Z zagranicy

Czy waszyngtońskie bagno pochłonie Trumpa?

W Białym Domu walki i przepychanki koterii. Wyborcy prezydenta Trumpa są zszokowani. Głosowali na kandydata, który solennie obiecywał zająć się narastającymi problemami Ameryki i wyśmiewał zaangażowanie USA na Bliskim Wschodzie.

Teraz część z nich uważa, że prezydent Trump zaczyna realizować program swoich pokonanych przeciwników, którzy już mu prawią komplementy (neocons, establishment). Patriotyczny program: “America First!” ginie w dymie wystrzeliwanych pocisków Tomahawk i w huku eksplozji “Matki Wszystkich Bomb”. Józef Piłsudski pod koniec życia rozczarowany jakością swoich współpracowników zauważył: “obeszły mnie wszy”. Ciekawe, co za kilka lat powie Donald Trump…?

W ostatnich dniach w Komitecie Bezpieczeństwa Narodowego stałe miejsce utracił postrzegany za głównego ideologa obozu trumpistów zdecydowany populista, narodowiec i antyglobalista Steve Bennon (oficjalny tytuł: naczelny strateg). W komitecie znacznie umocnił swoją pozycję Doradca d/s Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca z wojny irackiej gen. H.R. McMaster (w 1991 r. 9 czołgów ówczesnego kpt. McMastera wyeliminowało 80 czołgów irackich!). Krytycy zarzucają mu zbytnią bliskość ze stronnictwem neocons (byłych trockistów, teraz syjonistów, którzy, od czasów Reagana, przypięli się do Republikanów i są zwolennikami militarnych interwencji na Bliskim Wschodzie). Generałowie, reprezentujący sympatie i interesy stronnictwa wojny i przemysłu zbrojnego, dominujący w Komitecie Bezpieczeństwa Narodowego to tylko fragment nowego prezydenckiego gwiazdozbioru.

W przepychance przy głównym korycie władzy na czołową pozycję wysuwa się mała grupa przedstawicieli bankierów z Wall Street mocno powiązana z globalistami, a nawet z liberalnymi Demokratami. Steve King republikański kongresmen (ten ze stanu Iowa), jeden z głośniejszych zwolenników Trumpa, ostatnio wyraził swoje zaniepokojenie zmianami w Białym Domu:

“Wielu z nas uważa, że Steve Bannon reprezentuje konserwatystów w Białym Domu. Bardzo lubię prezydenta, ale myślę, że powinien bardziej słuchać głosu serca, a mniej podszeptów”

Obniżają się zatem akcje Bannona, trybuna “zapomnianej Ameryki”, która zapewniła zwycięstwo Trumpowi, a na salony wchodzą liberałowie na czele z demokratami: zięć Trumpa, Jared Kushner, córka prezydenta Ivanka, czy były dyrektor z Goldman Sachs, a obecny doradca ekonomiczny prezydenta, Gary Cohn (New Yorkers) i Dina Powell (doradca ekonomiczny, były dyrektor w Goldman Sachs). Konserwatywne radio ze swoim królem, którym jest Rush Limbaugh, Mike Savage, Laura Ingraham, czy Mark Levin zaniepokojeni biją na alarm, że bombardowanie Syrii to zdrada programu “America First” przez naczelnego sił zbrojnych, na rzecz niepotrzebnych zagranicznych globalistycznych awantur…

Konserwatywni republikanie uważają, że przewodniczący Kongresu Paul Ryan (startował w wyborach prezydenckich z 2012 r. przy boku Mitta Romney’a) reprezentujący partyjny establishment, jest w zasadzie liderem opozycji. W sumie Ryan jest przeciwko spełnieniu większości obietnic wyborczych Trumpa. Jest przeciwny wydalaniu nielegalnych imigrantów, zbudowaniu muru na granicy z Meksykiem, nie jest zainteresowany programem “America First”, a swoim “przywództwem” doprowadził do załamania reformy służby zdrowia “ObamaCare”. Jego popularność jako przewodniczącego Kongresu spadła do 29% (w porównaniu z notami byłych speakerów: Boehner-36%, Pelosi-35%, Gingrich-43%). Aż 58% Republikanów uważa, że ich partia jest podzielona za co winę przypisują speakerowi.

Wydaje się, że atakowany zewsząd Trump zdobywa drugi oddech, jego popularność już przekracza 50%, co do niedawna było nie do pomyślenia. Oczywiście, jest tak głównie za sprawą wystrzelenia 60 pocisków Tomahawk na syryjskim “poligonie” (te pociski były raczej wymierzone w lewicę uprawiającą polowanie na czarownice na odcinku Trump-Putin) i wypróbowania potężnej bomby MOAB na innym poligonie w Afganistanie. Wojsko zaciera ręce, generałom uśmiech nie schodzi z gęby i ludzie się cieszą, któż nie lubi zdecydowanych decyzji wodza…

W kierunku Korei Północnej w towarzystwie niszczycieli, podążał atomowy lotniskowiec CVN-70 Carl Vinson, bardziej uzbrojony, niż średniej wielkości państwo. Aby podkreślić wagę tego wydarzenia prezydent Trump zdecydował o wysłaniu w kierunku Pjongjang CVN-76 Ronald Reagan, obecnie w porcie Yokosuka, w Japonii i CVN-68 Nimitz z towarzyszącymi im okrętami wojennymi (!).

Jak widać nie wszyscy są rozczarowani, sam Trump odkrywa, że co innego jest prowadzić kampanię, a co innego rządzić. Do tej pory największym osiągnięciem prezydenta Trumpa było dołączenie nominowanego sędziego Neila Gorsucha do składu Sądu Najwyższego (który od razu włączył się do prac SC). Wielu wyborców tylko dlatego oddało głos w kampanii wyborczej na Trumpa. Nowy prezydent skasował również wiele z regulacji i biurokratycznych zarządzeń, które dusiły amerykański biznes. Trzeba zauważyć, że nielegalna imigracja przez południową granicę spadła, aż o 73%! Giełda poszła ok. 3% w górę! Straszony taryfami i kuszony obniżką podatków biznes inwestuje i tworzy miejsca pracy w USA (America First). Nie bez znaczenia jest nominowanie konserwatywnego sen. Jeffa Sessionsa zawiadującego ministerstwem sprawiedliwości, czy gen. Johna Kelly’ego na szefa resortu spraw wewnętrznych. Trump zatrzymał też globalistyczną Trans-Pacific Partnership (TPP), zakwestionował NAFTA (porozumienie handlowe między USA, Meksykiem i Kanadą), zatwierdził od lat odkładaną Dakota Access Pipeline i uwolnił eksploatację węgla i gazu. Ogromnym normalizującym krokiem było zatrzymanie szalonych regulacji prezydenta Obamy z obszaru global warming bardzo efektywnie niszczących biznes w USA.

Dla republikańskiego establishmentu Trump jest nieobliczalny, nie wierzą mu. Za to kochają wiceprezydenta Mike’a Pence, który jest konserwatywnym chrześcijaninem (z rodziny irlandzkich katolików), byłym kongresmenem i gubernatorem. Smaczku dodaje tu jednak znany profesor Allan Lichtman, ten który wcześniej w oparciu o swoje naukowe kryteria przepowiedział, że wybory wygra Trump. Problem w tym, że profesor tak się podniecił, że teraz wydał książkę “The Case for Impeachment” zapowiadając, że Trump zostanie poddany impeachmentowi i nie dokończy swojej kadencji…

Mainstreamowe media (MSM) nie mogąc zatrzymać Trumpa w czasie kampanii prezydenckiej, korzystając z poparcia “deep state” (przecieki) przypuściły serię ataków na otoczenie nowej administracji, doprowadzając do usunięcia gen. Flynna i K.T. McFarland (po 3 miesiącach na stanowisku z-cy doradcy d/s bezpieczeństwa narodowego wysłana na ambasadora do Singapuru). Teraz na ich celowniku jest naczelny strateg Bannon. Niedawno “Time Magazine” zamieścił jego zdjęcie na swojej okładce z podpisem “Wielki Manipulator”. Rozpisywanie się o tym, że Bannon jest mózgiem, bez którego Trump niewiele znaczy, miało zirytować prezydenta i negatywnie nastawić do Bannona. W tej sytuacji, czując otwarcie, MSM zarzucił strategowi brutalność, grubiańskość, a nawet antysemityzm w kontaktach z mediami i otoczeniem. Bannonowi zarzuca się też negatywny stosunek do napływu imigrantów i autorstwo ostrego inauguracyjnego przemówienia Prezydenta Trumpa. Przypomniano też, że pierwsze niepowodzenia administracji związane z nieudanym dekretem o wstrzymaniu imigracji z kilku muzułmańskich krajów i próbą reformy służby zdrowia (Bannon nie dostarczył poparcia konserwatywnych kongresmenów) można śmiało przypisać naczelnemu strategowi.

Niewątpliwie Trump sam jest dobrym strategiem i managerem i da sobie radę, ale niektórzy z jego zwolenników porównują go do innego republikanina, który próbował zreformować rozrośniętą nadmiernie biurokrację i stracił poparcie wyborców. W 2003 r. w Kalifornii gubernatorem został biznesmen, znany aktor, republikanin Arnold Schwarzenegger. Nie otrzymawszy wystarczającego poparcia w swojej walce z biurokratycznie zadżumionym “deep state” rozczarowany Schwarzenegger przeszedł na pozycje swoich przeciwników…

Komentatorzy najczęściej porównują Trumpa do prezydenta Reagana, którego lewica atakowała jako niepoważnego aktorzynę klasy B, lub do prezydenta Nixona, który również nie lubił mediów i posiadał autorytarne tendencje.

Były speaker Kongresu, historyk i autor, zwolennik Trumpa, Newt Gingrich tak zrecenzował sytuację zagrożonego w swojej pozycji stratega Bannona:

“Bannon jest znakomitym piratem, który wiele dokonał, ale Białe Domy są jak Marynarka Wojenna USA – posiadają korporacyjną strukturę i nie lubią piratów”.

Trumpowi, który jest znanym narcyzem z pewnością nie przypadło do gustu wychwalanie przez MSM Bannona z pomniejszaniem jego roli jako prezydenta. W wywiadzie dla the Wall Street Journal Trump powiedział o strategu: “facet, który dla mnie pracuje”, podkreślając, że on jest sam swoim strategiem mimo że również zatrudnia Bannona. Dodał też, że Bannon dołączył do jego prezydenckiej kampanii znacznie później, kiedy Trump już został liderem wśród republikańskich kandydatów. Następnie odnosząc się do wojny na górze między swoimi doradcami sugerował, że jego współpracownicy muszą się ze sobą dogadać, w przeciwnym razie on podejmie odpowiednie kroki…

Trzeba przyznać, że Bannon nie stroni od konfrontacji z przeciwnikami, nie lubi też Unii Europejskiej, którą uważa za instrument globalistycznych planów, zagrażający zachodniej cywilizacji.

Do obozu 63 letniego Steve’a Bannona (absolwent Harvardu, były oficer US Navy, dyrektor filmowy, bankier w Goldman Sachs, szef prawicowej strony internetowej Breitbart News) można zaliczyć wielu konserwatystów, w tym urzędującego sekretarza Sprawiedliwości Jeffa Sessionsa i związanego z nim zdolnego autora przemówień Trumpa, 31-letniego Stephena Millera (z Kalifornii).

Zatem na czele koterii familijnej (prawie jak u Jelcyna) stoi 36-letni zięć prezydenta Jered Kushner (starszy doradca prezydenta), mąż pięknej Ivanki (35-letnia obecnie nieodpłatna asystentka prezydenta) z pierwszego małżeństwa Trumpa z czeską modelką Ivaną). Ivanka zajmuje się planami tanich “żłobków” dla dzieci i polepszeniem warunków pracy dla kobiet w biznesie, jej przyjaciółką była córka Hillary, Chelsea Clinton.

Jered jest praktykującym ortodoksyjnym Żydem. Jego babcia była polską Żydówką z Nowogródka, która przeżyła II wojnę światową, ukrywając się w grupie partyzanckiej braci Bielskich. Pochodzi, podobnie jak Trump, z rodziny deweloperów i właścicieli licznych nieruchomości, choć to rodzina miliarderów bardzo kłótliwa i zaciekła. Ojciec Charles tak wojował z częścią swojej rodziny (ze szwagrem, podstawiając mu prostytutkę), sowicie i nielegalnie dotując Partię Demokratyczną, że za uczynione świństwa wylądował w 2004 r. na 2 lata w więzieniu (z czego odsiedział 14 miesięcy). Będący bardzo blisko ojca studiujący wtedy Jared co weekend odwiedzał ojca w federalnym więzieniu. Jest to historia ze smaczkiem, bowiem wsadził go tam nie kto inny jak właśnie dzisiejszy gubernator New Jersey i były kandydat na prezydenta i i kolega Trumpa Chris Christie. Christie przewidywany był na wiceprezydenta, ale przy rosnących wpływach zięcia Trumpa został usunięty w cień, teraz ma służyć pod nim (!) zajmując się osobami uzależnionymi.

Komentatorzy mówią, że małżeństwo Ivanki z Jared’em otworzyło Trumpowi wpływowe żydowskie salony do wielkich biznesowych transakcji. Młodzi poznali się w 2005 r., 3 lata później rozeszli się z powodów religijnych. Ivanka była prezbiterianką, a Jared ortodoksyjnym Żydem, jego rodzice nie pozwalali na ślub z chrześcijanką. Dopiero w 2009 Ivanka wyraziła zgodę na przejście na ortodoksyjny judaizm, dziś jak mówił sam prezydent Trump, mają trójkę pięknych żydowskich dzieci. Po prezydenckich wyborach Kushnerowie (ich majątek szacuje się na $750 mln) przeprowadzili się do Waszyngtonu, gdzie wynajmują wart $5,5 mln dom, w sąsiedztwie domów byłego prezydenta Obamy i obecnego sekretarza stanu, którym jest były szef Exxonu, Rex Tillerson.

Co jeszcze zaszło w amerykańskiej przestrzeni politycznej od czasu mojego ostatniego tekstu i jest godne zauważenia?

Wcześniej jedna z zapowiadanych flagowych reform POTUS-a Trumpa spaliła na panewce, mowa o projekcie ustawy znoszącej ObamaCare i reformującej opiekę zdrowotną (⅙ ekonomii) w USA (choć wkrótce może być wznowiona). W siódmą rocznicę uchwalenia niepopularnej i kłopotliwej ObamaCare, speaker Kongresu Paul Ryan zaplanował przeforsowanie nowej ustawy American Health Care Act. Przygotowywano ją pośpiesznie, w tajemnicy i niestety wypuszczono bubla, do którego popierania zaproszono Trumpa. Wydaje się, że jedynym rezultatem upadłego projektu jest powstałe nieporozumienie między prezydentem, a 30-40 osobowym konserwatywnym klubem (Freedom Caucus) blokującym ustawę wewnątrz Partii Republikańskiej, oraz wstrzymanie impetu zapowiadanych reform państwa.

Partia Republikańska w przeciwieństwie do Partii Demokratycznej, jest partią koalicyjną i nie ma tradycji leninowskiej dyscypliny. Wydaje się, że swoim sprzeciwem wobec legislacyjnego gniota, konserwatyści republikańscy uratowali szanse Republikanów w następnych wyborach. Likwidacja ObamaCare była sztandarową obietnicą wyborczą GOP. Przypomnijmy, że ObamaCare, czyli Ustawa o Dostępnej Opiece Medycznej (Affordable Health Care Act) przyjęta została wyłącznie głosami Demokratów, 23 marca 2010 roku.

W oczach krytyków, powiązany z globalistami i establishmentem speaker Ryan próbował sprzedać rozwodnioną wersję ObamaCare jako RyanCare, tak aby nie naruszyć interesów finansowych wielkich kampanii ubezpieczeniowych jak i interesów koncernów farmaceutycznych. Niestety klęska bubla Ryana negatywnie odbija się na notowaniach prezydenta Trumpa, którego popularność spadła do 35-40%. Pojawiły się głosy wzywające Ryana do opuszczenia pozycji przewodniczącego Kongresu dlatego, że po 7 latach obiecywania zniesienia i zastąpienia ObamaCare nie tylko nie dostarczył republikańskich szabel, ale swoim gniotem wprowadził podział wśród Republikanów i zaszkodził wizerunkowi prezydenta. Oczywiście spadek notowań prezydenta był chwilowy, ludzie lubią zwycięzców. Rasmussen Reports podaje już 50% poparcia, więc wszystko jest płynne.

Siłą rzeczy projekt uzdrowienia opieki zdrowotnej (chory pomysł Ryana) odłożono na później, obiecując teraz uzdrowienia systemu podatkowego. Najgorsze jest to, że prezydent Trump zaatakował na twitterze konserwatystów, grożąc nawet, że w przyszłych wyborach do Kongresu, Republikanie będą teraz musieli zwalczać tak Demokratów, jak i właśnie konserwatystów. Mam nadzieję, że to chwilowy atak taktyczny obliczony na rozbicie spoistości grupy konserwatystów, potrzebnych mu wkrótce do głosowania nad zapowiadaną reformą systemu podatkowego. W innym wypadku byłoby to dowodem na zdobycie w najbliższym otoczeniu Trumpa wyraźnych wpływów przez partyjny establishment, czyli waszyngtońskie bagno…

Byłby to sposób na poróżnienie nowego POTUS-a z najbardziej wierną mu grupą, której poparcie zdecydowało o wygraniu listopadowych wyborów. Miejmy nadzieję, że to nie był swoisty majstersztyk wyprowadzający (i w konsekwencji osłabiający) prezydenta w pole. W chwili kryzysu Trump zapowiedział nawet, że w sprawie reformy systemu opieki zdrowotnej zwróci się o poparcie do umiarkowanych Demokratów, co chyba można uważać za formę szantażu wobec konserwatystów…

Totalna opozycja demokratów dalej robi swoje szpagaty, przyrzekała nawet zatrzymanie zatwierdzenia przez Senat kandydatury Neila Gorsucha na sędziego Sądu Najwyższego. Jak pisałem w poprzednim tekście nie mieli do tego wystarczającej ilości szabel w Senacie. Lider Republikanów w Senacie (52 R, do 48 D) Mitch McConnell zapowiedział, że Gorsuch zostanie wybrany i tak się stało. Jak można było się spodziewać Demokraci próbują wszczynać awantury, wykolejać, zatrzymywać i szkodzić Trumpowi w wypełnianiu jego wyborczych obietnic. Głównie chodzi tu o dostarczenie satysfakcji wkurzonym partyjnym dołom.

Pisałem poprzednio, ale wypada tylko dodać, że wyszła na jaw rola byłej doradcy d/s Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Obamy, dr Susan “Benghazi” Rice, znanej z opowiadanych w obronie administracji Obamy bezczelnych kłamstw. To ona była mocno zamieszana w niecny proceder szpiegowania otoczenia przyszłego prezydenta zupełnie nawiązując do praktyk znanych w bananowych republikach. Zarzuca się jej odtajnienie tożsamości szeregu współpracowników prezydenta Trumpa z tajnych nagrań w ciągu ostatniego roku. Pewnie i ona, obok innych będzie wezwana przed oblicze kongresowej, czy senackiej komisji.

Prezydent Trump rzeczywiście powoduje wzrost dobrze płatnych miejsc pracy. Lewica demokratyczna jest tak przerażona, że jak donosi Washington Examiner, grupa Fight for Future zaoferowała $15 000.00 miesięcznie dla aktywistów, którzy rzucą swoją pracę i stworzą “A-Teams” do zwalczania polityki administracji Trumpa.

Rzeczywistość jest taka, że (jak wyżej nadmieniłem) Trump powoli jednak (choć z trudnościami) realizuje swój program likwidacji socjalistycznego “dorobku” byłego prezydenta Obamy. Ma to miejsce na wielu polach. Jednym z nich jest zatrzymanie lewackiej bardzo niebezpiecznej religii o nazwie “globalne ocieplenie”, czy zmian klimatycznych, która to jest, była i pewnie będzie w zamysłach elit najbardziej uniwersalnym wytrychem do panowania i rozszerzenia kontroli nad społeczeństwami, poszczególnymi państwami,a nawet światem. Na tym polu Trump zwija również liczne ograniczenia dla biznesu i innych aktywności człowieka zmniejszając dotąd dyktatorskie zapędy EPA, która zajmuje się regulowaniem ochrony środowiska naturalnego. Dalej Trump – zaraz po objęciu władzy – zakazał finansowania aborcji, w tym finansowego wspierania aborcji na całym świecie.

Zgodnie z wyborczymi obietnicami Trump podejmuje kroki ograniczające zabójcze tempo narastania zadłużenia. W ciągu pierwszych 2 miesięcy urzędowania obniżył zadłużenie o $100 mld! 20 stycznia w dniu zaprzysiężenia Trumpa dług wynosił $19,947 mld, natomiast 16 marca dług spadł do $19, 846 mld, czyli spadł ok. 0,5%. Jak pamiętamy Obama w ciągu pierwszych swoich 2 miesięcy zadłużył USA na dodatkowe $400 mld!

Prezydent Trump dotrzymał obietnicy nie pobierania swojej rocznej pensji $400 000.00 i przekazał czek na $78 333.00 (3 miesięczne wynagrodzenia) na ręce sekretarza spraw wewnętrznych (Ryan Zinke) na potrzeby obsługi Narodowych Parków.

Trump rzeczywiście jest zupełnie nową jakością w amerykańskiej polityce. Oglądałem jego spotkanie z 50 liderami amerykańskiego biznesu, przyjemnie było słuchać Trumpa mówiącego jak świadomy i kompetentny gospodarz. W pewnej chwili zwrócił się do zebranych:

“Czy spodziewaliście się, że w swoim życiu będziecie rozmawiać z prezydentem, który wie ile w ciągu jednego dnia może być wylane cementu na uzbrojony teren?”

Ambicją Trumpa jest zgodnie z obietnicami wyborczymi unowocześnienie starzejącej się amerykańskiej infrastruktury, w tym dróg, sieci elektrycznej, mostów, systemów wodnych, lotnisk przeznaczając na ten cel $1 bilion. Niezwłocznie zamierza doprowadzić do odbiurokratyzowania procesu zatwierdzania i wdrażania biznesowych przedsięwzięć. Na spotkaniu (w którym wzięła udział Ivanka Trump, stymulująca przedsiębiorczość kobiet) omówiono krytycznie np. dotychczasowy proces uzyskiwania pozwoleń na budowę drogi, który to zabiera (przedarcie się przez fałdy tłuszczu biurokracji) nawet do 20 lat! Trump chce zmniejszyć ten okres do roku, a może i krócej.

Najbardziej dziwne jest to, że dalej dominuje rosyjski wątek. Jakichkolwiek powiązań między kampanią wyborczą Trumpa i Rosją Putina szuka komisja w Senacie i druga w Kongresie. Co chwila wybuchają mniej lub bardziej zmyślne skandale i awantury, co natychmiast zostaje przez mainstreamowe media dojone od rana do wieczora, ale mleka chyba z tego nie będzie..

Nawet na dzień dzisiejszy kiedy włączysz lewicową MSNBC, CBS, NBC, ABC, czy CNN oglądasz tylko narrację: Trump-Putin-wybory, przełączysz na FOX NEWS, a tam: Obama-podsłuch-Trump. Demokraci z uporem maniaków powtarzają na okrągło swoją mantrę jakby przeszli na jakąś poważniejszą religię. Problem w tym, że w jaskini przed którą odbywają swoje czary, nic oprócz ich własnych wyobrażeń, nie ma…

Natomiast im dłużej ten taniec trwa, tym rzeczywiście więcej na jaw wychodzi dowodów na to, że schyłkowa administracja Obamy istotnie elektronicznie obserwowała i podsłuchiwała najpierw kandydata, a następnie prezydenta-elekta Trumpa i zespół jego współpracowników (oraz rodzinę). Opinia publiczna jakkolwiek obficie karmiona agenturalną rosyjską kapustą w 52% uważa, że FBI badająca rosyjskie powiązania winna też zająć się Clintonami, 35% jest innego zdania, a 13% nie jest jeszcze pewna co ma myśleć.

Dopiero wysłanie 60 Tomahawków na syryjskie lotnisko nieco uspokoiło antyrosyjską propagandę w MSM, ale nie zupełnie. W ostatni weekend w wielu miastach miały miejsce sponsorowane marsze protestacyjne lewicy domagające się (18 kwietnia był dniem płacenia podatków), aby prezydent Trump ujawnił swoje oświadczenia podatkowe (jedyne dostępne są z 2005 r.).

W Berkeley, w Kalifornii doszło do ostrych starć między zwolennikami Trumpa i lewicowymi bojówkami. Historia ponownie z nas zakpiła. Zastanawiającym jest, że tak naprawdę to amerykańska lewica zasługuje na miano kapitalistycznej, a nie zwolennicy prawicy. Demonstrująca lewica jest hojnie opłacana przez globalistów, typu George Soros, więc to oni w ten sposób respektują mechanizmy amerykańskiej gospodarki, a sprzeciwiający się globalistycznej wizji świata, ideowi amerykańscy prawicowcy, demonstrują za friko. Dziwny jest ten świat…

Jacek K. Matysiak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

141 komentarzy

141 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  19 kwietnia 2017 at 17:06

  Dlaczgo ludzie sa tacy naiwni i ciagle wierza w bajki i budza sie 1000 razy z reka w nocniku i jak im ktos powie ale teraz juz na serio, jak oddasz glos to bedzie twoj kandydat, ktory bedzie realizowal Twoje interesy i 1001 raz budza sie znow z reka w nocniku.Powiem Wam, gdyby nagle ludzie sie obudzili i powiedzieli mamy was gdzies , wybory zostalyby zakazane.I wrocilbysmy do dierzenia wladzy ktora przchodzi z ojca na syna.On i tak tak przchodzi poniewaz caly prawie estabish”ment” to jedna spokrewniona rodzina od czasow faronow, ale jak juz wiadomo bylo,ze niewolnik bedzie niechtenie pracowal na nich i tym sposobem wiele z niego nie wycisna, uciekaja sie do innych sposobow, jak np danie mu wolnosci i zaplaty za prace, ponizej kosztow utrzymania niewolnika jakie wczesniej mnieli.Wtedy oglaszaja wolnosciowcy zwyciestwo, a wolnosciwcy to dalsi kuzyni sprowadzeni z innego kraju ktorych nikt wczesniej nie znal.I tym sposbem „ustepuja” pod naciskiem niewolnikow dajac im coraz wiecej , kiedys zaplaty a dzis kredytow, ale gdy sie przyjrzec jak bylo z ta zaplata, to z roku na rok owszem jest wiecej ale tylko w liczbach.Bo znow „-ment”,zeby potanic niewolnika zewaluowal wartosc pieniadza, co spowodowalo ,ze usmiechniety niewolnik ucieszyl sie z tego ze ma wieksza ilosc kasy na koncie ale moze sobie kupic o 20 procent mniej wszystkiego niz rok temu.I tak co roku cos, zeby czasem niewolnik nie przestal byc wydajny i czasem sie nie zbuntowal.Najbardziej tragicznym buntem nie bylaby walka zbrojna mentow z niewolnikami, bo pozniej beda mieli mniejsza ilosc rak do pracy, tylko najgorszym co ich moze spotkac to jak niewolnik odmowi pracy i stanie sie samowystarczalny jak chlop malorolny.Dlatego nie mozna dopuscic do rozdrobnienia gospodarstw.Stad zakazy kupowania ziemii i wsparcie dla wiekich gospodarzy doplatami.Kazdy kto jeszcze oczu nie otworzyl i nie widzi jak funcjonuje ta walka miedzy nierobami mentami ktorzy chca konsumowac ,ale nic nie dwac w zamian, i jak okradaja ludzi prawych i pracowitych z owocow ich pracy, poprzez jakies kapitalizmy, socjalizmy ,komunizmy i jedna wielka manipulacje to za kazdym razem na szczytach piramidy, laduja osoby ze soba od tysiecy lat spokrewnione i spowinowacone.I jezeli ktokolwiek wierzy, ze jakis obcy i na dodatek ich wrog, stanie sie kims kto zrobi z tym gooownem porzadek i ludzie wreszcie beda mogli pracowac na siebie, placa jakis tylko maly haracz ale na swoje wspolne potrzby a nie na bande darmozjadow cwaniakow, to jest jednym w trzech, glupi+naiwny+oderwany od rzczywistosci w jednym.Przeciez Trump musial by byc tam gdzie jest, wczesniej byc w tym samym gronie, robiac te swoje pozal sie boze interesy ktory kazdy byl mina totalna a jego dlug coraz wiekszy.Az wreszcie pan Rotshild uznal ,ze dlugi sa tak wielkie , ze moze zostac nawet prezydentem na jego pasku.Bo w sumie zdazyl sie powzeniac w rodzniy rabinowskie i w sumie to juz jakby rodzina.Czy ktos kto ma kilkaset milionow jak nie miliardy dol dlugu, u wladcow tego swiata, moze byc suwerenny w swoich decyzjach?Dlatego Amerykanie zadaja oficjalnego i otwrtego rozliczenia sie z fiskusem z ktorego dowiedza sie, ze podatkow nie placi bo nie ma dochodow a miliardy dlugow, co zdradzi Trumpa jako pacholka Rotshildow & Co. Mentom bylo obojetne czy wygra psycholka czy jakis bezrozumny pajac.Obojgiem za pomoca kasy mozna robic co sie chce, istota biznesow Trumpa bylo brac nowe kredyty i podstawiac stare dlugi kupujac perly i symbole amerykanskiej swietnosci takie jak hotele czy inne nieruchomosci, ktore sa mina totalna i generuja tylko dlugi.Ale te dlugi juz sa tak wielkie, ze lepiej miec pustego bufona ich wlasciela, niz nikogo.Wszystko razem spowodowalo, ze teraz jako prezydent musi sprzedawac ustawy i postepowac jak go prosza lobbysci zeby sie odwdzieczyc Rotshildowi , i oddac dlugi na ile sie da,Tym sposobem znow pewna grupa zgarnie lapowki od przmyslu niesowjego ktory pozniej za te lapowki wykupi,znow dymanko.Tak wiec musimy sie spodziewac wrecz anarchii w USA i rabunku kolejnych krajow przez USA, (takze Polski), a tym samym nowych wojen, jakich jeszcze nie bylo.Choc tak naprade kula ziemska jest juz tak splondrowana przez estabish menty swiata, ze zostaly tylko w zasadzie cztery kraje wolne od armii korporacyjnych usa, czyli Rotshildowsko-rockefellerowskich & Co. (Cuba, Iran,Korea pln Rosja) choc rosja polowicznie juz sprzedala majtek narodowy mentom, a Putin jedynie to troche wyhamowal, wtracajac jednego najpazernieszego hazara nawet do lochu.Tak wiec wedlug tego samego modelu jak w USA, teraz przerabiamy wybory we wszystkich wiekszych i wazniejszych krajach swiata, by sie znow obudzic sie z reka w nocniku poraz 1005ty.Wtedy kiedy ty pracujesz by zarobic na papu, oni maja czas sie wyspac, spotkac i uknuc Tobie kolejny trik niespodzianke.Wydawaloby sie , ze w zasadzie nie mozna juz zabrac czlowiekowic nic, jezeli nic nie ma, a okazalo sie ,ze jednak i tu wymyslili „zabrac mu nawet jak nic nie ma dajac kredyt”, musz sie przyznac, ze jestem ciekawy co bedzie nastepne, bedziemy podpisywac zobowiazania, ze wychowamy dzieci na organy dla nich?A moze znajda sposob by ssac z nas zycie, na tej samej zasadzie jak wampir,ktory bedzie zyl wiecznie, a jego ofiara zdechnie? Cos musza wymyslec, bo inaczej jak juz nie beda mieli co zabrac komus to pomra z rozterki i smutku, nie nakramia swojego ego, pychy, proznosci, i co wtedy? Wtedy oglosza koniec swiata, bo menty tj establishmenty, innego sposobu na zycie nie znaja, i nie potrafia sie zajmowac niczym innym jak tylko knuciem intryg jak kaczor.Tak wiec kazdy kto sie spodziewal ze mamy swiat i mechanizmy i systemy jakie mowia ze sa, w TV to jedna wielka farsa na ktora nie wiedzic dlaczgo niewolnicy za kazdym razem daja sie nabrac.Moze pora przestac chodzic do apteki i ogladac TV. Dzis wybory to juz obraza dla inteligencji IQ ponizej 50.Ale nie tylko wybory, ale takze wszelkie dyskusje „ekspertow” pomiedzy wyborami na temat wyborow.A co na to kosciol swiety? Pilnuja od drugiej strony owieczek pana swojego.A za dobre pilnowanie mozna nawet zostac kardynalem.Oczywiscie tylko po warszawskim seminarium dla hazarow.

 2. stan

  19 kwietnia 2017 at 18:11

  „…Trump zaczyna realizować program swoich pokonanych przeciwników, …”
  Ich (czytaj: koczowników) nie da się ot tak pokonać, gdyż są po obu stronach konfliktu. Trump nie zerwie się ze smyczy, i nawet nie będzie próbował. Wie, czym to grozi. W historii – JFK próbował ustrzelić Bank Rezerwy Federalnej (ropiejący wrzód na ciele Ameryki), a poszło na odwrót.
  „Banda nie przebacza, kula jest zapłatą
  Zdradę można zatrzeć tylko krwią”

 3. Sharlene Cumpston

  23 kwietnia 2017 at 08:35

  I just could not depart your site prior to suggesting that I actually enjoyed the standard information a person provide for your visitors? Is gonna be back often to check up on new posts

 4. w88.com

  28 kwietnia 2017 at 06:57

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 5. O2O Marketing

  28 kwietnia 2017 at 15:51

  Whats Going down i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & assist other customers like its helped me. Great job.

 6. Tabung Pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 08:22

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 7. Alat pemadam api

  29 kwietnia 2017 at 18:48

  Hiya! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My site goes over a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an email. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

 8. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 02:33

  Very good website you have here but I was curious if you knew of any community forums that cover the same topics discussed in this article? I’d really like to be a part of online community where I can get advice from other experienced individuals that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know. Appreciate it!

 9. Tabung Pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 07:44

  I love the efforts you have put in this, thanks for all the great articles.

 10. characters for a frozen party

  30 kwietnia 2017 at 12:30

  Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Thanks a lot

 11. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 20:25

  I have been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this info So i am happy to convey that I have an incredibly good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make sure to do not forget this website and give it a look regularly.

 12. Alat pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 12:17

  hey there and thanks for your information – I’ve certainly picked up something new from proper here. I did alternatively experience a few technical issues the use of this site, as I skilled to reload the website many occasions prior to I may just get it to load properly. I had been thinking about if your web host is OK? No longer that I’m complaining, but slow loading circumstances times will often impact your placement in google and can damage your quality rating if ads and ***********|advertising|advertising|advertising and *********** with Adwords. Anyway I’m including this RSS to my e-mail and could look out for a lot more of your respective exciting content. Make sure you replace this again very soon..

 13. transformation

  3 maja 2017 at 07:14

  The next time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I do know it was my choice to learn, but I actually thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you would fix if you happen to werent too busy in search of attention.

 14. Wonderful website. A lot of useful info here. I am sending it to several friends ans also sharing in delicious. And of course, thank you in your sweat!

 15. Engineering

  3 maja 2017 at 20:38

  Great wordpress blog here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! take care

 16. Language Classes

  4 maja 2017 at 05:17

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 17. versace men bags

  5 maja 2017 at 05:47

  Absolutely composed content, regards for entropy.

 18. Bond back cleaning cleaning

  5 maja 2017 at 13:04

  Valuable info. Lucky me I found your website by accident, and I am shocked why this accident did not happened earlier! I bookmarked it.

 19. kawa malawi

  6 maja 2017 at 11:46

  I am impressed with this site, very I am a fan.

 20. produkty dla ptaków

  6 maja 2017 at 20:23

  It is in reality a nice and helpful piece of info. I¦m glad that you simply shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

 21. swiat kawy

  7 maja 2017 at 04:11

  so much excellent info on here, : D.

 22. http://yanistyle.com

  7 maja 2017 at 11:51

  Hello, you used to write fantastic, but the last several posts have been kinda boring… I miss your tremendous writings. Past few posts are just a little bit out of track! come on!

 23. discounted designer handbag

  7 maja 2017 at 18:53

  I truly appreciate this post. I?¦ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thx again

 24. Antone Brakhage

  8 maja 2017 at 00:32

  best body lotion

 25. Rikki Baumkirchner

  8 maja 2017 at 14:22

  company name generator I discovered your weblog site on google and test a couple of of your early posts. Continue to maintain up the very good operate. I just extra up your RSS feed to my MSN Information Reader. In search of forward to reading more from you afterward!…Go Biz Ap

 26. Clemente Beenel

  8 maja 2017 at 18:18

  Awesome things here.

 27. Todd Talcott

  8 maja 2017 at 21:06

  I’m not sure where you’re getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for magnificent info I was looking for this information for my mission.

 28. home warranty

  8 maja 2017 at 22:16

  I am excited for this! I have never found a post as attention-grabbing as yours. It is super great. Is it OK to share on Twitter? Keep up the terrific work!

 29. Valencia Larve

  8 maja 2017 at 23:22

  Excellent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how can i subscribe for a blog website? The account helped me a applicable deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast provided vivid transparent concept

 30. Shena Hunke

  9 maja 2017 at 01:00

  Lots of fantastic info here. Thank you.

 31. 3gp porn

  9 maja 2017 at 19:20

  Thank you, I have just been searching for information about this topic for ages and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

 32. yacht rental dubai

  10 maja 2017 at 22:33

  Good day! I just want to give a huge thumbs up for the good data you’ve here on this post. I will be coming back to your blog for extra soon.

 33. W88Live

  11 maja 2017 at 06:02

  Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make reading your blog significantly easier.

 34. Responsive Website Design

  11 maja 2017 at 13:59

  Thanks for one’s marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you could be a great author.I will make sure to bookmark your blog and will often come back down the road. I want to encourage you to definitely continue your great job, have a nice holiday weekend!

 35. site

  11 maja 2017 at 21:16

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 36. best flight simulator games for pc

  11 maja 2017 at 22:37

  Good blog post. Some tips i would like to contribute is that personal computer memory is required to be purchased in case your computer cannot cope with whatever you do with it. One can install two random access memory boards with 1GB each, in particular, but not one of 1GB and one of 2GB. One should look for the company’s documentation for the PC to make certain what type of storage is necessary.

 37. best work at home jobs 2017

  14 maja 2017 at 10:37

  But wanna remark that you have a very nice web site, I like the style it actually stands out.

 38. Today, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

 39. Alat pemadam api

  14 maja 2017 at 23:11

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 40. USAAA home insurance

  15 maja 2017 at 05:38

  Thanks , I have recently been looking for information about this subject for ages and yours is the greatest I’ve found out so far. However, what about the bottom line? Are you positive concerning the source?

 41. metlife homeowners insurance claims

  15 maja 2017 at 23:07

  Hello! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

 42. one day tours from marrakech

  16 maja 2017 at 05:11

  Hello there, You have done an incredible job. I will definitely digg it and personally suggest to my friends. I am confident they’ll be benefited from this web site.

 43. 3gp porn

  16 maja 2017 at 07:41

  Credit scores are becoming so implemented in people’s lives that sometimes it is better to get an undesirablecredit standing than no credit history in any way Theo Pengra it defeats the reason of making theborrowed funds affordable or giving the borrower time to make crucial decisions.

 44. shop electronics

  16 maja 2017 at 10:42

  I am going to tools this research in the direction of 2 patterns of Those: existing Zune home owners who are thinking about an improve, and men and women hoping in direction of determine involving a Zune and an iPod. (There are other players worthy of thinking of out there, such as the Sony Walkman X, however I anticipate this delivers your self sufficient information to generate an mindful alternative of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as perfectly.)

 45. mobsex

  17 maja 2017 at 18:17

  You have observed very interesting details ! ps decent internet site .

 46. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 15:33

  Hello would you mind letting me know which hosting company you’re using? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Thanks, I appreciate it!

 47. brain blogger

  18 maja 2017 at 23:29

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself? Plz reply back as I’m looking to create my own blog and would like to know wheere u got this from. thanks

 48. molybdenum wire

  19 maja 2017 at 06:26

  Great remarkable things here. I?¦m very happy to look your post. Thank you a lot and i’m taking a look forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?

 49. zobacz

  19 maja 2017 at 13:18

  I was just seeking this info for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your web site. I wonder what is the lack of Google strategy that don’t rank this kind of informative sites in top of the list. Usually the top websites are full of garbage.

 50. News updated at crazy blog

  19 maja 2017 at 23:32

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary job!

 51. free annual credit report gov

  20 maja 2017 at 06:40

  It is in reality a great and helpful piece of information. I am happy that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

 52. Hi there very nice web site!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I’ll bookmark your website and take the feeds also…I’m happy to search out numerous helpful information here within the publish, we need develop extra strategies on this regard, thank you for sharing.

 53. Progressive auto

  20 maja 2017 at 21:49

  Hey! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this post to him. Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!

 54. auto insurance comparison

  20 maja 2017 at 23:38

  I am continually invstigating online for articles that can assist me. Thanks!

 55. اختبار الذكاء

  22 maja 2017 at 00:40

  Good web site! I truly love how it is simple on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day!

 56. poker online indonesia

  22 maja 2017 at 13:11

  Among the best to note I’m new in order to blogging and site-building Czy waszyngtońskie bagno pochłonie Trumpa? – Prawy.pl and positively savored you’re blog site. Almost definitely I’m likely to take a note of your blog post . You have got amazing posts. Many thanks regarding discussing along with us your internet site page. poker online indonesia http://www.feraripoker.org/

 57. งานขาย

  24 maja 2017 at 03:09

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and aid others like you aided me.

 58. navy feather fascinator

  24 maja 2017 at 05:00

  You have noted very interesting points! ps nice web site.

 59. borvestinkral

  25 maja 2017 at 01:12

  Some truly good content on this site, regards for contribution. „I finally know what distinguishes man from other beasts financial worries. – Journals” by Jules Renard.

 60. bye online shoes

  25 maja 2017 at 13:18

  The sole needs to tread the good line in between being supple and yet be supportive at the same time.|Shoe products in our website is always updated with the latest footwear item that is a trend these days.

 61. postregistermarketplace

  26 maja 2017 at 02:27

  I enjoy your piece of work, thankyou for all the interesting articles.

 62. maserati for hire

  26 maja 2017 at 04:34

  I was very pleased to search out this internet-site.I wished to thanks to your time for this excellent learn!! I positively enjoying every little little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you blog post.

 63. he has a good point

  26 maja 2017 at 10:19

  Aw, this was a very nice post. In thought I want to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make an excellent article… but what can I say… I procrastinate alot and under no circumstances appear to get something done.

 64. home warranty georgia

  26 maja 2017 at 13:08

  Woah! I’m really digging the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that „perfect balance” between user friendliness and appearance. I must say you have done a fantastic job with this. In addition, the blog loads extremely quick for me on Chrome. Superb Blog! Is it OK to post on Google+? Keep up the really good work!

 65. Travel to Dubai

  26 maja 2017 at 16:26

  I think this web site has some rattling great info for everyone : D.

 66. Delora Emanuel

  27 maja 2017 at 16:56

  Excellent blog here! Also your site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

  http://fleecejacketsz.com

 67. dcc-3200

  29 maja 2017 at 03:16

  You got a very good website, Gladiolus I discovered it through yahoo.

 68. data cente equipment recycling

  29 maja 2017 at 18:44

  Merely wanna input that you have a very decent web site , I the design it really stands out.

 69. آموزش تری دی مکس

  30 maja 2017 at 06:55

  Your style is so unique compared to many other people. Thank you for publishing when you have the opportunity,Guess I will just make this bookmarked.2

 70. avis wizzair

  31 maja 2017 at 06:14

  F*ckin’ tremendous things here. I am very glad to see your article. Thanks a lot and i am looking forward to contact you. Will you kindly drop me a mail?

 71. any domain

  31 maja 2017 at 11:38

  If you might be even now upon the fence: seize your beloved earphones, mind down to a Best Purchase and question in the direction of plug them into a Zune then an iPod and view which 1 appears improved in direction of by yourself, and which interface helps make your self smile more. Then you’ll recognize which is straight for on your own.

 72. website resource

  31 maja 2017 at 20:02

  The new Zune browser is surprisingly beneficial, but not as Fantastic as the iPod’s. It functions well, however isn’t as prompt as Safari, and consists of a clunkier interface. If your self occasionally method upon employing the world wide web browser which is not an issue, but if you happen to be creating in direction of go through the world-wide-web alot against your PMP then the iPod’s more substantial display and far better browser may possibly be important.

 73. AIIMS MBBS

  1 czerwca 2017 at 15:29

  Very nice style and design and wonderful written content, nothing at all else we require : D.

 74. black magic specialist in pakistan

  1 czerwca 2017 at 22:23

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

 75. Call Girls Gurgaon

  2 czerwca 2017 at 01:34

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 76. Surgery in delhi

  2 czerwca 2017 at 11:53

  Good ?V I should definitely pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs as well as related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, web site theme . a tones way for your customer to communicate. Excellent task..

 77. catering service in ghaziabad

  2 czerwca 2017 at 14:39

  Please let me know if you’re looking for a writer for your weblog. You have some really good posts and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Kudos!

 78. best heart specialist in india

  2 czerwca 2017 at 21:19

  Great post. I am facing a couple of these problems.

 79. intercom system upgrade NY

  3 czerwca 2017 at 03:42

  Excellent post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Very helpful information particularly the last part 🙂 I care for such info much. I was seeking this certain information for a long time. Thank you and good luck.

 80. site resource

  5 czerwca 2017 at 15:03

  Sorry for the substantial assessment, but I am exceptionally loving the new Zune, and assume this, as nicely as the ideal testimonials some other persons consist of written, will help your self make a decision if it really is the specifically determination for on your own.

 81. Fifaqq

  6 czerwca 2017 at 01:38

  Thank you for sharing superb informations. Your website is very cool. I am impressed by the details that you’ve on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found just the info I already searched everywhere and just couldn’t come across. What an ideal web site.

 82. Domino Online

  6 czerwca 2017 at 08:13

  You completed some fine points there. I did a search on the matter and found mainly people will agree with your blog.

 83. Macau Bet

  6 czerwca 2017 at 14:48

  A powerful share, I just given this onto a colleague who was doing somewhat evaluation on this. And he in fact bought me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love reading more on this topic. If attainable, as you turn into expertise, would you mind updating your blog with extra particulars? It is highly helpful for me. Huge thumb up for this weblog submit!

 84. CEO Indonesia

  7 czerwca 2017 at 04:14

  My partner and I absolutely love your blog and find many of your post’s to be exactly I’m looking for. Does one offer guest writers to write content for yourself? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a lot of the subjects you write regarding here. Again, awesome website!

 85. computer equipment recycling

  7 czerwca 2017 at 06:07

  I like this post, enjoyed this one regards for putting up. „We seldom attribute common sense except to those who agree with us.” by La Rochefoucauld.

 86. food blog

  7 czerwca 2017 at 11:30

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great design and style. „Reading well is one of the great pleasures that solitude can afford you.” by Harold Bloom.

 87. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 88. билети онлайн

  8 czerwca 2017 at 15:12

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 89. acim

  8 czerwca 2017 at 15:37

  certainly like your website but you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to tell the truth then again I will certainly come back again.

 90. many website

  8 czerwca 2017 at 21:33

  I’ll equipment this examine in the direction of Two layouts of persons: latest Zune homeowners who are contemplating an upgrade, and humans making an attempt in direction of determine involving a Zune and an iPod. (There are other gamers well worth taking into consideration out there, which includes the Sony Walkman X, still I hope this offers by yourself plenty of data in direction of make an knowledgeable conclusion of the Zune vs gamers other than the iPod line as very well.)

 91. any hosting

  9 czerwca 2017 at 00:31

  Apple at the moment incorporates Rhapsody as an application, which is a perfect commence, but it is presently hampered by the incapacity in the direction of retailer regionally upon your iPod, and has a dismal 64kbps little bit selling price. If this adjustments, then it will relatively negate this comfort for the Zune, however the Ten tunes for every thirty day period will continue to be a substantial in addition inside of Zune Pass’ prefer.

 92. online branded shoes

  9 czerwca 2017 at 02:42

  The other aspect of the tale was the functional software development on the web.|Sure, only the best top quality pearl jewelry! All you have to do is surf a few online buying websites and place an purchase for the product you wish to have. There is continuity of function even with out power.|One of the most well-liked is the Target Credit Card. They, really, make their trousers for short women and many petite measurements I swear begin at 5’4″. For example, 1 for your Twitter and one for YouTube videos.|This includes goods for each men and women with a quantity of sub sections for each. You can verify out numerous colours and even test new colors on him/her. Each of these kinds are provided by the Nationwide Target Bank.|Food, Wonderful Meals: Numerous families get stung by the higher prices on meals, drink and snacks while on times out.

 93. BandarQ

  9 czerwca 2017 at 12:08

  It’s actually a cool and useful piece of information. I’m glad that you shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 94. Domino99

  9 czerwca 2017 at 19:26

  You have brought up a very good details , thanks for the post.

 95. Poker Online

  10 czerwca 2017 at 02:43

  I just could not leave your web site prior to suggesting that I extremely enjoyed the usual information an individual supply to your guests? Is going to be back continuously to investigate cross-check new posts.

 96. book hotel Bali

  10 czerwca 2017 at 03:54

  We’re a bunch of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site provided us with helpful information to paintings on. You have done a formidable activity and our whole group will probably be grateful to you.

 97. www.findcoolpeople.com

  10 czerwca 2017 at 09:11

  I have been exploring for a little for any high quality articles or blog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Studying this information So i am happy to convey that I have a very just right uncanny feeling I found out exactly what I needed. I most indubitably will make certain to don’t omit this website and provides it a look regularly.

 98. Link alternatif Bola88

  10 czerwca 2017 at 12:10

  I don’t ordinarily comment but I gotta tell regards for the post on this one : D.

 99. how to plan a world trip

  10 czerwca 2017 at 16:13

  I like what you guys are up too. Such intelligent work and reporting! Keep up the excellent works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my website :).

 100. Gorden Minimalis

  10 czerwca 2017 at 18:58

  Keep working ,remarkable job!

 101. travelling around the world cheap

  10 czerwca 2017 at 22:24

  Hey there, You’ve done an incredible job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I am confident they’ll be benefited from this website.

 102. corporate video production dubai

  11 czerwca 2017 at 02:12

  I am not sure where you’re getting your information, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for magnificent info I was looking for this information for my mission.

 103. seo and ppc in dubai

  11 czerwca 2017 at 04:04

  I would like to thnkx for the efforts you’ve put in writing this blog. I’m hoping the same high-grade website post from you in the upcoming also. Actually your creative writing skills has encouraged me to get my own site now. Actually the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a good example of it.

 104. vacation planner template

  11 czerwca 2017 at 04:25

  I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my site 🙂

 105. https://www.customessayus.com/

  11 czerwca 2017 at 10:19

  Some really wonderful information, Sword lily I discovered this.

 106. Birmingham Attractions

  11 czerwca 2017 at 11:32

  I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post…

 107. things to do in porto

  11 czerwca 2017 at 16:26

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 108. woodinville exterminators

  12 czerwca 2017 at 02:53

  Some truly interesting points you have written.Assisted me a lot, just what I was looking for : D.

 109. Kirkland pest control

  12 czerwca 2017 at 03:59

  Excellent website. Lots of helpful information here. I am sending it to some friends ans also sharing in delicious. And obviously, thanks for your sweat!

 110. Sky Mining

  12 czerwca 2017 at 09:08

  I have recently started a web site, the info you offer on this site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.

 111. fansedge coupon code

  12 czerwca 2017 at 10:15

  I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty. You’re wonderful! Thanks!

 112. black military boots

  12 czerwca 2017 at 15:10

  Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make reading your blog significantly easier.

 113. geico auto insurance quote

  12 czerwca 2017 at 20:32

  Hello! I’m at work surfing around your blog from my new apple iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Carry on the great work!

 114. m88

  13 czerwca 2017 at 17:53

  I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thank you, I will try and check back more often. How frequently you update your web site?

 115. frap machine

  14 czerwca 2017 at 00:04

  I really like your writing style, good information, thank you for posting :D. „Let every man mind his own business.” by Miguel de Cervantes.

 116. Haarausfall Ernährung

  14 czerwca 2017 at 05:51

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

 117. free download for windows xp

  14 czerwca 2017 at 11:57

  Howdy just wanted to give you a quick heads up. The words in your content seem to be running off the screen in Firefox. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The design and style look great though! Hope you get the issue fixed soon. Thanks

 118. Yuk

  14 czerwca 2017 at 16:11

  Pienso que ha sido bastante significativo para mí leer estas líneas. Tendré en cuenta lo que he leído aquí y te doy las gracias por publicarlo.

 119. I?¦ve recently started a website, the info you offer on this site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

 120. Chiang Mai Rajabhat University

  15 czerwca 2017 at 18:04

  very nice put up, i actually love this web site, carry on it

 121. things to do in Mauritius

  15 czerwca 2017 at 18:09

  whoah this blog is great i like reading your articles. Keep up the good paintings! You realize, a lot of persons are looking round for this info, you can aid them greatly.

 122. breast enlargement cream

  15 czerwca 2017 at 23:45

  I’ll right away clutch your rss feed as I can not find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you have any? Please allow me understand so that I may subscribe. Thanks.

 123. You actually make it seem really easy together with your presentation but I in finding this matter to be really one thing that I believe I would never understand. It sort of feels too complex and extremely vast for me. I am looking forward for your next submit, I?¦ll try to get the cling of it!

 124. mirrors

  16 czerwca 2017 at 06:15

  Thanks for helping out, excellent info. „Considering how dangerous everything is, nothing is really very frightening.” by Gertrude Stein.

 125. battery recycling companies bracknell

  17 czerwca 2017 at 18:15

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site provided us with valuable info to work on. You’ve done an impressive job and our entire community will be grateful to you.

 126. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 127. praia de boiçucanga

  18 czerwca 2017 at 13:36

  Hi there, I found your site via Google while searching for a related topic, your website came up, it looks great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

 128. post natal massage singapore

  18 czerwca 2017 at 18:57

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 129. lead acid battery recycling

  18 czerwca 2017 at 19:48

  Excellent website. Lots of helpful info here. I am sending it to several pals ans also sharing in delicious. And obviously, thank you to your sweat!

 130. Www.geico.com

  19 czerwca 2017 at 00:24

  I¦ve been exploring for a bit for any high-quality articles or weblog posts on this kind of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Studying this info So i am satisfied to show that I’ve a very excellent uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I so much unquestionably will make certain to do not forget this site and give it a look on a relentless basis.

 131. geico insuance

  19 czerwca 2017 at 17:54

  Hey very nice web site!! Man .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your site and take the feeds also…I’m happy to find a lot of useful info here in the post, we need develop more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 132. official statement

  19 czerwca 2017 at 23:06

  I just want to tell you that I’m beginner to blogs and actually liked you’re web page. Almost certainly I’m want to bookmark your site . You definitely have excellent well written articles. Many thanks for sharing your website page.

 133. navigate here

  20 czerwca 2017 at 08:14

  I enjoy the efforts you have put in this, appreciate it for all the great posts.

 134. my link

  20 czerwca 2017 at 13:49

  I savour, result in I discovered exactly what I was looking for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 135. check out this site

  20 czerwca 2017 at 19:25

  You really make it appear really easy with your presentation but I find this topic to be really one thing that I think I’d never understand. It sort of feels too complicated and extremely vast for me. I’m having a look forward in your subsequent publish, I’ll attempt to get the grasp of it!

 136. usa news today newspaper

  21 czerwca 2017 at 11:11

  I like this website very much so much wonderful information.

 137. Deann Overholt

  21 czerwca 2017 at 13:18

  Thanks for sharing excellent informations. Your site is so cool. I am impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found just the information I already searched all over the place and simply couldn’t come across. What a great web site.

 138. Avenere Cladding

  21 czerwca 2017 at 15:32

  Hi, Neat post. There’s an issue along with your site in web explorer, might check this… IE still is the market leader and a large section of people will leave out your magnificent writing due to this problem.

 139. weitere Informationen

  21 czerwca 2017 at 20:08

  A formidable share, I simply given this onto a colleague who was doing a little bit evaluation on this. And he in fact purchased me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! However yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If attainable, as you become experience, would you thoughts updating your blog with extra particulars? It is highly useful for me. Big thumb up for this weblog submit!

 140. jenny

  22 czerwca 2017 at 07:12

  diet pills 7 days

 141. katie

  23 czerwca 2017 at 05:14

  top 10 diet pills for 2017 i will quotes

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra