Z zagranicy

Franciszek czy nie Franciszek? Szokujące słowa papieża ws. muzułmańskich imigrantów

Papież Franciszek powiedział w piątek, że w kwestii rozwiązywania kryzysu migracyjnego media muszą przestać utrwalać negatywne stereotypy i zacząć wyjaśniać całość obrazu, rzucając światło na przyczyny migracji.

– Massmedia powinny kierować się potrzebą wyjaśnienia różnych aspektów migracji, również przybliżając opinii publicznej przyczyny tego fenomenu – powiedział w wywiadzie opublikowanym 7 kwietnia, czyli w dniu kiedy w tolerancyjnym Sztokholmie doszło do krwawego zamachu przeprowadzonego przez imigranta.

– Pogwałcenie praw człowieka, brutalny konflikt pośród niepokojów społecznych, brak możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb, klęski żywiołowe oraz te spowodowane przez człowieka: wszystko to musi być jasno wyrażone, aby pozwolić na właściwą wiedzę na temat zjawiska migracji, a przez to – właściwe do niego podejście – przekonywał papież w rozmowie z włoskim czasopismem LibertàCivili, wychodzącym co dwa miesiące, a wydawanym przez włoskie MSW.

W udzielonym owemu dwumiesięcznikowi wywiadzie papież potępił te media, które utrwalają negatywne stereotypy migrantów i uchodźców, w szczególności jeżeli są oparte na dezinformacji.

– Jak wiele razy słyszy się, jak mówią „nielegalni” jako synonim dla migrantów. To jest niewłaściwe; to jest informacja oparta o niewłaściwe podstawy, która skłania opinię publiczną do wyrobienia sobie negatywnego zdania – przekonywał, zupełnie ignorując fakt, iż negatywne zdanie opinii publicznej o muzułmańskich migrantach budują sobie oni sami, gwałcąc, niszcząc, rabując i zabijając Europejczyków. Tego papież Franciszek wydaje się jednak nie dostrzegać, zarzucając mediom „obsesyjne poszukiwanie sensacji oraz upublicznianie negatywnych historii, które przyciągają uwagę ludzi”. – Ciągle tylko słyszymy o tym, co złego zrobili imigranci czy uchodźcy, a rzadko kiedy pojawia się informacja, która koncentruje się na pozytywnych historiach ich dotyczących – mówił papież. Nie zastanowił się jednak nad tym, że mimo całej obowiązującej w UE politycznej poprawności nie sposób znaleźć zbyt wielu „pozytywnych historii” z udziałem muzułmańskich imigrantów. Posłuszne lewicowej ideologii media mają z tym naprawdę poważny problem, czego dowodzi fakt, iż w Niemczech miały one zakaz informowania opinii publicznej o wyczynach ciemnoskórych przybyszów. Papież jednak, niczym ktoś żyjący w świecie zupełnie odrealnionym, stara się przekonywać, że pozytywna informacja jest taką, która „burzy mury lęku i obojętności”. – Jedynie kiedy media, przez obrazy i historie przedstawiają ludzki aspekt, możemy przenieść się poza stereotypy oraz lęk i naprawdę spotkać i powitać innych ludzi – mówił Franciszek.

Zdaniem papieża dla chrześcijan „pokojowa integracja z ludźmi innych kultur” jest odbiciem katolickości, czy uniwersalności, jako że „etniczna i kulturalna różnorodność stanowi o wymiarze życia Kościoła, który w duchu Zesłania Ducha Świętego jest otwarty dla każdego”. Zapomniał jednak dodać, że dla każdego, kto się nawróci, a muzułmańscy imigranci nie chcą się ani nawracać, ani nawet integrować.

Co więcej, papież stwierdza, że jeżeli migracja jest traktowana w sposób ludzki, oferuje szansę na spotkanie i wzrost dla każdego.

– Nie możemy stracić poczucia braterskiej odpowiedzialności. Obrona istoty ludzkiej nie zna barier; jesteśmy wszyscy zjednoczeni w oczekiwaniu na zapewnienie godnego życia dla każdego mężczyzny, kobiety, dziecka, zmuszonych do porzucenia swojej ziemi. Nie ma różnicy wiary, która może stanąć przeciwko tej woli – apelował papież.

W ocenie Franciszka Europa i inne części świata są w „krytycznym połączeniu”, kiedy przychodzi do migracji i zarządzania politykami migracyjnymi, natomiast przywódcy muszą „przewidywać i działać wspólnie” jak również „czujnie szanować fundamentalne prawa człowieka”, aby stworzyć polityki, które zakończą przyczyny wymuszanej migracji.

Ocena ta szokuje tym bardziej, że po pierwsze zdecydowana większość tych migrantów to nie są przymusowi uchodźcy, ale dobrowolni imigranci, którzy w Europie szukają zasobniejszego życia, jednocześnie chcąc ją kolonizować. Po drugie zaś papież nie ujmuje się w niej za ofiarami muzułmańskich agresorów, ale właśnie za agresorami, co z pewnością nie doprowadzi do niczego dobrego.

Papież Franciszek podkreśla we wspomnianym wywiadzie, że musi istnieć międzynarodowa współpraca w kwestii polityki migracyjnej w kwestii respektowania zarówno kraju przyjmującego imigrantów, jak i tych ostatnich, którzy przybywając do nowego kraju powinni respektować prawa, zwyczaje i tradycje w nim obowiązujące.

Franciszek przypomina Europejczykom oraz innym krajom ich doświadczenia z migracji do Stanów Zjednoczonych. – Jak trudne to było po wojnie dla milionów Europejczyków, którzy często pozostawiali całe rodziny i przemierzali ocean do ziem w Ameryce Południowej czy Stanach Zjednoczonych! – stwierdził.

– Nie było to łatwe doświadczenie, nawet dla nich. Cierpieli odrzucenie, będąc postrzeganymi jako obcy, przybywali z daleka i bez żadnej znajomości lokalnego języka. To nie był łatwy proces integracyjny – przekonywał.

Zapomniał jednak dodać, iż imigranci do Ameryki ciężko pracowali na utrzymanie swoje i swoich rodzin, natomiast muzułmańscy imigranci do UE pasożytują na narodach tubylczych, w zdecydowanej większości nie podejmując pracy, domagając się świadczeń, mieszkań, a nawet samochodów. Jeszcze trochę, a Europejczycy podzielą los Indian, chociaż ci ostatni mogli się bronić, a Europejczykom tego prawa się odmiawia.

1 stycznia tego roku papież Franciszek stworzył nową Sekcję Migrantów i Uchodźców podlegającą pod Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Zrobił to – jak tłumaczył – ponieważ „miliony migrantów, uchodźców, osób przesiedlanych i ofiar handlu ludźmi potrzebują specjalnej troski”.

– Głównym zadaniem Sekcji jest wspieranie Kościoła i duszpasterzy – lokalnie, regionalnie i na poziomie międzynarodowym – w towarzyszeniu ludziom na każdym etapie procesu migracyjnego – stwierdził.

Papież dodał, iż myśli w szczególności o ludziach uciekających przed konfliktami, oskarżeniami, naturalnymi i wywołanymi przez człowieka kataklizmami, jak również przemycanymi osobami i tymi, którzy są eksploatowani, w szczególności pracownicy-migranci, kobiety, nieletni i dzieci.

– Tak jak w przeszłości migranci stanowią ubogacenie naszego społeczeństwa – oświadczył, co dowodzi, iż traktuje on historię w sposób niezwykle wybiórczy i nagina ją do własnej, prywatnej ideologii. – Musimy uczyć się z przeszłości; ważne jest, aby działać w sposób świadomy, bez wzniecania strachu przed obcymi – zaznaczył.
Źródło: Catholic News Agency

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

48 komentarzy

48 Komentarzy

 1. Phil

  9 kwietnia 2017 at 18:32

  To nie jest żaden papież. To kawał lewackiego skurczybyka uszykowanego na papieża.

  • Wojtek

   10 kwietnia 2017 at 01:25

   Towarzysz papież przegina palę ,

  • WRWE

   10 kwietnia 2017 at 09:18

   Skurczybyka to mało powiedziane

  • Miperl

   10 kwietnia 2017 at 12:16

   Podobno jesteście katolikami a Papiez jest głową kościoła i na tym własnie polega wiara chrześcijańska, ja natomiast jestem ateistą i nie muszę się stosować w przeciwieństwie do większości tu obecnych. Ale nie jest tak tu piszecie ze stosujecie się do wytycznych papieża TYLKO JEŚLI SA WAM NA RĘKĘ . dupa anie katolicy z was . NP suka kaczynskiego Duda jest prezydentem i niestety tez moim, chodziarz uważam ze ma nasienie prezesa na ustach to wciąż jest mój prezydent tak jak Papież jest wasza głowa koscioła wiedz się słuchajcie owieczki pasterza hahaha

   • katolik

    10 kwietnia 2017 at 13:50

    ty masz ludobojce lenina i stalina wiec nie wypowiadaj sie o rzeczach ktore sa ci obce

    • fdsfds

     11 kwietnia 2017 at 08:03

     Po pierwsze kup sobie słownik. Po drugie , nie było w historii świata większych zbrodniarzy od ateistów. Liczba wymordowanych przez tych „ułomnych” ludzi jest tak wielka, że religie nawet nie podjęły rękawicy w tej kwestii ( hehe chyba ze napiszesz zaraz brednie o milionach zabitych przez inkwizycję). Ateiści to zakompleksieni ludzie, wylewający swoje żale na wierzących. Ateizm dziwnym trafem kręci się często obok ludobójstwa.

     • Miperl

      11 kwietnia 2017 at 13:50

      Kościół katolicki również w swojej historii ma wiele niechlubnych kart. Poza tym wasza wiara chyba tez mówi o bezwarunkowej miłości do bliźniego niewspominając o hierarchach kos cielnych. Wiedz zamknij jape i wykonuj polecenia pasterzy jako ich owieczka a jak nie to du..pa a nie katolik z ciebie (JA PRZYNAJMNIEJ NIE OKŁAMUJE SAMEGO SIEBIE)

    • XYZ

     15 kwietnia 2017 at 18:00

     katolik
     10 kwietnia 2017 at 13:50
     skąd wiesz że Miperl ma ilicza?

   • Fju! Fju! Ćwir, Ćwir!

    12 kwietnia 2017 at 16:08

    Dogmat o nieomylności papieża odnosi się do tzw. nauczania ex cathedra. Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów, nie zaś w sprawach codziennych. A więc MY TAKŻE NIE MUSIMY stosować się do, jak napisałeś, „wytycznych” papieża Franciszka. I co, Ateisto, po co zabierasz głos w kwestiach o których nie masz pojęcia…A w odniesieniu do osób innej wiary niż rzymsko-katolicka papież powinien mówić o NAWRACANIU!!! NAWRACANIU!!!! To jest JEGO zadanie!!!

   • wojciech

    14 kwietnia 2017 at 22:08

    Twoje poglady sa odzwierciedleniem „ostrugania” czyli braku skory na „ptaku” ktory to zabieg przeszedles we wczesnym dzieicnstwie

   • Krak

    15 kwietnia 2017 at 19:01

    jaki z ciebie Polak? Nawet polskiego nie znasz… Przeczytaj te brednie które napisałeś.

   • Marcin

    16 kwietnia 2017 at 11:36

    Chociaz kolega jest ateista to jako katolik w wiekszosci sie z nim zgadzam. Posluszenstwo Kosciolowi – to raz. Papiez ma racje. Komu mozemy podziekowac za cala sttuacje. Czy to ci ludzis sa winni tego ze zachod otwarl im drzwi nie pytajac skad sa? NIE. To dwa. Czy podoba mi sie co ci ludzie ze soba przyniesli ( wojna)? Nie i to trzy. Patrzycie i potepiacie tych ludzi ale zapomnieliscie, ze to nie oni doprowadzili do takieh sytuacji na swiecie.

   • panda

    20 kwietnia 2017 at 15:28

    A ty kup sobie słownik ortoraficzny i przed napisaniem każdego słowa sprawdzaj.

  • Adamsky

   10 kwietnia 2017 at 17:22

   Ale prawdę powiedział!! Dlaczego me(n)dia nie pokazują wojny o ropę, kto siłą i bez pytania nikogokolwiek bombami „wyzwala” uciemiężone narody Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu powodując przy tym, że w miarę stabilny kraj przeradza się w kraj chaosu, ekstremalnego islamu, przemocy na ulicach itd. Uprzednio były tam dyktatury, ale takie kraje jak Syria, Libia czy Tunezja miały całe struktury państwowe, działały sądy, szkoły, była woda, praca, a teraz są zgliszcza i ruiny. W tej jednej kwestii zgadzam się z Franciszkiem, czemu w dziennikach nie pokazują jak „hamerykańscy chłopcy” z pomocą AK47 czy samosterujących pocisków powietrze-ziamia „zaprowadzają demokrację” w naróżniejszych zakątkach świata(oczywiście tylko tych bogatych w ropę i gaz!)

 2. KatolikPolak

  9 kwietnia 2017 at 18:45

  w muzułmańskim Bangladeszu jest 162 mln ludzi z czego 40 chce jechać do Europy czy według Papieża bedę dobrym katolikiem jak przyjmiemy 1 mln czy 2 mln czy 40 mln z nich?

 3. klioes vel pislamista

  9 kwietnia 2017 at 19:37

  Europa dwóch prędkości

  Dla miłych z Azji i Afryki „gości”
  Czeka Europa – i to dwóch prędkości!
  Postęp, o którym jeszcze potem słówko,
  Najlepiej oddać jazdą ciężarówką:

  Najlepszy wynik – jazda na zachodzie.
  Francja i Niemcy są na samym przodzie.
  Szwecja (bez euro) co nieco szwankuje.
  Wschód zaś kompletnie im nie dorównuje!

  (Wynik postępu ciężarówkowego
  Jest więc odwrotny wprost do krajowego
  Produktu wzrostu: Na zachodzie stoi.
  Na wschodzie procent dwoi się i troi.)

  Konkrety: Francja, Nicea, bulwary –
  Ponad sto osób! Wynik nie do wiary!
  Niemcy, Berlina centrum – tuzin „tylko”,
  Bo Polak bardzo przeszkadzał przed chwilką!

  Znów się ta prawda potwierdza niezbicie:
  Polacy tępią postęp (tracąc życie)!
  Sztockholm, też centrum – ludzi tylko czworo.
  (Postęp przyspieszy, gdy euro wybiorą.)

  Co dalej? Jazda ostra się zaczyna!
  (Postęp nie zwolni, wbrew chęciom Korwina.)
  Wnet miłych „gości” z Azji i Afryki
  Współzawodnictwa poznamy wyniki!

 4. klwo

  9 kwietnia 2017 at 19:58

  Człowiek Ameryki Południowej nie zrozumie do końca Europy. Szkoda. Dlaczego papież nie upomina się o prawa chrześcijan w Arabii Saudyjskiej i winnych państwach muzułmańskich, np. w Egipcie, w którym dzisiaj zginęło kilkadziesiąt w zamachach zorganizowanych przez muzułmanów. Nie rozumiem papieża, jakiś niedoczytany

  • klioes vel pislamista

   9 kwietnia 2017 at 20:42

   Upomina sie, upomina. I wcale, wbrew tytulowi artykulu, nie mowil tylko o islamskich imigrantach!
   W ogole slowa tego papieza, fakt ze czesto niepracyzyjne, ale w rekordowy sposob sa cenzurowane…
   filtrowane.

   Szkoda, ze Portal prawy.pl nie pisze o bezustannym, codziennym prawie potepianiu przez papieza ideologii gender, ktora nazwal nawet wprost: DEMONICZNA.

   Papiez, ktory tak jednoznacznie (co nie znajduje jednak medialnego odbicia) potepia genderyzm NIE JEST ZADNYM ANTYCHRYSTEM.

  • goj

   9 kwietnia 2017 at 20:50

   Dokaladnie!NIech to powie w arabii saudyjskiej: „natomiast przywódcy muszą „przewidywać i działać wspólnie” jak również „czujnie szanować fundamentalne prawa człowieka””.mozemy pozwolic wyznawcom falszywego proroka miec dokladnie tyle smao meczetow w europie ile kosciolow jest w arabii saudyjskiej czyli ZERO!!!koniec kropka!Nie slyszalem zeby watykan upominal sie o prawa przesladowanych chrzescija w swiecie,a zwlaszcza w iraku i syrii mordowanych przez dzikie zwierzeta z isis,ale o prawa oprawcow, to owszem sie upomina swiadomie czy nie,ale na swoja zgube

 5. m

  9 kwietnia 2017 at 20:02

  Może bierze przykład z Jezusa Chrystusa.

  • CELL

   9 kwietnia 2017 at 20:41

   ciekawe w jaki sposób. Ilu to immigrantów Jezus przyjął do swojego domu?

  • Paweł

   10 kwietnia 2017 at 10:13

   @m

   Nie bierze. Bierze przykład z żydowskich rasistów i faszystów.

 6. Miles Romanus

  9 kwietnia 2017 at 20:32

  Slychac hatko!! No, nie zgadzam sie z papiezem!

 7. F/X

  9 kwietnia 2017 at 20:38

  Obecnie światem kierują albo kretyni, albo sataniści. Jeszcze do niedawna było jasne, że mieszanie ras na siłę to katastrofa. W USA kolorowi są od pokoleń, są chrześcijanami, a i tak jest z nimi masa problemów, a co dopiero mówić o „apokaliptycznej bestii, która wychodzi z morza” zalewającej Europę.

  • Wojtek

   10 kwietnia 2017 at 01:44

   USA opowiada się jasno w kwestii”uchodźców ‚ już raz pilotów mieliśmy muzułmanów , kierowców nie potrzebujemy . Co do murzynów amerykańskich to jest typowy przykład integracji razowej , żyją pod jednym niebem , ale niestety nie pod jednym dachem .

 8. rebeliant80

  9 kwietnia 2017 at 21:06

  Nie jest to pierwszy raz w historii Kościoła, kiedy rządzi nim antypapież, miejmy nadzieję, że uda się KK przetrwać i ten rozdział historii. Pamiętajcie, że tylko nieliczni będą zbawieni, także nie traćmy wiary, pozostańmy wierni Ewangelii.

 9. Obserwujący

  9 kwietnia 2017 at 21:07

  Aaaa…. co na to drugi papież Benedykt XVI?…

 10. jj

  9 kwietnia 2017 at 21:35

  Niech się pakuje i spływa do Argentyny.Uzurpator.Prawdziwy jest Benedykt,a nie ta marionetka wrękach Rotschildów .

 11. Wojtek

  9 kwietnia 2017 at 22:36

  Dlaczego Europa musi ich przyjmować? Dlaczego kraje typu Arabia Saudyjska, Kuwejt, Izrael czy Chiny nie wpuszczają do siebie tych ludzi? Co się dzieje we Francji? Muzułmanów jest tam 12-14%, jak będzie powyżej 20% będą wojny domowe. Czas zamknąć wszystkie granice i zawierzyć Jezusowi (bez oglądania się na obecny Watykan).

 12. gosc

  9 kwietnia 2017 at 22:48

  Papież Franciszek jest może skrajnie oderwany od rzeczywistości, ale to by nie wystarczyło. Musi to być celowe działanie, popiera mieszanie kultur kosztem chrześcijan niczym żydówka Barbara Spectre.
   
  Według niego pojęcie „nielegalni” imigranci jest niewłaściwe. To absurdalne, tak by mogło być gdyby granice państw nie istniały (zresztą UE tak postępuje w ostatnich latach, tłumy na socjal włażą bez kontroli jak do siebie – a powinni być odstrzelani na miejscu).

  Co najgorsze ten papież ma gdzieś cierpienia narodów gdzie pojawia się islam i multi-kulti. Ma gdzieś ofiary zamachów, terror uliczny, nawet bomby w kościołach jak dziś w Egipcie.
   
  Ktoś jednak takiego papieża wybrał, wiedząc jakie są czasy, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną i mordowaną grupą religijną. Na takie czasy wybrali oderwanego od rzeczywistości lewaka, który chrześcijanom nie pomoże, i dodatkowo działa by problem islamski objął jak najwięcej krajów.

 13. logan

  9 kwietnia 2017 at 23:36

  No cóż, pewnie staruszek nie śledzi wieści z Internetu, ostatniej ostoi wolności opinii(w miarę)… albo ma nieuczciwych doradców i dlatego wciska teksty zalatujące najgorszą lewacką propagandą

 14. lukas

  10 kwietnia 2017 at 00:11

  Od dawna wiadomo, że to główny islamizator Europy i wróg chrześcijaństwa. Te jego filoislamskie bzdury wygłaszane na tematy społeczno-polityczne to pikuś (wiekszość widzi ich absurdalność albo złą wolę), ALE PROBLEMEM SĄ HEREZJE w zakresie teologii, eklezjologii, które głosi – zmienia ewangelię i przykazania (zniesienie, zanegowanie 6 przykazania i atak na nierozerwalność małżeństwa). Do tego jest piewcą teologii wyzwolenia.

 15. ŻYDO-mason Jorge Mario Bergoglio ZAMORDUJE kościół !

  10 kwietnia 2017 at 04:58

  Ten PROSTAK z Argentyny żydo-mason Jorge Mario Bergoglio ksywa „franciszek” doprowadził do DRAMATYCZNEJ sytuacji cały kościół katolicki we wszystkich płaszczyznach.
  Najgorsze jest to, że ten ciemniak Jorge Bergoglio jest całkowitym KAPITULANTEM wobec judeo-masońskiej sekty grasującej w samym wnętrzu Watykanu, co ośmiela wszystkich wrogów kościoła, do jeszcze bardziej RADYKALNEGO zabijania chrześcijan przez sprzymierzonych islamistów z żydami.
  Jest wiadome, że od co najmniej od 2 lat bezkarni ludobójcy żyd-neoconi waszyngtońscy organizują ludobójcze katamby w państwach dookoła sztańskiego Izraela, tak aby z tamtąd wyrżnąć ludność tubylczą zamieszkała tam od tysięcy lat, a tych którym udało się przeżyć ludobójcze napady US Army, to uciekają przed śmiercią wg wyreżyserowanego scenariusza żydowskiej mafii grasującej w USA. Szatański Izrael po zniszczeniu wielu państw jak Palestyna, Syria czy Liban usiłuje dla sobie przywłaszczyć ziemie tych krajów, czyli zrabować.
  Tymczasem ten ciemniak „franciszek” coś bełkocze, że: „… należy zacząć wyjaśniać całość obrazu, rzucając światło na przyczyny migracji…”
  Przecież żydowski mafiozo ZONISTA, aktywista rabbi Steve Gutow, president and CEO of the Jewish Council for Public Affairs w żydowskiej telewizornii „TV Shalom” oficjalnie wyjaśnił już 2 lata temu, że wymuszenie masowej migracja kolorowych ludów islamistów z Afryki i Azji do krajów Europejskich jest organizowana i finansowana przez właśnie wpływową żydowskie organizacje o nazwie Jewish Council for Public Affairs – JCPA, która ma swoich płatnych agentów na całym świecie. Zobaczcie tutaj oficjalny wywiad dla telewizornii Shalom TV: „Zionist Jews Admit That Mass Immigration Is #1 On Their Agenda” :
  https://www.youtube.com/watch?v=XpnYpQaHAuc
  Jewish Council for Public Affairs -JCPA jest żydowską CENTRALNĄ organizacją w której skład wchodzą inne organizacje żydowskiej OŚMORNICY grasującej we wszystkich krajach Świata. W jej skład wchodzi 15 następujących organizacji:
  1. American Jewish Committee
  2. American Jewish Congress
  3. American ORT
  4. Anti-Defamation League
  5. B’nai B’rith
  6. Hadassah
  7. Jewish Labor Committee
  8. Jewish Reconstructionist Federation
  9. Jewish War Veterans of the United States of America
  10. Jewish Women International
  11. National Council of Jewish Women
  12. Union for Reform Judaism
  13. Union of Orthodox Jewish Congregations of America
  14. United Synagogue of Conservative Judaism
  15. Women’s League for Conservative Judaism

 16. exterior paint

  10 kwietnia 2017 at 11:52

  I’ve been reviewing online more than three hours today for exterior paint & Franciszek czy nie Franciszek?
  Szokujące słowa papieża ws. muzułmańskich imigrantów,
  yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me.
  In my opinion, if all website owners and bloggers made good
  content as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

 17. katolik

  10 kwietnia 2017 at 13:48

  juz nie mozna sluchac tego czlowieka dluzej,to szatan nie papiez,papiezem jest dalej Benedykt ,emigrant to czlowiek ktory przybywajac do jakiegos kraju asymiluje sie z tubylcami,nie narzuca swoich praw tubylca ani zadnej swojej religi,idzie do pracy i pracuje na swoje utrzymanie i swojej rodziny,nie mysli o teroryzowaniu ludzi i nie zawlaszcza kraju w ktorym mieszka wprowadzajac swoje rzady i prawa jak np szariatu,kogo wiec wpuscila Europa???,terorystow i nierobow ktorzy morduja tubylcow,a na to sobie chrzescijanin niie moze pozwalic aby jacys bandyci podpalali jego dom,gwalcili zone i zastraszali dzieci w szkolach,to nie dopuszczalne w zadnej kulturze i za to jest odpowiedz piescia w ryja nachodzcy,gonic terorystow i zabijac bo oni zabieraja ludzka godnosc zycie i majatek,komunista Franciszek potrzebuje sie nawrocic na wiare katolicka i byc moze potrzebuje egzorcysty,bo to co wygaduje nie jest do przyjecia dla katolikow,nawroc sie szatanie poki nie jest za pozno,po czynach go poznajemy ze to diabel

 18. 2017 Happy Good Friday Wishes

  10 kwietnia 2017 at 16:03

  Paragraph writing is also a excitement, if you be familiar with then you can write otherwise
  it is complex to write.

 19. Misia

  10 kwietnia 2017 at 16:21

  2017 Happy .. może najpierw naucz się angielskiego, a dopiero później się zacznij nim posługiwać, to prosty język, trzeba mieć talent, żeby w jednym zdaniu zrobić 8 błędów gramatycznych i semantycznych. Zwracam uwagę czytelników tego portalu na artykuł w pch24.pl dowodzący w oparciu o publikację włoskiego watykanisty, że wybór Bergoglio był niezgodny z procedurą, co oznacza, że nie jest on papieżem i nie zstąpił na niego Duch Św. Pozostaje nadzieja, że wkrótce poda się do dymisji. Papieżem jest nadal Benedykt XVI.

  • goj

   10 kwietnia 2017 at 23:12

   mozesz podeslac link do tego artykulu z pch24?

  • XYZ

   15 kwietnia 2017 at 18:01

   Benedykt XVI? a co nie wolno mu było abdykować?

 20. Quotes Tadka

  11 kwietnia 2017 at 09:20

  Hi are using WordPress for your site platform? I’m
  new to the blog world but I’m trying to get started
  and set up my own. Do you require any coding expertise to make your
  own blog? Any help would be greatly appreciated!

  • panda

   20 kwietnia 2017 at 15:37

   Dla kogo się popisujesz angielszczyzną? Idz na angielskie fora, bo g,wno z ciebie nie Polak.

 21. Piotr Zajkowski

  11 kwietnia 2017 at 23:04

  Chrystus Pan przestrzegał przed ohydą spustoszenia. Nasze zadanie jest ten stan rozumieć i zachować wiarę. Kościół zachowa się w nielicznych sercach, reszta popadnie w ogromne herezje czego przykładem obecny uzurpator na tronie Piotrowym. Reszta należy do Boga.

 22. panda

  12 kwietnia 2017 at 09:52

  Ten ,,katolicki”portal przoduje w krytyce papieża, stosowniej byłoby milczeć, bo chyba nie wszystko wiemy. A skąd zdziwienie autorki stanowiskiem papieża w sprawie imigrantów, które od początku jest niezmienne?

 23. jacek

  13 kwietnia 2017 at 14:08

  Papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralnośći,a we wszystkich innych może się mylić,jak każdy z nas.Pamiętajmy o tym i bądźmy roztropni.

 24. Kwal

  13 kwietnia 2017 at 21:40

  A o żydach ani słowa….

 25. dating memes tumblr

  18 kwietnia 2017 at 23:17

  I do consider all the ideas you’ve offered on your post.
  They’re really convincing and can certainly work. Nonetheless,
  the posts are very quick for starters. Could you please lengthen them a bit from subsequent time?
  Thanks for the post.

  • panda

   20 kwietnia 2017 at 15:45

   Nie rozumiem fircyków, co nie znając dobrze polskiego już nauczyli się angielskiego i nie wiem do kogo adresują swoje po-pisy. Są na tyle nadęci, że nie widzą niestosowności takich zachowań i po-pisują się brakiem szacunku do polskiej kultury. Ucz się polskiego albo opuść łaskawie polskie portale.

  • panda

   20 kwietnia 2017 at 15:45

   Nie rozumiem fircyków, co nie znając dobrze polskiego już nauczyli się angielskiego i nie wiem do kogo adresują swoje po-pisy. Są na tyle nadęci, że nie widzą niestosowności takich zachowań i po-pisują się brakiem szacunku do polskiej kultury. Ucz się polskiego albo opuść łaskawie polskie portale.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra