Z zagranicy

Korea Północna zapowiada kontynuację testów nuklearnych

Mimo ostrzeżeń płynących z USA Korea Północna nie zamierza zaprzestać ani testów nuklearnych, ani rakietowych. O decyzji władz poinformował BBC wiceszef północnokoreańskiej dyplomacji Han Song-Ryol.

– Będziemy kontynuowali testy rakietowe co tydzień, miesiąc, rok – oświadczył. Wcześniej wiceprezydent USA Mike Pence ostrzegł władze północnokoreańskie, że „czas strategicznej cierpliwości” względem Korei Północnej się skończył.

Pence przyjechał do Seulu w niedzielę, w kilka godzin po tym, jak Pjongjang dokonał nieudanego testu rakietowego.

Korea Północna w ostatnich latach zwiększyła liczbę nuklearnych i rakietowych testów mimo potępienia społeczności międzynarodowej i sankcji ONZ. Celem władz państwa jest stworzenie interkontynentalnych rakiet balistycznych z głowicami nuklearnymi, które byłyby w stanie dosięgnąć celów na całym świecie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że do tego nie dopuści i będzie naciskał na Koreę Północną, aby zrezygnowała ze swojego planu nuklearnego.

Zdaniem obserwatorów, mimo napięcia Korea Północna może przeprowadzić wkrótce sześć nuklearnych testów. W niedzielę dokonała testu rakiety, która eksplodowała w kilka sekund po wystrzeleniu.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

216 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra