonych przypadków, w których interweniowały odpowiednie służby szacuje się, że w Wielkiej Brytanii jest nadal co najmniej 13 tys. ofiar handlu ludźmi.

– Współczesne niewolnictwo to rosnące zagrożenie dla naszych społeczności, a ze względu na swoją ukrytą naturę, stanowią główny obiekt troski – powiedział Simon Blackburn, szef Stowarzyszenia Samorządów (LGA), grupy skupiającej 370 przedstawicieli władz lokalnych i wezwał Brytyjczyków do zgłaszania najmniejszych nawet podejrzeń, „jeżeli duża grupa ludzi pozostaje w domu, lub są zabierani z konkretnego miejsca i z powrotem w nie przywożeni minibusami”. – Jeden zwykły telefon może odmienić życie ludzi, którzy znajdują się w rękach bezwzględnych gangsterów – dodał.

Z raportu NCA wynika, że ofiary handlu ludźmi pochodzą ze 102 różnych krajów, począwszy od Albanii, Wietnamu i Nigerii (najczęściej spotykane przypadki) aż po Sudan – liczba Sudańczyków rośnie najszybciej.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

99 komentarzy

99 Komentarzy

  1. Carlos Eduardo Veiga

    3 listopada 2017 at 03:47

    My family members always say that I am wasting my time here at net, except I know I am getting knowledge every day by reading such
    pleasant posts.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra