Z kraju

Winnicki w imieniu Ruchu Narodowego potępił zamach na polski konsulat

W związku z atakiem terrorystycznym na polski konsulat w Łucku, będący ewidentnie rosyjska próbą zniechęcenia Polski do Ukrainy (w sytuacji gdy Ukraina walczy z rosyjską agresją i jest zainteresowana wsparciem Polski), prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki wydał oświadczenie.

Zdaniem Winnickiego „ubiegłej nocy polska placówka dyplomatyczna na Ukrainie została ostrzelana za pomocą granatników. Jest to kolejny incydent wymierzony w państwo polskie, jaki ma miejsce w ostatnim czasie na Ukrainie. Za każdym razem ukraińskie czynniki rządowe mówią o rosyjskich bądź inspirowanych przez Rosję prowokacjach, jako przyczynach tych wydarzeń, mających pogorszyć relacje Polski i Ukrainy. W żadnym z wypadków do jakich dochodzi regularnie w ostatnich miesiącach nie można takiego scenariusza całkowicie wykluczyć.

Niemniej, obowiązkiem państwa ukraińskiego jest zapewnienie kompleksowej ochrony zarówno polskich placówek dyplomatycznych, jak i miejsc pamięci. Jak również – wyjaśnienie w sposób pełny i przekonujący wszelkich okoliczności zaistniałych przypadków i doprowadzenie do ujęcia sprawców, którzy, póki co, są nieuchwytni bądź niewidoczni dla ukraińskich organów ścigania. Jeśli chodzi o władze Rzeczypospolitej Polskiej, ich obowiązkiem jest zdecydowanie stawiać tę sprawę w relacjach dwustronnych.

Należy przy tym zwracać uwagę na fakt, że na terytorium Ukrainy operują ugrupowania, które są Polsce i Polakom zdecydowanie nieprzychylne. Ugrupowania te mają łatwy dostęp do broni, a inspirowane ideologią antypolskiego banderyzmu, ulegają postępującej radykalizacji. Oficjalna polityka władz Ukrainy, promująca banderowską ideologię, z pewnością nie sprzyja zwiększeniu bezpieczeństwa polskich instytucji funkcjonujących nad Dnieprem. Tym bardziej niezrozumiała i skandaliczna jest polityka ambasadora RP na Ukrainie, Jana Piekło, który narastający problem banderyzmu nieustannie bagatelizuje.

Jeśli z kolei przyjąć za dobrą monetę ukraińskie zapewnienia o tym, że mamy do czynienia w każdym z tych przypadków z rosyjskimi prowokacjami, Polska również musi podjąć poważną refleksję na temat kondycji państwa ukraińskiego. Rzekome rosyjskie prowokacje są bowiem możliwe do realizacji w każdym zakątku Ukrainy, również na zachodzie kraju, gdzie wpływy rosyjskiej kultury i propagandy są minimalne. Jeśli tak, powstają zasadnicze pytania o skutki rewolucji na Ukrainie na przełomie lat 2013/2014 oraz procesów, które zachodzą w państwie ukraińskim od tego czasu.

Narastające w relacjach polsko-ukraińskich problemy nie mogą być rozwiązywane poprzez wygłaszanie okrągłych frazesów i tuszowanie tematów niewygodnych dla decydentów w danym momencie. Taka postawa skutkuje jedynie nieustannym nabrzmiewaniem kwestii spornych i źle rokuje na przyszłość. Zwracam się w tym miejscu szczególnie do Pana Prezydenta, Pani Premier i Ministra Spraw Zagranicznych – w relacjach z Ukrainą potrzebujemy dziś spokoju, ale przede wszystkim – prawdy, odwagi i stanowczości! Tylko w taki sposób możemy zbudować przyszłość relacji polsko-ukraińskich na solidnych fundamentach”.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. Danka

  31 marca 2017 at 09:13

  Mocne i wyraziste stanowisko.Troche pozno tu zamieszczone.Nie odpuszczac tego tematu, bo jak slusznie wskazuje Robert Winnicki, nalezy dokladnie przyjrzec sie kondycji tego panstwa, skoro milion jest juz w Polsce i zajmuje miejsce wygnanym z Ojczyzny Polakom, ktorzy nie beda mieli gdzie wracac! A reformy robili im coi sami geniusze od transformacji &Co.Przeciez Agora, spolka zalizona przez „zlapali go i uciekl”Bujaka z Wajda i kims tam jeszcze za pare zlotych, ale o gigantycznych zasobach na przyszlosc, dzieki legendzie Soludarnosci wykradzionej i zdradzonej-jak mawiala Matka Solidarnosci sp.Anna Walentynowicz.-byla juz na Ukrainie od 2008 lub moze nawet rok wczesniej.Wydawali lub stale wydaja tam swoje pismo po ukrainsku, maja str http://www.Musze znalezc ten link.

  • Danka

   31 marca 2017 at 10:14

   W moim poprzednim komentarzu zapisal sie kautomatycznie koncowy tekst jako strona;) Nie jest to nazwa ich strony;);)

 2. Danka

  31 marca 2017 at 09:26

  http://fagot21.salon24.pl/717993,ukrainskie-kompleksy

  Bardzo dobra analiza sytuacji i odniesienia do przeszlosci, jako ostrzezenie dla wladzy w Polsce.Jedno mnie porazilo: wskazanie przez Autora, dlacxego oni uciekaja do Polski zamiast bronic swojej ojczyzny? Przed poborem do armii!

 3. m

  31 marca 2017 at 09:54

  „Bo każdy z nas musi wejść w swoją godzinę. Inaczej jak mielibyśmy przekonać się, co jest naszym bożkiem? Jak mielibyśmy poznać nasze złote cielce, do których dosiewamy się jak do źródeł życia, tylko że one nie mogą nam tego życia dawać!’ – http://prawy.pl/48478-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-31-marca-2017/

 4. Danka

  31 marca 2017 at 10:55

 5. Leon

  31 marca 2017 at 11:57

  Oj bodakowski. Gdzie ty masz rozum?

 6. MIumlu

  31 marca 2017 at 12:35

  Banderowski atak i prosze nie czarowac albo udowodnic ze nie ich

 7. CELL

  31 marca 2017 at 13:35

  Bodakowski ewidentnie jest proukrainskim włazidoopą. żałosne,i ten człeczyna pozuje na katolika?

 8. Bodakowski to manipulant

  31 marca 2017 at 14:08

  Stanowisko Winnickiego w porządku.
   
  Ale wstęp ukrofila Bodakowskiego skandaliczny, różny od treści oświadczenia! Tak to banderofil Bodakowski opisał, jeszcze jak zwykle z błędem:

  „będący ewidentnie rosyjska próbą zniechęcenia Polski do Ukrainy”

 9. Paweł

  31 marca 2017 at 15:11

  Banderowska propaganda panie Bodakowski.

 10. Danka

  31 marca 2017 at 15:35

  Skad J.Bodakowski wie,ze „ewidentnie”? Moze zna jakies szczegoly?

 11. Danka

  31 marca 2017 at 15:40

  Eureca! A moze to Komor ro nocna pora pokazywal jako gajowy, ze snajper wyborowy musi trafic w okna, a nie w dachy.Jednak jak to u bydla na pastwisku, co zniknelo z palacu, snajperzy czasu nie traca.Go…mu znow wyszlo, nie trafil, wszystko pryslo.Moze mowic do swych wnukow i dzieci, ze jak on, prezydent, gdzies poleci, to…

 12. SPQE

  31 marca 2017 at 18:05

  Bodakowski = Banderowski

 13. gość

  31 marca 2017 at 19:52

  Aktualności dnia w Radiu Maryja. Znakomite wystąpienie profesora Włodzimierza Osadczego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bez ogródek, po imieniu nazwał oszołomów z PiSu sektą wyznawców trzeciej siły. Zbiorowiskiem całkowicie irracjonalnych osobników, przylepiających obelżywe łatki i stygmatyzujących każdego, kto ośmieli się mieć odmienne zdanie od tych panów, na temat stosunków Polsko -Ukraińskich. Profesor Włodzimierz Osadczy w znakomity sposób omawia i obnaża główne ,,prawdy wiary i dogmaty religijne” tej sekty, takie jak rzekome rosyjskie sprawstwo wszystkich dotychczasowych profanacji polskich miejsc pamięci na Ukrainie, ataków na polski konsulat we Lwowie i polską ambasadę w Kijowie oraz najnowszy atak na konsulat w Łucku na Wołyniu.

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/napieta-sytuacja-polsko-ukrainska/

  • Bozon

   31 marca 2017 at 21:55

   Bodakowski czytaj , czytaj , bo to również o tobie sekciarzu

  • Andysmith

   1 kwietnia 2017 at 03:39

   szkoda że się nie zapoznałeś z ostatnimi wydarzeniami.Ojcec dyrektor z żydami popijali wódę i są w najlepsej komotywie

 14. Danka

  31 marca 2017 at 20:50

  Gosc.Wlasnie dzis odsluchalam.Pelne zaskoczenie z innego powodu.Zolta kartla dla pana prezesa od RM.To promyk nadziei, ze wielki autorytet, na jaki pracowali prowadzacy to Radio Ojcowie I O.Dyrektor wsrod nich, moze wreszcie przestanie byc wystawiany na szwank .
  Wielki Prymas Tysiaclecia Wyszynski w pewnym momencie dziejow Narodu i Kosciola -postawil sprawe jasno-:NON Possumus.!Ani kroku dalej.Zaplacil za to.Za sluzenie Bogu trzeba czasami zaplacic, chocby nie bylo z czego.Kto pamieta tych zbojow czerwonych dreczycieli ks.Prymasa?On wyniesiony ponad oltarze swiata oreduje u Boga za Polska.Jednak moze Bog chce politykow ukarac? .

 15. Danka

  31 marca 2017 at 21:08

  I im rozum odebral?
  A gtu w komdentarzach podaje ciekawe fragmenty „Zapiskow wieziennych” ks.Prymasa Wyszynskiego.Nie napisal, ze pilnowalo go 60-viu KBW / moze prof.Bauman/? Mam wspomnienia J.Svhleisfarba Swiatly, z MBP, Zyda, ktory byl jednym z najwyzej postawionych stalinowcow w MBP.Zwial przez Berlin na Zachod i opowiadal wszystko na falach RWEPisze, ze wiele godzin Go przesluchiwali jeszcze w palacu, a reszta domownikow stala twarza do sciany..Byli pod wrazeniem Jego postawy, spokoju, wynioslosci.
  http://prawy.pl/48116-putin-fatima-i-ukrywana-tajemnica/

 16. Danka

  31 marca 2017 at 22:16

  Grupa Biilderberg,masoneria i Zibi Brzezinski, ktory nie wierzy w zamach smolenski
  https://youtu.be/Gf_bBNgbBXc

 17. Danka

  31 marca 2017 at 22:28

  Zbigniew Brzezinski z Grupy Bilderberg , /ostatnio bywal tam Radek z malzonkaApplebaum-stala bywalczynia/ mason-o Smolensku :

  https://youtu.be/YkrGGKLtuBM

 18. Danka

  31 marca 2017 at 22:36

  Ciekawy art i to libertyna z Centrum A.Smitha.Trzeba w to wierzyc:Rostowski jezdzil do Bilderbergow jako minister finansow PO od TUSKA po co? Po instrukcje? Bilion dlugu?!

  http://nczas.com/wazne/klub-bilderberga-wladcy-swiata/

 19. Danka

  31 marca 2017 at 22:50

  . „Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko, czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek” – twierdził Rockefeller. „Najlepiej abyśmy samodzielnie budowali ów wieżowiec światowego porządku. W celu położenia kresu istnieniu suwerennych państw narodowych możemy wykorzystać metodę stopniowego ich połykania, kawałek po kawałku. W ten sposób osiągniemy nasz cel znacznie szybciej, niż gdybyśmy trwali przy starych metodach” – twierdził w 1974 roku Richard Gardner, jeden z założycieli KT./

  Cytat z wyzej zamieszczonego linku/

 20. Danka

  31 marca 2017 at 22:57

  Cd.cytat z wyzej zamieszczonego linku o KT i Grupie Bilderberg:
  „arto również uważnie czytać oficjalne raporty Komisji Trójstronnej, bo dużo mówią one o zamierzeniach i głównych celach tej organizacji. I tak w raporcie „Kryzys demokracji” z 1975 roku znajduje się stwierdzenie, że „intelektualiści technokraci są godni pochwały, gdyż pomagają władzy w sprawnym zarządzaniu społeczeństwem, natomiast intelektualiści zorientowani na wartości są godni pogardy i niebezpieczni, ponieważ stwarzają poważne zagrożenie dla demokratycznych rządów przez ich demaskowanie”.

 21. Danka

  31 marca 2017 at 23:10

  Noo szambooo! A nie?!Masoneria precz z Polski!

 22. gosc

  1 kwietnia 2017 at 08:58

  Prof. Osadczy: powstała „sekta wyznawców trzeciej siły”, ambasador Polski w Kijowie jest jej guru.
  Jeszcze jednym elementem, credo tej sekty jest „piąta kolumna Putina”, czyli każdy, kto nie jest wyznawcą „trzeciej siły”, w ten czy inny sposób jest „piątą kolumną Putina” – powiedział także naukowiec.
  To, co się dzieje w relacjach polsko-ukraińskich, jest naznaczone w znacznej mierze instrumentalizacją państwa polskiego oraz całkowitym uprzedmiotowieniem Ukrainy. Ukraina w chwili obecnej nie występuje jako kraj suwerenny, jest pozbawiona cech suwerenności i możemy powiedzieć, że jest to tylko narzędzie walki Zachodu z Rosją.
  Polska, niestety, została w znacznej mierze również zinstrumentalizowana.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prof-osadczy-powstala-sekta-wyznawcow-trzeciej-sily-ambasador-polski-w-kijowie-jest-jej-guru

  • nn

   1 kwietnia 2017 at 12:04

   Jakiej „walki”Zachodu z Rosja? Masz na mysli North Stream? To masonska propozycja dla Polski, by wchlonela czaly bunt i miala to na karku, a ich oligarchia, ktora przechwycila frukta i nadal ciezko to pracuje pod dyrygentura m.in.wykladowcy Kwasa- miala spokoj.Jezeli Polacy nie potrxasna nieprzytomnym JK, jego pania od wykonywania POlecen iDuda,ktory snuje „swoje” plany Trojmorza, to bedzie katastrofa.

 23. gosc

  1 kwietnia 2017 at 09:02

  „Intermarium po banderowsku”
  Gdyby powtarzające się od początku tego roku antypolskie incydenty na Ukrainie rzeczywiście były prowokacjami rosyjskich służb specjalnych, to władze w Kijowie na pewno nie straciłyby okazji, by je zdemaskować i wykorzystać politycznie oraz propagandowo. Skoro jednak za każdym razem nie mogą wykryć sprawców, to znaczy, że sprawcami muszą być neobanderowcy – silni politycznie od przewrotu na Majdanie i kontrolujący w znacznej mierze resorty siłowe ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy włącznie.
  Te incydenty potwierdzają też, że władze w Kijowie nie panują nad sytuacją w kraju, a przede wszystkim nie potrafią odzyskać znacznych ilości broni, które w następstwie puczu i wojny domowej dostały się w ręce środowisk skrajnych i kryminalnych.
  Pan Piekło być może tego jeszcze nie wie, ale jedną z kolejnych „rosyjskich prowokacji” będzie wysadzenie w powietrze ambasady polskiej w Kijowie razem z nim [oby jak najprędzej – admin]. Taka jest logika Intermarium w wydaniu banderowskim.
  https://marucha.wordpress.com/2017/03/30/intermarium-po-banderowsku/

  • Danka

   1 kwietnia 2017 at 12:28

   Z linku Goscia powyzej:”
   . Taka postawa polskiej „klasy politycznej” jest bowiem rezultatem jej politycznego ubezwłasnowolnienia wobec ośrodków globalistycznych na Zachodzie. Dlatego w wypadku kolejnych…”To wlasnie widac, slychac i czuc i to do jakiego stopnia! JK nie bedzie podwazal hucpy z Tuskiem z kapelusza nie wiadomo z jakiego kraju, pozwalajac na kpine z RP, dzialajac przez zaniechanie na szkode RP,Ten opetaniec musi wreszcie przestac szkodzic Polakom.Niech dolaczy do PO, niech im doradza i na ich konto robi te swoje……Na litosc Boska, PIS!

 24. manicure

  3 kwietnia 2017 at 13:50

  Hi it’s me, I am also visiting this site daily, this web site is actually good and the viewers are in fact sharing fastidious thoughts.

 25. best ad networks

  3 kwietnia 2017 at 23:30

  he is just a liar

 26. love spell

  22 czerwca 2017 at 04:24

  Hi there,I check your new stuff named „Winnicki w imieniu Ruchu Narodowego potępił zamach na polski konsulat – Prawy.pl” like every week.Your writing style is awesome, keep up the good work! And you can look our website about love spell.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra