Z kraju

Waszczykowski i Piekło podali się do dymisji – Kaczyński stracił cierpliwość?

Wygląda na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stracił cierpliwość. Z niepotwierdzonych przez stronę rządową informacji wynika, że do dymisji podali się: Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski i ambasador RP na Ukrainie – Jan Piekło.

 

Dymisje mają być efektem skrajnej niekompetencji szefa MSZ, jak i fiaska polityki wschodniej wobec Ukrainy, którego ukoronowaniem był ostatni ataku na polski konsulat w Łucku. Czyżby Jarosław Kaczyński nie wierzył w ukraińską wersję wydarzeń? Ponadto prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nie spodobała się szowinistyczna reakcja wielu ukraińskich środowisk z szefem ukraińskiego IPN Włodymyrem Wiatrowyczem, partią Svoboda i Prawym Sektorem na jego słowa o niemożliwości wejścia Ukrainy do Europy z Banderą na sztandarze oraz bezczynność ambasadora Piekło na te ataki ukraińskich szowinistów.

Powyższa  informacja jest Prima Aprilisowym żartem.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. Robert B.

  1 kwietnia 2017 at 15:53

  Jego skrajna niekompetencja wynika z jego skrajnie niskiej inteligencji. Tak jak mówił Grzegorz Braun, Waszczykowski nadaje się CO NAJWYŻEJ na stanowisko urzędnika pocztowego…

  • gazeciarz

   1 kwietnia 2017 at 16:38

   NEWS,NEWS, NEWS!
   Njusy sypią się jak szalone.

   http://isakowicz.pl/z-ostatniej-chwili-nowy-ambasador-rp-w-kijowie/

  • moherowy beret

   1 kwietnia 2017 at 21:20

   Dlaczego ludzie nie interesują się historią?Dlaczego nie sięgną pamięcią wstecz,co się zdarzyło 28.03.1947r.?Czy aż tak trudno znaleźć?Otóż 28.03.1947 r. został zastrzelony gen.Karol Świerczewski wizytujący jednostki graniczne/wojskowe posterunki.A wiecie kto to zrobił? To była zasadzka band UPA.Wtedy pokazali,że potrafią zlikwidować generała i jego współpracowników,a teraz pokazali,że mogą pokusić się na Konsulat RP na Ukrainie.

 2. tma

  1 kwietnia 2017 at 15:55

  Czy to Prima Aprilis? Zbyt to piękne…

 3. Robert B.

  1 kwietnia 2017 at 15:56

  A Kaczyński niech przy okazji zdymisjonuje za pohukiwanie na tym Majdanie „Chwała Ukrainie!”… Już zapomniał, jak pohukiwał jak ten ostatni pajac? Lech też pohukiwał w Tbilisi, a potem Obama zresetowała politykę z Rosją i niebawem… Lech już nie żył… Czyżby przestał być potrzebny? Rzucono go na pożarcie? Tak to jest jak się chce być tylko poklepywanym po plecach… Takiemu Netanjahu, takiej Merkel, takiemu Putinowi, Erdoganowi poklepywanie po plecach nie jest do niczego potrzebne…

  • Robert B.

   1 kwietnia 2017 at 15:57

   ERRATA: niech przy okazji zdymisjonuje SAMEGO SIEBIE…

   • goj

    1 kwietnia 2017 at 21:19

    marzenie!pasozyt sam sie nie usunie.zywiciel musi go wytepic

    • Robert B.

     1 kwietnia 2017 at 22:14

     To prawda. Dlatego mnie holokaust nie dziwi. Ich też nie dziwi. Zastanawia mnie tylko w tym wszystkim jedno: na co oni liczą? Że unieważnią prawa przyrody?

 4. z-k

  1 kwietnia 2017 at 16:14

  Pewno to prima aprilis ale miło coś takiego przeczytać. Pani Premier, Panie Prezesie. Zróbcie Narodowi w Kraju i na Kresach przyjemność i wywalcie jednego i drugiego już w poniedziałkowy poranek. Może przy okazji też paru innych rezunofilów oraz Romaszewską z jej Biełsatem.

  • Robert B.

   1 kwietnia 2017 at 16:29

   Nic z tego nie będzie. PiS WIE, kto rządzi na Ukrainie. Ich władze olfaktoryczne ich nie mylą i jak tylko wyczują zapach Allium… w jakichś władzach, to już nie można ich odkleić od ziemi, tak się ryjami do niej przyklejają przed tymi władzami…

  • Robert B.

   1 kwietnia 2017 at 16:33

   Założymy się, że PiS pokochałoby Rosję tak samo jak teraz miłuje Ukrainę, gdyby tylko na tron wstąpił taki np. Chodorkowski?

   • Fryderyk

    1 kwietnia 2017 at 17:21

    Ja też mogę się założyć!
    Mówię że PiS pokochałby każdego z korzeniami i podwójnym paszportem na tronie Rosji. Chodorkowskiego też.
    Byle by chociaż jeden z rodziców był narodowości prawniczej, co już teraz jest raczej regułą niż wyjątkiem w warszawskim rządzie u osób na znaczących stanowiskach.

   • Fryderyk

    1 kwietnia 2017 at 17:32

    Ale niestety ta dymisja to tylkp Prima Aprilis.
    Ale co sobie mogłem pomarzyć, chociaż we świadomości złudy tego nagłówka, to moje!
    PS. Może nowa nazwa PiSowców aby ich pobudzić do refleksji bo na razie alternatywa za mała i skłócona: Alliumiarze?

    • nn

     1 kwietnia 2017 at 17:53

     Alliumiarze? Predzej wraz z PO Iluminaci

   • nn

    1 kwietnia 2017 at 17:50

    Chodorkowski ulubieniec michnikowszczyzny pust budiet.Na to PIS pojdiot z Czerska pod reke i z Sakiewiczem molodcem! Rosija krasawica ty nasza! Zapiejut.

    • Robert B.

     1 kwietnia 2017 at 22:20

     Запеют как хуй… Mnie od dawna już zastanawia, jak to się dzieje, że taka GW i taka niezależna.pl, niby tak biegunowo różne, a w sprawach naprawdę istotnych ćwierkają z jednego klucza?

     • Danka

      2 kwietnia 2017 at 12:41

      Siegnij do rodowodu GazPol.

     • Danka

      2 kwietnia 2017 at 13:02

      Jak sprywatyzowali sobie polska gazete zbudowana na legendzie nie ich Solidarbnosci, bez zgody wladz Komisji Krajowej, Zjazdu Delegatow itp.Najpierw 3 -ech, potem 16-tu, potem 100-tu glownych udzialowcow.Skad mieli na poczatku papier, dystrybucje itp? Walesa zabral im znaczek Solidarnosci, ktory bezczelnie byl na str gl zamieszczany. Jednak zrobil to zbyt pozno, a pozwolil na sprywahttp://niezlomni.com/tajemnice-gazety-wyborczej-zdradza-jej-byly-dziennikarz-naoczny-swiadek-jej-powstania/tyzowanie legendy Solidarnosci jej wrogom! Pluli potem siarcxyscie .Bujak, herbu”Zlapali go i uciekl” przepraszal za Solidarnosc! Glowny udzialowiec z Wajda spolki Agora zalozonej za kilkanascie zlotych.

 5. jolo

  1 kwietnia 2017 at 16:59

  Ale walnęło na wiosnę! Nośny temat, do żartów średni. Szkoda, że PrApril. Gdybyż to była prawda.

 6. gosc

  1 kwietnia 2017 at 17:13

  Gdyby nie ta data… 🙂
   
  To nie mogło być prawdziwe, to by było przyznanie się rządu PiS (i reszty – PO,PSL,N) do wielkiej klęski polityki wschodniej, co mogłoby uruchomić lawinę. Kolejnymi krokami byłaby dymisja rządu z Kaczyńskim na czele, odesłanie miliona banderowców z powrotem na Ukrainę. Marionetkowy żydowski prezydent Duda byłby też nie na miejscu. W końcu może i odpowiedzialność karna za antypolską politykę, narażanie Polski i polskiego narodu na niebezpieczeństwo.
  Inna sprawa, że Piekiełko może już czuć ciepełko, może już chce opuścić gorący stołek. Jego ukrofilia nie będzie mieć znaczenia dla banderowskiego bydła. A kolejne ataki UPAińców (w tym i na ambasadę) to tylko kwestia czasu.

 7. nn

  1 kwietnia 2017 at 17:22

  Nie zartujcie! A kto jak nie Jaroslaw Kaczynski na Majdanie z czcicielami UPA wznosil okrzyki UPA:”Slawa Ukrainie” Moze to Waszczykowsku stracil cierpliwosc do jego pomyslow np.,zebynie walczyc o sprawe nielegalnego wyboru Tuska, coc ten precedens moze Polske i Europe duzo kosztowac przy kolejnych manewrach Merkelowej.Tak to uczcil Ofiary 96 i Brata swego.Hanba, zdrada, hanba i szykuje sie na nastepna miesiecznice smilenska z Sakiewiczem.

 8. nn

  1 kwietnia 2017 at 17:39

  Pytanie do PIS i Kaczynskiego.Dlaczego, po potwierdzeniu inf.,jaka podal Pawel Piskorski ex czlonek wladz partii-matki Tuska KLD i potem PO via UD, U W, ze Tusk i jego partia byli oplacani /paczki i torby foliowe pelne DM/ prxez obca partie z innego kraju CDU, co swiadczy o uzyskaniu dowodu, ze partia ta i jej szef wyslugiwali sie niemieckim interesom, czyli…….NIE zrobiliscie NIC, by Tusk zostal oskarzony z kilku parsgrafow i postawiony przed Trybunalem Stanu , prokuratorem itd? Brak zgloszenia podejrzenia przestepstwa jest wspolwina. I podlega karze.Kto z PIS zamiatal pod dywan oswiadczenie Andrzeja Olechowskiego, zalozyciela PO agenta TW”MUST”/ wywiad/ o przekupywaniu Tuska i jego partii

  • Robert B.

   1 kwietnia 2017 at 22:22

   Kaczyński będzie wznosił kabotyńskie okrzyki o dowolnej treści, jeżeli tylko wyczuje swoimi władzami olfaktorycznymi zapach Allium…

 9. Jazon59

  1 kwietnia 2017 at 18:01

  To jest pierwszy rząd, który reaguje( ale słabo) na szerzący się(kwitnący skrajny nacjonalizm ukraiński = faszyzm)- banderyzm pod patronatem rządu ukraińskiego !!!
  Co robi Bruksela, USA – NIC !!!
  Wyhodowano POTWORA – ogłupiono ukraińską młodzież. Z potworów zrobiono „bohaterów” stawia się im pomniki i oddaje cześć
  To Tak jakby w Berlinie jedna z ulic nazwać Himler str. A. Hitler str. itd.
  A o rządach PIS – mówi się jako reżimowe
  Ten Piekło to o Rzezi wołyńskiej mówił w kategorii obustronnych incydentów a Waszczykowski to widać i słychać
  Marszałek Kuchciński spotyka się potajemnie z synem Szuchewycza w Truskawcu o zgrozo aby nie dopuścić do podjęcia Uchwały w sprawie Rzezi Wołyńskiej
  Ukraińcy i Litwini wożą nas jak chcą cały czas – czas to zmienić.
  Trzeba zmienić politykę migracyjną Ukraińców do Polski czyli zamknąć niekontrolowany napływ.
  Zakazać szerzenia baderyzmu w Polsce przez ukraińskie środowiska i penalizować za nie
  A co wyprawia Hierarchowie Cerkwi Unickiej z pamiętnikami Bł. biskupa Grzegorza Chomyszyna ze Stanisławowa,
  święcą pomniki SS Galizien i inne

  • Fryderyk

   1 kwietnia 2017 at 21:12

   Bo USA i Bruksela to delegatury Żydostwa. Ameryka to nie od dzisiaj znane gniazdo judaizmu a Bruksela to jak Leninizm z definicji założona z tymi samymi korzeniami a teraz nawet ma oficjalną celegaturę Izraela w swoich budynkach w Brukseli.
   Patrząc na Ukrainę poprzeoz pryzmat instalowania strefy żydowskiej na tych ziemiach (nieformalnego państwa żydowskiego) wszystko staje się zrozumiałe. Wszystkie klocuszki puzzli wpadają na swoje miejsca. Nawet wykłady i walka o prawa legalizacji ukraińskiego banderyzmu Anne Applebaum operatorki medialnej zdrajcy Sikorskiego staje się jasna. Jak i tolerancja i pomoc dla banderowców pozostałych Żydów co dla pieniędzy nawet własnego brata sprzedadzą. To są interesy żydowskiego narodu. A że zarząd PiSu jest alliumfilami więc biegają w interesach Żydów a nie Polaków mimo że przez nas są wybrani i opłacani.

 10. Maria

  1 kwietnia 2017 at 19:35

  Chwała Panu Bogu!
  Bóg jest sprawiedliwy choć nierychliwy.
  Z Panem Bogiem!
  Króluj nam Chryste!

 11. Hania

  1 kwietnia 2017 at 20:08

  W jakiej my zyjemy rzeczywistości, że ponure żarty traktujemy z taką radością i ulgą!

 12. bxl

  1 kwietnia 2017 at 20:40

  1 . 04

 13. ninika

  1 kwietnia 2017 at 21:11

  Mam nadzieję, że nie jest to żart prima aprilisowy 🙂

 14. Fryderyk

  1 kwietnia 2017 at 21:36

  A teraz parlament żydowski w parlamencie europejskim dla leniwych aby nie musieli klikać:

  Żydowski Parlament Europejski (Parlemente Juif Européen) Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-12-14

  Przedstawiamy video (niestety tylko po angielsku i francusku), dotyczące Parlamentu żydowskiego w Brukseli. Choć istnieje on od 2012r., nie mówi się o nim w żadnej TV i próżno szukać informacji w prasie. Mieści on się w tym samym budynku co Parlament Europejski w Brukseli, pierwsze posiedzenie odbyło się 15 V 2012r. Zasiada w nim 120członków z 47 państw, i nie tylko europejskich (np. Kazachstan,Azerbejdżan). Przewodniczącym jest ukraiński, żydowski multimilioner, oligarchaIgor Kolomojski,posiadający paszport Izraelski i cypryjski azamieszkały w Szwajcarii. Żydowski Parlament, ma także (choć przemilczane) sesje wyjazdowe, jedna z nich odbyła się w Krakowie, w styczniu 2013 r.

  • Mania

   2 kwietnia 2017 at 01:26

   Komitet Żydów Amerykańskich otwiera biuro w Warszawie.
   Pozwoli nam na bliższe i częstsze relacje z siedmioma krajami regionu. Pragniemy wzmocnić przyjaźń i partnerstwo z nimi także w kontekście stosunków transatlantyckich, między Europą i USA, jak również z Izraelem. Nasza obecność zademonstruje, że jesteśmy bliskimi przyjaciółmi – powiedział dyrektor wykonawczy AJC.
   – Posiadanie biura na tych obszarach oznacza, że nie tylko odwiedzamy je kilka razy w roku lub spotykamy dyplomatów w Waszyngtonie czy w Nowym Jork, ale jesteśmy na co dzień zaangażowani w proces zacieśniania więzi z decydentami i ośrodkami kształtującymi opinie. Z dystansu nie moglibyśmy tego robić tak skutecznie – tłumaczył Harris.

   • Robert B.

    2 kwietnia 2017 at 12:27

    Dobrze wie, CO mówi ten Harris o tym „zacieśnianiu”, „bliskości” i „kształtowaniu opinii”…

 15. Danka

  1 kwietnia 2017 at 22:12

 16. KatolikPolak

  2 kwietnia 2017 at 20:03

  i to jest dramat Polski ze to nie jest prawdziwa informacja tylko żart pryma prilisowy

 17. Zygmunt

  3 kwietnia 2017 at 08:32

  Szkoda ,że to tylko żart.Waszczykowski, Piekło,Kuchciński,Radziwiłł nie nadają się.Dymisja.

 18. best ad networks

  3 kwietnia 2017 at 23:28

  good agreement

 19. manicure

  9 kwietnia 2017 at 10:10

  Great beat ! I would like to apprentice even as you amend your website, how could
  i subscribe for a weblog website? The account helped me a appropriate deal.
  I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra