Z kraju

Skandaliczna antypatriotyczna i antykatolicka wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej

Od wielu lat, w wielu artykułach, wskazuje na kolejne przejawy antypatriotycznego i antykatolickiego przesłania sztuki nowoczesnej (finansowanej przez biurokracje z pieniędzy odebranych podatnikom i konsumentom), powtarzając, że niższe podatki lepsze są od sztuki nowoczesnej. Moje opinie i tym razem potwierdziła najnowsza ekspozycja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej „Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku” (na której artyści swój talent wykorzystali do ataku na polskość i katolicyzm).

 

Co bardziej skandaliczne antypatriotyczną i antykatolicką wystawę finansowanego z pieniędzy podatników Centrum Sztuki Współczesnej wspierają takie instytucje finansowane z pieniędzy podatników jak Centrum Myśli Jana Pawła II (podległe władzom Warszawy), Narodowy Instytut Audiowizualny i TVP Kultura. Nie dziwi za to patronat medialny „Gazety Wyborczej”. Takie marnowanie pieniędzy podatników na antykatolicka i antypatriotyczną awanturę przez PO i PiS świadczy też kolejny raz o tym, że katolicy muszą powołać swoją siłę polityczną, która będzie walczyć o to by pieniądze podatników zostawały w ich kieszeniach a nie były wydawane na walkę z katolicyzmem i polskością.

Na wystawie artyści zaatakowali Obóz Narodowo Radykalny, Młodzież Wszechpolską, zwolenników PIS zaangażowanych w pamięć o katastrofie smoleńskiej, katolików, kibiców, prawicę, nacjonalistów, bezpodstawnie zarzucając im nazizm, rasizm, ksenofobie i antysemityzm.

Negatywnym bohaterem prac wystawianych przez artystów jest Polska, patriotyzm, katolicyzm, postać Jana Pawła II, i Romana Dmowskiego (artystka Nieznalska sprofanowała grób Dmowskiego i jego matki wykorzystując miejsca pochówku do swojej hucpiarskiej twórczości artystycznej).

Pozytywnym bohaterem prac jest Lech Wałęsa, Żydzi (w tym i żydokomuna) i pedały (jedno z takich dzieł sztuki to krzyż zrobiony z drzewa na którym powiesił się pedał). Na wystawie prócz wyrazów nienawiści w stosunku do Polski i katolicyzmu, nie zabrakło też obsceny.

Wystawę otwiera ekspozycja poświęcona sodomickiej tęczy, na której prócz historii powstania tej gloryfikującej zaburzenia seksualne instalacji ukazana jest okładka tygodnika „Najwyższy Czas” w którym opisałem walkę warszawiaków z tą ohydną lewicową instalacja. Artystka doceniła moją walkę z tęczą umieszczając zdjęcie mnie i moich plakatów krytykujących tęczę (niestety wypikselowała moje rysy twarzy).

Przez jedną z artystek docenieni zostali też działacze Narodowego Tarnowa i tarnowskiej Młodzieży Wszechpolskiej, którzy zakłócili spotkanie z Klementyną Stępniewską autorką bluźnierczej wystawy „Kato” zorganizowaną za pieniądze podatników przez Biuro Wystaw Artystycznych w tarnowskim pałacyku Strzeleckim.

Inne dzieła sztuki obecne na wystawie związane są z Ruchem Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, przedstawiają znak Polski walczącej na dupie, trzy kopulujące psy na tle napisu nienawiązującego do „Solidarności”, zdjęcia kopulującej pary, czarnoskórą syrenkę warszawską, białą kobietę w ciąży z ryjem świni, koszulkę dla obrazu Matki Boskiej złożoną z grzechów polskich – w tym krzyżyków, biżuterii patriotycznej, i znaków narodowych radykałów (ręki z mieczem).

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

47 Komentarzy

 1. z-k

  14 kwietnia 2017 at 16:51

  Kto to finansuje? Finansuje na pewno bo toto by się z biletów wstępu nie utrzymało. Cholera z tym Glińskim……czy poza obroną fundacji pan minister jeszcze coś robi?

  • MADERA

   21 kwietnia 2017 at 14:31

   DEBILE, KTO FINANSUJE ? ZA NASZE PIENIĄDZE TO ŚCIERWO NAS OPLUWA ! NIECH SOBIE WSADZĄ W DUPĘ TĄ GWIAZDĘ DAWIDA I WON Z POLSKI……ŚMIECIA ŚMIERDZĄCE, PARCHY OBRZYDLIWE ZŁODZIEJSTWO ….GORSZE OD BYDŁA !WON….mADERA

 2. angliajestskonczona

  14 kwietnia 2017 at 17:27

  czemu nikt nie zawiadomi prokuraatury i nie wsadzi tej glupiej baby z farbowanymi wlosami do wiezienia przeciez to agentka sorosa i zydowstwa.
  Powinna siedziec za profanacje polskich symboli!!!!!

  • andrewss515

   17 kwietnia 2017 at 09:26

   w jednej trumnie złożone zostały dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Prokuratura nie potwierdza na razie tych doniesień, a redakcja nie podaje, w przypadku ekshumacji której osoby doszło do tak makabrycznego odkrycia. Nie wiadomo jeszcze, czyje szczątki dodatkowo znajdowały się w grobie – prowadzone są obecnie badania genetyczne, by to ustalić. Przypomnijmy, że trumny ze szczątkami ofiar przyleciały z Rosji zaplombowane i obowiązywał zakaz otwierania ich w Polsce przed pochówkiem.
   w grobie Piotra Nurowskiego złożone zostało ciało innej ofiary katastrofy smoleńskiej. W trakcie badania sekcyjnego ciała Anny Walentynowicz okazało się z kolei, że w jej głowie znaleziono rękaw marynarki, kawałki materiałów i gumowe rękawice.

 3. klioes vel pislamista

  14 kwietnia 2017 at 19:17

  Życzenia Wielkanocne 2017 na sms

  Niech Baranek Wielkanocny
  W naszych sercach będzie mocny!
  Bo naprawdę DOBRA ZMIANA
  Jest przy zmartwychwstaniu Pana.
  Gdzie jest wieczność nad doczesność,
  Tam prawdziwa NOWOCZESNOŚĆ.
  Obywatel na PLATFORMIE
  Tańczy, bo ma gender …w normie.
  Wielkanocna więc nadzieja
  Niech wyzwoli z gender geja!
  *
  Niechaj święto Zmartwychwstania
  Wytrwać w prawdzie naród skłania:
  Jest kobieta i mężczyzna;
  Z rodzin naród jest… Ojczyzna!
  Zachód kłamie i wschód kłamie;
  Widział pokój kto w islamie?
  Jak straż, która oniemiała,
  Tak się będzie Polski bała
  Swołocz wschodu i zachodu.
  Alleluja i do przodu!

  • klioes vel pislamista

   14 kwietnia 2017 at 22:08

   Życzenia wielkanocne 2017
   (wersja syntetyczna na sms)

   Niech Baranek wielkanocny
   W naszych sercach będzie mocny!
   Niechaj Święto Zmartwychwstania
   Wytrwać w prawdzie naród skłania:
   Jest kobieta i mężczyzna.
   Z rodzin naród jest… Ojczyzna!
   Zachód kłamie i wschód kłamie;
   Widział pokój ktoś w islamie?
   Jak straż, która oniemiała,
   Tak się będzie Polski bała
   Swołocz wschodu i zachodu.
   Alleluja i do przodu!

 4. EA-68

  15 kwietnia 2017 at 02:01

  To jest nowoczesny, współczesny i europejski sposób prześladowania chrześcijan. Nic więcej, ale spróbujcie im to zarzucić, to zwyzywają was od rasistów,nazistów,ksenofobów,homofobów,antysemitów,islamofobów i Bóg wie czego jeszcze.

  • ojej

   18 kwietnia 2017 at 09:38

   Albo co gorsza analfabetów!

 5. anty

  15 kwietnia 2017 at 11:06

  ……w islamie do tej wystawy nawet by nie doszło bo owi (artyści) byliby juz ścięci publicznie ,….resztę katolickie lemingi dopiszcie sobie sami , jak daliście sobie żyda wsadzić na piedestał religijny i polityczny to zbieracie swoje żniwo

 6. Robert B.

  15 kwietnia 2017 at 16:20

  „Na wystawie artyści zaatakowali Obóz Narodowo Radykalny, Młodzież Wszechpolską, zwolenników PIS zaangażowanych w pamięć o katastrofie smoleńskiej, katolików, kibiców, prawicę, nacjonalistów, bezpodstawnie zarzucając im nazizm, rasizm, ksenofobię i ANTYSEMITYZM”…

  No jeżeli ktoś boi się zarzutów o ANTYSEMITYZM, to nigdy z tego błędnego koła nie wyjdzie. I o to właśnie „zarzucaczom” chodzi… Żeby wszyscy się przed żydostwem tłumaczyli bez końca. W takiej sytuacji żydostwo nigdy z niczego nie musi się przed nikim tłumaczyć. Dlatego należy z tym skończyć. Ja na antysemityzm sram i szczam. Robi on na mnie takie wrażenie, jak na żydostwie ich nieprzejednany antygoizm, czyli ŻADNE.

 7. stan

  15 kwietnia 2017 at 16:27

  Gorzkie żale:
  „Bije, popycha żyd nieposkromiony
  Nielitościwie z téj i z owéj strony,
  Za włosy targa, …
  … Jezu, jawnie pośród dwóch łotrów
  zelżywie od żydów ukrzyżowany,…”

  PAMIĘTAMY …

  • antyżyd

   16 kwietnia 2017 at 11:08

   żydy nie ukrzyżowały Jezusa, tylko rzymianie.Za czasów Jezusa nie było żydów.

 8. Zołza

  15 kwietnia 2017 at 19:39

  Zrozumienie sztuki współczesnej wymaga pewnej wiedzy, znajomości kontekstu kulturowego i dystansu. To nie jest kwestia pieniędzy, ale edukacji i obycia kulturą. Bez wiedzy o zrozumienia mogą powstać tylko takie prymitywne recenzje – omija Państwa ważne doświadczenie kultury i dyskursu z własną, polską tożsamością.

  • Bartłomiej Szerłomski

   18 kwietnia 2017 at 00:46

   Trudno nie odmówić Pani racji, że Pan Bodakowski „opisuje tylko to co widzi”, nie mając przy okazji „wiedzy, znajomości kontekstu kulturowego i dystansu”. Krzyż w nocniku, „kotwica” PW na czyimś zadzie, profanacja obrazu Najświętszej Maryi Panny to bez wątpienia sztuka i to najwyższych lotów. Dobrze, że mamy naszych rodzimych, genialnych „artystów”, którzy potrafią rozsławić „polską” „kulturę” po całym świecie. A piękna i atrakcyjna to kultura, biorąc pod uwagę choćby krótką listę „dzieł” wymienionych w artykule. Myślę, że Pan Rafał Blechacz, zwycięzca XV Konkursu Chopinowskiego, nie posiada się z radości, że wymieniła go Pani w jednym rzędzie z „jankami muzykantami” Ruchu Odrodzenia Żydowskiego. A propos „prac kontrowersyjnych” – mamy tutaj również wart odnotowania dorobek, np. rzeźba „Komm, Frau” Jerzego Szumczyka poświęcona dzielnym sowieckim „wyzwolicielom” Polski. Niestety, praca nie pojechała do San Paulo (ani nawet – jak twierdzą złośliwi i majętni, choć pozbawieni edukacji i nieobyci kulturalnie – do Sao Paulo), bo „kontrowersje” okazały się zbyt kontrowersyjne i środowiska lewackie, jakie Zołza raczy tu ofiarnie reprezentować, rzuciły się w amoku protestować przeciw „temu co widziały”, najwyraźniej nie wiedząc niczego o twórcy wspomnianego projektu, jego poglądach i celu pracy. Niniejszym zanoszę gorącą prośbę o uświadomienie mnie w temacie odpowiedniego doboru autorów i tematów, które są „pozytywnie kontrowersyjne”, by odróżnić je od tych, które są „kontrowersyjne negatywnie”, bo nie czytuję „Wyborczej” i nie ma mi kto uformować zdania. Szczerze podziwiam Pani wiedzę, znajomość kontekstu kulturowego i dystansu. 🙂

  • Cyprian

   20 kwietnia 2017 at 12:29

   A tą wiedzę mam czerpać z Gazety Wyb?

 9. Zołza

  15 kwietnia 2017 at 19:45

  Zrozumienie sztuki współczesnej wymaga pewnej wiedzy, znajomości kontekstu kulturowego i dystansu. To nie jest kwestia pieniędzy, ale edukacji i obycia z kulturą. Bez wiedzy o zrozumienia mogą powstać tylko takie prymitywne recenzje – autor opisuje tylko to,co widzi, a nie to co wie o twórcach, ich poglądach i celu pracy. Większym patriotą jest polski pianista, który promuje Polskę na koncercie w Japonii, i artysta pokazujący kontrowersyjną pracę w San Paulo, niż polski pseudi-patriota bijący czarnoskórego obywatela Francji. Amen.

  • WJTK

   16 kwietnia 2017 at 01:26

   O jakiej to nadzwyczajnej wiedzy potrzebnej do zrozumienia pseudoartystycznego badziewia, podszywającego się pod pojęcie „sztuka współczesna”, szanowna Zołza mówi. Uprzejmie proszę nie nazywać agresywnych i nienawistnych prowokacji, często spowodowanych frustracją wynikłą z braku talentu artystycznego i jednoczesną wzmożoną chęcią zaistnienia w mediach dyskursem o polskiej tożsamości. Notabene poziom intelektualny niektórych zaangażowanych „artystów” NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ od poziomu intelektualnego przywołanego tu typa bijącego czarnoskórego obywatela Francji!

  • Bartłomiej Szerłomski

   18 kwietnia 2017 at 00:48

   Trudno nie odmówić Pani racji, że Pan Bodakowski „opisuje tylko to co widzi”, nie mając przy okazji „wiedzy, znajomości kontekstu kulturowego i dystansu”. Krzyż w nocniku, „kotwica” PW na czyimś zadzie, profanacja obrazu Najświętszej Maryi Panny to bez wątpienia sztuka i to najwyższych lotów. Dobrze, że mamy naszych rodzimych, genialnych „artystów”, którzy potrafią rozsławić „polską” „kulturę” po całym świecie. A piękna i atrakcyjna to kultura, biorąc pod uwagę choćby krótką listę „dzieł” wymienionych w artykule. Myślę, że Pan Rafał Blechacz, zwycięzca XV Konkursu Chopinowskiego, nie posiada się z radości, że wymieniła go Pani w jednym rzędzie z „jankami muzykantami” Ruchu Odrodzenia Żydowskiego. A propos „prac kontrowersyjnych” – mamy tutaj również wart odnotowania dorobek, np. rzeźba „Komm, Frau” Jerzego Szumczyka poświęcona dzielnym sowieckim „wyzwolicielom” Polski. Niestety, praca nie pojechała do San Paulo (ani nawet – jak twierdzą złośliwi i majętni, choć pozbawieni edukacji i nieobyci kulturalnie – do Sao Paulo), bo „kontrowersje” okazały się zbyt kontrowersyjne i środowiska lewackie, jakie Zołza raczy tu ofiarnie reprezentować, rzuciły się w amoku protestować przeciw „temu co widziały”, najwyraźniej nie wiedząc niczego o twórcy wspomnianego projektu, jego poglądach i celu pracy. Niniejszym zanoszę gorącą prośbę o uświadomienie mnie w temacie odpowiedniego doboru autorów i tematów, które są „pozytywnie kontrowersyjne”, by odróżnić je od tych, które są „kontrowersyjne negatywnie”, bo nie czytuję „Wyborczej” i nie ma mi kto uformować zdania. Szczerze podziwiam Pani wiedzę, znajomość kontekstu kulturowego i dystansu. 🙂

 10. internet

  16 kwietnia 2017 at 11:14

 11. cayt-london

  17 kwietnia 2017 at 00:10

  moze w koncu panstwo przestanie tracic pieniadze na tzw,,tfu…rcow,,bo to wyjatkowy sheiss a ci co udaja zesieznaja na tej niby sztuce to zakomplexieni kretyni

 12. textile testing instruments

  19 kwietnia 2017 at 09:28

  What if I had the guts to quit my job.

 13. asaim

  20 kwietnia 2017 at 11:56

  Wystawa jest bardzo ciekawa. Pan Bodawkowski niestety nie doczytał kontekstu wszystkich prac.
  Na drzewie z którego został zrobiony Krzyż powiesiły się dwie nastoletnie dziewczynki z katolickich rodzin ( a nie „pedał”), które uległy linczowi z powodu swojej orientacji seksualnej. To chyba ważne żeby zwrócić uwage społeczeństwa na dramaty ludzi, które dzieją się codziennie.

 14. Jurgur

  21 kwietnia 2017 at 17:25

  Tylko patrzeć jak zaczną się palić takie „wystawy” !!!!!…..będzie na co popatrzeć 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 15. kurant

  21 kwietnia 2017 at 20:47

  i jak tam pedofile w kieckach? kosciól jest tu za długo… o 1050 lat.. precz z naszych ziem i do Watykanu!

 16. textile testing equipments

  27 kwietnia 2017 at 05:19

  Good !|Cool! I love your this bolg.

 17. textile testing instruments

  8 maja 2017 at 14:19

  youre looking sharp!

 18. kevin

  31 lipca 2017 at 20:59

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 19. Herta

  10 sierpnia 2017 at 03:52

  Remarkable report! I remarkably enjoy your energy!

 20. http://tinyurl.com/

  27 sierpnia 2017 at 20:29

  Its like you learn my thoughts! You appear to know a lot approximately this,
  such as you wrote the book in it or something. I feel that you just could do with a few % to pressure the message home a bit, however
  instead of that, this is fantastic blog. A fantastic read.
  I’ll definitely be back.

 21. Tiera

  19 września 2017 at 22:12

  Take pleasure in toward perspective the re-illumination of Looking at Terminal Headhouse and Suburban Sq. establishing toward extra enliven the town at evening-

 22. tinder dating

  8 października 2017 at 12:43

  Touche. Outstanding arguments. Keep up the amazing effort.

 23. Ronrhip

  12 października 2017 at 02:11

  Viagra Andorre Cialisis Barato Kamagra Kaufen Ohne Kreditkarte viagra online pharmacy Buy Propranolol Inderal Uk

 24. tinder

  12 października 2017 at 09:28

  This is a really good tip especially to those new to the blogosphere.
  Simple but very precise info… Appreciate your sharing this
  one. A must read post!

 25. tinder dating site free

  16 października 2017 at 07:42

  Everyone loves what you guys tend to be up too. This type of clever work and
  coverage! Keep up the good works guys I’ve included you guys to my blogroll.

 26. tinder dating

  17 października 2017 at 10:34

  It’s nearly impossible to find educated people for this subject, however, you seem like you
  know what you’re talking about! Thanks

 27. tinder dating site

  24 października 2017 at 16:45

  There is certainly a lot to learn about this issue. I love all
  the points you’ve made.

 28. tinder dating

  26 października 2017 at 08:13

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what
  all is required to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet smart so I’m not 100% positive.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.

  Appreciate it

 29. tinder

  27 października 2017 at 14:31

  It’s an awesome post in support of all the internet visitors; they will obtain benefit from it I am sure.

 30. tinder dating

  29 października 2017 at 02:02

  Yes! Finally something about tinder dating site free.

 31. Ronrhip

  29 października 2017 at 06:36

  Tadalafil 20mg Buy Thyroxine Cod Only Real Clobetasol Cheapeast viagra Propecia Ivf

 32. Ronrhip

  13 listopada 2017 at 09:44

  Levitra Cialis Compared Doxycycline Adond Puedo Comprar Propecia Topico viagra Propecia Doctor Prescription Cheapest Viagra Prices Canada Feldene Discontinued

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra